Miyazaki Hayao

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Kedvenc filmed?

Hauru no ugoku shiro - A vándorló palota
10
10%
Sen to Chihiro no kamikakushi - Chihiro szellemországban
30
31%
Mononoke hime - A vadon hercegnője
28
29%
Tonari no Totoro - My Neighbor Totoro
8
8%
Laputa
4
4%
Kaze no tani no Naushica - Nausicaa of the Valley of the Wind
16
17%
Kiki's Delivery Service
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 96

Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

iskariotes írta:
Yumika írta:Sztem o egy igazán nagyon jio íro.
Csak rendező, történeteket amiket feldolgoz mástól veszi, szvsz jól adoptál.
hmm, elég régen írtam ide, de bántotta a szememet ez a megjegyzés.

Igazad van abban, hogy a Howl's valóban Diana Wynne Jones regényének feldolgozása, azonban Miyazaki többi filmje a Kiki kivételével teljesen saját történet. (a Kiki Eiko Kadono történetein alapul).

Viszont ezeken kívül a Laputa, a Totoro, a Porco Rosso, a Mononoke Hime, a Chihiro, és elsősorban a Nausicaa (aminek az alapja a Miyazaki által 13 évig készített, több mint 1000 oldalas manga) természetesen mind Miyazaki saját történetei.
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Én kedvelem Miyazaki Hayao alkotásait bár még nem láttam mindett,
igyekszem beszerezni az összeset.
Legfőképen a történetei tetszenek, de az is hogy utalnak valami valós próblémára és még az ,hogy rengeteg összefüggések vehetők ki a filmek között. A legjobban a Vadon Hercegnője és a Lupin III: The Castle of Cagliostro jön be. :)
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Három filmjét láttam eddig, ezek közül a Chihiro tetszett, de az nagyon. A másik kettő, a Vándorló palota és a Vadon hercegnője nem igazán jött be. Tulajdonképpen egyetlen dolog van, ami nagyon tud zavarni, az hogy valaki vagy valami mindig olvad, folyik és hasonló érdekes dolgokat csinál, ezt a látványt nem tudom megszokni. Ezek mondjuk nem gátolnak abban, hogy a történetre figyeljek, de talán a Mononoke végén volt az a vadkanos jelenet, amin eléggé kibuktam^^"
Na jó, ez már tényleg csak az én szememet zavarja, mint pl. a ronda öreg nénik, de ettől függetlenül nagyon tetszik a filmek mondanivalója, a karakterek fejlődése. Mindenesetre Miyazaki több alkotását is szeretném látni mert a Chihiro tökéletesen meggyőzött a zsenialitásáról.
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Ha zavar az "olvadás" akkor ajánlom neked a Lupin III: The Castle of Cagliostro-t, mert ez elégé más mint Hayao többi alkotása, itt nincs olvadás, mágia, varázs, fantasy...........stb csak krimibe illő elemek és rejtvények, de ennek elenére szórakoztató. :wink:
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

Bendzsi írta:Ha zavar az "olvadás" akkor ajánlom neked a Lupin III: The Castle of Cagliostro-t, mert ez elégé más mint Hayao többi alkotása, itt nincs olvadás, mágia, varázs, fantasy...........stb csak krimibe illő elemek és rejtvények, de ennek elenére szórakoztató. :wink:
a Luppin III: The Castle of Cagliostro az milyen anime ?
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Én úgy mondanám egy szórakoztató krimi. Nem a Gibli studió-nál készült, de meglátszik rajta, hogy Miyazaki munkája, izgalmas, fordulatos, kicsit régi "ez nálam nem számít", vannak benne túlzások, de animéknél ez megszokott, egyszóval kikapcsolódásnak megfelelő. :)

Itt egy trailer: http://www.youtube.com/watch?v=_amHvbJm ... re=related
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Tegnap megleptem magam egy Nauszika - A szél harcosai DVD-vel és kijelenthetem, nagyon jó ötlet volt! Ez a film gyökeresen megváltoztatta a hozzáállásomat Miyazaki filmjeihez. Az egszész hangulata, a mondanivalója nagyon tetszett, csak egy kicsit befejezetlennek érzem a végét. Mintha hirtelen félbeszakadt volna a történet, ahhoz képest, hogy az egész film nagyon lassú és szépen kidolgozott volt. Lehet, hogy közben már minden kiderült, de én néhány kérdésre nem kaptam választ. Bár lehet, hogy csak szerettem volna sokkal tovább nézni^^

Erről a Luppin III: The Castle of Cagliostro -ról pedig valahol már hallottam és akkor is érdekelt, de azt nem tudtam, hogy ez is Miyazaki Hayao munkája. Engem se zavar, hogy elég régi, sőt, a 70-es, 80-as, 90-es évek animéi a kedvenceim.
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Zlay írta:Tegnap megleptem magam egy Nauszika - A szél harcosai DVD-vel és kijelenthetem, nagyon jó ötlet volt! Ez a film gyökeresen megváltoztatta a hozzáállásomat Miyazaki filmjeihez. Az egszész hangulata, a mondanivalója nagyon tetszett, csak egy kicsit befejezetlennek érzem a végét. Mintha hirtelen félbeszakadt volna a történet, ahhoz képest, hogy az egész film nagyon lassú és szépen kidolgozott volt. Lehet, hogy közben már minden kiderült, de én néhány kérdésre nem kaptam választ. Bár lehet, hogy csak szerettem volna sokkal tovább nézni^^

Zlay milyen kérdésekre nem kaptál választ és te, hogy értelemezed a mondanivalóját? Csak úgy érdekel. :roll:
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Zlay írta:Mintha hirtelen félbeszakadt volna a történet, ahhoz képest, hogy az egész film nagyon lassú és szépen kidolgozott volt. Lehet, hogy közben már minden kiderült, de én néhány kérdésre nem kaptam választ.
Jól érzed, hogy mintha félbeszakadt volna. Az eredeti történet (a manga, amit Miyazaki több, mint 10 évig készített), sokkal hosszabb és komplexebb, az anime nagyon erősen zanzásítva van (bár szerintem a lehetőségekhez képest jól megoldották, hogy mi kerüljön be a mozifilm-időkeretbe). Tulajdonképpen, ha a manga 7 kötetes verziójához viszonyítjuk, az anime kb. a 2. kötet feléig jut el, persze alaposan leegyszerűsítve a történetet, de azért beemel néhány elemet a történet legvégéről is.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Bendzsi írta:Zlay milyen kérdésekre nem kaptál választ és te, hogy értelemezed a mondanivalóját?
Érdekelt volna, hogy a Pusztulás tengerével mit kezdenek így, hogy ismerik a valódi célját, mert elpusztítani ugye nem szabad, de ettől a mérgek ott maradnak, szóval az emberekre még mindig veszélyes.

Ami a mondanivalót illeti, én határozottan éreztem az ember-gép-természet közti ellentéteket. A Föld megoldja a saját problémáit és ha ezt mi fenyegetőnek érezzük, közbelépünk, elősegítve saját pusztulásunkat. A film végén, mikor a rovarok a völgy felé vonultak, az emberek épp azt csinálták, amihez a legjobban értenek, háborúztak.
El vagyunk foglalva a saját kis gondjainkkal és amíg mi egymást igyekszünk kiírtani, a bolygó ellenünk próbál védekezni.
Szerencsére ez egyáltalán nem erőltetetten, inkább érdekesen van bemutatva. Nekem ez hiányzott a Chihiro-ból, ott nincs ennyire erősen jelen ez a téma, bár a lényeg nagyon hasonló.

Na, valami ilyesmi és ettől még sokkal több, de ennyit azért nem akarok írni.^^ Szerintem egyértelmű, nekem legalábbis az első pillanattól az volt. Az eredeti mangára azért nagyon kíváncsi lennék.
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Milyen igaz. Én főleg azt vontam le, hogy az emberek egyre jobban pusztítják a földet hiszen az animében is utalnak rá, hogy az pusztulás mocsarát is a emberek indítoták el a föld szenyezésévelés megállíthatatlan lett, még azt hogy a háborúval nem lehet elérni semmit de békével igen.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

A rendezőt sok szempontból nagyra tartom, de ami a filmjei "mondanivalóját" illeti, azért vannak nála jobbak, na. Nehezen szakad el a mese szinttől: a tanulság egyértelmű, és nem meglepő, afféle általános bölcselet nála. Sokat markol és keveset fog. Amiben kiemelkedő, hogy ezt ezt elképesztően ízlésesen és stílusosan csinálja.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Ezzel valamennyire egyetértek. Rám is nagyobb hatással volt pl. a Madlax, mint Miyazaki bármelyik filmje, de néha a "meseszerűség" sokkal jobb, mint a felesleges komolykodás.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Nekem pont az tetszik benne, hogy eléggé meseszerű ahhoz, hogy gyerekek is megnézhessék, viszont eléggé komoly tanulsággal bír ahhoz, hogy érdemes is legyen velük megnézetni. Az én gyerekemnek (majd ha lesz :dirr: ) biztos hogy inkább Miyazaki- műveket fogok mutogatni, mint értelmetlen öldöklős vagy gagyi meséket. Persze bizonyos érettség ehhez is kell...
De szerintem az idősebb korosztálynak is ajánlatos néznie, pont a témák miatt, amik mostanában elég fontosak, és sajnos túl keveset foglalkozunk velük...
Nem láttam még az összes művét, de eddig a Nausica a nyerő, meg a Whisper of the heart, de a többi is tetszik (talán a Kiki volt egyedül az, ami egy hajszállal alulmaradt). Kiemelkedőek és különlegesek a munkái, az biztos.
Avatar
NiuKy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.02.09. 20:13
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: NiuKy »

hi.
Olyan kár hogy csak egyre lehetett szavazni. :) én Chihirora voksoltam, mert azt láttam legtöbbször(vagy ezerszer ^^), és nem tudom megunni. Imádom Miyazaki alkotásait, mert magával ragadja az ember fantáziáját. Kevés olyan anime van, amibe így beletudom élni magam.
Szerintem az összes Miyazaki Hayao alkotást a világörökség részévé kéne nyilvánítani! :D
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

Üdv . Mindenki !
Miyazaki Hayao az m2 -n !!!!

2008. április 5. m2 21:00 - Chihiro Szellemországban
2008. április 12. m2 21:00 - A vándorló palota
2008. április 19. m2 21:00 - Nauszika - A szél harcosai
2008. április 26. m2 21:00 - Laputa - Az égi palota
2008. május 3. m2 21:00 - Totoro - A varázserdő titka
2008. május 10. m2 21:00 - Kiki - A boszorkányfutár
2008. május 17. m2 21:00 - Porco Rosso - A mesterpilóta

Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg öket. Én szerencsés helyzetben vagyok , mivel már az összes meg van :lol: , és mindegyik nagy kedvenc.
Láttom többen is értékelték a Miyazaki filmeit, sztm a legjobbak :
1. Chihiro 2. Vándorló palota 3. Nauszika 4. Kiki (pont tegnap nézztem meg harmadszor ) 4. Laputa 5. Porco Rosso 6. Totoro

Most láttom , hogy az oldalon is fent van , na mindegy .... :oops:

Esteleg valaki tudja , hogy ez a film Mononoke hime - A vadon hercegnője kapható-e magyarországon szinkronosan , vagy még nem jelent meg ?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

gery78 írta:Most láttom , hogy az oldalon is fent van , na mindegy .... :oops:
És én is belinkeltem - még a főoldalon olvasható hír kikerülése - és a te hozzászólásod - előtt. :P
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

gery78 írta: Esteleg valaki tudja , hogy ez a film Mononoke hime - A vadon hercegnője kapható-e magyarországon szinkronosan , vagy még nem jelent meg ?
Még nem adták ki, én úgy tudom azért mert kölcsönzési jog van rá és amíg nem jár le nem adható ki.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
gery78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.12. 08:59

Hozzászólás Szerző: gery78 »

Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Nem gondoltam, hogy Totoroból lehet ilyen horrort összevágni... :lol:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Elkezdődött a Totoro az m2-n. Idáig reménykedtem, hogy csak rosszul hallottam az előzetesben, de Mei-nek tényleg Molnár Ilona a hangja. Legalábbis nagyon hasonlít rá. Mindenesetre - akár ő, akár nem (most lusta vagyok elővenni a DVD-t, beállítani rajta a magyar szinkront, megkeresni és végighallgatni a stáblistát) - rendkívül idegesítő, és sérti a fülemet. Egy négyéves kislánynak rohadtul nem ilyen hangja van. (Mellesleg a többi szereplő hangja sem tetszik.) Mélységesen fel vagyok háborodva, mert utálom az igénytelenséget. Rendkívül sajnálom, hogy a Ghibli-sorozat filmjeinek szinkronja gyakorlatilag futószalagon készült, és ez azért különösen szomorú, mert a Chihiro Szellemországban és A vándorló palota esetében viszont kiváló munkát végeztek. Mei pedig még mindig visítozik a hátam mögött, és ha így folytatja, kénytelen leszek csatornát váltani... Még jó, hogy Totoro nem beszél... Jól tették az illetékesek, hogy nem engedték szinkronizálni (=elcseszni) a Whisper of the Heart-ot. A többi filmmel is így kellett volna tenni.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én inkább Társulatot nézek, az ő hangjuk valamivel jobb :dirr:
Viccen kívül, nem láttam még a Totorot magyar szinkronnal, de valószínűleg jobb is, mert nálam még az állítólag jobb szinkronok (Chihiro, Cowboy Bebop) sem ütik meg a minimum szintet... Ismét maradok a japán hangnál, azt hiszem.
Egyébként a Totoro az egyik kedvencem Miyazakitól, a másik meg a Whisper, és azt hiszem, jövő héten azért a Porco Rossonak adok egy esélyt, hátha végighallgatható lesz... ;)
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Miyazaki Hayao

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Válasz küldése