Ecchi!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Tetszenek az Ecchi animek? :D

Igen!!!! :dirr:
94
75%
Nem
31
25%
 
Szavazatok száma: 125

Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, a Love Hinához fűznék pár gondolatot. Nos, én úgy vagyok vele, hogy szívem szerint Ecchinek sorolom az LH-t, de már annyi különböző postot láttam itt, hogy lassan nem tudom, soroljam e- az ecchibe, vagy sem:). Én úgy gondolom, az, hogy ki mit tart ecchinek, erősen függ attól, hogy mennyire (elnézést a kfiejezésért) vannak piszkos gondolatai. A Love Hina bőven lehet ecchi, márcsak a koncepció miatt is^^. Egy fiú bekerül a sok lány közé, ugyanmár, egy ilyen kezdés márcsak sejtet valamit, nem?:D. Mai Otoméhoz sajna még nem volt szerencsém, szóval abba a témába nem tudok beleszólni. Szóval, én úgy zárnám ezt a postot hogy.

Ecchi = ("Illető piszkos gondolatok" %) * mennyire vannak "olyan" jelenetek

Szóval, szerintem ez annyira egyéni mindenkinek, mint a saját hangja.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Szia! Xell!
TE végig nézted az Iketerut?? Csak 10részes?? V van több is?? Igaz én még mindig a 6.részen aszalok! ::hoo:: :lufi:
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Az Iketerut nem láttam, őszintén megvallva nem is ismerem. A minap ajánlottak nekem egy animét, amire azt mondják, jó ecchi. Girls bravo a címe, esetleg valakinek van róla tapasztalata?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat en abba beleneztem, es nekem nagyon nem tetszett...de nekem pl az Ichigo 100% sem tetszett, ugyh ha azt lattad es bejott akkor lehet h ez is befog..mar vhogy a rajzolasa sem fogott meg :?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Xell: Haverom nagy rajongója a Girls Bravonak, én is láttam az első 2 részt, és nem volt rossz, szal ha lesz időm, én meg fogom nézni. Szerintem tegyél vele egy próbát.

Ecchi rajongóknak még egyszer figyelmükbe ajánlom a He is my Master-t. Nekem nagyon tetszett, hülyére röhögtem magam rajta.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

yo!
Vki meg tudja mondani h az Iketeru hány részes??
Mert nekem eddig csak 6 részem van...
Doumo!
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

16 részes az Iketeru. Girls Bravot-t amúgy tervezem nézni, de először végignézem nosztalgiaként a Love Hinát (már negyedszerre)^^".
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Xell írta:a Love Hinát (már negyedszerre)^^".
Gratulálok ^^ nagyon jó választás, igaz, hogy csak kétszer láttam, de nagyon szeretem ^^;; btw ha már ecchinél tartunk, ajánlom figyelmetekbe a Futar Ecchi című nagyszerű vígjátékot ^^ sajnos csak 4 részes, de kimondottan jó szórakozás, két 25 éves fiatal szerencsétlenkedéseiről, önmaguk és egymás felfedezéséről szól... nézzétek meg :P
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Aki Ecchi animét akar: Hanaukyo Maids :)
14 éves fiút egy hatalmas házba zárják, amiben csak csaj szolga van, de abból vagy 100, és ők csak a fiút szolgálják :D Viszont a főhős fiú allergiás a lányokra :D

Amúgy az "Ecchi" szó igazi jelentése annyi, hogy "H" betűvel vannak megjelölve a Hentai mangák, és úgy ejtették azt a "H"-t, ahogyan angolul ejtenéd, és úgy jön ki az "ecchi" szó, és ez a szó így beolvadt a köznapi beszédbe, és ilyen félperverzes jelentése van :P
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nézzetek Green Green-t, eléggé jó kis ecchi, sőt, a 13. rész már hentai-nak minősíthető:D.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Újra nézem a Gantzot és a amikor Kei-Chanhoz beköltözik a csaj akkor a szexre az ecchi kifejezést használja. Ez ennyire konkrét?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én ugyan nem láttam a Gantz-ot, de az ecchi gondolom valami "perverz"-et jelenthetett ott. Hentai=perverz --> a hentai kezdő H betűjét japánul "Ecchi"-nek ejtik. Remélem segítettem ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nem ponthogy nem. Olvastam az "ecchi" szó definícióját és eredetét már több forrásból is. Szal tudom mit jelent. Pont azon lepődtem meg, hogy a Gantzban az adott helyen konkrétan azt jelenti, hogy SZEX.
Kb úgy néz ki a párbeszéd, hogy fexenek egymásnak háttal a srác ágyában:
- Umm...
- What's the matter?
- In this kind of situation... I'm not supposed to do anything...?
- Do you want to do something?
- S-Sex.

És ez ugye japán a hangsávban jól érthetően úgy hangzik, hogy:
- E-ecchi.
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Nos, ecchi kategóriába sorolható animék közül ajánlom az Amenaideyo és az Ultimate Girls animét.
Véleményem szerint Amenaideyo sokkal job mint UGs mert az utóbbiban szerintem egy kicsit tulzásba viszik a dolgot. Vélemény?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Bocsi ezért a sok szerkesztgetésért ^^

Mármost azt nem tudom, hogy miért pont ezt a szót használták a japán szinkronban, hiszen animében (meg úgy általában) nem "having sex" jelentéssel bír (ez a sokadik jelentése: "ecchi suru" lol). Arra van jó sok más kifejezés is. Főleg ha ilyen animéről van szó.

Én már megnéztem jó sok animét, azokban persze mindig valamilyen szexuális töltetű helyzetben használták, de ált. "csintalan, huncut, rakoncátlan" jelentéssel, persze a megfelelő szöveg(kép)környezetben.

Eshetőségek:A "sex"-nél (szándékos?) félrefordítást vélek felfedezni, legalábbis annak érdekében, hogy jól bele lehessen helyezni a szót a szövegkörnyezetbe és a helyzetbe. Mondom, én nem láttam a Gantzot, de gondolom nem jött volna ki túl jól egy ilyen darkpozer animénél, ha a hűdekomoly jelenetnél azt mondja az illető "hát, arra gondoltam, ha már így itt vagyunk, huncutkodhatnánk is egy kicsit." Lett helyette a lakonikusan rövid "Sex."

Nem vagyok otthon a japán generációs csoportnyelvekben (meg egyenlőre a sima japán nyelvben sem biztosan XD), de talán mostanában a fiatalok között ez is egy "felhívás lehet keringőre" hogy finoman fogalmazzunk ^^, és a Gantz mostanában játszódik, ha nem tévedek.

Remélem, így már segítettem.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2006.05.19. 17:35-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nézd el neki, bárki tévedhet(más kérdés, hogy először át kéne gondolni, mit is ír be... :neutral: )
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Surci írta:Bocsi ezért a sok szerkesztgetésért ^^

Mármost azt nem tudom, hogy miért pont ezt a szót használták a japán szinkronban, hiszen animében (meg úgy általában) nem "having sex" jelentéssel bír (ez a sokadik jelentése: "ecchi suru" lol). Arra van jó sok más kifejezés is. Főleg ha ilyen animéről van szó.

Én már megnéztem jó sok animét, azokban persze mindig valamilyen szexuális töltetű helyzetben használták, de ált. "csintalan, huncut, rakoncátlan" jelentéssel, persze a megfelelő szöveg(kép)környezetben.

Eshetőségek:A "sex"-nél (szándékos?) félrefordítást vélek felfedezni, legalábbis annak érdekében, hogy jól bele lehessen helyezni a szót a szövegkörnyezetbe és a helyzetbe. Mondom, én nem láttam a Gantzot, de gondolom nem jött volna ki túl jól egy ilyen darkpozer animénél, ha a hűdekomoly jelenetnél azt mondja az illető "hát, arra gondoltam, ha már így itt vagyunk, huncutkodhatnánk is egy kicsit." Lett helyette a lakonikusan rövid "Sex."

Nem vagyok otthon a japán generációs csoportnyelvekben (meg egyenlőre a sima japán nyelvben sem biztosan XD), de talán mostanában a fiatalok között ez is egy "felhívás lehet keringőre" hogy finoman fogalmazzunk ^^, és a Gantz mostanában játszódik, ha nem tévedek.

Remélem, így már segítettem.
Na igen. Ebben már volt mindenféle jó információ, meg lehetséges magyarázat :D. Tényleg valszeg vmi szleng. Ergo segítettél.
Darkpozer. Háát. Ezzel nem értek egyet. De tetszik a kifejezés. :D
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

LordLynxx írta:Nos, ecchi kategóriába sorolható animék közül ajánlom az Amenaideyo és az Ultimate Girls animét. Vélemény?
Az én véleményem az, hogy az Ultimate Girls az egyik legszemetebb szemét amit anime címszó alatt gyártottak. Nem szokásom amúgy animéket fikázni, de az UG annyira pocsék fércmunka, hogy kivételt szoktam vele tenni. Ha lehet mindenki kerülje el jó messzire.

Aki megnézni annak -2 IQ permanensen hatás garantált.
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Egyetértek :D Az első részt se tudtam végignézni :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

LordLynxx írta:Egyetértek :D Az első részt se tudtam végignézni :D
Háá... Én végignéztem. (csak az első részt)
Kiégett a szemem.
Inkább néztem volna a kikapcsolt képernyőt.
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Az Ultimate girls 1 nagy :tard:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nem tom, én szeretem az ecchiket addig amíg nem viszik túlzásba a dolgokat.
A Golden Boy télleg poén, nekem tetszett bár eddig nem láttam belőle sokat, a High School Girls szintén tetszett, meg a He is my master sem rossz... :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

XD

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

szóval az ecchi magyar értelmezése:pajzán,perverz animék,animejelenetek?:D
XDXDXD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, talán a pajzán lenne a legmegfelelőbb magyar szó rá.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Az aoianimére nemrég felkerült egy ismertető, meglestem a műfajt, grafkó is tetszett hát nekiláttam. A leírásban szerepelet, hogy nem csak a nő nemű karakterek lesznek az ecchis jelenetek központjában hanem ugyanúgy a férfiak is célponttá válnak benne.
Nos mit ne mondjak, furcsa volt, mert az első rész máris minket céloz de nem gyengén. Nekem ez az első visszás élményem, és így már képzelhetem milyen lehet női szemmel ecchi-t nézni... :-P
Ettől eltekintve nem azt mondom, hogy nem tetszik az anime, mert nagyon is bejön, csak fura.
Vélemények? :)
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Válasz küldése