Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta: 2017.05.31. 17:15 Na gyerekek, kövi szezon?
Fate/Apocrypha - Fate cucc, szóval bepróbálkozom vele. Ufotable helyett A-1 vette pártfogásba... hát majd meglássuk. Végül is az Ao no Exorcist második évadánál jobban megfizették a grafikusokat, talán ennél sem lesz komoly gond.

Knight's & Magic - Valószínű az Escaflowne tartalmának kb. 5-10%-át fogja elérni, aztán remélem nem lesz igazam és pozitívan fogok csalódni. ^^" Az előzetes alatt szóló dalt (valószínű opening lesz) viszont már most imádom. :D

Made in Abyss - Bevallom ez fel se került a radaromra, amíg nem olvastam Junchi hozzászólását. Az előzetes alapján aranyos lesz, később pedig talán bekomolyodik.

Vatican Kiseki Chousakan - Pont amiatt érdekel, mert nem vámpíros, vérfarkasos sztori. Kíváncsi vagyok, ebből a felállásból mit hoznak ki. 12 rész pedig nem olyan sok.

Ezt talonba tettem, meglátom a szezon indulásig mennyire jön meg a kedvem hozzá. Illetve, ha nagyon belefér az időmbe, akkor elkezdem.
Jikan no Shihaisha - Jobban izgatott, amikor még csak kép és leírás volt hozzá, az előzetes megnézve csökkent a lelkesedésem. Szemüveges bishi, rózsaszín hajú tsundere, kattant csávó, stb. És ez csak egy szelete az egész cuccnak. Ha nagyon gáz lesz, pár rész után kuka.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.05.31. 17:15 Na gyerekek, kövi szezon?
Fate/Apocrypha, Centaur no Nayami, Jigoku Shoujo 4, Kakegurui, Made in Abyss. Ebből a kentauroson és a Pokoli Lány 4-en nem dolgozom várhatóan.

Aztán No Game No Life: Zero, Fate/kaleid liner Prisma☆Illya Movie: Sekka no Chikai, Seitokai Yakuindomo Movie, A-Channel: Nabe wo Tabeyou.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akashic Records 5-9

Alakulnak itt a dolgok kérem szépen, van most már kvázi-loli rejtélyes kuuderénk, aki cserediákként bukkan fel + kap valami háttérsztorit, amit gyorsan lezavarnak (mondjuk ezt pont bántam, egész érdekes is lehetett volna, ha több időt szánnak rá), az MC háreme tovább bővül, közben volt tengerpartos-fürdőruhás fanservice epizód, de az edgy pillanatai is egyre erőteljesebbek, a fő szál meg feldobta a "talán az uralkodócsalád mégsem olyan daliás, mint gondoltuk" ideát.

Egyre jobb és jobb ez az anime én úgy érzem. 100% originalitás, 0% cliché. :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A nyári szezonból ezek érdekelnek:

Isekai Shokudou - A teaser hangulata egész kellemes, egy próbát megér. Reménykedek benne, hogy nem fullad fanservice-be, az eredeti ln borítóin sem látni gusztustalanul kiemelt női idomokat.
Tsurezure Children - A mangájába még régebben beleolvastam. Könnyed, aranyos romkomnak ígérkezik.
Fate/Apocrypha - Csak hogy legyen mit szidni. :D
Shoukoku no Altair - A mangával már régóta szemezgetek, szóval mindenképp belenézek az animébe. Bízom benne, hogy a MAPPA egy az Arslan Senkinél igényesebb történelmi fantasy sorozatot mutat majd be.
Ballroom e Youkoso - Tánc Production I.G minőségben? Természetesen jöhet. :3
Katsugeki/Touken Ranbu - Ha már képes voltam a cuki kardfiúk cukiskodnak verziót megnézni, kíváncsi vagyok a komolyabbnak ígérkező sorozatra is.
Keppeki Danshi! Aoyama-kun - Leírás és PV alapján szimpatikus.

Tavaszról marad a HeroAca és a Bahamut.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2017.05.31. 18:42
Titkos írta: 2017.05.31. 18:35
Junchi írta: 2017.05.31. 18:32(bár most már legyen végre vége ennek az egész Monogatari-mizériának, könyörgök!!)
Bevallom, azért nem gondoltam volna, hogy Junchi valaha ilyet ír... :lol:
Hát, azért mindennek van egy bizonyos határa és a Monogatari bizony az a cucc, ahol nem csak a koncepció fulladt ki mostanra, de az sem tűnik fel Shaftéknak, meg annak a szőröstalpú majom Nisiónak, hogy ez a stílus egyszerűen már fárasztó, idejétmúlt, lejárt, lerágott és minden egyéb jelző, ami még eszembe juthat. Ezért is örültem kicsit a Kizumotyónak, mert ott legalább láttunk végre valami mást, de a sorozatok továbbra is abban a szellemben születnek, hogy "tessék, itt van ez a bomba wannabe artsy cucc, ilyet még nem szart a világ, és te sem láttál még ilyet". Há' dehogynem, az összes korábbi Monogatari is ilyen volt. Úgyhogy, mostanra kicsit unom már ezeket az egykaptafa szituációkat, meg mondom, ez egy olyan stílus és vizuális látványmágia, ami rövidtávon működőképes, hosszabbon már... nem annyira.

Na mindegy, hátha végre tényleg vége lesz.
Pffffffffft.

Azt nem tudom, hogy a Shaft meddig akarja adaptálni a franchiset (vagyis dehogynem, amíg eladásokat hoz), de az "Owari" szó használata egy hatalmas parasztvakítás Nisio részéről, mert a sztori nem hogy nem áll meg a Zoku Owari-nál, de tudtommal az egyik idei LN-ben Araragi korosztálya már 23 éves, szóval ja, közel nincs még ennek vége. És szerintem ezt nem szánta amolyan "HAHA ASZITTÉTEK HOGY VÉGE LESZ HA VÉG SZTORI-NAK HÍVOM" húzásnak, hanem egyszerűen nem tud leálllni az írással, és ahelyett hogy egy új franchise-ba ölné az írhatnékját, inkább "Off-Season"-nak hívja az Owari utáni korszakot, oszt' irány horáj. Ami személy szerint azért is böki a csőröm, mert egyrészt állítólag jelentős történések zajlanak abban a Season-ban, másrészt pölö az Owari első fele elég hatalmas retcon-nak látszik amennyit láttam-hallottam felőle, és szerintem azóta vetődött vakvágányra az egész vonat mióta Ougi több szerepet kezdett kapni (onnantól inkább már felesleges szarkavarás a több PLOT kisajtolásához), szóval a 2nd Season második felétől kezdve nálam echte végetért a franchise. Mondjuk az nem segít, hogy a 2nd Season-ban volt elég happy end ahhoz, hogy kissé "Nisio, bébi, ne szenvedtesd már a happy end-es karikat" feelingje legyen annak a bizonyos második félnek, és ezért is vagyok kíváncsi arra, hogy a Zoku utáni termést hogy fogja lereagálni az animés kontingens, akik kíváncsiak lennének a saga végére, aztán hopp kiderül, hogy van ez még tovább is.

De hogy reagáljak a nyári szezonos felvetésre is:

- New Game! S2: Egy epizódtól eltekintve kellemes nyári néznivaló volt az első szezon tavaly, ugyanezt várom a másodiktól is. Na meg persze a szokásos Doga Kobo animációs varázslatot.

- Hajimete no Gal: Veszélytelen rom-komnak látszik, hátha jó lesz.

- Netsuzo Trap: Állítólag elég erősen hajaz a Kuzu no Honkai-ra, de shoujo ai témában bevállalni az ilyesmit nem kis bátorságra vall, és ha nem lesz *annyira* tömény mint a KnH volt, akkor ennek talán a végére is tudok majd érni.

- Ballrom e Youkoso: Földhözragadtabb sport sorozat révén ezzel szerintem csak a befejezte után fogok próbálkozni, de érdekes felállásnak hangzik a tánc-központúság.

- Gamers!: Nem nézek ki sok jót belőle, de ha már "gémerekről" van szó, miért-ne alapon megér egy próbát.

- Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou: Ha már afféle youkai-együttélős felállásról van szó, ártani nem árthat (remélhetőleg).
Kép Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem fogok szezont nézni, de azért van véleményem.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun: Bár annyira nem érdekelne, de mivel fociról van szó, az pedig olyan mint a pizza. Még a legrosszabb is elég jó ahhoz, hogy megegyük.

Vatican Kiseki Chousakan: Keresztyénség ábrázolása az animékben mindig érdekel.

Saiyuuki Reload Blast: Csak kérdezem, de ez hogyhogy senkinek nem keltette fel az érdeklődését? Vagy ennek mi a baja?

Shoukoku no Altair: Nem is tudom, hogy van e olyan anime ami kimondottan török közegbe játszódik, szóval már csak ezért is érdemes lenne.

Ballroom e Youkoso: Úgy fest sokak fantáziáját mozgatja, ahogyan az enyémet is.

THE REFLECTION: Egyrészt Stan Lee, másrészt grafikailag ez látszik leginkább elütőnek az átlagtól, szóval bizti jó lehet.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Alig hiszek a szememnek, de jön (majd valamikor 2020-ban :'D) egy Pluto anime :D. Nem a kedvenc Urasawa mangám, de tőle jöhet bármi :) (és erről jut eszembe, hogy nem ártana már újrázni a Monstert is~).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Leara írta: 2017.06.14. 19:29 Alig hiszek a szememnek, de jön (majd valamikor 2020-ban :'D) egy Pluto anime :D.
Jah, én is néztem. :D Azért jó lenne, ha már jövőre jönne... XD
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Leara írta: 2017.06.14. 19:29 Alig hiszek a szememnek, de jön (majd valamikor 2020-ban :'D) egy Pluto anime :D
Pont azon gondolkodtam a napokban, hogy ha már Astro Boy spin-offok, tök jó lenne, ha az Atom: The Beginning után készülne a Plutoból is anime, erre tessék. :D Örülök neki, remélem nem kell sokat várni rá. Kommentekben azt olvastam, hogy elvileg 8 hosszú részből fog állni, mindegyik rész 1 kötetet dolgoz majd fel. Gondolom olyasmi megjelenése lesz akkor, mint a Kara no Kyoukai-nak. (És most már nekem is illene bepótolnom a Monstert...)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kár, hogy csak ősszel indul, mert ez a Kujira no Kora wa Sajou ni Utau nagyon megfogott az előzetes alapján. Már az a tény, hogy két képnél többet mutattak az animéből, számomra teljesen pozitívan csapódott le. J.C.Staff felel a munkálatokért, úgyhogy remélem kellemesen fogok csalódni. Plusz a zene is bejött, kellemes, lassú, néha nem árt valami kevésbé pörgős.

Junchi: A Mahou Tsukai no Yome lesz, ami tegnap említettél. A WIT Studio szárnyai alatt fog futni. Nekem az első OVA kellemes csalódás volt, szerintem érdemes lesz belenézni. :)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A héten kezdenek véget érni azok a sorozatok (is) amiket néztem a szezonban, és ha már kettő véget is ért a héten, legyen is róluk pár sor akkor:

- Frame Arms Girl: Erről Ricz-el ejtettünk pár sort anno egymás között, és ha csak egyik oldalról nézném a témát, akkor még a Conos kerekasztalos véleményének is van egyet érthető alapja: az nem változott a 12 hét során, hogy a szereplők végig jóformán archetípusokból állnak, a szituációk kreativitás-o-métere nem ütött meg kritikus szintet, némelyik ecchisebb jelenet most is furcsának jön le, és a "reklámozási" faktor is végig kitart, ergo ja, még mindig egy játék reklámozós cuccról van szó, amit sokan jogosan fognak majd köpködni. És it jönne a nagybetűs De, mert akármennyire is igaz az, hogy egy könnyen utálható sorozat a szentem, ha egyszer képes volt arra, ami a kategóriájában nem túlzottan gyakori: úgy volt bugyuta/gyerekes/miegymás, hogy mégis eltaláljon egy bizonyos jópofasági faktort, amihez az ember főszereplő Ao is sokat hozzátett, hiszen a szokásos "shounen kliséknek megfelelő kissrác" helyett egy kicsit buta/kapzsi, de aranyosan dinka kisscsajról van szó (Yoko Hikasa tolmácsolásában), arról nem is szólva, hogy a reklámozós faktor a végén is annyira gondtalanul bele-a-képedbe jellegű volt, hogy arra nem tudtam haragudni, és most sem megy. Az pedig külön bónusz, hogy a kurrens Berserk adaptáció röhejes CG-jét úton-útfélen agyonveri a FAG által használt kivitelezés, ami nem csak hogy nem használ "szaggatott" animációt, de még az utolsó részben meglévő "zenés videók" koreográfiáját is elbírta, úgyhogy a "mi van véled Berserk?" kérdés ott lóg a levegőben. Nem annyira, mint a sorozat komolyabb jelenetei, amik ugyan nem fognak Oscar díjat nyerni, de a sorozathoz képest "őszintén" lettek összerakva, és még a központi FAG Gorai-nak is jutott egy karakterfejlődős arc, ami ugyancsak nem díjnyertes valami, de ez a része a sorozatnak is jobban működött mint amire számítottam.

Ennyi szó után mondjuk az is igaz, hogy a pontozással gondban vagyok, hiszen szívem szerint adnám rá a 7/10-et amiatt is, mert a színvonala konzisztens volt, viszont "objektívebb", a sorozatot nem kedvelő szemszöggel nézve simán leeshetne a pontszám egy 3-4 közöttre a viszonylagos sekélyesség és egyszerűség miatt, így valahol mind a két pontszámot jogosnak tartom. Az se segít rajta, hogy nem *annyira* kiemelkedő és pozitívabban díjazható ökörség mint teszem azt a Monster Musume vagy a Keijo voltak, viszont az a 7-es azért is megállja a helyét nálam, mert hétfő esti, agykikapcsolós szórakozásnak ha nem is tökéletes, de meglepően jó és konzisztens volt, ez pedig elég jó dícséret tőlem ahhoz képest, hogy a szezon előtt észre se vettem a sorozatot.


- Warau Salesman NEW: nem úgy mint a WSN-t, amire az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmem, és végső soron egy érdekes, ha viszont vitatható címről van szó. Annyit érdemes tudni róla, hogy egy '60-as években született manga második anime adaptációjáról van szó (az első a '80-as években pottyant), és ugyan ebben az új sorozatban állítólag némelyik régi anime epizód remake-elve lett, azt a sorozatot nem láttam, így a kettő közötti külömbségekről fogalmam sincs. A kérdés viszont így is felvetődik, hogy a WS vajon inspirálhatta-e a Joguku Shoujo/Hell Girl franchise-t, hiszen mindkettőjükben közös a "túlvilági lény büntet halandó embereket" stílus, mégha a WS annak egy "aktívabb" változata, köszönhetően Moguro, a címbeli házaló-eladó karakterének. Voltaképpen egy köcsög dzsinnről van szó aki a saját szórakoztatására és feltélelei mellett "segít" a rászorulóknak, és a sorozat megítélésének olyan 40-50 százaléka rajta függ: már maga karadizájnja egy külön jelenség, de jellemre is jól hozza a idősebb, furcsa, de szimpatikusnak látszó eladót, és az általa kivitelezett büntetések és azok kivitelezése az, ami NAGYON befolyásolja a sorozat értékelhetőségét. Minden rész ugyanis két fél-epizódból áll, amikben a delikvensek először segítséget kapnak Moguro-tól, de valamilyen formában persze megszegik ezeket a feltételeket (van amikor önhibájukból, máskor Moguro tesz róla), és ez a formula *soha* nem változik a sorozat alatt, tehát elég formula-központú a WSN. Ami gond is, meg nem is ebben az esetben: gond azért, mert a sorozat olykor sajnos beleesik abba a hibába, hogy vagy a szituáció nem olyan jó/érdekes, vagy annak felépítése elsietett/felületes, így az ilyen fél-epizódok sikere főként azon múlik, hogy Moguro-t magát mennyire kedveli (ezért is fejtettem ki hogy kicsoda-micsoda ő). De nem csak őt, hanem a sorozat hangulatát is: ezek a tényezők persze a jobb részekben jobban kiugranak, de a rosszakban is feltűnő az, hogy a sorozatnak van egy "rajzfilmes" (és nem egyszer a pár évtizeddel ezelőtti stílust idéző), de egyben sötétebb/groteszkebb, akár "rosszmájúbb" beütése, amihez hozzátartoznak a büntetések is: ezek közül nem egynél a halál is jobb lenne, és ehhez a sorozat audiovizuális oldala remekül asszisztál.

Meg is lepődtem amúgy, hogy az animés oldalak nem cikkeztek a sorozatról legalább egyszer, mert határozottan van érzéke a sorozatnak a nyomasztóbb, sötétebb jelenetek kihangsúlyozásához akár a fül számára is, és ez rendszerint a nem színvonal szinten lévő epizódokra is igaz. Az is hozzátesz az összképhez, hogy igazából nincs arra kihegyezve a sorozat, hogy morális leckéket adjon: a hangsúly inkább Moguro köcsögségén van, amihez jön aztán másodlagos tényezőként az, hogy mekkora morális töltet van benne, vagy hogy mennyire érdemelte ki egyáltalán a célszemély azt amit kapott. Mindez azért is fontos, mert ahogy írtam, egy határozottan formula-központú sorozatról van szó, ami magában hordozza azt a feltételt is persze, hogy ha szórakozni akar az ember, akkor ezzel a formulával legalább semmi gondja ne legyen addig, amíg a kivitelezés jó. Én is így ültem neki, és emiatt is dobta ki végül a gép a 7.5/10-et mint értékelést: az átfogó stílus, a jobb epizódok milyensége és persze Moguro és az ő köcsögsége érdemessé tennék legalább egy 8-ra, de ahhoz nincs elég "jó" fél-epizód hogy ténylegesen megérdemeltnek érezzem azt, így inkább maradtam a 7.5-es variációnál. Így is egy érdekes sorozatról van szó szerintem, ami ugyanakkor túl önismétlő lehet mások számára.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Kujira no Kora wa Sajou ni Utauval én is szemezgetek már a trailer megjelenése óta, bár félek: túl szép a rajzolás és a zene, a történet/karakterek/rendezés/akármi biztosan elrontja majd az összképet... /sigh

A Saiyuuki Reload Blastnak csak annyi baja van, hogy meg kellene nézni/el kellene olvasni előtte az előzményeket, ám ehhez lusta vagyok, ezért kimarad a nyári szezonomból.

Pár napja jelent meg az első PV a Houseki no Kuni őszi animéhez. Nem örülök, hogy a CG mellett döntöttek, a mangához készült reklám a 2D rajzolással jobban tetszik. Ennek ellenére megpróbálkozok majd vele, ha az időm engedi.

Csak néhány napja néztem bele, de gyorsan le is daráltam a The King's Avatar (Quanzhi Gaoshou) egész évadát, most pedig az alapjául szolgáló webnovelt olvasom. Egy kínai animációs sorozatról van szó, ami hivatalos angol fordítással elérhető YouTube-on. Megpróbálok minimálisan fangirlködve írni róla.
A történet középpontjában egy 25 éves professzionális e-sportoló áll, aki a Glory nevezetű MMORPG egyik legelismertebb játékosa. A csapata azonban egy ideje nem teljesít jól a versenyeken, ezért végül visszavonulásra kényszeríti a klubja. A karakterét elveszik tőle, ráadásul egy évig nem térhet vissza a profik közé. Jobb híján egy internetes kávézóban kezd el dolgozni, közben új karaktert indít a Glory frissen nyílt szerverén. A sorozatban az új karakter felemelkedését követhetjük nyomon, amiben régi és új barátok egyaránt segítségére lesznek.
A helyzet az, hogy a főszereplő rettenetesen OP, lényegében az összes csatáját megnyeri, mindig bejönnek a számításai, azonban mégsem válik ettől Kirito-klónná. Miért ennyire erős a többi játékoshoz képest? Ennek három oka van. Már a Glory indulása óta, 10 éve játszik, 8 éve profi szinten, így nem meglepő módon a tudása és az ügyessége messze meghaladja az átlagos játékosokét. A második ok, hogy nem választott specializációt (~kasztot), ami a kisebb szinteken hatalmas előny a rengeteg elérhető képesség miatt (ám később jelentős hátránnyá válik, mert a legerősebb képességek megtanulásához már nélkülözhetetlen a specializáció). Azonban nem hiába halt ki ez a játékstílus: az erős támadások hiánya mellett rengeteg fegyvert kellene magukkal hordani és váltogatni, ami azzal együtt, hogy a magasabb szintek felnyitásához még a specializációval rendelkezők számára is nehéz küldetéseket kell egyedül teljesíteni, teljesen ellehetetlenítette a stílust. A főszereplőnek a magasabb szintek felnyitására még nincs konkrét terve, azonban a fegyveres problémát egy egyedi, saját készítésű fegyverrel már megoldotta. Amíg még csak átlagos/az átlagnál kicsit jobb játékosokkal kerül szembe, látványosan erősebb a többieknél, de ahogy egyre jobb képességű emberek figyelnek fel rá, egyre inkább rászorul a barátai segítségére, komolyabban kell taktikáznia.
Jobban nem is mennék bele a sztoriba/karakterekbe. A rajzolás és az animáció nem ufotable szintű, de bőven vállalható (mondjuk van néhány finoman szólva érdekes CG megoldás a mob karaktereknél), a harcok egészen jól néznek ki. A kínai szinkron pár rész után megszokható, a hivatalos angol felirat pedig ugyan az első néhány részben még nem tökéletes, később azonban hozza a streamelt japán animék hivatalos fordításának minőségét.
A webnovelt olvasva elmondható, hogy az anime ahol csak tudott tömörített, nem egy részletes magyarázat (főleg a játék mechanikájával kapcsolatban) lerövidült, néhány kevéssé fontos esemény/szereplő kimaradt. Ennek fényében azok, akik nem találkoztak még MMORPG-vel, néha nem értik majd, hogy mi miért történik, a többiek számára azonban nem hiszem, hogy különösebb problémát okozna a sorozat követése. Ha minden igaz, valamikor jövőre érkezik a második évad.
tl;dr: A The King's Avatar egy egész tűrhető kínai animációs sorozat, ami ugyan nem tartalmaz magasröptű mondanivalót, de főleg az MMORPG-k kedvelői számára kellemes szórakozást nyújthat. Még mielőtt elfelejteném, itt egy trailer is (a végén az epic fight még nem volt benne az első évadban).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vannak infók az új Kino no Tabiról, legnagyobb meglepetésemre még az idén műsorra kerül (egész pontosan októbertől, szal legalább lesz mit nézni az újfent harmatosnak tűnő őszi szezonban :vigyor: ). A stúdió (Lerche) mondjuk dunno, egyedül a Carnival Phantasmot láttam tőlük, szal nem nagyon tudok nyilatkozni, ahogy a rendező is valami full ismeretlen pali, de nagyon remélem, tisztában lesz vele, milyen kaliberű anime a Kino, és nem szándékozik elrontani oda nem illő elemekkel, mert az meggyalázása lenne a remek alapanyagnak és Nakamura emlékének egyaránt.

A szinkrontól viszont nem félek, Souma Saitou nem tűnik rossz választásnak Hermeshez, az Istennő meg garantáltan elboldogul majd Kino szerepében.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Knight's & Magic ep1

Jaj, vigyorgok mint egy idióta, amióta megnéztem! Meg persze közben is jókat mosolyogtam. És most nem arról van szó, hogy annyira szar, hogy már röhejes, hanem úgy az egész összeállt, másként nem tudnám jellemezni: cuki lett. Semmi extra, kis limonádé cucc, de azt hiszem Risa pont ilyenekről beszélt a vita topicban. Nem kell, hogy megváltsa a világot, plusz az Esca nyomába sem érhet karakterek, sztori, stb. szempontjából. Mindenki nagyon moe, a főszereplő srác lazán elmenne lánynak, amivel poénkodtak is, nekem mégse zavaró.
Az alap sztori az, hogy főszereplőnket, aki programozóként dolgozik, közben pedig mecha otaku, elcsap egy autó. Újjászületik (a helyes kifejezés inkább az, hogy bekerül egy 5-6 éves forma gyerek testébe) egy teljesen új világba, ahol monszták keserítik meg a jónép életét. Majdnem áldozattá válik itt is, ha nem jelenne meg időben néhány mecha páncélba bújt lovag. Szerencsére gyorsan legyakják az óriás bogarakat, úgyhogy mindenki boldog. Na most, a srác régi életéből átszivárog a robot imádata, ezért a fejébe veszi, hogy ő is Silhouette Knight lesz. Nekik egyébként a varázslatokat is meg kell tanulniuk, hogy eredményesebben vehessék fel a harcot a dögök ellen. Ernie gyorsan tanul, mert rájön, hogy a varázslás egészen hasonlít a programozásra. Közben barátokat is szerez, akikkel együtt megy akadémiára. Egyelőre elég lesz a becenevek megjegyezni, a teljes nevek kvázi kimondhatatlanok. XD
Már az első részben bonyolódtak a dolgok, a vége igen érdekesen alakult. Ami még nagy pozitívum, egyelőre a fanservice kimerül abban, hogy az Oneesama fenekét mutatja néha a "kamera". Eddig kellemes csalódás, ha ezt a színvonalat és feelinget végig tartja, nem lesz okom panaszra.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Októberben visszatér a Gintama. Kicsit zavarban vagyok, mert fogalmam sincs, hogy a Porori Arc vajon melyik kihagyott ívre utalhat (már ha nem újabb ismétlésről van szó). A manga közben csigatempóban halad, szóval szerintem az utolsó ív idén még nem kerül képernyőre.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2017.07.03. 10:59 Októberben visszatér a Gintama. Kicsit zavarban vagyok, mert fogalmam sincs, hogy a Porori Arc vajon melyik kihagyott ívre utalhat (már ha nem újabb ismétlésről van szó).
Hát, nem gondoltam volna, hogy lesz valaha Gintama hír, ami kicsit sem tud lázba hozni, de most ez a helyzet állt elő. Mióta átment full serious businessbe az egész, azóta nem csak a varázsát veszítette el, de a tetejébe még átavanzsálódott ilyen generikus shounen izébe, legalábbis ez az előző, 12 epizódos történetszál nagyon nem tudott lázba hozni. (Meg ezek a komolyabb szálak nálam mindig is ilyen "hit or miss" szerint működtek - voltak egészen jól megírt, emlékezetes arc-jai, míg máskor rémesen erőltetett és nonszensz volt az egész.)

IMHO most járt le igazán ennek a cuccnak a szavatossága, szóval a Jump jelezhetne végre Sorachinak, hogy zárja rövidre a mókát, mert ezen a ponton már nem több az egész, mint erőlködés, ami idővel már kínosba is átcsaphat.

Más: Ez a készülő Project D nevű cucc egész ígéretesnek tűnik (mondjuk először azt hittem, az Initial D-ről akarnak lehúzni egy újabb rókabőrt, lol), szal egy, hogy időutazós sztori (remélhetőleg lesz is súlya és jelentősége a dolognak, és nem ilyen BokuDake szintű alibizés lesz), kettő, hogy a rendező Hamasaki "S;G" Hiroshi és három, hogy a karakterdesigner Yoshitoshi "Lain/Haibane" ABe! Ilyen nevekkel azért nem nagyon lehet mellényúlni, bár így is azt mondom, várjuk inkább meg, mi sül ki belőle.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kijött az Aho Girl első epizódja (ami nyugodtan futhatna "Gyogyós-chan és Bunkó-kun legújabb kalandjai" cím alatt is...), én meg nem is tudom már miféle indíttatásból, de úgy éreztem, hogy kíváncsiságból legalább az első részét lenyomom. Nos, nem esett jól. Jó, persze hogyne tudnám: alapból én szeretem a hülye vígjátékokat, itt meg főleg érdekelt, hogy egy ilyen címből mi a fenét tudnak majd kihozni, esetleg még az is felrémlett lelki szemeim előtt, hogy hátha majd egy olyan Keijós Nozomi-féle baromkodást kapunk, csak ezúttal slice of life köntösben. Hát igen, álmodik a nyomor... Sajnos ez a cucc pontosan azt nyújtja, amit a címe sugall, épp csak a "hülye csaj" címszereplő nem amolyan "viccesen hülye", vagy "általában hülye, de azért a szíve a helyén van", vagy bármi ilyesmi, hanem konkrétan egy szellemi fogyatékos, baromi idegesítő, fájdalmas, de mindenek felett leginkább szánnivaló, szerencsétlen gyökér. Komolyan, amit ez a csaj leművelt a teljes játékidő alatt (pedig csak 12 perc egy rész, mondjuk kb. ezzel el is mondtam az anime összes pozitívumát...), az felváltva volt szánalmas és szomorú, de csak a legritkább esetben szórakoztató. (Oké, talán úgy 2-3 mondata/megnyilvánulása kiváltott belőlem 1-2 "kacc"-t, de ez minden.) Tényleg, nézőként szinte helyette érzem magam hülyén és kb. az alkotó helyett is én szégyellem magam, amiért volt pofája egyáltalán kitalálni egy ilyen sztorit. Komolyan, a főszereplőről kb. annyit tudtunk meg egy rész alatt, hogy szereti a banánt (meg elvileg a főszereplő srácot, bár igazából ez utóbbiban nem vagyok biztos, elég nehéz bármiféle komoly érzelmet megállapítani egy olyan embernél, aki kb. egy ötéves agyi szintjén mozog, de lehet ezzel most az ötéveseket is megsértettem), de ezt is csak azért, mert jól illeszkedik az egész epizód során végig a néző pofájába nyomott "üzenethez", nevezetesen, hogy ez a csaj egy két lábon járó majom, emberbőrben. (Komolyan, a saját anyja még szó szerint le is majmozza a srác előtt...)

Na, de minden Stan mellé kell egy Pan is (vagy mi XD), úgyhogy a Hülye Csaj mellé kapunk egy folyamatosan fullkomoly osztálytársat, aki amellett, hogy komoly, egy bunkó paraszt. Főhőscsajt rendszeresen veri (ököllel állon vágja, vagy pankrátorfogással a padlóba veri a fejét...), de a moe osztálytársnőre is többször hozta a frászt, megríkatnia is sikerült, szóval igazi parasztként nyomja végig a teljes epizódot. Igazából érződik, hogy ő lenne az, akit a nézői azonosulás kedvéért raktak bele a cuccba, mondván, hogy "haha, figyeled ahogy üti, meg zsinórban megalázza szerencsétlen segghülye csajt, ugye, hogy te is ezt tennéd??? :D ", de ez nálam nem igazán talált be, mert bár az egyik főszereplő ellenszenves volt, de ahogy írtam, nem gyűlöltem, csak szántam, tehát attól, hogy beraknak mellé egy másikat, aki az előbbit rendszeresen hülyére (pardon, még hülyébbre) veri, csak azt érték el, hogy őt is antipatikusnak találjam. :?

Rajtuk kívül még két állandó szereplőnk lesz (már az első rész, meg a poszterek alapján... XD): a szokásos moegirl osztálytárs ("t'od, ilyen Haruhis Mikuru, csak barnáról szőkére festettük és őt még nem abúzáltuk annyit, mert arra tartjuk a főszereplő hülyét" :dirr:) illetve a szokásos "dugó van a seggemben" (XD)-jellegű osztály "főember" (elvileg nem class rep, hanem valami iskolafelelős, vagy micsoda, de erre majd a végén még kitérünk... XD), akire meg mintha "a főhősbe belezúgó tsundere" klisét próbálnák ráhúzni, aki esetleg követni kívánja ezt, majd mondja meg, hogy mennyire jött be a tippem... XD Ja és yonkoma mangán alapszik az egész, gondolom ezért van az is, hogy mindössze 12 perc egy epizód (de még ezt is 2-3, rövidebb "sztorira" tagolják szét...), ami egyben azt is szavatolja, hogy még véletlenül sem alakulhat ki semmilyen hosszabb cselekmény a sztoriban, maradnak a debilségre építő poénok, azoknak meg jelentős része az "ötéves kor fölött már nem röhögsz rajta" kategóriában játszik.

Úgyhogy na, ez most így nem volt egy kellemes élmény, de csak magamat okolhatom: hype nem övezte, a címe pedig pontosan azt adja, amit a sorozat tartalmaz, úgyhogy ezúttal semmiféle nézői megvezetésre nem került sor, nem jött be a megérzésem, ennyi. :D Azért még két további pozitívum eszembe jutott közben: egyrészt Debil-chan (jó, tudom, hogy ezt a nevet Surci levédette egy Illyás karinak, de látatlanban is azt mondom, hogy az a csaj a gyertyát sem tarthatná az ebben szereplő idiótának... XD) seiyuuja kifejezetten jó, kevés slice of life animénél éreztem eddig azt, hogy nem a hülyén megrajzolt karakterekkel akarják elvinni a poént, amihez a szinkronszínészek csak asszisztálnak, hanem épp fordítva: játékukkal akár az átlagos arckifejezésű jeleneteket is megtöltik élettel, na, itt szerencsére az utóbbi nem egyszer előjött. :) A másik meg az opening, ami egy igazán...érdekes élmény volt, ilyenkor sajnálom, hogy HorribleSubsék az OP/ED-eket nem feliratozzák, mert biztosan még poénosabb lenne, ha érteném is, hogy mi a fenéről énekel. XD

Illetve még a legnagyobb hülyeségekből is tanulhat az ember, nálam pl. ennél az animénél realizálódott, hogy bizony a japán sulikban van egy ilyen "erkölcsrendész" is ("fuukin" vagy milyen néven futott, de a japánom továbbra is az alapfok alatt van, szóval maradjunk annyiban, hogy az angol subban "Disciplinary Committee"-re fordították), ami elvileg nem egyenlő a sok animében látott "class rep"-el. Úgyhogy aki jártas az ilyesmiben, attól meg szeretném kérdezni, hogy ez micsoda? Ilyen tényleg van és tényleg ennyire hardcore módon végzi a munkáját, már reggel ott áll a suli előtt és épp csak meg nem motoz minden diákot? XD (Mondjuk szerintem itt az anime megint erősen túlzott, de tényleg az volt, hogy meglátta, hogy hőseink kb. az FMA magazin helyi megfelelőjét tartják a kezükben, mire "Ms. erkölcscsősz" teljesen kiakadt, mondván, hogy hogy van képük ilyesmit behozni az iskolába? XD) Amúgy maga a karaktertípus ismerős, mert a To Love Ru-s Yui egy az egyben ugyanez volt, de akkor én még valamiért azt hittem, hogy pusztán egy, a hatáskörét erősen túllépő class rep-ről van szó, viszont Gyogyicsaj kalandjai döbbentettek rá, hogy nem, ez egy attól független titulus és erre is külön diákot "tartanak" a japán iskolákban. XD

Ja igen, magát az animét nem tudnám senkinek nyugodt szívvel ajánlani (esetleg egy lobotómián frissen átesett ember talán tudna rajta nevetni, pláne, hogy akkor már kb. egy szinten lesznek agyilag a főszereplővel...), viszont akit az első epizód nem rettentett el és mégis folytatni kívánná, az majd meséljen már úgy a fele/vége körül, hogy mozdult ez a cucc bármilyen, minimálisan értelmes/lényeges irányba, vagy végig ezekkel a "Debilfalva lakói" stílusú humorbombákkal "szórakoztatja" a nézőket? Én folytatni nem fogom, mert bár távol állok bármiféle social justice warriortől, de így is úgy éreztem magam folyamatosan nézés közben, hogy nekem itt egy szellemi fogyatékoson kéne röhögnöm, az ilyesmi meg nem vicces. :( (Hé Vree, ha már az Ondófiúnál hiányoltad tőlem az emberi együttérzést, akkor remélem most figyelsz, mert itt kb. kimaxoltam! XDDD) Ja és attól, hogy a csaj láthatóan egyik helyzetben sem vette észre magát, szintén nem viccesebb, hanem csak még szomorúbb lett az egész. :/

Moderátori közlemény: Átraktam inkább ide ezt a postot a "Milyen animét nézel mostanság?" topicból, lévén mégsem egy végignézett cuccról van szó benne, hanem egy most futó sorozat első epizódja által kiváltott élményekről. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.07.08. 08:39-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ööö...szóval tudja valaki, hogy ez a cucc jelenleg milyen stádiumban van? Elvileg összegyűlt rá a fanok pénzéből a nem tudom hány százezer dollár, szóval hol van az OVA-nk, amiért fizettünk? :D Ez egy fél éve feltöltött videó, azért egy 60 perces OVA-t fél év alatt el lehet készíteni. XD (Ricz, esetleg te hátha hallottál erről valamit... :D)

Edit: Helyesbítek, elvileg az egymillió dollárt is elérték már úgy négy hónappal ezelőtt, szóval hacsak nem elitták/elkurvázták a crowdfunding pénzt a készítők, ahogy pl. ezek az ürgék tették, úgy lassan tényleg örülnék neki, ha felmutatnának némi eredményt. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.07.06. 15:00 Ööö...szóval tudja valaki, hogy ez a cucc jelenleg milyen stádiumban van? Elvileg összegyűlt rá a fanok pénzéből a nem tudom hány százezer dollár, szóval hol van az OVA-nk, amiért fizettünk? :D Ez egy fél éve feltöltött videó, azért egy 60 perces OVA-t fél év alatt el lehet készíteni. XD (Ricz, esetleg te hátha hallottál erről valamit... :D)

Edit: Helyesbítek, elvileg az egymillió dollárt is elérték már úgy négy hónappal ezelőtt, szóval hacsak nem elitták/elkurvázták a crowdfunding pénzt a készítők, ahogy pl. ezek az ürgék tették, úgy lassan tényleg örülnék neki, ha felmutatnának némi eredményt. :D
Decemberi megjelenésű a történet. Ennyit tudni bővebben.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Oké, közben elnézést, valamiért MAL-on a "megjelenés: 2017 december" részt "2016"-nak olvastam, azért voltam megkavarodva... ^^" Akkor így oké, várjuk, reméljük az év végére tényleg elkészül. :D (Amúgy nem tudom pontosan, hogy mennyibe kerül mondjuk egy rövidebb, 12 részes animesorozat elkészítése, de egymillió dollárból nem telne ki az is, egy nyúlfarknyi OVA helyett? XD Vagy ha még több pénz kell, kérjenek többet, a fanok tutira összedobják! XD Kommentek között is ott írta az egyik "szakértő", hogy: "kétmillió dollár is összegyűlt volna, ha a visual novel hentai jeleneteit is meganimálták volna." XDDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.07.07. 04:14(Amúgy nem tudom pontosan, hogy mennyibe kerül mondjuk egy rövidebb, 12 részes animesorozat elkészítése, de egymillió dollárból nem telne ki az is, egy nyúlfarknyi OVA helyett? XD Vagy ha még több pénz kell, kérjenek többet, a fanok tutira összedobják! XD Kommentek között is ott írta az egyik "szakértő", hogy: "kétmillió dollár is összegyűlt volna, ha a visual novel hentai jeleneteit is meganimálták volna." XDDDD)
Változó. Egyfelől számít a használt technika, embermennyiség és -minőség. Vagyis, hogy kit tudnak leszerződtetni. Ha azt veszed alapul, van a Touhou Musou Kakyou OVA, aminek 4 évente sikerül 1 részt produkálnia. Szintén doujin anime, magánstúdió, és a 2. rész költségeinek nagyja egyébként egy nevesebb szinkronszínésznő leszerződtetésére ment el, ami +2 évet dobott a gyártási folyamaton. :drop: A költség egyébként még így is alacsony, szóval jó eséllyel a japán bérezés mehet. Ha megnézed a kulcsartokat, néhol önkéntelenül is a Disney Robin Hood rajzfilmje (1973) jutott eszembe tőle. (Amihez hozzátartozik: az becsült módon 5 millió dollárból valósult meg akkoriban, és 83 perces. Inflációérték arányosan az most ~15 lenne, azt hiszem, szóval... Jah. 1 millió nem sok.)
Bár nyúlfarknyinak nem mondanám: így is 1 órás cuccot kapunk, ami azért emberes egy csomó másik OVA-hoz képest, amik 20-30 perccel "szúrják ki a szemünket".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Animét kap a Takagi-san manga!!!!!!!!444

HELL. F*CKING. YES!!

Oké, valahol egyértelmű volt, hogy egyszer készítenek belőle animét, de ez a hír nekem most nagyon jól esett. :D Mondjuk sok fog azon múlni, kiket választanak Takagi és Nishikata hangjának, de azért bízok a legjobbakban.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^
Azért még nem temetném ilyen gyorsan az animét. Egyrészt annak az embernek, aki bővebben írt a mangáról, nem hinnék el mindent. Korábban ő írta azt 10 évesnek kinéző karakterekről egy másik cucc kapcsán, hogy öregasszonyok és nem lolik. Hát jó... :dirr:
Így 1 rész alapján szerintem cuki és bármilyen meglepő, végre az életkoruknak megfelelően néznek ki a szereplők. :D Remélem a világról többet is megtudunk és nem az lesz, hogy majd az utolsó rész végén elindulnak lefelé a kráterben, addig meg SoL lesz folyamatosan. A gyerekek nem idegesítenek, azért ezt is plusz pontként könyveltem el magamnak.

A péntekek kissé sűrűek lesznek szezonos cuccok kapcsán, mert 3 is akkor kerül fel. Illetve a Bahamut szintén pénteki, ami még tavaszról maradt.

Ballroom e youkoso ep 1.
Egészen addig hezitáltam, hogy elkezdjem-e vagy nem, amíg elérhető nem lett az első epizód. Mivel a versenytáncot is szívesen nézem, szerintem követni fogom. A főszereplő kissé érdekes, annyira nem győzött meg, de ki tudja mi lesz még itt. Amúgy eloszlatnám a kételyeket, egyelőre csak nő-férfi párosokat mutattak be. Igazából fogalmam sincs, hol láttam, hogy shounen ai irányba megy majd el. Persze lehet, megint csak a fanok túlozták el. A koreográfiák bejönnek, remélem megtartják a jó szokásukat és nem spórolnak majd az animációnál. Továbbá jó lenne, ha a keringő mellett más táncokat is bemutatnának, van lehetőség bőven.
A karakterdizájnokat szoknom kell, kicsit más, a szemek lehetnének kevésbé kerekek, mintha mindenki csodálkozna. Mivel 24 részesre tervezik, a cselekményt is lesz idő kibontani. Kíváncsi vagyok, maradnak-e Japánon belül, vagy utazgatni fognak a világban.
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

A Ballroom állítólag egy sima shounen, csak tánccal. Shounen-airól én nem tudok. :weh: Az egyik lakótársam olvassa a mangát, és alapvetően tetszik is neki, de pont azt mondta, hogy "nagyon shounen". Szóval a srác a szokásos nagyon-lassan-fejlődik-nagyot-koppan gyerek, a tánc meg ilyen nagyon misztikus és mély dolog stb-stb. Ezzel együtt kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle, mert én is nagyon szerettem táncolni és táncot tanulni iskolás koromban, és még mindig szívesen belevágnék, ha módomban állna. :D

Engem a karakterdizájnban inkább a hattyúnyakak zavarnak egy picit. XD
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Risa írta: 2017.07.12. 12:32 A Ballroom állítólag egy sima shounen, csak tánccal. Shounen-airól én nem tudok. :weh:
Közben rájöttem, a facebookon említette egyik ismerősöm, de hogy ő honnan szedte, az nagyon jó kérdés. :?
Az anime alapján nem tűnt nagyon shounennek, mert a főszereplő egy éjszaka alatt megtanulta kvázi profin a keringő "doboz" alap lépését. :D Aztán lehet kivágtak egy csomó feleslegesebb részt, amivel a mangában az időt húzták. Engem főleg a koreográfiák és a zenék miatt érdekel. A magam részéről az iskolai kötelező táncokat megutáltam, de nézni nagyon szeretem. Mostanában mondjuk hanyagoltuk a témát, de haverokkal korábban rengeteget játszottunk a Just Dance táncos mókával. Innen is ered a lelkesedésem a téma iránt, pedig teljesen más stílus.
Akosss írta: 2017.07.12. 12:45 A Made in Abyss-al kapcsolatban én máshol is olvastam már problémás dolgokat, szóval ha csak sanzenin véleménye alapján kéne döntenem, akkor én sem bíznék meg benne, mert amennyire túloz a lolik kevés szexualizációjával kapcsolatban, pont annyira túloz a nagymellű nőkkel és a shotákkal kapcsolatban, hogy az meg mennyire sok meg durva. :drop: De több helyen is olvastam azokról a dolgokról, amiket írt, úgyhogy egyelőre én is csak fél szemmel és nulla elvárással követem a sorozatot, nehogy pofáraesés legyen a vége.
Akkor nem élem bele magam, hogy annyira más lesz. Az anime pedig még mást irányt is vehet, lehet kihagyják belőle a durvább dolgokat, mint anno a Berserk esetében.
Kép
Válasz küldése