Chihayafuru

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Csak most sikerült megnéznem a legutóbbi részt és....vééééééééééééééégre Arata! :vigyor:
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, és ahogy gondoltuk tényleg az országos bajnokságon tűnt fel. :vigyor:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

És nagyon úgy tűnik, most már marad is valamennyire. Desktomu első győzelmét mindenesetre szívesen láttam volna. Most akkor a csapat is versenyben van? Az egyes is érdekes lesz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem, a csapat kiesett, de az egyéni versenyeken gondolom minimum Chihaya, de lehet hogy Taichi is indulni fog.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Mondjuk elég kiábrándító, hogy a csapat már ki is esett, néhány kört azért még mehettek volna. Szerintem egyéniben mindenki indul, aztán majd lassan és sorban kiesnek majd.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mondjuk ez abszolút benne volt, hogy ha hármuk közül valaki veszít. Alapból arra építettek, hogy Porky, Taichi és Chihaya mindent megnyernek a két abszolút kezdő mellett. Chihaya nélkül nem sok esélyük volt. Egyéniben is csak ők hárman fognak játszani.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Kicsit csalódott vagyok, hogy ilyen gyorsan lezavarták ezt a versenyesdit, ráadásul Arata is csak egyszer bukkant fel. Gondolom a következő tíz részben lesz még összecsapás, de ahhoz túl kevés a még hátralévő epizódok száma, hogy valami érdekes kibontakozzon, mondjuk a Chihaya-Arata-Taichi trió között, illetve most már nem látok rá túl sok esélyt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Corot 2012.01.18. 18:03-kor.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Azt én is sajnálom, hogy Arata ilyen gyorsan lelépett, azt hittem legalább a bajnokság végéig marad. Az viszont várható volt, hogy az egyéni versenyt gyorsan lerendezik, Chihayának egyelőre semmi esélye se volt a Queennel szemben, de azért elég szépen tartotta magát. Taichi mérkőzéséből mondjuk mutathattak volna egy kicsit többet, de annak örülök, hogy végre ő is motivált lett, mert eddig szerintem csak Chihaya miatt csinálta az egészet.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szerintem már egy ideje túllépett azon, hogy hogy csak Chihaya motiválja. Egyébként nagyon nagy karakter, igazi vezető. Az animék egy színfoltja.

Azt nem bánom, hogy a versenyen nem szerepeltek jobban, erőltetett, mesterkélt lett volna, ha Chihaya virítana a Queen ellen. Bár megnéztem volna Arata mire megy ellene. Kíváncsi vagyok, most merre fogják vinni, újabb torna csak nem lesz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kicsit csalódás volt az eheti recap rész, de a poénos kis betétek azért feldobták kicsit. ^^
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én még meg sem néztem ezt az ismétlős részt, nem is értem miért volt erre szükség.
scineram írta:Kíváncsi vagyok, most merre fogják vinni, újabb torna csak nem lesz.
Szerintem lesz újabb verseny, hol találkoznának megint Aratával, ha nem egy versenyen?
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát őőő... Taichi csaját elég egyszerűen lerendezték, pedig azt hittem lesz valami bonyodalom belőle. Mondjuk a többiek reakciója poén volt. ::^_^::
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Szerintem egyébként sem szántak ennél több szerepet Taichi csajának. Sőt attól félek, hogy az Arata & Chihaya & Taichi háromszögből sem fognak kihozni semmi izgalmasat tekintve, hogy már csak 8 rész van vissza. Valószínűleg az elkövetkező részek egy nagy versenyre lesznek kiélezve ahol Chihaya meg a többiek szembesülnek majd Aratával és talán a "királynővel" is.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

WIN volt Taichi szakítása, de semmi nem is indokolt volna mást. :)
A karuta klubbon belül a hangulat jól van kezelve. Kana-chan és Desktomu-kun is sokat fejlődtek és a Taichi Nikuman-kun leégése a versenyen, ahova titokban mentek is nagy volt. Ezzel a poén tartalmon túl a rangját is növelték az A szintnek. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én valamiért azt hittem, hogy annak a ténynek, hogy Taichinek van barátnője még lesz később valamiféle szerepe, de ezek szerint tévedtem.

Ja, a vonatos jelenet is nagy volt. Az ember már azt hitte volna, hogy Taichi elszánta magát valamire... erre inkább poénra vette a figurát. :vigyor:

Igen, reménytelen TaichixChihaya szupporter vagyok, de úgyse fognak összejönni sztem még a mangában sem. :(
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

OMG! Shinobu chan! ;_;
Úgy néz ki a romantikus szálakkal nem lesz mit kezdve. Amit annyira nem bánok, már ha a későbbiekben lesz még pár szezon.
Kíváncsi vagyok az utolsó rész milyen irányba visz, ad-e reményt a folytatásra.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mi az istent zabálhatott, és mennyit? De elhízva sem bukott meccset Yomi ellen. Nagy azért a különbség.

A vége meg szerintem el lesz vágva egyszerűen. Nem volt annyira sikeres, hogy többet csináljanak belőle. Kurva nagy kár.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

A sikernek ehhez semmi köze, egyszerűen csak beérték a mangát. Persze ettől még lehetne valami alternatív vége, de gondolom megmaradnak a nyitott és "ezek után olvassátok a mangát, ha tudni akarjátok a folytatást" jól bevált befejezésnél.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Amennyire én tudom, nem muzsikál túl jól a sorozat, se a nézettség, se a DVD eladás fronton, úgyhogy nincs túl sok esély a folytatásra. Mondjuk nem tudom mit vártak, nem fanszervizel se az otakuknak, se a fujoshiknek, így szinte borítékolható volt a bukás. :(

Shinobu-chan súlygyarapodása se volt semmi, de szerintem az eheti rész priceless pillanata az az arc volt, ami Chihaya vágott, amikor meglátta Taichi anyját. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2012.03.21. 19:43-kor.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire népszerű, de az tény, hogy a manga alapanyag elfogyott, szóval folytatni semmiképp nem tudják (már ha ragaszkodnak a manga történéseihez). Én mondjuk személy szerint sajnálom, mert egy ideig még elnézegettem volna és szívesen láttam volna egy kis szerelmi "drámát" Chihaya, Taichi és Arata között.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Elkezdődött a második sorozat. :D
Az első részben inkább a szerelmi éltre mentek rá, de azért remélem, hogy a most felbukkant kis gnóm vakarcs nem nagyon fog bezavarni Chihaya-chan kétszemélyes "háremébe", márcsak azért sem, mert nyomába sem ér kawaii Chihayának. ::japhaha:: Arata remélhetőleg már többet fog szerepelni, én nagyon reménykedtem, hogy az új félévre mégiscsak átiratkozik az iskolába, sajnos nem így lett. Azért jó lenne, ha nem csupán szökőévente bukkanna föl, mint az első sorozatban.
Az újoncokkal kapcsolatban gondoltam, hogy nem lesz nagy megváltás, elvégre, ha valaki csak egy jóképű srác miatt jelentkezik a klubba, azt már megette a fene. Meglepődtem viszont, hogy Chihaya miatt nem jelentkeztek fiúk hordaszámra. Mindenesetre az már magától is megoldódni látszik, hogy az újoncokat tréningeljék, vagy inkább az iskolai bajnokságra készüljenek, mivel úgy érzem, végül az új tagok száma elég minimális lesz. Már most várom a második részt. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Neeem, Arata maradjon csak vidéken, és gyúrjon a Mester meccsre, ne rondítson bele a Taichi Péntekbe. Amúgy csak én éreztem úgy, hogy mintha az animáció kicsit más minőségű lett volna, mint tavaly? Vagy csak mert az előző részt jobb enkódolással néztem előtte? Ettől eltekintve viszont a folytatás tökéletesen hozta a korábbi varázslatot, ott folytatva, ahol abbamaradt. Kifejezetten jó ötletnek tartom, hogy a vissztérést rögtön az egyik újonc szemszögéből közelítették meg. Mint karakter Sumire rögtön megvetette a lábát, néhol viccesen, ha nem is túl szimpatikusan. De a rész végére megint előkerült a sorozat ereje, és egy kevés introspekcióval azonnal más megvilágításba helyezte őt. Az újoncokkal kapcsolatban nem látom a problémádat. Már nagyon régen megalapozták, hogy Chihayának milyen hírneve van, a megosztó megszólalása a bemutatkozáson sem jött jól. Ezekután csoda, hogy legalább egy srác érdeklődött a klub iránt, aki egyébként a másik állandó szereplő lesz. Már alig várom, hogy őt is megismerjük, valamint hogy Sumire mennyire kavarja fel a trió állóvizét.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

2. rész
Bejött a számításom, az újoncok közül nem sok maradt, ahogy azt várni lehetett. Mindenesetre Sumire-t nagyrészt még mindig utáltam, bár a végén már mutatott némi javulási hajlandóságot. Megkapta a 15 perc hírnevét, most már visszatérhetnénk a fontosabb szereplőkre és a karutapárbajokra. Az új srác szájnyalogatása nagyon LOL. :lol:
Kép
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Sziasztok!!!

Én is nagy Chihayafuru rajong vagyok. Mellesleg ez a kedvenc animém is. :D
Már én is láttam a 2. évadból az első kettő részt amit felraktak. De sajnos a következő csak pénteken lessz.
Az a kár, hogy az indavideon az 1.évad fent van magyar felirattal. Viszont a 2. évad csak angol felirattal van fent a neten, és hát így nem sok mindent lehet belőle kiszűrni. :wwall:
Am nekem is tettszett ez a rész, de most mi is van az új szürke hajú fiú ki mindig a száját nyalogatja valami rejtett tehetsége van a karutához, vagy mi? Sajnos csak eddig annyit tudtam kiszűrni a 2. évad 1. kettő részéből, hogy új év indult és kellenek még karutatagok a karutaklubbhoz, és sokan jelentkeztek Taichi miatt de mikor rájöttek , hogy kemén y a karuta majdnem mindenki elment, a lány csak azért maradt mert tettszett neki Taichi, a fiú meg mert talán érdekli a karuta, aztán Kana mondott valamit a lánynak és így fisszament a klubba. Kérlek, ha valaki többet tudott leszűrni, akkor mondja meg. Nekem csak ennyire tellett. :drop:
Ja és mikor fog már szerepelni Arata is, mikor találkozik Chihayával. (Én is Arata and Chihaya párti vagyok.) ::hehe::
Amugy szerintem már tudjátok de azért mondom, hogy a 2. évad mangája félig fent van a neten. Nézzétek meg, de sajnos angolul. ::jtears::
Nos csak ennyi, majd még irok.
Kép
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Van magyar felirat az első sorozathoz? :)

Úgy nézem, annak nincs sok értelme, hogy ha azt tanácsolom jobban fogod élvezni, ha vársz amíg kijön egy olyan felírat, amit megértesz. Én is szeretek előre tudni dolgokat. ;)

Nagyábol jól értetted. Az új fiúnak viszont nem valami ősi egyiptomi szelem révén, vagy egyéb érdekes módon van a tehetsége, hanem korábban a karuta egy másik változatát játszotta. És most az a feladata, hogy át szokjon az egyikről a másikról.


Engem teljesen hidegen hagy mind Taichi és mind Arata. Chihaya X Karuta forever!

Megmaradt a hangulata, és a karakterek is nagyok maradtak. Az új karakterek is jók. A fiú kicsit hasonlít a szadista sempaira, érdekelne mi lenne, ha a kettő találkozná.
Sumire is érdekes, és leginkább azért, mert már az első részben is mutatott jeleket, hogy őt jobban fogja érdekelni az irodalmi része a karutának, mint a verseny sport része. És a második részben a nagy egymásra találása Kanával, még érdekesebbé tette mi lesz vele.
A poén Kana 3 szempillájáról kicsit a negyedikfalat is át ütötte. :D Jól enyhítette a kicsit túl dramatizált jelenetet.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése