Újoncok / bemutatkozások

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jó itt látni Risa! ::neko:: ::taka:: Nekem nincsenek kérdéseim, már elég jól ismerlek. ^^ Félni pedig abszolút felesleges ettől a társaságtól, még ha első látásra ezt a benyomást is keltjük. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Vííí, Risa, üdv itt! :D (Mimi cicát pedig titkon elbűvöltem.XD)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Szia Risa! Nekem meg végképp nincs kérdésem.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

A fórummotor a főoldal alján írta:Legújabb regisztrált tagunk: Risa
Csak nem...??? Megtört a jég, leomlott a fal, az örök "majd egyszer talán" végre mégis elérkezett? :D Üdv itt nálunk Risa, remélem leszel olyan aktív mint AA-n, várjuk az animuvéleményezéseket!

Nekem volna kérdésem, mégpedig hogy melyik egyetemre jártál, és mikor kezdted az évfolyamot? Mert még a régi, duplaszakos rencerben végeztél ha jól látom, én is abban jártam, és szintén japán szakra (angol mellett) a Károlin.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Wow, köszönöm szépen a szíves fogadtatást~ :oops:

tulokos: nem, nem vagyok vegetáriánus. XD Ellenben anyukám időről időre próbálkozik a témával, úgyhogy mostanában, ha hazalátogatok, és reménykedem, hogy végre ehetek valami jó kis hazait, elém rakja a zöldturmixot, amit mérsékelt lelkesedéssel fogyasztok el. :'D

Surci: hát látod, megérte az a sok puhítás. XD Az egyetemi téma kicsit bonyolult, magyar-német szakon kezdtem még 2005-ben az ELTE-n, az utolsó régi rendszeres évfolyamban, de a németet abbahagytam, magyar mint idegen nyelvet vettem föl helyette. Aztán 2009-ben kezdtem el a japán BA-t is, szintén az ELTE-n, viszont az MA-t később már én is a Károlin csináltam, de az 2013-15 között volt, szóval szerintem már nem találkozhattunk. Aztán sajnos besokalltam a megírandó szakdogák mennyiségétől, és a magyar mint idegen nyelveset és a japán MA-sat azóta se sikerült megírni. :'D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szia Risa, üdv itt nálunk! :) Eredetileg annyit akartam volna kérdezni, hogy honnan ismer itt rajtam kívül láthatóan mindenki, de közben összeraktam, hogy AA-s ismeretségről van szó, úgyhogy nekem sincs kérdésem. XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Risa írta: 2017.06.23. 20:15 Helló mindenkinek~ *waves*
Üdv egy talán nem annyira félnivalótól :drop:

Mostanában én is ritkásabb vagyok, egyes témák eléggé elborzasztanak ahhoz, hogy lassan olvasni se legyen kedvem, pl. az a jó kis magyar vonatkozású linkelt cikk rátett még egy lapáttal a depressziómra, főleg ahol az éppen csak az éhenhalástól megóvott tömegről van szó, mert abba én is bele találtam keveredni, és néha már tényleg azt kívánom, hogy bárcsak hülye lennék, mert így nagyon nehezen viselem :knife:

Na jó, tényleg abbahagyom.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa csatlakozásának amúgy kisebb háttértörténete van, szegénynek folyamatosan rágta a fülét Catrin, Surci, meg én is, hogy regisztráljon ide be bátran, de már olyan szinten, hogy mi nem ilyen klubokban fizetett kidobóembert játszottunk, hanem annak ellenkezőjét, a bedobóembert. :D

Üdv itt, nem kell félni tőlünk, a fangirlködést is szívesen fogadjuk, nem harapunk érte, én is épp egy fanboy-ömlengést készülök pont írni a LoGH topicba. :3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Üdv a fórumon, Risa! ::jsmile::
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Yaaay, örülök, hogy végre megérkeztél ide, Risa! ::hehe::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Risa írta: 2017.06.23. 23:35 szerintem már nem találkozhattunk.
Valóban nem, pedig magam is a 2005-ös, utolsó duplaszakos évjáratot kezdtem, de ezexerint te még csak nem is akkor kezdted a japánt hanem később, így ha véletlenül az ELTE-re vesznek fel (1 pont volt a különbség), akkor is elkerültük volna egymást.
alvaro írta: 2017.06.24. 06:06 pl. az a jó kis magyar vonatkozású linkelt cikk rátett még egy lapáttal a depressziómra, főleg ahol az éppen csak az éhenhalástól megóvott tömegről van szó
OFF: Ez melyik? Vagy csak én nem tudom beazonosítani?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Balus »

Üdv körünkben, Risa!

Off: Nahát, nem is tudtam, hogy más Károlisok is vannak itt rajtam kívül. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Köszi szépen nektek is~ ::jeye::

Amúgy én tökre szerettem a Károlit. :D Az MA-s szaktársak mindig szidták, hogy így a TO, úgy a tanszék, minden szar, én meg ott pislogtam, hogy az ELTE-hez képest itt minden flottul és olajozottan működik. :'D
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Balus »

Risa írta: 2017.06.24. 17:29 Amúgy én tökre szerettem a Károlit. :D Az MA-s szaktársak mindig szidták, hogy így a TO, úgy a tanszék, minden szar, én meg ott pislogtam, hogy az ELTE-hez képest itt minden flottul és olajozottan működik. :'D
Az ELTE-re nem jártam soha, így onnan nincsenek tapasztalataim, de amit a Károliban mindig is szerettem, hogy sokkal kisebb az ilyen nagy egyetemekhez képest, mondhatni családias a hangulata. BA-n és MA-n a mi szakunkon voltunk kb. ötvenen, így mindenki ismert mindenkit, és jól össze tudtunk dolgozni, pl. a tételek kidolgozásánál. Ja és a BTK épületétől egy köpésnyire ott van a Szabó Ervin könyvtár, ami szintén nagy bónusz.

Mondjuk a TO-val folytatott csatározásokról én is tudnék mesélni... :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hehe, ha már így nosztalgiáztok egy picit én isXD: mert szintén jártam egy rövid ideig a Károlira, de én a jogi karára, ami kint van a francban Újpesten és baromi kicsit. Szóval amellett, hogy hatványozottan családias volt az egész, még ilyen vidéki feelingje is volt a belvároshoz képest. A TO-val sem rémlik különösebb fennakadás, legalábbis tényleg nem akkora, mint az ELTE-n (most így hirtelen nem is emlékszem hol volt a TO, bár valami rémlik.XD)

Mondjuk az eltén az én szakomon még kevesebben voltunk, mint a Károlin (40-ről hamar lecsökkentünk 10-re vagy kevesebbreXD), a japó vagy távol-keleti felvett óráimon mindig 2x 3x többen voltunk, még akkor is, ha nem voltak összevonva. (Persze volt azért ilyen nagyelőadós, 100-200 fős élményem is, csak az a TTK-n vagy párom óráin vagy a mi társadalmi szarságunkon, ami azokba az épületekbe volt beosztva.)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Risa »

A Károli nálunk is nagyon családias volt, első évben 10-en voltunk, második évben 5-en talán? :D A többiek kimentek Japánba (fene a jó dolgukat ;__;). Persze a japán szak az ELTE-n se volt nagy, ott se voltunk 40-nél többen.

Balus: bármi szörnyűséget is mesélnél a károlis TO-ról, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az ELTE-s TO alul tudná múlni. XDD
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Leara »

*jelentkezik* Szintén Károlis :D. Nekem a japán minor volt, a főszakom pedig kommunikáció... ott voltunk kb. 45-en, aztán harmadévben szakosodtunk, akkor maradtunk kb. 15-en (pont azokkal, akikkel addig is elég jóban voltunk, szóval remek kis csapat jött össze és baromira élveztem azt az egész évet :D).

A TO-val nincs sok tapasztalatom, tényleg csak akkor mentem, ha nagyon muszáj volt... többnyire normálisak voltak, viszont amikor mentem a diplomámat átvenni, akkor egyikük sem köszönt vissza, ami engem eléggé fel tud bosszantani XD. Nekem más bajom volt a Károlival (ami miatt magát a sulit kifejezetten gyűlöltem már a végére), de ezt túl hosszú lenne elmondani és megint csak felhúznám magam rajta :D.

És persze üdv itt, Risa :)!
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Károli TO-ról nekem mindig az ugrik be, hogy ha valaki "Áldás békességet!" köszönt akkor hamar megkapta mindenki, hogy ne koptassuk ezt a köszönési formát ezt hagyjuk meg máskorra. Bezzeg, ha valaki "Jó napot kívánok!" formulát használta akkor meg az volt baj, hogy itt mégiscsak a püspöki hivatal felett vagyunk egy szinttel, tudjuk már hogy mit illik mondani.

Ja igen vannak kérdéseim. Mind az első körös mind a második körös.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Köszi, Leara~ ::jsmile::

iskariotes: hühh, feladtad a leckét. XD Majd öö... majd. :lol:
Amúgy nekem ez új, hogy a "Jó napot" nem elég jó a Károlira. XD
Avatar
murasaki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.07.07. 09:57
Nem:
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: murasaki »

Szép napot mindenkinek!

Risa pozitív példájára és Catrin biztatására gondoltam én is beköszönök, mivel azt hiszem már elég régóta követem figyelemmel a fórum életét. Azt még nem tudom előre, milyen sűrűn fogok írni, de az biztos, hogy olvasni ugyanígy rendszeresen fogom a fórumot. Eddig nem igazán vettem ki a részemet a posztolásokból, inkább megmaradtam az olvasói státusznál. :) Rólam annyit lehet tudni, hogy grafikus a foglalkozásom, szeretem a Marvel filmeket és képregényeket, a horror mangákat és könyveket. Animék közül kedvelem mind a régebbi darabokat, mind az újakat.
Risához hasonlóan én is macskatartó vagyok. Bár jelenleg rengeteg kiscicánk is van. XD
A nagy vitákból nem szeretem kivenni a részemet, de mivel tudom, hogy itt általában nagyon kulturált eszmefuttatások születnek, többször is szerettem volna már bekapcsolódni, de eddig mindig elbátortalanodtam. :'D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Üdv a fórumon, murasaki! :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Üdv az Aoin! Btw sokszor láttalak már beloggolva, fura is volt hogy nem postolsz, mert aki csak lurkol, nem szokott belépni. Ahogy mindenkit, téged is bátorítanálak a postolásra, véleményezésre.

Egyébként kifejezetten örülök neki hogy az elmúlt fél-háromnegyed évben ennyi új ember idetalált és nagy többségük rendszeres, visszatérő poster lett, így nemcsak a keménymagnak kell tartania a frontot. Mégis megérte a Jamesonos kontent-követelmény, sikerült új fórumereket bevonzani :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Üdv a fedélzete-... nem, ez túl idejétmúlt. Akkor üdv itt, mi szél hozott er-... ez meg túl kínos!

Szóval üdv itt, murasaki.

Egyébként ezúton bátorítanám a mostanság regisztrált (és az ezután idetévedő) tagjainkat, hogy nyugodtan használják a fórum akár rég elfeledett témáit is, nem gáz a thread necro, ott egy halom (szerintem) érdekes topic például az általános anime témában is, a Top 5 anime threadben pölö lassan három éve nem született új hsz.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

:D Remek, üdv itt murasaki!
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Újoncok / bemutatkozások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Óó, sziaa~ <3 Meg vagyok hatva, hogy én vagyok a "pozitív példa". XD Nem akarsz mutatni képet a kiscicákról? :oops:
Válasz küldése