Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mob Psycho (ep. 1)
Ez a manga is a Onepunch-Man irójától van, pontosabban ONE.

Hát nem számítottam rá, hogy ebből is anime lesz. Viszont a Studio Bones remek munkát végzett. ONE mester sírnivaló rajzaiból tényleg színvonalas animációt csináltak.

Szerintem abszolút nézhető.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

D.Gray-man Hallow

Ha már a múlt héten nem volt időm/energiám írni az első részről, akkor most összevonva osztom meg benyomásaimat az eddigi kettőről. (Meg kell ennek a cuccnak a reklám, azért valahol szomorú, hogy még csak említés szintjén sem került elő senkinél itt a fórumon. XD) Határozottan nem rossz, szerencsére közel sem lett belőle akkora csalódás, mint pl. a Berszarkból, igazából az "átlagos" és a "kifejezetten jó" adaptáció között mozog félúton jelenleg, de még csak 2 jött ki a tervezett 12 részből, szóval majd a végén még biztos írok róla egy összegzést. Nézzük akkor sorban, mi maradt, mi változott:

-Történetünk fonalát szerencsére pontosan ott vesszük fel, ahol az első sorozat korábban abbahagyta. Túl vagyunk a level 4-es akuma legyőzésén és egyre inkább az Allenben bújkáló rejtélyes 14. Noahval kezdünk foglalkozni. Ennek örültem, mert annyira az Alma Karma arccal promózták korábban mindenhol ezt a Hallow-ot, hogy féltem, hogy esetleg ki lesznek hagyva korábbi arcok, amik a történet szempontjából fontosak, de szerencsére nem. (Mondjuk eléggé sietnek a tempóval, de erről is írok mindjárt.) Szóval az időrenddel nincs semmi gond, aminek történetileg benne kell lennie ahhoz a sztoriban, hogy később ne váljon plothole-ossá, az szerencsére eddig benne volt. Ami viszont zavaró, hogy egyelőre eléggé rohan a cucc. Nagyon remélem, hogy ez csak azért van, mert a fent említett Almás arcig akarnak eljutni és utána majd azért lelassítanak, mert ilyen tempóban végignyargalni a sztorin ha nem is élvezhetetlen, de azért nálam ront az élményen. Egyrészt míg korábban szinte oldalról-oldalra másolták le a mangát, most nem ritka, hogy apró poénok, vagy hasonló kis jelenetek maradnak ki, amik hozzátettek volna a feelinghez, vagy a mangában jobban fel voltak építve, másrészt emiatt a sztori is olyan, hogy ha nem is érthetetlen, de érezhetően csak a legfontosabb elemeket rakták bele, amik még épp kellenek ahhoz, hogy az anime-only nézők számára se váljon követhetetlenné a sztori. Jó példa erre az eheti Phantom Thief G arc eleje, ami a mangában valahogy úgy indult, hogy a Black Order egyik Finderjét kapta el a tolvaj, Allenék odamennek nyomozni, először kérdezősködnek, elmennek a börtönbe a korábban ártatlanul bezárt foglyokat is kikérdezni, közben megismerjük a rendőrfőnököt és a lányát, az árvaházasokat (hogy aztán tudjunk értük izgulni, amikor majdnem kinyírják egyiket-másikat XD), stb-stb. Az animében ez ellenben valahogy úgy nézett ki, hogy "Úristen, Phantom Thief G!" *vágás* Allenék a sitten kérdezik a foglyokat *vágás* Allenék máris G ellen harcolnak a tetőn. Jó, talán nem ennyire durván, meg nem azt mondom, hogy minden sztori így van felépítve benne, de valahogy eddig nincs meg az, ami a mangában ugyanitt megvolt, vagyis egy érezhetően "folyó" sztori, hanem helyette mintha a jeleneteket pakolnák egymás után. Ráadásul a sietség miatt nem mindig működik pl. az érzelmi töltet sem, hiszen ha valakit összesen két mondatos szerepben láttunk csak, akkor nem fogjuk sajnálni, ha a rész végén lelövik, vagy ilyesmi. Persze így a mangás háttér ismeretében nálam még úgy-ahogy a jelenlegi formájában is működik a dolog, de mindenképp le kéne lassítaniuk. Amúgy ennek is az volt a rákfenéje, mint pl. az Uminekónak, meg még pár cuccnak: előre el kell dönteni, hogy hány epizód lesz és mivel csak ilyen 12-26-52-es csomagokban lehet gondolkodniuk (tisztelet a nagyon kevés kivételnek), ezért gondolom végül azért döntöttek az előbbi mellett, mert 26 részt már nem tudtak volna anélkül végigvinni, hogy ne kelljen fillerkedniük, vagy ne kezdjenek bele a következő arcba (ami viszont még a mangában sem ért véget), így maradt a 12 rész, ahhoz viszont kissé sűrűek az események, ezért baromira loholniuk kell, ha nem akarnak kihagyni semmit a mangából, plusz az Alma Karma arcot is le kívánják zárni. (Igazából a poénkodós, "zombi inváziós" arcot még így is teljesen kihagyták, de én őszintén szólva nem bánom, mert az a mangában is egy totál WTF történeti ív volt, ami a sztorihoz érdemben nulla dolgot tett hozzá, kb. mintha a szerkesztője ráparancsolt volna Hoshinóra, hogy "ki kell töltenünk most pár fejezetet fillerkedéssel, rajzolj valami baromságot!" XD) Szóval eddig korrekt, de mondom, még sokkal jobban tetszene, ha a második felére lelassítana.

-Látvány: Erre szintén igaz, hogy úgy alapból rendben van, de sajnos érezhetően "low budget"-ebb, mint a korábbi sorozat. Ami annyiból gáz, hogy eltelt X év, plusz ez most nem 103, hanem mindössze 12 rész lesz csak, tehát azért itt nem nagyon kéne spórolgatniuk, aztán ehhez képest néha-néha mégis befigyel 1-2 "quality fej", vagy éppen az animációban produkálnak érdekes dolgokat. Persze semmi Pierrot-szintű gyalázatra nem kell gondolni, viszont mivel az első sorozat "végtelenített" shounenhez képest kifejezetten szép volt (az IY után számomra talán a legszebb ilyen jellegű anime), ezért itt picit fáj látni, hogy ha csak pár fokkal is, de alább adták a minőséget. Illetve beszélnünk kell még a karakterdizájnról: Hoshino is ebben az időben kezdett drasztikusan más stílusban rajzolni, részben az ínhüvelygyulladása (vagy mije volt szegénynek...^^") és az abból fakadó folyamatos kényszerpihenők miatt, részben meg azért, mert sok mangakának változik menet közben a rajzstílusa és nem ritkán totál más dizájnnal operál a sokadik kötet, mint mondjuk az első pár és úgy tűnik, ő is egy ilyen mangaka lesz. XD Az anime ezt megpróbálta követni, ezért a Hallowban is úgy rajzolták meg a szereplőket, ahogy a manga ezen arcjaiban kinéznek, viszont mivel a mangával ellentétben itt eléggé hirtelen történt a váltás, ezért néhány szereplőt szokni kellett. A férfiakkal még nagy baj nem is történt, mert vagy maradtak ugyanolyanok, mint voltak (pl. Komui, Leverrier, Bookman), vagy csak még bishounenebb lett mindegyik (kb. az összes többi... XD), viszont azért a női kariknál már kevésbé vidám a helyzet, valahogy olyan "egyenmoébb" fejük lett, ami részben szintén a mangából ered, részben viszont mintha az animések még rátettek volna egy lapáttal. Szegény Lenalee is valahogy olyan "jellegtelenebb" arcot kapott, bár ő még megszokható, viszont hogy Mirandából mit csináltak, az tényleg nem semmi, kb. ha nem olvastam volna a mangát, rá sem ismernék a karakterre. Az egy dolog, hogy hirtelen kitalálták, hogy goth-fekete helyett ezentúl csokibarna haja lesz, mert lehet, hogy ez szintén Hoshinótól ered, de valahogy az arcát is sikerült úgy átdizájnolni, hogy minden eltűnt belőle, ami a korábbi Mirandára jellemző volt, szinte olyan lett, mint valami random mellékkari. A többiek szerencsére hamar megszokhatóak, volt, akinek még jót is tett az új dizájn, illetve már a mangában is imádtam a mostani arcban hordott szerelésüket. :D

-Hangok: LOL, minek reklámozták annyira, hogy "Allen és Link új seiyuut kap!", ha konkrétan mindenkinek lecserélték a hangját? :dirr: Mondjuk mentségükre szóljon, hogy eddig az új seiyuuk is remek munkát végeztek, igazából 1-2 kari kivételével lehet fel sem tűnne, hogy más lett a gárda. (Azért Lavi-fanként nála pl. egyből kiszúrtam, hogy ez tuti nem ugyanaz a fazon, nem mintha rossz lenne, de az előző annyira Lavi volt, hogy gyakorlatilag bárkit raktak volna be utána, az maximum a "jó-jó, de nem az igazi!" szintet tudta volna csak megütni. ^^") Szerencsére aki miatt a legjobban aggódtam (Allen), ott csont nélkül hozta a seiyuu a szerepet, ha nem mondják, szerintem nem tűnne fel, hogy seiyuut cseréltek nála. :D Még a Grófra és kedves családjára leszek majd kíváncsi, mert ők is telitalálat hangokat kaptak az előző sorozatban (jó, ki nem? XD), de ha már a "jófiúkat" ilyen jól sikerült "reprodukálni", hátha a "gonoszok" oldalán sem lesz gond. XD Persze most bele lehetne kötni abba, hogy mibe került volna felhajtani a régi gárdát, pláne, hogy azért a D.Gray nem egy DBZ, ahol így 30 év távlatából kellett előbányászni az eredeti seiyuukat, de sajnos egyre többször tapasztalom, hogy már Japánban is felütötte fejét ez az amcsi style "ha az eredeti hang valamiért pont nem akarja vállalni, ne szenvedj vele sokat, inkább hívj valaki mást" módi, amit én mondjuk rühellek, mert régen ha egy karira szerződést írtál alá, mint seiyuu, akkor kb. az örökre "hozzád nőtt" és még 50 év múlva is téged hívtak be szinkronizálni (kis túlzással az egyetlen mentséged csak az lehetett, ha közben esetleg elhaláloztál ^^" XD), de mondom, ez mintha ma már Japánban is egyre kevésbé lenne divat, másrészt még örülhetünk, hogy nem olyan lett a D.Gray esetében a végeredmény, mint mondjuk az FMA Brotherhoodnál, ahol szinte az összes új seiyuunak sikerült gagyibbnak/out of characterebbnek lennie az elődjénél. Szal itt legalább egy baromi jó gárdát cseréltek le egy eddig szintén nagyon ígéretes társaságra, így ezen a téren túl nagy "minőségromlásról" nem beszélhetünk. :)

-Zenék: Első és legfontosabb, hogy maradt zeneszerzőnek Wada Kaoru! *____* És még mindig baromi jó, igaz, az eddigi két epizódban még túlzottan nem brillírozott, meg a zenék fele a régi sorozatból volt egy az egyben átmásolva, viszont azért érezhető a jelenléte, illetve a következő arc úgyis olyan tear-jerker, érzelmi hullámvasút lesz, hogy bőven lesz még alkalma kamatoztatni azt a képességét, hogy az érzelmes jeleneteket over 9000-re fokozza fel zenéjével. XDDD Az OP/ED páros szerencsére szintén teljesen jó, egyik sem "OMG, best D.Gray song ever!", de nem is a legrosszabbak, szóval ezeket is be lehet lőni a közepes/korrekt mezőbe.

-Hangulat: A cucc lelke, lényege, stb., ami szerencsére továbbra is csillagos ötös. Egyszerre darkos és vicces, humoros és horrorisztikus, érzelmes és kegyetlen, szóval még mindig 100% D.Gray. :D Max annyi negatívumot tudnék itt is csak felhozni, amit a történethez már írtam, hogy pl. a karakterdrámák jobban átjönnének, ha nem rohannának ennyire, de ez még változhat a végéig.

Úgyhogy összességében egy korrekt folytatást kaptunk, amelyre bár igaz, hogy szinte minden ponton low budgetebb egy fokkal, mint elődje volt, viszont azért ez még objektíven nézve messze van egy rossz sorozattól, másrészt meg már annak is örülni kell, hogy egy több éve félbehagyott animét (aminek a mangája is csigalassan jön ki) egyáltalán még újra elővettek. Mivel lassan azért a mangában is kezdenek kiderülni a dolgok (ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy ott most vagyunk a sztori 60-80%-a körül), nagyon tudnám díjazni, ha majd a vége után esetleg még kapnánk egy harmadik anime szériát is, ami már végigvinné a sztorit teljesen. Szóval összességében nem rossz ez, tuti végig fogom nézni, ha az IY Kanketsuhen nem kényeztetett volna el az ilyen "hogyan csináljunk folytatást valaminek X évvel később" kategóriában, lehet, most még ennyi bajom sem lenne a D.Gray Hallow-al. XD A manga olvasóinak mindenképpen ajánlom, anime-only nézőknek csak abban az esetben, ha előtte végignézték az első sorozatot.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Na ezt jó gyorsan lerendezted :D , pedig ez volt még, amire a Narancs mellett számítottam, de ha semmi Barakamonos nincs benne, akkor nem is pazarlom rá az időt.
Köbö három percenként az órát néztem, annyira idegesítő és silány volt az egész. Nem is csoda, hogy még a promózását sem vitték túlzásba, illetve, hogy OnoD sem vállalta/kapta meg Handa szerepét.

Egyébként, ha túl sokan néznétek ezt az új Berszarkot, még a végén lelkiismeret furdalásom lesz, hogy én nem így teszek és kimaradok az éppen aktuális lulzból. :D Lehet mégis dobom a Love Live Sunshine-t és beszállok a buliba.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:
Rui-chan írta:Ma indult az új Love Live anime és azt kell mondjam, kellett már ez a sorozat nekem.
1-2 részt még adok neki, de azon felül, hogy az eredeti LL vegytiszta kópiája, még a tetejébe rettenetesen mű és irritálóan színpadias is volt ez az első rész.
Azt áruljátok már el, ugye még mindig nem tudták lecserélni az undorító CG táncikálást valami emberi kinézetre, így a jól fizető folytatásra sem?
Szerencsére ez a szezon nincs Crunchyrollon, ez már elég demotíváció volt, hogy bele se kezdjek. Pedig a legelső évad még elszórakoztatott.
Rui-chan írta:Mondjuk én eleve úgy indultam neki, hogy tök ugyan az lesz, csak más lányokkal. Az Idolmaster és az Idolmaster: Cinderella Girls is ugyan ebben a cipőben járt, szóval fel voltam készülve.
Mondjuk azok között nem csak szerintem volt óriási különbség. Volt valami bája az eredetinek, ami a Cinderellából már teljesen hiányzott. (báj=AKANE j/k).
Junchi írta:
Surci írta:Na ezt jó gyorsan lerendezted :D , pedig ez volt még, amire a Narancs mellett számítottam, de ha semmi Barakamonos nincs benne, akkor nem is pazarlom rá az időt.
Köbö három percenként az órát néztem, annyira idegesítő és silány volt az egész. Nem is csoda, hogy még a promózását sem vitték túlzásba, illetve, hogy OnoD sem vállalta/kapta meg Handa szerepét.
Onnantól kezdve, hogy láttam Suwabe és OnoD hiányát, esélyt sem adtam neki. :sniper:
Junchi írta:Amanchu ep1
Az már bizonyos, hogy végig szem előtt fogom tartani azt, hogy ne "Aria - a második eljövetel" mentalitással kezeljem ezt a sorozatot. Egyébként meg nem volt rossz, bár az már most egyértelmű, hogy a nagy elődhöz képest jóval fanservice-bőbb és bohókásabb lesz, ráadásul jóval egyszerűbb is. Persze ettől még működhet, bár a hülye SD-fejekkel visszafoghatnák magukat, szal ezt már az Ariában sem csíptem túlzottan, de itt aztán végképp túllőttek vele. És miért ilyen csúnyák és idétlenek az itteni seifukuk? ARGH!
Jómagam is látok benne némi potenciált, a fanszervíztől sem idegenkedem teljesen, csak hát azok a kurva fejek! Értem én, mit akarnak vele, de kell ennyire randának lenniök? Az egyenruhák is jól kihangsúlyozzák ugyan a csípőket, de egyébként nagyon hülyének és kényelmetlennek néznek ki. Sato Junichi, szedd össze magad! Az amúgy leesett nektek, hogy a csaj nem libegett fel a vízfelszínre? :LOL:
Junchi írta:91 days ep1
Valahol kuncogtató volt azt látni, mennyire próbál filmszerűnek hatni (a rendező le sem tagadhatná, hogy Scorsese-t próbál játszani : P), de amúgy nem volt rossz, csak plíz, PLÍZ ne egy egyszerű bosszúállós sztori legyen, amit a gengszteres miliővel és szettinggel próbálnak eladni, mert annak nem lesz sok értelme (kivéve persze, ha ügyes rendező-író páros van mögötte, akik tudják, hogyan kell bánni a klisékkel és van is affinitásuk hozzá).
Nekem nincs ellenemre egy bosszúállós sztori sem. Minden azon múlik, mit kezdenek ezzel az alapfelállással, és azt hogy adják elő. Az első rész nem volt, rossz, de elájulva sem voltam tőle. Majd meglátjuk ezt is. ::jeye::
paTKany írta:Regalia és Ange Vierge - a sok battle hárem után itt van kettő anime amiből kidobták a felesleges hím MC-t, így maradt a battle, az Ange Vierge-ből még lehet yuri hárem, a Regalia meg valószínűleg sötétebb hangulatú "girls suffering" mecha CUCC lesz.
Őszintén szólva kellemesen meglepett az előbbi, különösen ami az animációt illeti. Nagyon meglepett az Actastól a teljesen korrekt kézzel rajzolt mecha harc. A legváratlanabb helyeken botlik az ember ebben az iparban is a művészi integritás mentsváraiba. Bár ennek mág igazán nem kellene meglepnie a a Gokumi és a Lance N Masques után.
paTKany írta:Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru! - a másik romantikus vígjátékja a szezonnak, de ez a hagyományos fajta ahol kerülgetik egymást a szereplők anélkül, hogy összejönnének.
Hogy már az elején ilyen egyértelmű ez a jellege, és nem kell végig rajta rágódni, így akár nyugodtan élvezhetem is végig. Mert egyébként iszonyat aranyos volt az első rész. Ha a továbbiakban is lesz még pancushot, az már csak hab a tortán.
paTKany írta:Time Travel Shoujo - villamosmérnökként még szép, hogy nézem az elektromágnesességről szóló ismeretterjesztő animét. Az egyetlen baja csak az lesz az egésznek, hogy Edison is szerepel benne aki egy tolvaj vadkapitalista másik torkát fél centért elvágó üzletember volt, ellentétben a többi igazi tudós szereplővel.
Ahogy Rui is írta, érdekes retró fílingje van. Nem szívesen aggatnám rá viszont az ismeretterjesztő jelzőt, ki tudja, milyen állításokon akadunk majd fenn. :drop: Szóval én nem a történelmi hűségért nézem, sokkal inkább a szimpi leányzókért, erre jön még egy lapát Kotobuki-Toyosaki duó! ::hehe::
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

scineram írta:Azt áruljátok már el, ugye még mindig nem tudták lecserélni az undorító CG táncikálást valami emberi kinézetre, így a jól fizető folytatásra sem?
Az már az alapsorozat második évadában decens fejlődést mutatott pozitív irányba, de amúgy jah, valahogy nem az igazi, amit természetesen a Sunshine-ban is megtartottak. Költségkímélő megoldások rulz, bár azt azért nem lehet mondani, hogy a Sunrise ne ölt volna bele elég pénzt ebbe a projektbe.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:Szóval megnéztem itt a Dodgers által fentebb linkelt epizódot a Teekyuu-ból és az legyen az egyéni szoc problémám, hogy ami "arany", az nálam nem éppen itt kezdődik, de sajnos objektíven nézve is eléggé látszik, hogy nem a Berserknél kezdte a stúdió ezt a "spóroljunk az animációval" megoldást. Gyakorlatilag mozgás, mint olyan, nincs az epizódban, az egyetlen, ami úgy ahogy mozog, az talán a labda, de egyébként gyors vágásokkal, ide-oda "tologatott" végtagokkal és hasonlókkal próbálnak mozgást "szimulálni". (Egyik jelenetben, amikor X karinak Y felé kéne fordulnia, nem odafordul, hanem kvázi két fázisban "változik".) A szereplők kvázi nem is mozognak, hanem mintha teleportálnának, hirtelen csak itt-ott teremnek a képernyőn. (Csajszi egyik pillanatban még a teniszhálónál kapkod levegő után, a másikban már hátulról kapja el a barátnőjét és a két jelenet között kb. nincs átmenet... XD) A szájmozgásnál meg szintén nem akartak sokat szenvedni ilyen "apróságokkal", mint a lip sync, ezért az összes csaj kapott ilyen "egyen hiperaktív" tátogó száj effektet, majd ráparancsoltak a seiyuukra, hogy "hadarjatok mint az állat, jó lesz ez így!", de az a baj, hogy nem lett jó. XD
Szvsz nem feltétlen fair a Teekyuu-t a mostani Berserkkel együtt említeni mint vizuálisan gyengébb végeredményt, mert a Teekyuu-nak pont az a lényege hogy egy turbó-ADHD valami legyen a lehető legrandomabb formában, és ilyen szempontból a Teekyuu-nak marha nagy szerencséje van, hiszen vígan röhögve megengedheti magának a teleportálásokat, a tologatott végtagokat, a hadarást, kvázi az összes olyan dolgot, ami nagyon sok más animéban színtiszta lustaság/léhaság lenne, szemben a Berserk-el ami elvileg egy jóval komolyabb sztori lenne, és mégis gondok vannak a bele fektetett munkát illetően. Nem mintha a Teekyuu olyan nagy megerőltetés lenne persze, de mondom, annak a sorozatnak már maga a formátuma olyan, ami könnyedén túlél egy esztétikai szempontból amúgy Tesco gazdaságosnak mondható kivitelezést, és a Berserk-hez viszonyítva szinte egyáltalán nincs megkötve a stúdió keze, olyan szinten mehetnek el ADHD irányba amennyire csak akarnak, még arról sincs szó hogy teszem azt a Gainax-iskolát követnék ilyen szempontból (ami ugyancsak tud ADHD lenni, de ez rendszerint "normálisabb" animációval párosul). A végeredmény mondjuk még így is tud megosztó lenni (én 4 "szezont" láttam a Teekyuu-ból, és enyhén szólva tényleg kimeríti a WTF rövidítés értelmét), de a Teekyuu-Berserk kettős között a CLANGserk érdemli meg inkább szerintem a lehúzást, mégha a második-harmadik rész így is mutatott egy *lassú*, de szerintem meglévő fejlődést, ami még így is messze van az általánosan jó színvonaltól.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgersre: Igazából egyről beszélünk szerintem. :) Erre írtam, hogy az, hogy szerintem szubjektíven gáz a Teekyuu, az lehetne akár az én egyéni szoc problémám is, viszont sajnos emellett még objektíven is elég kétfilléres a megvalósítása, ami lehet, hogy ennél a sorozatnál még működik is, de nem volt egy bölcs döntés a Berserket is valami hasonló költségvetésre belőni... ^^"
Jó, ez tényleg akkora baromság, hogy muszáj lesz néznem. XDDDDD A trailerből mondjuk még annyira nem jött át, hogy mitől is olyan awesome ez (ilyen gagyi, fanservice-el átitatott fight cuccnak tűnt, mint a Freezing, Queen's Blade, stb.), aztán viszont elolvastam MAL-on is a sztorit, meg hogy mik lesznek itt a harc szabályai és egyből érdekelni kezdett... XDDDD Pláne, hogy ahogy a kommentekben is utalnak rá, ha tényleg ilyen lesz az egész hangulatra, mint amilyen a trailer, akkor ez valami Jojo's Bizzare Adventure-szerű "rotflol fightcucc" lesz, csak éppen kigyúrt fazonok helyett mell- és seggfesztivállal. :lol:

Edit: Illetve ha már a témánál vagyunk: ez a Lólányok Kalandjai lenne még hasonló kategória, mint az előző, két baj van vele:

1. Valami mobil játék lesz, szóval szó nincs róla, hogy ebből anime készülne. :(

2. Sajnos az előző "epic wrestling" cucc után ez kifejezetten bénácskának tűnik, bár ha a "lóverseny" részét annyira lolra vennék, mint az előzőben a "verekedést", akkor még érhetne valamit. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

91 Days

Hányan is nézzük ezt innen? Úgy emlékszem, nem sokan, kezdem megérteni, miért. Szóval az egy dolog, hogy a grafika helyenként bántóan ocsmány (de úgy általában véve is meglehetősen ócska, amin csak tovább tetőz a filléres CG és animáció), mert ezt még úgy lenyelném, a technikai kivitelezés amúgy sem nyom nálam annyit a latba, de az, hogy az egész cucc ilyen sekélyes és üres legyen, azt már nehezen. Szép és jó dolog, hogy az animés/japános kliséket nem erőltetjük, de most az, hogy cserébe a nyugatiakat nyomjuk orrba-szájba, az nem fog kozmikus örömforrást jelenteni. A hasonló Gungrave sem volt egy húdeeredeti koncepció, mégis sokkal jobban látszottak rajta a profizmus nyomai, ami ennél a cuccnál nemigen mutatkozik meg, a főszereplő pedig egy két lábon járó fujoshi-pandering, akit egyszerűen képtelen vagyok komolyan venni akár csak minimálisan is.

Remélem, 12-13 résznél nem lesz hosszabb, ellenkező esetben dobni fogom félúton.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Körkérdés: Van ez a Re:Zero anime, ami már tavasz óta fut, (állítólag) óriási hájp övezi, de én valamiért csak pár napja tudtam meg, hogy egyáltalán mi a rosseb ez. ^^"" (Látszik, hogy mióta csak alkalmanként látogatom AA-t, még az aktuális slágerhype-okról is teljesen lecsúszok.) Szóval ez milyen? Sok helyen (értsd: /a/) a Steins;Gate-tel(!) méregetik például össze. Szóval: nézi innen valaki?
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Részemről egy "nem nézem" lenne a válasz, de pár hete én is belebotlottam ebbe a sorozatba, pontosabban abba a tényállásba, hogy piszok népszerű cuccról van szó (annyira, hogy mintha a főszereplő srác egyre inkább az EVA-s Shinjivel lenne egy szinten a "gyík-nem gyík" témakört illetően, és a kékhajú cseléd csajszi is lassan kabalává látszik érni), úgyhogy azóta tervezem is nézni. Mostanában mondjuk nem, mert pölö a Shimonetát is most próbálom legyűrni az egykori dobás után, és van pár sorozat ami jobban érdekelne Re:Zerózás előtt, de ha kijött az összes része, akkor szerintem rászállok a témára. És esetleg írok is róla, hogyha addig nem lesz bátor jelentkező.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi: Visszakerestem, május végén írtam róla pár sort.
Korábban még bepróbálkoztam ezzel a Re... izével, ami már megint egy hosszú című anime, sokáig azonban nem jutottam el vele. Megnéztem a nyitó dupla részt, aztán annyiban is maradt, látszik mekkora benyomást tett rám. :dirr: Illetve láttam, hogy két szezonos lesz, újabb ok, amiért pihenőre teszem és talán egyszer előkerül a süllyesztőből.
Na, azóta sem került elő a süllyesztőből, sőt barátnőmmel beszélgettünk és azt mondta, hogy szerinte baromi unalmas. ^^" Annyit tudok, hogy mostanában a kék hajú csaj tényleg waifu matéria lett, plusz vannak neki is kattant pillanatai.
A Steins;Gate maximum csak annyiban merülhet fel nálam, mint hasonlítási alap, hogy a főszereplő itt is újra tudja indítani az időt, általában akkor ha meghal. Azért a minőségi bélyeget még nem sütném rá, bár mondom, egyelőre két rész alapján tudok nyilatkozni.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:de én valamiért csak pár napja tudtam meg, hogy egyáltalán mi a rosseb ez. ^^""
LOL, pedig már tényleg hájpolják egy ideje, /a/-n is. Nálam nyár elején-közepén jött a csábulás, de aztán csesztem rá, végül annyira futotta, hogy megkérdeztem a nem-szeretem-a-steinst barátnőmet a dologról, aki szerint "uuu, nagyon jóóó ühm, ühm" és pont ott volt a szeretem-a-steinst barátnőm is, aki ezt dettózta, a miértemre pedig olyasmi válaszok érkeztek, hogy mert annyira durván szenved benne a srác, hogy már nem tudják, hová lesz ez még fokozva, mindenki szív mint atom, és ez baromiiii jóóóó. Na, miután a korai S;G? reményhez ezt hozzácsaptam és vizualizáltam magam előtt ezt a hárem-fantasy dizájnt, a főhősnél pedig Okabe helyett Shinji sziluettje vibrált a szemeim előtt, nem kérdeztem többet a csajoktól. Azóta sem.

Azért ha mégis többen jeleznétek, hogy valami orbitális nagy királyság, később lehet nem feledkezem meg róla.^^
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

THX a válaszokat.

Ha valaki lenne mégis oly' bátor, hogy a közeljövőben elkezdi, ne mulassza el véleményezni a végén, mert úgy minimális szinten még akár érdekelhet engem is ez a cucc. A referenciát mindenesetre innen várnám azért, szal már látom is előre az AA-s téma 10/10-eit mindenütt, ami meg ugye továbbra is minden, csak nem megfelelő ajánlólevél...
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Én nézem a Re:zerot, szerintem jó a cucc, persze messze nem hibátlan.

Alapsztori: Subaru, egy NEEt srác, másik világba kerül, ahol csak egy különleges képességet kap: ha meghal akkor újra kezdi a napot. Szóval egyfajta respawn, ha túljut egy szakaszon, akkor változik a mentési pont. Nem Steinsgate, inkább 3x3 eyes! :D Van hogy úgy hal meg, hogy fogalma sincs mi történik, máskor meg szép, plasztikus képekben trancsírozzák. Gondolom ettől csorog sok fanboy nyála.
Az egész cucc hullámzó színvonalú. Vannak nagyon eltalált, erős jelenetek, amitől leesik az állam, máskor meg elcsúszik az egész. (Amúgy szerintem ez egy tipikus webnovel, talán még lightnovel betegség is: nincs eléggé szerkesztve.)
Példa, Subaru elvileg egy neet, ami számomra tökre nem jött le: igen, tudja az otaku zsargont, de amúgy egy vidám, közvetlen (!), barátságos, energikus figura nagy lelkierővel. De asszem a 19. részben, amikor végleg mélypontra kerüla, és az egész részben pofázik (ami nyilván a fanboy-oknak nem jön be, mert nincs vér, meg Rem) akkor teljesen hitelesen adja a küzdéstől félő, kudarcokban megtört embert.
Persze, itt is van loli-moe-nekomini-maid-nyaaa-stb baromság (fanboy mágnes), ami ma már kb. minden animében van, de még ennek ellenére is néznető. Sőt, ez az egyetlen anime most, amit heti szinten nézek, várok.
Summa: néhány erős jelenetért érdemes megnézni. Ja, és a fantasy világa is elég jó: elzárt boszorkány, witch cult, királyválasztás, stb.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

weingartia írta:Re:Zero
Köszi az infót, képek + a fenti ismertető alapján a szokásos edgyschőnennek tűnik moehárem beütéssel + otaku-panderinggel nyakonöntve, úgyhogy inkább passzolom.

Őszi szezont néztétek már? Megint "erős" lesz a felhozatal -_- úgyhogy kőkemény 3 dolog érdekel, ebből egyetlenegy van, ami nem folytatás:

-az egyik a Natsume 5. évada, addig még be kéne hoznom a másik 4 szezonját. :D
-a másik a Tenchi 4. OVA, lévén most végeztem ki az egész univerzumot, ez meg a fő szál folytatása. Mérsékelt elvárásokat támasztok a frencsájz 2000 utáni darabjainak ismeretében.
- végül pedig az Occultic;Nine nevezetű LN-feldolgozás. Az a pontosvessző ott nem elgépelés, a Kőkapu készítőinek új fényregénye kap adaptációt. Mystery, sci-fi, supernatural jelzőkkel indul, ami egész jól hangzik. A gond viszont a stúdió, megint A-1-ék akarnak bűvészkedni egy rejtélyes-misztikus sorozattal, és a ShinSekai Yori, Subete, Boku dake, Aldnoah:NULLA, stb... ismeretében finoman szólva is aggodalomra ad okot. Meglátjuk.

Kéne valami comedy majd erre a szezonra is, ugyanis úgy tűnik, a Berszark esetében sajnos vége a mókának: a producerek megküldték a selyemzsinórt a stúdiónak, 12 -re vágták le az epizódszámot (anno 24-ről volt szó ha jól emlékszem), a rendezőúr pedig valszeg már fel is kötötte rá magát :D Nagy kár, de az élmény örökre megmarad. :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Duh, ne is mondd... Évek óta sportot űzünk az éppen aktuális szezonok bokor-mód történő szidalmazásából (20-ból 19 esetben nem is alaptalanul), de ez a curent one itt előttem valami olyasmi, aminek legszívesebben emberi külsőt adnék, majd rá egy betoncsizmát és egy nembaráti hátba csapással tessékelnem bele a legközelebbi folyóba.

Egyedül a Hibike S2, amire azt mondom, hogy biztos nézni fogom. Minimális érdeklődésem van a Luger Code-ra, meg a Tenchi OVA 4-re, de a többi valahogy nem. (Engem spec az Occultic;Nine sem érdekel, szal a "pontosvessző" cuccok jelenleg úgy állnak nálam, hogy egy, ami találat, kettő, ami borzalom, ráadásul itt még a PV/leírás sem győzött meg, főleg nem ezzel az over-the-top gagyi fanservice-szel, továbbá - to double the hell - A1.) Viszont figyelitek a ZS-kategóriás fujo-cuccok dominanciáját? Nem semmi. :D

Mindegy, lesz időm legalább Dennou revaccsra, Trigunra, Shouwa Genrokura, meg ami még eszembe jut addigra.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ha ez a chart egy az egyben borítékolható mint valós és végleges, akkor eddig úgy öt címre (Euphonium S2, Drifters, Tiger Mask W, Nobunaga no Shinobi, Mobile Police Patlabor Reboot) mondanám rá, hogy ha törik ha szakad de nézni fogom, de ez a szezon inkább a "eh, miért ne, látszik annyira elvont/idétlen stuffnak hogy egy-két epizód próba nem árthat" címekben tűnik combosabbnak, amik lészen:


- Touken Ranbu: önmagában nem keltené fel a figyelmem, de a Dogakobo általam látott eddigi sorozatai általánosságban tetszettek annyira a jól animált, de habkönnyű, inkább agykikapcsolós tartalom keresztmetszet miatt, hogy ennek is megadok egy esélyt.

- Nanbaka: a "super exciting" angélusos leírást nem fogom egyelőre készpénznek venni, de ez a "rendőrök és rabok egyaránt ökörködnek" felállás egyáltalán nem hat taszítonak, szóval meglátjuk mi kerekedik ki belőle.

- Occultic;Nine: egyes egyedül a Steins;Gate miatt tervezek belenézni, többet nem is nagyon tudok mondani róla. Annál is inkább, mert a "pontosvesszős" sztorik közül az olvasataim szerint egyedül az S;G ér bárminemű hajítófát, és abban se vagyok biztos, hogy az A-1 hozni tudja majd a Boku Dake vizuális színvonalát, akármennyire is megbecsült az S;G.

- Keijo: talán közel sem nem annyira, mint a Monster Musume esetében (amiből lesz OVA egyébként, ami nézős lesz), de ebből a cuccból is mintha éreznék egy olyan pihent marhaság érzést, ami miatt nincs szívem nem belenézni legalább az első egy-két részbe, úgyhogy ha félig-meddig ironikusan is, de vannak reményeim a sorozat irányába.

- Brave Witches: attól függetlenül, hogy a Strike Witches koncepciója úgy ökörség ahogy van (arról nem is szólva, hogy némelyik epizód túlzottan elmegy az öncélú fanservice irányba, és az S2 is inkább amolyan extra OVA-ként veszi ki jól magát a jobb epizódok kiválogatásával), a világháborús utalások és azok beillesztése mégis érdekel annyira, hogy legalább egy darabig figyelemmel kövessem majd a sorozatot. Mégha azt most sem várom el tőle, hogy példát vegyen a Girls und Panzer-ről, és a maga módján családbarát módon adja elő magát.

- Shuumatsu no Izetta: a lepkefingnyi leírás plusz kép alapján aligha lehet mondani erről bármit is, de ha már a negyvenes években játszódik, egy próbát talán megér.

- Stella no Mahou: a Saekano-hoz hasonlóan ez is egy doujin játék készítéséről szólna elvileg, ami mint téma érdekes is egy bepróbálásra, bár azt azért remélem, hogy a Saekano idegesítően okosnak látszani vágyó hozzáállását nem fogja örökölni a legkisebb mértékben sem.

- Armed Blue Gunvolt: a játék sztorija (pontosabban: a karakterek és azok interakciója) ritka mód pocsék volt és szerintem abszolút felesleges belőle OVA-t készíteni, de ha már végigjátszottam a játékot, gondoltam ezt is bevágom a "nézném, ilyen-olyan kifogás mellett" listába.


Aztán persze lehet, hogy a későbbiekben csapódik még ezekhez egy pár cím, de egyelőre ezekből fog állni nálam az ősz anime szempontból, vagyis finoman szólva bizonytalan még, hogy végül hány sorozat mellett fogok kitartani mire eljön a december vége. Mondjuk már azzal az öttel is elégedett lennék amiket a komment elején emeltem ki, de a hosszabb listát illetően ha más nem, a Keijo-tól azért szeretném elvárni azt, hogy a végéig le tudjon kötni, egy szezonnak se árt legalább egy olyan cím, ami annyira "szégyentelen" ökörség, hogy ne lehessen rá haragudni. Egy kicsi remény talán a Brave Witchesben is van, de ez inkább szól a Silver Link irányába, ők talán nem fogják (annyira...?) erőltetni a franchise öncélú oldalát, mégha mondom, egy GuP-t így sem várok el a sorozattól. A fujo-jellegű sorozatok sokasága mondjuk így is meglep, de gondolom ez most az új trend, ami váltja, de legalább csillapítja a LN varázsiskolás-hárem vonulatot. Mint trend abszolút nem zavar (vagy inkább nem érdekel annyira, hogy foglalkozzak vele), de ahhoz mérten poénos, hogy az általános anime fandom egy részében szinte rühes reakciót váltanak ki a "fujoshit" jellegű cuccok, erre mostanában azokból van szárbaszökkenő gyarapodás.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Őszi szezont néztétek már? Megint "erős" lesz a felhozatal -_-
Na ja, átfutottam és igazából a Tenchin kívül objektíven semmi nem csigázott fel. Azért írom, hogy "objektíven", mert szubjektív szempontból ott lesz nekem a Keijo, ami kb. a shounen stílus túltolása lesz fanservice-el nyakon öntve, de valami olyan "lulz" formában, hogy simán pályázhat nálam a Berszark helyettesi címére, ha már utóbbit úgyis elkaszálták, vagy lerövidítették, vagy mi. XD (Majd Uson el ne felejtsem csekkolni a fanboyok reakcióit ez utóbbi hírre, már az első rész után is baromi szórakoztató volt olvasnom tőlük a "ZOMG, MEGGYALÁZTÁK A LEGENDÁT!!!444" jellegű postokat, amit pár epizód múlva a "hát szar-szar, de MÉG ÍGY IS BERSERK, ÚGYHOGY KÖVETEM, MERT AZT ADDIG KELL NÉZNEM, AMÍG KI NEM FOLYIK A SZEMEM!!!!44" stílusú írások váltottak fel. Gondolom most meg majd jön az "OMG, A KIRÁLY HALOTT!!!!44" jellegű hattyúdal... :lol: Mondanám, hogy már csak ezért megérte kihozni ezt a cuccot, de én az epizódokon is marha jól szórakoztam. XDDD)
Surci írta:Kéne valami comedy majd erre a szezonra is, ugyanis úgy tűnik, a Berszark esetében sajnos vége a mókának: a producerek megküldték a selyemzsinórt a stúdiónak, 12 -re vágták le az epizódszámot (anno 24-ről volt szó ha jól emlékszem), a rendezőúr pedig valszeg már fel is kötötte rá magát :D Nagy kár, de az élmény örökre megmarad. :dirr:
Ha már objektív-szubjektív véleményezésem volt fentebb, akkor itt is:

Objektív vélemény: LOL, nem csodálom, az is röhej volt, hogy egyáltalán ők ezt ebben a formában valaha is komolyan gondolták. Amúgy eddig mindenhol 26 részt írtak, szóval nem tartom kizártnak, hogy "leszóltak nekik fentről", hogy "oké, ezt a marháskodást most fejezették be, mert lehet, hogy nektek baromi vicces PS 1-es grafikával animálni, de a nézettségi mutatók mást mondanak, úgyhogy 12 résszel zárjuk a vidámparkotokat". XDDD

Szubjektív vélemény: NE MÁR! T___T Legjobb vígjáték anime volt a szezonban! Ráadásul bőven lett volna alapanyag még a mangából, most egy csomó "csodát" nem fogok látni, pl. Karib-tengeres szellemkalózok és hasonlók! T___T A nőket erőszakoló patkánytrollok azért még benne lesznek, vagy már ők sem férnek bele a 12 epizódba? :( Jó, értem én, hogy az igazi "klasszikusok", mint kecskeszekta, rape horse és hasonlók már meg lettek animálva, de azért bőven lett volna még min dolgozni. Ehh, na mindegy, akkor Keijo, esetleg te is less majd bele abba, a trailerje igen csak "meggyőző" lett. XDDD
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Őszi szezonról:
Én is a Natsumét várom, meg lehet h belenézek a 3-gatsu lion-be.
A 3-gatsu no lion mangáját olvasom, a Méz és lóhere szerzőjének munkája. Egy fiatal (még gimis) de már profi shougi játékos a főszereplő. A sztori idején már egyedül él, szülei meghaltak, nevelőszülőknél nőtt fel, mostohaapja (apja barátja) profi shougi játékos, tőle tanult. Közben persze lehagyta mostohaapa saját gyerekeit shougiban, szóval nem volt túl baráti otthon a hangulat. Főleg a mostohanővérével volt/van sok konfliktusa.
Talákozik 3 lánytestvérrel, akikkel jóban lesz, igazából itt éli meg a szerető családi környezetet. Itt kezd kicsit a kötődési problémái rendeződni. Amúgy ebben a családban is anya meghalt, apa lelépett.
Ami jó benne, sok infó a profi shougiról (de nem ilyen shounen manga szerűen van tolva), meg házi japán kajákról (a 3 lány nagyapja ilyen homemade food shop-ot vezet). A hangulata kicsit szomorkás-derűs, szívet melengető. Olyan jóféle! :)
A shougi pedig egy tök jó játék! :) Jóval összetettebb mint a sakk.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

weingartia írta:
3-gatsu no lion
Ó, tényleg, azt nekem is néznem kéne! Néha sógizom, kéne többször, jót tesz az agyamnak. :)
Meg akkor már Monster Hunterbe is bele kell nézni, bár elég kodomo ránézésre. Van/lesz valami spinoff játék, amiben meg lehet ülni a szörnyiket, biztos ahhoz promo sori.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nem is hangzik rosszul ez a sógis, ráadásul shaftos lesz, hmmm...

Őszi felhozatalon még nem sokat agyaltam, szumma engem sem izgat. Chit tuti fogom nézni, bár már most a sírás kerülget a 3D hallatán. Valószínű Gundam Orphans folytatásra is hagyok majd időt, bár az első évadtól semennyire sem ájultam el. Fontolgatom az O;N-t, mer' mér' ne és a Touken Ranbut barátnőm miatt. Az újabb Edogawa Rampo cuccot egyelőre szerintem meghagyom páromnak. És még mondok egy nagy talánt pár fujoshi címre, mert már rég néztem ilyet: Watashi ga Motete izé, mert kellően röhögősnek tűnik, Yuri on Ice, mert jégkoris bishik vagy a Gakuen Handsome, mert fasság. De valószínűbbnek tartom, hogy nem lesz ebből semmi. :D
Junchi írta:Mindegy, lesz időm legalább Dennou revaccsra, Trigunra, Shouwa Genrokura, meg ami még eszembe jut addigra.
Hát maaajd a Genshiken is eszedbe juthatna (nyemm gondolom, hogy elfelejtetted, btw Rakugo, azt hittem ősszel jön a folyt., de látom eltolták januárra, kár, mert az várós), de hogy ne csak te érezd a törődést:

Surci, kérdés! Szóval érdeklődsz a másik topicban a HxH felől, ahelyett, hogy végre LoGH-t néznél? Ahm. Kell a pihi a Homutardozás után, igaz? XD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:Surci, kérdés! Szóval érdeklődsz a másik topicban a HxH felől, ahelyett, hogy végre LoGH-t néznél?
Ennyire szeretnél már TTGL-ezni, baby? :dirr: Amúgy csak sima érdeklődés volt, szerettem volna tisztán látni azzal a cuccal kapcsolatban, olyan összevissza adaptálták az egészet. És a kijelölt csapásirány szerint haladok, a kihívás vállalt részei + egyebek, úgyhogy a HxH jövő évnél korábban nem igazán fog sorra kerülni, vannak előtte bőven dolgaim, pl. a fent említett grandiózus űropera is.
Catrin írta:Kell a pihi a Homutardozás után, igaz? XD
"2. parancsolat: Isten nevét hiába ne vedd!" Amúgy yah, elég durva volt most ez a szeánsz, nem számítottam hogy ennyire be fog ütni, ezért is csúsztam el mindennel :D A grandiózus zenék és hasonlók ennek utóhatásaiként jelentkeznek, de nagyon nem bánom, kell egy kis idő hogy lejöjjek róla. Sok év után végre megint durván rá tudtam kattanni egy animére, YESSSS!! Tudom persze, azért vagy morci mert ki vagy éhezve az Illyás beszámolókra, de megnyugtathatlak, azok is jönni fognak pár napon belül, jó sok pucér leszbi lolival :vigyor:

OFF, de látom Pingvinezel. Természetesen kifejtős elemzést várunk a tematikusban. Figyelek ám! XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Ennyire szeretnél már TTGL-ezni, baby? :dirr:
Még nem, csak a fórum látogatás már fertőz némi Titkos-kórral, ez épp a "mikor fogunk már Surci LoGH tl;dr-én szórakozni" féle, de akkor most megnyugodtam.
Surci írta:"2. parancsolat: Isten nevét hiába ne vedd!"
:twisted:
Surci írta:Sok év után végre megint durván rá tudtam kattanni egy animére, YESSSS!!
:thumb:
Surci írta:Tudom persze, azért vagy morci mert ki vagy éhezve az Illyás beszámolókra, de megnyugtathatlak, azok is jönni fognak pár napon belül, jó sok pucér leszbi lolival :vigyor:
Tűkön ülök! (De nem lesz ez így jó, hogy ennyire a vesémbe látsz. XD)
Surci írta:OFF, de látom Pingvinezel. Természetesen kifejtős elemzést várunk a tematikusban. Figyelek ám! XD
Meggondolandó.

(Legközelebb az offban zaklatok, hogy ne baromkodjuk össze a szezon témát. Titkos ottani magaslabdáját csak később vettem érszre, és lusta voltam átvinni oda ezeket. Sebaj.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Még nem, csak a fórum látogatás már fertőz némi Titkos-kórral, ez épp a "mikor fogunk már Surci LoGH tl;dr-én szórakozni" féle, de akkor most megnyugodtam.
Látod-látod, jók is ezek. :D A következő lépés a "Titkosodásod" felé, hogy meg kell tanulnod pár kép, illetve pár ember fórumpostja alapján, valamint a saját megérzéseid segítségével látatlanban fikázni/promózni különböző animéket, mint ahogy pl. én csináltam az Illya - Dirty Pair kombónál. :lol:
Kép
Válasz küldése