Kaiji

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kaiji nem csúnya, csak érdekes arcú. XD

Egyébként a sorozat karakterdizájnját erősen szokni kell. ::^_^::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Andro »

Bocsi, ezt nem lehet megszokni. Láttam már ronda grafikát, de ez azért túlzás. -.-
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: anubys »

Határozottan örülök, hogy a második sorozat végén nem került vissza a bányába. Szerintem hozta az első széria színvonalát, viszont azért a Pachinko-arcot számomra eléggé elhúzták. Itt azért már kijött, hogy a japánokon kívül más nem igazán tudja azt értékelni. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:viszont azért a Pachinko-arcot számomra eléggé elhúzták.
Szerintem ez az a pont, ami kapcsán a legnagyobb az egyetértés fandom/net-szerte. :3

Szal igen, baromi jó volt az S2 (is), de a pachinkós részek alatt többször is kedvem lett volna kiszaladni a sötétbe. Maa, mondjuk nem panaszkodok, hisz cserébe megkaptuk 2011 legEPICebb pillanatát: Mikor végre valahára betalált az a nyomorult golyó a lyukba. Sőt, nem is egy, hanem mindjárt TÖBB. :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én meg úgy hallottam, a filmből is készült második rész. Alig várom, hogy lássam. ::jeye::
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, én is hallottam már a második filmről. A trailer alapján pont a pachinko arcot fogja feldolgozni. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Igen, én is hallottam már a második filmről. A trailer alapján pont a pachinko arcot fogja feldolgozni. ^^
Mivel én sem a mangát, sem az animét - csak képeket láttam, de nem jött be a grafika - nem ismerem, nekem tök új lesz.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kaiji

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megemlékeznék Karcsi kalandjairól pár szóban, ha már így 10 év után befejeztem ezt a sorozatot is. Mostanáig nem is tudtam hogy ennek van 2. évada, ennek örömére gyorsan revaccsoltam az elsőt, aztán jöhetett a folytatás.

Ha a LoGH egy jelenség, erre is rámondható ugyanez, amihez a kretén szerencsejátékok ugyanúgy hozzátartoznak, mint a karadizájnok, főleg az ORROK :LOL:, az üvöltő narrátor vagy a patakokban ömlő FÉRFIAS KÖNNYEK. Tipikusan az a fajta CUCC amit az ember vagy imád mert berántja már az elején és végigizgulja az egészet, vagy... egyszerűen nem tud vele mit kezdeni. Nekem az első pillanattól kezdve bejött ez a szürreálian hatásvadász és egyedi sztájl.

Főszereplőnk Itou Kaiji ritka nagy tróger, és mellé még szerencsétlen is, de krízishelyzetben mindig össze tudja kapni magát, emellett igazi csapatjátékos, és ha mást nem, azt a számlájára lehet írni, hogy 1. találékony, 2. sosem árulja el (általában újdonsült) csapattársait, hiába szívja megsokszor emiatt. Az antagonisták közül Tonegawát bírtam, Hyoudo-t viszont utáltam, az a fajta undorító és kéjenc szadizmus ami a fő profilja végtelenül visszataszítóvá tette. Ezenkívül öröm volt nézni, ahogy az S2 első főgyökerét, a dagadt bunkóorrú kápó főnökurat hazavágja Kaiji, Ichijou meg egy kis nyálgép takony, aki megérdemelte a sorsát, mert aki ilyen szinten lejtő pálya mellett nem képes nyerni, az menjen csak a bányába követ törni.

Jellemekről, történetről és hasonlókról nem regélek sokat, mivel alapvetően szerencsejáték-meccsekre van felfűzve az anime sztorivonala, ezeket viszont olyan feszültséggel teli és jó értelemben vett hatásvadász módon adjáák elő, hogy a székbe szegezi az ilyesmire vevő nézőt. Ami kiemelkedő még, az a szerencsejátékosok pszichológiájának ábrázolása bizonyos döntések meghozatala alkalmával, amikor NAGY TÉTEN játszanak, legyen az sokmilliós főnyeremény, vagy a másik oldalon az egész életük. A főszereplő, mint az egyetlen főbb jellem szép karakterfejlődést kap - a legvégére. Mert az S1 végén a saját hülyesége miatt ugyanabba a csapdába zuhan vissza ahonnan nagynehezen sikerült kikászálódnia - és ezt a következő sorozat elején is folytatja, amikor adósságba veri magát (LOL Ilyen szarokért mint chips meg sör :D ). Azon a spórolós dumán amúgy rohadt nagyot röhögtem, amikor megállapodnak a hasonlóan tróger komáival: "Most 2 hónapig gyűjteni kell, nincs nass, nincs pia... ÉS FEJENKÉNT CSAK NAPI 1 CIGI! XDDDD" és az a szenvedés amit levágnak a spórolás alatt XDDDDD Oké, a helyzete miatt érthető hogy elhagyja magát, de azért fura volt hogy az első sorozatbeli jellemfejlődést ennyire kivágták az ablakon... És örülök hogy rendes lezárást kapott, anno az S1 végét nem nagyon tudtam hová tenni, de fura se lett volna ha ennyiben marad, mert a szadizmus nem áll távol az írótól ahogy elnézem. Amúgy a végén Enduo ritka nagy szemétláda volt, menjen az anyjába.

Egy belekukkot mindenkinek megér akik nyitottak a mainstreamtől eltérő animékre, mert a Kaiji külön stílus - és egy dolgot nem lehet elvitatni tőle: FÉRFIAS. :kaminaglasses:

Ja és az MC mellett kedvenc karakterem a NARRÁTOR, mert az az üvöltözés, meg az a hangszín és kifejezések amivel a legyilvánvalóbb, a szemünk előtt zajló jeleneket kommentálja... LOLEPIC :D Továbbá a vasgerendán átkelős részek nemcsak a helyzet pszichológiája miatt maradtak emlékezetesek, hanem a szörnyű tériszonyom miatt is >__<

Erős 8/10.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése