Utena

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

SPOILER

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Csokit kérek!!! *.* írta:Ümm... *khmm* Utena-a-fehér-lovon harcol másmilyen hajú ellenfelekkel, hogy végül megtalálja a kedvesét (Anshi-in-distress), majd miután megmentette őt a sötétben-nyeherésző-gonosz-Akiotól, elmennek a naplementébe.
Imho ennyi
Közben még mondanak kriptikus dolgokat néha. Főleg az árnycsajok. :)

(kábé erről szól a movie is, csak ott nincs gonosz-Akio, csak dorky-Akio-goes-splatty (kage... kage... oops... *platty*))
::umh::
Pont az volt a lényeg, hogy Anthy... Hát szóval nem rajongott az ötletért, hogy megmentsék. Tipikus mézcsöpögtetős csapdahelyzet volt az egész párbajosdi. Anthy egytlen embert szeretett csak, Akiot, mindenki más csak játék és áldozat volt neki, bár a vége felé már kezdett meginogni, és többször figyelmeztette is Utenát - pl. a méreg a teába dolog sem csak ártatlan weirdkedés volt... De az utolsó pillanatig nem döntött.
A végső győzelem tulajdonképp nem is Utenáé volt, hanem Anthyé, aki hátat tudott fordítani Akionak, hogy Utena után mehessen.
Az én olvasatomban nem történt forradalom abban az értelemben, ahogy Akio várta. Utena lázadása - mert tulajdonképp Akio különvilágának minden törvénye és alaptétele ellen fellázadt - látszólag önmagába omlott, Utenát átdöfte a gyűlölet tízezer kardja, és nyomtalanul eltűnt, mintha sosem létezett volna.
Az utolsó jelenetben Akio ugye épp sajnálkozik a kísérlet sikertelensége miatt - "végülis nem forradalmasította a világot" - és készülne a következőre, de Anthy már köszöni, nem kér belőle.
Akio sorsa végülis ugyanaz lett, mint Nemuroé - a világa összedőlt, és végleg egyedül maradt, száműzött istenként. A világot forradalmasító erő, Dios, aki tulajdonképp Akio saját elveszített ártatlansága volt, ellene fordult, ahogy Mamiya emléke is elárulta Nemurót.
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: SPOILER

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Szélfi:

Te, én csak 2 mondatban összefoglaltam az Utenát, mint tündérmesét :)
Forradalom meg történt, csak Akio nem vette észre XDDDD
Hiszen Anshi elhagyta.
Különben is, imho az égvilágon senki sem tudja (Akiot beleértve), hogy mit is fog jelenteni a forradalom.
Egyébként igazad van. Utena herceg nem megmentette Anshi-hercegnőt a gonosz Akio-sárkánytól, csak megmutatta neki, hogy kell elszöknie a sárkány barlangjából.

Utena meg... nos az én értelmezésemben valahol megvan, Anshi most megy, és megkeresi a nagybeteg hercegét :)
(Mondjuk nálam happy ending van, és erről senki sem tud lebeszélni ;P)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csokit kérek!!! *.* 2004.05.17. 17:18-kor.
Kép Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: SPOILER

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csokit kérek!!! *.* írta: (Mondjuk nálam happy ending van, és erről senki sem tud lebeszélni ;P)
Jah, nalam is... Legalabbis Utena es Anshi szamara. :P (Azt sztem egyertelmuen happy end.) A tobbiek ottmaradnak, es elik a kis beszukult, korlatok koze szoritott eletuket az iskolaban.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Persze, erről szól a movie (ami az én felfogásom szerint folytatás). Ha így nézzük, egy csomó minden logikussá válik (már amennyire az Utenában logika lehet), Touga, balfax Akio, stb.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Dunno...
imho Movie = alternatív Utena, Toki ni ai wa-val, meg Dorky Akioval, és
töménytelen mennyíségű fanservice-zel
Kép Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Szélfi írta:Hát, a movie szerintem messze elmarad a sorozattól. Valamilyen szinten nekem túlságosan is bárgyú és röhejes - a szánalmas Akio; az autók; a végén a "kitörés"... A Tougás szál érdekes csavarintás az eredetin, és a maga módján nagyon klassz volt, de sajnos a pozitívumok kimerülnek ebben, a grafikában és designban, valamint a Juri-féle duel songban....
Nos a Movie tényleg nem tökéletes , de mi az az életben?Van e olyan anime ami tökéletes minden szempontból? ::japtoun::
Ami Akio-t illeti,nos nekem tetszett a Movie-ban hogy nem tudott több trutymót keverni...Bár ez gonosz dolog...Mindenkiből jót csináltam volna szívem szerint... ::reliev:: (Azthiszem túl sok Sailor Moont néztem!!! ::jeye:: )
A Movet a sorozat folytatásaként tartom számon,ezt a táncos jelenet bizonyította be kétségtelenül...(Tokini ai wa)...
Ami Tougat illeti, ez a történet amit kapott,valami nagyon szép...teljesen elnyerte a tetszésemet...szipp*... ::bawl::
Abban viszont eggyet kell értenem,hogy a kocsis jelenet,és végén a csók jelenet nem igazán hiányzott...Valahogy tudtam volna nélküle élni... ::reliev::
Szélfi írta:A sorozatban pedig tény, hogy Anthyt meglehetősen nehéz megszeretni... Ami igazából nem is csoda, mikor kiderül a végén, hogy ki is ő... Ami azt illeti, nekem sem volt szimpatikus - de ez nem zavart a történet átérzésében. Mondjuk a legvégén kifejezetten tetszett, mikor Akiot otthagyta a rákba.
Ebben viszont 100%-ig egyetértünk...!!!! ::jcheers:: Hi-hi-hi... ::jeye::
sodd írta:...balfax Akio...
Ieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennn...ahahahaaaa.... ::japhaha:: :thumb:
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Setike írta:A Movet a sorozat folytatásaként tartom számon,ezt a táncos jelenet bizonyította be kétségtelenül...(Tokini ai wa)...
Miért is?
Amúgy valamilyen szempontból lehet, hogy fel lehet fogni folytatásnak, de én a magam részéről úgy gondolom, hogy Utena és Anthy szempontjából semmiképp. Ők szabadok lettek, nem érdemlik meg ezt a második hercehurcát.
Ami Tougat illeti, ez a történet amit kapott,valami nagyon szép...teljesen elnyerte a tetszésemet...szipp*... ::bawl::
Azért a sorozatban is nagyon megható szerepe volt... Az utolsó párbajnál neki drukkoltam.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sztem tök alternatív a kettő, mármint a sorozat meg a movie... külön is lehetne nézni őket, de mint már mondtam, sztem beláthatatlan következményei vannak ha először a movie-t nézzük és utána a sorozatot^^" Én legalábbis néztem volna hogy "uramatyámmiafrancez?" ^_^"""
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Nekem kicsit fura volt a sorozat, de ilyen is kell! Az a poénos kis kezdés a once upon a time-al, aztán az ikerpár az iskolarádióból, poénok, angst, poénok, dark, érzelmek, tragédia, érzelmek, nem értem, nem világos, balladai homály, érzelmek, árulás, tragédia...etc. Kb ilyen sorrendben követték egymást az események, de nagyon élveztem!

A movie-t még nem láttam végig, csak az első 20 percet: Micsoda????? Utena KOCSIVÁ VÁLTOZIK???????????????????????? (legalább pink?...)
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Utena manga rulez:)
Jo-chan írta:Utena KOCSIVÁ VÁLTOZIK???????????????????????? (legalább pink?...)
Of course :wink:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Spoiler-es kérdés: És mi lesz Anthi-val? ::jhuh:: Belőle BKV jármű lesz? ::frog::
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

És kinyílt a csipám..észrevettem, hogy van ilyen topic is..
Mindezt ilyen jó időben :roll:
Utena kifejezetten jó, egyik nagy favoritom, Utena nagyon nagy karakter ::daisuke::

Télleg nem tudna valaki adni vm címet, ahonnét le lehetne szedni róla artbookos képeket? Igen hálás lennék érte...
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Éjdruida írta:Télleg nem tudna valaki adni vm címet, ahonnét le lehetne szedni róla artbookos képeket? Igen hálás lennék érte...
Sajnos azzal nem szolgálhatok, de van nekem egy kis képgyüjteményem 350 darabszámmal ellátva!hi-hi-hi...
Ezt felajánlom átírásra, ha érdekelnyi ám... :)
Ha meet-re járni az előny! :wink:
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Éjdruida írta:Télleg nem tudna valaki adni vm címet, ahonnét le lehetne szedni róla artbookos képeket? Igen hálás lennék érte...
Nem tudom ismered-e ezt az oldalt, van itt 1-2 egész jó kép...
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Luluko írta:Nem tudom ismered-e ezt az oldalt, van itt 1-2 egész jó kép...
Nem ismertem s millió köszönet érte ^^
Ha még van pár ilyesmi linked annak nagyon örülnék, már kezd gyülni a jobb minőségű képeim száma a témában ^^
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nemrég kezdtem el, s most a hetes résznél járok. De nagyon megfogott, az egész úgy ahogy van. A képi s zenei világ hihetetlenül jó összhatást alkot, s e mellé társulnak még a tényleg jó karakterek. Engem így elsőre egy amolyan kosztümös filmre emlékeztete..vagy inkább musical, színházi darab, vagy nem is tudom, de az biztos, hogy az egyik kedvencem lesz.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Igen, egyébként a színházi darab megfogalmazás egész közeli az anime témájához... az biztos hogy hatalmas műről van szó, és minden tökéletes szerepet kap benne ^^ A képes címért meg én is köszi, nekem se voltak jó képeim, de most már vannak ^^ hála Lulukonak ^_^!!
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

nemrég szereztem meg egy, a movie-hoz kiadott könyvecskét. nagyon szép, de sajna nem szívesen szkennelném be.. nem akarom széthajtani. artbookot akartam, de barátnőm nem talált sajnos:(

amúgy jók a képek:) köszi:)
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nyúúúúú...most szereztem meg eredeti klippben Okui Masami-Round Dance revolution C. számát, és most nagyon happí vagyok!!! ::jeye::
Gyerekek, akit érdekel Utena manga eredeti kiadásban, az írjon privátot!! :oswink:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Setike írta:Nyúúúúú...most szereztem meg eredeti klippben Okui Masami-Round Dance revolution C. számát, és most nagyon happí vagyok!!! ::jeye::
én is az lennék ha láthatnám én is... :eyes:
Seti, tudsz mondani vmi helyet ahonnan leszedted? Vagy amúgy is ki akarlak Téged meg Sorát fosztani, írj egy privit majd hogy mikor jössz meetre, mert mindenféle klipp érdekelne ami jpopos (és Makkunos) :bounce: arigatou!!*.*
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

MaKo írta:Seti, tudsz mondani vmi helyet ahonnan leszedted? Vagy amúgy is ki akarlak Téged meg Sorát fosztani, írj egy privit majd hogy mikor jössz meetre, mert mindenféle klipp érdekelne ami jpopos (és Makkunos) :bounce: arigatou!!*.*
Nyúúú..akkor írom a privit, de azt itt is elmondhatom, hpogy csacsin szedtem le! :)
2 hét mulva szombaton? :wink:
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

kicsit beleolvasva a topicba... miből derül ki, h a movie a srozat folytatása?

én teljesen alternatív két változatnak értelmeztem a kettőt, gyakorlatilag azonos végkifejlettel (csak a movie-ban együtt mennek el:)); de meg lehet győzni:) mondjuk újra is kéne néznem asszem a movie-t.

de tényleg, ha a sorozat végén egyszer már hátat fordítanak annak a világnak, hogyan kerülnek bele ismét? :shock:

még vmi... Miki miért méri mindig az időt?
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kaen írta:kicsit beleolvasva a topicba... miből derül ki, h a movie a srozat folytatása?
SEMMIBOL.. O__O Ez kinek jutott az eszebe? A movie egy teljesen AU dolog.
Kaen írta:(csak a movie-ban együtt mennek el:))
...ha az Utenarol van szo, nem szerencses ketertelmu kifejezeseket hasznalni... xDDD
Kaen írta:de tényleg, ha a sorozat végén egyszer már hátat fordítanak annak a világnak, hogyan kerülnek bele ismét?
Sehogy. o_o A movie elegge egyertelmuen az, amit irtal: ugyanaz a sztori, csak alternativ verzio.
Kaen írta:még vmi... Miki miért méri mindig az időt?
Senki nem tudja. Vagyis, Ikuhara igen, de nem mondja meg nekunk. Gonoc. >_>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:
Kaen írta:még vmi... Miki miért méri mindig az időt?
Senki nem tudja. Vagyis, Ikuhara igen, de nem mondja meg nekunk. Gonoc. >_>
Na ezen én is filóztam ^^""" De aztán belenyugodtam, hogy műveletlen hülye vagyok, és biztos van vmi szimbólumja a dolognak, csak én nem értem, de mindenki más biztos rájött a lényegére >_> De ez akkor megnyugtat, hogy másnak sincs tippje ^^"""
Válasz küldése