Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta:Azt nem tudom észrevetted-e, hogy az esküvői ruha visszaköszönt onnan a legújabb részben.
Az epizód közben ugyan még nem esett le az a tantusz (helyette az esett le rögtön hogy Soichirou nem véletlenül használta a menyasszonyi ruha megnevezést), de az ED1 "tiszta" változatának megnézése után már nekem is feltűnt az hogy mire akartak az ED1 említett részével utalni. Nem lepődnék meg azon ha a végén pont Senketsu lenne majd az esküvői ruha és a "vőlegény" egyben (agymosás nélkül, ofkorsz), de van egy érzésem hogy egyelőre csak nekem vannak ilyen jellegű agymenéseim.
Rui-chan írta:Töltsd le a teljes albumot valahonnan, azon rajta van az OP-ED páros instrumental verziója. :wink: Sok helyen már úgy jelölik, hogy karaoke verzió.
Utólag visszagondolva fogalmam nincs miért nem volt annyi eszem hogy utánanézzek egy megjelenési dátumnak amikor más címeknél reflexből keresek rá, de így is köszönöm a tippet, megtaláltam mind a kettőt és tényleg jobban bejönnek instrumental változatban. :) Az mondjuk valamiért jobban szórakoztat a kelleténél hogy az OP címében nem hagyták ki a "*3*" ziccert, de ez most lényegtelen.

És hogy kompenzáljak a komment eleji offért: Dominion Tank Police japán és angol szinkronos OP. Az angol szinkronos OP enyhén szólva alulmarad a japánival szemben ha változatosságról van szó, de ezért cserébe az angol változat annyira tipikusan nyolcvanas évekbeli dancepop hogy nem tudom nem szeretni, és szerintem a sztori világához/stílusához is jobban passzol.
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Cruel Angel írta:...6-8 éve inkább...
(Utólagos helyesbítés: mivel a sorozat 2007-es, én meg biztos, hogy lefutása után néztem bele, tehát én is 5-6 éve. Pedig messzebbinek tűnt az emlék.)

De hogy én is on legyek: Épp egy FMA Brotherhood újranézés vége fele járok, és arra jutottam, hogy kb. mindegyik opening baromi jó, pedig nagyjából mindegyik a mainstream opening klisékből építkezeik. (Lásd még every anme opening ever.) Talán a leggyengébb a második, aminek következménye az volt, hogy a harmadik volt régebben a kedvenc FMA B. openigem (mert, hogy hű de epik az előző után), de ezt most revideáltam. Az utolsó az. Viszont bónuszként kiemelném a negyedik endinget, amelyről továbbra is az a véleményem, hogy gyakorlatilag akár opening is lehetne, ha az állóképeken animálnának itt-ott még. XD Mindenesetre nagyon erős pontot tudtak tenni a részek végére a már az ending animáció előtt alákevert kezdő gitár és dob.

Bónusz: bár nem anime, és nem is szándékozom megnézni de a cg anime sztájl fanszervíz fájtos cucc, azzal a névvel h RWBY számomra zeneileg igen szimpatikus openinget kapott. (Megnézni leginkább azért nem akarom mert egyrészt néhol elég choppynak tűnik az animáció, másrészt amennyit belehallgattam a trailereknek hála a párbeszédek bénan vannak írva és még bénábban vannak szinkronizálva. Emellett meg fanszervíz, ami meg nem igazán az én műfajom. Bár aláírom a mechanikus kasza, ami amúgy egy snipergun megérdemel egy piros pontot. XD ~ Miért nem egy fájting/bítemáp játék ez, akkor talán jobban érdekelne. XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Most a korábbi ellenszenvesebb linkemmel ellentétben egy igazán gyönyörű számot hoztam. :D Mindenkinek ajánlom!

Paraméterek:
- Ez is Turn A Gundam szám (Kano Yoko most is remek OST-t alkotott), ezúttal az utolsó epizód záróképsorainak ending zenéje (nem a rendes ED), melynek összhatása fantasztikus. - Amúgy sok Gundam TV megirigyelhetné ezeket a záró jeleneteket, szomorú is vagyok, amiért a Seednél ez (a remek vége ellenére) hiányzott, ami még a Destiny fényében megbocsátható lenne, ha annak nem bosszantó flashback jelenetek virítanának a vég-endingjében (még jó hogy végül kaptunk pár elfogadható momentet a final specben...). Ennyit erről, a Fighter G zárását meg pl. WTF?!-ban semmi sem überelheti.XD
- Negatívum lehet, hogy akik nem függnek rá egyből a dalra, azoknak 2,5 perc után unalomba fordulhat. Mivel onnantól az addigi hatások szokásosan ismétlődnek/fokozódnak (aminek persze én nagyon örülök, mert még tovább élvezkedhetek:P).

És akkor már linkelem is, miről hablatyolok ennyit, két verzióban:
1. A nyers szám, aki teheti hallgassa meg. :)
2. Akik nem tervezik megnézni a Turn A-t, nem írtóznak a (semmi extra gundam vég) spoilertől vagy látták a sorozatot és nosztalgiáznának, nekik itt van a jelenetekkel együtt. Egyszerűen imádom!
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Lehet megvan a kedvenc openingem erre az évre? :D
Sidonia no Kishi OP
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Fú, hát erre igazán nem számítottam, JJBA: Stardust Crusaders endingje a Walk Like an Egyiptian lett! Ezt a számot már nagyon régóta ismerem és szeretem is, szóval örültem neki, hogy anime endingként hallom viszont. :vigyor: Mellesleg nagyon poén ehhez az új sorozathoz, hiszen pont Egyiptomba tartanak a szereplők és szerintem egy jó része ott fog játszódni.

Amúgy régebben is volt már ilyen, pl. Franz Ferdinand Do You Want To című száma, ami Paradise Kiss endingje.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hehe, tripla. ^^"""

Na, de ezt tényleg muszáj beraknom, ha már a Yamato kapcsán belefutottam! ::^_^:: Amúgy mivel ez OVA, ezért elég sok endingje van, amik közül eddig toronymagasan a Kioku no Hikari vezet nálam. Már Kokia hangja is nagyon sokat hozzáad az élményhez, szeretem a különleges énekhangját. A zene se semmi, nem az a szokványos Jpop, amit megszokhattunk. Maga a videó amúgy nem érdekes, azt direkt nem linkeltem, mert csak az adott részből vágnak össze néhány jelenetet alá.

Amúgy az opening bár nem teljesen a stílusom, mégis úgy gondolom érdemes megemlíteni, mert lehet valakinek pont bejön. A teljes verziót amúgy egy rakás énekes, együttes adja elő, csak nem igazán lehet kihallani.

Ami mostanában nagyon bejön, az a Nobunaga the Fool második openingje. Kicsit itt is húztam a számat, mert az első is nagyon tetszett, szóval nem akartam, hogy lecseréljék. Aztán kiderült, hogy az új zenei és képi világában is jobban bejön, mint a régi. XD Tetszik a stílusa, ahogy váltogatja a zenei elemeket, bár lehettek volna bátrabbak, egy kis randomizálás még nem ártott meg senkinek.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudok nem arra gondolni, hogy ha a Gokukoku no Brynhildr openingje nem ez az "off-vocal" izé lenne (a vége felé picit dubsteppel keverve, amit szívem szerint kivágtam volna a francba), hanem szereznek ehhez a dallamhoz egy énekest is, akkor most simán ott lenne a szám az olyan "nagyok" között, mint pl. a Shingeki openingje. Legalábbis nálam, mert egyébként marhára bejönne, de mivel egy kezemen meg tudom számolni, hány animénél sült el jól ez a "csak dallam" opening (sajnos ennél sem), így megmarad az egész egy "háttérzenének", amit mondjuk inkább használnék fel valami Marvel/DC szuperhősfilm csatajelenete alatt, mint anime openingként. Kár érte. :(

Érdekes, ezeket a nyugatiak valahogy jobban el tudják találni. X-Akták, Sliders, Trónok Harca, Doctor Who, csak pár a kedvenceim közül, ahol nincs énekes, mégis teljesen jók/feelingesek a nyitóik. Animékből meg hirtelen csak a Cowboy Bebop-é ugrik be, ott nem hiányzott a szöveg, mert a dal önmagában ütött, de más eszembe sem jut. (Ja de, a Trigun-é, de azt inkább hagyjuk... ^^" Meg a Lodossnak volt valami ilyesféle, de ott az egész franchise-t igyekezett gyorsan törölni az agyam a megnézés után, így a zenéjét is. XD) Amúgy a Brynhildr OP-jára visszatérve: nekem a Railguné jutott róla az eszembe. Az lenne ilyesmi, ha kiszednék belőle az énekes részt. (Szerencsére nem tették, így ott egy valóban epic openinget kaptunk.)

Na, de hogy azért valami vidám vége legyen a postnak, van egy opening/theme/akármi, amiből vétek lenne vokálos verziót csinálni: Lupin the 3rd theme :vigyor: Persze a slusszpoén, hogy ebből bezzeg csináltak vokálos verziót, ami hát...olyan is. Fura. ^^" (Mondjuk tuti segítene a dolgon, ha nem valaki olyat kértek volna fel, aki hát...mondjuk úgy, hogy a Megasztárban valószínűleg már a selejtező elején kiesne. XD Ráadásul amikor a vége felé mindig beleéli magát, az eredmény csak annál rosszabb lesz... :dirr: XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Nem tudok nem arra gondolni, hogy ha a Gokukoku no Brynhildr openingje nem ez az "off-vocal" izé lenne (a vége felé picit dubsteppel keverve, amit szívem szerint kivágtam volna a francba), hanem szereznek ehhez a dallamhoz egy énekest is, akkor most simán ott lenne a szám az olyan "nagyok" között, mint pl. a Shingeki openingje. Legalábbis nálam, mert egyébként marhára bejönne, de mivel egy kezemen meg tudom számolni, hány animénél sült el jól ez a "csak dallam" opening (sajnos ennél sem), így megmarad az egész egy "háttérzenének", amit mondjuk inkább használnék fel valami Marvel/DC szuperhősfilm csatajelenete alatt, mint anime openingként. Kár érte. :(
Nekem még valamennyire bejön az opening. XD Hogy őszinte legyek igazából csak ezt tudnám kiemelni a grafikán kívül, mint pozitívum. :dirr: Viszont a készítők gondoltak egy nagyot és a legújabb részben lecserélték az openinget erre. Már önmagában sem szeretem a hörgést ének helyett, de ami még rosszabbá teszi a szememben, hogy a zenéje tök jó. Mellesleg az egészet ilyen WTF fejjel néztem végig. XD Vagyis normális énekkel szerintem simán lekörözhette volna az elsőt, így viszont maradok annál.

Ha már szóba került a Railgun és a Shingeki, akkor bemutatnám a két anime openingjének szerelemgyerekét, vagy a Black Bullet openingjét. :D Először nem tudtam, hogy mi olyan ismerős ebben, mígnem egy fórumon valaki megemlítette, hogy olyan mintha a Shingeki és Railgun zenéjének keresztezése lenne. Akkor esett le, hogy tényleg, mert az elején a kórus kicsit a Jiyuu-ra hajaz. Mivel az előadó a Fripside, akárcsak a Railgun esetében, ezért nem meglepő a hasonlóság. Ennek az együttesnek is megvan a maga stílusa, amiről könnyen fel lehet őket ismerni.
Egyébként az endingje is nagyon teszik, különösen az első dallam, olyan misztikus hangulatot áraszt. A képi világa is bejön, a történet ismeretében pedig igazán szép metafora lett. Amúgy mintha az utóbbi időben eléggé nagy divattá vált volna az egy szereplős opening vagy ending.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Lehet megvan a kedvenc openingem erre az évre? :D
Sidonia no Kishi OP
Nálam egyértelműen a kedvencek között van a tavaszi OP-ok között. Mondjuk az Angela számokat általában szeretni szoktam. ^^
Titkos írta:Nem tudok nem arra gondolni, hogy ha a Gokukoku no Brynhildr openingje nem ez az "off-vocal" izé lenne (a vége felé picit dubsteppel keverve, amit szívem szerint kivágtam volna a francba), hanem szereznek ehhez a dallamhoz egy énekest is, akkor most simán ott lenne a szám az olyan "nagyok" között, mint pl. a Shingeki openingje.
Komolyan ez az opening? :shock: Nem nézem a sorozatot, csak az OST-ba hallgattam bele, és nagyon bejött ez a zene, viszont azt hittem, hogy ez csak a main team, vagy valami hasonló. ^^'
Rui-chan írta:Viszont a készítők gondoltak egy nagyot és a legújabb részben lecserélték az openinget erre.
LOL, ez ugyanaz a banda, akik a Kaiji 2 openingjét is elkövették. Van egy stílusuk az biztos. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Viszont a készítők gondoltak egy nagyot és a legújabb részben lecserélték az openinget erre.
Jézusom, ezek mintha tényleg arra mennének rá, hogy hogyan tudják újra és újra megkínozni a nézőket. XD Ez még rosszabb, mint az első OP. :dirr:
Rui-chan írta:Ha már szóba került a Railgun és a Shingeki, akkor bemutatnám a két anime openingjének szerelemgyerekét, vagy a Black Bullet openingjét. :D Először nem tudtam, hogy mi olyan ismerős ebben, mígnem egy fórumon valaki megemlítette, hogy olyan mintha a Shingeki és Railgun zenéjének keresztezése lenne. Akkor esett le, hogy tényleg, mert az elején a kórus kicsit a Jiyuu-ra hajaz. Mivel az előadó a Fripside, akárcsak a Railgun esetében, ezért nem meglepő a hasonlóság. Ennek az együttesnek is megvan a maga stílusa, amiről könnyen fel lehet őket ismerni.
Na, ez viszont tényleg jó lett, köszi! :)
Mariko írta:Komolyan ez az opening? :shock: Nem nézem a sorozatot, csak az OST-ba hallgattam bele, és nagyon bejött ez a zene, viszont azt hittem, hogy ez csak a main team, vagy valami hasonló. ^^'
Ugye? És annak (mármint main theme-nek) tökéletes is lenne, de mint OP, elég gáz.

Időközben egyébként újabb "jómadárral" találkoztam, bár itt meg az a "vicces" helyzet állt elő, hogy maga a szám közel 10/10 számomra, csak a klipje lett iszonyú vérszegény. A Danganronpa openingjéről van szó. Zeneileg nekem legalábbis marhára bejött ez az animéktől szokatlan stílus (kezdve onnan, hogy ugye angol a szám...), viszont amit elénk dobtak látványilag a készítők, ahhoz tényleg pofa kell... Értem én, hogy egy visual novelből készült az anime, de basszus, attól még nem kell, hogy az opening is teljesen úgy nézzen ki. (Sőt, lassan olyan látványvilágú visual novel openingek jönnek ki manapság, hogy játéktól is szégyen lenne egy ilyennel kijönni...) Komolyan, ha a medve nem riszálná ott magát, kb. állóképek tologatásából épülne fel az OP. Na, mondjuk ez a Brynhildr-höz képest még mindig egy fokkal jobb, hiszen a zenét annyit hallgathatom önmagában, amennyit csak akarom, max az anime nézése közben zavaró, hogy ezt a fantáziátlan izét tolják a néző elé.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ugye? És annak (mármint main theme-nek) tökéletes is lenne, de mint OP, elég gáz.
Szerintem nem azzal van a baj, hogy instrumentális a zene, hanem azzal, hogy maga az animáció nem passzol hozzá. Egy ilyen "állok a mezőn és nézek magam elé" jelenetekkel teletűzdelt videóval a Shingeki OP se működött volna. Ehhez a zenéhez szvsz egy pörgősebb, látványosabb videó kellett volna, és akkor máris más hatása lenne.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Catrin írta:A szezonból látott-hallott zenék eddig számomra erősen elmenősek, bár a Nobunaga the Fool op-ed párosát kezdem jobban megkedvelni.
Azok epikusak voltak. És ezek után képesek voltak lecserélni őket ilyen lófasz semmilyen j-poprock szarokra.

Egyébként az idejiek közül már annyi remek volt, hogy lehetetlen választani. A Tokyo Ravens Outgrow-ját elpróbáltam conon, mert zseniális, bár nekem nem ment. A Tonari no Seki-kun ending is fergeteges, HanaKana zseniális a szerepben. A Space Dandy zenék ugyan stílusosak, de annyira nem kiemelkedőek, az animével ellentétben. De a Norigamiért elismerés a Bonesnak, a Goya no Machiawase hihetetlenül ütősre sikeredett remek animációval. Amúgy asz instrumentálissal semmi gond nincs, a Gokukoku no Brynhildr opening is úgy hangulatos ahogy van. Ami pedig a Knights of Sidoniat illeti, Angela miatt nem is nagyon lőhettek mellé, csak a CGért kár természetesen.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nálam mostanság tombol a mindenevőségem. :knife: A Nobunaga zenék is egész eltérően alakultak. Végül megszerettem az első op/ed-et, aztán jött ez a baromi nagy katyvasz szám 2. nyitónak és az emberbe törően kellemes (közkedvelten Mucha style-os) zárás, amik azóta beleivódtak a fav mappámba.

És még a Kamigami csilli-sablon zenéit is együtt éneklem a seiyuukkal, ami nem igazán jellemző. :hammer:

Na de ez a Sidonia op tényleg jó, viszont egyelőre ez sem segítette elő az animével való ismerkedésemet (pedig tervben volt egy időben). Az Angela számokkal pedig továbbra is úgy vagyok, ha nem is tetszenek, pár hallgatás után valamekkora mértékben mindig a rabjuk leszek. (Ha jószívű lettem volna, miattuk talán megadtam volna a 2 pontot a Copira... Túl sok a volna. De továbbra is a Fafner tőlük a best!)

A szezonról más élmény most nem jut eszembe, talán még annyi, hogy tetszett az Akuma no Ridikül "minden csajnak külön ending" megoldása. Bár a számok ott aztán tényleg totál sablon felejtős nullák voltak.

Nemrég (azt hiszem, hogy már valahova valamikor linkeltem ide) a múltkori retro kedvencem <3 XD után mostanság ezekre a retróságokra függtem rá. :LOL: Bár már annyira, hogy a sorozat nézése közben néha rájuk unok.^^ Amúgy Kabamaru és a baromságai eddig a vártnál is pozitívabb csalódást hoztak.

Ami pedig a napokban nem hagy nyugodni az a Bokurano kicsit vicces, de gyönyörű hangzású/hatásvadász openingje. Totál rákattantam. Lehet az animét is lassan meg kéne már nézni...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Free! S2 ending :lol:
Nekem jobban bejön az első azzal az arabos világgal, de ezen is fél órát szakadtam a röhögéstől. Ahogy Rin táncol a végén... attól meghaltam. Meg Haru sellő fiúként. XDDD A KyoAni-nál valami totál elpattant, most már nincs kétségem efelől.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Jah... ez az end zeneileg lényegesen gyengébb lett, de azért seiyuuk, cuki képek, "sztori elem" (=utsó kép), na és persze a múltkori idétlen-táncok közül kimaradó Rin-tekergés... hát igen. ::japtoun::
Azért az arab nagyon fav. listás lett nálam, ami nemcsak seiyuus fülbemászó zenéjének, hanem az egy percnyi hatásvadászul nagyon találó sztorijának is magasan köszönhető. Összhatás YEAH! (de ezek a bishi táncok mindig cikik maradnak.XD)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, a Free!: Eternal Summer endingjével az a baj, hogy a fanservice ugyan benne van, meg "aranyosnak" aranyos, de zeneileg sajnos meg sem közelíti az első szezon záróját. :( (Reméltem, hogy legalább valami fele olyan jót összehoznak.) Plusz igen, az elsőnél azt se felejtsük el, hogy volt egy "arabos sztori" a klipben, míg itt kb. csak annyit látunk, mintha valami különösen debil, benarkózott cosplay party-t rendeztek volna a srácok, és ott ökörködnének random módon. XD

Viszont, hogy jót is mondjak: az opening szerintem felülmúlta az első szezonét, azt meghallgattam vagy kétszer, de utána inkább áttekergettem, viszont ez a mostani kifejezetten tetszik. :)

Ja és a Sailor Moon Crystal OP/ED párosa is nagyon bejövős, hozzák a feelinget. :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Plusz igen, az elsőnél azt se felejtsük el, hogy volt egy "arabos sztori" a klipben, míg itt kb. csak annyit látunk, mintha valami különösen debil, benarkózott cosplay party-t rendeztek volna a srácok, és ott ökörködnének random módon. XD
Az a helyzet, hogy nem csak cosplayes ökörködésről van szó, hanem a fiúk jövőbeli munkáiról. A végén még látszik is, amikor gyerekként rajzolnak és a foglalkozásokat vetették papírra. Azért Haru nagyon komoly szakácsként. De Nagisa a legbetegebb űrhajósként, róla nem gondoltam volna, hogy ilyesmi az álma. XD Azon behaltam, amikor Rin letartóztatja a két shotát (az egyik a csapattársa, a másik valami új karakter) és már eleve rabruhában vannak. :lol:
Titkos írta:Ja és a Sailor Moon Crystal OP/ED párosa is nagyon bejövős, hozzák a feelinget. :vigyor:
Az ED-et még nem hallgattam meg normális verzióban, mert nyaralunk (AnimeLand-es társaság) és annyit kockultunk már, hogy kevés a mobilnetünk, ezért videó nuku. :dirr: Az OP-ot még pont meg tudtam nézni jó minőségben és igen, Revo még mindig tud. A dalszöveg zseniális, a zene is jól érezhetően a stílusa és valóban hozza a feelinget.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Az a helyzet, hogy nem csak cosplayes ökörködésről van szó, hanem a fiúk jövőbeli munkáiról. A végén még látszik is, amikor gyerekként rajzolnak és a foglalkozásokat vetették papírra. Azért Haru nagyon komoly szakácsként. De Nagisa a legbetegebb űrhajósként, róla nem gondoltam volna, hogy ilyesmi az álma. XD Azon behaltam, amikor Rin letartóztatja a két shotát (az egyik a csapattársa, a másik valami új karakter) és már eleve rabruhában vannak. :lol:
Oké, ez nekem totál kimaradt. XD Így már azért egy fokkal tényleg jobb, plusz így a harmadik hallgatás körül már a zene is egész megszokható, de azért a Splash Free miatt még vérezni fog a szívem egy darabig. XD

Más: Tudom, hogy nem létezik tökéletes opening, de asszem, hogy ez nálam közel áll ahhoz. :3 (Zeneileg, klipileg és hangulatilag egyaránt.) Szerintem megvan, melyik animét fogom legközelebb elkezdeni, amúgy is minél többet látok ebből a sorozatból, annál szimpibb lesz. :3 (Hogy miért, azt majd a megfelelő topicban kivesézem, ha legalább a TV sorozatán túl vagyok, egyelőre legyen elég annyi, hogy pozitív értelemben igencsak meglepett. :D)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Ha már "tökéletes"... Kész. Hetek óta nem tudok betelni vele. :D Ezt nektek! Hehe... ::jeye:: (Nem hittem, hogy überelni tudja az előtte lévőt, de ezek a képek alatta, és ez a zene... aaaaaaaahhhhhh!!!!444444)

A szezonból amúgy a kedvencem egyelőre a Nobunaga Concerto endje lett, ami félelmetesen hatásos minden ronda cg-je ellenére. Így a rész végén főleg jól szól. (Azt hittem ez lesz az op, de a második részben is endingként jött, op pedig sehol.)

Amik még érdekesek az általam vaccsoltakból azok a Zankyou no Terror elvont zenéi. Az op ahogy indul eléggé bejön, amúgy egyelőre elvagyok vele, ahogy az ed-ben is van valami hasonló vonzóság.

Az új aldnoáhs Kalafina zene pedig elsőre nagyon katyvasznak és gyengének tűnt, de már azóta beleszerettem. :P Erősíti az eddigi animés Kalafina számokat. Párom szerint úgy indul mint a Madoka end, aztán át megy Kara no Kyoukaiba, majd Fate/Zeróba a dal. Csak egyetérteni tudok, az ilyen önlopást nem lehet megunni. :vigyor:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már mostanában nem vagyok valami aktív, legalább zenei téren adok valami életjelt magamról.

Tokyo Ghoul OP A zenét szoknom kellett, de ezzel a képi világgal együtt nagyon tetszik.

Aldnoah.Zero OP Szezonos kedvenc, de lehet, hogy az év openingjének is jelölni fogom majd decemberben, meglátjuk milyeneket dobnak még össze az őszi szezonban. Az ED is nagyon tetszik, csak kész szerencse kell, hogy megtaláljam YT-n, mert copyright miatt állandóan leszedik.

Tokyo ESP ED Általában nem igazán szeretem az ilyen stílusú zenéket, de ez valamiért megfogott. A képi világa is nagyon érdekes, talán ez segített jobban megkedvelni.

Sengoku Basara Judge End ED Szép a zenéje, bár az animáció elég spórolósra sikerült.
Az OP-t pedig ugyan azok követték el, mint a Brynhild második OP-ját, de ez valahogy kevésbé lett brutális.

SAO II OP-ja is tetszik, csak kár, hogy lelőttek benne jó pár dolgot.

Az egyik legnagyobb meglepetés a Captain Earth második ED-je volt. Végre eljutott a készítők agyáig, hogy 4 főszereplő van és jó lenne, ha mindenki figyelmet kapna. Az éneket Tiának köszönhetjük, aki a supercell-el együtt dolgozik, ezért volt olyan ismerős a zene. Az animáció is ötletes, nekem nagyon bejön.

Mahouka második OP és ED szintén jó lett, előbbinél újra Garnideliát kérték fel, hogy énekeljen egyet.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Örülök, hogy nem csak engem fogott meg az A.Z openingje. És igen, best önlopás evör.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Moon Pride full opening Az első dolog, ami meglepett, hogy mennyire "átlagos" dal lett. Azok után, amit Revo a Guren no Yumiyával és a Jiyuu no Tsubasával alkotott, nem hittem volna, hogy most vissza fog táncolni. Reménykedtem benne, hogy legalább 5 perces lesz a teljes opening, de ez is a szokásos hosszat kapta. Arra tudok gondolni, hogy nem adtak Revónak akkora szabad kezet, mint a Shingeki esetében, vagy nem érezte úgy, hogy történetet kell írnia. A dalszöveg amúgy tetszik, de azon hangosan felröhögtem, amikor többen felháborodtak, mert ez a dal arról szól, hogy a nők lenézik a férfiakat. Az ne zavarjon senkit, hogy egy férfi írta a szöveget. :dirr: A gitárszólók azért ott vannak, szóval tényleg lehet érezni a stílusát.

Ha már Aldnoah.Zero OP... :vigyor:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

És egyben az animáció meg eddig az animében még nem látott új kontetet tartalmaz. Nájsz.
Rui-chan írta:A dalszöveg amúgy tetszik, de azon hangosan felröhögtem, amikor többen felháborodtak, mert ez a dal arról szól, hogy a nők lenézik a férfiakat. Az ne zavarjon senkit, hogy egy férfi írta a szöveget. :dirr:
Aki ezen fel akar háborodni annak IMHO teljesen mindegy, hogy milyen nemű mondta az illető. (Ha férfi, akkor "áruló" :v) ... de amúgy meg... random opening dalszövegen hőbörgők lol.
Kár, hogy előbb le kell lőni a tumblörén a zenét, hogy élvezhető legyen ^^" Egyébként lájk.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Kár, hogy előbb le kell lőni a tumblörén a zenét, hogy élvezhető legyen ^^" Egyébként lájk.
Ja, bocsi, nekem a dashboard-on jelent meg, ott pedig nincs alatta zene.

Aldnoah a 4. részben új endinget kapott, ami nem is egészen új, mert OST-ként felhasználták már az első epizódban is. Ha letörlik a videót, tumblr-ön fent van csak a zene. (Megnéztem, nem indul el automatikusan a háttérzene. :vigyor: )
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Örülök ennek az endnek.

És itt egy újabb link tőlem. Most innen, mert itt nincsenek alatta/körülötte BL képek, mivel ez egy yaoi ending ('96-os Bronze Zetsuai). De bátran belehallgathattok.
Azt hittem unalmas lesz, erre nagyon hangulatosak és kellemesek ezek a dallamok (a refrén főleg!!). Szóval úgy éreztem, meg kell osztanom. ::jeye:: Még az über nyálas szövege ellenére is ütött amúgy az ova végén. :vigyor:
Válasz küldése