Eureka Seven

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Kedvenc Gekko-State tag?

Renton
1
20%
Eureka
0
0 szavazat
Holland
3
60%
Talho
1
20%
Matthieu
0
0 szavazat
Stoner
0
0 szavazat
Hap
0
0 szavazat
Moondoggie
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 5

Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Történt egy nap, hogy egy Flow album extrái között rábukkantam egy rövid kis AMV féleségre, ami a Days című kellemes Flow számhoz készült. Nemtudtam melyik animéből volt, és elkezdett érdekelni. A Grafika magával ragadott, és úgy tetszett a levegőben szörfölő mechák látványa...

És innen kezdődött az érdkelődés, hogy vajon mégis mi az az Eureka Seven:

Első részek után pedig autofan módba váltottam, mert szinte magába szippantott a sorozat...

A vicc az egészben az, hogy elismerem: Nincs ebben sokminden ami egyedinek nevezhető. Oké, még nem láttam levegőben szörfölő mechákat... talán valamelyik Gundamben már volt :)

De mindenesetre, ez egy nagy egyveleg. Szinte mindenhonnan vannak ismerős momentumok. És itt kivételesen jót tesz véleményem szerint a sorozatnak. Oké hogy kiszámítható egyes részeknél, de a sorozat kellemes és szórakoztató. Ez pedig a legfontosabb. Még csak a 27 rész környékén járok, de látom előre, hogy ezt nehezen ronthatják el :) Remélem nem is fogják.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Egy kis érdekesség: http://www.japansociety.org/web_docs/IN ... erview.pdf

A riport akkor készült a forgatókönyv írójával, amikor az E7-n dolgozott. Érdekes dolgok derülnek ki belőle nem csak a sorozat születésével kapcsolatosan, hanem arról is, hogyan látja egy japán alkotó az anime helyzetét otthon és a világban.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

EZ a riport iszonyat érdekes... a Tibeti kapcsoaltot nem is gondoltam volna. A Zenei utalásokból pedig sok megfogta a fülemet, de a Trainspotting kapcsolat Renton nevével... :D kiakadtam :)

Mindenesetre nagyon szimpatikusan nyilatkozott.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Tegnap megnéztem a első részt (az ismertető+ a képek fogtak meg....oké, FŐLEG a képek :) ). Nem rossz, bár szörfölő mecháknak még szokniuk kell engem :). Az indítás kicsit klisés, de őszintén szólva nem tudom milyen egyéb indítást lehetne kitalálni a mecha+fiatal srác kombónak, ha nem ezt (lásd: Gundam SEED, EVA, RahXephon, és ezek csak azok amiket láttam is a témában). Kiváncsi vagyok mit hoznak ki ebből 50 részen keresztűl, nem várok világmegváltást de az eddigiek alapján akár még jó is lehet.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A szori csak később válik érdekessé, de onnantól tényleg megindulnak az események. Egész érdekes fordulatok is vannak nemcsak a történetben, de a szereplőket tekintve is.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jön az újabb sorozat.
Link
Igaz, az első széria is itt áll nézetlenül évek óta. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Új infók
The setting is "Earth" in the year 2025 A.D. The story is about Ao and his friends fighting against monsters known as Secret. "Generacion Bull" (sp?) is a private military company in the business of defeating Secrets, and they have assembled IFO (Intelligence Flying Object) pilots with great skills - all of which are girls.

The first new character shown is a 16 year old girl from France called Flair. She's the leader of Team Piped Piper, and sees Ao as a rival. The second new character is a 15 year old girl from America called Elena. She's a geek girl and little bit of a klutz, also a member of Team Piped Piper.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ennek a sorozatnak van bármi köze Eureka-nak nevezett sorozathoz ? (az tudós falu ahol mindig felrobban vagy megsemmisül valami)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@JimRayner: Obviously semmi.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: anubys »

Magyarán fölösleges azért várnom az első széria elkezdéséve, mert nem akarom, hogy félbemaradjon a történet, mert a második még ongoing? (Azaz még egyelőre az sem.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lehet én vagyok lemaradva, de amennyire tudom, van egy befejezett, lezárt Eureka Seven sorozat ötvenvalahány epizóddal, illetve mostanában rebesgetik, hogy készül majd neki valami folytatás, de ez szerintem nem olyan Inu Yashás "lezárjuk a múltkor félbehagyott sztorit" jellegű lesz, inkább olyan Slayers-féle "fejjük meg újra a franchise-t". (Azért aki nézte is, javítson ki, ha esetleg hülyeséget írtam. XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos: Nem mondtál hülyeséget, ez a helyzet. Csak fentebb valaki még hozzákeverte az amerikai élőszereplős Eureka című sorozatot, aminek abszolúte semmiköze nincs ehhez a franchisehoz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, akkor semmi, azt hittem, anubys az animére kérdezett rá. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, eredetileg arra akartam rákérdezni, csak azt hittem, a válasz JimRaynor kérdésére a Eureka Seven Ao-ra vonatkozik. De akkor most nem tudom, mi a helyzet. ::jcrazy:: Az eredetihez kapcsolódó folytatás lesz ez, vagy valami teljesen más cucc, ami csak úgy érintőlegesen kapcsolódik az eredeti világához? (Mint a Last Exile esetében.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi ma délelőtti Puskagátas rantját olvasva deja vu érzés lett úrrá rajtam, mert úgy tűnik e hónapban mindketten kifogtuk... A január az Eureka Seven jegyében telt nálam animés fronton, és ez egy dolog hogy most alapból kevesebb időm volt animézni mint általában, de aki ismeri a sebességemet, annak nyilván feltűnt hogy 1 hónapig kellett kínlódnom egy 50 epizódos sorozattal, ami azért sokmindent elárul (a LoGH cirka 170 részét előbb befejeztem minden extra mozival együtt :P ott nem volt probléma napi 10 rész, itt meg még kettő is soknak érződött...). Csalódás, de ha már leszenvedtem, írok róla valamit. Igyekszem nem sokat fikázni, mert az nem az anime hibája hogy tizenpár évvel vagyok a célkorosztály felett, viszont van egy csomó olyasmi, amit nem lehet ennyivel elintézni.

Ami tetszett (mert volt ilyen is): ígéretesnek tűnt, hogy nem mindenki tizenéves. Összesen 3 tini szerepelt a karaktergárdában, a többiek 20+os felnőttek vagy még idősebbek. Ezenkívül a karadizájnok kissé elütöttek a szokásos sablonanimu-szájltól, továbbá értékeltem hogy szinte teljesen mentes volt mindenféle ecchifanservice-től - már ha Talho első szettjét nem vesszük ide, de nincs onsen és csöcsreesés meg hasonló baromságok. Valamint kiemelném a háttérzenéket, különösen a techno- és hiphop alapú számokat, amik igyekeztek megadni az anime által közvetíteni próbált alapfeelinget - hogy nem jött össze, az nem az OST-ért felelős jóember hibája. Továbbá látványra az elején hozza a Bones-féle shounen-minőséget - de a közepénél kifogyhatott a kassza, mert a második része észrevehetőbben gyengébb, bár azért annyira nem gáz.

De ezzel a nyúlfarknyi bekezdéssel ki is merítettem a cucc erényeit, úgyhogy jöjjön a tartálynyi mennyiségű feketeleves. Nem is tudom hol kéne kezdeni, mert egyszerűen semmi nem működik ebben az animében.

- Először is ez egy 25-30 részes sorozat, 50 epizódra széthúzva. Ami nem lenne gond, ha a SoL-os vagy epizódikus részeit a karakterek kibontására, a világ megismertetésére vagy hasonlóra használnák, de nem. Megy helyette a poénkodás, de ezek sajna gagyik vagy szánalmasak, nem tudtam rajtuk még elmosolyodni sem, annál inkább fárasztottak. Az első 15 epizódból 10 teljesen felesleges, a közepénél is van 5 "filler" ami kuka, a harmadik harmadnál dettó.

- Sztori. Ami akár még működőképes is lehetett volna - ha nem ilyen rettentő amatőr módon lenne összerakva és emiatt nem lenne ilyen iszonyú katyvasz az egész. Pedig voltak érdekes dolgai a cuccnak, pl. maga a környezet,
SPOILER
ami először alternatív Földnek tűnik, de később kiderül hogy a jövőben, egy poszt-apokaliptikus világban járunk
. Vagy a kapcsolat felvétel egy idegen (totálisan idegen, amolyan Stanislaw Lem-féle értelemben vett) életformával, vagy a kissé átlátszó, de amúgy okés környezetvédelmi mondanivaló. CSAKHOGY ez mit sem ér, mert a writing egy borzalom, én nemtom hogy eleve így írták-e meg (anime original) vagy utólag pakoltatták bele a készítők az érezhetően filler részeket, hogy kitöltsék a műsoridőt. A narratíva összevissza csapong, 1 epizód erejéig hoznak be és időznek olyan eseményeken-dolgokon, amiknek a későbbiekben elvileg jelentőségük kellene hogy legyen akár sztori, akár karaktervonalon, de többet nem is kerülnek elő. Ide tartozik a -->

---> world building, ami valami katasztrófális. Az alapkonfliktus az egyedüli ami érthető, azaz Hollandék miért vették ki a hadsereg kezéből Eurekát, de a többi lóg a levegőben. Az országot katonai diktatúrával irányítja egy felsőbb tanács. Sokszor esik szó valami háborúról, amiben kismillióan meghaltak, csak épp ellenséges országokkal nem találkozunk. Hja, mert később kiderül, hogy nemcsak az országot, hanem az egész emberiséget ez a diktatúra irányítja - csak akkor ki ellen vívták a háborút? Vannak ugyan nemkedvelt népcsoportok, akiket etnikai tisztogatásokkal szépen ritkítanak, de nem ezek ellen volt nyílt háború elvileg. De ez csak egyetlen a sokmillió plothole-ból, lehetne itt sorolni olyanokat
SPOILER
hogy ha az emberiség elhagyta a Földet, majd később visszatértek, akkor hol a francba töltötték az elmúlt 10 ezer évet, és miért is nem maradtak ott - mert arról nincs szó, hogy ez csak egy kolónia lenne.
Vagy ilyenek, hogy barlangokból kibányászott (!!!!! LOLVUT) mechák, a Corelian tudatalatti, ahová csak úgy bekerülnek egyes jóemberek, az autizmust okozó betegség, Dewey és Holland seggből előrántott háttérsztorija + ebből fakadóan Dewey röhejesen sablonos főgonosz motivációja, a kábé 1 rész erejéig előkerülő nemesség, gyerekeket mesterségesen coralianná alakítással való kísérletezés, a bányász-fazon epizódja, a nagybácsis rész, fater és onészama teljesen felesleges és súlytalan epizódja, satöbbi-satöbbi, írhatnám ezt a listát reggelig. Mintha a készítők felírtak volna egy csomó mindent egy papírra, aztán időközben be-bedobtak egy-egy elemet mint adott epizódtémát, és ezzel az erővel el is felejtették, semmit nem tettek hozzá a sztorihoz, a világ maga viszont továbbra is homály. Tisztára úgy éreztem, mintha a Last Exile-t nézném...

- Karakterek: akikkel a legnagyobb gond az, hogy a világon SEMMIT nem fejlődnek, és totálisan érdektelen marad mindenki. De komolyan, volt 50, értsd ÖTVEN!!!!!!!! epizód arra a tíz-tizenkét, elvileg fontosabb karakterre, erre csak a Holland-Talho páros és az MC-duó tud felmutatni bármi értékelhető változást. Utóbbiakra is kitérnék, bár túl nagy érdekességet elmondani nem lehet azon kívül, hogy Renton-kun a szokott sablonsónen főhős a balfaszabb, magát bokuzó fajtából, míg a címszereplő Eureka egy némileg szociálisabb Ayanami-féle dandere. Főszereplőnk jól bele is zúg, de minden hülyeségen össze kell balhézni, mindent szándékosan félre kell érteni, hogy mehessen az angst és a rinya. És ami szintén dühítő, hogy elvileg már megbeszélt problémákon kétszer-háromszor is le tudnak akadni. MC-kun "nem tehetek semmit a csapatért"-hülyesége először még oké, de amikor harmadjára menti meg a szerelmét vagy a társait, akkor negyedjére mi a francnak jön ez a picsogás megint? Eureka oldaláról:
SPOILER
"Én nem vagyok enber!!4", nembaj, Renton akkor is szeret, meg is mondja, a többiek elfogadnak, megvédenek.
Erre még kétszer eljátsszák vele ugyanezt, pedig aszittem hogy már egyszer világosan megbeszéltük. És ilyenekre elmegy 2-3 rész minden alkalommal -_- A többiek semmi, és elvileg vannak itt kész párok is, de kémia nulla, működő kapcsolatok nulla, eleve személyiség a csapat 90%-ánál zéró, mindenki egydimenziós. És a ruhák... ezen alapból is le szoktam akadni, de itt feltűnően senki nem volt képes átöltözni: ha egy gleccserre mennek, vagy a föld alá hangsúlyozom BEVETÉSRE, az afro gyerek akkor is ugyanazt a kosarasatlétát viseli, míg a bajszos kozákkapitány-fazonról a sivatagban se rohad le az a pufajka. És ezek így nyomják az összes bevetésen, robotban, a hajó irányítótermében... Mondjuk ebből a csajból mutathattak volna többet, csak meg ne szólaljon, mert akkor mindig valami irgalmatlan hülyeség esett ki a száján. De hogy ezek hogyan kavarodtak arra a rebellis hajóra, mi a motivációjuk, hátterük, bármi, 90%-ban szintén rejtély.

- A 10 rész környékén, amikor már láttam hogy a főcsapattal nem igazán leszek jóban, felbukkan az ellenoldalon egy pszichó fightercsajszi, és bár tudom hogy az ilyen cuccokban úgyis felmentik a végén (jajjdeszomorú múlt, csak kihasználták, akármi), de az ilyen karikat szeretni szoktam, mert némi színt visznek a lapos sztoriba. Na oké, de itt még ez se jött össze, ugyanis drága Anemone jelleme egyrészt nem konzisztens, másrészt meg egy jó nagy baromságot írtak rá a végén:
SPOILER
van egy tiszt gyerek, aki bele van esve és egyedül ő törődik vele, a többiek tényleg csak kihasználják, de a csaj semmibe nézi, mert ő Dewey ezredesbe (főgonosz) van beleszerelmesedve. Aztán a legvégén a semmiből hirtelen rájön, hogy ő mégis a tisztsrácot szereti (1 napja még nyoma nem volt a nagy love-nak), és fél rész alatt gyorsan össze is hozzák őket, medetashi, medetashi.
VAT. Háttérsztorija neki is kábé nulla, ki ő, honnan került a sereghez, mi a kapcsolata a másik főmechával és Eurekával (elvileg a legfőbb ellenlábas lenne a sorozatban....) ilyenekről szó nem esik.

- A három kölyköt külön bekezdés alá hozom, mert ennyire irritáló gyerekekkel SOHA ÉLETEMBEN nem találkoztam. Először azt hittem csak mellékkarik, majd kapnak 1-2 részt a főhőssel, akit majd jól elfogadnak aztán ennyi, de nem: végig nyomják őket, rohadul idegesítőek, és a végén még majdnem főőőőszereplőt is csinálnak belőlük! Pláne hogy az angst-rinya vonalon tolják őket. :knife:

- Hangulat: értem én hogy valamivel ki akart lógni a sorból ez az anime, szal party van, meg légdeszkázó mekák, és anti-establishment-jelleg, de ez a folyamatosan erőltetett lazáskodás egy idő után inkább gáz és/vagy röhejes volt mint menő, különösen amikor totál oda nem illő szituációkban került elő. Gondolom 15 évesen biztos máshogy jött volna le, meg én eleve egy laza gyerek vagyok, de azért itt mégis valami világmentő projectről volna szó, szal legalább a komolyabb eseményekkor nem ártott volna figyelni erre, mert pl. amikor így nyomják egy élethalálharcznál a hajó irányítótermében, az azé elég LOL, bár a célközönség nyilván nem fog leakadni rajta. Ja és a legvégén
SPOILER
behoznak a semmiből egy barominagy tömeggyilkosságot, kábé a bolygó lakosságának felét-harmadát kinyírják - feleslegesen. Na nem mintha olyan komolyan lehetne venni, és szerencsére az anime se erőlteti ezt a SERIOUS-feelinget, csak akkor ezt így minek? Pláne hogy értelme sincs...


- Mivel alapvetően ez egy mecha-shounen, mégpedig az alsókorhatáros fajtából, nem fogom objektív hibának felróni hogy sok benne a fájt és a mekáskodás. Az viszont már gond, hogy ezeket a plot-armoros fajtából szalasztották: a főszereplőknél nincs tétje a harczoknak, egyszerűen tudni lehet hogy a random ellenségeket úgyis el fogják intézni, más meg... nincs. De azon még kiakadtam amikor Renton az egyik harcznál berserkerbe váltva szétkap egy ellenséges mechát (a sokadikat már a sztori folyamán) és oly módon trancsírozza fel, hogy a benne ülő pilótát is látja meghalni. Erre totál kibukik, hogy JAJJJAJAJAJJJ ő megölt egy embert! Tényleg? Nem mondod kisfiam, miért mit gondoltál baszki, hogy távirányítással mennek az ellenséges robotok? És mindezt úgy, hogy a srác mecha-szerelő háttérrel bír, faterja a hadseregnek dolgozott, nem először ül mekában, tehát elvileg tudja hogy működik egy ilyen robot... Persze ezen is lehet még 2 részig angstelni -___-

- Ill. a lezárása finoman szólva is összecsapott, választ nem sok mindenre kapunk (teszem hozzá ezek után annyira nem is érdekelt...). Nemtom mennyire inspirálta a készítőket az EoE, de ott azért nemcsak WTF-jelleg volt, hanem értelme is az egésznek, itt pedig... nemigazán.

Na kissé megszaladt a kezem, de ezek a benyomásaim. Fogalmam nincs mitől volt ez akkora hype anno, sőt még most elég előkelő helyen van számontartva a shounen-pantheonban. Viszont belegondolva hogy a Noragami vagy a Soul Eater is hasonló közönségnek szól, és azokban mégis találtam értékelhető vagy épp szórakoztató momentumokat/helyzeteket, itt meg szinte semmit, így nem is tudom annyira pontozni - bár legalább nem húzott fel (annyira):

4/10

Van viszont ebből egy mozi is, azt írták hogy alternatív feldolgozása a sorozatnak: lássuk, hátha megyek vele valamire. LOL NO. Itt már HALÁLOSAN KOMOLYAN akarják vetetni az egészet, röhejes plot, új jellem a szereplőknek (persze jóóó angsty), 14 évesen FŐHADNAGY MC, 30 évesnek kinéző 17 éves csapattagok, akik a Peter Pan Sohaországát keresik (WTF?? minek iszik írókám munkaidőben?) rape-kísérlet, gyilkosságok. Tejóég. A megvalósítás pedig a pofátlanság csúcsa, a sorozat jelenetei vannak nagyrészt újrahasznosítva, szal kicsit se volt nevetséges, amikor konkrétan emlkeztem az adott jelenetre, amikor teljesen más szitu és beszélgetés zajlott a szereplők között. De ez az "olyan szar, hogy már nevetséges"-kategória volt, végig is röhögtem az egészet, és ez emelt kissé a végértékelésen, úgyhogy jófej leszek és megajánlom neki a 2(alá)/10-et.

Eureka Seven - Astral Ocean (AO)

Mert van ennek folytatása is, gondoltam teszek 1 próbát, hátha jobban összeáll mint az eredeti sorozat. Érdekes módon jobban indított: a közeljövőben játszódik, Okinawa és a Ryukyu-szigetek már autonóm köztársaság, de 3 hatalom is befolyást akar szerezni felettük. Közben a semmiből különös jelenségek tűnnek fel, amik nagy pusztítást okoznak világszerte, melyeket megakadályozása egy nemzetközi ügynökség feladata. Némi bevezető után ide kerül MC-kun, aki az előző sorozatbeli Eureka fia. Csak itt kábé el is vágták az egészet, mert az elején egy gyerekkori barát(nő)je miatt szállt be a dologba, de a csaj kikerül a képből, és jön az angst (megint), SERIOUS plot és hangulat - csak épp mostmár moe lánykákkal előadva, hogy legyen háremfeeling, loli, tsundere, jó sok fanszervíz, "csak gyerekek vezethetik a mechát", overpovered bish főellenség meg hasonló baromságok, aztán emellé még nyomják a KOMOLY(an gondolt) politikai vonalat... A 10. ep környékén megkérdeztem magamtól, érdemes-e ezt tovább erőltetni, úgyis tudom mi lesz a vége, és azt is hogy nem fog jobban tetszeni, úgyhogy nagy nehezen (XD) droppoltam az egészet.

Ergo nem igazán érte meg rászánni ezt a hónapot erre a frencsájzra. Kizártnak tartom hogy aki elmúlt 15 éves és/vagy látott már 20 animét életében, ezt bármi módon élvezni tudja, ennek ellenére olyan értékeléseket olvasok róla (az első sorozatról), amik hát... finoman szólva megtévesztőek. És tényleg nem a shounensége miatt csesztetem (tényleg nem állt szándékomban ennyire lehúzni), mert ezeket elnézem ha van valami értékelhető tartalom. De nincs. Értékelem hogy a készítők próbálkoztak hangulatilag valami mással, és az alapgondolat sem rossz, de a megvalósítás sajna harmatosra sikeredett (most visszafogottan fogalmaztam).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta: 2017.01.29. 00:41 Továbbá látványra az elején hozza a Bones-féle shounen-minőséget - de a közepénél kifogyhatott a kassza, mert a második része észrevehetőbben gyengébb, bár azért annyira nem gáz. (...)
CSAKHOGY ez mit sem ér, mert a writing egy borzalom, én nemtom hogy eleve így írták-e meg (anime original) vagy utólag pakoltatták bele a készítők az érezhetően filler részeket, hogy kitöltsék a műsoridőt.(...)
Mintha a készítők felírtak volna egy csomó mindent egy papírra, aztán időközben be-bedobtak egy-egy elemet mint adott epizódtémát, és ezzel az erővel el is felejtették, semmit nem tettek hozzá a sztorihoz, a világ maga viszont továbbra is homály.
A sztori ott kezdődik, hogy Bones akkori vezetői kitalálták, hogy kell nekik egy autentikus mecha sorozat egy olyan Bones Macross/Gundam univerzum felépítése volt cél. Ezért hát külsős támogatást kerestek amit végül a Bandai csapatában találtak meg. A Bandai készségesen segített is, de a Bones kihátrált az ötlet mögül, mondván ők még sem akarnak egy mecha sorozatot. A probléma az volt, hogy már leszerződtették Shoji Kawamori napjaink egyik leghíresebb mecha tervezőjét, így végül is ráálltak a dologra. Persze ez ilyen nesze semmi fogd meg jól mentalitással látott hozzá a Csontos Stúdió. A rendezői székbe Tomoki Kyoda került akinek ez volt az első és mai napig az utolsó széria dirigensi munkája. Írónak meg Dai Sato lett aki bár több nagy címben is dolgozott többek közt a Bones elözö mecha szériáján Mars Daybreaken is, de ami nagyon más volt itt az a sorozat hosszúsága. Míg régebben 25 részes sorozatokkal volt elfoglalva itt ugye 50 epizodott kellett volna megírnia, ami már más tészta. Plusz a Bandai féle ötleteket nem használta fel az egészet kidobta. Helyette szörfösökkel beszélgetett és azt kérdezgette tőlük, hogy menőnek tartják-e Kawamori munkáit? Illetve, hogy elég lazák-e a szörfös robotok? Mint mondta, a szörfös robotokkal akarta a srácok figyelmét felhívni a környezetvédelemre és nem akart nagy prédikáló sorozatot írni.
Kyoda később azt mesélte, hogy számára fontos volt, hogy a művön érződjön az 1980-as és 1990-es évek zenei és kulturális hatásai, valamint erős szerelmi szálat akart bemutatni. A karakterekről és a cselekményről azt mondta, hogy a sorozat első felében a szereplők személyét kívánta bemutatni és hogy kit mi motivál, majd pedig a sorozat második felében az egészet egy nagy és komplex világban bemutatni.

A posztod szokás szerint tetszetős volt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci, akkor ne szenvedjek vele? Mert még jó pár éve nekikezdtem (pont az általad is említett "ez anno mekkora kultuszanime volt!" mentalitás miatt), meg azért, mert mondogatták, hogy "á, ez egy értelmes shounen", meg "normálisan megírt szerelmi szál" stb., viszont volt itt egy nagy probléma, ami még akkor is hazavágta volna az egészet, ha ez mind igaz: rohadtul untam. Azt hiszem, a tizedik részig nem jutottam el benne, mert valahogy minden dicsőítés ellenére rohadtul genericnek és unalmasnak hatott számomra az egész. Oké, persze lehetne rá mondani, hogy valóban értelmesebb volt, mint mondjuk egy átlag Jump-os shounen sorozat, viszont ha meg azt nézem, hogy FMA, JoJo, Death Note (ráadásul ezekből is kettő Jumpos... XD), vagy a Rumiko cuccok, akkor azokhoz képest ez messze nem tűnt akkora durranásnak már az elején sem. Az egyetlen, amiért nem dropra, hanem on-holdra raktam, az az volt, hogy reménykedtem, hogy hátha ennél is egy "Trigun-szindrómával" állok szemben és X rész múlva beindul. De ahogy írod...lehet inkább marad ez a dropped-ban. XD
Surci írta: 2017.01.29. 00:41 Igyekszem nem sokat fikázni, mert az nem az anime hibája hogy tizenpár évvel vagyok a célkorosztály felett, viszont van egy csomó olyasmi, amit nem lehet ennyivel elintézni.
Ja igen, ezt már több animénél is írtad, hogy "á, ez meg az nem gáz, mert tizenévesként biztos bejönne", de őszintén szólva én még ezt sem szoktam enyhítő körülménynek felhozni a sorozatoknál, hiszen ha úgy vesszük, az animék 90%-a tiniknek készül, aztán mégis képesek egyiket-másikat normálisan megírni. Szóval lehetne itt az Eureka Sevent, meg még pár más cuccot azzal mentegetni, hogy "jó ez, csak mi öregedtünk meg", csak éppen pl. egy Death Note-ot ugyanennek a korosztálynak írtak, aztán oda-, meg vissza van tőle az ember. XD Szal érted. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Eureka Seven

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2017.01.29. 23:20A karakterekről és a cselekményről azt mondta, hogy a sorozat első felében a szereplők személyét kívánta bemutatni és hogy kit mi motivál, majd pedig a sorozat második felében az egészet egy nagy és komplex világban bemutatni.
Kár hogy nagyon nem jött össze, a legtöbb karakter olyan lapos mint egy loli mellkastájékon, akivel meg foglalkoztak, azok is csak a sablonúton elért sablonsónenfejlődést kapták... A világ komplexitását meg elemeztem fentebb, az ősleves szerintem kevésbé volt kaotikus, mert ha ehhez hasonló lett volna, még mindig nem jött volna létre az élet bolygónkon.
Titkos írta: 2017.01.30. 07:34Surci, akkor ne szenvedjek vele? Mert még jó pár éve nekikezdtem (...) viszont volt itt egy nagy probléma, ami még akkor is hazavágta volna az egészet, ha ez mind igaz: rohadtul untam.
Áh, hagyd a fenébe. Olyan szinten rosszul van megírva és összerakva hogy sokszor csak néz ki a fejéből az ember, hogy épp mi miért történik vagy XY dolognak mi értelme volt (semmi), emellett még csak nem is vicces/szórakoztató. A "normális szerelmi szál" meg a szokott tiniangst-műdráma sok rikonyával.
Titkos írta: 2017.01.30. 07:34Ja igen, ezt már több animénél is írtad, hogy "á, ez meg az nem gáz, mert tizenévesként biztos bejönne", de őszintén szólva én még ezt sem szoktam enyhítő körülménynek felhozni a sorozatoknál, hiszen ha úgy vesszük, az animék 90%-a tiniknek készül, aztán mégis képesek egyiket-másikat normálisan megírni.
Ez csak bizonyos szegmenseknél áll meg. Mert az ilyen típusú shouneneknél NAGYON érződik hogy kik a célkorosztály, aztán most mit problémázzak mondjuk egy mecha-sónennél olyasmin, hogy sok benne a durrbele robotharc, vagy fight-shounennél, hogy sok idő telik a számomra érdektelen csicskák elleni küzdelmekkel? Ez van, emellett még lehet benne érdekes sztori, jópofa karakterek, normális dráma, remek poénok, egyedi látványvilág vagy hasonló, ami ezeken túl megfogja az embert. Szal mondjuk a Noragami vagy Soul Eater is ezt a korosztályt célozza (erről a demográfia-dologról másik topicban), és bár nem olyan nagy dobás egyik se, mégis megértem, miért jön be sokaknak, még ha magam már ki is nőttem már ebből. Vagy ott az FMA, na azt ugye nem kell bemutatni. Az Eureka 7 a tartalmi résznél minden szempontból elhasalt. De mondom, durva milyen pozitív értékelések vannak róla és mekkora név a mai napig, dettó ezért kezdtem bele, szal én is bírom a jól összerakott, izgalmas shouneneket, de sajna pofáraesés lett a vége.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése