Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Én is dobok már valamit, ha már beestem ide is.

Rokujouma no Shinryakusha - Amikor megláttam az Anicharton, azonnal tudtam, hogy nekem való anime. Tény, megint egy Hárem a sok közül, de egy kicsi csavarral.

Ti mit szólnátok, ha lenne egy kb. 8 m2-es lakásotok, amire 4 másik ember is pályázik? Pláne ha egyik sem épp átlagos személy (Kezdve a cuki Loli szellemtől a földönkívüliekig)? Röhejes az, hogy csak 12 részesre tervezik, és több mint valószínű, hogy lesz több folytatása is, mivel a Regény, amire alapozták 16 kötetes.

Tetszetős megrajzolás, megunhatatlan poénok, és Nakamura Yuichi (Többek közt Okazaki Tomoya a Clannadból) már egy jó jel a sok első szerepes, mégis tehetséges seiyuu mellé.

Seirei Tsukai no Blade Dance - Ha már Lúd, legyen kövér alapon, belekezdtem ebbe az animébe is. A Varázslat és a szellemek sosem voltak a kedvenceim, de ez az anime megéri a pénzét. Nagyon szép minden értelemben, látványos, jó kis története van, és 4 rész alatt már több minden történt, mint más animében egy egész évad alatt.
Avatar
bpetr
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.07.30. 05:33
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: bpetr »

Zankyou no Terror

Kb. csak ezt nézem ebben a szezonban. Ezt is azért kezdtem el, mert terroristákról ritkán látni történetet. Valahogy a Mawaru Penguindrum jutott eszembe és ez a villanás vhogy tovább lendített, hogy ne dobjam a többi közé a mélybe.
Ahogy nézem egyre jobban tetszik, nem vonnék párhuzamot a Death Note-tal. Tetszik ahogy szórakoznak a rendőrökkel és h olyan lazán megy nekik, jó látni amikor a dolgok a tervek szerint mennek, persze később nyilván lesz bonyodalom. Igazából így 5 rész után nem találtam számomra feltünő sablonos dolgokat (lehet nem láttam eleget?:D) és ez nálam már elég, hogy meglessem a végét is.
A rajzolása is egész jó, pedig Josei besorolást kapott. Ezek a tompa színek sztem tökre illenek a karakterek kietlen életébe. Az opening/ending számomra is katasztrófa, de annyira, hogy az 5. részben néztem meg először teljesen az openinget. Ekkor derült ki, hogy Shinichirou Watanabe a rendező, kb. egyike annak a 4 rendezőnek, akiknek ki tudja miért, megjegyeztem a nevét.:) + Yoko Kanno a zenei producer, sztem ez se utolsó dolog, erre meg a 4. részben jöttem rá:P
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szerintem ez a Zankyou no Terror egyre átlagosabb lesz, avagy így kell a terroristákból jófiút csinálni 1 rész alatt.

Fú, ezt most muszáj közzétennem! :D Nekem baromira bejött ez kis előzetes, remélem az egész animének ilyen lesz a hangulata. A rajzolás "szebb" lett, de érdekes módon szoknom kell, valahogy ehhez jobban illett volna valami kevésbé letisztult grafika.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Á, a Ronia CG lesz. :( Nem mintha nem lehetne is így nézhető egy anime (Freedom...), de ez azért mégiscsak Studio Ghibli lenne, vagy mi...

(Amellett meg nem tudok nem arra gondolni, hogy egy olyan ugrásnak egy olyan vizes kőre minimum egy kiadós hanyattvágódással illett volna végződnie, csak akkor túl hamar véget ért volna a sorozat.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ronia nálam is várós volt, de mikor kijött a PV-je egyből elment tőle a kedvem. Erre a CG-re valahogy nem vágyom (így is random kínzom magamat az SD Gundammel, mikor eszembe jut), szokványos Ghiblis-style-ra számítottam. Szóval úgy fest a Polygonnak több keze van a cuccban, mint a Ghiblinek (lehet utóbbit csak Goro miatt tagelték oda xdxd). Vagy tényleg nagyon meg akar újulni/szűnni az eddigi formájuk. Pá Hayao, üdv Anno?! NONONONO!

Amúgy ha már szóba került ez az ábrázolás, az új FSN CG momentjeitől is félek (F/Z-ben sem voltam elégedett). Hiába ufotable, de ezt valószínűleg csak túlhisztizem (elvégre hangulatfüggően állok többnyire a CG betétekhez, és kötöttem már pár maradandó barátságot is).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Shidonia esetében még jó volt ez a full CGI, mert főleg mechák és csápos alienek álltak a középpontban, de a Ronja nekem se tetszik így.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem, visszanézve, meggondoltam magam. A Freedom szebben volt animálva.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ezek CG cuccok a Sidonia-t leszámítva elég tréül néznek ki meg olyan élet idegen mozgások vannak benne ami elrontja az össz képet.

Tényleg CG olcsóbbak a gyártási költségei azért próbálkoznak vele?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na jó, ezt most tök véletlenül találtam:
ha jól megnézitek, ez is CG, de alig látszik meg rajta.

ViharTáncos: Hogy Sárkánybaby egyik régi kommentjét idézzem "A CG ára egyenes arányban áll a minőségével."
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Na jó, ezt most tök véletlenül találtam:
ha jól megnézitek, ez is CG, de alig látszik meg rajta.

ViharTáncos: Hogy Sárkánybaby egyik régi kommentjét idézzem "A CG ára egyenes arányban áll a minőségével."
:) Ja világos akkor pont olyan mint a nyugatiasabb művek , mondjuk ezen a vidin tényleg szépen néz ki.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Zankyou no Terror

Banális dolgokon csúszik el ez a cucc attól, hogy egy igazán kiemelkedő anime lehessen belőle. Tényleg; sima banánhéjak okozzák a dolgot, viszont a repedés, amit a talajon hagy, igencsak látványos.

A karaktergárdát, mint negatívumot, szinte mindenki említi - okkal. Ez egy roppantmód ambiciózus anime, ami szeretett volna nagyon sokat elérni, de aztán annak végül csak a töredékéhez jutott hozzá, köszönhetően az alacsony epizódszámnak. Ennek orvoslására kétféle (egyszerű) alternatívát láttam volna: ad1 - kapott volna még egy szezont, ad2 - nem akar ennyire törtetni. Mert akárhogy nézzük, a karakterek egyszerűen igényelték volna a hosszabb terjedelmet. Jómagam is csak Shibazakit tudnám kiemelni, pedig a főbb szereplők közül még ő kapta a legkevesebb airtime-ot, viszont nem mindig csak akkor vették elő, mikor a plot éppen úgy kívánta. A többiekkel sajnos ez volt a helyzet, és ezen az sem segített valami sokat, hogy az amúgy is üres Lisát végül damsel-in-distressé degradálták, vagy hogy behozták a sorozat felénél Five-ot, akire mondjuk nagy szükség volt (hogy miért, arra mindjárt visszatérek), de végül nem értek el vele célt, lévén az egész csak arra futott ki, hogy "OMG, én is egy olyan modded agytröszt vagyok és NÁJN AZ ENYÉM!". A cselekedetei és a motivációja sokszor az irracionalitás küszében táncoltak.

Ezen felül is van számos hibája ennek a sorozatnak. Az utolsó rész például túlságosan pozőr. Ennél súlyosabb dolog, amit már a Death Note-ban is nagyon utáltam: az asspullok. Félelmetes, hogy mennyi volt belőlük és persze itt is az volt, mint az említett DN-ben: attól, hogy körülötted mindenki más segghülye, attól még te nem leszel okos. Igaz, Shibazaki? Sokszor elég nevetséges módon fejtette meg Nine-ék "feladványait", legtöbbször úgy, hogy az a dagadt fószer vezette rá valami baromsággal, amit éppen csinált. Mindenki más az egész őrsön meg teljesen használhatatlan? Gimme a break! A publikumot épp csak kicsit nézték hülyének...

Ami szintén nem tetszett, az leginkább az első pár részben keresendő. Itt még sokan dicsérték a sorozatot, nekem már itt is voltak vele gondjaim, mind közül a legerőteljesebben a repetitívségével. Más sorozatok legalább igyekeznek palástolni valahogy, mikor újra és újra ugyanazokat a köröket futják le, de itt még ez sincs. Az első pár epizód körülbelül abból állt, hogy videóüzenet, majd töprengés, legtöbbször valami asspull mint megoldás, majd rendőrségi konferencia. És ezt ismételték ilyen végtelen ciklusban, kínosan ügyelve a sorrendre. Five megjelenése mindenképpen üdítő változatosság volt, csak hát végül nem sikerült vele érdemben semmit kezdeni.

Szóval jah, a Zankyou no Terror a "félszemű a vakok közt" esete: lehet, hogy a mai animés színvonalhoz képest egy kimagasló próbálkozás, de önmagában véve szimplán csak egy "jó" sorozat, holott sokkal több lehetőség rejlett benne. Kár érte. Shibazaki, a directing, a grafika és az opening azért emlékezetes marad.

7 (alá)/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Terra Formars 1. rész

Ezek nem sokat tököltek, máris belevágtak a közepébe. Megismertük Akarit, majd még egy pár szereplőt és azzal lett vége, hogy felszállt az Annex1. A cenzúra nagyon gáz, többet eltakarnak, mint a Tokyo Ghoul véres jeleneteinél. Csak onnan tudtam, hogy éppen mi folyik, mert a mangában kerek perec megmutatták a dolgokat. A rajzolás nekem tetszik, ide nem illene valami Madokás dizájn. :dirr: A zenékre nincs panaszom, bár ami most a rész végén ment, nem vágott földhöz, de kíváncsi leszek animációval együtt milyen lesz.
Akari kellően brutális lett, de szerencsére az emberségét is bőven bemutatták. Michelle a legjobb arc, olyan beszólásai vannak, hogy majdnem leestem a székről. Az előzmény OVA 2. része viszont már nem fog túl sok meglepetést okozni, mert itt majdnem mindent lespoilereztek. :lol:
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Rui-chan írta:Terra Formars 1. rész
A cenzúra nagyon gáz, többet eltakarnak, mint a Tokyo Ghoul véres jeleneteinél.
Akkor megvárjuk a BD releaset

Tegnap végeztem ki a Gekkan Shoujo Nozaki-kunt és nagyon hiányzik. Aranyos anime volt. Egyszerű, vicces és jópofa. Imádtam benne a karaktereket és a sok idióta helyzetet, amit a teljes szociális analfabétaságuk okozott. Igaziból mostanáig jutottam el odáig, hogy már meg se tudnám határozni, hogy melyik szereplő volt a kedvencem. Egyszerűen szerethető volt az összes.

Ami a pedig különösen tetszett az az, hogy mindenféle cliffhanger nélkül, tökéletesen és szépen zárták le az animét.

Adtam rá MAL-on egy 10/9-et, mert egyszerűen hiába nem volt katarktikus vagy elgondolkodtató, számomra tök új és egyedi jellemeket bemutató anime volt (pl. azzal a rengeteg majdnem homis poénnal, ami benne volt). Ráadásul valahogy az egész konzisztens volt. Nem éreztem elvágottnak a végét vagy komplett epizódokat out-of-contextnek belőle.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Zankyou no Terror

Adhatnék ennek az animének egy jobb pontszámot is, ha nem lett volna az a helyzet, hogy egyszerre három részt nézek meg, mégse emlékszem semmire belőle 1 óra elteltével. A Mawaru Penguindrum szvsz minden tekintetben jobban teljesített ennél, ha a nemzet sorsáról és terrorcselekményekről szeretnék animét nézni, egyből arra fog esni a választásom, nem pedig erre. Néhol már át akartam ugrani bizonyos jeleneteket, mert kezdtem bealudni rajta. Az alapötlet egyébként jó lett volna, csak 1)az első fele állandó ismétlésekből állt, 2)Five behozása ugyan dobott a sztorin, de így meg a nagy terroristákból lettek jófiúk. Ezen kívül a rendőrséget közröhej tárgyává tette, ismerem a rendőrvicceket, de ez azért már túlzás volt. Ahogy az is, hogy Shibazaki mindig a kollégája hülyesége miatt jött rá a megoldásra.
Részemről ez 6.5/10, amit a vége miatt húztam fel.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Ahogy az is, hogy Shibazaki mindig a kollégája hülyesége miatt jött rá a megoldásra.
Ugye? :3

Nem azért, én ettől függetlenül is kedveltem a fazont, de ez az asspullosdi azért valljuk be, nagyon ment neki.

Amúgy nem tudom, hogy emberek miért utálják annyira Lisát. Engem szimplán nem érdekelt. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Nem azért, én ettől függetlenül is kedveltem a fazont, de ez az asspullosdi azért valljuk be, nagyon ment neki.

Amúgy nem tudom, hogy emberek miért utálják annyira Lisát. Engem szimplán nem érdekelt. :D
Az egyetlen értékelhető karakter a sorozatban, már ha engem kérdezel.

Lisa tök semleges volt, csak azért kellett az animébe, hogy végül emléket állítson a két srácnak.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Fate/stay night Unlimited Blade Works 00. epizód
Igazából az volt a tervem, hogy ide most egy bő bekezdésnyi hosszan valami ilyesmit teszek: "Wow. Hű. Amikor az elején! Meg amikor a végén! *-* Aztán ... és azt láttátok hogy? *-* Meg ott!" stb, jelezve gyermeteg de eszeveszett rajongást, amit érzek a cucc iránt, de nem teszem, mert megpróbáltam megírni és nem lett elég vicces. :dirr: Mindazonáltal semmi meglepőt eddig nem hozott, (talán az egész sorozat nem is fog) de a prológust perfekt módon adaptálta. Én magamrészéről tűkön ülök, hogy van-e már jővő szombat.

Log Horizon 2nd season 1. epizód
Hát izé... ez viszont csak erősen limitáltan hozta az elvárásaimat. Jó, a vége az ütött... volna... ha nem olvastam volna a két kötetet, amit most úgy tűnik párhuzamosan fognak adaptálni, szintén nem meglepő módon. Ami viszont meglepett, és szégyenletesnek vélek a mai világban, hogy nem lett új opening zene. (Pláne úgy, hogy azért ez a Détabéz nagyon nem szólt a szívemhez.) A rész elsőfele a mindenkit gyorsan mutassunk be újra dolog viszont valahogy csak nagyon csapongó és érdektelennek bizonyult számomra. ... Nem tudom ki hogy van vele, de tavasz még nem volt olyan messze, hogy ha nem olvastam volna az lnt is emlékeznék nagyjából mindenkire. Szóval én nem éreztem szükségét, hogy olyan 7-10 percet áldozzunk némi recap és "mindenki mondjon valamit, hogy lássuk él még" célokra. Arról nem beszélve, hogy ha úgy is párhuzamosan dolgozódik fel a két kötet, akkor kezdhették volna a hetes kötet felütésével, ami az előző szezon legvégén megismertetett új szereplő körül bonyolódik és egyrészt igen atmoszférikus, másrészt ott is be lehetett volna adni az expozíciót amit itt most random háttér karakterek szájába adtak. (Plant Hwyden, Minami, diktatúra)
Összegezve: Olcsónak éreztem ezt a részt... és ezért nem ülök tűkön, hogy van-e már következő szombat.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:Fate/stay night Unlimited Blade Works 00. epizód
Yupp, rulzott. Jöhet a többi.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Fatebe holnapután kezdek majd bele. Sajnos ma nem fért bele a brutális 40+ perces ideje a 0. epizódnak.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Fate-n kívül (csütörtökön lesz csak érdemben időm végigülni a 40 percet) mindenbe belenéztem, ami érdekelt és ki is jött, meg olyanba is, ami talonban volt, de nem bántam meg. Kiseijuu-ra és Psycho Pass S2-re várok már csak. Na, egyelőre röviden: good season is good! Már amennyit így elsőre meg tudok állapítani. Lényeg a lényeg, sokkal ütősebb nyitó részekkel találkoztam, mint a korábbi szezonokban. Egyelőre 1 rész alapján mindenki bent maradt a nézendők listájában, ami nem rossz dolog.
Cruel Angel írta:Log Horizon 2nd season 1. epizód
Ami viszont meglepett, és szégyenletesnek vélek a mai világban, hogy nem lett új opening zene. (Pláne úgy, hogy azért ez a Détabéz nagyon nem szólt a szívemhez.)
Ez nekem is nagy szívfájdalmam, mivel a Man with a Mission nem tartozik a kedvenc előadóim közé, egyszerűen nem jön be stílusuk. (Illetve ez nem teljesen igaz, mert van egy AMV, ami alatt bírom a számukat.) Az ED viszont cukibb lett.
Mivel sikerült megállnom, hogy ln-t olvassak, ezért egyelőre semmit nem tudok az elkövetkezendő sztoriról. És talán ez jól is van így. Viszont kérdés: 2 szezonosra tervezik, van még annyi anyag, hogy ne kelljen fillerezniük vagy bele fognak pakolni valami anime original cuccot?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@rui: per pill a most párnapja kijött kötettel együtt 3 kötet van feldolgozatlanul. Ha minden igaz, akkor a legutóbb kijött kötet az egy spinoff webnovellára épül, ami a földrészen (tehát nem Japánban) játszódik, egy volt teaparty taggal a középpontban. Ergo, nincs sok anyag per pill feldolgozatlanul. (Az első szezon öt kötet dolgozott fel.)
Hogy mi a terv az egyelőre kérdéses... reményeim szerint az íróval közösen dolgozva kerítenek egy korrekt lezárást, amit aztán utólag billentyűzetre vet, de fene tudja, majd meglátjuk úgy tipp alapján bő 10 hét múlva.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel: Nem örülök ennek. :neutral: Mert így fennáll a veszélye, hogy valamivel nagyon csúnyán elronthatják. Tudom, lehetnék bizakodó, de manapság annyi animének adtam 1 ponttal rosszabb értékelést, mert original cuccokkal elbarmolták.

Kiseijuu ma kijött és gratulálok MadHouse, szép munkát végeztetek! :thumb: Az egyik legjobban várt sorozatom volt az őszi szezonból és az első részben nem kellett csalódnom. Cenzúra nem volt benne, általában gyors vágásokkal és éjszakai jelenetekkel takarták el a véresebb részeket. Aztán persze ott van az a tény, hogy a darálás csak egy eszköz, nem a fő koncepció. A történések sorrendjét kicsit megkavarták a mangához képest, de így is érthető volt minden. Jó volt megint a kis párost viszontlátni, mert nagyon kedvelem őket. Parazitánk nagy arc, már el is felejtettem, hogy mennyit mosolyogtam a dumáin, amikor olvastam a mangát. Hirano Aya pedig remek választás volt, olyan kis cuki hangja lett. Persze Shinichinek sincs oka panaszra, a seiyuuja nekem bejön, a reakciói igazán hitelesek. Az arckifejezései pedig csak rátesznek egy lapáttal.
A grafika szép, bár a manga után túl szépnek is mondhatnám. Az OP rulz, pedig a Fear and Loathing in Las Vegas nem éppen a hozzám közel álló stílusáról ismeretes. A mangásoknak pedig elrejtettek néhány easter egget. Az ED kellemes, bár jóval egyszerűbb. Egyedül a harc alatt szóló dubstepet nem tudtam hová tenni, remélem nem ilyen lesz az egész OST.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gundam Build Fighters Try 1-2. rész
Az első rész hozta az előző szezon hangulatát. Azaz gyermeteg de látványos, kb. pont ezt várom a cucctól. :dirr: Ami pozitív, hogy van ezúttal egy erős leány főszereplő is. Ami negatív, hogy úgy látom szerelmiháromszög lesz belőle. :roll: (és a promó anyagok alapján a menő GM Cardigan-ját is el fogja veszteni egy chibi gundamért cserébe)
További pozitívum: Volt Dom. ... Valamiért a Dom-ok az én kedvenc retró sorozatgyártott MS-eim, úgyhogy menő volt, h volt.
További negatívum: A flashbackes sakura forgatag röhejes volt. Mivel feltételezem, kb. én nézem itt a társoságból, csak, hogy más is röhögjön rajta, röviden vázolom, ezt a minden szempontból magát komolyan venni szándékozó szomorú flashbacket:

14-15 éves leányka és 13-14 éves gyerekkori barát srác állnak egymással szemben csak és kizárólag virágzó cseresznyefákkal sűrűn ölelt sétáló út közepén, a szirmok mindent átfogva hullanak alá a háttérben.
Srác hátra fordul és közben, határozott, kicsit keserű arccal azt mondja:
- Nem fogok tudni veled a GunPla model harcolgatós klubba menni.
Mire a lány utánanyúlva és zokogás szélén:
- Kérlek, ne~ ToT
Közben pedig szomorú hegedűszó hangzik.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ore, Twintails ni Narimasu

Tipikusan annak az esete amikor egy sorozat legnagyobb hibája egyben a legnagyobb erénye is: már most, nekifutásból süt róla hogy úgy pocsék az egész ahogy van, és mégis olyan őszinte ezzel kapcsolatban hogy éppenséggel működik a végtermék annak minden marhaságával és duplacopf-mániájával együtt, abban a jellegzetes stílusban amikor vígan el lehet kacarászni a pihentségén és az egyébként félelmetesen amatőr sztorin és szereplőkön. Ez persze azt is jelenti hogy az arra nem fogékonyaknak valószínűleg úgy lesz dobásra ítélve mint a forró krumpli, de az arra fogékonyaknak szerintem -egyelőre- ideális választás egy "olyan ótvar hogy az már jó" jellegű néznivalóhoz. Kicsit emlékeztet is a Vividred Operationre, az volt még olyan darab ami éppen megfelelő volt egy heti 24 perces marhasághoz, de abban a pillanatban harangoztak neki amint komolyan akarta venni az ember. (Jó, mondjuk a Mahouka is az esetem ilyen téren, de ott Onii-sama ajnározásán és kiskirályságán kívül kvázi ki is fújt az egész sorozat, a Twintails/VO legalább őszintébben pocsék)
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:Nem azt mondom, hogy rossz lenne a setting, de eddig úgy érzem, hogy ez ilyen shounen yuri mecha, vagyis a fanservice-en kívül más értelme nem nagyon lesz.
Jaja, de hátha. XD Amúgy szerintem én azért vagyok vele most jóban, mert eleve fanservice sorozatot vártam és ezért is kezdtem el nézni. Néha nem árt ilyet is. :D

Visszatérve még kicsit a Parasyte-hoz, így a 3. rész után belátom, hogy nem feltétlen baj/kell, hogy eseménydúsabb legyen és a problémám sem konkrétan ez. Szimplán arról van szó, hogy három ok miatt választottam ezt ki a szezonból: seinen, vége a mangájának és érdekes az alapszitu. Ebből az első rész után egy máris visszafogottabb lett: rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekes számomra ez a sztori annyira, mint elsőre hittem. XD Szóval most így állunk. Később persze még simán megszerethetem, ez könnyedén elképzelhető, de az ellenkezője is. Követem tovább.
Válasz küldése