Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:de ami igazán belejátszhatott a dologba, az az, hogy Yabukinak volt egy csúnya válása a két TLR között. Sőt, konkrétan ha jól rémlik a dolog, pont amiatt kellett szünetet tartania, mert egykori felesége elvitte a laptopját (azon volt minden cucc...), a lányát, plusz még extrának kitalálta, hogy mivel a TLR-ben szereplő Haruna nevű karaktert Yabuki anno bevallottan a feleségéről mintázta, ezért köteles neki jogdíjat fizetni. Utóbbiból persze semmi nem lett, de az ilyen "nyalánkságok", mint a válóper, meg gyerek láthatási jog, stb., így is kissé kikészítették Yabukit idegileg gondolom.
Egyik oldalról nézve tényleg kár, hogy egy, a saját körülményeihez képest jobban menő franchise itta meg a levét annak, ami a szülőatyjával történt a való életben (pláne úgy, ahogy...), viszont így is sajnálom ami a fickóval történt, mert ilyesmire pont nem számítottam volna lehetséges indoknak arra, hogy *ennyire* ki legyen fordítva magából valami. Ettől függetlenül a facepalm még így is megy a Darkness felé, mert ez a Hárem Terves marhaság továbbra is keményen akasztja az ékszíjt már látatlanban is, de azért ja, nem lehet egyszerű egy ilyen válás, ha a másik fél a tetejébe még hasznot is akar húzni olyasmiből, amivel kapcsolatban a jelek szerint korábban abszolút nem volt követelőznivalója.
Titkos írta:Ja, ezzel már én is találkoztam, hogy "a régi két csaj egy semmi volt, de bezzeg az újak!", ami leginkább azért röhej, mert semmivel sem összetettebbek, mint elődeik. Csak amíg az előző kettő a sztereotipikus genki girl, meg girl next door voltak, addig ez a két új a sztereotip kanos, illetve sztereotip pszichopata és úgy néz ki, ez utóbbi két klisé jobban fekszik a fanboyoknak. :-P (Eleve háremanimében azon vitatkozni, hogy ki a "legjobb csaj", olyan, mint amikor számtechesek "Intel vs AMD", vagy hasonló vitákat folytatnak. XD Általában mindegyikük azonos mértékben van kidolgozva, csak értelemszerűen akit az író "true end"-nek szán, annak általában jobban belelátunk a lelkébe.)
Na igen, és hiába nem szép dolog részben látatlanban elítélni valamit, de látatlanban a Darkness-ből egy percig se néztem volna ki azt, hogy esetleg-talán azért van ajnározva az új főszereplőpáros, mert esetleg a sok PLOT mellé esetleg oda van rakva egy nem annyira hangsúlyos, de azért tetten érhető jobb szereplőábrázolás, aminek lehetőleg minél messzebb a rossz értelemben vett "hagyományos" hárem beütésnél. Azt ugyanis egy percig se vártam volna el, hogy esetleg megtörténik a csoda, és a PLOT és a plot (szereplőábrázolást is beleértve) egyszerre lesz tetten érhetően jobb az elődöknél, de azért egy "túl sok benne a PLOT, de azért *hátha* lesz benne valamivel jobb sztoriírás is a sok ecchi között" szituációt elviselhettem volna, az jóval kisebb lett volna rosszabb végkifejlet mint ez a -jelek szerint- totálisan elkurvult valami. Mondom, továbbra is hiszek abban hogy kinek a pap, kinek a papné, de már annak a gondolata is fejcsóválásra késztet, hogy egy bugyuta, ecchis, de attól még a maga szimpla, "bájos" módján esetleg szórakoztató sztori úgymond halálra van ítélve addig, amíg tövig nem csavarják a petting-faktort és félredobnak mindent, ami addig azzá tette a franchise-t ami. Ezért is hoztam fel a Best Grill jelenséget mint olyat, mert nem azért a huszasért, de inkább szavazok egy olyan szereplőre aki egyszerű mint a faék de azért elviselhető, mint egy olyanra aki elviekben "összetett" lenne, de ez csak abban merül ki, hogy a többi (elkorcsosított) szereplőhöz képest esetleg háromszor több panelben szomjazik a főszereplő Jancsijára és ezzel ki is fújt a műsor, amellett hogy még tapló is. Nem mintha amúgy izgatnám magam a BG kérdéssel, mint olyannal ha nézek valamit (háremet is beleértve), de egy-két kósza topic alapján a Darkness se olyasmi, ami meggyőzne arról, hogy ne hasson taszítóan idegennek az azt övező mentalitás. Az Intel vs. AMD harcok legalábban abban jobbak, hogy egy processzort nem lehet "olyan" értelemben dicsőíteni (aztán ki tudja...). :D

Titkos írta:Mostanában viszont mintha már egyre több olyan véleményt is lehetne olvasni, hogy másoknak is elege van a cuccból, mivel rájöttek, hogy ugyanúgy "nem halad sehová", mint az első TLR, csak cserébe ez még "át is verte őket", mivel "megígérte", hogy itt valami nagy plot lesz.
Ilyesfajta véleményekbe nem igazán botlottam még bele, olyanokba viszont már igen, amik alapján egyesek pusztán amiatt hagytak fel az animével, mert a BD verzióig egy hajítófát nem ér az egész a cenzúrázások miatt, és ahogy láttam az otthoni változatokig nem is igazán szoktak annyira aktívak lenni a topicjai. Aztán persze egyéne válogatja, hogy ki hagy fel tényleg a franchise-al és ki az, aki átmegy manga olvasóba, de azért az szerintem elárul valamit, ha sokaknak egy ecchisebb sztori *ennyire* függ attól, hogy tisztán látszódjanak az első-hátsó lökhárítók, és esetleg a szereplők maguk nem adnak elég alapot ahhoz, hogy egy ideig el lehessen viselni a cenzúrázást.

Titkos írta:ROTFLOL. :D Momo, mint "összetett és komplex" karakter. :D Hogy a MonMusu-s párhuzamnál maradjunk, Momó kb. annyira "összetett", mintha a szörnylányok csapatából a számító sellőcsaj (aki ugye kivételesen nem férjnek, hanem szeretőnek akarta Darling-kun-t) jelleméhez hozzákevernél még egy jó adag gátlástalanságot és perverziót. Na, kb. ennyivel "több" és "jobb" Momo. Csak ahogy írtam, ő még lúzer is, mivel amikor úgy tűnt, hogy "komolyra fordulnak a dolgok", egyből becsinált, míg sellőcsaj bármikor készen állt arra, hogy megtermékenyítsék az ikráit. :lol: (Btw, amikor neki volt a "bemutató epizódja", picit aggódtam, hogy ő valami "helyi Momo" lesz és mostantól mint ügyeletes szarkavaró, fog tevékenykedni a sorozat hátralévő részében, de szerencsére tévedtem és utána ő is beállt a többiek mellé dinka, comic relief "hülyegyereknek", pont amilyennek szeretjük őket. XD)
Ahhoz képest, hogy a sellőcsaj volt körülbelül a legkevésbé szereplő tagja Darling-kun hárem-állatkertjének, ha lehet még inkább égetőbb az ahogy a Háremkirálynő karaktere sikeredett, mert szvsz nem lett volna rakétatudomány az, ha esetleg csak egy kicsit van növelve a kanossága úgy, hogy a sztori általános beütése azért marad olyannak, amilyen volt. Érdekes amúgy, hogy a sellőcsaj elviekben a legkevésbé "kidolgozattabb" Darling-kun imádó, mert a kevés szereplés miatt nem volt lehetőség jobban produkáltatni a karakterét, de közben mégsem érződött az, hogy különösebben kilógna a sorból: ahogy mondod, pont olyan dinka volt a többiek, és ahhoz képest, hogy milyen könnyen lehetett volna komolyabb konkurencia az amúgy is kimondottan féltékeny Miia-nak, a sztori szinte meg se próbálta ütköztetni őket, hanem maradt minden a maga megszokott medrében. Sőt, én komolyan számítottam arra, hogy a MonMusu is az a fajta sztori lesz ami az utolsó 2-3 részben komolyra fog fordulni és minden humorforrás oda fog veszni, de ehelyett az utolsó rész volt az egyik legpoénosabb az egész sorozatban szerintem, nem hogy még készült volna hozzá egy új évad, ami elviekben nagyonkomoly lenne, de közben csak egy amúgy is ecchi-s sztori esett át PLOT-kezelésen és olyan lett, amilyen. Szóval ja, nesze neked "összetettség".
Titkos írta:Szal ott van pl. a Junchi által említett "Justice Bitch", aki elvileg nagyon szemét karakternek íródott (legalábbis láttam ilyen "2014 karakterei, akiket meg akartunk volna fojtani" listán XD), de szerintem én az összes jelenetén szénné fogom röhögni magam, épp ma láttam pl. egy gifen, hogy ennek valami plüsskutya a fegyvere, amiből bármit elővarázsol, többek között egy komplett tankot is.
Ó igen, a Justice Bitch megéri a saját miséjét, mert ahogy mondod, hiába van szó egy elviekben szemét szereplőről, ha egyszer az egész figura + a kutyája olyan módon vannak eltúlozva, hogy szerintem nem volt olyan feltűnésük, amin legalább egyszer nem viháncoltam volna a röhögéstől, és erre rátett egy jókora lapátot, hogy Hanazawa Kana nagyon jól hoz dühkitöréses szereplőket. Nem tudom láttad-e a Hellsing Ultimate-t, de Seryu (JB "hivatalos" neve) leginkább egy onnan előugrott szereplőre hajazott, abban voltak még olyan szereplők akik rendszerint olyan súlyosan voltak eltúlozva még az arckifejezések szintjén is, hogy nem tudtam megállni a felröhögést akárhányszor bevágtak egy elmeháborottabb fejet vagy harci beállást. És a legjobb az egészben az, hogy nem is 24/7-ben nyilvánvalóan (értsd: még a mohácsi vakok intézetéből is látják a szemén, hogy nem normális) bekattant szereplőről van szó, szóval az külön rádob egy röhej faktort, hogy mekkora különbség van még vizuálisan is a hangulatváltásai között. Linkelnék példákat, de inkább jobb, ha te magad fedezed fel Seryu röhej-bányáját. :)
Kép Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Két kvázi-újrázás.

GitS: ARISE
A GitS:SAC az egyik kedvenc animém (igaz, nagyon rég láttam utoljára=újra kéne nézni), annak a szintjét szerintem nem éri el, de a GitS-hangulat egész jól átjön és egyáltalán nem rossz anime ez sem, sőt, de sajnos a kiválótól azért messze van. Az animáció legtöbbször szép és folyamatos, de helyenként meglepően gyenge (ehm, Ghost Tears); ami viszont nagyobb gond, hogy bár a történetek szálai izgalmasak és megpróbálnak át- meg átszövődni a részek során, nekem mégsem állt össze egy koherens egésszé. Ez egyrészt abból is fakad, hogy az egyes részek nagyon eltérő hangvételűek (elég csak a cyber noir Ghost Paint összevetni a sci-fi crime Ghost Whispers-zel), illetve végig az volt az érzésem, hogy talán túlzottan elliptikus a dramaturgia, és a magyarázatok/elejtett morzsák mögött mindig újabb kérdések nyílnak, amik viszont már a nézőre vannak bízva - ez nem lenne gond, de fejtörést okozhat, különösen azoknak, akik nem annyira járatosak a GitS világában. Nekem is újra kell majd néznem.
6,5/10

FMA: Brotherhood
Régi hiányosság, de csak most jutottam el idáig. Az első FMA sorozatot nagyon szerettem (leszámítva az utolsó 8-10 részt, amin érződött, hogy nem igazán tudtak mit kezdeni a lezárással), és ez a verzió is sokszor legalább annyira nézeti magát, mint a 2003-as (már amennyire emlékszem). Nekem eddig nem esett le, de itt talán jobban kijön, hogy sok szempontból egy shounen fight anime ez tápolásokkal, állandó utazással, a változó helyszínekkel fel- és eltűnő barátokkal és mellékszereplőkkel, story arc-alapú történetvezetéssel stb. A kisebb hibákat leszámítva (az animáció pl. meglepően hullámzó) azért a vége felé már nagyon komoly gondjaim is akadtak:
1. A felkelés és a különböző katonai csapatok viaskodása 10+ részen keresztül teljesen érdektelen és idegesítő volt (a katonák 90%-a persze a lame army pawn sztereotípiából van, és a csetepaték alá legtöbbször betettek valami szívderítő masírozós zenét a plusz hatásért). A végén homogén csoportokként való lelkendezésért és más hirtelen kollektív érzésekért külön feketepont.
2. A nagy végkifejletnél végig az volt az érzésem, hogy a mangaka amolyan lolwut jelleggel dobta be az egyre meredekebb és elszálltabb fordulatokat as the plot demands alapon, azt meg kifejezetten nem szeretem, amikor karakterek csak azért kezdenek el hirtelen out of character módon viselkedni (pl. együttműködőek/megértőek lenni), mert a plot épp ezt kívánja (ugye, Winry és Scar?).
3. A legnagyobb gondom pedig az, ahogy az ishvali eseményekben való részvétel elő van adva: a való élettel való párhuzamok egyértelműek, de Roy, Hughes, Riza meg a többiek max. kicsit angstelnek, de ennek a valódi súlya/morális része még a vége felé sincs helyén kezelve, és mind megmaradnak a kakkoi szerepkörnél (értem a „harag haragot szül” üzenetet, meg az ördögi kör megbontását és az újrakezdést, és nem is ezzel van a gondom - Scar szintúgy problémás, a kifejezetten gonosz karakterek halálakor való, a tetteik igazolására való kísérlet pedig nagyon bosszantó)...
...ugyanakkor a befejezés mindettől függetlenül nyilván jobb, mint az előző anime esetében, a történet végig izgalmas és fordulatos, jók a cliffhangerek és a nyomozások, a harcjelenetek ált. csodaszépek és dinamikusak, a karakterek alapvetően nagyon rendben vannak, a nagy szereplőgárda ügyesen van mozgatva és a szálak a végén szépen összefutnak, jók a zenék és a hangulat is megvan. Pont ezért egyelőre nem tudom, mit gondolok a Brotherhoodról.
???/10
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Dodgers írta:Az Intel vs. AMD harcok legalábban abban jobbak, hogy egy processzort nem lehet "olyan" értelemben dicsőíteni (aztán ki tudja...). :D
Én mint gyűjtő wall of textet tudnék írni a szempontokról, amik alapján dicsérni vagy savazni lehet egy processzort (bár mire odáig érlelődnek, hogy a vitrinemben kötnek ki, inkább a külső szépség és a történeti/architekturális érdekességek maradnak, még egy vérgagyi 1.7-es Willamette Celeron is megszépül), de "az" tényleg nem lenne köztük :lol:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

wwhite írta:a mangaka
Hú, ez érdekes. :/ Én a mangát olvastam, és egyszer sem éreztem úgy, hogy ne a legnagyobb gonddal lenne összerakva. Hogy randomkodna a mangaka, vagy a neki tetsző szél felé hajlítaná a szereplőket. Ennyire más lenne az animeverzió? Elvileg mangahű, de persze bizonyos hangsúlyok eltolódhattak.

Kicsit off, de eszembe jutott egy párhuzam: a minap olvastam egy csaj kiborulását Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény magyar fordításáról. Az egy dolog, hogy Tótisz-díjat érdemelne, de az egymás mellé tett idézeteken az is látszódott, hogy normális szereplők a magyar verzióban hisztis p...ák lettek egyszerű szinoníma-választási megoldások miatt. Ilyen jellegű torzulások egy adaptációnál is simán lehetnek.

Namajdegyszer én is megnézem, de addig még annyi egyéb néznivaló van hátra! :(
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

A mangát nem olvastam, és én is csak abból gondolom, hogy az anime elvileg mangahű adaptáció. Természetesen elég szubjektív, amit a 2. pontnál írtam, így lehet vele egyet nem érteni. : ) Azt meg pl. én is simán el tudom képzelni, hogy a karakterfejlődés sok esetben másként/jobban kidolgozott a mangában.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Brotherhood elvileg 99%-ig mangahű. Azért ha az ember helyén kezeli ezt a cuccot (shounen-fight kategórián belül) akkor a mindenféle, főleg vége felé beeső plot device-ok ellenére is egy szépen összerakott és zsáneren belül messze kiemelkedő animét kap. Igen, nekem is szemet szúrtak az említett hiányosságok, ennek ellenére simán egy 8.5-el jutalmaztam, mert az alapkoncepciót szépen végigviszik, a karakterek is vannak annyira érdekesek hogy az embert érdekelje a sorsuk, meg az interakcióik is teljesen rendben vannak - egy-két, általad is említett dolgot leszámítva, úgyhogy azt kell mondjam, hogyha minden sáúnenben csak ennyi kötözködnivaló enne, akkor nem temetném a műfajt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Igen, azt én sem vitatom, hogy minőségi cucc és nyilván az átlag felett van jóval, de az ANN/MAL/AniDB hármason kapott értékelését nem feltétlen érzem indokoltnak. Valószínűleg én is 8-ast adnék rá, mivel a problémáim ellenére rengeteg érdeme is van.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Dodgers írta:de azért az szerintem elárul valamit, ha sokaknak egy ecchisebb sztori *ennyire* függ attól, hogy tisztán látszódjanak az első-hátsó lökhárítók, és esetleg a szereplők maguk nem adnak elég alapot ahhoz, hogy egy ideig el lehessen viselni a cenzúrázást.
Van egy határ ami felett cenzúrázva nézhetetlen lesz bármi. Lehet úgy is fogalmazni, hogy ciciket akarok nézni, de lehet úgy is, hogy nem akarok 70%-ban fehér képernyőt nézni, ahol az éppen beszélő szereplőt sem látom, mert olyan helyre szorult be a feje, hogy nem lehet mutatni. 25 éve a Ranmában simán futkároztak a szereplők anyaszült meztelenül főműsoridőben, manapság meg hajnali kettőkor sem lehet mellbimbót mutatni, ehh...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:
Dodgers írta:de azért az szerintem elárul valamit, ha sokaknak egy ecchisebb sztori *ennyire* függ attól, hogy tisztán látszódjanak az első-hátsó lökhárítók, és esetleg a szereplők maguk nem adnak elég alapot ahhoz, hogy egy ideig el lehessen viselni a cenzúrázást.
Van egy határ ami felett cenzúrázva nézhetetlen lesz bármi. Lehet úgy is fogalmazni, hogy ciciket akarok nézni, de lehet úgy is, hogy nem akarok 70%-ban fehér képernyőt nézni, ahol az éppen beszélő szereplőt sem látom, mert olyan helyre szorult be a feje, hogy nem lehet mutatni. 25 éve a Ranmában simán futkároztak a szereplők anyaszült meztelenül főműsoridőben, manapság meg hajnali kettőkor sem lehet mellbimbót mutatni, ehh...
Igen, ebben paTKanynak van igaza, szóval a MonMusuval speciel mákunk volt, mert ott a cenzúra kb. annyiból állt, hogy egyszerűen a mellbimbókat nem rajzolták oda a mellekre, vagy tényleg valami minimális dologgal takarták ki őket. Egyes animéknél viszont tényleg az megy, hogy szinte pofátlanul cenzúráznak, pl. odahajítanak egy láthatóan utólag odaszerkesztett vicces kis chibi karaktert, a két mell elé (az kb. felér egy ilyen "you want the boobs? then buy the BD, sucker! :P" beszólással a készítők részéről, szal mintha nem is próbálnák titkolni, hogy a TV verzió kvázi csak egy "reklám" a BD-nek), vagy ott vannak az ennél is "jobb" fekete, fehér, lila színű csíkok, amik a nagyon "szemét" cuccokban tényleg kitakarhatják akár a képernyő 70%-át is, ergo nem hogy a melleket nem látod, de a cselekményt, a karakterek arcát, stb-t sem. Így meg igazán nehéz bármi mást értékelni a ciciken kívül, mert konkrétan olyan élmény lesz "nézni" a sorozat TV verzióját, mintha egy rádiójátékot hallgatnál. :dirr: Persze ezt jellemzően csak a nagyon szemét készítők játsszák el, jobb helyeken odanyomnak némi "ködöt" vagy "fénysugarat" a mellek elé és annyival el van intézve a dolog. :) Speciel hogy a témánál maradjunk, a TLR esetében sem volt azért annyira vészes a dolog, azt cenzúra szempontjából én ilyen "középkategóriásnak" mondanám, de ahogy itt fentebb írtam, vele pont az volt a legkisebb gond, hogy mennyire látszik, vagy nem látszik egy mellbimbó... XD Ja és az utolsó Ranmás mondathoz: ugye, hogy ugye? :vigyor: Lassan tíz éve mondogatom ugyanezt. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

paTKany írta:Van egy határ ami felett cenzúrázva nézhetetlen lesz bármi. Lehet úgy is fogalmazni, hogy ciciket akarok nézni, de lehet úgy is, hogy nem akarok 70%-ban fehér képernyőt nézni, ahol az éppen beszélő szereplőt sem látom, mert olyan helyre szorult be a feje, hogy nem lehet mutatni. 25 éve a Ranmában simán futkároztak a szereplők anyaszült meztelenül főműsoridőben, manapság meg hajnali kettőkor sem lehet mellbimbót mutatni, ehh...
Néha szerencsére vetítenek valamit ATX-en, így a Valkyrie Drive is élvezhető volt.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
paTKany írta:
Dodgers írta:de azért az szerintem elárul valamit, ha sokaknak egy ecchisebb sztori *ennyire* függ attól, hogy tisztán látszódjanak az első-hátsó lökhárítók, és esetleg a szereplők maguk nem adnak elég alapot ahhoz, hogy egy ideig el lehessen viselni a cenzúrázást.
Van egy határ ami felett cenzúrázva nézhetetlen lesz bármi. Lehet úgy is fogalmazni, hogy ciciket akarok nézni, de lehet úgy is, hogy nem akarok 70%-ban fehér képernyőt nézni, ahol az éppen beszélő szereplőt sem látom, mert olyan helyre szorult be a feje, hogy nem lehet mutatni. 25 éve a Ranmában simán futkároztak a szereplők anyaszült meztelenül főműsoridőben, manapság meg hajnali kettőkor sem lehet mellbimbót mutatni, ehh...
Igen, ebben paTKanynak van igaza, szóval a MonMusuval speciel mákunk volt, mert ott a cenzúra kb. annyiból állt, hogy egyszerűen a mellbimbókat nem rajzolták oda a mellekre, vagy tényleg valami minimális dologgal takarták ki őket. Egyes animéknél viszont tényleg az megy, hogy szinte pofátlanul cenzúráznak, pl. odahajítanak egy láthatóan utólag odaszerkesztett vicces kis chibi karaktert, a két mell elé (az kb. felér egy ilyen "you want the boobs? then buy the BD, sucker! :P" beszólással a készítők részéről, szal mintha nem is próbálnák titkolni, hogy a TV verzió kvázi csak egy "reklám" a BD-nek), vagy ott vannak az ennél is "jobb" fekete, fehér, lila színű csíkok, amik a nagyon "szemét" cuccokban tényleg kitakarhatják akár a képernyő 70%-át is, ergo nem hogy a melleket nem látod, de a cselekményt, a karakterek arcát, stb-t sem. Így meg igazán nehéz bármi mást értékelni a ciciken kívül, mert konkrétan olyan élmény lesz "nézni" a sorozat TV verzióját, mintha egy rádiójátékot hallgatnál. :dirr: Persze ezt jellemzően csak a nagyon szemét készítők játsszák el, jobb helyeken odanyomnak némi "ködöt" vagy "fénysugarat" a mellek elé és annyival el van intézve a dolog. :) Speciel hogy a témánál maradjunk, a TLR esetében sem volt azért annyira vészes a dolog, azt cenzúra szempontjából én ilyen "középkategóriásnak" mondanám, de ahogy itt fentebb írtam, vele pont az volt a legkisebb gond, hogy mennyire látszik, vagy nem látszik egy mellbimbó... XD Ja és az utolsó Ranmás mondathoz: ugye, hogy ugye? :vigyor: Lassan tíz éve mondogatom ugyanezt. XD
Ha csak nagy általánosságban írtam volna azt a részt amit idéztetek, akkor még egyet is értenék, mert pölö a chibi karakteres cenzúrával nincs általában gondom amíg látszik rajta, hogy valami egyediséget próbáltak beléjük vinni (pölö a múlt nyári ShimoSeka-ban volt chibis cenzúra, de minden szereplőnek megvolt a saját egyedi chibije), de a fénycsóvás szemkiégetés már könnyedén más kategória tud lenni, viszont a TLRD kapcsán inkább arra akartam kilyukadni, hogy a jelek szerint (amiket olvastam/láttam az évek során + amiket Titkos írt róla) sokan tényleg csak a fanservice miatt nézik ezt az inkarnációt, és a komolyabb(nak szánt) sztori, vagy akár csak a szimpla karakterinterakciók jóval kevésbé "értékes", vagy említésre méltó szempontok. A cenzúrázgatás persze így is-úgy is "belelóg" a képbe akármilyen jó stuffról is van szó (függetlenül attól, hogy ki miként tolerálja), de nyilván van külömbség aközött, amikor egy ecchi-t tartalmazó, de azt messze nem a legfőbb attrakcióként lobogtató címet cenzúráznak ("szeretem én ezt az animét szeretem, de az a fránya cenzúrázgatás ne lenne ott"), és amikor egy olyan stuffot ér a cenzúra, ami annyira függ a fanservice-től hogy másért esetleg *tényleg* nincs is miért nézni, vagy éppen az az egyetlen érdekes dolog ("a didiken kívül másért nem is nézném ezt, erre az se látszik teljesen, szép volt srácok"). Persze, van olyan eset amikor egy egyébként jobb sorsra érdemes címet ér a kelleténél nagyobb cenzúrázgatás, de a TLRD az előző mondatbeli példázgatásban nagyon erősen hajazni látszik a második kategóriára, és emiatt írtam azt amit, mégha el is ismerem, hogy nem voltam a legegyértelműbb az "eredeti" kommentemben.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:Ha csak nagy általánosságban írtam volna azt a részt amit idéztetek, akkor még egyet is értenék, mert pölö a chibi karakteres cenzúrával nincs általában gondom amíg látszik rajta, hogy valami egyediséget próbáltak beléjük vinni (pölö a múlt nyári ShimoSeka-ban volt chibis cenzúra, de minden szereplőnek megvolt a saját egyedi chibije), de a fénycsóvás szemkiégetés már könnyedén más kategória tud lenni, viszont a TLRD kapcsán inkább arra akartam kilyukadni, hogy a jelek szerint (amiket olvastam/láttam az évek során + amiket Titkos írt róla) sokan tényleg csak a fanservice miatt nézik ezt az inkarnációt, és a komolyabb(nak szánt) sztori, vagy akár csak a szimpla karakterinterakciók jóval kevésbé "értékes", vagy említésre méltó szempontok. A cenzúrázgatás persze így is-úgy is "belelóg" a képbe akármilyen jó stuffról is van szó (függetlenül attól, hogy ki miként tolerálja), de nyilván van külömbség aközött, amikor egy ecchi-t tartalmazó, de azt messze nem a legfőbb attrakcióként lobogtató címet cenzúráznak ("szeretem én ezt az animét szeretem, de az a fránya cenzúrázgatás ne lenne ott"), és amikor egy olyan stuffot ér a cenzúra, ami annyira függ a fanservice-től hogy másért esetleg *tényleg* nincs is miért nézni, vagy éppen az az egyetlen érdekes dolog ("a didiken kívül másért nem is nézném ezt, erre az se látszik teljesen, szép volt srácok"). Persze, van olyan eset amikor egy egyébként jobb sorsra érdemes címet ér a kelleténél nagyobb cenzúrázgatás, de a TLRD az előző mondatbeli példázgatásban nagyon erősen hajazni látszik a második kategóriára, és emiatt írtam azt amit, mégha el is ismerem, hogy nem voltam a legegyértelműbb az "eredeti" kommentemben.
Ja, bocs, jogos és igen, így már értelek. :) Ehhez akkor annyit tennék hozzá, hogy az még önmagában szvsz nem is lenne akkora gond, ha valaki egy elsősorban fanservice/hárem animét a fanservice miatt néz, mert hát egy mecha-fant sem szól meg az ember, ha a mecha animéjében robotharcokat vár. :D A gond ott kezdődik, hogy a TLR fanjai ahogy te is írod, annyira a fanservice-t és a "didit" helyezték előtérbe, hogy már abszolút tettek arra, hogy melyik karakterrel mi történik, hogyan barmolják szét a jellemét, stb-stb. Amíg a boobs és a szoftpornó megvolt, addig éljenezték a sorozatot, sőt, még "jobbnak" találták, mint az elődöt, amelyik "merészelte" a fanservice-t normális keretek között tartani és a szereplőket relatíve értelmesen, logikusan írni. :?
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Dodgers írta:Ha csak nagy általánosságban írtam volna azt a részt amit idéztetek, akkor még egyet is értenék, mert pölö a chibi karakteres cenzúrával nincs általában gondom amíg látszik rajta, hogy valami egyediséget próbáltak beléjük vinni (pölö a múlt nyári ShimoSeka-ban volt chibis cenzúra, de minden szereplőnek megvolt a saját egyedi chibije), de a fénycsóvás szemkiégetés már könnyedén más kategória tud lenni, viszont a TLRD kapcsán inkább arra akartam kilyukadni, hogy a jelek szerint (amiket olvastam/láttam az évek során + amiket Titkos írt róla) sokan tényleg csak a fanservice miatt nézik ezt az inkarnációt, és a komolyabb(nak szánt) sztori, vagy akár csak a szimpla karakterinterakciók jóval kevésbé "értékes", vagy említésre méltó szempontok. A cenzúrázgatás persze így is-úgy is "belelóg" a képbe akármilyen jó stuffról is van szó (függetlenül attól, hogy ki miként tolerálja), de nyilván van külömbség aközött, amikor egy ecchi-t tartalmazó, de azt messze nem a legfőbb attrakcióként lobogtató címet cenzúráznak ("szeretem én ezt az animét szeretem, de az a fránya cenzúrázgatás ne lenne ott"), és amikor egy olyan stuffot ér a cenzúra, ami annyira függ a fanservice-től hogy másért esetleg *tényleg* nincs is miért nézni, vagy éppen az az egyetlen érdekes dolog ("a didiken kívül másért nem is nézném ezt, erre az se látszik teljesen, szép volt srácok"). Persze, van olyan eset amikor egy egyébként jobb sorsra érdemes címet ér a kelleténél nagyobb cenzúrázgatás, de a TLRD az előző mondatbeli példázgatásban nagyon erősen hajazni látszik a második kategóriára, és emiatt írtam azt amit, mégha el is ismerem, hogy nem voltam a legegyértelműbb az "eredeti" kommentemben.
Ja, bocs, jogos és igen, így már értelek. :) Ehhez akkor annyit tennék hozzá, hogy az még önmagában szvsz nem is lenne akkora gond, ha valaki egy elsősorban fanservice/hárem animét a fanservice miatt néz, mert hát egy mecha-fant sem szól meg az ember, ha a mecha animéjében robotharcokat vár. :D
Igen-igen, ezért is hoztam fel nem egyszer korábban a kinek a pap kinek a papné szófordulatot - azzal egyáltalán nincs gondom hogy ki mit néz, addig amíg az azzal kapcsolatos, na meg a másokkal szembeni megnyilvánulásai normálisak és kultúráltak tudnak lenni. Persze nem arra gondolok ezzel, hogy két kaviár között kellene kitárgyalni a legnyilvánvalóbban ecchis cuccokat is, hanem arra, hogy úgy is lehet ilyesféle stuffokat nézni, hogy közben nem egy sztereotípan aggresszív-idióta 4chan/Sankaku/satöbbi kommenter benyomását kelti az ember. A TLRD kapcsán is hiába rosszallom, hogy sokaknak a franchise megerőszakolása jelentett egyet annak jó értelemben vett újjászületésével, de konkrét gondom csak azzal a réteggel van, aki emellett még infantilis módon is viselkedik, és természetesen az se egykutya, hogy ki hogyan rajong a TLRD-ért - azt nyilván jóval kevésbé rosszallom, ha úgy válik a fanservice/petting kézikönyv a legfőbb attrakcióvá valakinek, ha közben még így se gondolja azt, hogy a Darkness *tényleg* jobban van összerakva a korábbi inkarnációknál, legyen szó a sztoriról vagy a szereplőkről. Ezzel kapcsolatban persze még így is félig-meddig vaktában vagdalózok, de úgy érzem eleget láttam-olvastam róla ahhoz, hogy legyen egy olyan kialakult kép róla, ami kimondottan kétlem hogy pozitívabb irányba változnia.
Kép Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az évértékelő topiknyitóban tűnt fel az alábbi:



Én ugyan a Kuusent nem néztem, de erről a háremoltásról beugrott egy őszi gyöngyszem:

Ore ga Ojou-sama Gakkou ni Shomin Sample Toshite Rachirareta Ken volt az, ahol már a totál batshit premisszája a sorozatnak bizarr módon ígéretesnek hatott számomra, de arra nem számítottam, hogy ennyire kellemes meglepetés lesz. Valami idegesítő Nisekoi-féle hárem szarakodás helyett csak 4 csaj keringett a főszereplő srác körül, és az is arról szólt, hogy a srác sokszor hülyére trollkodta az elzártan élő tudatlan ojou-samákat. De ezalatt is fő erőssége volt, hogy nem lenézően, lejáratóan kezelte a karaktereket humorforrásként, hanem szinte megértően. Így sokkal inkább volt aranyos, mintsem szemétkedő, mikor a lányok néha a srácot megelőzve csináltak hülyét magukból, és néha még észre sem vették. Az a szál, ahogy Aikát kihozták izoláltságából meg kifejezetten szívmelengető volt. Az imádnivaló loli (mert az is volt ám :lol: ) fergeteges maid hadserege, és a zseniális YuruYuri paródia csak hab volt a tortán. És azért jó kis fanszervíz adagomat is megkaptam, pont a számomra tökéletes formátumban. Persze egy ilyen szórakoztató gyöngyszemet rezidens oldfaggotjaink már gyárilag sem lennének képesek felfedezni sem, még ha élvezhetnék is. Azért paTKanynak és a többi brónak ajánlom, ha még nem látta.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Persze egy ilyen szórakoztató gyöngyszemet rezidens oldfaggotjaink már gyárilag sem lennének képesek felfedezni sem, még ha élvezhetnék is. Azért paTKanynak és a többi brónak ajánlom, ha még nem látta.
Azért ne keverjük, nem mindenki "oldfag", akinek nem jönnek be az ilyen cuccok, lehet csak "anti-lolista", mint én. :lol: (Szal pl. a Shingeki vagy a One Punch Man sem éppen régi cuccok, azokat mégis megnéztem, az más kérdés, hogy pl. amikor utóbbiban is behozták az esper-lolit, hirtelen kedvem támadt keresni egy shotgunt. :twisted: )
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
scineram írta:Persze egy ilyen szórakoztató gyöngyszemet rezidens oldfaggotjaink már gyárilag sem lennének képesek felfedezni sem, még ha élvezhetnék is. Azért paTKanynak és a többi brónak ajánlom, ha még nem látta.
Azért ne keverjük, nem mindenki "oldfag", akinek nem jönnek be az ilyen cuccok, lehet csak "anti-lolista", mint én. :lol: (Szal pl. a Shingeki vagy a One Punch Man sem éppen régi cuccok, azokat mégis megnéztem, az más kérdés, hogy pl. amikor utóbbiban is behozták az esper-lolit, hirtelen kedvem támadt keresni egy shotgunt. :twisted: )
+1, úgy is lehet nem szimpatikus valakinek egy látatlanban "tiritarka" stuff, hogy közben mégse hangoztatja, hogy "bezzeg annak idején minden anime mestermű volt, amihez FELNŐTT és ÉRETT személyiség kellett, és még véletlenül sem tett arról az eltelt x idő, hogy a feledés homályába vesszen bármi is", azt pedig már egyéne válogatja, hogy ki mennyire tényleg oldfag, és ki az, akinek csak pusztán nem férnek össze az ízlésvilágával egyik vagy másik címek akár csak első ránézésre. Teszem azt én sem tartom magam oldfagnek, de látatlanban így is vannak olyan stuffok amikről már ránézésre is az az érzés kerülget hogy ez már sok lenne (a Shomin Sample mondjuk nem hangzik rossznak leírás alapján), viszont ellenpéldaként a '80-as, '90-es évekből is van nem egy olyan movie/OVA (vagy akár sorozat), amik hiába származnak a "dicső hőskorszakból", ha egyszer akkora minőségbeli öngyilkosság némelyik, hogy azt még a legszemellenzősebb oldfagség se tudná elnézni.
Kép Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

scineram írta:Az évértékelő topiknyitóban tűnt fel az alábbi:



Én ugyan a Kuusent nem néztem, de erről a háremoltásról beugrott egy őszi gyöngyszem:

Ore ga Ojou-sama Gakkou ni Shomin Sample Toshite Rachirareta Ken volt az,(...). Azért paTKanynak és a többi brónak ajánlom, ha még nem látta.
Dohoho, én természetesen láttam a Shomin Sample-t. :thumb:
Valószínűsítem, hogy direkt vették sitcom/geg stílusúra az animét, mert az LN feldolgozására (ahol a head maid és az osananajimi idol a két fő love interest rivális, akik az animében alig szerepelnek) úgyis kevés lett volna a 12 rész.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Nézem épp ezt a Witch Hunt... izé, Psycho-Passt, amiben a frissen kinevezett nyomozó, Rob... izé, Akane bekerül egy nyomozócsapatba, ahol többek között megismerkedik Amo... izé, Kougamival, a helyi angsty-sötét-a-múltam-walking-shirtless-scene-bisóóónennel, és a végrehajtó csapatban természetesen mindenki kúlos fegyverekkel, név szerint Orb... izé, Dominatorökkel rohangál, hogy leszedje a boszork... izé, rosszfiúkat, akiknek besötétedett (jáj) az elméje. De persze a csapat egy része is boszork... izé, egykori rosszfiú vagy affinitása van rá, és majd kiderül, hogy ők sem különbek, hogy a rendszer rossz és nincs éles határ jófiú és rosszfiú közt, biztos majd őket is elkezdik levadászni blablablabla...

Gimmeabreak.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Belenéztem ebbe a Yu-sibu-ba.
Kicsit sajnálom, hogy ilyen uncsi fanservicefeszt, pedig az alapötlet tök oké:
az egész életében a főgonosz legyőzésére tréningező hős hirtelen munkanélkülivé válik, amikor valaki más váratlanul legyőzi a főgonoszt (lol), mire a hősképző intézetet bezárják, pont a diploma előtt (lol). De kap egy második esélyt a sorstól, amikor egy eladói állásban gürcölve egyszer csak egy kölyök ezt az önéletrajzot nyomja a kezébe: előző foglalkozása: démon lord fia, miért akar itt dolgozni: mert legyőzték az apámat (lol).

Na ez két remek lol, ebből kijöhetne egy jó komédia mondjuk arról, hogy a hős megpróbálja új főgonosszá nevelni a kölyköt (közben kerülve a feltűnést), hogy visszakapja az életcélját, vagy ilyesmi.
De a szomorú igazság :p az, hogy még az eredeti poén sincs rendesen elsütve (pedig de jók voltak :( ) és a körítés csak ürügy az említett tonna fanservicehez.
Azért 1-2 jó poén volt az 1. részben, de nem annyi, hogy folytatni akarjam tőle. :p
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel tegnap a csellendzs-topicban írta: lancer és gil popup pirateet játszik (Carnival Phantasm), Shiro és Shiki megtervezik h mindenkivel randiznak (szintén)
Olyan ismerős volt ez a cím, szerintem akkor jött szembe amikor a Fate-univerzumot abszolváltam. Rá is kerestem, erre kidobja hogy egy comedy-spinoff a fentiek + a Tsukihime-frencsájz karaktereivel. Nalássuk. Már az első jelenetnél vigyorotam, amikor az Arcueidről mintázott macskaszellem a kávézóban elkezdi nyomni a telefonba hogy itt csak curry-t lehet kiszállításra rendelni, mire a Kirei-ről mintázott másik katze bagózva megszólal Nakata Jouji hangján, hogy eljött a tízévente esedékes Karnevál ideje, a háttében meg megy a húderejtélyes zene... Aztán elkezdődik DAT OPENING, és amikor meghallottam azt az idióta számot, és megláttam a csajokat azt a kawaii táncot nyomatni, utána pedig a többieket a "hullámzással", Gil pedig közben fentről dobálta rájuk a konfettit, hát úgy elkezdtem röhögni hogy le kellett állítanom a videót mert nem hallottam a saját hangomtól :D :D Persze ez csak annak vicces aki ismeri ezeket az univerzumokat (jómagam csak az animeverziókat láttam), de azt kell mondanom hogy sokkal jobban bejött ez az izé, mint az összes eredeti (najó a Zerót kivéve). Hogy miért? Mert ezeket mind úgy prezentálták, hogy ez kéremszépen szíriuszi üzlet, a Tsukhime természetfeletti thriller és itt gyilkosságok és karakterdrámák vannak, meg a Sors/-ekben is bizony komoly TÉTJE van ám mindennek, és nem babra megy a játék, csak közben ilyen karadesignokkal, meg iskolai környezettel, háremmel, cselédekkel, lolikkal és tsunderékkel elég nehéz ezt komolyan venni. A Zeroban azért működött ez, mert ott az egydarab kicsi Rinen (akinek nem volt komoly szerepe) és Waveren kívül mindenki felnőtt volt, úgy is öltöztek (azt már nem mondom hogy úgy is viselkedtek...), nem volt háremfeeling meg shintószentélyben lakó tanárbérgyilkos meg hasonlók. Vagy emlékszem a jelenetre amikor még egymillió éve láttam a Holdhercegnőt, amikor Cielről kiderül hogy nem ám egy senki diáklány ő hanem egy tetovált hátú vámpírvadász, aztán ilyen villanypóznatetőkről dobálta a tűit vagy késeit vagy miket, hát ez is inkább vicces volt mint komoly, de Shiki háremének többi tagjára is ki lehetne térni... Ezt azért írtam le, mert ebben a sorozatba viszont pontosan passzolnak ezek a figurák: randik, meg random hülyéskedés, idióta versenyek a Grálháború (LOL) helyett, pont olyan környezettel ami ezekhez kell. Úgyhogy ez beütött, egyben le is nyomtam mind a 12 ep+2OVA-t, és sajnálom hogy nincs több belőle, mert ezerszer élvezhetőbb volt mint az UBW-s Shirou-Archer kínlódást, vagy Shiki "drámáját" nézni. Tele van ütős poénokkal, a legjobban a "Rider bevédi Sakurát"-szappanoperán, a Saber-otaku fujoshi kékhajú elf Casteren és a percre pontosan kidolgozott randiterven nevettem (amit másnap Shiki úgy indít hogy kapásból kinyomja az ébresztőórát :D ) de az autóverseny az apróval működő oroszlán"kocsival" és Gil aranymotorjával is odacsapott. Ja és persze Lancer Okarint játszik, hogy megmentse a saját életét :D Simán újranézős.

8/10

Nézem még a Nodamét is, de még hátravan 10 ep, majd írok róla ha végeztem.
Vree írta:Belenéztem ebbe a Yu-sibu-ba.
Kicsit sajnálom, hogy ilyen uncsi fanservicefeszt, pedig az alapötlet tök oké
Na ezt én is, persze én inkább ajánlókból olvastam hogy ez valami eredetibb alapfelállás lesz, de már első pillanatban látszott (karadesign ugye...) hogy mire fog kimenni itt a játék. 2 ep után dropped, mert nemcsak a szokott gagyifanszervízt nyomták, de még vicces se volt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:mire a Kirei-ről mintázott másik katze bagózva megszólal Nakata Jouji hangján
egy kis javítás: az ott Neco-Arc Chaos és Nrvnqsr Chaosról van mintázva és a Melty Blood verekedős Tsukihime spinoff játékból van, get your obscure parody type-moon characters straight. d:
Kép

De örülök, hogy tetszett, és terjeszthettem az igét. :3
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:>az ott Neco-Arc Chaos és Nrvnqsr Chaosról van mintázva
>Nrvnqsr Chaosról
>Nrvnqsr
>NRVNQSR
>NRVNQSR
WAT

Kik találják ki ezeket a "neveket"? Már az Arukueido Buryunsutaddo-n is nevettem, de ez kész. Remélem a rendőrségnek minél előbb sikerül felszámolnia a drogproblémát Japánban.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:
Cruel Angel írta:>az ott Neco-Arc Chaos és Nrvnqsr Chaosról van mintázva
>Nrvnqsr Chaosról
>Nrvnqsr
>NRVNQSR
>NRVNQSR
WAT

Kik találják ki ezeket a "neveket"? Már az Arukueido Buryunsutaddo-n is nevettem, de ez kész. Remélem a rendőrségnek minél előbb sikerül felszámolnia a drogproblémát Japánban.
"...the greek spelling "Neron Kaisar" to hebrew as NRVNQSR. Adding the corresponding values yealds 666..." forrás

Szóval get your esoteric judeo-christian numerology straight too. d: (Btw túl sok időm és nem hatékonyan felhasznált agykapacitásom van. :dirr:)

ui: Tehát ejtsd csak nyugodtan Néró-nak.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Cruel Angel írta: ui: Tehát ejtsd csak nyugodtan Néró-nak.
Én mindig azt hittem, hogy torokköszörülésként kell kiejteni. :( Bár nem emlékszem, hogy próbálkoztam-e vele.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ó. Nekem teljesen kvazárnak tűnt :vigyor: Lehetőleg neon kvazárnak.
Válasz küldése