Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm, már csordogál is lefelé. :wink:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Jézus akit Krisztusnak mondanak!!!

http://www.toplessrobot.com/2008/06/som ... everyb.php

Yes, comment?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:tard:
Gyanítom, hogy készülhetünk egy low budget gagyiságra, bár ne legyen igazam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Leonardo Di Caprio: WOOHOOO! I AM THE KING OF THE WORLD!

Valszeg valami hasonló lesz. :dirr:
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Lelki füleimmel hallom is a japán neveket amerikai akcentussal... ouch. Vagy át lesz alakítva az egész, és lesz 'Light Nightgod'? :dirr:
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Titkos írta:Leonardo Di Caprio: WOOHOOO! I AM THE KING OF THE WORLD!

Valszeg valami hasonló lesz. :dirr:
Akkor erre most muszáj rákontráznom:

Keanu Reeves: "Dear everyone at Interpol. I'm Al"

(Azért ő mert benne vannak meg azok a színészi képességek, amik L színtelen fahangjához és bamba, egysíkú arckifejezéséhez kellenek :D )
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jesszus. ha lesz is, tuti, hogy az összes név megváltozik ami japán. és lolok a példáitok :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hosszabb véleményt még nem írtam, így itt az ideje.

Előszőr nem vártam sokat az animétől, de aztán nagyon hamar megszerettem. Tetszett a grafika, a komoly történet, a zenék. Light és L párharca a Szökésre hasonlított. Amikor előszőr meghallottam azt a számot ami akkor szólt amikor Light írta az első részben a neveket már rabja voltam a sorozatnak, mert pont ez a kedvenc zenei stílusom.

Egyedül a 18 és 19. rész volt picit gyengébb mint a többi, de jó volt ezekben a részekben arinak látni Lightot. És plusz pont, hogy ennél a sorozatnál a negatív szereplő győzelmével folytatódik a sorozat az anime közepén, na meg volt time jump is.:D

Kedvenc szereplők:

Light: Már első rész alatt megkedveltem, nagyon jól kitalált karakter, bírtam a mosolyát és a szinkronhangja Mamoru Miyano is nagy kedvenc. Utolsó részben be is vallotta, hogy tudja, hogy az emberölés bűn, ő csak jót akart egy olyan világot ahol nincs bűnözés, egy békés bűncselekményektől mentes világot akart teremteni, csak hát a hatalomvágytól megzakkant.
Amikor leleplezik, hogy ő Kira, látni rajta a félelmet, kétségbeesést. Nagyon megrázó és megható, ahogy szenved a fájdalomtól miután Matsuda meglőtte, amikor fut az utcán ott is nagyon látni a szemében a fájdalmat, a halál félelmet. Manga vége ennél is megrázóbb, ahogy könyörög Ryuknak még élni akar.
Light amikor haldoklott Misa és Takada is eszébe jutott, így kis érzései neki is voltak a lányok íránt annak ellenére, hogy amíg élt kihasználta őket . Hugát Sayut sem bírta megölni pedig akarta.

Mikami: őt is első jelenete után megkedveltem, főleg a zakkantsága és a fanatizmusa miatt. Hangját is szeretem japánt ( Masaya Matsukaze ) és a magyart ( Szabó Máté) is. De sajnos akaratán kívűl segített Nearnak és miatta vesztett Light.


Misa:egy szerelmes , aranyos, naív , romantikus lány. Bár sajnos a végén eléggé butácska is lett. Light halála őt is nagyon megviselte, nem bírt a szerelme nélkül élni, ezért öngyilkos lett. Sajnáltam amikor Light megcsalta.


Takada: amikor meztelenül , sírva könyörög Lightnak mentse meg, őt is megkedveltem.

Mello: ő is eléggé zakkant karakter volt.:)


Szimpi volt még: Roy Penbar, Naomi, Giovanni.

Neart nem bírtam megkedvelni, többi szereplő semleges volt.

Fordulatokkal és izgalmas percekkel teli anime, ahol a főszereplő tagadhatatlanul antihős, unatkozó diák, hataloméhes cselszövő , szociopata gyilkos, aki mindent és mindenkit kihasznál tökéletes terve elérésének érdekében.( Szóval nem egy tipikus, átlagos jó karakter)
Egyedi történetével, részletesen bemutatott szereplőivel, sok bishivel, dinamikus zenéjével mindenképpen maradandó alkotás.



10 pont, egyik legjobb anime amit eddig láttam, ebben az animében találkoztam a legjobb karakterekkel a Suikodenes Yuber óta.

Azt viszont sajnáltam, hogy sok jelenet kimaradt ami a mangában benne volt, lehetett volna 50 részes az anime.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
ryuuzaki95
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.06.07. 23:35

Hozzászólás Szerző: ryuuzaki95 »

Hali bocsi hogyha már elöttem valaki kérdezte de jól láttam lesz Lről egy special novella? Tud valaki bővebb infot erről?
Avatar
jason-san
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007.06.23. 04:09
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: jason-san »

nah most fejeztem be a death note ot magyarul még mindíg a japán seiyuu-k a jobbak és azok is maradnak :-P De azért a magyarok is igyekeznek, csak azért kilehetne zárni pl az olyan bakikat amit N nél hallhattunk, egyszer női majd férfi szinkron :hammer: ez nagyon nagy negatívum számomra... ::jcrazy::
Kép
Life is too short to think all through, Life is too short to waste it all!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jah, Near hangját nagy hülyeség volt utólag lecserélni. :/ Az egy dolog, hogy fiú létére női hangot kapott, de:

1. Baromi jó hangja volt szvsz, és jól is hozta Near szerepét.
2. Eredetiben is nő a seiyuu-ja, és ráadásul egy olyan, akin érződik is, hiába beszél kicsit férfiasabban a magyar hangjánál.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nekem tetszett Bartucz Attila alakítása is és ha figyelembe vesszük a karakter nemét, akkor végképp ez a nyerő nálam. Nagyjából az eredetiben is kiszúrom, hogy hol kap női hangot egy fiú/férfi karakter és ott sem jön be. Nem igazán támogatom ennek a gyakorlatnak az átvételét, bár ez esetben szvsz inkább egy kínos félreértésről lehet szó. Egyéni vélemény, de nekem nagyon nem jön be a férfi karakternek női hang dolog. Bármennyire is jól játszott Soleczki Janka, maga a tény idegesít és valljuk be, az ő hangja azért túl nőies.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kizárt, hogy gyakorlat átvételről lenne szó. Mi elbasszuk, rendszeresen. Hétfőre mér Kiyonet is kijavították.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Haj de jó nekünk a Corvinba bemutatják az első live action filmet:
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_pa ... unty_id=-1
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2008.09.17. 14:59-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ilyenkor úgy szeretnék Budapesten élni...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ahogy elnézem, a Mangafan forgalmazza, talán ha sikeres lesz, elképzelhető, hogy Budapesten kívülre is elviszik. (Legalábbis az Odeon-ból kiindulva...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mivel Nagykanizsán jelenleg nincs mozi :x_x:, ezért rajtam sajnos ez sem segítene, de talán így egy DVD kiadásra is van esély.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem borítékolható, még ha nem is idén.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: zebra »

Volt szerencsém a 2. DN-movie-hoz, a Last Name-hez. Borzalmas. A shinigamik gagyin ábrázoltak, Light nem is hasonlít, a hajszínek és más ismertetőjegyek (pl bajusz) sem stimmelnek. A vége eltorzított, szereplők egész garmadáját hagyta ki. (Néhol ez nem annyira gáz, mert a sokszor túlbonyolított cselekményszálat legalább megrövidítették kicsit.) Aki az animében meghal, itt nem feltétlenül, és fordítva.
Szóval, ha ez a film ennyire szabadon értelmezi az animét (a mangát nem fogom elolvasni - az anime 26. részétől fogva nem érdekel a sorozat igazán. Számomra ott vége, onnantól leül a színvonal.), akkor mi lesz majd az amcsi koppincsban???
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az a gond, hogy sokan azt várják, hogy egy 2x2órás filmadaptáció tökéletesen visszaadja a mangát, ami ugye képtelenség. A CGI shinigamik tényleg nem túl szépek, de a sztori és a szereplők küllemének változtatásai engem nem zavartak.
Az amcsi verzió meg valószínűleg csak a címében fog kapcsolódni az eredetihez, de hát ezt megszokhattuk a többi feldolgozásuknál is.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért a shinigamikat egy picit megvédeném. XD Valóban nem lettek Gollam-szintű profi CG munkák, de nézzétek meg pl. a Sailor Moon live action-t, ahol Lunát úgy oldották meg, hogy egyszer plüssmacska, máskor tényleg rémgagyi CG. ^^" Ahhoz képest Ryuk maga a gyönyör. XD
Az más kérdés, hogy én sem értettem soha, hogy 26-52 részes animesorozatoknál van pénze a japánoknak gyönyörűen animálni, de egy live action-ben már rögtön gagyin hat mindenféle számítógépes belenyúlás, akkor is, ha csupán egy két órás filmről van szó. (Mondjuk az is érdekes, hogy általában amilyen jó seiyuu-ik vannak, olyan pocsék színészeik, de speciel a DN Movie-ból még nem láttam annyit, hogy ezt megítéljem.)
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Szerintem az a gond, hogy sokan azt várják, hogy egy az egyben az anime köszönjön vissza az élőszereplős változatban is. Persze, a manga és az anime sokkal élvezhetőbb, de azért legyenek már reálisak az igényeink. :roll: Egyébként a shinigamikkal nekem sem volt problémám, éppúgy, ahogy L-el sem. Nem olyan rossz filmrk ezek. :-P
Egyébként meg holnap, holnapután bepótolható a lemaradás. Animés magyar szinkronnal lesznek az Animaxon. Mondjuk vannak aggályaim. És ezzel nem a magyar szinkron szapulás megrögzött példáját követem, mert a legtöbbel semmi bajom. Csak kíváncsi leszek, hogy mennyire illenek majd az animés hangok...
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sztem egyáltalán nem fognak passzolni a filmek szereplőihez az animés hangok, főleg Light esetében.

Az SM live actiont meg ne is emlegessük, fizikailag képtelen voltam végignézni, pedig SM fanatikus vagyok.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Akkor jó, nem csak én érzek így. ^^

Nekem is leginkább Lighttal vannak a problémáim, így elsőre nagyon nem tudom elképzelni ezzel a szinkronnal. L, Misa és Sayu is elég furcsa így előre belegondolva. Na tessék, előre ítélkezem. Ne legyen igazam... :-P
Kép
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Death Note

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Húha... Őszintén bevallva én még sokem láttam a Death Note-t... DE! Már töltöm, és nem maradok le semmiről!!!
Egyébként eleinte a Bleach-ot se néztem, de mára már a 81. résznél tartok! ::jsmile::
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Válasz küldése