Mirai Nikki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A mordályos nyul írta:Az van, hogy amint időutazást teszel a múltba, és megváltoztatod, gyakorlatilag egy párhuzamos idősíkot csinálsz az eredetiről, azaz ott a két "világ" kettéágazik. Te azt nem tudod megváltoztatni, amit már egyszer átéltél, mert az már megtörtént. Szerintem elég logikusan van felépítve, sajnos az animével le vagyok maradva, szal nem tudom, abban mennyire érthetően magyarázzák el.

Te most akkor hidegre tetted, vagy végül folytattad, vagy hogy? Mert tény, hogy a mérgesgyerek a mélypont, de annál már csak jobb lesz.
Hát így már világos. Igen, így is lehet logikus a dolog, köszi :D

Nem. Akkor tettem hidegre amikor az anime a 10-15 rész között mozgott és én a kiscsávóka után tettem hidegre. MOst értem be utól az elmúlt 3 napban a sorozatot, de elcsesztem, mert pont szombaton jön ki az utolsó rész, addig meg izguhatok és még con is lesz fórumtalistól XD XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:MOst értem be utól az elmúlt 3 napban a sorozatot, de elcsesztem, mert pont szombaton jön ki az utolsó rész, addig meg izguhatok és még con is lesz fórumtalistól XD XD
Ha most nem olvastam volna a mangát, akár egy "Na, vajon hogy fog záródni a cucc?" elemzés lehetőségét is feldobtam volna con-on, de így, hogy olvastam, annyira nem lenne... fair (meg fun). xD (Mondjuk így zárójelesen megjegyezném, én személy szerint annak örülnék a legjobban, ha Asread úgy döntene, hogy nem animálja le a manga utolsó 10-15 oldalát...)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta:(Mondjuk így zárójelesen megjegyezném, én személy szerint annak örülnék a legjobban, ha Asread úgy döntene, hogy nem animálja le a manga utolsó 10-15 oldalát...)
Tetszik az ötlet. :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A 24.rész legnagyobb felismerése, amit mi már az 1.résztől kezdve tudunk :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Nagy őrültségekre számítottam a végén, arra viszont nem, hogy

Totális happy end lesz a vége!!! :shock:
Mindenki megtalálta a párját, letelepedtek és csináltak egy pár (lebegő) gyereket :thumb:

És a végén még Isten Yukiteru-hoz is megérkezett Yuno, bár az anime ezt érdekes módon nem magyarázta meg, a mangából kellett kitöltenem a részleteket. De azt magamtól is kitaláltam, hogy biztos MurMur1 csinálhatott valamit Yuno3-mal
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én happy endingre számítottam, de azért nem ennyire. XD Azt gondoltam, hogy nagy áldozatot kell majd hozniuk, legalább az egyiknek. Hallom, sokan sírtak vagy örültek, hogy a legvégéről kimaradt pár dolog, ezeknek majd utánuk kell járnom. Bár ahogy hallottam, egy epilógus anime még nem kizárt.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A happy endre én számítottam, már csak a Higurashiból kiindulva. De nem túl happy az, hogy Yukiteru halálra unja magát. Meg oké az utsó képkocka az volt hogy Yuno meglátogatja őt abban az istenek világában, de mi ezt nem láttuk, szóval egészen addig én nem éreztem a happy endinget.

Hát ugye az anime legeslegutsó képkockája ugye: NEXT PROJECT STARTING.

Nem olvastam a mangát /mindjárt megyek és elolvasom az utolsó fejezetek/, de valószínűbb szerintem, hogy valami OVAt látunk majd, nem pedig epilógust.

Szerk. : hát nem sokat oszt-szoroz a mangavég. Ez a Paradox és Mosaic Mirai Nikki 5 fejezetes cuccok micsodák?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Paradoxot még nem olvastam, az elvileg Akise-ről szól. A Mosaic főszereplője Minene, pár extra sztori, aminek egy részét (?) feldolgozták az animében is. (Lehet mindet, nem láttam még végig az animét.)
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mosaic-ból csak egyet vagy kettőt építettek be.
A többi alapból hülyeség (pl a kisgyerek vegyszerbeszerzése vagy a szépségverseny)

Paradox egy alternatív szál az elején, amiben MurMur véletlenül kinyiffantja Yunot, ezáltal Yukiterut sem védi senki, így MurMur öltözik be Yunonak és Akise veszi át Yukiteru helyét, míg helyre nem áll az idővonal. De Akise önállósága miatt kicsit másképp alakulnak az események. Egy-két OVA lehetne belőle, de feleslegesnek érzem az adaptálását.
Akise eleve egy b*zi (ráadásul csak egy újabb L-wanabee), amit MurMur állandóan a fejéhez is vág :thumb:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

-OJ- írta:Mosaic-ból csak egyet vagy kettőt építettek be.
A többi alapból hülyeség (pl a kisgyerek vegyszerbeszerzése vagy a szépségverseny)
Óh, megnyugodtam!!! Azok tényleg rémesek voltak...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta: Paradox egy alternatív szál az elején, amiben MurMur véletlenül kinyiffantja Yunot, ezáltal Yukiterut sem védi senki, így MurMur öltözik be Yunonak és Akise veszi át Yukiteru helyét, míg helyre nem áll az idővonal. De Akise önállósága miatt kicsit másképp alakulnak az események.
Az első rész végi ráadásban hasonlót játszott el az idióta Hármaskával.

A Yukiterü kivételével mindenki ultrahappy endingje kissé komikus volt, de az egész őrültségéhez illik, szóval nekem nem volt különösebb bajom vele. A manga legvégét jó lett volna látni, akármi is legyen az.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

scineram írta:A manga legvégét jó lett volna látni, akármi is legyen az.
Szerintem nem.
Ott magyarázatot adnak rá, hogy került oda Yuno3 a végén Yukiteruhoz, de az egy akkora baromság, hogy jobb is kihagyni. Odakerült, Yukiterunak is meglett a happyend, a részleteket pedig jobb nem tudni :drop:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

::japhaha:: Á, kár, hogy nem követtem az animét, egyre kiváncsibb vagyok, mit változtattak meg! Na majd ha már leadtam a leadandót...
Addig max azokat a részeket nézem, amik már a gépemen vannak, hogy utána törölhessem őket, és ne foglalják a helyet. :drop:


Szerk: Na, sikerült végignézni! XD
Murumuru: "Tííízezer év alatt teljesen elgémberedett a nyakam!" :LOL:
Így végignézve szinte biztos, hogy lesz valami kis OVA a végén, mert így nem sok értelme van a befejezésnek. Igazából amilyen epic volt a végkifejlet, a befejezés már annál furább (bár ezt már lehet mondtam), furcsa, hogy ennyire hepi minden, bár egy része még így is tetszett. Igazából azzal volt a bajom, hogy minek örüljek ennyire, ha két teljes világ már odaveszett? Persze lehet arról vitatkozni, hogy mennyire másik világok ezek. Elvégre az első kettő is lehetett volna olyan utópisztikus, mint a harmadik, ha nem megy minden ennyire félre. Meg hát egy darabig ugyanaz volt mindhárom.

Pár dolog, amivel nem tudtam mit kezdeni (Titkos, el ne olvasd, mert még nem akarod tudni! :P ):
1. Amikor 11eske felszámolása folyt, autósüldözés ugye, akkor mi a fenének volt olyan rettentő fontos Akise számára, hogy Yukiteru orra alá dörgölje azt a dobozkát? Azt értem, hogy az író számára miért volt fontos, hiszen később ebből volt a galiba a bankban, de egyébként? A másik, meg, hogy honnan tudták egyátlalán, hogy Yukiék ott vannak (ráadásul leesve)? Nekik nincs olyan naplójuk, ami ezt megmondja.
2. Mikor Yuno először ugrott, akkor újra hétköznapi emberként vett részt a játékban. Mikor másodjára ugrott, hogyhogy megmaradt isteni ereje? Vagy az nem a sajátja volt, csak nála volt a szilánk?
Vagy ne próbáljak meg ennyire belemenni? XD
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most kezdtem neki, és még csak három epizódon vagyok túl. De imádom! Nagyon elmebeteg, ugyanakkor sok mondanivalója van, amely még nekem is háttérben marad. Az már tiszta, hogy mindenkinek van valami oka, amiért győzni akar, és az néha bizony elég durva ok, vagy fájdalmas. A karakterek tetszenek, akiket eddig láttam, mind önállóak, nem igazán sablonosak. A grafika tetszik, bár annyira nem szép, viszont illik az animéhez. És ami fő, az addig nem animés húgom is ráharapott a cuccra. Szóval, ezt együtt nézzük.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A mondanivaló és a maradék komolyság gyorsan el fog szállni a pelusos gyilkossal :drop:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lehet, de ott még nem tartok. Ne spoilerezzünk, kérem szépen! ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nos, így kb. két héttel a végignézése után asszem már eléggé leülepedett a dolog, meg volt időm sokmindent átgondolni, úgyhogy vágjunk is bele. XD (Fehéríteni nem fogok, mert akkor kis túlzással az egész postra mehetne a hipó, Andro, legfeljebb te ne olvasd el, amíg nem nézted végig a sorozatot. XD)

Először is leírnám, hogy ez az anime határozottan jókor jött, mert ahogy már a Mit néztél? topicban is írtam, kezdtem unni, hogy egy adott szezon 90%-a agyatlan hárem, ígéretesnek induló, de baromira elcseszett "félkomoly" anime, vagy csak szimplán semmilyen cucc. Végre elérték azt, amit egy átlagosnál jobb animének mindig kellene: izgalmas volt, pörgős volt, hangulatos volt, a karakterek közül volt utált és kedvelt szereplőm is, egyes érzelmes jeleneteken majdnem sírtam, a legvégén pedig már majdnem TTGL-i magasságokba vivő coolságoknak lehettünk szemtanúi. :D Hogy emellett volt benne sok logikailag WTF jelenet? Különösebben nem izgatott. XD Persze nem mondom, hogy mostantól minden anime legyen ilyen (sőt, igazából azért sem lett nálam 10/10, "csak" 9, mert főleg az ilyen seggből előhúzott baromságok miatt vontam le egy pontot, meg a vége miatt, de arról később), de innen kéne indulni. Ez lenne az alap, ha ezt még megtámogatják olyanokkal, akik jobban tudnak történetet írni, meg mondjuk némileg háromdimenziósabb karaktereket, akkor újra színvonalas sorozatok érkeznének minden szezonban. Ja, egyébként külön dicséret az animestúdiónak, kevés olyan eset van, amikor a manga az alap és abból az anime nemhogy nem vesz el, de még hozzátesz, "feljavítja", igyekszik orvosolni a manga hülyeségeit, stb. Ez itt sikerült, nem is nagyon jutott eszembe hasonló, talán a Berserk volt még ilyesmi élmény (és LOL, pont ott is a végével szívtuk csak meg, bár annál legalább megmagyarázták: idő előtt fogyott el a pénz XD).

Na, de a Miraira visszatérve: Bár nekem is volt egy bizonyos szintű elvárásom vele szemben (konkrétan az, hogy valami Death Note 2 lesz, csak éppen ezúttal mindenkinek van notesze...illetve mobilja XD), amikhez ugyan nem ért fel, de pár epizód múlva ez már egyáltalán nem is zavart, volt az egésznek egy saját hangulata, és mivel már az elejétől kezdve folyamatosan adagolták a WTF jeleneteket, ezért engem a manga befejezése sem lepett meg és sajnálom, hogy még azt a plusz tíz oldalt nem animálták meg, mert valszeg a nézőre akarták bízni a megfejtést, de így nekem olyan incomplete feelingem lett kicsit. Ha végig valami fúdelogikus és zseniálisan megírt sztorival álltunk volna szemben, akkor megértem, ha a manga végétől mindenki kiakadt volna, de így nem értem, mi a gond? XD Addig is számos baromságot láttunk már, talán ennél nagyobbakat is, mert pl. azt meg lehet magyarázni Murumuru erejével, hogy Yuno hogy került oda Yukihoz a végén, de az pl. nem tudom mivel lehetne, amikor Nishijima a sorozat közepe körül egy kávézóban ül Yunóval és ilyet szól: "Tudjuk, hogy megölted a szüleidet és ezzel nincs is semmi gond (konkrétan a subban: "that's fine"), de mi a helyzet ezzel a rejtélyes harmadik hullával?" WHAT??? Zsaru vagy, az isten szerelmére! Jó, lehet, hogy a rasztahajú főnököd megkért, hogy hagyd végigjátszani ezt a telefonos túlélőshow-t, de mi lenne, ha legalább úgy tennél, mintha érdekelne, hogy épp egy gyilkossal teázól? Szóval ez pl. számomra az egész sorozat egyik legfacepalmosabb jelenete volt, emellett a befejezés kb. eltörpül. :-P Aztán ott volt az öt éves srác, akibe a viselkedése alapján valszeg Yagami Light agyát ültették át. Tény, hogy ő volt az egész sorozat legirreálisabb szereplője, de lehet csak a topicban történt fikázások miatt (ergo engem már nem ért váratlanul), de egyáltalán nem éreztem annyira fájdalmasan rossznak, hogy emiatt így kibukjak, pláne nem olyan szinten, hogy abbahagyjam miatta a sorozatot. Sokkal több dolog volt a pozitív oldalon. XD (Jó, igazán a végével együtt lehet ezt értékelni, de közben sem gondoltam arra, hogy "folytassam én ezt?", igazából a 8 pont már viszonylag az eleje körül "biztosítva" volt neki, a kilencest a vége miatt kapta.)

És akkor itt térnék rá arra, hogy azért ahány idióta fordulat vagy cselekedet volt ebben, amellett pár igencsak meglepően reális esemény is bekerült, ezzel felrúgva néhány animés klisét is szvsz.

1. A leghülyébbek haltak meg először. Ez kifejezetten tetszett. Nem egy ilyen túlélős sztoriban láttam már, hogy az író(k) szerint azok a faszagyerekek, akik pszichopaták és ész nélkül darálják be vetélytársaikat, de ez így hülyeség. Ha már annyira el vagy szállva agyilag, hogy mindenkit ölsz, akit meglátsz, vagy teljesen elvesztél a saját megalomán idiotizmusodban, akkor az elsők között fogsz meghalni, mivel ilyen "ábrándok" mellett már nem marad hely az agyadban a logikus, tervezett végiggondolásnak és kivitelezésnek, ami a terveid sikeres végrehajtásához szükséges. Ha megfigyelitek, a furább alakok hullottak ki először (poénból öldöklő sorozatgyilkos, kattant papnő, aki istennek hiszi magát, "igazság harcosa szuperhős", óvodás Yagami Light agyával, stb.), ezek általában 1-2 epizódnál tovább nem húzták, míg az értelmesebbje majdnem a végéig kitartott. (Ez alól kivétel Yuno, de neki a háttérsztorija megmagyarázza, hogy hogyan tudott még ilyen súlyos yandereként is helytállni, illetve Minene, akiről meg lesz egy teóriám, ha a karakterbemutatós részhez érek. XD)

2. "Yuno, you're insane!" Végre egy sorozat, ahol bár yandere az egyik főszereplő, de nem próbálják isteníteni (a fanok annál inkább :-P ) és pláne nem próbálják normálisnak beállítani. Yuki (mint egy normális ember tenné) retteg tőle az első pillanattól kezdve, hiszen a csaj őrült és ezen nem segíthet némi rádumálás meg egy kis fejsimi. (Nem úgy, mint abban a másik sorozatban, ahol ha a félőrült csaj tűzőgépet meg linóleumvágót nyom a szádba, akkor az biztos jele annak, hogy követned kell, meg kell oldanod a gondját és össze kell kötnöd vele az életed...) Yuki kvázi kényszerből viseli el, mivel egyrészt fél tőle (ki nem félne?), emiatt nem meri elküldeni a búsba (bár ez később megtörténik majd egy időre... XD), másrészt láthatóan van tapasztalata a csajnak hentelésben, neki meg semmi, ezért kénytelen testőrnek használni, ha nem akarja, hogy az első támadó játékos kicsinálja. XD Amúgy itt jegyezném meg, hogy a Yuki és Yuno szerelmi szál is elég reális lett a lehetőségekhez képest, mivel nem azt lőtték el, amit mindenhol szoktak, hogy 1-2 rész után máris olyan fülig szerelmesek egymásba, hogy még az életüket is feláldoznák a másikért, hanem inkább volt ez egyfajta beteg, függésen alapuló abúzív kapcsolat (amit Marco és Ai a képükbe is vágott), amiről talán csak a sorozat végére mondható el, hogy igaz szerelem lett. (Na többek között ezért lenne fontos a mangának a legvége... Nem mondom, hogy ők voltak a kedvenc szereplőim, de ha már mindenki megkapta a cukormázas happy endjét marcipánnal a tetején, akkor nem kéne pont a két főszereplő jellemfejlődésének a betetőzését így nyitva hagyni.) Mondjuk, hogy Yuno mit is talált Yukiban annyira coolnak, arra valóban nem kaptunk választ sehonnan sem. XD

A sztori nagyjából rendben volt, leszámítva a sok WTF jelenetet, de mondom, amellett volt egy csomó olyan is, ami kifejezetten tetszett. Amikor pedig kiderül Yuno háttérsztorija, az még egy fokkal emeli az egésznek a fényét. Ja, amúgy szerintem Murumuru szemétkedése kifejezetten jó ötlet volt, így legalább kevésbé gondolom azt, hogy az egész karakter csak azért jött létre, hogy a moeloli otakuk igényei is ki legyenek elégítve, akik ugye lolik nélkül már nem is néznének animét. A vége pedig kifejezetten tetszett, én igazából el is vártam, hogy happy end legyen, ha már a telefon is "beígérte". XD (És mivel elvileg Yukinak és Yunónak ígérte, ezért fogom örökké hiányolni az animéből a manga végét. XD)

Nézzük a szereplőket:

-Yuki: Nem tudom, engem annyira nem akasztott ki. 14 évesen gyakorlatilag belerángatják egy ilyen marhaságba és még vágjon hozzá jó fejet, meg legyen egyből Terminátor? (Főleg, hogy előtte is inkább az antiszociális viselkedésben jeleskedett.) Tényleg volt pár fájóan naiv pillanata, ez tény, de azért azt se felejtsük el, hogy sokszor erre szükség is volt és csak ő tartotta vissza Yunót a végső bekattanástól. A sorozat második felében/végén pedig azért igenis voltak már jó húzásai. :D Egyedül talán az apjához való hozzáállásán húztam fel magamat, főleg azután, amikor kiderült, hogy ő ölte meg az anyját. Ott tényleg fájóan hülye volt. (Ja és inkább Ikari Shinji a srác, mint Ito Makoto, mivel az előbbit szintén csak úgy belerángatják a balhéba, az utóbbi viszont csak magának köszönheti a dolgokat és egyébként is egy jóval jellemtelenebb karakter.)

-Yuno: Yukival ellentétben őt nem gyűlöli a fandom, hanem baromira túlhypolja. Oké, yandere, de nem az első, max az első olyan, aki majdhogynem mesterfokon űzi ezt a "hivatást", bár lehet még ebben sem az, igazából kerülni szoktam ezt a típust, szóval annyira nem tudom. XD Nem volt rosszul megírt karakter, a háttérsztorija pedig végképp üt (ezt nem győzöm hangsúlyozni), de igazából az első pár rész után (amikor egyre inkább kezd kiderülni, hogy az idegi állapota extrémen súlyos) én semmiféle vonzalmat nem tudtam iránta érezni, inkább csak sajnáltam, hogy szegény ilyen idegbeteg. ^^" 1-2 ellenszenves húzása is volt (és főleg ezek alapján bizonyosodott be nekem, hogy menhetetlen a csaj), pl. a sorozat közepe körül, amikor nincs is támadó a közelben, de Yuno kitalálja, hogy milyen "poén" lenne, ha Yukit túszul ejtené egy házban és ott várnák ki a happy endjüket. És meg is teszi... Egy ilyen mellett nem lehet biztonságban éreznie magát az embernek, gyilkosnak meg azért nem annyira stílusos, hogy elnézzen neki ilyen életveszélyes marhaságokat, szóval ja, karakternek nem volt rossz, de azért az a fanboykodás, ami megy rá...

-Minene: Oké, akkor most mondom el. XD Vagy ő volt a mangaka kedvence, vagy az első megjelenése után annyi rajongói levelet kapott, hogy az eredeti tervekkel ellentétben nemhogy nem írhatta ki a sztoriból, de másodlagos főszereplővé kellett előléptetnie. XD Komolyan, amekkora jellemfejlődése volt ebben a cuccban egy átlagos szereplőnek, én nehezen tudom elképzelni, hogy Minenének az első megjelenésekor még ilyen komoly szerepet szánt volna. XD Egy random őrült csaj volt, hülye frizurával és még hülyébb ruhában, aki kezet foghatott volna akár a "szuperhőssel", akár a dilis papnővel. Két epizódot sem adtam volna neki. XD Aztán ahhoz képest mi lett belőle. XD Szóval nem tudom, szerintem ő sem volt annyira "cool", mint amilyennek a fanok beállítják, csak ráadásul őt még a sorozat is "sztárolni kezdte". (Random terrorista -> rendőrség segítője -> félisten -> időutazó -> rendőr felesége...hát kinek van manapság ekkora karrierje? XD Ja és az istensegéd lolit is úgy elverte, hogy annak full módra kellett kapcsolnia, hogy elbírjon vele XD) Ettől még volt pár jó pillanata neki is, de valahogy rajta érződött a legjobban a tömény fanservice szag, ez a "kemény csaj + félőrült fegyveres (khm...) + félszemű" nyerő fétis sokaknál.

-Marco & Ai: Ezt az álompárt nem is lehetne külön-külön elemezni, hiszen együtt annyira awesome-ak! XD Ők voltak a legjobb szereplők, minden, amit csináltak, vagy mondtak, az valamilyen formában epic volt, a haláluk valami extrémen garra sikerült és ha Yuki és Yuno helyett ők lettek volna a főszereplők, az egész mobiljáték egy hét alatt befejeződik. XD Ezek nem féltek ölni, ha arra volt szükség, de ugyanakkor nem ész nélkül csinálták a dolgot és a harc közben még az olyan shounen stílusú pillanatok is jól álltak nekik, mint amikor pl. Marco nevelő célzattal verte Yukit szarrá. XD ("You cannot win, because you lack of TRUE LOOOOOVEEEE!" vagy mi. XD Ne felejtsük el, ellenük még Yuno is tehetetlen volt első körben, ami már önmagában ritka! XD) Ez az egész főleg azért vicces, mert amikor még hamis naplósokként jelentek meg, baromira ellenszenvesek voltak, de miután átvedlettek "valódi alakjukba", egyből imádni kezdtem őket. XD

-A négyesfogat (Akise, Hinata, Mao, Kosaka): Az utolsó kivételével (akit rühelltem) az előbbi három szintén kedvencem lett, Akise egymaga többet gondolkodott, mint talán a stáb összes többi karaktere együttvéve (már kezdett túl okosnak is tűnni az ottani átlagemberekhez képest, szerencsére megmagyarázták, hogy miért XD amúgy meg ja, tényleg tiszta Kaworu, még a seiyuu is... XD), Hinata és Mao szereplőként nem voltak annyira nagy számok, ellenben a feladatukat ("ezeket shippeld, mint yuri páros!" tábla lógott a nyakukban) tökéletesen ellátták. XD Kosaka velük szemben egy idióta volt, eleinte csak egy kis tetű, aki folyton Yukit cseszegette, később pedig az írók mintha úgy akarták volna "vezekeltetni", hogy folyton közös bajba került a másik hárommal, de mivel rendszerint akkor is csak nehezítette a dolgukat, miközben magát sztárolta közben, így igen nehéz lett volna megkedvelnem.

Rajtuk kívül persze voltak még karakterek, jobbak/rosszabbak, de mindet nem fogom felsorolni, szerencsére elég népes volt a csapat és mégis jutott épp annyi idő mindegyikre, amennyit kb. megérdemeltek. (Azért az erős volt, ahogy az árvaházat üzemeltető nő kinézett. ^^" Nem tudom, mi ütött itt a mangakába, de az egész testalkata, mozgása, kéztartása rohadtul természetellenes volt, felrobbant egy atomerőmű a közelben, amikor született, vagy mi? ^^" Eskü a végén úgy vártam, hogy kiderül, hogy ő is valami isteni lény, mert echte mint egy elhízott Murumuru... XD Vagy Mordályost idézve: "Ez megszökött a Doraemonból." XDDD) A rendőrök olyan "szódával elmegy" karakterek voltak, annál a szervert üzemeltető játékosnál pedig azóta sem értem, hogy ha bíró volt és nem pap vagy rabbi, akkor miért hordott olyan fura fejfedőt? XD Viszont a hülyefej-arányt javította, tőle el is vártam, hogy bekattanva ezeket szállítsa. XD

Ahogy a postomból is kitűnik, nagyon jól szórakoztam ezen a sorozaton, végig bele tudtam élni magam. XD Mondanám, hogy várom a mangaka következő munkáját, de igazából nem tudom, hogy a mangát is ugyanennyire élveztem-e volna, a rajzolása kb. egy gyengébb doujin szintjén mozog és amiket Mordályos mesélt, szegény animestúdiónak igencsak kellett pedáloznia, hogy a sok asspullos dolgot az animében úgy-ahogy logikusabbá tegyék. Ja, meg a zenék! Az a legjobb, hogy nem volt sok emlékezetes szám, de az a pár viszont pontosan betalált nekem. Gondolok itt a techno stílusú pörgősebb számokra, a cool pillanatok előtt/közben, vagy pl. a lassabb romantikusokra/szomorúakra Yunónál. Ezek nyertek, szerintem le is fogom majd kapni az OST-ot. :D OP és ED-ekkel úgy voltam, hogy az első ending és a második opening kombó a kedvenc. XD

Jó érzés volt végre nem annyit írni egy animéről a végén, hogy "Kellemes kikapcsolódás volt, kérem a következőt!", hanem valami pluszt is adott végre, ami még napokig az emberrel marad. Több ilyet, amúgy meg nézze meg mindenki!

Edit: Hoppá, ezt majdnem elfelejtettem linkelni, fogyasszátok egészséggel! XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos! Gyakorlatilag ezt írtad:
Minene egyértelműen fanservice-karakter: fúúúúj!
Mao és Hinata egyértelműen fanservice-karakter: király!!!!

:roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na jó, de az utóbbi kettő szerepelt talán úgy öt részben összesen. XD A sorozat szereplőinek a 90%-a fanservice-karakter, élükön Yunóval, de valahogy csak Minenénél éreztem azt, hogy még a mangaka/készítők is "sztárolják", pedig ok nélkül, mert annyira azért nem volt sem jó, sem szimpi, sem poén, sem eredeti. Amíg pl. Akise kb. kinyomozta, hogy mi a fene van és mondhatjuk, hogy relatíve a saját sikerének köszönhette, hogy eljutott ameddig tudott meg annak, hogy Deus beépített embere volt, de arról mondjuk nem tudott XD, addig Minene kb. csak mászkált, meg mókusokkal haverkodott az erdei házban, mégis az összes rendőr a haverja lett (jó, "csak" a legbefolyásosabbak) és még Deus is nekiadta a "feltámasztókövet". (És véletlenül sem mondjuk Yukinak, noha azt mondta, hogy ha fogadnia kellene, hogy ki nyeri meg a játékot, illetve, hogy neki ki a legszimpibb, akkor Yukit mondaná. Persze ez így igazságtalan győzelem lett volna, de nem mintha Minene feltápolása nem az lenne, másrészt ha jól emlékszem, ekkorra már Deus számára is kiderült, hogy a házi lolija kavar a háttérben és ha ő is csal, miért ne tehetné meg Deus is? XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jó, de épp ez az, Deus azért nem Yukinak adta az ereje egy részét, mert azt remélte/sejtette, hogy ő fog győzni. Tehát neki egy olyan ember kellett, aki valszeg kiesik a játékból, és utána le tudja kezelni Murumuru-t. Minene azért kellett, hogy Yukinak segítsen. És most komolyan, mennyivel lett volna jobb, ha ő is meghal az első felbukkanása után? Szerintem akkor már a mangát is jobban utáltam volna (pedig tudod, hogy így sem nagyon csipáztam), mert még unalmasabb és klisésebb lett volna. Minene azért feldobta valamennyire.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Andro »

No, végre megnéztem. A végéről nekem hiányzott a manga legvége, és nem emlékszem, hogy MuruMuru harcolt volna Minene ellen a mangában. De ennek ellenére nekem nagyon tetszett úgy az egész. A vége picit azért kiszámítható volt, hiszen lúzergyerek ugye mégsem halhat meg. Összességében a történet érdekes volt, és némileg felvetett egy olyan kérdést, hogy mit tenne meg az ember azért, hogy elérje, amit akar. Vajon meddig képes egy ember elmenni az álmaiért, vagy hogy győzzön egy játékban. Szóval ez afféle morális dolog is, nemcsak céltalan öldöklés. Hiszen minden karakternek megvolt a maga célja azzal, hogy Istenné akart válni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Redial kap OVAt júliusban. Kíváncsi leszek rá.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

És addig is, amíg a fentire várunk, az animések voltak olyan rendesek, hogy a BD kiadáshoz hozzácsaptak nekünk pluszba egy újabb OP-ED párost. :)

OP3

ED3

Az OP a szokásos vérgőzös OP, amilyen az első kettő is volt, az ED-ben viszont azt bírom, hogy hangulatra kb. a sorozat totális ellentéte, de attól még bejön, főleg a végén azok az állatos pillanatok. XD (Bár így belegondolva...ha az Elfen Lied endingje lehetett egy olyan dal, ami kb. egy dating sim játék openingje lehetne, akkor ezen már meg sem kéne lepődnöm. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem világos nekem, ezek hol szerepelnek, mely részeken voltak?

Ami az animációt illeti mindkettő nagyon szép. De zeneileg az OP messze elmarad a Dead Endtől és a Kusou Mesorogiwitől. Azok sokkal jobban ütöttek. Az új ED viszont tetszik, teljesen más, mint a Blood Teller vagy a Filament, noha mintha ugyanaz énekelné. Ennyi változatosság kell, és még illik is gyönyörűen.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Mirai Nikki

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Redial OVA

Ugyanúgy kezdődött mint ahogy az utolsó részben Yuno1 és Yukiteru2 elváltak egymástól, ám ezúttal az űrben üldögélő Yuki2 helyett Yuno3 útját követhettük végig, hogy mit csinált a végkifejletig.
Telefonos battle royale ugyebár nem volt a harmadik világban, így megnézhettük mit csinálnak a karakterek a hétköznapjaik során. Naná, hogy mindannyian beach epizódra mentek, aminek aztán semmi értelme nem volt :wwall: 12es pedig szuvenír boltot nyitott saját magáról :shock:

Az utolsó 10percben volt csak a lényeg, mikor Yuno3 begőzölt MurMur1 suttogásától - érdekes, hogy hiányolhatja Yukiteru2/3-at, ha ebben a világban az nem is létezik és nem is találkoztak? - és belépett az Deusék terébe.
Akise3-tól logikus lett volna megkérdezni, hogy az mit keres ott, mielőtt elkezdtek volna vitatkozni, annak pedig megint csak nem volt semmi értelme, hogy Akise3 Yuno3-at is hibáztatja Yuno1 gyilkosságaiért :o_O: Ehhez képest túl gyorsan feladta a harcot, ha pedig nem gondolta komolyan, akkor mi értelme volt az egész okfejtésének? Időhúzás.
Meg úgy egyáltalán, Deusék semmi magyarázatot nem adtak rá, hogy Yuno3at miért kellett eddig is kint tartani :hammer:

MurMur1 pedig megkapta Yuno1 érzéseit és emlékeit, amiktől ő maga is teljesen megváltozott, majd átpasszolta ezeket Yuno3-nak, mi? Buuuuuuuuuuuullshit :LOL:

Még jó, hogy a végén a tér bezúzásánál nem mutatták az óriáskalapácsot.
Helyette pantsushot a hálóinges Yuno3-mal, yaaaaay :thumb:
Válasz küldése