Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta: 2017.03.13. 20:11Nem is bánnám egyáltalán ha pár havonta landolna egy OVA, de már ez az egy epizód is megfelelt túlélőcsomagnak.
Ezzel az a gond, hogy akkor viszont "eltékozolnák" a matériát, amiből minél hamarabb S2-t tudnának csinálni. Ugye az S1 végén így is eléggé utolérték a mangát, azóta persze gondolom kijött már jópár fejezet, viszont ha ilyen OVA formában kiadogatnának mindig párhavonta 1-1 sztorit, akkor kvázi maguk ellen dolgoznának, mert annyira nem halad gyorsan a manga. (Havi cucc és egy 23 perces részhez minium 2-3 fejezetet fel kell használniuk, vagy pedig fillerekkel kibővíteni őket, mint tették ezt az uszodás OVA-ban, szal necces a dolog.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.03.12. 20:15 Ja, viszont az furcsa, hogy a MAL szerint ez az OVA két részes, mert az uszodás sztori bőven lement ebben a 23 percben. Akkor most van még egy rész, ami a manga egy másik sztoriját dolgozza fel, vagy a MAL szimplán téved? Erről tudtok valamit?
Megjelenőfélben van, április 13-án jelenik meg a következő epizód, amit asszem az elsővel egy időben harangoztak be. Áthidalják szerintem az üresjáratos részeket, hogy aztán az anyucis részek egy évadba mehessenek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2017.03.13. 23:12
Dodgers írta: 2017.03.13. 20:11Nem is bánnám egyáltalán ha pár havonta landolna egy OVA, de már ez az egy epizód is megfelelt túlélőcsomagnak.
Ezzel az a gond, hogy akkor viszont "eltékozolnák" a matériát, amiből minél hamarabb S2-t tudnának csinálni. Ugye az S1 végén így is eléggé utolérték a mangát, azóta persze gondolom kijött már jópár fejezet, viszont ha ilyen OVA formában kiadogatnának mindig párhavonta 1-1 sztorit, akkor kvázi maguk ellen dolgoznának, mert annyira nem halad gyorsan a manga. (Havi cucc és egy 23 perces részhez minium 2-3 fejezetet fel kell használniuk, vagy pedig fillerekkel kibővíteni őket, mint tették ezt az uszodás OVA-ban, szal necces a dolog.)
Ez is igaz, bár én teljes mértékben olyan hozzáállással írtam azt a részt, hogy ebből nem lesz második évad (nem egy szupersikerről van szó, és tudtommal a Lerche sem egy nagy folytatásgyáros), szóval ilyen szempontból nem lennének rosszak ezek a kis túlélőcsomagok. Nem zárja kis semmi persze, hogy egyszercsak feltűnik egy S2 a színen, de még most is, jobban belegondolva nem tennék rá fogadást arra hogy ez megtörténik. Aztán persze ki tudja, mert pölö a négy évvel ezelőtti Yuyushiki sem volt éppen egy kasszarobbantó valami, erre viszont nemrég kapott egy OVA-t, és az új animés topikban is volt szó arról, hogy a Kino no Tabi is feltámadt poraiból.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ma véget ért az ACCA... :(

Kellemes sorozat volt, semmi eget rengető, ha objektíve a sztorijával és az olcsó rajzolásával (de imádat még mindig ez a dizájn!) nézem, 6-7/10-nél nem ér többet. Utóbbi talán kényelmesen jár neki stílusossága miatt, ahogy Ono másik két művének anime adaptációjára is (Ristorante Paradiso, Saraiya Goyou).

Szóval a történet baromi egyszerű, nem tartogat meglepetést a politikai szál, sem közben, sem a végén, minden adja magát. Egyelőre mégis 8-at adtam rá, mert hétről-hétre nagyon vártam, mondhatni szezonkedvencem lett. A világa kreatív, a karakterei szimpatikusak, már-már rájuk függtem, és árad az egészből valamilyen könnyed hangulat.
Kiemelném még Shimono Hiro és Tsuda Kenjirou seiyuuket, akiknek meg kéne jegyeznem a nevét, mert valami félelmetesen megnyugtató és laza hatás sugárzott belőlük. Imdátam őket Jeanként és Ninoként. (De mindenki más is hozta magát: Suwabe Junichi szexin búgott, Midorikawa Hikaru vénbajszoslófarkosXDbishiként bájolgott, Ueda Youji szimpatikusan "sejtelmeskedett", Yashiro Taku és Yuuki Aoi édesek voltak, Miyano Mamoru egománkodott, majd duzzogott, mint egy nagy gyerek, aztán normalizálódott, Tanaka Atsuko pedig nőciskedett, stb.^^)

Szinte kár, hogy nem nézhetem tovább slice of life sorozatként Otusék mindennapjait (ráadásul vagy 3-4 romantikus lehetőséget is összeszámoltam, amiből kettő jó irányba mutatX'D).

Annak ajánlott amúgy, aki nézne a Madhouse-tól valami könnyed, mesés, befejezett, 12 részes cuccot, és akinek tetszett Ono Natsume valamelyik másik műve.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mononoke

Kusuri-uri kalandjai folytatódnak egy direkt neki szentelt külön sorozatban. Epizodikus lévén kissé nehéz róla összefüggő kritikát írni, pláne hogy leginkább látványban és feelingben utazik, a sztori inkább csak körítés. Valaki írta régebben hogy amolyan Mushishibe oltott Gankutsuou, ami meg is áll rá.

Vizualitás szempontjából telitalálat az artsy megvalósítás: a karakterek és a hátterek mintha gyűrött papírra lennének rajzolva, a hátterek az ukyo-e vonalat követik erős szecessziós jegyekkel, ami a színkezelésben is megnyilvánul. Érdekes választás egy horror-animéhez, de kétségkívül működik, amire a látványvilág maximálisan rájátszik, bár inkább pszicho-thriller ez, mivel inkább szürreális mint félelmetes. Az előadásmódja is inkább emlékeztet egy színdarabra (függöny fel-le az egyes felvonások kezdetén-végén) de ez is inkább dizájnelem, és nem érezni rajta úgy a tagoltságot mint az Ayakashi első két sztorijánál. Említést érdemelnek a hangok, melyeket kabukiból kölcsönöztek és nagyon jól működnek a feszültségteremtésnél.

Tartalom: 5 különálló történet, melyet a Gyógyszerész személye köt össze, Ill. Kayo az Ayakashi utolsó sztorijából, kár hogy ő csak egyszer szerepelt... Pontosabban másfélszer, mert az utolsó sztoriban a pincércsaj is ő, csak 200 évvel később. Kusuri-uri továbbra is zseniális, azért a hanghordozásért és beszédstílusért külön pluszpont, viszont nem bántam volna ha többet megtudunk róla mint egyetlen állandó szereplőről. Mondjuk a tengeri sztorinál kaptunk egy rövid bepillantást, és később eme nem igazán emberi gondolatvilág miatt merült fel bennem az 5. történetnél, hogy az itt szereplő Gyógyszerész személye megegyezik-e az előzőekkel? Imho igen.

Sztori: Legjobban a második és a harmadik tetszett, előbbi Kayo vendégszereplése miatt (bár semmi extra ugyan, de azé mégis ismerős), míg utóbbi a pszichoanalitikus megközelítése okán. Az utolsó ív is a Bakeneko címet kapta, és egy jó kis rejtélyes-nyomozós krimi lett belőle. Viszont az Ayakashi-s Bakeneko-arc színvonalát imho egyik sem érte el - persze ott az újdonság ereje is ütött mind látvány, mind tartalom szempontjából, itt meg eleve úgy ültem le hogy ilyen sztájlban készült animut fogok nézni, de az volt talán a legfeszültséggeltelibb sztori + az ottani Bakeneko DURVA (brutálabb mint ez az új).

Összességében 7/10, Ákos thenksz az ajánlót, megérte. És ezt is nézheti mindenki, aki unja már a tucatdizájnolt animéket.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Surci írta: 2017.03.31. 17:08 Viszont az Ayakashi-s Bakeneko-arc színvonalát imho egyik sem érte el - persze ott az újdonság ereje is ütött mind látvány, mind tartalom szempontjából, itt meg eleve úgy ültem le hogy ilyen sztájlban készült animut fogok nézni, de az volt talán a legfeszültséggeltelibb sztori + az ottani Bakeneko DURVA (brutálabb mint ez az új).

Összességében 7/10, Ákos thenksz az ajánlót, megérte. És ezt is nézheti mindenki, aki unja már a tucatdizájnolt animéket.
Na, végre nem én vagyok az egyetlen, akinek az Ayakashi-ban lévő Bakeneko tetszett a legjobban a sztorik közül. :D Azokat a részeket már 2x is újranéztem. Örülök, hogy tetszett. ^^
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Aztadurvaélet, most muszáj linkelnem. Épp haladok a MichiHatchival, ami eddig sem volt mentes a nem kicsi túlzásoktól, de akkora FEELING az egész, hogy csak lesek (nem beszélve a minden részben überül kidolgozott és gyönyörűen rajzolt hátterekről), ezt a mai epet pedig meg kellett állítanom olyan szinten felnevettem ezen az ONNÁN. Annyira gengszter-nyomor Brazília az egész, annyira (már-már mágikus realizmus) burok-mese, annyira közönséges a főszereplő nő, és minden annyira sokszínű, miért nem népszerűsíti senki ezt a cuccot és karaktert? OMFG?! Na mindegy, szóval 18.30-tól linkelem, 19.50-ig kell nézni, csak, hogy mindenki érezzen egy kis Michiko feelinget. :kaminaglasses:
(Bocs, eng sub yt-t csak szarabb vidivel találtam, de aki ránéz a linkre, az tudja, hogy nem a szöveg a lényeg.XDXD)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mivel most ismerkedem ugye a Yuri on Ice után Yamamoto Sayo másik két rendezésével is (Michiko e Hatchin és Lupin the Third Mine Fujiko - bár nem tudom minek írom ki ezeket mindig, mert már az is vágja, aki nem akarjaXDXD - le-va-gyok-nyű-göz-ve-na), néhány gondolat, amiért a történetükön kívül érdemes nézni ezeket a sorozatokat:

- részletesen kidolgozott háttér és hangulat elemek, profi, jelentőségteljes látvány és zene
- független, határozott, menő női karakterek, és amúgy is sokszínű, modern karakterek (akik állandóan átöltöznek, frizurát váltanak!!!)
- hangsúlyos és könnyedén kezelt szexualitás
- stb-stb.

DE, ami még mindháromban feltűnt, mint visszatérő elem:
- canon gay karakter(ek) nem BL műben!
- napszemüveg
- rúdtáncXD

Kész, szerintem ezek ennek a nőnek a "fétisei". XDXD
:thumb:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na elkezdtem végre ezt a két csodát:

Yaoi on Ice: Majd a végén fogom hosszabban véleményezni, de így 5 ep után azt tudom mondani, hogy nem hittem volna, hogy ennyire szórakoztató és VIDÁM lesz :D Tele van SD-fejekkel, jó poénokkal és van ugyan benne némi angst, de nem a fárasztó módon. Persze a fujo-fanszervíz megy ezerrel, és lesz majd némi észrevételem a BL-sztereotípiákat illetően. Cat, a feltett kérdésedre egyenlőre nem tudok válasz adni, mivel ep6. csak most jön, de este már talán okosabb leszek, mindenesetre ep5. végén az a szónoklat elég nyilvánvalóan vallomásnak hangzott. A technikai dolgaival kapcsolatban vannak fenntartásaim (a koris jelenetek animációjával kapcsolatban főleg...), de meglepően jól elvagyok vele.

A YuriKumának nyitok egy saját topicot, mert már érzem hogy erről valami epblogszerű izét fogok írni. Na nem olyan részleteset mint az Illyáról, mert az heti 1 ep volt, ezzel meg haladnék (és NAGGYON nézeti magát :dirr:), de már most látom hogy ezt muszáj lesz kommentálnom, mert már az első 2 részben annyi hülyeség volt hogy az agyam eldobtam :D

És ma startol a Berszark 2017, mindenki készüljön!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Shirosaki írta: 2015.05.15. 05:46 Aztán pedig végére értem a Death Paradenek is. Az első három része tetszett, de aztán észrevettem, hogy az ítéletek csak azalapján születnek, hogy Decim hogyan húzza fel az embereket és hoz ki belőlük szélsőséges reakciókat. Itt elkezdtem baromira haragudni a sorozatra... Az, hogy valaki jó, vagy nyugodt nem ugyanaz. De amin a legnagyobbat csodálkoztam, hogy Chiyu Decim szemébe is olvassa, hogy ez baromság. Imádtam a sorozat képi világát, karaktereit, helyszínét és témáját egyaránt. Tetszett benne az öngyilkosság utáni megbánás, gyilkos és gyilkos különbsége, a halál öregkori elfogadása és az, hogy hogyan hat az emberekre a szerelem/ragaszkodás.

Végső mondanivalója kibontakozása után (hogy megértés nélkül nem lehet igazságosan, megértéssel pedig fájdalom nélkül itélkezni mások fölött) pedig azonnal meg is adtam rá a 10-et

Egyedül az nem tetszett, hogy a sorozat végén csak Nona és a belső köre szűrte le ezt az igazságot, Oculus (Isten?) pedig továbbra is elzárkózott tőle. De mit érdekli ez, ha ő maga is megmondta, hogy a bírák csak bábok? Plusz Miyu elitélését én egyszerű bosszúnak éreztem.
Idáig csak most jutottam el, nem baj, jó volt ez 2017-ben is. Visszaolvasva egy negatívabb véleményt találtam még, ellensúlyozandó a tied.

Én a pozitív oldalt erősítem, nem untam, sőt, végül bejött a sorozat. Fura, hogy csak a végére, de amikor a legeslegutolsó másodpercekben bejönnek a következő vendégek,
SPOILER
Decim mosolyog, a kamera rákúszik a Chiyu-babára
és felcsendül az ending - na az nekem nagyot szólt :thumb:

Persze szép lett volna, ha mindent megreformálnak, de Madokán megkeseredett lelkem látott világmegváltó győzelmeket összeomlássá érni, így ez a befejezés nekem pont passzolt. Igen, ez csak egy kicsiny győzelem volt, a rendszer maradt, de mégis ott az apró termesz, ami bomlasztja belülről az építményt, a creepy kapor(bocs, lótusz)szakállú fazon lába alatt. Legyen az isten vagy se.

A fangirl egyébként idegesítő egy példány volt, persze hogy ezért megsemmisülést érdemeljen.... Az ember igazán nem tehet róla, ha hülye :vigyor:
(Bár én is ugrok, ha valaki ennyire sötét. Erről meg én nem tehetek... Azért megremegne a kezem, ha nekem kéne elirányítani alatta a liftet a semmibe. :hammer: )
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kimi ni Todoke

Alapvetően egy decens sulis romantikku cucc... lenne ha nem lenne ilyen iszonyú lassú és túúúlhúzott és fárasztó. Szokott gimis setting: antiszoc, de amúgy kedves csajnak menőbb srác segít beilleszkedni az osztályba. Az első sorozat épp ezért még okés is: megismerkedik a barátnőivel akik lekoptatják róla az ijimézőket, szarkavaró vetélytárscsajjal való konfliktus, hasonlók - de ez is olyan lassú és ezerszer elmondós és autista módon bizonytalankodós hogy uh -____- """ Rendesen zsibbadt az agyam. Mondjuk MC-chan aranyos, de annyira naiv, infantilis és életképtelen hogy hihetetlen. Végig azon gondolkodtam hogy oké, ennek persze hogy segítősráccal való összejövetel lesz a vége, de tudja-e hogy mondjuk kapcsolatban szoktak adni a felek egymásnak kissut? De érdekelt volna hogy 16 évesen tisztában van-e olyasmikkel hogy pl. nem a gólya hozza a kisbabát...? Releváns kérdések ezek, mert 24 epizódig tart, míg felismeri hogy ő szerelmes. Oké hogy nem egy észlény ilyen téren, de valami shoujo mangát nem olvasott, amiben le van írva, hogy ha a szívünk nagyon dokidoki suru adott hímnemű közelében, akkor az koi? Na nem csesztetem tovább szegényt, mert tényleg kawáj volt, de sokszor rémesen fárasztó. A két barinője már okés, meg ahogy próbálták egymás felé rugdosni ezt a két szerencsétlent, mert Kazehaya-kun (hajamat téptem minden alkalommal amikor részenként 498szor elmondták a nevét :knife:) sincs épp a helyzet magaslatán - nála nagyobb gond, hogy személyisége kimerül annyiban, hogy kedves.

Na de az S2 ajjj... Mert az előzőben volt szó rivális csajról, ijiméről, a két barátnő szerelmi életéről, szocializálódásról és mindenféléről poénokkal, kis fordulatokkal, míg ez már tisztán Kazehaya-kun és Sawako összejöveteléről szólt. OMFG melodráma, minden semmiséget DIREKT félreértés, sírás, ANGST :knife: A végére nagykeservesen tisztázódtak ugyan a dolgok, de addigra már alig maradt ép agysejtem.

Nagyjából ennyi, ami még bejött az az egyszerű látványvilág + a seiyuu-k közül Noto Mamiko, aki MC-chant alakítja, ami érdekes, ha ugyanezt a nagyonártatlan hangszínt használják mondjuk moe dizájnú animében, attól agyfasz kerülget. Illetve ellenlábas leány Kurumizawa hangja, akiről először azt hittem hogy Horie Yui, de aztán feltűnt hogy valahogy más... igen, mert Hirano Aya :D

Úgyhogy semmi extra, de nem volt ez rossz, csak kinőttem már az ilyen tisztán romantikku shoujókból - több poént elbírt volna, és belefért volna 24 ep-be is. Okésnak okés, but Itazura is superior.

S1: 6/10
S2: 5(aláalá majdnemnégyes)/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tüdőrák: Az Anime Black Lagoon

Te jó atyaúristen... Szóval volt anno egy köröm azzal a Jormungand nevezetű izével, ami enyhén szólva nem varázsolt el. Sejtettem hogy ez is hasonló lesz mert a mangáját olvastam még jó régen, ami valamiért tetszett. Lássuk hátha animált formában sikerül átadni belőle valamit - ezalatt leginkább feelinget értek, mert értelme és sztorija nem igazán van ennek.

Szal vannak cuccok amik papíron valamiért sokkal GARabbnak és kakkoibbnak hatnak mint képernyőn. Talán a színkezelés miatt, talán hogy csak olvasom és nem hallom azokat a hűűűűűűdekomoly monológokat, talán mert egy akcióscénát pillanatképekből összerakva és a köztes mozdulatokat odaképzelve nem tűnik olyan retardáltnak, amikor nyolcan nem talájak el GÉPFEGYVERREL az egy méterre lévő ellenfelet... Mert ez ugyanolyan hót gagyin és nevetségesen jött ki, mint a Világkígyó nevét viselő testvérkéjénél. Mondjuk egy fokkal még így is jobb volt, de azok a szövegek, Jesszusmaris... el nem tudom képzelni, hogy valaki ilyen dumákat kiejtsen a száján, pláne nem alvilági fazonoktól. Próbál nagyon cool éa pózőr lenni, a szereplők minden egyes megnyilvánulása ezt igyekszik hangsúlyozni, de sehogy nem akar összejönni. Mindegy, legalább annyira nem vette magát komolyan, és azért elvigyorogtam rajtuk, főleg azon is hogy ez is tele volt pakolva az ÖSSZES létező otakumágnes karaktertípussal: rohadt erős MAIDO terminátor, akiben nem az az extra hogy nem lehet kinyírni, mert ez minden főbb szereplőre megáll, hanem hogy ez is maidoruhában utazta végig a fél világot. Shota-loli (??? mert mikor melyik visel hosszú hajat) insane bérgyilkosduó, china-dress kardoscsaj (pisztolyok ellen), ojou-sama, napszemüveges biccs-apáca, még egy láncfűrészes gótcsajt is sikerült beletenni. Ilyenekről nem is szólva, mint katanával kettévágott pisztolygolyó, vagy forgó láncfűrész pajzsként használata, vagy amikor a lángszórós fazon akit hasbalőnek, és ettől FELROBBAN XDDDD

Nem értem, hogy ha már az akció a lényeg, akkor ha nem is élethűre, de legalább minimálisan hihetőre készíteni miért nem lehet? Kedvencem az a náci fazon volt aki egy fél órát szövegel a főcsajnak hogy micsoda menő stukkere van, felsorolja a fegyver paramétereit, miközben a csaj unottan újratölti a sajátját, aztán pofánlövi. Mindezt azután, hogy a hajó teljes felfegyverzett (elvileg elit) legénységét kiirtotta KÉT darab ember - persze lehet hogy nem célozni képtelen birodalmi rohamosztagosokat kellett volna a Führer egyenruhájába öltöztetni.

Jaigen, ruhák: most is képtelenek átöltözni, bár már felnőttek, így nem kötelező az iskolai egyenruha viselete. Lehet annyira megszokták már az iskolai évek alatt, hogy felnőttkorban is csak egyféle ruhájuk van: egyszer vásárolnak be, vesznek minden ruhadarabból tíz ugyanolyat, így megmarad a gimis feeling (mondjuk az a vicc, hogy pont ebben a sorozatban egyetlen japán szereplő van összesen).

És persze a bagó. Itt MINDENKI cigizik. Állandóan. Olyan nincs hogy valakinek ne lógjon a szájából a dekk, de leginkább mindenkinek. Amint elnyomták az egyiket, már gyújtják is a másikat, néha csikkről. Pláne amikor zárt térben vannak, érezni lehetett a tömény cigifüstöt a képernyőn keresztül. Én bírom a kakkoi módon dohányzó animanga-karikat, de itt már nem menő volt hanem nevetséges.

Ami még feltűnt, hogy bár minden csaj romlott, és minden hapsi maffiózó, mégis alig volt eccsi, már ahhoz képest amire egy ilyen közegben számítana az ember. Szekszü asszem nem is volt (már a kötelező angstymúltas RAEP-bevágást leszámítva...) Mindenki szűzkurva a BŰN VÁROSÁBAN :D VISZONT: értékeltem hogy
SPOILER
nem írtak Rock-Revy románcot bele, meg se próbálták. Helyes, nem is működött volna.

Ergo fárasztó és röhejes volt ez a cucc, mert megy a pörgés és a keménykedés ezerrel, csak totál értelmetlenül. A második sorozat még így is jobban lecsúszott, talán mert több benne a kretén szereplő, a maidós OVA pedig korrekten indult, de aztán ott is mindent elvitt a hülyeség. Valamiért úgy érzem hogy a mangával sokkal jobban jártam volna. Húúú és a Speciálok, el ne felejtsek megemlékezni róluk: ilyen szarokat szerintem még életemben nem láttam.

S1: 4/10
S2: 5/10
OVA: 5(alá)/10
Specials: 1/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Sagraga Reset:
3 rész után még mindig nem értem, hogy mi történik, az egész előadásmód valahogy teljesen zavaros.
A szereplők nem nagyon tetszenek, a srác nagyon átlagos anime főhős, a két lánytól meg
SPOILER
- bár az egyik már nem él -
valamiért kiráz a hideg.
A preview alapján meg a továbbiakban várható hangulat kábé a Narutaru és a Glasslip (ami egyébként borzalmas rossz volt) keveréke, ami azért érdekes, mert ennél a két címnél különbözőbbet nem is nagyon lehetne mondani :p.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Owari no Seraph

Hogy ez miért kavarodott Ptw-re... Talán mert hallottam anno hogy valami post-apokaliptikus világban játszódik, meg dark fantasy, és azokat szeretni szoktam. A tucatsónen-karadizájnoknál már kapcsolt a vészjelzőm, de azért fussunk vele egy kört, hátha. Hát nem: egy generic retardsónen annak minden kellékével és sablonjával.

Világ: vírus irtotta ki az eNberiség 13 év feletti részét (csak azokat, hogyne...) csak azt tudnám hogy akkor honnan a fenéből keveredtek elő később 25-30 vagy épp 50 év feletti karakterek is? Vagy ez a vámpíros izé: eddig senki nem tudta hogy a világon vannak, de az apokalipszis után már Tim Burton-dizájnú földalatti nagyvárosokban élnek, amiket fogalmam nincs hogyan építhettek. Vagy a semmiből előkavarodó démonok... Túl sokat agyalok ugye?

Ha már világvége után vagyunk, az lenne a setting lényege, hogy szűkösek az erőforrások, a technológia nem elérhető vagy épp ritkaságszámba megy találni bármi működőképes szerkezetet, pláne sok évvel a katasztrófa után. Hát ilyesmivel itt nincs problem: megmentett MC-kun kapásból egy jól felszerelt GIMNÁZIUMBAN kezdi meg tanulmányait egyenruhában, a full steril campuson költi el bentóba csomagolt ebédjét, satöbbi. Ja, hogy itt kipusztult az emberiség java, összeomlott a világgizdaság, megszűnt a civilizáció meg ilyenek? Áh kitérdekel (a becélzott 14 éves korosztályt az író szerint nem), gimi az mindig kell egy tucatsónenbe, mert... Kell és pont. Juteszembe a katonai egyenruhák valamiért kísértetiesen hasonlítanak az iskolai egyenruhákra, biztos a dark fantasy jegyében merült fel eme remek ötlet, meg jobban is véd a karddal felszerelt vámpírseregektől mint mondjuk a kevlár. Csajoknak alap a miniszoknyás kosztüm meg a harisnya bevetésen. Ja és masni a nyakban. A hadseregben. Persze hozzá a legmodernebb fegyverek, harci helikopterek és repülők, az olajipart biztos megkímélte az apokalipszis... Ide jönnek még a tucatmoe karadizájnok, a színkezelés (szivárvány palettáról), a gagyinger animáció és harcok, nyomi csöcsfanszervíz + QUALITY fejek.

Karakterek - csak a szokásos: pattogó, folyamaosan mindenkit megmenteni és bosszút állni akaró hülyegyerek MC, rivális, de később haverrá váló lazagyerek, good-for-nothing Béna-kun, textbook annoying cuncire meg egy kicsit szarkasztikusabb love interest grill. Emellett akkora gayfest mint a ház, mert MC-kun (tegnap fejeztem be, de eskü nem tudom a nevét) "legjobbarátja" mégis megúszta az első ep végén lévő eseményeket (nem spíler mert OPban is benne van), de valamiért elég Narutósan vélekedik a legjobbarátság fogalmáról. Plusz a vámpíroknál is mindenki nyálbish (már aki nem overpowered loli), és eme hímneműek is elég jól *khm* megértik egymást. Néha csodálkoztam is, hogy nem véletlenül valami fujoshiknak készült fanszervízizét nézek-e...

Oké, eddig csak a kínjaimat soroltam, lássuk van-e még más: nincs. A legnagyobb baj ezzel, hogy az első pár epizódban összerakott felállás után rémesen kiszámítható lesz minden, és emiatt unalmas is. Mind a sztori, mind a szereplők megmaradnak azon az egydimenziós szinten amiről indultak. És persze a kötelező asspull a semmiből, nehogy a végén még tétje legyen bárminek is. *ásít*

Na befejeztem, annyira semmilyen hogy még arra sincs kedvem venni a fáradtságot hogy tisztességesen lefikázzam. Egy "jó" pontja, hogy nem húzott fel, bár akkor talán érdekesebb post született volna.

Gyengus 4/10, időpocsékolás.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.04.25. 22:56 Owari no Seraph
Előtte Yuri Kuma, most meg No Game No Life (ahogy MAL-odat lurkoltam). Fogadtál valakivel és vesztettél vagy mi ez az önsanyargató hadjárat? :D Jó, a YKA-t az Ilya alapján még megértem, de ez az Owari izé? Mondjuk ki is beszél, én meg pont ezt a mágusos, kvázi-háremes, sztriptíz-iskolai egyenruhás izét nézem a szezonból és még szórakoztat is. :dirr:

Egyébként nekem minden non-szezonos animálódás az Uchuu Kyoudai körül forog momentán, aminek lassan megkarcolom a felét, szal haladok vele, ha jóval lassabban, mint szeretném. (Elöljáróban max annyit, hogy kimondottan minőségi és érdekes sorozat, még úgy is, hogy tudományos szempontból sok helyen pontatlan, ami mondjuk zavar, de a többi komponensével nincs különösebb gond.)

Jah, meg néztem egy ilyen random szarságot a 90-es évekből (Kaze no Tairiku, gondolom mindenki hallott már róla), amiről azt hittem, valami decens kis kaland-fantasy, de aztán nem lett több egy ZS-kategóriás manga-reklámnál, amiből pont az nem derült "csak" ki, hogy kik ezek a főbb szereplők, miért vannak együtt, hová tartanak, meg ilyen egyéb "apróságok".
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.04.26. 07:18 Fogadtál valakivel és vesztettél vagy mi ez az önsanyargató hadjárat?
Háh, ne is mondd :D Ez a vámpíros baromság akkor futott amikor MAL-ra regeltem, aztán amikor összeszedtem a PtW-listámat, valahogy odakavarodott. A NGNL-t meg a droppedből kukáztam elő, mert innen-onnan hallottam hogy hűűűdekirály és mit finnyogok rá mindig, bár hozzáteszem nem véletlenül landolt anno ott 2 ep után. Na mondom lássuk, 12 rész nem a világ, legalább teljesen megalapozott lesz a véleményem, de ezek után belekötni se tud senki hogy hűűűű "előítélet"és hasonló bullshitek. Mit ad Isten, megint nem csalatkoztam.

De lesznek még itt finomságok, mert most néztem végig a PtW-t, és akadnak rajta érdekességek, pl. New Game! ami már most repült, vagy a Jigoku Shoujo, amiben szintén nincs sok bizodalmam, szal ha nem muzsikál túl jól pár ep alatt, akkor szintén megy a levesbe. Sztem teszek egy kört még a Gun/Diebusterrel meg az Abenobashival is, pedig tudom hogy nem lesz nagy szám egyik se. Vagy a mostani rewaccsaim: Read or Die és RahXephon :D Mert ezeket már láttam kb. 14 éve, és a ROD tetszett is, csak már nem emlékszem miért. Így az OVA-t újrázva van egy olyan érzésem hogy leginkább amiatt, mert tizenéves voltam. Szal van 1-2 elszámolnivalóm még régebbről, azokat igyekszem letudni még a tavasszal.

Na lássuk akkor ezt az OMGHYPEHYPE-ot:

No Game No Life


"Ultimate Otaku Dream" a jelző, amivel leginkább jellemezni lehetne ezt az egészet: féligmeddig bish hikikomori (nyilván nemcsak én látom az ellentmondást) MC Sora és antiszoc tensai loli hugicája Shiro másik világba kavarodnak ahol minden konfliktust játékokkal döntenek el. Tekintsünk el attól a meghetősen idealizált megközelítéstől, hogy a társadalomképtelen otakuk egyszerre kakkoi megmentőkké avanzsálnak, amint ismerős közegbe kerülnek, és a többi antiszoc-simogató hülyeségtől is, pl. hogy érdekes módon ez csak addig működik, míg Otaku-landben kell nyomulni.

Mert alapvetően nem lenne gond ezzel a felütéssel, ha kihasználnák a benne rejlő potenciált, és helyette nem vinne el mindent az ilyen-olyan fanszervíz. A játékokat a hozzájuk kreált extra megoldások és szabályok teszik egyedivé, már az elején: a sakkjátszma vagy a szólánc megoldása nagyon jópofa volt. De amikor később elkezdenek túllogikázni mindent, és Sora már lassan "Kira 9000+"á avanzsál, akkor jönnek a gondok, mert az összes ilyen győzelme akkora írói deus ex machina mint a ház. Ami azért szembetűnő, mert az elején pont azzal érvelt, hogy minden játék adott gondolatmenettel és kellő figyelemmel kilogikázható. Hát ezek nem, és nem a kockázat miatt, hanem a túl sok nem kalkulálható ismeretlen tényező okán. De nem fogok túl sokat kattogni rajta, mert nem valami jajjdekomoly anime ez, belefér.

Szereplőfronton Sora viszi el a sorozatot, ahogy a Re:Zeroban is a főszereplő Subaru karijára támaszkodott az egész setting. Hasonlóak mentalitásban is - csak mindig ott motoszkál a kérdés, hogyha ekkora májer ez a gyerek, akkor hogy a fenébe lett belőle hikikomori? Mindenesetre az egyetlen szereplő, akivel lehet azonosulni, bár izgulni érte elég nehéz, mivel már az elején deklarálva van hogy úgyis nyerni fognak. Az összes többi karakter egydimenziós vagy sima plot device, akiknek nem nagyon van más szerepük a fanszervízen kívül. Óóó, mondtam már hogy mindegyik nőnemű?

El is érkeztünk a cucc nagy (le)húzóerejéhez: az ilyen-olyan, de minden otaku igényt kielégítő fanservice-hez. Megint. Kemonomimi, túltolt csöcsök, kamuyuri, bugyizás, satöbbi. Egyszerűen zavaró volt, pláne amikor jött a hárem-felállás, ja hogyne, eddig a lakásból nem lépett ki a srác, de most már hárem-leader -_- Na nem mintha nem lenne ITT, EBBEN a világban hihető, mert ITT már tényleg egy vezéregyéniség, de egyszerűen túlzottan átjön hogy az egész egy otaku-vágyálom. És persze a lolizás, amit alapból rühellek, de itt nem álltunk meg a moemoénél, hanem kemény PEDO irányba sikerült eltolni, vállról lecsúszó hat számmal nagyobb ruhákkal, bugyizással, felhúzott szoknyában való ártatlan alukálással, hamvas lolita seggekkel + emellé még jött a kedvencem, a húgbaszós vonal onyíííícsanra mászással, persze csak testvérileg, hja hogyne. Még jó hogy itt is él az animékben ilyen esetekre vonatkozó főszabály + Sora már lekoptatta hugit párszor, de azért nyilvánvaló, hogy mindezt azért adták így elő, mert a célközönség tagjai bizony nagyon szeretnének otthonra egy-egy ilyen vállalkozó szellemű, szintén geek imoutót (akiről nem győzték hangsúlyozni hogy 11 éves :osbleh: ) . Nem bíztak itt semmit a véletlenre. Az viszont jó volt hogy amikor mindenki pucér, meg van magyarázva TÖRTÉNETILEG hogy miért nincs senkinek mellbimbója. Ezt komolyan értékeltem. :D

A poénok is csak az elején működtek, vagy inkább akkor helyeztek rájuk nagyobb hangsúlyt, és sajna a későbbiekben inkább a kretén H-"poénkodásra" került a fókusz, Steph karaktere szerintem csak emiatt került bele a cuccba. -__- A világa is elég egyszerű és bugyuta, látszik hogy nem ez itt a lényeg.

Viszont: amit nem akarok elvitatni tőle, hogy végig pörög és a fentiek ELLENÉRE is izgalmas és leköti az embert amikor Soráék játékban vannak + mindehhez nagyon jó BGM-eket tudtak hozzárendelni. Feszültség ugyan nincs, inkább olyan mint amikor egy gamert elkap a játék hevülete és ezt nagyon jól át tudja adni. Emellett kiemelném az animációt és a vizualitást: nem szoktam szeretni amikor ennyire rikítóan colorful valami, de ehhez jól passzoltak a neonszínek (már amikor nem túúúl világos az egész képernyő), emellett a karadizájnok vastagabb vonalai is bejöttek.

Összességében egy "semmi extra, de fun" limonádé anime ez: az ember megnézi, elszórakozik rajta, aztán ahogy vége azzal a lendülettel el is felejti, mert ami időt karaker-vagy világépítésre kellett volna szánni, elviszi a fanszervíz. Ergo úgy túl van ez is hájpolva mint az állat, mert amiben kilógott a többi hasonló izé közül, az a vizualitás + hogy a többi VN-LN izé legnagyobb része még ennél is gyengébb szórakoztatási potenciál terén. 6-ost akartam adni, de a sok szarsága és a pedofest miatt:

Ötöske.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Van egy user a nyaa torrenten, aki rengeteg érdekes régi és/vagy rétegcuccost felpakolgat, gyakran szemezgetek a feltöltéseiből: https://www.nyaa.se/?page=search&cats=0 ... anonymoose ; gondoltam megosztom, ha már annyit pofáztam a mainstream ellen a másik topikban.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.04.27. 18:33 Van egy user a nyaa torrenten, aki rengeteg érdekes régi és/vagy rétegcuccost felpakolgat, gyakran szemezgetek a feltöltéseiből: https://www.nyaa.se/?page=search&cats=0 ... anonymoose ; gondoltam megosztom, ha már annyit pofáztam a mainstream ellen a másik topikban.
Ja, őket szeretem a régi, archív felvételeikért, megosztásaikért. Elég sok régiséget megosztanak, meg kísérleti kisfilmet, vizsgafilmet stb.




Na, de akkor jövök eggyel:

Chironup no Kitsune (1987)

Avagy a "Vuk menni Japán". Na jó, nem egészen, de nagyon hasonló a film természetközeli hangvétele.

A történet két rókát követ, akik télen összekapnak egy medvével, majd a fagyott tengeren át egy szigetre menekülnek, ahol családot alapítanak. Megszületik a két poronty, és úgy ismerjük meg jobban is a szigetet és az erdőt. Erre a szigetre eg idős házaspár jár, akik halászatból tartják fenn magukat, abból boldogulnak. Az egyik rókakölyköt átmenetileg magukhoz veszik. Egy nagyobb vihart követően viszont katonák érkeznek a szigetre, hozva a háború előszelének hírét...

A sztori nem egy nagy eresztés, és így próbáltam spoilermentes lenni azzal, hogy még 3 mondatot levágtam az ismertetésből, mert akkor leírom a teljes mű cselekményét. A kidolgozása is olyan egyszerű, gyerekmeseszerű, az animáció meg inkább idézi a World Masterpiece Theater sorozatot. Ami részint nem csoda, hiszen egy ifjúsági regény adaptációja. A történet meg elég földhöz ragadt: a világháború előtti időzítés csak az emberek felvonultatásával derül ki, a helyszín meg csak a címből derül ki, egyszer nem hangzik el. Szóval, ha úgy vesszük, bárhol és bármikor is játszódhatna. Ami viszont nem jött le: miért itt és miért ekkor, mert erre túlzottan nem kapunk választ. Mégis ez adja a film második felének a savát és borsát: a katonák a prém miatt ami vadat lehet (főleg rókát), azt megpróbálják elejteni, mert kelleni fog a háborúba.

Ami miatt érdemes rászánni azt a kemény egy órás játékidőt, az tényleg a hangulata és a hangvétele. Az első fele olyan kis cukinak mutatkozik, gyermekinek, egy-két katartikusabb jelenettel, hogy aztán a katonák érkezését követően belenyomja a fenekedbe a partvisnyelet, és rokizva mossa fel veled a padlót, miközben izgulsz az amúgy tök aranyos rókákért. (Talán mondhatom, hogy ez az aranyosság nyeri meg a legjobban a nézőt, pont mint ahogy az a moe dolga lenne szótári forma szerint. "Pre-KyoAni moe as it's finest", ha úgy tetszik.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kannazuki no Miko

A RahX és a többi^ után folytatódott a facepalm-maraton, bár meg kell hagyni, ez még az elviselhetőbb vackok közé tartozik, mert legalább röhögni lehetett a hülyeségein. Ős-yuri valamiként van promózva, viszont sónen-demográfiás anime, melynek forrása egy seinen manga, ergo nyilvánvaló min lesz itt a hangsúly. Ez az egyik ok, amiért nem is a yuris topicba írom, a másik pedig, hogy úgy 90%-ba akkora sablon sónenfájt és mecha hülyeség, hogy rendesen fájt (az oldalam a röhögéstől, amikor előkerültek ezen jelenetek, méghozzá jó sűrűn :D). Az egészre rátesz a fullgagyinger látványvilág: a karadizájnok a túlméretezett ruhákkal, fej nagyságú masnikkal, retard kiegészítőkkel, fürdős, bugyis és csöcsös fanszervízzel és persze QUALITY fejekkel + animációval.

Egyszerűen muszáj írnom az expozícióról, mert olyan szürreálisan retardált, hogy már szórakoztató. Első percben vethetünk egy pillantást MC-chan Himeko formás lábaira, amint kitakarózva alszik a koliszobájában. Aztán megjelenik legjobbarinője és ébreszti, hogy mindjért elkésik a suliból, mire kiesik az ágyból, és égnek álló seggel biztosítja az ordas bugyifanszervízt. Nagynehezen csak feltápászkodik és összekapja magát, miközben megy a moés ügyetlenkedés, persze a legnyomibb fanszervvel nyakonöntve. Kövi jelenet: mennek fel az iskolába vezető lépcsőn, ami majdnem 90 fokos szöget zár be a buszmegállóval, és inkább tűnik haláltúrának mint gimisek megszokott útvonalának, de egyeseket ez sem tántorít vissza a rohanástól, és jól félrelökik MC-chant, aki majdnem lezúg a szakadékba. Szerencséjére az iskola himeszamája jól elkapja, a plebs meg csak ámuldozik, hogy hűűűűű hát hozzáért a herczegnő egy random prolihoz, ahelyett hogy hagyta volna, hogy kitörje a nyakát. De ez nem elég, távozóban még odasúgja, hogy délben talizzanak a RÓZSAKERTBEN LOL (naná hogy az is van). Himeko el is megy a randira, ahol persze gondosan kikészített teaszettel és zsúrfelszereléssel várja őfensége, mert ilyenekkel szoktak iskolába járni, és elkezdi ecsetelni hogy milyen jó is hogy találkoztak és együtt tölthetnek egy kis időt (azt se tudta hogy létezik, de a reggelli baleset óta hót szerelmes), majd meghívja a holnapi privi szülinapi bulijára, közben a szokásos kisártatlan gagyiyuris feeling hegedűszólóval a háttérben. Okkééé :D

Suli után Himeko lekési a buszt, de Jófej-kun, aki titokban bele van esve, elviszi motorral vásárolni, és vesz neki egy GYŰRŰT, pontosabban kifizeti helyette a balfácán, mert nem tudja hogy az a himesama szülinapjára lesz. Himesama este készül a partira, nagy lázban van hogy mit is vegyen fel, mert nagyon akar tetszeni holnap a kisszerelmének. De nem tud dönteni, így szinte végig csipkésbugyi-melltartó-harisnyakötő-szettben csodálhatjuk, miközben azon lamentál, mennyire dokidoki a szíve egy olyan csajtól akiről azt se tudta eddig hogy a világon van. Balfasz-kun élete se egyszerűbb, otthon a szobájában magazinokból és mangákból keresgéli a módját, hogyan kellene szerelmet vallani, mire beállít hosszúhajú fullbish onyíszamája és biztosítja hogy mivel ő olyan rendes gyerek, tuti nem utasítják majd vissza. Ejj fiam, lesznek még pofáraesések itt az életben... Nagynehezen csak elérkezik a másnap, és itt jön a fordulat, amivel csúcsra járatták a retardgenerátort: előre nem jelzett napfogyatkozás következik be, majd egy főgonosz-hang közli, hogy a Pusztítás Harcosai felébredtek, és véget fognak vetni a világnak! Balfácán-kun homlokán is megjelenik a gonosz jele, a szeme vérbeborul és vérfagyasztó(an nevetséges) üvöltést hallat. De ez még mindig piskóta, mert a város közepén, ahol MC-chan héderel épp, a semmiből HIRTELEN KIBASZOTT ÓRIÁSROBOTOK JELENNEK MEG ÉS LEKEZDENEK EGYMÁSSAL HARCOLNI, miközben himesama LÓHÁTON érkezik a városbeli felfordulás közepébe, hogy megmentse a drágát (és mint később kiderül, a lovat Saint-Just-nek hívják HÁHÁHÁHÁÁÁ XDDDDD). A robotok célja a szent papnő elpusztítása, mert csak ő akadályozhatja meg a hatalomátvátelt, mire MC-chan testén megjelenik a szent jel, naná hogy a KÉT MELLYE KÖZÖTT, hát hol máshol (najó, lehetne még a fenekénél is... ja várjatok, ott majd a himeszamáé lesz :D). Amikor Béna-kunnak ez leesik, a gonosz bélyeg ellenére is társai ellen fordul, mert "TAISETSUNA HITO WO MAMORITAI!!!!" - a változatosság kedvéért ez is egy mamorus gyerek.

Ez csak az első epizód, a többi agyfaszról csak címszavakban:

- MC-chan beköltözik Himeszamához, cselédek hadserege
- szőke fúróhajú főcselédcsaj persze bele van leszbülve a gazdiba, féltékenykedés
- randi Balfácán-kunnal: hová mennek? Naná hogy a vidámparkba.
- minden részben mecha fájt elképesztően nevetséges dizájnú robotokkal
- eleve annyira kilóg ez a mecha-izé a cuccból, mintha a K-ONban hirtelen mondjuk Gundam-robotok jelennének meg és vernék szét a fél várost, miközben a moe lánykák a klubszobában teáznak
- ennél már csak a robottókat vezető ellenségek a nevetségesebbek: mangaka-meganekko, idol-tsundere, nurse-loli, orbitális dudákkal nyomuló tanned apáca (aki szent fogadalma ellenére azért kinn hordja azokat a csöcsöket), és fullbish hosszúhajú vezérgyerek, akiről kiderül hogy Balfácán-kun ELTŰNT BÁTYJA!!!!44 Ugye milyen egyedülálló fordulat?
- főellenségeknek "szomorú múlt"-snittek
- himesama féltékeny lesz Balf...-kunra, ebből óriási balhé
- közben olyan eredeti párbeszédek, amit 5 sónen után mindenki fejből vág
- stb....

Az utolsó 4 epizódot pedig már láttam valami G-R:0 című animuban, de plágiumvádat nem támasztok, lévén ez a cucc előbb készült. Annyira még nem is volt rossz, csak ekkor meg átment retardul röhejesből fárasztó melodrámába. Mondanom se kell hogy yuriként semennyire nem működik, először is a kretén felvezetés miatt, másodsorban pedig, mert minden elkoptatott yuri animés sztereotípiát felhasználnak benne, persze jó fanszervizesen túúúlhúzva, és a főszereplők is megragadnak a skatulyáikban (bár van egy olyan érzésem hogy annyira nem is akarták őket kiszedni onnan, inkább leszedték róluk a ruhát :P). Na mindegy, objektíve egy nagy baromság az egész, de ezen legalább nem szenvedtem, helyette jó sokat röhögtem, így guilty pleasure-nek azért bevált.

4/10
Junchi írta: 2017.04.26. 07:18 Mondjuk ki is beszél, én meg pont ezt a mágusos, kvázi-háremes, sztriptíz-iskolai egyenruhás izét nézem a szezonból és még szórakoztat is.
Lehet hogy bele kéne kezdenem nekem is, ennél nagyobb szarság nem tehet :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Uchuu Kyoudai

Nem gondoltam volna, hogy fogok még valaha 50 részesnél hosszabb animét nézni, azt meg pláne nem, hogy végeredményben tetszeni is fog, ami a képem előtt zajlik (hogy kicsit előreszaladjak), de mindig érhetik az embert kellemes meglepetések, I guess. Egyébként meg egy challenge részeként jött ez a cím elő, amit Risa dobott még fel kábé két éve, úgyhogy kicsit kényelmetlenül érzem magam, hogy végül is ennyit csúszott a dolog, de [közhely]jobb később, mint soha[/közhely].

Maga az anime (kívülről) egy roppant egyszerű formulával vígan leírható, avagy a két felnőtt(!!) testvér, akik űrhajósok szeretnének lenni, de a három évvel fiatalabb öcsi valahogy mindig egy lépéssel a bátyja előtt jár. Persze, ha tényleg csak ennyi volna, nem készülne épp egy tl;dr-gyanús praising fest a betűvetésem tudományával, viszont egyszerűbb egyelőre annyit írni, hogy az UK kellően komplex és többrétegű ahhoz, hogy még csak véletlenül se lehessen az amatörizmus vádjával illetni.

Elsőként, a tiszteletkörök gyors lefutása gyanánt álljon itt az átlagnál jóval szerényebb, ám attól még meglévő és könnyen kiszúrható bűnlajstroma, powered by korrektség:
1) Grafika. Alapból semmi etwas az artworkben, de még az animáció is sokszor hullámzó színvonalú, helyenként pölö bosszantóan darabos és abszolút mellőz mindenféle kreatív cinematográfiai megmozdulást. (Persze ez a slotban, ahol futott, annyira nem meglepő.)

2) Szakmabeliként kimondottan zavart, ahogy a space science egyes dolgait csúnyán ignorálták, ami egy űrbe készülős darabnál elég érdekes, szal hol máshol várná ezt el az ember, ha nem itt?! Például én igenis megoldottam volna, hogy a vákuumban ne legyen zaj, hogy a Holdról a Földre küldött jelet (és vice versa) ne tudják azonnal fogni, mintegy valós idejű dialógusokat folytatni (ami azért is érdekes, mert a sorozat utolsó felében külön megemlítik ezt a ~3 másodperces idődifferenciát, úgyhogy WTF?), de a rugalmatlan animációnak hála sokszor a Holdon is a földi nehézségi erő hatott a tárgyakra, emberekre. Meg amúgy is, kicsit vehették volna hard sci-fisebbre helyenként a dolgokat. Ha a Planetesnek sikerült ezt anno fantasztikusan megoldania, animés keretek között, akkor ennek is mehetett volna. Ja, és a regolit az marhára nem egyenlő a Holdkőzettel, meg a holdi törmelékkel, ezen külön néztem, mert állandóan ezzel jöttek.

3) A grandiózusabb méretének köszönhetően szinte törvényszerű a pacing hullámzó színvonala, ami helyenként hol megfelelő volt, hol fájóan lassú, ráadásul imádott sportot űzni ez a cucc abból, hogy minden lényeges vagy féllényeges információt és fordulópontot feldobott, de csak epizódokkal később adta meg annak konkrétumait.

Nagyjából ennyi, szóval nem azok a tipikus, szőnyeg alá besöpörhető kis gikszerek, de nem is fajsúlyos dolgok. Nézzük inkább a pozitívumokat, akad belőlük szép számmal:
1) Maga a koncepció úgy án blokk. Rendkívül szimpatikus húzásnak tartottam ezt a testvérpáros megoldást, ahogy az egyik a kilövésre, a Holdsétára és egyéb űrbéli tevékenységekre készül, míg a másik még csak most esik át a beavatási szertartásokon, az interjúkon, a teszteken, az állapotfelméréseken és a különféle asztronauta-kihívásokon. Karmoltam ezt a duális szerkezetet, úgy meg pláne, hogy maguk a testvérek is rendkívül ellentétes figurák voltak, ergo máshogy kezelte Mutta a konfliktusokat, a különféle helyzeteket és kihívásokat és máshogy Hibito, de mondom, ez, hogy beleláttunk az egész űrhajós létbe az első kilométerkőtől a Holdra szállásig, azzal nagyon lekenyereztek. Meg egyébként is: Az UK egy seinen cucc, tehát oké, hogy jópofák a kihívások, a küzdeni akarás, az álmok, stuff, de mellette azért ott vannak a felnőttlét megpróbáltatásai is, Muttával pedig különösen egyszerű volt azonosulni.

2) Karakterek. Elképesztően sok a szereplő, DE nem fog köztük két ugyanolyat találni az ember sem designban, sem jellemben, ÉS nem lesz senkivel kapcsolatban hiányérzete. Persze a főszereplői prioritások azért megmaradtak, de azt pölö nagyon díjaztam, hogy sokszor az utolsó mellékszereplőről is kiderülnek érdekes és használható dolgok. A másik, hogy rendkívül kedvelhető ez a gárda, tényleg szinte mindenkit a szívébe fog zárni az ember, bár ez főleg a kisugárzásuk és a non-sztereotip szerepük miatt lesz. (Kivéve az utolsó pár epizód különc bagázsát, akikkel viszont nem nagyon tudok mit kezdeni, szal a gorilla nő még oké, de az a nárcisztikus prettyboy, meg a JAMAICAI REGGAE-S, FÜVES FAZON? Jézusom már!! Hogy kerültek ezek egyáltalán ide, hisz pont azt láttuk, mennyi mindenen kell átesni előtte, főleg milyen kemény kihívásokon, ahol még innovatívnak is kell lenni...) Nehéz is igazából egyetlen kedvencet megnevezni, de legyen Mutta, az MC, ha már annyit küzdött érte, a kezdeti gyerekes énjét szépen-lassan elhagyta és túljutott a súlyos kisebbségi komplexusain. Továbbá Makabe Kenjit emelném ki, mert... noss, ilyesmi családapa szeretnék majd én is lenni. :D (Ó, és még egy fontos dolog: bár rengeteg nemzetközi szereplője is volt az UK-nak, mégsem találkozni a szokásos, agyonsztereotipizált megoldásokkal és külsőségekkel, kivéve talán az oroszokat, ahol a vodka, a matroska és a CCCP azért vissza-visszatérő elemek voltak.)

3) Maga a "világ". Ügyesen kötöttek kompromisszumot azáltal, hogy bár a közeli jövőbe (2020-as évek) helyezték az egész szettinget, mégsem estek át a ló túloldalára, már ami a technikai és technológiai fejlődést illeti. Az autók kaptak valamivel futurisztikusabb külsőt (némelyik fájóan rondán nézet ki mondjuk xDD), de amúgy megmaradt az egész a hihetőség szféráján, tehát semmilyen 14 éves Pistike által megálmodott sci-fi vágyálom nem szerepel benne, a Holdbázis is a kezdetlegesség szintjén, a JAXA (= Japán Űrügynökség) szerepét sem vitték el és értékelték túl NIPPON BANZAI módra, hanem ugyanúgy a NASA irányítja a kilövéseket és az emberek felküldését, stb. A mobilokkal mondjuk jobban is megerőltethették volna magukat, de ez a legkevesebb.

4) Hangulat. Alapvetően pozitívabb üzenetet hordoz, mint a már említett Planetes, mégis overall valahogy sokkal hatásosabb az UK. Emellett bohókás jelenetekből sincs hiány, a cucc humora mentes mindenféle animés reakciófejtől, pervinesstől, meg hasonló faszkodástól, bár cserébe az elején néha kimondottan gyerekes, de azért kuncogtam rajta nem is egyszer, főleg, hogy Muttának végig megvoltak a maga cinikus gondolatai. Az F-38-as kiképzést vezető öreg bácsi pedig valami ZSENIÁLIS, kimondottan hiánypótló ez a karakter animékben. A legfontosabb viszont, hogy tényleg inspiráló hatású ez az anime, az összes közhelyes, de örökzöld üzenettel, már ami az álmokat, a kemény munkát és a belefektetett energia megtérülését jelenti, a karakterek (többnyire) a koruknak megfelelően viselkedtek, és a hangulati és érzelmi balanszírozást is remekül eltalálta a rendező, a drámai jelenetek pedig mentesítve voltak az összes kötelezően animés műanyag jellegtől.

All in all, az UK egy vérbeli seinen cucc, a mai lolmodern animés jegyek + stíluselemek írmagja sem fedezhető fel benne és - a maga módján - egy meglehetősen sajátságos élmény. Kár, hogy épkézlábabb lezárásra már nem futotta, de ez főleg annak tudható be, hogy az alapanyag manga még mindig fut.

8/10
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta: 2017.04.26. 21:39"Ultimate Otaku Dream" a jelző, amivel leginkább jellemezni lehetne ezt az egészet: féligmeddig bish hikikomori (nyilván nemcsak én látom az ellentmondást) MC Sora és antiszoc tensai loli hugicája Shiro másik világba kavarodnak ahol minden konfliktust játékokkal döntenek el...
Hihi, sikerült felhúznom magamat ezen, köszi! :D
Eddig csak egy szemétnek tartottam ezt a sorit, de most belegondolva azt kell mondjam, hogy ennél sokkal pusztítóbb; egy gennyes nagy fekély. Valóban hozza mindazt, amit átkozni szoktam a mai animékben, és hát különösen káros, mert valóban legitimálni próbálja a vállalhatatlant, mi több, coolságként adja elő! Úgyhogy ja, ahogy nem szokás a saját kakinkat enni, úgy utasítja el egy civilizált ember a No Game No Lifehoz hasonló animéket.

Az Uchuu Kyoudai pedig felkerült a ptw listámra. A "faszkodástól" mentesség olyan ajánlólevél, amellyel máris az animuknak a szűk elitjébe robbant be. Bár az is biztos, hogy lassú projekt lesz. 99 rész nekem már riasztóan soknak tűnik. :drop:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Planetes

Nem tudom mit gondoljak erről a sorozatról. Annyi minden jóság volt benne, amit nem sok animében lehet látni, de egy csomó baki és elcseszés/amatőr húzás is akadt, ami sajna rontott az összképen. Mivel túl vegyes a kép egy kisesszéhez, és az elmúlt pár napban nagyon nem akar működni a fogalmazókám, így pontokba szedném a dolgokat:

Ami teccett:

- külcsíny: normális és számomra tetszetős karadizájnok még a moe-éra előtti időszakból. A felnőtt szereplőgárdából mindenki korának megfelelően néz ki (azt nem mondom hogy úgy is viselkedik -_-), nincs fanszervíz. Az animáció folyamatos, a színkezelés is realisztikus, a hajaknál is (nagyjából) a valóban létező skálát használják ki. Emellett MINŐSÉGI CG!!!!, ami 2003-as animénél nagy szó, és ez sincs túlhasználva.

- A setting: a közeljövő realisztikus és hihető, emellett értékelem hogy figyeltek a tudományos háttérre. Én ugyan nem vagyok szakmabeli mint a fizika prof itt eggyel fentebb, de nagyon tetszett hogy mind a súlytalanságot, mind a Holdon létező 1/6-os gravitációt a valóságnak megfelelően jelenítsék meg, továbbá nem hagyták figyelmen kívül azt sem, hogy az emberi test bizony földi körülményekre lett tervezve (lunarian kislány, túl sok kozmikus sugárzás okozta betegségek, mentális instabilitás bizonyos szituációkban, stb...). Feelingre is érezhető, hogy itt valóban SEINEN animével van dolgunk, a mindennapi élet leginkább a munka körül forog, és fontos szerep jut az életcéloknak, valamint a felnőtt emberi kapcsolatoknak - bár hogy ezen utóbbiakat mennyire sikerült hihetőre összehozni, már más kérdés.

Ami so-so

- Karakterek: Itt már szelektálnom kell, mert a gárda egy jó része bizony nem igazán nőtt a szívemhez, és akik mégis, azokról is van pár keresetlen megjegyzésem. Ez alól kivétel Fee, aki animékben ritkán látott felnőtt és erős női karakterként jelenik meg, és tulajdonképpen a csapat főnöke, valamint a bagómániája az egyetlen olyan humorforrás, ami működik is a cuccban. Valamint Juri(j), akibe nem mentek bele túlzottan és a jelleme is meglehetősen egyszerű, de az iránytűs "el kell engednem a múltat"-epizódjai miatt emberileg mégis kedvelhető. Claire is ide érkezik még, bár imho nála már kicsit túltolták az angstet, de a háttere és az ebből fakadó frusztráiciói miatt valahol magyarázatot adhatnak jellemére és tetteire (bár fel nem mentik szerencsére) Tanabe Ai már problémásabb, mert alapvetően szerethető újonc, és lehet is drukkolni neki mind munka, mind magánélet terén, de a túlzott naivitása és a MÁSOK MAGÁNÜGYEIBE VALÓ FOLYAMATOS BELEUGATÁSA marhára idegesítővé tette. Ééés végül főszereplőnk, Hachimaki, akivel leginkább az elején tudtam szimpatizálni, mert hitelesen adja a célokat kitűző, azokért dolgozó, de közben a realitások megbonthatatlan falába ütköző, és emiatt sokszor elkeseredő fiatalembert.

- Emberi kapcsolatok: ez is so-so, mert munkakapcsolatokat és barátságokat tekintve teljesen hiteles a sorozat jól megírt dialógusokkal, ellenben a párkapcsolatok terén már voltak arcpálma-kategóriás dolgok, pl. a Hachi-Tanabe konnekció a cucc 2. felében, vagy amikor Ai golddigger barátnője kiveti hálóját arra a gyökér milliomos ficsúrra (és az nem pattintja le pár kör után, hanem még jól bele is szeret, hja hogyne -_-). Valamint meglehetően LOL volt a japán vállalati hierarchiát jellemző kőkemény alá-felérendeltségi viszonyokat egy nemzetközi űrmultinál látni, azok minden kellékével együtt - csak némileg hiteltelenítette a cuccot.

De összességében is sok a típusjellem- és megnyilvánulás, pláne mellékkarik részéről, ami egy ilyen kaliberű animében kissé kiábrándítóan hat. Továbbá értékeltem hogy megpróbáltak komolyabb politikai és társadalmi szálakat belevinni (ez valamiért szívügye Taniguchi rendezőúrnak, aki egyébként a Geass-t és a Ryviust is jegyzi), csak míg egy sónenben ez elég lenne, itt nem mélyednek el benne túlságosan.

Ami MEH:

- A főszereplő jellemfejlődése és az END. Értem hogy miért az az álma, ami, azt is hogy ez azért elég távoli és emiatt képlékeny dolog. Azt is hogy miért dönt úgy, hogy helyette egy másik, kézzelfoghatóbb, de nagy volumenű dolgot választ. Azt viszont már nem, miért kell ehhez teenangsty seggfejjé avanzsálnia. Emellett amire kifut a vége
SPOILER
(double win) valahogy nem illik bele a képbe, túl rózsaszín és igencsak érzem az író keze munkáját abban a húzásban, hogy az expedíció MELLÉ még Ai-t is megnyerte. Nem életszerű, eleve túl hosszú az a 7 év, emellett épp az lett volna a sorozat mondandója, hogy egyes célokért mit hajlandó megtenni, adott esetben feláldozni az ember.
Szal egy vagy-vagy felállás hitelesebb lett volna a szememben.

- DAT HUMOUR. Úristen. :knife: Szimplán "szar" jelzővel illetni dícséretnek hatna: rettenetes, borzasztó, förtemes. :knife: Az első pár résznél még nem volt gyanús, de annál az űrhajón filmezős jelenetnél már forgattam szemem-fejem-nyakam, hogy ezmiez. Viszont a ninjás rész OMFG rendesen kikészített: itt látható a reakcióm az epizód MINDEN EGYES másodpercére. Ha még mindig bagós lennék, egy karton cigit ott helyben eltoltam volna nyugtatónak, de így is le kellett fojtanom egy feles töménnyel és egy sörrel azt a horrort, és aznapra fel is függesztettem a sorozat megtekintését. >_<

- Ugyanide tartozik az a két comic relief gyökér, akik ráadásul elvileg főnökök (még jó hogy gyakorlatilag Fee a főnök, ezek meg csicskulnak neki, ahogy azt kell). Tisztára mintha az Erin két idiótáját láttam volna, azokra is fentem a bárdot rendesen. -__-

- És végül: mi a fenéért üvöltözik folyton mindenki, mint az elmebetegek?

Konklúzió: sokat agyaltam, mennyit is ér ez a cucc, mert rengeteg erénye van a komolyanvehető settingtől és életszerű problémáktól kezdve a látványon é hangulaton át a mondanivalóig, viszont mellé túl sok sebből vérzik. De ha megfordítom: minden sutasága ellenére értelmes és értékes darabnak tartom, ami mentes a legtöbb (már akkoriban is jelenlévő) animés sablontól, és látszik az igyekezet, hogy tartalommal töltsék meg. Így végül kiegyeztem egy

7/10-ben.

Space Dandy


Erről csak röviden: nem volt rossz, de overall gyenge, pedig többet vártam. Vizuálisan szép, az animáció és a színkombinációk letagadhatatlanul hordozzák a Madhouse stílusjegyeit. Ellenben karakterfronton Dandy az egyetlen, aki említésre méltó, mindenki más csupán asszisztál, ami nem is lenne baj, ha mellé több humort és kevesebb WTF-baromságot igyekeztek volna beletenni. Epizodikus lévén meglehetősen hullámzó a cucc, bár a visszatérő karakterekkel kapcsolatos epizódok jobban sikerültek (pl. randi az irodista csajjal, vagy a szinte minden részben megjelenő Gorilla prof és sidekickje), viszont a többi sokszor unalmas, vagy egyszerűen csak önmagában is túl összefüggéstelen vagy értelmetlen - pl. azon a növényes részen majdnem bealudtam, de a dimenziófonalas hülyeségeken is csak a szemöldököm húzgáltam... Mondjuk meglehetősen kevés a fanszervíz, ami viszont volt, az teccett: mind a szöszi, mind a vöröske FULLOS, cserébe nincsenek lolik és hasonló, manapság közelező hogyishívjákok, amik belezavarnának a képbe. Összességében szórakoztató, könnyű kikapcsolódást nyújtó darab, de azért lehetett volna jobb is.

6/10

Néztem még a Jigoku Shoujo első évadát, ami ugyan nem volt nagy szám, de meglepően jól elvoltam vele, mert azt hittem, gagyibb lesz. Lehet lenyomok még egy évadot belőle, aztán írok róla pár sort, mert sok dolog azért zavart magában a koncepcióban, vagy inkább a "mondanivalójában", de nem tervezem lehúzni (már az eddig látottak alapján), mert alsókorhatáros shoujóhoz képest vannak értékelhető morális felvetései. Viszont nem bántam volna, ha Ai szerepe 23 részen át nem arra az egy monológra szorítkozik.

tulokos írta: 2017.05.11. 19:38 Eddig csak egy szemétnek tartottam ezt a sorit, de most belegondolva azt kell mondjam, hogy ennél sokkal pusztítóbb; egy gennyes nagy fekély.


Áh, akinek ezek készülnek, azoknak már úgyis mindegy, a többiek meg úgyis immunisak rá. Ha nem veszed túl komolyan, még szórakoztató is tud lenni, de a szarságai... MEH. De aki kihagyja, nem veszít semmit. Sőt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.05.11. 22:43 - A setting: a közeljövő realisztikus és hihető, emellett értékelem hogy figyeltek a tudományos háttérre.
Bizony-bizony, a Planetesnél hitelesebb space cucc nem sok akad a piacon (és most nem csak az animékről beszélek). Persze így is voltak azért disszonánsabb elemei, például a légkörbe lépést bántóan nem fél fordulattal oldották meg, mint kellene, hanem valami kis pályamódosítást eszközöltek előtte, aztán annyi. (Ahogy a többi pályamódosítás sem stimmelt mindig, szal a valóságban némelyik igencsak brutális üzemanyag-rape lenne. Amennyire figyeltem, ezeket az Uchuu Kyoudaiban jobban megoldották azért.)
Surci írta: 2017.05.11. 22:43Tanabe Ai már problémásabb
Everything can be solved by love? :D Fú, én nagyon nem tudtam mit kezdeni Aival, meg ezzel a gyerekes, idealizált világképével. Annyira örültem, mikor Claire ott a végén kiosztja, hogy szinte már a néző szócsövének éreztem a csajt. Mondjuk még így is ezerszer inkább ő, mint az a két retardált, szal az Erines hasonlat több, mint helytálló - ugyanaz a kategória ez a négy ember.
Surci írta: 2017.05.11. 22:43- DAT HUMOUR. Úristen. :knife: Szimplán "szar" jelzővel illetni dícséretnek hatna
+9000. Eszméletlenül trágya a humora ennek a sorozatnak, és most nem csak arra a két jómadárra gondolok, hanem úgy szinte mindenre. Az első 6-7 rész elég erősen próbára tett anno, a nindzsásra meg jah, külön emlékszem. Sajnos. :knife:

Btw, én is 7/10-ben egyeztem anno ki, szal hiába az erények, az általános animés standardektől elütő megoldások, ha egyszerűen túl sok minden zavar bele az összképbe.
Surci írta: 2017.05.11. 22:43Space Dandy
Közel egyezik a véleményünk, bár én ennél a cuccnál mindig kiszoktam emelni egy bizonyos részt, amit, ha csinálnék valaha is "top 10 - legjobb anime epizód" listát, tuti beletenném: 2. évad 8. rész. Valami hátborzongatóan zseniális.
Surci írta: 2017.05.11. 22:43MEH. De aki kihagyja, nem veszít semmit. Sőt.
Na, hát én pontosan ezért is hagytam ki. :D
tulokos írta: 2017.05.11. 19:38Az Uchuu Kyoudai pedig felkerült a ptw listámra. A "faszkodástól" mentesség olyan ajánlólevél, amellyel máris az animuknak a szűk elitjébe robbant be. Bár az is biztos, hogy lassú projekt lesz. 99 rész nekem már riasztóan soknak tűnik. :drop:
Worry not, semmilyen loli, angsty teen, prettyboy, passionate male friendship, moemoekyun, meg fanservice nincs ebben a cuccban, úgyhogy én a hossza ellenére is ajánlom. Meleg szívvel.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta: 2017.05.11. 22:43 Áh, akinek ezek készülnek, azoknak már úgyis mindegy, a többiek meg úgyis immunisak rá.
Igen, és aki hülye, az is marad/haljon meg, mi pedig örülhetünk, mert szerencsére "immunisak" vagyunk. Világos, ez lenne az "alapbeállítás", amikor mindenki csak magáért él és felelős, nincs szolidaritás; mintha nem lenne fejlődés, hiába másztunk le a fáról. Ennél a nyers világképnél minden más idea többet (jól vagy rosszul) gondol, mond az életről. Persze félre ne érts, ez egy teljesen legitim döntés, hogy Te így állsz hozzá a dolgokhoz. Csak azt nem értem, hogy akkor miért látjuk hasonlóan a mai animéknek a helyzetét. Illetve nem szabadna bosszúsnak lenned, hiszen elfogadtad, hogy vannak ők és a nekik járó szarságok, meg mi, a többiek.

Én úgy gondolom, hogy ez a fajta "immunitás", amire mi most hivatkozunk, nem áldás/szerencse, vagy velünk született adottság, hanem olyan skill, amit soha nem késő elsajátítani. Azt is látni kell, hogy az "immunitás" terjesztésének hiánya miatt történik meg, hogy egyre több a No Game No Lifehoz hasonló animék és fanjaik száma.
Surci írta: 2017.05.11. 22:43Ha nem veszed túl komolyan, még szórakoztató is tud lenni,
Oké, csak ez már tényleg nem a komolyságomon múlik, mert egyszerűen nem tudom, hogyan kell azon szórakozni, amire immunis vagyok. Szerintem a kettő eleve kizárja egymást. De még jó, hogy ismerek más szórakozási lehetőségeket.
Surci írta: 2017.05.11. 22:43de a szarságai... MEH.
Pont ez az, hogy nem "MEH", mert a szarságai mindenre kiterjednek! Már önmagában az alapszitu gennyedzik, hiszen azt állítja, hogy ha egy hikikomori srác bezárkózik a szupercuki kishúgával a szobájába, és állandóan csak kockulnak, akkor kijöhetnek úgy abból a szobából, hogy képesek lesznek valós problémákat megoldani. Ja, és a vicc, hogy nem is létezőek ezek a problémák, amelyeket megoldanak, mert egy alternatív/virtuális valóságba keverednek. És persze nem azért húz fel a dolog, mert nem "életszerű", hanem mert elhiteti az otakukkal, hogy ennek a testvérpárnak a nyomorult helyzete egy érvényes élethez vezethet. Na meg aztán pont egy olyan országban, mint Japán, ahol súlyos krízis elé néznek azért, mert a fiatalok nagy része kivonult a társadalomból és virtuális faszkodásokba menekült, ott a No Game No Lifehoz hasonló sorozatok terjesztése felér egy újabb atombombával.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2017.05.11. 09:06 Uchuu Kyoudai
8/10
Ó, de örülök, hogy neked is tetszett :). Valóban igazi kincs az animék között, ráadásul ez az űr téma az egyik nagy szerelmem. Sikerült is eszembe juttatnod, hogy mennyire hiányzik ez a sorozat (az meg csupán a véletlen műve, hogy kb. veled egy időben kezdte el olvasni a mangát az egyik ismerősöm, akinek amúgy semmi baja a műfajjal, de nem sok mangát olvas... ez már talán valami jelzésféle lenne, hogy ugorjak én is fejest és legalább a mangával folytassam a sztori :D? Bár még mindig egész biztos vagyok abban, hogy idővel lesz majd hozzá animében is folytatás, mert anno elég nézett volt.)
Válasz küldése