Gintama

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én pont, hogy elhalasztottam a listámra felvételét így, hogy máris folytatják. Cirka másfél év szünet kevés ahhoz, hogy megkíméljék az embert a fillerektôl.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Bradock
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.04. 19:16
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Bradock »

Sziasztok. :)

Nem tudom mennyire tudtak elhúzni mangától, de az biztos, hogy lesznek így is benne fillerek, bár azok is mind olyan idióta részek lesznek mint az eddig leadottak. :D

Am nem ide tartozik, de a SaiyanRivals.Hu (mi xD) még mindíg fordítja, jelenleg 62 nél tart. :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gintama' ep1

AHAHAHAHAHAHAHA~~

(Ez meg is teszi kritikának. xD)
Avatar
Sacchan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.06.13. 10:29
Nem:
Tartózkodási hely: Chioföld:)

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Sacchan »

Junchi írta:Gintama' ep1

AHAHAHAHAHAHAHA~~

(Ez meg is teszi kritikának. xD)
Ez mindent elárult:D
♥Gazetto - A7X - One Ok Rock - Superchic(k) - Protest the Hero♥
[Music is Life]
http://www.youtube.com/watch?v=aZkd91HX ... vY&index=2
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ha már a spammerünk felélesztette a topicot írok bele valamit. XD

A Kabuki Chou arc pont olyan EPIC amilyet vártam, ha még nem EPICEBB!!

Na jó tulajdonképpen ezért nem is írtam eddig se, mert ennél sokkal jobbat nem nagyon tudok írni.
Ha csak nem ezt: A mangában elérkezett arc amit évek ótá várok! Ha még kicsit máshogy is, mint amire számítottam.
Ami nem lenne más, mint: Star Wars paródia kis űrcsatával és ami kell hozzá, de legfőbbként Sakamotoval.
Egy kis spoiler. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Gintama ROCKS, most jön a legodaba**ósabb rész mikor Kagura bráderja rampagel !! mmmfffáákk ::jsmile::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Félelmetesen jó, 30 perces(!), kínai cosplay performance!

Az angol felirat a "CC" gomb megnyomásával üzemelhető be.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Mariko írta:Félelmetesen jó, 30 perces(!), kínai cosplay performance!

Az angol felirat a "CC" gomb megnyomásával üzemelhető be.

lohohól
Avatar
Sacchan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.06.13. 10:29
Nem:
Tartózkodási hely: Chioföld:)

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Sacchan »

Mariko írta:Félelmetesen jó, 30 perces(!), kínai cosplay performance!

Az angol felirat a "CC" gomb megnyomásával üzemelhető be.
Ez mekkoraaa:D Elképesztően jók! :D
♥Gazetto - A7X - One Ok Rock - Superchic(k) - Protest the Hero♥
[Music is Life]
http://www.youtube.com/watch?v=aZkd91HX ... vY&index=2
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Úgy döntöttem, hogy már csak idő kérdése, hogy a Rumbel megszűnik, úgyhogy nem várok tovább a feliratukra, és újra elővettem a sorozatot.

A 153-as rész nagyon elvetemült volt. Én komolyan elérzékenyültem a kutyás történeten, erre a következő pillanatban Gin-chan lerúgta a rádiót, és már a röhögéstől kellett fetrengenem. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:A 153-as rész nagyon elvetemült volt. Én komolyan elérzékenyültem a kutyás történeten, erre a következő pillanatban Gin-chan lerúgta a rádiót, és már a röhögéstől kellett fetrengenem. XD
Az az, amikor Kagura nem tud elaludni? Mert az HATALMAS rész. :D

Btw emlékszem, én anno egyből átváltottam a Horrible-féle verzióra, mert bár Rumbelék minőséget képviseltek, de H-ék meg speed-et és, hát emlékszem, igencsak nehéz volt kivárni egy-egy részt, mikor R-ékre vártam... :3
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:A 153-as rész nagyon elvetemült volt. Én komolyan elérzékenyültem a kutyás történeten, erre a következő pillanatban Gin-chan lerúgta a rádiót, és már a röhögéstől kellett fetrengenem. XD
Úgy általában nekem is ezek az erős kontrasztok a kedvencem, amik akár egyetlen fejezeten belül is megtalálhatóak.

Amúgy a Horrible-sub felíratok hivatalos (fél-hivatalos) fordítások rip-jei, akkora baromság csak nem lehet benne.

edit: És tényleg jó az aláírásod. :) Most már kedvem támadt végig nézni azt a videót.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi: Igen, az álmatlanságos rész volt az. Eddig az ilyen részek közül a hajnövesztőszer reklámos volt a kedvencem, de ez még annál is jobban fájt. :vigyor:

Kdanni: Nézd csak meg, megéri azt a félórát. Szerintem a Kamuit alakító srác volt a legnagyobb benne, de az egész csapat nagyon odatett magáért.
BTW: Van jobb minőségű videó is, mint ami youtube-on fent van. Mondjuk ezen nincs felirat, viszont ez már a döntőben előadott felturbózott előadás. ^^

A Crunchyroll feliratától azért tartottam kicsit, mert ők nem mindig állnak a helyzet magaslatán fordításügyileg, és féltem tőle, hogy nem lesznek kulturális magyarázatok, amik azért a Gintamánál elengedhetetlenek, de eddig szerencsére minden OK.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

how to fight with an umbrella properly : http://www.youtube.com/watch?v=wTN2j9mq ... re=related

::hehe::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Pont tegnap néztem újra ezt a részt. ^^

BTW: Beware of Guys Who Use Umbrellas on a Sunny Day
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Titkos »

*megnézte az utóbbi videókat*

Öhm...ez a sorozat mikor lett ilyen komoly? XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Néha tud ilyen is lenni, és olyankor szvsz lazán alázza bármelyik shounen fight sorozatot. :D
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Néha tud ilyen is lenni, és olyankor szvsz lazán alázza bármelyik shounen fight sorozatot. :D
Szerintem pont azért mert jó ha úgy évente vannak ilyen arcok. Így nem válik nevetségessé a folyamatos fight.
És habár nem küzdenek olyan nagy és nemes dolgokért mint máshol, ettől meg a sokkal reálisabb tud maradni.

És pont ezek az arcok a kevésbé népszerűek, így nem valószínű, hogy gyarapodnának ezután se.
Pedig úgy hallottam most kapott új JUMP-os szerkesztőt a sorozat. Talán ez hat ki a mostani fejezetekre, amik hatalmas lyukakat ütöttek a 4. falon. Az utolsó két fejezet be lett scanalve (372-373.), egy kis rést hagyva magamögött (ami elvileg pótolva lesz), Mangában szerintem sokkal nagyobb poén amik vannak benne. Ajánlom annak aki nem bánja ha nem animében látja először a történteket. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Talán ez hat ki a mostani fejezetekre, amik hatalmas lyukakat ütöttek a 4. falon.
Azt hittem azt már végleg ledöntötték a Popularity Poll Arcban, amikor Otae kinyírta a mangakát, és a következő részben Paintben volt rajzolva az opening. XD

A komoly arcok tényleg ennyire népszerűtlenek? Ha így van, akkor miért pont a Benizakura Hen remake-jéből csinálták a mozifilmet? Én eddig azt hittem azért, mert az az egyik legnépszerűbb arc. :weh:

A mangát meg valamikor régen már egyszer elkezdtem olvasni, de aztán rendes fordítás hiánya miatt parkolópályára tettem, és azóta is ott ragadt. Amikor beértem az animét, akkor felmerült bennem, hogy esetleg folytatnom kéne, de valahogy nem éreztem rá különösebb késztetést, csak az anime élményét rontanám vele, meg szvsz a Gintama azon kevés kivételek közé tartozik, ahol az anime tud pluszt tenni manga eredetihez.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

IMHO az anime sokkal jobb, mint a manga, köszönhető mindez a remek seiyuu-gárdának (SUGITA TOMOKAZU), annak, hogy semmit nem vesz el a mangából, igényes stúdió áll mögötte és nem folyik bele az a sok szöveg a pofámba, amit a mangánál rendszerint tapasztaltam ( + nekem az art sem jön be :/).
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:A komoly arcok tényleg ennyire népszerűtlenek? Ha így van, akkor miért pont a Benizakura Hen remake-jéből csinálták a mozifilmet? Én eddig azt hittem azért, mert az az egyik legnépszerűbb arc. :weh:
Valószínűleg az anime nézők körében ez nem feltétlenül igaz, főleg a japánon kívüli nézők körében. De a Jumphoz szavazatokat visszaküldők között így van. És elsősorban az határozza meg mi legyen a többségben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor ennek viszont totál ellentmond, hogy az olyan rosszfiúk, mint Takasugi és Kamui, akik csak a komoly arcokban szerepelnek, olyan brutális helyezést értek el a karakter népszerűségi szavazáson. Nem irigylem a mangakát. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Junchi írta:IMHO az anime sokkal jobb, mint a manga, köszönhető mindez a remek seiyuu-gárdának (SUGITA TOMOKAZU), annak, hogy semmit nem vesz el a mangából, igényes stúdió áll mögötte és nem folyik bele az a sok szöveg a pofámba, amit a mangánál rendszerint tapasztaltam ( + nekem az art sem jön be :/).
Sorachinak semmi stílusérzéke, most is miket parodizált ki, ráadásul pont egy oldalon: -1-, -2-. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^OLOLO, Kaiji-Akagi paródia!!! xDDDD

Btw emlékszem, volt egy komplett rész is, ami csak a mah-jongról szólt. Kár, hogy az Akagit akkor még pont nem ismertem. :/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL! Most komolyan, az ezt megelőző részben a repkedő farkak nem zavartak senkit se, de ha egy fél percre is megemlítenek néhány politikust, akkor már le kell venni az epizódot a műsorról. :roll: Kíváncsi vagyok, Gin-chanék mikor fogják kitárgyalni ezt a sorozatban. XD
Kép
Válasz küldése