Mirai Nikki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Redial OVA
Nagyon LOL, volt az egész egyszerűen kb 3/4-ede az egésznek időhúzás. Amúgy legalább adtak a sorozat rajongóinak a kívánságára, h látható happy end legyen a végén. Mondjuk nekem 8 volt mert olvastam a mangát is.

Nem is oly régen megnéztem belőle pár paródia epizódot, és hát meg kell mondjam tényleg volt bennem egy dolog ami megmaradt utánna. :D
Pl: Amikor a párna a semmiből előkerült h blokkolja az ollót, vagy az áram ütés után leszúrom az 5 évest jelenet.
Erre tényleg csak ez a megoldás: Because she is "Yuno f.cking....Gasai."
http://www.youtube.com/watch?v=VxbCWlpEcPQ
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A felénél abbahagytam úgy fél éve, de most újranéztem és sikeresen be is fejeztem. Hááát... Yuno szimpatikus, a srác már annyira nem, drukkoltam is hogy haljon már meg végre :vigyor: A happy end nem tett jót a sorozat fílingjének, de kinek mi tetszik.
össz: 10/6-7
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:Yuno szimpatikus
Hát igen kinek a pap kinek a sorozatgyilkos... :D
Bár tény, h talán ő legegyedibb karaktere a sorozatnak, már már egyfajta ikon egyeseknek. XD
De a végé felé többször már annyira elborul az agya, h nem lehet komolyan venni az egész énjét.
Pl: Szállodás elrablásos rész ahol alsóneműben ül egy székben, aminek a karfáján ott vannak a szülei koponyái. Egy ideig úgy voltam vele, h jó végül is szörnyű sorsa volt a ketreces bezártságok meg az első világban történtek miatt, de azért ami sok az sok. És mindezt pont akkor csinálta, amikor semmi oka nem volt rá, mivel elmehettek volna tök nyugisan csillagot nézni és ott ráindulhatott volna normális keretek között...helyette lett ilyen para hotel feeling ahol inkább benyugtatózta a darts boy-t. Hát nem mondom van egy logikája a csajnak...

A többi karakterről...hát hol is kezdjem a baromarcú Yukiteru gyerek meg a Akise tisztára mintha ilyen Evangelion-ból kiragadott ratyi matyi páros lenne, és kajakra az Akise gyereknek még a hangját is az adja, aki az EVA-ban Kaworu-nak. XD
És akkor a Mao nevű csajról már ne is beszéljünk tisztára olyan sapkában járkál mint Rena a Higurashiból...Na de lehet csak én vagyok elfogult ezt mindenki döntse el maga.

De ha valaki röhögni akar akkor:
http://www.youtube.com/watch?v=wPRhlFFI ... B839240194
Ezek után én sem fogok liftezni anélkül, h ne menne a telefonon a Make Them Suffer a Cannibal Corpse-tól! XD
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

oké ez a fic vagy miaszar ... sírtam! :D
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:oké ez a fic vagy miaszar ... sírtam!
Látod de legalább te sem liftezel többé hozzá nem illő zene nélkül nem? :D

Mondjuk nekem az a rész tetszett amikor kételkedik a napló jóslásképességében.
"7:45-kor a gyerekek iskolába mennek!" XDDDD
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Sikerült ehhez az animéhez is eljutnom, három adagban néztem meg és egy másik fórumon kommentáltam is, ahogy néztem. Bemásolom ide, amit írtam, mert nincs kedvem újból fogalmazni. (Mellesleg legalább jön egy kis életjel tőlem.)

Na, csak belekezdtem már én is, ne legyek lemaradva! Helyzetjelentés a frontról első rész:
Eddig 7 részt néztem meg és egyelőre nem értem, mi ez a nagy rajongás körülötte. Helyenként olyan elborult és idióta volt az egész, hogy azt hittem az Another testvéréhez van szerencsém. Amikor ott a szentélynél megjelentek a követők és egymást kezdték baltával gyilkolni, majd hirtelen zombi baltások lettek, akkor úgy nekem is kedvem támadt volna az anime készítőit kicsit megfaragni. Mindezt megfejelték azzal, hogy Yuno-t majdnem megerőszakolták. Természetesen a papnő már kiskorában áldozatul esett a férfiaknak, mert miért is ne. :knife: Mikor már azt hittem, hogy mindezt nem lehet tetézni, bedobták az 5 éves, méregkeverő zsenit, aki kora ellenére megszégyeníti a legtöbb gyilkost. Ennél a résznél azt hiszem súlyos agykárosodást szenvedtem, szóval már 2 napja pihentetem az animét, egyelőre nincs túl sok kedvem folytatni.
Az eddig megismert szereplők Yukiteru és a rendőr kivételével olyanok, mintha most szabadultak volna a zárt osztályról. De most komolyan, mindegyik olyan elborult ábrázatot tud vágni, biztos van valami kattanásuk. Yukiteru pedig szimplán az egyik legszerencsétlenebb és legidegesítőbb karakter, akivel valaha animében találkoztam. Yuno-tól a hideg ráz, de nem jó értelemben, annyira creepy a csaj. A szereplőket egyelőre nem tudtam megkedvelni, viszont még villanthatnak valamit az elkövetkezendő 19 rész alatt, már amelyikük életben marad.
A naplók érdekesek, szóval csak ennek az egésznek a megismerése miatt vettem rá magam, hogy egyszerre több részt nézzek meg egy nap. A grafika tetszetős, az OP-ED páros nagyon jó, eddig ezt tartom az anime legerősebb pontjának. Az egyes epizódok végén nagyon bírom azokat a vicces jeleneteket is.
Egy valami még nem tiszta, szóval, ha valaki tudja vagy meg lesz magyarázva az animében, akkor szóljon. Most akkor Deus tényeg Yukiteru agyszüleménye a lila árnyalatú világgal együtt? Mert ez elején ezt magyarázták, illetve valami olyasmit is, hogy Deus annyira erős lett, hogy saját létet adott magának és elkezdte ezt a beteg játékot.

Helyzetjelentés a frontról, csapó kettő:
Jól megizzaszt ez az anime, a 7. rész után három teljes napot kellett szüneteltetnem, hogy az agysejtjeim regenerálódjanak. :dirr: Most tartok a sorozat felénél és tapasztaltam némi javulást, de még mindig túl sok a facepalm kategóriás jelenet, ami miatt nem sikerült megkedvelnem az animét. A karakterek 90%-át még mindig felrúgnám a Holdig, aki normálisnak tűnt, arról is kiderült, hogy mégsem az. A 8. részben felcsillant a remény, az eleje tökre tetszett, erre ezt is össze kellett zúzni Hinata árulásával. A fénykép ugyan árulkodó volt, viszont bíztam benne, mégse arra megy ki a játék, hogy Yukiteru-t és Yuno-t megöljék. Negyedik bekattanása sem hiányzott, őt még bírtam is az elején, kár volt megelőlegezni neki a bizalmat.
Akise eddig kedvelhető szereplő, de ha róla is kiderül, hogy csak megjátssza a szerepét és igazából mindvégig közreműködik a játékban, akkor sikítani fogok. A második felében valami hihetetlen über-epic cselekményt kell prezentáljanak, mert eddig nem úgy néz ki, hogy 9 vagy 10 pontot fogok rá adni.
Yuno-t pedig lője már le valaki!

Sikerült elég hamar magam alá gyűrni a sorozatot, amiben segített, hogy a második fele már egészen vállalható volt bizonyos pillanatokban. Sajnos ez sem változtatott sokat azon, ami az első 14 részben a nyakamba szakadt. Amúgy mintha az OP váltással valami történt volna a sorozattal, apró lépést tett pozitív irányba. Egyébként valóban sikítottam, de nem azért, amiért sejtettem, hogy fogok. Bár részben megvolt az is. Innen egyébként bő spoileres leírás következik, úgyhogy inkább elrejtem.
Megvolt a második megerőszakolt lány, bakker mi ez, Berserk!? o.O Az idilli szerelmespár éppen olyan kattant volt, mint az össze többi karakter, nekem nem sikerült megkedvelnem őket, még a végén sem. Ai is a megmentőjét látta Marco-ban, ezért maradt vele, annyi különbség volt, hogy ő legalább nem ment át yanderébe. Oké, eddig ez még nem is lett volna olyan durva, na de, bekerült a képbe Yukiteru apja! Ezmegmiajófenevolt? Megölte a saját feleségét és a fiát is képes lett volna feláldozni, csak azért mert valaki azt mondta, eltörlik az adósságát. Sokra ment volna vele, mit ne mondjak. Aztán jött Yukiteru bekattanása, aki elhatározta, hogy isten lesz és mindent helyrehoz. A célja eléréséhez megölt mindenkit, aki csak számított neki. Nem számít, hogy Yuno meg akarta ölni, fogságban tartotta és felhasználta a többieket, végül őt választotta. -___- Ez a "jaj, mindenki elárul, ezért lelövöm őket" elég durván lesokkolt. Hogy lehet valaki ekkora idióta? WTF, Akise? Sejtettem, hogy lesz valami csavar vele kapcsolatban, azt azonban álmomban sem gondoltam volna, hogy Deus teremtménye. Ez a "Yukiteru-kun iránti igaz szerelmem" megint csak rátett egy lapáttal az egészre. Amúgy szerintem a csókra, mint yaoi fanservice-re semmi szükség nem volt, egy szimpla barátsággal elintézhették volna. Yuno nem lett szimpatikusabb azáltal, hogy megismertem a múltját. Mondhatnám, hogy nem esett messze az alma a fájától, de csak örökbe fogadták, szóval nem vér szerinti rokonok. Amikor már azt hittem, ennél nem jöhet durvább dolog, akkor kiderült, hogy Yuno visszautazott a múltba, megölte a fiatalabbik énjét, hogy újra elkezdődhessen ez a játék. Beteges szintre fejlesztette a szerelmet. Ellenpéldának tudnám hozni Morgianát, aki szintén az életét köszönheti Alibabának, mégsem akaszkodott rá, hanem hagyta a saját útját járni. Yuno féltékenységből képes volt ölni... :crazy: Amikor Yuno és Yukiteru együtt fürödtek a hordóban és alattuk égett a tűz, akkor olyan sanda gondolat futott át az agyamon, hogy nyugodtan megfőzhetnék saját magukat. :twisted:
Azért volt benne jó dolog is, pl. Minene és Nishijima közös jelenetei kifejezetten tetszettek: "I want you to bear my child." :D Az ő közös búcsújelenetük meg tudott hatni, a többieké nem. Bár Minene kifejezetten fanservice karakter volt, és olyan érzésem támadt, mintha Setsuna F. Seiei és Marina Ismail gyereke lett volna a Gundam 00-ból. Még hasonlított is a múltja Setsunáéhoz, de ez már a másik anime spoilere lenne. Ehhez jött még a tény, hogy Deus őt választotta ki, ezáltal megvolt a kötelező catfight is. A mókusok egyébként cukik voltak. ^^
Nem ilyen végre számítottam, eléggé meglepett a happy end. Amúgy eléggé elhúzták a végjátékot, azt hittem soha nem jutnak már dűlőre. Isten-Yukiteru szála lezáratlan maradt, de az utolsó pillanatban felbukkanó szöveg esélyt ad a továbbgondolásra.

Ezek után felteszem a kérdést, kell nekem az a Redial OVA?

Mindent összevetve, az első felét eléggé nyögvenyelősen néztem végig, a második fele a tempója miatt jobban csúszott, de ez nem segített megkedvelnem az animét. Oké, hogy pörgött, de még ez sem tudta elterelni a figyelmemet arról a sok idegesítő elemről, ami végig ott villogott előttem. A hentfesttel és bekattant karakterekkel különben sem tudnak megvenni. A zenék nagyon jók voltak, a grafika semmi különös, láttam már ilyet több helyen.
Értékelés: 5.5/10 Annyira nem bántam volna, ha nem nézem meg.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yay, írt valaki a Mirai Nikki topicba! :D Ha nem gond, én most úgy válaszolnék, hogy nem raknám fehérbe a dolgokat, mivel egy több éve befejeződött animéről (és mangáról) van szó, te láttad, én láttam, aki meg még ide jár, az szerintem már vagy szintén látta, vagy nem is tervezte megnézni (de akkor meg jó eséllyel a topicba sem jár be, szóval... XD). Jó, oké, most lusta vagyok fehérítgetni... XD

Előrebocsátom, hogy nekem minden hibája ellenére tetszett. :) Egyrészt maga az ötlet fogott meg (most a megvalósítás egy más kérdés... XD), ez a "telefonból olvassuk ki a jövőt" keverve egy túlélőjátékkal kissé ilyen Death Note-os/Code Geass-es húrokat pendített meg bennem, avagy "mi történik, ha az amúgy "fogjuk rá, hogy realista" világhoz adunk egy kis természetfeletti plusz segítséget és vajon azt melyik karakter mire fogja használni?" Persze tisztában vagyok vele, hogy a másik két fenti címhez messze nem ért fel minőségben az MN, de igazából nem emlékszem, hogy egyszer is unatkoztam volna rajta, a háttérzenék szuperek voltak, OP/ED szintén rendben volt, a karakterek pedig bár valóban baromira el lettek túlozva (erre majd még kitérek, hogy szerintem miért), talán pont ezért, de a legtöbbször baromi szórakoztatóak is voltak. XD (Vagy legalábbis olyan fele-fele arányban, hiszen ha valakinek alapból nem bírod a jellemvonásait, akkor eltúlozva csak még jobban fogod valszeg utálni. XD Ergo akit szeretett az ember, azt nagyon szerette, akit utált, azt nagyon utált, legalábbis én így voltam ezzel a sorozatban, amellett persze, hogy volt nem egy semleges kari is, akit ilyen "ja, bírom, de semmi extra", pl. ezek közé tartozott a rendőrfőnök.) Persze ez alapján még csak egy szórakoztató, de amúgy "egyszer megnézem és annyi" típusú anime lett volna, viszont amivel nálam bekerült az "átlagon felüli sorozat, amire érdemes emlékezni" darabok közé, az a csavar volt a végén. Na jó, ezt azért spoilerbe rakom, mert ez tényleg nagyon az: Konkrétan a "Yuno ezt egyszer már végigjátszotta, aztán visszament az időben és megölte még saját magát is, csak hogy a helyébe állhasson és kezdhesse elölről. dologra gondolok. És nem vagyok egy Yuno-fanboy, szóval nem azért tetszett, hanem mert történetileg szerintem ilyen "csavarjunk még egyet mindenen, amit eddig láttál" típusú húzás volt, az ilyesmit meg nagyon csípem. :D (Ugye ezt a Shingekiben is szeretik, csak ott pár epizódonként/fejezetenként bedobnak egy hasonlót. XD) Plusz eléggé hatásvadász volt a sorozat, és sajnos vagy nem sajnos, ha nem teljesen hülyén van az ilyesmi adagolva (pl. ahogy az Elfen Lied-ben volt...), akkor engem hajlamos megfogni a dolog. XD Ezzel magyarázható, hogy Yuki és Yuno búcsúját a legvégén képes voltam könnyezve nézni, pedig amúgy mindkét karaktert egy lelkibeteg szánalomnak tartottam jellemileg. ^^" XD (Hogy az én szívem csücske(i) ki(k) volt(ak), az a post későbbi részéből még kiderül majd. XD) Viszont szerintem akkor kezdek is reagálni arra, amiket te írtál. XD

Írtad, hogy minek bele ennyi rape-scene, illetve majdnem rape-scene, miért van az, hogy majdnem minden karakter sárgacédulás, stb. Szerintem ez azért van, mert a "máz" alatt ez egy ügyesen elrejtett otaku-anime. Oké, persze, ilyen társadalmi mondanivalós-világmegváltoztatós-természetfeletti túlélőjátékos cuccnak tűnik, de lehet talán épp azért nem lett belőle egy "DN/CG 2", mert a hatásvadászatot, illetve a fanservice-t végig fontosabbnak tartották az egészben, mint mondjuk, hogy a sztori és a szereplők kellően jól ki legyenek dolgozva. De tényleg, gondoljuk át, hogy úgy alapjában véve miről szól és egyből meg lehet érteni, hogy a célközönség igazából valahol a háremanime-rajongók környékére lehetett belőve. XD Adott egy "főhős", aki nem csak magányos, de még töketlen is (ez a kettő nem járna együtt kötelezően, de animés protagonistáknál hajlamosak mindig ellőni, főleg, ha ilyen "otaku-cuccról" van szó), annyira antiszoc, hogy képzelt barátai vannak, akikkel beszélget is. Aztán egy nap jön egy cuki csaj, aki azt állítja, hogy már nagyon régóta imádja őt a távolból és ha már úgyis belekerültek egy ilyen "ölsz, vagy meghalsz" játékba, ő nagyon szívesen megvédi, nem kell sem gondolkodnia sem cselekednie, csak teljesen bízza rá magát a csajra. Cserébe amikor épp nem az életüket mentik, lesz idejük randizni, smárolni és a csaj telefonja is ilyeneket írogat ki, hogy "A végén egyek leszünk." XDDD Ja és a csaj persze totális yandere. XD Mivel azonban ez még nem elég, a második részben jön a terroristanő, aki "tök véletlenül" szintén rohadt dögös, majdnem részenként vetkőzik (csak "ravasz módon" ezek a jelenetek is úgy vannak tálalva, mintha a plot szempontjából lennének fontosak, pedig dehogy xD), fegyvereit a semmiből húzza elő és sosem fogy ki a töltényekből. (És persze kavarni kezd a rendőrrel, hogy itt is legyen szereplő, akinek a helyébe a férfi nézők odaképzelik magukat. XD) Ő azért kell bele, hogy egy újabb fanboy réteget megfogjanak vele. Aztán kell még bele yuri-szál, mert anélkül nincs fanservice sorozat, így belerakják a "rohadtul seme vagyok, még férfinak is öltöztem" Hinatát és a "so moe, I'm the clueless uke!" Maót. XD És mivel ez egy hatásvadász sorozat, nem elég csupán célozgatni a nemi hovatartozásukra, nekik is kattantnak kell lenniük, ezért Mao vízálló mobilt kér a loli istennőtől (ja igen, nála meg magyaráznom sem kell, hogy miért loli... XD), mert nem teljes az élete anélkül, hogy barátnője punciját az onsenben le ne fotózná. :dirr: (Ez egy konkrét ending utáni jelenet volt, nem én találom ki. XD) Mivel női nézők is lesznek, ezért nekik is adniuk kellett valamit, így egy klasszikushoz nyúltak vissza és elhozták nekünk Kaworut az NGE-ből, csak most Akise néven fut, de vigyáztak rá, hogy még a seiyuu és a karakterdizájn is stimmeljen, Shinji szerepét pedig Yuki kapta meg. XD És miután mindezt kidolgozták, csak utána kezdtek el szerintem azon agyalni, hogy "jó-jó, de mi legyen a sztori?" és valószínűleg azt már jóval kevésbé gondolták ennyire végig. XD (Eredetileg idézgetni akartam, de azt néztem, hogy vagy az egész postot rakom egy rohadt nagy quote-ba, vagy mondatonként és mivel egyiknek sem láttam értelmét, inkább elkezdtem csak simán írni a reakcióimat. XD) Ja és ki ne felejtsem, hogy Yunót folyton fenyegetni/rape közeli állapotba "kell" hozni, de persze mindig megmenekül és végül Yukié lesz az "első éjszaka joga"... XDDD

Aztán kérdezted, hogy Deussal mi van. Jó kérdés, ezt nem magyarázták meg a végére sem, bár az egyértelmű lett, hogy nem csak Yuki képzelt barátja, én valahogy úgy értelmeztem, hogy vagy csak ő gondolta képzeltnek, mert már annyira antiszoc volt, hogy a valódi kommunikációt is hallucinációnak hitte, vagy ha hiszünk az ilyen végzet-magyarázatokban, akkor véletlenül pont úgy nevezte el a képzelt barátját, ahogy az isten is hívták, ezért ő a kettőt ugyanannak gondolta. XD De ez az egész isten-dolog végig zavaros volt benne, én azt sem igazán értettem, hogyan tudnak oda-vissza teleportálgatni az "istenvilág" és a valóság között. Kb. szerintem az egészet előhúzta a mangaka a seggéből, hogy legyen valami ürügye egymásra ereszteni ezt a sok beteg szereplőt. XD (Ergo akár azt is tekinthetjük igaznak, hogy tényleg Yuki "hívta életre", de aztán önállósította magát, mert tényleg nem tudunk róla semmit. XD) Az öt éves méregkeverő meg szerintem a legszánalmasabb napló-tulaj volt. Vele gondolom valami nagy meglepetést akartak okozni, hogy "fú, mekkora plottwist, erre senki nem számított!", épp csak az egészet elbarmolták, mert szerintem egy ilyen fiatal srác még akkor sem képes így gondolkodni/cselekedni, ha amúgy zseni. Az meg külön lol volt, hogy ha jól emlékszem, nem egy próbálkozását észrevették, talán nem csak Yuno, de más szereplő is. Az elborult ábrázatokat amúgy "miattam" rakták bele, már a DN-nél is akkor döntöttem el, hogy meg kell néznem, amikor megláttam, hogy Light hogyan ír a füzetbe, a Code Geass-nél meg akkor, amikor Lulu úgy ölt a mechában, hogy egyszerre pózolt manökenként, röhögött eszelősen és közben még Geass-esen világított is a szeme. XD Én mindig jókat röhögök az ilyen karaktereken. XDDD Mondjuk az jó, hogy neked tetszett a "Murumuru extra" a végén, én pont azzal voltam úgy mindig, hogy "a loli-sarok", ráadásul a legtöbb poénját eléggé erőltetettnek éreztem. ^^" A főszereplő páros szintén lefárasztott. Az még nem zavart, hogy Yuki az elején töketlen, hiszen 14 évesen nem várható el tőle, hogy miután beleviszik egy ilyen hülyeségbe akarata ellenére, változzon két epizód alatt Terminátorrá, viszont amikor már a 15-16-17 részek környékén járunk és még mindig ugyanaz a naiv, félős, konfliktuskerülő idióta, akkor tényleg elkezd felcsesződni a nézők agya. A mélypont az apjának való megbocsátása volt, ott már tényleg az arcomat martam. Yuno meg a yanderének is a nagyon beteg változatát képviseli, a fanboyok persze megőrültek érte, de én inkább kihagynám, max mémszinten volt néha vicces. XD Mondjuk én Minenétől sem voltam elájulva, ő a másik fankedvenc (sőt, ahhoz képest, hogy mennyit szerepelt, meddig élte túl és még a halálból is visszajött félistenként, szerintem a mangakáé is... XD), de én mindig egy Black Lagoon-os "Revy-klónnak" tartottam dizájnra, jellemileg meg a szokásos klisés "keményebb vagyok még a férfiaknál is, de persze a szerelem engem is meglágyít" karakter volt. ^^" Aztán ott volt az árvaházas nő, akit szerintem a Doraemonból, vagy valamelyik hasonló sorozatból hívtak be statisztának, mert szegény úgy nézett ki, mint valami életre kelt kertitörpe, aki frigyre lépett egy kuktával és csak még furább volt, hogy egyik szereplő sem reagált rá semmit, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Pedig rohadtul látszott rajta, lásd azt a hülye kéztartást, mintha három számmal kisebb póló lenne rajta és nem tudná a karjait hajlítani, vagy a menekülését a lövöldözésnél a vége felé, ahol kb. futni/mászni alig tudott. ^^" Esküszöm, a Family Guy-os Popeye-paródia jutott szegényről eszembe, amikor Popeye-el közli az orvos, hogy "Uram, Önnek mindkét karjában van egy nagy tumor, a szeme pedig úgy tikkel, hogy tutira volt már egy stroke-ja, igazából orvosi csoda, hogy még él", csak szegény árvaházassal ezt még senki nem közölte. XD Viszont akik kifejezetten ellenszenves karik voltak, az Yukiteru apja, illetve az a szerencsétlen, akinek még a nevére sem emlékszem, de az Akise-Mao-Hinata baráti kör negyedik tagja volt és egyetlen szerepe a folyamatos nagyképűsködés a semmire, illetve a jól kiötlött tervek dugába dőlése volt. (Ja, meg asszem elsőként akarta feladni Yukit, amikor Minene a második részben követelte, hogy vigyék ki neki...) Szerintem vele valami "ellenszenves karakterből jóbarát" szerepet akartak volna behozni a sorozatba, de nem igazán sikerült, nélküle kétszer jobban boldogultak volna, inkább hátramozdító volt és még idegesített is. :dirr: Yuki apja meg egy gerinctelen, gyáva féreg, szerintem a fiánál is beszaribb és csak saját magával törődik, a feleségét is szépen elintézte egy perc alatt... -___- Akise amúgy gyanúsan volt "túl tökéletes", de én bírtam, legalább tényleg nem az derült ki róla, hogy ő is Yuki ellen van.

És akkor elértünk oda, akikre utaltam fentebb, hogy ők voltak nálam az abszolút favoritok. XD Ez pedig nem más, mint a szerelmespár, vagyis Marco és Ai. XD Komolyan, úgy a felénél nekik kellett volna nyerni Yuki és Yuno ellen, aztán ők vitték volna tovább a sztorit egészen a legvégéig. XDDD Ha jól rémlik, náluk még a "csak egy maradhat!" dillema sem állt fenn (ami Yukiéknál igen), mivel a telefonjaik "össze voltak kötve", vagy mi, szóval ha ők nyernek, mindkettőjükből isten lesz. XD Amúgy a maguk módják ők is kattantak voltak, mivel ők meg a szerelemmel és egymással voltak meghuzatva, de ők tuti hatszor megnézték a Gurren Lagannt, mert olyan kitartás, élni akarás és hasonló tulajdonság volt bennük, ami a főhős párosban nyomokban sem. Az külön tetszett, ahogy végig beszólogatott Yukiéknak, hogy az övéké nem igazi szerelem (mert tényleg nem, max a végére lett az, előtte ilyen "megszállottságon és érdeken alapuló viszonynak" mondanám ^^"), illetve milyen awesome volt már, ahogy három vascső áll ki belőle, de még közben is kiselőadást tart Yukinak. :D Szóval ők engem nagyon megfogtak. XD
Rui-chan írta:Ezek után felteszem a kérdést, kell nekem az a Redial OVA?
Az biztos, hogy nem kell, mert gyakorlatilag az egész TV sorozat végig a mangát követte (ha voltak is benne betoldások, vagy változtatások, azok csak még jobbá tették a mangát, többen mondták, hogy ez azon ritka esetek egyike, amikor az anime jobb, mint a manga, amiből készült), de valamiért (a pénzért...) úgy döntöttek a készítők, hogy pont a manga utolsó pár oldalát nem csinálják meg és kissé nyitva hagyják a sztori végét. Helyette aztán kijöttek a Redial OVA-val, ami meg tiszta filler, leszámítva a legvégét. (Oké, magyarázgatták egy picit, hogy Yuno hogyan kapta vissza az emlékeit, de az is már a rész vége felé volt, előtte vagy 20 percig megy a filleresemény/fillerfight.) Mondjuk érdekes, hogy később a mangaka is csinált egy saját verziót, hogy Yuno hogyan talál vissza Yukihoz, az ha jól emlékszem, kevésbé volt mindfuckos. Szóval szerintem ne a Redial OVA-t, hanem a manga utolsó chapterét nézd meg. XD (Btw, úgy bírom, hogy még így, fillerekkel kibővítve sem volt benne az egyik legszebb jelenet: hogy a végére csak sikerült elmenniük csillagos eget nézni, amit ugye már a sorozat fele körül tervezgettek.)

Szóval igen, így visszaolvasva is látszik, hogy számos hibája van a sorozatnak, rám mégis gyakorolt azért annyi maradandó hatást, hogy egy 8/10-et adjak rá, mert végig szórakoztatott, sőt, mivel a zene továbbra is epic és működtek a hatásvadász jelenetek, még a romantikus/szenvedős részeket is át tudtam érezni, pedig gyakorlatilag "két pszichopata násztáncát néztem". (Ezt Szirmai Gergő mondta a Twilightra, de azért lássuk be, Yukiéké sem volt egy egészséges kapcsolat. XD)
Kép
Válasz küldése