Gintama

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

És a politukusok is csak az animét nézik, a mangánál nem volt semmi visszhang. XD
Mondjuk fél percnél tovább emlegették, mert a gonosz megszállók a Renhouk. :LOL:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Corot »

Sosem szoktam külön kitárgyalni a különböző animék epizódjait de a Gintama 79. részétől (igen, én még csak itt tartok) teljesen kifeküdtem. Eddig is volt pár olyan epizód, ami heveny röhögőgörcsöt okozott, de amikor a Yagyu klán illemhelyén (papír híján) a szereplők összeesküvés elméleteket gyártanak és azon agyalnak hogyan verjék át az ellenfelet, minden eddigi epizódot überel. Ez a pár epizód, a Yagyu klánnal való harc egyébként is nagyon tetszett.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ó, a WC-s rész, az tényleg zseniális volt, főleg amikor a végén előkerült a dörzspapír is. :vigyor: Mondjuk abban az arcban Kagura és Okita kettőse se volt semmi. XD
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Corot »

A dörzspapír volt a jelenet csúcspontja! :vigyor: Igen, Kagura és Okita jók voltak együtt, de az az igazság, hogy nálam mindig Kondo viszi a prímet. Ő annyira sötét és együgyű, hogy nem lehet nem szeretni.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mikor bele kezdtem a Gintamába talán a Yagyu arc még nem is volt subbolva. Ráadásul a manga se volt bescanelve, de azt hiszem az előbb elkészült és mangában olvastam az arcot először. De a lényeg ez az arc olvasása után került egyértelműen a top listám élére a Gintama. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A legjobb összefoglaló előző epizódról EVER EVER EVER EVER! (Csak, hogy kicsit az OP-re is utaljak. :D)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na, ezért nem merek én Gintamát nézni. Mert legalább a fele poént nem érteném. :LOL:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Új Gintama: Halálosan komolyan mondom, ez úgy hiányzott már nekem, mint egy szelet kenyér. Őszintén, tiszta szívből remélem, hogy ez a szezon (akár 12 részes lesz, akár több) marad végig a megszokott baromkodós stílusban, és nem megyünk át megint generikus shounen szarságba, mert ha olyat akarnék nézni, elővenném valamelyik másik címet a tucatból - de nem akarok. Nem ezért szerettem meg ezt a cuccot anno, és nem ezért követem már 10 éve. (Azon meg egyenesen felröhögtem, mikor bevágták azt a híres-hírhedt csapatképet a Tsubasából parodizálásra. xD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

MAL szerint a kurrens Gintama csak 12 részes lesz... 12! (És a '!' nem a faktoriális matematikai művelet.) Hol is van a kedvenc reakció-videóm az ilyen esetekre? Ja, itt.

Ennyit terveztek eleve vagy nem is lett volna már több adaptálatlan manga fejezet korábbról és ezért a 12 rész? Nagy kár, ezzel az évaddal most ismét puszipajtások lettünk, a következő meg úgyis megint ilyen lolschőnen izé lesz... hurrá. :roll:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Junchi írta:Ennyit terveztek eleve vagy nem is lett volna már több adaptálatlan manga fejezet korábbról és ezért a 12 rész?
Csupán ennyi komédiát hagytak ki a korábbi adaptációk. A maradék 4 részbe pont belefér a HDZ48 és a Guardian Spirit arc. Talán 1-2 fejezet marad ki ezek után, amiket akár az utolsó évad közben is be tudnak iktatni a részek végén, ahogy arra már korábban is volt példa.
Az utolsó évad hosszú lesz, fájni fog a shounen fight miatt, de egészen érdekes dolgokra is fény derül benne, és szerencsére olykor megáll poénkodni (ami kell is ennyi deathflag mellé, bár eddig még a legtöbben megúszták a halált).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>annarancs

I C.

Ezekhez az "érdekes dolgokhoz" meg nem to'om, valahogy olyan szkeptikusan állok, szal engem ebben a cuccban a sztori az, ami a legkevésbé sem érdekel, mert amint erre megy ki a játék, meg a többi sónenségre, rögtön át is váltunk tizenkettő-egytucatba. Na mindegy, valahogy túlélem akkor majd az utolsó évadot, max remélem, 24-25 résznél nem lesz hosszabb.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Azt észrevettétek, hogy Kusanaginak Horikawa Ryou volt a hangja? :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Risa: Eddig még csak kisebb szerepekben hallottam a szinkronszínészt, így én nem ismertem fel. Majd ha egyszer megnézem végre a LotGH-t...

Januárban két új sorozatot is indít a Weekly Shounen Jump, szóval arra számítok, hogy 5-6 fejezeten belül befejeződik a manga. Ennél tovább már nem is igazán lehetne húzni. Szomorú, hogy véget ér, nagyon megszerettem, ugyanakkor már bőven megérett a lezárásra... Elsősorban egy [Gintamához mérten] értelmes végben reménykedek, de bónuszként nem bánnám, ha a preferált hajóim (GinTsu, future!OkiKagu) is révbe érnének. :3

A MAL és az AniDB szerint 12 részes a Porori-hen. Ma ment le a 10. rész, aminek a története még jövő héten is folytatódik. Ezek szerint egyetlen epizód jut csak az utolsó arcra, ami a mangában 3 fejezetes volt. Lényegében nem lehetetlen egy rész alatt megoldani, csak így kicsit tömény lesz... tömény nevetés. :D
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Most láttam a hírt, hogy januárban indul is az utolsó évad, lehet ideje lenne bepótolnom most már. Egyszer már elkezdtem, tetszett is, de csak a 10. részig jutottam. Ha minden nap megnézek egy részt 2018-ban, akkor végeznék vele 2019-re. :dirr:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Akosss írta:Ha minden nap megnézek egy részt 2018-ban, akkor végeznék vele 2019-re. :dirr:
Ha pedig napi 10 részt nézel meg, akkor bő egy hónap alatt megvagy. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta: 2017.12.09. 22:53 Most láttam a hírt, hogy januárban indul is az utolsó évad
Ilyen hamar? Ez meglepő, bár ezt most nem szándékozom szezonosban követni. Majd, ha összejön ilyen 15-20 rész, amit lelehet darálni egyben. Másképp nem vállalom, a már sokszor fejtegetett okok apropóján.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Risa »

Az előző évadban sokalltam a shounen fightot, most meg viszont a humor volt túl tömény. Úgy látszik, számomra az kell, hogy némiképp egyensúlyban legyen a Gintama két aspektusa, mert még Gintama-mércével nézve is nagyon ízléstelennek tűntek az altesti poénok. Valószínűleg semmivel sem volt rosszabb a helyzet, mint máskor, de így egy adagban nekem ez most sok volt. 7/10.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nocsak, véget ér a manga? Legalábbis mindenhol ezt olvasom/hallom... Valaki megerősítést/megcáfolást tudna adni? Annarancs? (Illetve hány epizódos lesz a mostani anime ennek fényében?)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Igen, befejeződik. Az utolsó arcból már csak egy fejezet van hátra, de hogy kapunk-e epilógust, és ha igen, hány fejezetet, azt még nem tudjuk.

Az új sorozat elvileg az 596. fejezettel indított, és az eddigi 3 részben kb. a 603.-ig dolgozta fel a mangát (azaz átlagosan közel 3 fejezetet adaptálnak epizódonként). Tudjuk, hogy lesz legalább 669 fejezet. Ez huszonpár részre elegendő alapanyag, szóval szerintem júniusban ér majd véget az anime.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

4. rész: Már éppen kezdett túl nyomasztóvá válni az angst, de szerencsére az utolsó arc nem meglepő módon a nagy visszatérések ideje, így meg is érkezett a mai epizódban az első adag idióta. :D :lol: Még az openinget is update-elték velük, gondolom majd a későbbiekben felbukkanókat is bezsúfolják valahogy. Egyébként 3 fejezet került feldolgozásra, jövő héten pedig várhatóan szintén hármat adaptálnak az előzetes alapján. /cry
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Milyen jót elbeszélgetek magamban...

Az utolsó arc sem szűkölködik toaletthumorban. :'D Eközben a mangában véget ért az utolsó arc, és az a helyzet, hogy fogalmunk sincs még mindig, hány fejezet van hátra. ¯\_(ツ)_/¯ Ha hinni lehet a gorillának, minden elvarratlan szál rendeződik majd, szóval kíváncsian várom, mit tartogat a befejezés.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én amúgy a mostani évad 2. része után akartam írni, hogy visszataláltunk a jófajta poop joke-okhoz, legalábbis a sógun és Shijakuék jelenete a legjobb Gintama-pillanatokat idézte, de... egyszerűen nem jut időm fórumozni. T__T Mostanában az van, hogy vagy nézem az animét, vagy írok róla. És akkor már inkább nézem. :')

Egy csomó más témával kapcsolatban is lett volna mondanivalóm, de mire eljutok odáig, hogy hozzászóljak, már nyilván a kutyát sem érdekli. OTL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A 6. rész kb. 2 és fél fejezetet adaptált, így legközelebb a 613.-kal folytatják. A Shirogane no Tamashii-hen első fele nem nélkülözi a poénokat, de a jövő heti epizód várhatóan kiemelkedően vicces lesz. :D

A manga legújabb fejezete pedig bebizonyította, hogy a gorilla még mindig úgy játszadozik az olvasókkal, ahogy csak kedve tartja (én is bedőltem neki...). :mad: /sigh
-----
671. fejezet: Mit szív a gorilla? Komolyan... komolyan?! :'D
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 7: Nem okozott csalódást a rész. xD Újra kb. 2 és fél fejezetet adaptáltak, a jövő héten a 615. második felével folytatják.
-----
672. fejezet: "T/N: ... Go read Kaiji if you haven't, it's a great series. Also, when is this manga gonna end?" The hype is real! :3
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 8: Ez a rész most vizuálisan (is) kicsit gyengébbre sikeredett, sokat spóroltak az állóképekkel. Akadt néhány kifogásolható fej is, lesz mit javítani a BD-re. A poénok nem jöttek annyira át, ahogy a hatásosnak szánt belépők és a cliffhangerek sem, mert nem volt idő megemészteni őket. Nem is csoda, most a 619. fejezet végéig adaptálták a mangát, azaz 4 és fél fejezetet sűrítettek egyetlen epizódba. Biztosan lesz még ilyesmire példa, mert hamarosan kezdődik a befejező ív shounen fight része, amit könnyű tömöríteni... de előtte még kapunk majd pár kiemelkedően humoros jelenetet is szerencsére. :D
-----
673. fejezet: Ez nagyon úgy fest, mint egy új ív kezdete... nem mintha bánnám. :D
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 9: Ismét akadt néhány hanyagabb rajz, de nem volt vészes az animáció. A 623. végéig jutottunk el, 4 fejezet fért bele ebbe a részbe. Feltételezem, hogy jövő héten a 626. fejezet végéig adaptálják a mangát, az kellően izgalmas cliffhanger lenne. :DDDDD
-----
674. fejezet: The gorilla is on a roll! Eddig zseniális az új ív, teljesen elégedett vagyok a fejleményekkel. <3
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 10: Yup, pontosan ott ért véget a rész, ahol sejtettem. xD Jövő héten várhatóan legalább a 629. fejezet feléig, inkább a végéig jutunk majd el. Arra számítok, hogy kb. május végére végeznek a Silver Soul arc adaptálásával, és akkor 4-5 epizód jut a Final Fantasy (name tentative) ívre. A kérdés csak az, hogy ez az új arc (és egyben a manga?) mikor ér véget... Ha a jelenlegi 6 fejezethez legfeljebb 6-9 további jön csupán, akkor ugyan kissé feszes tempóban, de képesek lehetnek mindent adaptálni. Ebben az esetben április végére/május első felére várható a manga vége.
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 11: A manga szünetel a héten. Az anime is szünetel majd a tavaszi szezonban, nyáron vetítik a folytatást (remélhetőleg így igényes animációt kapunk majd a rengeteg állókép helyett). A héten a 629. fejezet közepéig adaptálták a mangát. Az utolsó rész talán a 631. végéig jut majd el, így legalább a nyáron rögtön a szívmelengető családias részekkel fogunk indítani. <3 Egyébként állítólag a CR kicenzúrázta az egyik jelenet alatt szóló zenét, konkrétan a NGE Decisive Battle számát cserélték le egy sima Gintama OST-re (raw egy lelkes MAL fórumozónak hála).
-----
675. fejezet: Még mindig csak kibontakozóban a konfliktus, szóval mostanában nem várható a befejezés. :D
-----
Shirogane no Tamashii-hen ep. 12: Víznéző asszonynak kellene mennem, tényleg a 631. fejezet adaptálásával fejeződött be a rész és ezzel együtt az évad is, nyáron folyt. köv. Összességében tűrhetően dolgozták fel a befejező arcot idáig. Rengeteg a harc, így gyakran állóképekkel kellett spórolniuk, de a fontosabb jelenetekbe nem lehet belekötni. Az op-ed párost kedveltem, remélem legalább ilyen jó számokat szereznek az ív második feléhez is. Most még akadt vicces jelenet bőven (még ha nem is voltak mindig annyira hatásosak, mint a mangában), de ezekkel sajnos a későbbiekben már nem leszünk ennyire elkényeztetve. (Nem baj, ott lesz majd a Final Fantasy arc, ami bőségesen kárpótolja a humorra éhezőket. :D) Valahol a Rakuyou Decisive Battle szintjére tudnám tenni ezt az évadot, szóval 7/10-et adok rá.
-----
676. fejezet: Egy shipet már eltrollkodott(?) a gorilla, szóval nagyon remélem, hogy ezzel nem bánik el... Tetszett, ahogy a két csata között ugráltunk. Már majdnem azt hittem, hogy Shinpachi is sokkal erősebbé vált, de aztán feltörölték szegénnyel a padlót. xD
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Risa »

Shirogane no Tamashii-hen I.

Bár a Gintama harcolós ívei nem szoktak annyira bejönni mostanában, ez most jól ötvöződött a good old Sorachi-féle humorral, és volt jó pár epizód, aminél itt-ott dőltem a röhögéstől. A rengeteg karaktert kicsit nehéz volt ugyan követni, de most legalább látszott, hogy minden eddigi epizódszereplőnek volt egy magasabb funkciója is, ha más nem, annyi, hogy a nagy fináléban helyet kapjon, és megmentse a már veszni látszó csatákat. Ezzel a sémával persze vigyázni kell, mert egy idő után unalmassá válhat, de a régi, ismerős arcok és a jól ismert poénok miatt engem speciel elborított egyfajta nosztalgikus hangulat, ezért ez most annyira nem zavart.

Egyértelműen gyenge pontja az animének a Gintama harcjeleneteihez képest méltatlanul kevés animáció. Az utolsó három részt egyszerre néztem meg, és feltűnően sok volt a kvázi állókép (kardvillanás, vér csöpög, mozog valaki szája - és ez volt a harcjelenet). Az OP-ED zenék viszont nagyon jók, az ending a vizuállal együtt egy masterpiece. Merem állítani, hogy a Gintama egyik legjobbja.

7.5-re értékelném az animét, ha lehetne, de mivel az előző évadnál sokkal jobban élveztem, felkerekítem 8-asra, és várom a folytatást.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: annarancs »

(Ráuntam az előző hozzászólás szerkesztgetésére, de a mangáról továbbra is ide írok, már ha nem baj; nincs külön mangás topicja, és annyira nem beszédtéma, hogy érdemes legyen egyet indítani neki.)
SPOILER
677. fejezet: Az egyik, számomra fontos párosról most alig kaptunk pár oldalt, és az is olyan gorillásan lett mogoldva, de ezt egyáltalán nem bánom. :D A másik párocska brillírozott most, és szerintem a mangaka már alig várta, hogy letudhassa a fúdekomolyshounen dolgokat a Shirogane no Tamashii-hennel, mert azóta megállás nélkül ontja magából a jobbnál jobb poénokat. Azt még mindig nem tudjuk, mikor jön el a vég. :D
SPOILER
Kép
678. fejezet: "I may be a thief, but I only steal hearts." Gintoki verziójában...
Kiderült, mit akar mindenki annyira megszerezni. Vajon felhasználható lehet az a dolog a kedvenc ebünk megmentésére? Kagura helyzete is tisztázódott nagyjából. Vélhetően komolyabb hangvételű lesz a következő néhány fejezet, foglalkozni kell az elvarratlan szálakkal.

679. fejezet: Uh-oh. Pont a Golden Kamuy openingjét hallgattam olvasás közben, remekül illett a hangulathoz.
The gorilla uses Dadtoki feels! It's super effective! Egyébként látszik, hogy kevés gyereket rajzolt mostanában a mangaka, előbb néztem volna fiatal Okitának (vagy akár -álmodik a nyomor- OkiKagu csemetének) a kölyköt. Már csak az a kérdés, hogy mit akar, és hogyan vált szívtelenné...

680. fejezet: Ez most nem volt túl nagy szám. Mit tervez az emós a shotával?... Jövő héten nem érkezik új fejezet a Golden Week miatt.

681. fejezet: Megtudtuk, mi történt az emóssal, illetve a bonyodalom kirobbantóiról is esett néhány szó, de összességében így is elég lagymatag a fejezet.

682. fejezet: Nagyjából összeállt a kép, a helyükre kerültek a főbb bábuk, kezdődhet az utolsó szál lezárása. Katsura bajsza még mindig ámulatba ejt. :'D

683. fejezet: Végre kezd újra beindulni a cselekmény, és szerencsére a humort sem hanyagolta most a gorilla. xD

684. fejezet: ...az ilyen fejezetek miatt szeretem annyira a Gintamát. <3 A héten brillírozott a gorilla, többször is hangosan felnevettem. xD
SPOILER
Kép
685. fejezet: Kuwah! Fáj a hasam a nevetéstől... "Next issue, Gintoki dies?!" xDDDDD

686. fejezet: "If you stick panties on your head, you lose your status as the final boss." xD Hősünk eljutott a Nirvánába (x'D), és ráeszmélt végre tettei következményére. Úgy néz ki, egyelőre végeztünk a komikus fejezetekkel, haladhat végre a történet (nem mintha bajom lenne a poénokkal, nagyon élveztem az utóbbi néhány hétben a mangát, de érdekel a sztori is).

687. fejezet: Tévedtem, még mindig nem fordítjuk komolyra a szót. Hijikata-san!!! :'D Közben Gin-san kalandja az alsóneműkkel folytatódik... xD

688. fejezet: Egy újabb kellemesen vicces fejezet. Nem hiányzott az életemből, hogy rányissanak a fürdőből kilépő Kagurára, de ebben a formában még talán megbocsájtom. xD

689. fejezet: Zurump pls. xDDDDD Gintoki pedig végre tényleg lebukott, de nem is ér rá már a meneküléssel foglalkozni. Hogy mikor fejeződik be a manga, arról még mindig nincs infó, és ezzel már a gorilla is viccelődik. xD
SPOILER
Kép
690. fejezet: Oh, annyi a bajusznak, pedig már egészen megszoktam. :'( A nagy találkozást meg már megint jól eltrollkodta a gorilla... Lassan ideje lenne befejezni a fogócskát.

691. fejezet: Egy kis humor, egy kis magyarázat, jó sok időhúzás. Ideje lenne a lényegre térni.

692. fejezet: Megint ment az időhúzás. Örülök, hogy szinte teljes pompájában visszatért a Shinsengumi (a gorilla kabalájuk hiányzik még, vajon tényleg bekötötték a fejét? :?), de azért elég nyálas, hogy most Gintokiékért harcolnak. :D

693. fejezet: Uho. xD Úgy tűnik, mégsem süllyedt el (teljesen) az a hajó, amiről már lemondtam. Mivel most elvileg dupla szám jött ki a Jumpból, majd csak két hét múlva érkezik a következő fejezet, akkor viszont nem csupán a címlapon és a fő színes oldalon köszön majd vissza a Gintama, hanem egy nagy bejelentésre is számíthatunk. Talán végre felfedik a befejezés várható időpontját, de pont most nem örülnék ennek, mert a jelenlegi szál elbírna még legalább 15-20 fejezetet, kár lenne kapkodva lezárni. /sigh
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára annarancs 2018.08.04. 23:41-kor.
Válasz küldése