Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Svéd regény alapján készült japán animációs film. Tessék eldönteni. :-P (Segítség)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Svéd regény alapján készült japán animációs film. Tessék eldönteni. :-P (Segítség)
Nils Holgersson. Én is szeretem. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:
sergyu írta:Fura, Japánban elég nagy kultusz a Sailor Moon. Itt meg "valami anime", amire kb. mindenki emlékszik régről.
Khm. *Sailor Moon fan* Én 12 éves voltam, amikor csúcspontján volt a Sailor Moon mánia Magyarországon. Most akkor én vagyok vén vagy mi? Ne általánosíts.
Én meg 16 voltam akkor. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Andro »

Moon Breaker írta:
Cruel Angel írta:
-OJ- írta:Elég későn csöppentem bele ebbe a világba, úgyhogy
Fate/Stay Night-ot, Higurashi-t és Ergo Proxy-t néztem először, kb párhuzamosan :roll:
Hát Neils Holgersont, Mumint, DragonBallt, Sailor Moont vagy ne adj isten Pokémont nem néztél kiskorodban? XD

hát a nils holgelson nemhinném h japán eredetű vagyis nem anime,. elleben pl. barbapapa anime XD
A Nils Holgersson japán-osztrák rajzfilm, tehát anime. Az más kérdés, hogy egy svéd mesekönyv alapján készült.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Moon Breaker írta:hát a nils holgelson nemhinném h japán eredetű vagyis nem anime,. elleben pl. barbapapa anime XD
Hát 100%-osan egyik sem japán, mert ahogy Mordályos is írta, a Nils egy svéd mesekönyv alapján készült, a Barbapapa meg egy francia gyerekkönyv alapján, de attól még mindkettő anime. De ide lehet még sorolni a Csip-csup csodák-at is, aminek meg egy norvég regény az alapja. Ha jobban belegondolunk animéken nőttünk fel, csak nem tudtunk róla. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Hattyúk tava meg orosz balett, a 12 hónap, Hüvelyk Panni, Csizmás kandúr, stb. meg népmesék. És ezekből is készült anime. A Vadhattyúk Andersen-mese (szintén van belőle anime-movie), és még sorolhatnánk.

Ha már itt tartunk, a Heidi meg osztrák (szintén anime is van van belőle), Akage no Anne Lucy Maud Montgomery regénye alapján készült, a Watashi no Ashinaga Ojii-san meg Jean Webster regénye alapján.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Gankutsuou meg az Arrietty nem is anime? Mik ki nem derülnek!
Kép
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Óóó, valahogy rákaptam arra, hogy én is írjak ide is.
A legelső anime persze az volt, mit 5-6-7-8 évesen láttam a tévében. Muminéktól Milán át a Sailor Moonig köbö minden jött.
Aztán amikor tudtam is, hogy animét nézek, akkor ment a tévében a Yugioh (le kéne szedni a mangát), meg később az Inuyasha.
Viszont az első igazán animés dolog amit láttam (tudjuk, japán szinkron angol/magyar felirat, kölcsönkérve, vagy leszedve) az a Serial Experiments Lain volt... amit újra kéne nézni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Yachiru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.01.11. 05:21

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Yachiru »

Nos, ha emlékezetem nem csal a legelsők a Muumin és az Icurkapicurka Ikrecskék voltak.
Akkoriban elég aktuális dolognak számított a videó kazettás boltokba való kölcsönzés ott a Grimm legszebb meséit és A hercegnő és koboldot néztem ki véletlenszerűen . Nils Holgerson, Hello! Sandybell, Dragon Ball, Sailor Moon, Candy Candy, ezeket is mint a legtöbben én is figyelemmel kísértem. Meghatározóak mégis az elsőként felsoroltak voltak, most is örömmel emlékszem vissza rá, hogy vártam a műsorkezdésük. Little Twinst meg lehet balszerencsémre hivatkozva vagy csak lustaságomból kifolyólag(hogy nem keresem tovább), de sehol nem találom.
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Yachiru írta: Nils Holgerson, Hello! Sandybell, Dragon Ball, Sailor Moon, Candy Candy, .
Ezeket én is néztem anno.

De a Dragon Ballt pl Németül néztem végig először... Kicsit idegesítő volt, de a DBZ és GT már inkább erőltetettnek tűnt egy idő után.

Bocs ha valaki besértődik, de nekem nem jött be a Z és a GT.
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Mindt sokan Dragon Ball, meg ilyenek. Később, mikor már tudtam, hogy mi fán terem az anime, de még a zinternethez nem igazán értettem Digimon (9 évvel ezelött volt :|).
Mikor bejött az A+ akkortól számítom, hogy ténylegesen animerajongó lettem. A Kiddy Grade lökte meg a karierem. :)
Onnantól kezdve kezdtem animék után kutatni.

Az első japán szinkronos anime, a Love Hina volt. Azóta pedig eltelt már 5 év és a mai napig is, animézem.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nocsak, valaki fordítva járja be ezt az utat? Én először álltam rá az animékre, és onnan jutattam el véletlenül a Doktorhoz, animés avatarral pózolva a fórumukon :vigyor: Akkor lehet, hogy szinkronizálni kéne a naplókat :LOL:

(Egy Madoka-Doctor Who crossover juttatott oda, a címe: A hero. Ebben Dalek Sec keveredik akaratlanul a történetbe, és rendesen leosztja pl. Kyoukót, a kis fehér állatkáról nem is beszélve :lol:)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Nocsak, valaki fordítva járja be ezt az utat? Én először álltam rá az animékre, és onnan jutattam el véletlenül a Doktorhoz, animés avatarral pózolva a fórumukon :vigyor: Akkor lehet, hogy szinkronizálni kéne a naplókat :LOL:
::japhaha:: (Emberek, ezért nézzetek Doctor Who-t, nem fogjátok érteni, mi a fenén röhögünk, ha alvaróval és a Dokival nagyon belejövünk az utalgatásokba. XD)
Kép
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Hát, én anno a BBC hungaryn, vagy a Cool TV-n láttam a Dokit elösször, de akkor már masszív A+-os voltam. xD
No igen. A Doktor a király :D
Now, the silence will fall :3
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Húú... Már egész pici koromban néztem animéket, de akkor még nem tudtam, hogy animék. Nem tudom, hogy az első a Chihiro szellemországban volt-e, vagy a Kiki a boszorkányfutár. De nem igazán szerettem őket, mert még kicsi voltam hozzájuk.
Aztán anyukám talált az utcán egy Dragon Ball manga részt, és odaadta nekem, de én nem szerettem, mert mindig visszafele olvastam. Fogalmam sem volt róla, hogy az manga.
Az első anime, amit animeként néztem a Detective Conan volt. IMÁDTAM!!! Az egyik barátnőm ajánlotta, és az interneten néztem. Ez kb. két éve történt, azóta manga/anime őrült vagyok...
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Még nagyon régen kezdödött a SailorMoon,és Dragon Ball idejében.
Akkor rohantam haza az iskolából,hogy ezeket megtekinthessem. Aztán jött a Chihiro szellemországban,és ott teljesen beleszerettem a műfajba. amíg volt az Animax(akkor azt hiszem A +volt a neve),addig ott néztem animét: Inuyasha,Tsubasha kapitány,Yu-Yu Hakusho stb. ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Taranis »

snowcat írta:Még nagyon régen kezdödött a SailorMoon,és Dragon Ball idejében.
Akkor rohantam haza az iskolából,hogy ezeket megtekinthessem.
Ismerős, nekem is így kezdődött. :) Azután jött az Inuyasha, de a végső lökést nekem az A+ adta meg. Pont abba a korosztályba tartozom szerintem, amelyikre ez annyira jellemző.
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Hogy pontosítsam, hogy nekem hogyan kezdődött, mert a múltkor nem volt időm pontosítani:

Anno 1990-ben, alig 3 évesen lettem az animék rabja, amikor azt sem tudtam, mi az az anime, és mivel eszik. Akkoriban kötötték be nálunk először a kábel tv-t. RTL II és a délutáni gyerekblokk, ezek hozták el hozzám a kultúrát.

Az első a Seiyuushi Bismarck (Star Musketeer Bismarck) más néven Saber rider and the Star Sherrifs volt, ami elkapta a figyelmemet. Egy klasszikus a Mecha animék között, ami látványosnak is látványos, már a korához képest, és először is ez kapott el az animékben. El kezdtem keresni őket. Ezután jött a Saint Seiya, amiből mindössze néhány részt láttam, mert levették műsorról. Aztán a Voltront (Seijyuushin Go-Lion) félig végignéztem, de azt is levették. Végül, mivel a húgom nézte a Sailor moont, ezért én is rákaptam. Ez lett a vesztem, mert onnantól nem tudtam letenni.

1998-ra eljutottam oda, hogy láttam a következőket:

Sailor moon
Bismarck
Go-lion
Captain Tsubasa
Ganbare Kickers

Amikor 2001-ben elkezdték adni a Digimont, és újraadták az összes Dragon Ballt, meg a többit, Akkor értem el az amatőr animézés csúcsfokára. Ekkora már így nézett ki a lista:

Sailor Moon
Bismarck
Go-lion
Captain Tsubasa
Ganbare Kickers
Digimon Adventure
Kamikaze Kaitou Jeanne
Detective Connan (1-3. évad)
Dragon Ball
Dragon ball Z egy nagyobb része

Ekkor jöttek olyanok, mint a Monster Rancher, a többi Digimon... Kb ennyi a korai szakasz... Aztán amikor elkezdődött az A+ sugárzása, akkor komolyra fordult a dolog. Ma már szisztematikusan válogatok, és nagyon válogatós vagyok.

A legrégebbi anime amit néztem, az a Go-Lion, a legújabb (befejezett) a Sacred Seven.

Magyarul az első animéim, (mint kb mindenkinek) ezek:

Dragon ball
Hello Sandybell
Candy Candy
Lilly a Virágtündér
A Gólkirály

És bár szerintem nem igazán anime (vagy legalábbis túl Európai) A Nils Holgersson.
Avatar
XXSephirothXX
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.08.19. 22:43
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: XXSephirothXX »

Nekem az első élményem a Dragon ball/Dragon ball Z volt. A Dragon ball Z miatt volt az, hogy többször is hazaszöktem a napköziből. :D :D
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Húha! Első anime élmény? Nekem talán úgy 3-4 éves korom körül a Panda no Daibouken, azaz magyar címén Panda maci kalandjai c. anime-movie volt az első, amit láttam. De nem tudtam, hogy anime, csak hogy japán. Később olyan klasszikusok jöttek filmben, mint a Hüvelyk Panni, a Tizenkét hónap, Hattyúk tava, Vadhattyúk, Csizmás kandúr.

Később jöttek a sorozatok még a '80-as évek végén és '90-es évek elején:

- Maja a méhecske
- Csipp-csupp csodák
- Nils Holgersson csodálatos utazása a vadlúdakkal
- Hello Sandybell
- Hosszúlábú apu

Aztán ugye jött az RTL Klub, később a német RTL2, Pro7 és a Sat1. 2000-ben tudtam meg, hogy amit nézek, az anime, ezt is egy levelezőtársamnak hála.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Androsama írta: 2018.08.21. 09:14...
Valami nagyon hasonló az enyém is. Kazettán volt egy csomó mese felvéve, ilyen volt az említett Panda maci kalandjai, illetve az 1975-ös A kis hableány (Andersen Ningyou Douwa), és az 1979-es Időlovasok (Byolanala Samchongsa), és a magyar verzióban filmmé összevágott A kék madár (Maeterlinck no Aoi Tori: Tyltyl to Mytyl no Bouken Ryokou). Aztán mivel sose volt erre elég kazetta, így egyik-másik töredékként maradt meg, mint a Vadhattyúk, 12 hónap, pár rész Heidi, Csizmás Kandúr.

A tévéseket nem említem, mert amit annak idejéna főbb csatornákon adtak (M1, M2, Duna TV, később TV2 és RTL Klub), azt kábé néztem is. Így volt a Nils, Maya, Icurka-picurka Ikrecskék, Grand Prix, Candy Candy, Sailor Moon, DB/DBZ, Pokémon... RTL 2-n asszem pár rész Sailor Moont és a Digimont néztem, úgy, hogy máig egy mukkot nem tudok németül (néhány nagyon fontos, vulgárisan összerakott mondatot leszámítva, ami arra jó, hogy megértessem, mit akarok). De ezekről még akkor nem tudtam, hogy animék/japán mesék. Volt, amelyiket kínainak hittem (mint pl. a Panda maci), mert megmaradt az eredeti stáblista a sok kanjival a posztokon és a nevekben.

Amelyeket már tényleg úgy néztem, hogy "na ez már anime/japán rajzfilm", az már az A+ csatornákon volt a Kiddy Grade, Blue Gender, Jigoku Shoujo. Ezek közül a Blue Gender húzott be igazán.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Ricz írta: 2018.08.21. 20:31
Androsama írta: 2018.08.21. 09:14...
Valami nagyon hasonló az enyém is. Kazettán volt egy csomó mese felvéve, ilyen volt az említett Panda maci kalandjai, illetve az 1975-ös A kis hableány (Andersen Ningyou Douwa), és az 1979-es Időlovasok (Byolanala Samchongsa), és a magyar verzióban filmmé összevágott A kék madár (Maeterlinck no Aoi Tori: Tyltyl to Mytyl no Bouken Ryokou). Aztán mivel sose volt erre elég kazetta, így egyik-másik töredékként maradt meg, mint a Vadhattyúk, 12 hónap, pár rész Heidi, Csizmás Kandúr.

A tévéseket nem említem, mert amit annak idejéna főbb csatornákon adtak (M1, M2, Duna TV, később TV2 és RTL Klub), azt kábé néztem is. Így volt a Nils, Maya, Icurka-picurka Ikrecskék, Grand Prix, Candy Candy, Sailor Moon, DB/DBZ, Pokémon... RTL 2-n asszem pár rész Sailor Moont és a Digimont néztem, úgy, hogy máig egy mukkot nem tudok németül (néhány nagyon fontos, vulgárisan összerakott mondatot leszámítva, ami arra jó, hogy megértessem, mit akarok). De ezekről még akkor nem tudtam, hogy animék/japán mesék. Volt, amelyiket kínainak hittem (mint pl. a Panda maci), mert megmaradt az eredeti stáblista a sok kanjival a posztokon és a nevekben.

Amelyeket már tényleg úgy néztem, hogy "na ez már anime/japán rajzfilm", az már az A+ csatornákon volt a Kiddy Grade, Blue Gender, Jigoku Shoujo. Ezek közül a Blue Gender húzott be igazán.
Nekem ilyenek is megvoltak, mint az egyik Voltron movie, vagy az Univerzum védői, amiről sokáig azt hittem, hogy japán. De pár éve kiderült, hogy dél-koreai. ::japtoun::
Meg anno ilyeneket hoztunk ki videótékából, mint az Odin (anyum utálta, mert szerinte nem volt igazán vége), meg a Robotech második kazettája. Meg még gondolom egy rakás más is, amire nem emlékszem. A tévéseket én sem sorolom fel mind, mert lehetetlenség lenne. Én amúgy tudtam németül, mert tesóimnak én fordítottam ilyeneket, mint a Ranma 1/2, Digimon (a magyar szinkronját kifejezetten jól lehetett volna kínzáshoz használni), Wedding Peach, vagy a Kamikaze Kaitou Jeanne. Többek között.
Te kínainak nézted, nálunk meg a Dragon Ballt, a Candy-t és a többi animét próbálták ugye francia rajzfilmnek eladni. A műsorújságban konkrétan a Sailor Moon pl. úgy volt benn, hogy "Varázslatos álmok - francia rajzfilmsorozat". De a DB is. Erre még tisztán emlékszem. Ezért ért sokként, mikor kiderült, hogy japánok, bár a grafika miatt már anno is gyanakodtam.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Hmmm... az első anime élmények talán a következők voltak: Nils Holgersson, Pokémon, Grimm legszebb meséi sorozat, Dual Monsters meg egyszer belenéztem az A+-on egy Transformers animébe. A Transformersen kívül egyikről sem tudtam, hogy japán, arról meg pláne nem, hogy mi az, hogy anime. Utána, mikor unokahúgom megmutatta 12 éves koromban a 2008. májusi Mondot, elkezdtem rákapni az animékre, az InuYasha volt az első, amiről tudtam is, hogy anime :) utána jött a Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Bújj, bújj szellem!, Death Note, Fullmetal Alchemist, Bleach, Tsubasa kapitány, talán ebben az évben néztem bele hétvégen reggel az RTL-en a Slayersbe és a Digimonba, a többi meg már történelem :)
Junichi-san
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Az első (tudatos) anime a Yu Yu Hakusho volt Animaxon, érettségi időszak közben. Ugyanis megfogadtam, hogy felfüggesztem a sorozataimat tanulás miatt, viszont random TV kapcsolgatás közben ott ragadtam. Mivel a napi programom meglehetősen állandó volt akkoriban (oké, végül is most is...) így a következő napokban is többször ragadtam az Animaxon YYH időben. Egy-két héttel később ez már tudatosan történt, és nézegettem. Akkor egyébként épp a sorozat utolsó részeinél járt a sztori, majd úgy gondolták, hogy miután véget ért, azonos időben újrakezdik. Azt akkor már rendesen követtem végig. Idővel az előbb odakapcsolok, illetve utána sem kapcsolok el elv mellett az előtte/utána levő címekkel is megismerkedtem FMA, Naruto, Bleach...

Az egészhez hozzátartozik, hogy osztálytársak meséltek már az anime világáról, ezáltal azt is tudtam, hogy az gyerekkori nagy kedvenc DB(Z) is anime, sőt mutogattak is jeleneteket különböző címekből, de akkor még nem voltam felkészülve a japánhangra, így ellenálltam.

Bő félévvel később eljutottam az első letöltött animéhez is, amely az Ueki no Housoku volt, amire úgy akadtam rá, hogy egy random fórum random userének Anon volt az avatarja. Valami megfogott abban a képben, beregeltem a fórumra és privátban megkérdeztem tőle, hogy mi az...

A többi már történelem, amit a MAL egészen pontosan rögzít is. :wink:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése