Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Pótolgatom mostanság a legújabb Gintamát, és ma döbbentem rá, hogy ebből is már (summa) ~300 epizód lement. Atyaég, ha ez mostanság lenne még csak soron, félő, bele sem vágnék már.

Egyébiránt volt itt kődurva gender-bender arc, Gintoki és Hijikata testcseréje, Kagura "temetése", afrós rész és még a tekercsben őrzött Szupertitkos Überállat technikát (és annak a blokkolóját, a blokkoló blokkolóját, a...) is elsajátította mindenki 2 másodperc alatt. xDD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Vree írta:Belenéztem ebbe a Yu-sibu-ba.
Kicsit sajnálom, hogy ilyen uncsi fanservicefeszt, pedig az alapötlet tök oké:
Ami szerintem értékelhető aspektusa volt a Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashitának, ahogy ezt a varázserőt a világban mint valami hétköznapi technológiát állította be. Tehát nem volt áram, minden termék, amit a Beszt Bájukban árultak, mosógép, TV, porszívó varázserővel ment. Néhány ilyen jeleneten azért jót nevettem.

Egyébként az ilyen elborult batshit agyfasz idióta alapötletek király nálam még simán az éppen Yu-sibuval egyszerre futó Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru. Merthogy MC-kunt valami rejtélyes erő arra készeríti, hogy Visual Novel módjára szigorúan meghatározott, de elképesztően abszurd opciók közül válasszon a legrosszabb pillanatokban. Ez a legjobb agyat szétröhögős LN adaptáció, amit láttam. Már az egész nyitónarráció a nagy történelmi döntésekről gyilkos. Az a Nakata Jouji féle isteni hang meg önmagában fergeteges, főleg mikor már maga is elröhögi a választásokat. :lol: A fanszervíz is csak a poénkodás szolgálatában áll igazából, szóval ha a Yu-sibun nem sikerült nevetned Vree, szerintem próbáld be ezt. Még kis alternatív választásokat is csináltak, szigorúan a sorozat utánra! :cool:

Jut eszembe, látom Catrin befejezte a Hyoukát. Kíváncsi lennék a véleményedre erről a ........ről, mielőtt csellendzsben felhozom! :D
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Az 5 perces történelemleckét élveztem, de a többi a klasszikus "minden, ami baj az animével" <:I
(túl sok loli csaj fókusz, túl sok perverzekkel viccelődés, a hős kényszerítve van, a poénok túl vannak játszva és el vannak nyújtva és a forrásuk valami random értelmetlenség, és még így is futja unalmas átvezető beszélgetésekre)
Nevetni azt em tudtam,
de köszi a próbát :) Mondom, a történelmi inspiráló szöveget élveztem, és a képminőség (pl. az épületek megrajzolása) is elfoglalt egy kicsit.

Jó seinen sorozatokat nem tudtok? Google-be hiába írnám be, hogy "idősebb" sorozat, mert vagy szex cuccot adna ki, vagy "magukat felnőttnek képzelő tiniknek való sorozat"okat. Ez alatt azt értem, hogy ha valami kicsit sötét, van benne kis vér/erőszak, pici álfilozófia, az tiniknek már tök menő.
Nem baj, ha humor vagy fantasy, de valamivel "érettebb" gondolatok legyenek benne.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

scineram írta:Jut eszembe, látom Catrin befejezte a Hyoukát. Kíváncsi lennék a véleményedre erről a ........ről, mielőtt csellendzsben felhozom! :D
Nos, ami a Hyoukát illeti annyira jó volt, hogy nehezen/nem szívesen akarnék bármit is felróni neki, annak ellenére, hogy végül "csak" 7 pontot adtam rá. De megpróbálom felvázolni hogyan lehetséges ez.

Alapvetően beteljesítette azt, amit reméltem: egy cuki, jópofa sulis slice of life volt, épp csak annyira moe, ami simán szerethető és nem kezdtek el benne sehol sem nagy-drámázni, ami szintén tetszett.

Legnagyobb erőssége (a látványvilágán kívül) a karakterei. Egyszerűen nem lehet közömbösnek maradni ez iránt a négy kölyök iránt. Annyira hétköznapiak, annyira magunkra, a tinikori viselkedésünkre ismerhetünk bennük. Szóval a srácok kapcsolata, kommunikációja, reakciói, jellemei tetszettek a leginkább. Kiemelhetném Orekit, aki annyira penge, hogy egyedül is elvinné a hátán az egész cuccot (nem lehet nem nevetni a viselkedésén vagy a gondolatain), de az igazság az, hogy Ibara, Chitanda és Satoshi is annyira jól sikerült egyéniségek, hogy bőven magukra irányítják a figyelmünket még ilyen Hotarouk mellett is. Annyira jó ahogy törődnek egymással, ahogy ismerik a másikat... nem is ragozom ezt a részt tovább: az összes életszeletüket szeretem.

A történet/annak menete az, amivel már nem vagyok teljesen elégedett. Alapvetően én nem szeretem az ilyen sulis rejtélyes cuccokat, pontosabban nem érdekelnek, kvázi semennyire sem tudom komolyan venni őket. Ok, itt se nagy dolgokról volt szó, és tök logikusan igyekeztek mindent felépíteni, de összességében a sztorik többsége nem izgatott annyira, mint amennyit a részekből kitöltött. Persze azt is aláírom, hogy ezeknek az eseteknek a kifejtése igényli ezt a mennyiséget, csak sajnálom, hogy nem volt több olyan epizód/félepizód, amikor csak szimplán "unalmas, hétköznapi, barátos" élményeiket látjuk, az "izgalmas" megoldandó álrejtélyek helyett. Mondjuk a filmforgatásos esetet imádtam, annyira poén volt, bár aztán kicsit túlhúzottnak éreztem. Vagy az ablakban megjelenő "szellem" esete is cuki. De a fesztiválos Jumojis eset pl. egyáltalán nem érdekelt. Ott végig azon örömködtem, hogy melyikük mikor mit csinál a fesztiválon, és hogy veszik ki a részüket. Itt nagyon jól bemutatták ezt a suli-szeletet, nagyon jól sikerült az arány: lényegében az "eset" lett most a mellék fűszer, de még így sem érdekelt. Persze nem is zavart sok vizet.

A történet romantikus oldala is lehetett volna jobb, nem az utolsó részekre szorítkozó, és nem csak a szerencsétlenkedős pillanatokat bemutató. Nagy nyáladzást sem vártam, de ezt a részét keveslem a dolognak. Lényegében az a legnagyobb problémám a számomra gyenge és életszerűtlen (de simán megbocsátható és kedvelhető) "nyomozósklub" meglétén kívül, hogy nem készült még ugyanennyi rész, még több és még " intimebb" négyes-pillanatokkal. A vége annyira tipikusan japán, Orekinek lehetne nagyobb töke, hozzáteszem Chitandának isXD, na nem vártam, hogy majd tényleg be is nyögi a srác, amit OTT egy pillanatra képzel, de azért nah. Ez így KEVÉS! :D Többet akarok!!! A light novel még fut nem? Vajon abban mi a szitu velük?

Ami még nem tetszett: a fanservice ending vagy épp annak hiánya. Szóval ok, tök szépek a lányok, de miért nem váltotta ezt egy ugyanilyen ending csak fiú változatban? :P Vagy miért nem hagyták el ezt a hülye fanservice-t és lett volna végig olyan ending, mint amilyen a második Sherlock(stb)-s? Az openingek sem maradandóak zeneileg, de cukik, képileg viszont a második tetszett: jó a sztorija!!!!!

Ami még tetszett: Hotarou nővére!!! Imádom, magamra emlékeztet. XD Vagyis a kapcsolatomra öcsémmel, elég hasonlóak vagyunk, csak korban közelebb állunk. Szóval minden jelenetét és szövegét bírtam a csajnak.

Összességében a "nem annyira a stílusom" érzés miatt 8-nál nem igen éreztem nála több pontra esélyt, de sokáig ennyit akartam neki adni. Aztán valahogy a végére kissé megharagudtam rá, talán pont a remélt arányok/jelenetek hiánya miatt. Így nyafiból és a "detektív"-központúságából kifolyólag lepontoztam 7-re. De egy revaccs alkalmával lehet majd ez változni fog. (Mindig mikor meglátom, hogy 7-et adtam rá, nyafis leszek, aztán mikor arra gondolok, hogy felvigyem 8-ra, akkor megállít bennem az, hogy a többi 8-ast nagyrészt jobbnak gondolom. Szóval tipikus hülye dilemmák ezek (malon pedig nem lehet 7,5-t adni, amit amúgy nem bánok). Ennyi.

Jah és az OVA: Örültem, hogy strandos fanservice következik, de végül ez is gyengus maradt a hülye "esetről" nem is beszélve.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta: Jó seinen sorozatokat nem tudtok? Google-be hiába írnám be, hogy "idősebb" sorozat, mert vagy szex cuccot adna ki, vagy "magukat felnőttnek képzelő tiniknek való sorozat"okat. Ez alatt azt értem, hogy ha valami kicsit sötét, van benne kis vér/erőszak, pici álfilozófia, az tiniknek már tök menő.
Jó lenne ha lenne listád amire ránézünk, mi az amit nem láttál (LOL én dumálok aki évekig nem akart regelni :dirr: ) Most mondhatnám hogy Psycho Pass, de szerintem azt már egyrészt láttad, másrészt meg inkább edgy-hatásvadászat a filozófiai töltete. Nem mondom, van 1-2 jó jelenet benne, ami a cucc filós dolgaira épít, és Makishima szvsz egy tökjól megírt karakter, úgyhogy nemcsak körítés, hanem valóban része is a sztorinak, de az összkép szempontjából annyira fog bejönni, amennyire az ilyen darkosedgy stílusú cuccok bejönnek. Nekem nagyon tetszett, de azért, mert bírom az ilyesmit, szal tudom én hogy a Dominator is azé néz ki és működik úgy, ahogy, mert ezzel is hozzá lehet tenni az összképhez, hogy ez itt kérem serious és nagyon cyberpunk és disztrópia és hasonlók, de a világa az szerintem jól fel van építve, amolyan GiTS-utánérzet, csak kevesebb dróttal. Bár a Madokában jobban volt a filó (fausti töltet) prezentálva.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

^Így rápillantásra jónak tűnik, köszi!
(Most nem nézek bele, mert hátha kiderül, hogy tényleg jó, és akkor nem végzek a munkával estig. xD Majd a hétvégén.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Catrin írta:Alapvetően beteljesítette azt, amit reméltem: egy cuki, jópofa sulis slice of life volt, épp csak annyira moe, ami simán szerethető és nem kezdtek el benne sehol sem nagy-drámázni, ami szintén tetszett.

Legnagyobb erőssége (a látványvilágán kívül) a karakterei. Egyszerűen nem lehet közömbösnek maradni ez iránt a négy kölyök iránt. Annyira hétköznapiak, annyira magunkra, a tinikori viselkedésünkre ismerhetünk bennük. Szóval a srácok kapcsolata, kommunikációja, reakciói, jellemei tetszettek a leginkább. Kiemelhetném Orekit, aki annyira penge, hogy egyedül is elvinné a hátán az egész cuccot (nem lehet nem nevetni a viselkedésén vagy a gondolatain), de az igazság az, hogy Ibara, Chitanda és Satoshi is annyira jól sikerült egyéniségek, hogy bőven magukra irányítják a figyelmünket még ilyen Hotarouk mellett is. Annyira jó ahogy törődnek egymással, ahogy ismerik a másikat... nem is ragozom ezt a részt tovább: az összes életszeletüket szeretem.
Örülök, hogy legalább a körítések és a személyes oldala bejött. :) Ezért jók azok a cuccok, amik sokoldalúan ki vannak dolgozva. Mindenki találhat bennük valamit, ami számukra elviheti a hátán, élvezhetővé teszi őket. Ettől függetlenül sajnálatos, hogy a lényege már egyáltalán nem a zsánered.
A történet/annak menete az, amivel már nem vagyok teljesen elégedett. Alapvetően én nem szeretem az ilyen sulis rejtélyes cuccokat, pontosabban nem érdekelnek, kvázi semennyire sem tudom komolyan venni őket. Ok, itt se nagy dolgokról volt szó, és tök logikusan igyekeztek mindent felépíteni, de összességében a sztorik többsége nem izgatott annyira, mint amennyit a részekből kitöltött. Persze azt is aláírom, hogy ezeknek az eseteknek a kifejtése igényli ezt a mennyiséget, csak sajnálom, hogy nem volt több olyan epizód/félepizód, amikor csak szimplán "unalmas, hétköznapi, barátos" élményeiket látjuk, az "izgalmas" megoldandó álrejtélyek helyett. Mondjuk a filmforgatásos esetet imádtam, annyira poén volt, bár aztán kicsit túlhúzottnak éreztem. Vagy az ablakban megjelenő "szellem" esete is cuki. De a fesztiválos Jumojis eset pl. egyáltalán nem érdekelt. Ott végig azon örömködtem, hogy melyikük mikor mit csinál a fesztiválon, és hogy veszik ki a részüket. Itt nagyon jól bemutatták ezt a suli-szeletet, nagyon jól sikerült az arány: lényegében az "eset" lett most a mellék fűszer, de még így sem érdekelt. Persze nem is zavart sok vizet.
Rengeteg vitát láttam arról, hogy tulajdonképpen ez egy rejtélyes-nyomozós, mint a Conan, Gosick, Un-Go vagy épp ősszel a Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru, vagy valójában valamilyen életvágásos sorozat-e. Szerintem azon is látszik, hogy ő egy detektív műfaji darab, hogy szinte kényszeredetten minden cselekmény benne valamilyen rejtély köré vagy által szerveződik. Pont ugyanez jellemzi a műfaj egyéb darabjait is, a Conanben sincs rész valami megoldandó ügy nélkül. Ha valakit ez kevésbé vonz, akkor persze a többi elemének, a karaktereknek kell elvinniük az egészet. Néhány önálló részre a vége felé szerintem is lehet mondani, hogy kicsit már túlerőltették a kitalálósdit hihetetlenül hétköznapi dolgokkal, például hogy miért kiabált a tanár vagy miért nézett ki az ablakon. :dirr: Másrészről ott van az, amikor Hotarou és L egy hangosbemondásról gyártanak elméleteket, ami az egyik kedvenc önálló részem. Általában annak ellenére, hogy semmilyen végzetes tétre menő rejtély nincs benne, a nyomozós oldala mégis a legjobban kidolgozott, amit valaha animében láttam, és nem csak én. :cool:
A Juumonji esetben kifejezetten az tetszett, hogy bár végig háttérben ment az egész bűnüldözős dolog, tematikailag sztori minden szála ugyanarra az egyéni problematikára futott ki: hogyan élik meg azok, akik valami művészet vagy hobbijuk felé hatalmas szenvedéllyel viseltetnek azt, hogy valaki más sokkal tehetségesebb náluk az adott a dologban, viszont közel sem vonzza őket annyira, hogy ebben ki akarják teljesíteni a tehetségüket. Amennyire hétköznapi volt itt is a detektívesdi, a végkifejlete engem mégis szíven ütött azért, mert pont ugyanezen problémával láttuk hat részen át Mayakát és Satoshit lélekben megküzdeni.
A light novel még fut nem? Vajon abban mi a szitu velük?
Nincs olyan, a Hyouka rendes regénysorozat. :lol: Még egy kötete van egyébként, de azt nem tudom, történik-e benne valami fejlődés a romantikus oldalon. Jó lenne, ha egy filmben vagy legalább egy OVÁban meganimálnák azt is.
Vree írta:Jó seinen sorozatokat nem tudtok? Google-be hiába írnám be, hogy "idősebb" sorozat, mert vagy szex cuccot adna ki, vagy "magukat felnőttnek képzelő tiniknek való sorozat"okat. Ez alatt azt értem, hogy ha valami kicsit sötét, van benne kis vér/erőszak, pici álfilozófia, az tiniknek már tök menő.
Nem baj, ha humor vagy fantasy, de valamivel "érettebb" gondolatok legyenek benne.
Nekem is a Psycho-Pass jutott eszmbe, mint Surcinak, meg a Shin Sekai Yori amivel pont egyszerre futott, ha nagyon sötét misztikus thriller érdekelne.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

scineram írta:
Catrin írta:A light novel még fut nem? Vajon abban mi a szitu velük?
Nincs olyan, a Hyouka rendes regénysorozat. :lol: Még egy kötete van egyébként, de azt nem tudom, történik-e benne valami fejlődés a romantikus oldalon.
Történik, de elsősorban a Mayaka×Satoshi vonalon. Viszont Oreki×Eru vonalon lógva hagyta volna a sorozatot, ha az a kötet is bekerült volna az animébe, mert ott már van új klubtag. Lásd pl. ezt az artot: http://www.pixiv.net/member_illust.php? ... d=43953343
Tekintve azt, hogy mostmár évek óta nincs új kötet, lehet jobb lett volna ha tényleg kap az anime eredeti befejezést holtomiglanholtodiglanásókapanagyharanggal.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

scineram írta:Ettől függetlenül sajnálatos, hogy a lényege már egyáltalán nem a zsánered.

Rengeteg vitát láttam arról, hogy tulajdonképpen ez egy rejtélyes-nyomozós, mint a Conan, Gosick, Un-Go vagy épp ősszel a Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru, vagy valójában valamilyen életvágásos sorozat-e. Szerintem azon is látszik, hogy ő egy detektív műfaji darab, hogy szinte kényszeredetten minden cselekmény benne valamilyen rejtély köré vagy által szerveződik.
Ó én nem vitatom az egyértelmű detektív műfaját. Eleve úgy ültem le elé, hogy ez most nyomozós cucc lesz (de ettől még vártam a slice of life-ot is ami nagyon jól sikerült benne!!). Szóval a vicc az, hogy alapvetően szeretem a krimit és a detektíves sztorikat, csak nem kiemelkedően. Viszont a Conant pl. szeretem és szeretnék is majd egyszer rendesen neki vágni (valahol 100 rész körül félbehagytam, azt hiszem MAL-on nem is jelöltem a pontos részt, mert kihagytam pár fillert). Ami a "nem érdekel" része a dolognak az az, hogy tinik a suliban/suli körül nyomoznak. De tényleg elég drasztikusan/túlzóan fogalmazok, mert alapvetően ezeken is jól szórakozom, csak mint anime-műfaj ritkán foglalkoztat. De pont azért választottam a Hyoukát, hogy ezt a hiányomat kicsit pótoljam. (Pl. anno a Gakkou no Kaidant is szerettem vagy most hülyének fogtok nézni, de én az Anotheren is tök jól szórakoztam - annyira lol a sok tipikus amcsi horror-kliséje a szokásos japán zérópara-faktorral karöltveXD - vagy ott a Gosick, amit eleinte pont ezzel az enyhén "előítéletes" "sulisok nyomoznak" szemüvegen keresztül néztem, aztán annyira megtetszett és ott annyira nem volt mire haragudni, hogy akár kedvencemnek is mondhatnám a témában. Bár ezek már misztikus cuccok is.)
Szóval, hogy konkrétabb legyek (ha már fentebb nem tudtam :D ), összességében az a problémám a sorozattal, hogy nem 44 részes. Mert felőlem mehetne még 22 résznyi (általam nem annyira kedvelhető fajtájú, de azért vállalható) detektív sztori, ha abban a karakter jelenetek tovább fejlődnek, sőt akár a "felnőtté válás útjára" is elkísérhetjük őket.^^ Ebben az esetben lehet még a vártnál is jobban tetszene, mert itt eddig ezt annyira jól csinálta a Hyouka (de nah, rá kellett fognom valamire az elégedetlenségemet XD).
Hotarou és L
XDXD, amúgy jajj nagyon cukin agyaltak akkor...
scineram írta:A Juumonji esetben kifejezetten az tetszett, hogy bár végig háttérben ment az egész bűnüldözős dolog, tematikailag sztori minden szála ugyanarra az egyéni problematikára futott ki: hogyan élik meg azok, akik valami művészet vagy hobbijuk felé hatalmas szenvedéllyel viseltetnek azt, hogy valaki más sokkal tehetségesebb náluk az adott a dologban, viszont közel sem vonzza őket annyira, hogy ebben ki akarják teljesíteni a tehetségüket. Amennyire hétköznapi volt itt is a detektívesdi, a végkifejlete engem mégis szíven ütött azért, mert pont ugyanezen problémával láttuk hat részen át Mayakát és Satoshit lélekben megküzdeni.
Na pl. a sztori ezen része az egyik legjobb, mármint Mayaka és Satoshi vonala, még ha nekem a Jumonji szál érdektelenebb is volt. Az pedig külön tetszett az Orekin való féltékenykedésükön kívül, ahogy Mayaka a mangákról vitatkozott és ahogy ott próbált bizonyítani.
scineram írta:
A light novel még fut nem? Vajon abban mi a szitu velük?
Nincs olyan, a Hyouka rendes regénysorozat. :lol: Még egy kötete van egyébként, de azt nem tudom, történik-e benne valami fejlődés a romantikus oldalon. Jó lenne, ha egy filmben vagy legalább egy OVÁban meganimálnák azt is.
Köszi a pontosítást, ezt jó tudni! Azért én is remélem, hogy egyszer még jön hozzá valami anime.^^
paTKany írta:Történik, de elsősorban a Mayaka×Satoshi vonalon. Viszont Oreki×Eru vonalon lógva hagyta volna a sorozatot, ha az a kötet is bekerült volna az animébe, mert ott már van új klubtag. Lásd pl. ezt az artot: http://www.pixiv.net/member_illust.php? ... d=43953343
Tekintve azt, hogy mostmár évek óta nincs új kötet, lehet jobb lett volna ha tényleg kap az anime eredeti befejezést holtomiglanholtodiglanásókapanagyharanggal.
Ohh, kár...
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Annyi jutott az eszembe, hogy akkor NRVNQSR így kellene írni hogy: נרונקשׂר ? Amúgy tessék a szerintem legjobb nevű anime karakter: http://myanimelist.net/character/20992/ ... A1n?q=istv

Csak úgy kérdezem teljesen Hyōka mangája az mit dolgozz fel? A sorozatot vagy az egy teljesen más dolog?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nodame Cantabile kipipálva. Hátöööö.... Hachikuro jobbvót.

Technikailag low-budget megvalósítás, de ezzel egy ilyen cucc esetében a világon semmi bajom, hiszen itt nem a csillivilli látványvilág és pörgősen animált fightjelenetek viszik a prímet, hanem a sztori és főleg a karakterek.. Ill. vinnék, ha elbírnák, csak éppen ez nem igazán sikerült úgy, hogy azt vártam volna. A karadesignokkal is gondom akadt, lévén a hajszínükön kívül nem nagyon sikerült más megkülönböztető elemet beléjük vinni, szal kb. ugyanaz az egyenpofa mindenkinek, főleg a fiúknak (nemkicsit LOL hogy amikor 2 ugyanolyan hajú karakter szerepelt együtt a képernyőn, pl. Chiakiés Kuroki, néha nem is tudtam megkülönböztetni őket amíg valamelyik meg nem szólalt... :P). Nalássuk:

Az első sorozat valami borzasztó nehéz szülés volt, mondom ezt annak ellenére hogy az első 2-3 epizód még jól is indított. Mert ami elsőre poén, tizedjére már nem az. Chiaki egy bunkó, Nodame meg egy idióta, és nem a vicces, hanem az agyrohasztó fajtából. Ráadásul a mellékszereplők se jöttek be, vagy semmilyenek voltak, vagy pedig egyenesen irritáltak, ahogy ez az izé is. Viszont a legnagyobb gond, ahogy a jellemfejlődések prezentálva vannak: amolyan seggből előrántott módon, egyik epizódban még teljesen máshogy állnak hozzá az adott szituációhoz, mint a másikban (lásd Nodame esetét az óvónő-karrierrel, vagy Chiaki zenésztársaihoz való hozzáállását ugy en-bloc). Vagy Mine és Kiyora kapcsolata, egyik percben még fúj a csaj az idiótára, a kövi jelenetben meg egymás mellett ébrednek (oké, így életszerűbb :D de azé egy animében elvárna az ember valami minimális felvezetést, főleg hogy utána még együtt is maradnak).

A Paris-Hen 11 része meglepő módon jobban tetszett, talán azért mert dobtuk a semmilyen mellékkarikat, és kaptunk helyettük újakat, talán velük sikerül majd valamit kezdeni, meg alapból is szimpatikusabbak voltak, ráadásul Chiaki és Nodame már OP-ként indultak neki az új szezonnak. Ez a sorozat az új helyzettel és szereplőkkel való ismerkedéssel telik, ráadásul Nodaménak a vége felé sikerül is némi jellemfejlődést produkálnia
SPOILER
(első önálló fellépése a Benoit-kastélyban).


És a Final, hát...
SPOILER
Megint visszajutottunk oda hogy kb. SEMMIT nem haladt a főszereplők kapcsolata, mert az oké hogy az előző sorozatban még külön élnek (bár elég LOL amikor elvileg egy FELNŐTT HUSZONÉVES PÁR, de ezt betudtam ilyen szokott animés naivitásnak, és azért ez mégiscsak egy josei, majd csak összeköltöznek, erre NEM), a többieknél meg jött a szokásos asspull. Pl. fogalmam nincs honnan szedték ezt a TanyaXKurokit, mert ha valakik nem illenek össze, azok ők. Chiaki a saját vonalán megint nem haladt semerre, az elejétől kezdve be volt lengetve hogy OMG a nagy VIERRA-SENSEI lesz a példakép akihez fel kell nőni, erre egyszer szerepelt az egész cuccban egy cameo erejéig, amivel semmit nem tett hozzá Chiaki karakteréhez. Viszont egy tényleg nagyon jó epizód azért volt ebben az izében, mégpedig Nodame első nagykoncertje Stresemannal.


Szal elsősorban az a bajom ezzel a cuccal, hogy viccesnek nem elég vicces, viszont drámainak meg nem elég drámai. Félreértés ne essék, nem a melodrámát és az angstet hiányoltam, attól egyébként is falra mászok, csak valahogy nem jöttek le olyan súlyúnak az egyes karakterek problémái, ahyog szvsz azt a való életben egy ember megéli. Mert egy shounenben még azt mondom hogy oké, ott nem feltétlenül azon van a hangsúly, de egy joseinél ez már komoly hiányosság. A másik pedig a párkapcsolatok, amik egy ilyen cucc gerincét kellene hogy képezzék: az első perctől az volt az érzésem hogy Chiaki és Nodame NEM passzonak össze. Chiaki egyszerűen túl jó, túl felnőtt egy ilyen csajhoz, neki Nodame nem a párja lenne hanem a gyereke, vagy a kicsit ütődött unokahúga. Egy ilyen kaliberű fickóhoz olyasvalaki megy mint Rui (meg mellé szeretőnek Tanya :D), és nem egy zizi, fejben tízéves, nem kifejezetten dekoratív és nem is túl igényes nerd. És a többiek esetében sem jobb a helyzet:
SPOILER
Tanya szvsz nem fejlődik jellemben annyit, hogy emberi értékek és ne társadalmi-vagyoni helyzet alapján válasszon, így fogalmam nincs hogy köt ki Kuroki mellett. A Mine-Kiyora párosra dettó ugyanez vonatkozik: csaj első szólista, a gyerek meg tésztafőző a családi étteremben, azért zeneileg se olyan hűdekiemelkedő, agyban meg Nodaméval van egy szinten...


De azért pozitívumai is voltak, elsősorban a komolyzene, amit mindig szeretek animében meg úgy általában máshol is, ráadásul jó sok volt a kedvenceimből: Beethowen, Mozart, Chopin. Csajkovszkijt kicsit hiányoltam :(. A másik pedig Stresemann, messze a legkiemelkedőbb figura az egész sorozatban, neki van karaktere, ráadásul nagyon tevékeny supporter is - nemcsak Chiaki útját egyengeti meglehetősen egyedi eszközökkel, de Nodamét is végig segíti,
SPOILER
és az egész cucc csúcspontját jelentő Nodame-debut koncertet is ő hozza össze.
Emellett marha jó arc a vén kéjenc :D.

Úgyhogy nem volt ez rossz - csak épp megint ott tartok, hogy annyira már nem kötött le, hogy elvonja a figyelmemet a kötekedésre okot adó részletektől. És a Hachikuro jobbvót. Sokkal.

Végső verdikt:

Season 1: 6/10
Paris-Hen: 7/10
Final Act: 6/10
,
SPOILER
és csakis Nodame&Milchi nagykoncertje miatt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Gyakorlatilag csak egyet tudok érteni az általad leírtakkal. Chiaki és Nodame kapcsolat az évek múlásával sem javul vagy még pontosabban fogalmazzak nem fejlődik olyan ütemben, ahogyan azt Nodame szeretné. Természetesen ez még eleinte tök jó poén, de részemről egy idő után mér kicsit fárasztó, főleg annak fényében, hogy Chiaki sohasem vonultat fel való reális alternatívát Nodame ellenében.
SPOILER
A Tanya&Kuroki párkapcsolathoz meg annyit teszek hozzá, hogy a lány egyértelműen nem akart vissza menni Oroszországba ezért gondolom bármi áron, de maradni akart Kuroki meg annyira nem ellenkezett a dolog miatt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Wicked City

Na, ha már rajta volt azon a bizonyos blue otakus baromságon ez a cucc, úgy gondoltam, teszek vele egy próbát, hátha... elmegy a kedvem még az élettől is...

JÉZUSOM MÁR!!!!!44

Igencsak nehezemre esik palástolni azt a döbbenetet, amit ez a nemremek váltott ki. Persze azt valahol sejtettem, hogy vélhetően nem lesz kedvenc-gyanús darab, de arra nem számítottam, hogy semmivel sem ad majd többet, mint ezek a noname ZS-kategóriás OVA-k a 80-as évek végéről és a 90-es évek elejéről. Gyakorlatilag ugyanúgy kell elképzelni, mint a többi hasonszőrű társát: ellen-utópisztikus szetting, darky 'n edgy légkör és a létező összes filmes klisé, legyen szó az amerikai baromságokról vagy a japán hülyeségekről.

A helyszín egy OMGSORANDOM nagyváros (persze szigorúan összegyúrva a japán és amerikai nagyvárosmodelleket, még annak ellenére is, hogy kimondottan Japánban játszódik a móka), van valami alibi sztori is, hogy az emberek és a démonok szeretnének harmóniában meglenni, csak valahogy a két Világ nem jön ki jól egymással (noha épp egy meglévő békeszerződést igyekeznek megújítani), de ez persze mind csak terelés, hogy mégse legyen olyan égő az egész. A lényeg úgyis a démon gyakáson lesz, nameg persze az elmaradhatatlan MUTURE témákon, ami nagyjából kimerül a rape-ben és a szexben, mert hát ezt a sztorit is egy 15 éves írta, különben nem hangsúlyozták volna vagy ötvenszer ki, hogy meghúzni egy démonnénit százszor orgazmikusabb, mint a filthy normal smex. És nagyjából ez is megy az egész cuccban: jön valami random démon, akit meg kell ölni, az MC kap maga mellé társnak egy démonnénit, kölcsönösen egymásba szeretnek és újdonsült lovey-dovey kiszemeltje lesz minden második randomdémon rape-céltáblája. A karakterek végtelenül silányak és egy-dimenziósak, ráadásul az MC külön lediplomázott inkompetenciából, ugyanis az egész nyomorult film alatt egyetlen ellenfelet nem bír segítség nélkül elintézni, holott valami külön speciális részleg (a hangzatos Black Guards) nagyágyúja.

Szóval jah, sztori és karakterek nulla (és hogy a végén mire fut ki az egész... ó te jóságos ég xDD), eredetiség és újszerűség mínusz hetvenkettő, hát akkor biztos a technikai kivitelezésben van az ördög elásva. Aha, a nagy fenét! A zenei anyag úgy ahogy elmegy, viszont a grafika alsó hangon is gyötrelmes. Mondjuk a démonok nem néztek ki olyan rosszul, de minden más fájóan egyszerű és élettelen, helyenként pedig kimondottan ocsmány (a nők pedig egyáltalán nem vonzóak benne, sőt...), úgyhogy nagyban mehetett a stúdiónál a pénzgyűjtés valami értelmesebbre (mondjuk egy tálca pogácsára), mert az egy dolog, hogy a forgatókönyvírót annyira alulfizették, hogy mérgében egy összecirkált és teleamőbázott papírköteget szolgáltatott végül be, de valahogy az animátorok bérét is piñatakból kellett kiütni.

Szóval jah... Wicked City, egy élmény volt, mikor végre eltudtalak fogyasztani, majd legyeket megszégyenítő reflexszel és Dynamót lealázó ügyességgel tudtam egyetlen ujjammal lenyomni egyszerre a shift+delete varázskombinációt. Mazochistáknak, trash-fanoknak ideális, mindenki más kerülje. Nagylelkű 3/10.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Wicked City

Na, ha már rajta volt azon a bizonyos blue otakus baromságon ez a cucc, úgy gondoltam, teszek vele egy próbát, hátha... elmegy a kedvem még az élettől is...[...]
:lol: Amúgy annál a blue otaku izénél annyira nem akartam minden egyes címbe belemenni (mármint egyenként megmagyarázni, hogy szerintem melyik miért került rá a listájukra, még ha lett is volna ötletem a nagy részére XD), de pl. ennél a WC-nél (találó monogram! XDDD) erős volt a gyanúm, hogy egyszerűen egyike lehetett az amcsik "baby's first grimdark" animéjének anno. Szal itthon ugyanez volt a helyzet: a 90-es évek első felében lehetett berendelni anime videókazikat és az 576 Kbyte-os Martin papa helyi anime fan lévén serényen promózta is ezeket. Én először itt találkoztam a Wicked City-vel, persze nem úgy értve, hogy megrendeltem, megnéztem, vagy bármi ilyesmi, csak rémlett, hogy Martin többek között ezt is reklámozta, mint "fú, de durva, dark, stb.!", meg "ilyen egy igazi anime!". XD Szóval leginkább szerintem annak köszönheti nyugati relatív népszerűségét, hogy anno az egyik első olyan "durva anime" volt, ami eljutott hozzájuk. A leírást mindenesetre köszönöm, igazából én pontosan valami hasonlóra számítottam a cucctól. XDDD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Surci írta:A másik: csak ezért nem akarok postolni a szezonosba, de látom hogy páran nézitek a DRRR Ketsu-t. Csak 1 kérdés, több spoilerre nincs szükségem: így3-4 ep után mennyire dominálja a Kida-Mikado-Anri trió óvodás hisztije? Nagyon, vagy azért lehet nézni benne mást is?
Kida csak a 4. részben került elő először, Anri meg Saika többi inkarnációjával bírkózik. Nagyrészt inkább az összes többi szereplő fej körüli hercehurcája zajlott.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta:erős volt a gyanúm, hogy egyszerűen egyike lehetett az amcsik "baby's first grimdark" animéjének anno.
Hát ahogyan elolvastam a korabeli kritikákat kitűnt, hogy akkoriban sem rajongtak érte annyira az USA-ban. Inkább az lehetett, hogy később futott be "nagy karriert" az alkotás. Egyrészt ugye a Madhouse készítette ami ma már sokak számára egyet jelent a minőségi animáció és történettel. De a '80-as évek végén és a '90-es évek elején még koránt sem volt ez a helyzet leginkább olyan izékkel vétették magukat észre mint pl ez. Másrészt gondolom idővel elkezdték mondani, hogy ezt a filmet nem lehet lehúzni, hiszen ezt a nagy Yoshiaki Kawajiri rendezte és az alap sztorit meg a másik félisten Hideyuki Kikuchi írta. Szóval gondolom amikor valaki Real Blue Otaku közöségben lemeri szólni ezt az izét a sok műértő neki ugrik, hogy: "Te nevezed magadat animefanak, mikor még ezt sem szereted, hiszen itt mekkora nevek szerepelnek együtt! Aki nem látja, hogy ez 1000/10-es alkotás az nem nevezheti magát Real Blue Otakunak."

Surci: :goodpost: :gurul:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2016.02.10. 22:38-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

FLCL

Sikeresen re-abszolválva. Érdekes módon nem szenvedtem annyira mint vártam, és nem is volt olyan borzasztó, csak a "humorát" nem tudom értékelni. Azt továbbra is tartom hogy erősen túlértékelt, viszont az animáció és a képi világ mindenképpen a javára írható, valamint van egy olyan hangulata, ami eléggé el tudja kapni aki vevő az ilyesmire (főleg ha tizenéves is az illető), randomhumor-és randomtörténetvezetés ide vagy oda. Függetlenül attól hogy a nyugtatót se kellett megbontani, és csak a 6. ep végén nyomtam le egy felest, mintegy gratulálva magamnak kitartásom jutalmaképp, mert az igencsak hangsúlyos baromkodás elviseléséhez azért kellett idegrendszer, DE: Harukót továbbra is rühellem, az egyik leggyökerebb, legszámítóbb és legidegesítőbb karakternek tartom akivel animében találkoztam, és főszereplő lévén ez bizony rányomja a súlyát az egészre. Fogalmam nincs mit esznek rajta a fanbolygói, mert az egy dolog hogy tizenévesen mindenki örült volna, ha van egy nyomulós csaj aki bármilyen okból rámászik, de Haruko nemcsak hogy nem stílusos, de tapló, és nemcsak hülyíti szerencsétlen Ta-kunt, de még szemét is. Két alkalommal rendesen felnyomott agyilag a ribanc, és már majdnem a fentebb emlegetett baseballütő után nyúltam:
SPOILER
egyszer a tükörtojásos jelenetnél, másodjára pedig a végén, amikor világos hogy egy hülyegyereknek tartja Naotát, nem is kell neki, mert Atomskra hajt, de azé még megkérdezi, hogy "Velem jössz (pincsinek)?" Azért Naotának annyi esze már volt a végén szerencsére, hogy ne ugorjon be neki, szal ebből a szempontból siker.
Szal lehúzni nem akarom, volt benne két karakter akiket bírtam is: Ninamori és Mamimi, és 1-2 poénon még el is mosolyodtam, úgyhogy kap egy 5/10-et (igen, Haruko ENNYIRE lerontja az egészet -_-), és ha a fanjaival nem lett volna a kelleténél több felesleges köröm még a hőskorban, talán máshogy álltam volna hozzá, de így végre lezárásra került ez a régóta húzódó kérdőjeles cucc is.

Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru (NouCome)


Múltkor scineram ismertette a hülye alapszituációt, úgyhogy nem bírtam ki, hogy bele ne nézzek. Hát... volt itt minden, jó is. rossz is, de egyértelműen az előbbi javára billen a mérleg, mert ez egy comedy, és mint ilyen, betöltötte a funkcióját: NEVET:TEM. Persze benne van az összes olyan elem, ami miatt le szoktunk húzni egy animét: moe karadesign, lolik, túlzott ecchifanservice, sablonosan töketlen főhős, mindig csak "chigaimasu"-ig jutó magyarázkodás, gyakran túl sokáig húzott csöpögős vagy a csajok részéről "rámászós" szituációk, aranyosnak gondolt moe nyökögések - nyah, kyah stb... (ISTENEM HOGY EZ MILYEN ROHADTUL IRRITÁL BÁRMILYEN ANIMUBAN ARGH!!!!!) otakupan-sablon lánykarakterek, hárem feeling, stb, stb, stb... De ha ettől el tudunk kicsit vonatkoztatni, még élvezni is lehet a show-t, mert tényleg olyan kretén választási lehetőségek jönnek a semmiből a legneccesebb pillanatokban, hogy még maga a kommentátor (Nakata Jouji) is elröhögi némelyiket, annyira idétlenek :D Yukihira pedig szvsz a legjobb karakter az egészben, nagyon bejött a cinikus humora, meg a retardált beszólásai. Bár a Ben-to ilyen típusú animuból jobb volt szvsz, azért érdemes tenni ezzel is egy próbát, mert a világot nem váltja meg ugyan, de egy délutáni lazulós sorozatnak teljesen oké.

6/10

@scineram: THX a DRRR-infót.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

:goodpost: Örülök, hogy legalább egy valakit elszórakoztatott. Végülis ezért létezik, mégha a szinte paródiává túlpörgetett műfaji sablonok nem is jöttek be velem ellentétben.

Az FLCL-re viszont nagy :thumb: Mindig is csak mint animáció darabot tudtam úgy értékelni, ahogy a nagy fandomja, de történetileg eléggé hidegen hagyott. És képzeld, melyik karaktert nagyon nem bírtam! Valami Haruko nevű csajszit, ahogy folyton egy kissrácot szívatott. De rajta kívül is az OVA elborultsága sem igazán jött be.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

wwhite a 45-ösben írta: Code Geass, mert úgy ültem neki, hogy ez most tetszeni fog, ehhez képest az első részt ötpercenként hangos "neeeeeee" mormogással toltam végig (túl komolyan vette magát, tele volt animés klisékkel és Lelouch borzasztó antipatikus volt), úgyhogy dropoltam, de meggyőzhető vagyok, hogy ez bizony tényleg kiemelkedő cucc, és nekiülhetek még egyszer.
Ide írom, mert a tematikus topicja tele van spoilerrel. Naszóval én ennek nagy-nagy rajongója vagyok, kedvencnek is jelöltem a csellindzsben, de azt azért tudni kell a Geass-ról, hogy ez egy shounen, és mint ilyen, nem mentes bizonyos shounen-kliséktől, de ezt messze fogyaszthatóbb formában adja elő mint a legtöbb tucatfájt vagy mecha-izé. Nincsenek cunderék, meg janderék meg hárem (persze belelátni mindenbe bele lehet), viszont a főbb szereplőnek önálló és jól kidolgozott jelleme van, és általában végig tartják is magukat ehhez, nincsenek baromságok írva a karakterekre (najó, egyszer az egyiknél igen, de azt utána szerencsére gyorsan korrigálták is). Ráadásul Sunrise-féle shounenről beszélünk, és ha láttál már ilyet, akkor tudhatod, hogy megvannak a tipikusan Napfelkeltéékre jellemző stíluselemei: a karakterek keresztbe-kasul árulják el egymást, sokszor kapnak mindenféle asspullokat mint érezhető plot device, a semmiből jelennek meg olyan szereplők akiket csak később tud az ember elhelyezni a sztoriban, ha el tud egyáltalán, néha ilyen-olyan idióta fanservice-epizódok és random hülyeségek (macska a maszkkal, sapis epizód, stb...) ráadásul a második évadnak nem erőssége a logika, ellentétben az elsővel. Viszont azt nem lehet a számlájára írni hogy túl komolyan venné magát, szal nem egy Fate/Zero vagy Psycho-Pass féle edgy show ez, sőt. Szvsz az utóbbi 10 évben a stúdió által kiadott original animék közül messze a legjobb.

Igazából a világ-alapszitu és maga a Geass-erő az érdekes az elején, utána pedig már azon lesz a hangsúly, hogy Lulu hogyan is használja ki ezt az egészet a terve érdekében. És nagyon fontos, hogy a Geass nem mindenható, rengeteget kell taktikázni-stratégiázni mind a harcoknál, mind a szervezet felépítésénél, és ez a sorozat legnagyobb erőssége. Egyébként az elején Lulu nekem is eléggé unszimpatikus volt, onnantól kezdtem el bírni nagyon, amikor már elkapta a gépszíj, és egyre neccesebb és neccesebb dolgokat lépett meg, viszont mindez egy aprólékosan kidolgozott terv része. Szóval a plot is nagy húzóereje ennek a cuccnak. Lényegileg amolyan Death Note 2, úgy is ültem neki hogy ilyesmit kapok, és nem csalódtam, főleg a főszereplőben nem :D Emellett bejött a többi karakter is, főként CC és Karen, valamint a briteknél Lloyd & Cecile. Az pedig, hogy mennyire fog neked tetszeni, hát... Inkább az a kérdés mennyire vagy földhözragadt. Ha túlságosan, akkor nem biztos hogy rááll az agyad, mert mindenben logikai hibákat fogsz keresni (és találni), szal itt ne valami Gits-Sac vagy Monster-féle, kőkemény realista cuccra számíts, van ebben természetfeletti erőtől kezdve random plot device-okon keresztül futva kikerült gépfegyvergolyókig minden. Mivel alapból 50+ részes sorozatnak lett tervezve, így 1-2 rész után nehezen lehet megítélni szerintem, hogy bejövős-e, mert ez egy sztoriorientált anime, és idő kell hogy beinduljon a dolog. Kissé furcsa lesz, de azt kell mondjam, hogy ha érdekel, akkor ep 12-ig nyomd le, az pont a negyede, odáig minden benne van amire ettől a show-tól számítani lehet. Ha bejön, akkor úgyis tovább nézed, ha nem, akkor meg nyugodtan kukázhatod, mert ha addig nem sikerült se a karaktereknek, se a sztorinak eladnia magát, utána sem fog menni, és ez főleg az S2 esetében számít nagyon, de onnan végképp nem akarok spoilerezni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:...azt azért tudni kell a Geass-ról, hogy ez egy shounen...
Nem belekötésül, vagy ilyesmi, de én valahogy mindig úgy éreztem/tudtam, hogy ezt a cuccot a Sunrise egy teljesen "uniszex" darabnak szánta és pontosan úgy is építette fel tudatosan már a legelső résztől kezdve egészen a legapróbb részletekig. Ezért van az, hogy bár egyfelől megy a fanboyoknak szánt mecha-fight, azért Shirley shoujo mangába illő álmodozása és szerelmi élete is megjelenik. Vagy ugyanez igaz fanservice-szempontból is, szóval egyrészt ott van a többnyire shoujo mangákkal operáló CLAMP-csapat bishounen karakterdizájnja, amit a férfiszereplők kaptak, másfelől viszont női karik terén is elég sok bögyös-faros (és kellő fantáziával a megfelelő otaku-pandering klisékbe beleerőltethető XD) menyecske rohangált a sorozatban. XD Aztán ugye ott voltak a direkt shippingre kihegyezett kapcsolatok (pl. Rolo nii-sanozása, vagy Nina Euphie-obsessionje), a DVD extrákat meg már említenem sem kell, ahol hol Milly taperolja végig az összes csajt a közös fürdőben, hol meg Schneizel és a "házi ukéje" flashbackel arról, hogy "LOL, nem dúlt ám köztünk mindig ennyire a love, emlékszel, amikor még első találkozásunkkor korbáccsal csaptalak pofán? XD" "Haha, hogy felejthetném el...? :3" XDDDD) Persze tudod, hogy én is imádom ezt az animét, szal ezzel nem az érdemeit próbálom kisebbíteni, vagy bármi ilyesmi, csak én ezt sosem éreztem "shounennek", pedig amúgy az egyik kedvencem ez a műfaj, szóval egyáltalán nem venném "sértésnek", ha mégis az lenne, csak egyszerűen nézés közben nem éreztem úgy, hogy akár shounen, akár shoujo irányba érezhetően eltolódna a cucc sztorija/hangulata, helyette tényleg egy mérnöki pontossággal kiegyensúlyozott animét láttam. :) (Mármint most így gender-szempontból értve. XD Megjegyzem, ez be is jött Napfelkeltééknek, kevés olyan animére emlékszem, ahol ennyire 1-1 volt a fanboyok/fangirlök rajongási aránya, már ha az olyan "mindenhonnan ez ömlik rád és el sem kerülheted" darabokat most kiveszem a képből, mint a Natúró, vagy a Shingeki.) Amiket írsz, azok meg szerintem inkább tényleg csak szimplán "Sunrise fogások" voltak, nem pedig "shounen klisék". (Ez a "megment a plot-device", meg "itt egy újabb árulás, meg egy újabb szereplő, aki lapot húz 19-re is." XDDD) Szal érted, nem az volt, mint pl. az Angénél, ahol ordított az egészről, hogy egy otaku-pandering fanservice kliséhalmaz és még ha a sztorija tegyük fel fel is ért volna a Geass-hez, akkor is kb. epizódonként tudtunk volna rámutatni arra, hogy éppen melyik részben mivel "etetik" a célközönséget. ("The cutest moe dies first", indokolatlan leszbi jelenetek tömkelege, két jelentős férfi karakter van az egész sorozatban, az egyik a főgenya, a másik a főhős és persze mindkettő a főcsaj miatt verekszik, stb-stb. XDDD) Ugyanez a Geass-nél nekem nem menne, vagyis de, csak éppen mindkét oldal "etetését" ki tudnám mutatni egyazon részen belül. XD A végére pedig még annyit, hogy wwhite-nak én is csak ajánlani tudom, hogy nyugodtan kezdje el újra a CG-t és tényleg legalább úgy 10-12 epizódot nyomjon le belőle, hátha így a hype sok évi lecsengése után már kevésbé fogják zavarni a cucc "hülyeségei". :) (Amúgy nyugi, olyan eltúlzott vagy zavaró fanservice nincs benne, még ha a fenti írásom erre utalónak is tűnhet. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Nem belekötésül, vagy ilyesmi, de én valahogy mindig úgy éreztem/tudtam, hogy ezt a cuccot a Sunrise egy teljesen "uniszex" darabnak szánta és pontosan úgy is építette fel tudatosan már a legelső résztől kezdve egészen a legapróbb részletekig.
Ezzel egyet is értek, inkább a korosztályra akartam célozni, amelynek ez az anime készült, azaz hogy nem valami OMGDEEP seinenről van itt szó, így ha wwhite újra nekiülne, ne lepődjön meg a shounenekben gyakran előforduló elemeken, és jelen esetben ezek Sunrise-osított verzióin. De mint említettük, ezeket teljesen jól kezeli ez a cucc, nem valami dögunalmas hárem-hülyeségre vagy gagyifanszervízre kell gondolni.

Egyébként azért javasoltam a 12. epizódig való megtekintést, mert akkor ér véget az első komolyabb csata, és 1-2 kivétellel már az összes fontosabb szereplő a színen van, úgyhogy innentől már minden adott ahhoz, hogy eldönthesse az ember: bejön-e neki ez a sztori, ezek a karakterek, ez a hangulat és úgy az egész.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Most esett le, hogy a spoiler tag átírásakor már nem érzékeli a usert a fórummotor (amúgy érthető okokból), és nem küld értesítést. :)
Surci írta:Az pedig, hogy mennyire fog neked tetszeni, hát... Inkább az a kérdés mennyire vagy földhözragadt. Ha túlságosan, akkor nem biztos hogy rááll az agyad, mert mindenben logikai hibákat fogsz keresni (és találni), szal itt ne valami Gits-Sac vagy Monster-féle, kőkemény realista cuccra számíts, van ebben természetfeletti erőtől kezdve random plot device-okon keresztül futva kikerült gépfegyvergolyókig minden.[...] Kissé furcsa lesz, de azt kell mondjam, hogy ha érdekel, akkor ep 12-ig nyomd le, az pont a negyede, odáig minden benne van amire ettől a show-tól számítani lehet. Ha bejön, akkor úgyis tovább nézed, ha nem, akkor meg nyugodtan kukázhatod, mert ha addig nem sikerült se a karaktereknek, se a sztorinak eladnia magát, utána sem fog menni, és ez főleg az S2 esetében számít nagyon, de onnan végképp nem akarok spoilerezni.

Alapvetően szeretem a nem földhözragadt cuccokat (avagy annyi felszínes/tré szuperpáwör és lolwut cuccot szerintem kevesen tudnak élvezni, mint én :) ), de köszönöm a jótanácsokat meg a részletes választ, átkerül dropped-ból on hold-listára. :)

Más:

Death Parade
*ásít* Hát ez valami dögunalom volt; a végén már kifejezetten örültem, hogy nincs több rész. Repetitív, a dialógusok üresek és banálisak, sok a szükségtelen flashback és szájbarágás (a jól ismert "egyes-mondatokat-mondjuk-el-részenként-minimum-háromszor" esete), és az egész cucc valahogy lelketlen. Mármint én értem, hogy hippi Ginko Decim és a többi saiteisha nem bírhat emberi érzésekkel, de valahogy ezt a készítők úgy adták elő, hogy a sorozat is teljesen lapos lett, igazi karakterábrázolások nem nagyon voltak, és az utolsó rész nagy drámáját is konkrétan végigásítottam, avagy nem attól lesz valami megható és jelentőségteli, hogy a karakterek patakokat sírnak. Sokfelé (szerintem megbízható helyeken) a 2015-ös év egyik legjobb animéjeként tartják számon, de ha ez így van, 2015-ből mást nem is nagyon néznék meg. Pedig lehetett volna ez jobb is: az opening zseniális, a karakterdizájn bejövős és érdekes volt az alapkoncepció.
5,5/10

Kimi no todoke
6 rész után aranyos és szerethető sorozatnak tűnik, de annyira sok a felesleges nyűglődés benne, hogy egyelőre parkolópályára téve. Noto Mamikótól is lehet overloadot kapni, ugyebár.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: wwhite »

HELP! Picit meg vagyok lőve, mit is nézzek a Sakamichi no Apollon/Kiseijuu/Free!/Barakamon/Mononoke ötösből - javaslat, melyik a legjobb a maga műfajában? Köszi előre is! :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről mindig is úgy álltam a kérdéshez, hogy a Code Geass alapvetően egy fiúknak szánt sorozat, de a karakter dizájn és a történet vezetés alkalmassá teszi arra, hogy lányok is élvezni tudják. Másrészt amit szintén ide kell hoznom, hogy bár alapvetően ez egy mecha sorozat a robotokat véletlenül sem éreztem túl nyomatva. Szóval én alapjáratban nem vagyok mecha fan, de itt egyáltalán nem éreztem zavarónak, hogy perceken át cikázó masinákat kellett néznem. Szóval ezért is jár egy plusz pont a sorozatnak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:
Titkos írta:Végre valaki, köszönöm! Tíz emberből kilencnek kifejezetten tetszett ez a cucc
Akkor csatlakozok én is, bár én a mangát is dobtam, szerintem (az artworkot leszámítva) az sem jobb semmivel.
Azért nem egy hűdekomoly mélylélektani dráma ez papíron sem, csak ott megvan benne az a GARNESS, ami az animéből hiányzik, és az olyanoknak mint én, akik vevők a mindenféle fight cuccokra, ezzel már bőven el lehet adni. Ráadásul a sztori ugyan csak egy alibiplot, de nem az az iskolai idétlenkedés, főleg a 2. felében, mint az adaptációban, és a szereplők közötti kapcsolat is máshogyan van ábrázolva. És hát persze az art *___* De ya, egy teljesen generic fighting+fanservice mangó, csak a körítése olyan, hogy azzal bőven eladja magát - persze én nyilván elfogult vagyok ezel, míg a förtelmes animét a fenébe kívánom. Juteszembe, újranéztem az openinget, röhej a köbön: szar zene, nevetséges koreográfia. Nem is értem hogy tetszhet ez bárkinek? Mondjuk az animéhez méltó. :D
wwhite írta:HELP! Picit meg vagyok lőve, mit is nézzek a Sakamichi no Apollon/Kiseijuu/Free!/Barakamon/Mononoke ötösből - javaslat, melyik a legjobb a maga műfajában? Köszi előre is! :)
Kiseiyuu mindenképp. A többit nem ismerem :P de ez szvsz 2014 legjobb animéje volt.

Amúgy én is HELP:

Type-Moon fanok:

1. Jól tudom hogy Kara no Kyoukay-ból 8 mori készült?
2. Olvastam olyasmiket, hogy ezeket nem megjelenési sorrendben érdemes nézni, mert úgy elég összevissza a sztori. nekem a sorrend jelenleg a következő:

Kara no Kyoukai Ep01 Overlooking View
Kara no Kyoukai Ep02 Murder Study Part 1
Kara no Kyoukai Ep03 Remaining Sense of Pain
Kara no Kyoukai Ep04 Void Shrine
Kara no Kyoukai Ep05 Paradox Spiral
Kara no Kyoukai Ep06 Oblivion Recorder
Kara no Kyoukai Ep07 Murder Study Part 2
Kara no Kyoukai Ep08 Epilogue


Aki látta, írja már meg hogy milyen sorrendben érdemes nézni. THX.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése