Guilty Crown

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Gondoltam ha már kint van képe az oldalon meg nézem is akkor érdemes egy topickot nyitni.

4 részt néztem eddig meg és látvány és karakterek terén nem rossz kis sorozat...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Junchi »

JimRaynor írta:Gondoltam ha már kint van képe az oldalon meg nézem is akkor érdemes egy topickot nyitni.

4 részt néztem eddig meg és látvány
Ez az a pont, ameddig egyetértek. :D

Szépnek szép, látványosnak látványos, de ennyi. Sem a karakterek, sem a plot, sem a világ nem fogott meg és a fanservice sem jön be. Nézem persze, mer' mér' ne, de... meh!

Hogy OJ-t idézzem (nem szó szerint): "Látványos, de sületlen marhaság".
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem fejeztem be mondatot direkt :) ez lélek kiráncigálós össze vissza futkosás kard suhogtatással párosítva nem nagyon nyűgözött le...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én meg nem tudom, hogy elkezdjem-e, egyik oldalon olyanokat hallok, hogy fanservice és plot epic kombója (egyesek még a Code Geass-hez is hasonlították ebből a szempontból), máshol (pl. itt is XD) pedig sorban húzzák le az emberek, hogy max közepes szintű "popcornanime".
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:fanservice és plot epic kombója (egyesek még a Code Geass-hez is hasonlították ebből a szempontból)
Újszülöttnek (és a divat-animeseknek) minden új :drop:
A plot mint olyan nem is igazán létezik (még), csak egyik szituból a másikba esnek, hatalmas logikátlanságok és hézagok közepette. A fanservice sem túl változatos, annyiban kimerül hogy minden lány egy falatnyi ruhát visel csak, így lehet őket mutogatni minden szögből.

Szerintem egy szikra eredetiség nincs benne, minden elemét láttuk már máshol és sokkal jobb kivitelezésben is, de ha már az ilyen 'műfaj vegyítéseknél' járunk, a CodeGeass és a MacrossFrontier azt is jobban csinálta.

Csak azért nézem, mert
1. rajzolása szép - ami például a Queen's Blade-re is igaz, de a többit ne firtassuk ::^_^::
2. nagyon ráérek
Mást nemigen tudok felhozni mellette :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én ezt kaszáltam három rész után, de amilyen véleményeket olvasok a későbbi epizódokról, az alapján egyáltalán nem bántam meg a dolgot. ::^_^::
Kép
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Futó animéhez képest jó kihalt az a topic. :drop:

Na, de mindegy, akkor a tárgyra is térnék: Eleinte én sem voltam túl jó véleménnyel az animéről, többek között azon okokból kifolyólag, amiket itt már előttem ti is felróttatok a sorozatnak (jellemtelen sablonkarakterek, logikai bukfencek, Code Geass-kopi stb.). Az utóbbi pár rész viszont sokkal jobban teljesített, legalábbis ami a történetet illeti, mert mintha kezdene belőle valami érdekes összejönni. Talán még az is lehet, hogy valami értelmes is kikerekedik belőle így a végére (álmodik a nyomor XD). Ezt a Shu gyereket, meg Inorit továbbra sem csípem, bár így, hogy a srác képes immár az elővarázsolt voidokat átadni a többieknek, már némileg több lehetőséget látok benne.

A 13.rész harcjelenete alatt futó zenétől meg kirázott a hideg (és ezt jó értelemben mondom): http://www.youtube.com/watch?v=y3xx_E3H ... ideo_title

Egyébként ez az egész voidos-genomos dolog nekem akkora homály még mindig. Kérdés, hogy ez szándékos, vagy egyszerűen gány munkát végzett/végez a forgatókönyvíró. Mert jó dolog elmélkedni, agyalni dolgokon, a szájbarágást én sem szeretem, amennyiben emellett azért fény is derül legalább a rejtélyek nagy részére, főleg az ilyesfajta alapokra. Istenem, hogy hány olyan sorozat van, aminél sok rejtély viszi a hátán az egészet, (vagyis ezek nélkül az adott cucc egy nagy nulla lenne) amelyek aztán jó szokáshoz híven sosem kerülnek megmagyarázásra és csak lóg az egész a levegőben... Remélem ez nem ilyen lesz és a végére nagyjából letisztul az egész és nem valami vattacukrot kapunk a végére. Ami látványosnak látványos ugyan, sőt talán még finom is, de egy értéktelen, üres-levegős szemét.
Kép
TumblrMAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Junchi »

IMHO továbbra is az egyik legröhejesebb anime, amit az utóbbi 1-2 évben készítettek.

Ez a múltheti rész volt az első, amire még úgy tényleg azt mondtam, oké, mert ad1) Gai halála miatt nem indított angst-lavinát Shoe (= meglepő), ad2) Ami volt is nyavalygás, az egyedül Ayase-hez köthető, aki a rész végére szépen összeszedte magát és mutatott valami karakterfejlődésfélét, ami ennél a sorozatnál NAGY szó.

Egyébiránt az első 12 rész úgy rossz, ahogy. Nem tudom, később mi lesz, bár ez a 13-as rész bizakodásra ad okot, de, ha lesz is valami előrelépés, még bőven nem fogja a cuccot úgy ánblokk kihúzni a szarból. Úgyis marad a végéig ez a "bele a pofádba" stílusú fanservice, a karakterek ugyanúgy egydimenziós, jellemmel nem rendelkező izék maradnak, a logikátlanság és a sok baromság nem fognak eltűnni, és ugyanúgy folytatódik majd ez a random plot-vezetés és ködösítés, nehogy már véletlenül felfogjuk, mi is zajlik épp, hisz azzal oda lenne az OMGDEEP-érzés, ami szemmel láthatóan a készítők szívügye... :roll:

Ellenben a karaktereken és a hülyeségeiken legalább jókat röhögök, szal "olyan rossz, hogy már jó" potencia továbbra is van benne. :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Fáradt aggyal élvezhető a sorozat egy finom sör társoságában. Bár még mindig csak kerekes székes kis csaj tud felmutatni valamit a többiek laposak mint a mókus az úthenger alatt. A voidja is talán az első olyan ami kicsit színesítette a palettát. Bár én se hiszem hogy kifog mászni a mocsárból a sorozat de mindenesetre nekem is az 1X nézős kategóriába még belefér.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep15

WATTA-

Még a végén egész nézhető lesz.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én ájulásban vertem volna Shu hülye fejét.... Elképesztő magasságokban tudja emelni a baromságot. Csakúgy mint a még lököttebb fotós haverja.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez már tényleg komolyra fordult. Végre méltó a címéhez. Vajon az Undertakeres haverjai mit szólnak majd a kasztrendszeréhez? Nem hiszem, hogy Ayase vagy a nekomimi csak úgy bevennék. Legalábbis ha keményen megosztó lesz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bevallom, röhögnék, ha a sorozat második felére valami olyan királyságot összehoznának, ami felülemeli az egészet a középszerűségen, sőt, akár még a szezon legjobbjai közé is beviszi. :D (Csak azért, mert akkor egyből nézni kezdeném, főleg, ha az eddigi leszólók kezdenék dicsérni. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Bevallom, röhögnék, ha a sorozat második felére valami olyan királyságot összehoznának, ami felülemeli az egészet a középszerűségen, sőt, akár még a szezon legjobbjai közé is beviszi.
Na, az utóbbit én kapásból kizárnám (már csak azért is, mert a Mirai Nikki is abban a szezonban fut :D). Szal lehet felőlem akármilyen jó a második fele, ha az első 12 rész egész egyszerűen értékelhetetlen volt. De tényleg, csak a lulz miatt nem dobtam két rész után, mert a Kyoukai Horizonnal ellentétben itt legalább végig tudtam röhögni a baromságokon és a sok egysíkú, kliséhalom karakteren.

DE! Ennek ellenére én azt mondom, a 13-as résszel elkezdődött valami. Nem akarok spoilerezni, de pont ez volt az a rész, ami valahogy teljesen más volt, mint az előzőek - valahogy sikerült kimásznia a saját ökörség-gödréből a fényre és történtek benne egészen meglepő dolgok is, ami főleg annak függvényében érdekes, hogy a plot egészen addig kiszámíthatóbb volt, mint akármelyik "szív útjai" baromság a kereskedelmi csatornákról.

A 15-ös rész meg majdhogynem karistolta az EPIC-mércét. Igaz, a főhőssel egyelőre baromira nem tudnak mit kezdeni, de minden más egész korrekt lett azóta.

Én azt mondom, ha ez így megy tovább, egy erős közepest összetud hozni magának a cucc a végére és akkor nem 3/10-zel nyugtázom, ahogy terveztem azt anno, hanem még akár egy 6-ost is összekaparhat.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Behoztam végre a 12.részig, ami akár egy komplett sorozat-zárásnak is megfelelne :o
Az összelopkodott ötletekkel alapvetően nincs gond, hiszen a Code Geass-ban is jól működött ez a műfaj-keverék, emellett a zene kiemelkedően jó (ez meg Macross-örökség) és az összecsapások is kellően látványosak - csak ne sokat gondolkodjunk azon, mit-hogyan?

Az egyetlen, de igazán nagy probléma az amatőr sztorivezetéssel és az abszolút logikátlan cselekménnyel van, ami semmi esélyt nem hagy a karaktereknek, hogy akár egy kicsit is kibontakozzanak.

Ebben a formában a karaktereknek csak egy nagyon alap sztereotipikus személyiségük van, és mivel a többségük épp csak akkor kerül elő, ha bevetés vagy valami vészhelyzet van (és akkor is mellőzve vannak), ezért senki nem fejlődik sehová. Különösen nem a főhős, annak ellenére hogy állandóan csak vele foglalkoznak, de Ő megmarad egy mindent túlbonyolító, angstos balféknek az elejétől a végéig (mikre nem képes az amnézia...) és csak akkor képes elviselhető lenni, ha nyomás alatt van és épp harcolnia kell valami ellen, hogy ne legyen ideje rinyálni. Azt megelőzően és azt követően Shu egy szabályos csődtömeg :wwall:

De a szembenálló két tábor tagjai sem jobbak. Sokszor teljesen életszerűtlenül viselkednek, hasracsapás vagy hangulat alapján hoznak hihetetlen döntéseket, a 'terroristák' egy csapat távirányított birkából állnak, míg a katonák kedvük szerint váltogatják hogy éppen melyik oldalon állnak. A bevetések fordulatait kb menet közben találják ki, mivel a főhős mindig épp a helyzetnek megfelelő szuperfegyvert rántja elő, míg a nagy szupertitkos bunkert egy árva katona őrzi. De ha már katonák, a kedvencem Inori harci képessége, ahogy egy árva pisztollyal, egy helyben állva képes feltartóztatni több gépfegyveres támadót, fedezék nélkül, miközben azok véletlenül sem találják el ...

Történet...van, de csak a legvégén kerül elő. Míg az első 10részt nagyjából semmi nem köti össze, csak random bevetések hada, az utolsó két részben bedobják az amnéziás-klisét, amivel pillanatok alatt kialakítanak a karakterek között egy gyermekkori személyes szálat, amivel még a világmegmentés középpontjába is kerülnek...hát....LOOOL Alapvetően nem lenne rossz ez a történet, ha nem ilyen sz*rul lenne megírva és előadva.

Ha itt ért volna a sorozat, egy 4/10-nél magasabb értékelést biztosan nem adnék rá. Idegesítő vagy egysíkú karakterek, logikátlan és összefüggéstelen cselekmény, (ugyan látványos de) teljesen légből kapott szuperképességek/fegyverek, aminek mindig a helyzet alapján változnak a tulajdonságai...
És még hátra van 10rész, holott a 'sztori' már most elfogyott :drop:

Aztán...



13-16.rész

Elképesztő! Mintha az elmúlt négy részben egy teljesen más sorozatot néztem volna :o_O:
Már az is érdekes volt, hogy a torony ledőlésének nem is kicsi, hanem egyenesen katasztrofális hatása volt a városra, de most hogy a hadsereg az egész fertőzött részt elzárta a külvilágtól, a falon belül bekövetkezhetett az, ami a legtöbb apokaliptikus sci-fire jellemző: új társadalmi rendet és képesség-alapú kasztrendszert alakítanak ki a kölykök, miközben a Hare halálától - akinek egész karaktere és halála teljes mértékben megegyezik egy bizonyos Geass-lányéval - megzakkant Shu uralkodik mindenkin a Void-ok segítségével?

Mikor lett ennek a sorozatnak ilyen jól átgondolt, lassú és értelmes cselekménye?

Mióta befejezték a zajos és sületlen terrorista-forradalmár szálat, valamint Shu szingli akciózása is a háttérbe szorult, jut idő a szereplők megismerésére és fejlődésére (pl Ayase-re, aki kezdettől fogva szerepelt, de csak a 13.részben került előtérbe a karaktere), azzal hogy most már kiosztják a Voidokat sokkal értelmesebbé vált a használatuk, Shu pedig lassan Lelouch-i szintre emelkedik a 'mindenki engem utáljon' céljával (bár a karizmája még mindig nincs meg hozzá). Inori pedig átcsapott skizofrén, vérengzős yanderébe, hajrá :twisted:

Gai-t pedig mindjárt visszahozzák, hogy jól szétcsaphassa az új királyságot. De addig is,

"Heil, Mein Shurer!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi: Értem. XD Akkor asszem megvárom a végét, ha a második felére összehoznak valami jó kis sztorit, még lehet, hogy számomra simán fogyasztható lesz. XD (Túl sok olyan animére emlékszem csak az elmúlt 1-2 évből, ahol pont fordítva volt: az elején minden földi jót "beígértek", amiből aztán szinte semmit nem valósítottak meg. :? )
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

17. rész hát hmmm ez biztos hogy ugyanaz a sorozat amit elején néztünk ? Mindenki hirtelen felnőtt gondolkodású, nincsenek logikai bakik vagy esztelen cselekmény sorozatok csak az őrület fényei és a hideg realitás maradt...
Mit történt a sorozattal ?
Hogyan tudott felnőni a feladathoz ?

Roppant érdekes. :weh:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sehogy. Ennek ugyanis abszolút semmi értelme nem volt. Csak történtek dolgok. Giga wtf az egész.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

JimRaynor írta:Mindenki hirtelen felnőtt gondolkodású, nincsenek logikai bakik vagy esztelen cselekmény sorozatok c
Nem sokáig tartott az értelmes cselekmény, a 17.részben már megint annyi meggondolatlan ostobaság történt, hogy az ismételten elképesztő :drop:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor ezek szerint az első részekhez képest csak annyi változás történt, hogy most másképp sz@r a sorozat? :vigyor:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Shu kezét lemetszették ez már alapból pozitivum volt. :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

18.rész

Mostantól
All Hail to King Gai!
Ő aztán megmutatta, hogyan kell rendesen használni ezt az erőt! Elvégre egy SAM-rakétát húzott elő a csicskákból, baccus! És nemcsak a lehulló bombákat lőtte ki velük, de még a bombázót is leszedte az égről! Ok, azt persze ne firtassuk, hogy ez az egész jelenet egy újabb, mindenféle észérvet és értelmet nélkülöző marhaság volt, de mint tudjuk, a lényeg a látvány. És a lázadó csicskák közül is elpusztultak egy páran, akikért végkép nem kár.

Daryl mentőakciójával ismét sikerült meglepetést szerezniük a készítőknek, pedig már igazán hozzászokhattam volna, hogy itt hirtelen felindulásból bárki oldalt válthat, ha a cselekmény úgy kívánja. Ezúttal Daryl volt a 'kéznél lévő eszköz' ahhoz, hogy Tsugumiék és Inoriék is elmeneküljenek.

Gai megint bekerülhetett a TV-be, a bejelentése pedig egy-az-egyben Lelouch Császárét idézte a Code Geass-ból :drop:

Az öreg Kuhoin halálát elég értelmetlennek találtam, de ezzel biztosított egy jó okot, hogy Arisát még jobban utáljam. Remélem Gai hamarosan félresöpri is kinyiffantja, mást nem is érdemel, az utolsó r*banc.

Inori-nak pedig nagyon jót tett az imázs-váltás. Eddig teljesen hiteltelen volt a harcban a vacak kis pisztolyával, de a begőzölt állapotában már igencsak alázott :shock:


Ja, igen, Shu is szerepelt az epizódban.
Még mindig sokat sír és mindenért magát hibáztatja (ahelyett hogy berágott volna mindenkire). Teljesen lényegtelen az ottléte :lol: Ha Inori nem lenne annyira oda érte (mint kiderült azért, mert egyszer a srác nyomott neki valami klisé dumát az önmegvalósításról) és inkább összefogna Gai-jal, ők lennének az abszolút király páros, míg Shu az abszolút nulla.
No, de majd most a sarkára áll, mert ideje bedobni a 'meg kell menteni a nőmet' klisét a sorozat végére :wwall:

A befejező kép viszont nagyon szép volt.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: scineram »

Végülis Inori lett az egyetlen érdekes dolog és karakter. Ki hitte volna ezt tizenöt résszel ezelőtt? Ami vele történt, amin átment, az volt a legkevésbé értelmetlen. Hogyan fog itt még Shu bármi érdemlegeset csinálni, ötletem sincsen.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

19.rész

Scarface halálával sikerült az egyetlen, szórakoztató karaktert is kiírni a sorozatból. Igaz, hogy teljesen lökött volt, és az őrültségéből fakadó oldalváltások csak a cselekmény hiányosságait hivatottak befoltozni, de ettől függetlenül öröm volt nézni az ámokfutását. De legalább ezt az epizódot még végigkirálykodhatta, először a kötött satyekjával, majd ahogy kivégezte a nagydarab hogyishívják tagot (nem kár érte, eddig is csak statiszta volt) a végén pedig az ostromnál.
Csak hát ugye visszajött Shu és a nagy elhatározásának Scarface lett az első áldozata :wwall:
Ayaset már előre sajnáltam, hogy mennyit aggodalmaskodott, aztán mire eldöntötte hogy magán használja a csodával határos módon előkerült Void Gént (Mert bizony volt egy titkos harmadik is! Sőt, lehet van egy még titkosabb negyedik is :lol: ) addigra odaért a félkarú rabló, és elorozta előle a lehetőséget...ami persze abszolút kiszámítható volt, ahogy az is, hogy az új kar mellett Shu most már erősebb, mint valaha. Biztos szintet lépett és ezáltal rövidebb ideig tart a varázslat alkalmazása, ezzel nő a hatékonysága :thumb:

A végére bedobták a szappanoperába illő családi perpatvart is. Szóval ha jól értem, Haruka nem Shu (és Mana?) vér szerinti anyja csak a mostohájuk (így legalább érthető, Shu miért szólította mindig a nevén), az öreg tudós meg a drága bátyuskája, aki ráadásul még Haruka férjét/Shu apját is megölte. Ó, Alejandro Garcia Ramirez borogass, mi lesz még itt! :drop:
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: gilas »

20. rész:

A sorozat hozza a szokásos sz*r színvonalát, az epizód nagy része flashback volt, megismertük Shu apját és tragikus halálának körülményeit. Az rendben van, hogy ezek hiányzó láncszemek voltak Shu múltjának megismerése céljából, de könyörgöm, erre miért két résszel a sorozat vége előtt kellett sort ejteni és nem hamarabb?
Az sem világos, hogy a főgonosznak (a nevét a legnagyobb igyekezetem ellenére sem sikerült megjegyeznem, annyira jellegtelen a személyisége) hogy sikerült az újjáélesztett Gait a saját oldalára állítania?
Teljesen értelmetlen továbbá Gaiék végső célja (Negyedik Apokalipszis? Az emberiség megfertőzése a vírussal?) Ugyan mi hasznuk belőle? Shu pedig elindult felvenni a harcot a gonosz ellen, de a búcsúzkodás egy kicsit hosszúra és giccsesre sikeredett. Remélem, azért az utolsó két részben nem tűnik el a többi fontosabb szereplő (Ayase, Arisa, Shouta stb.), pedig nagyon úgy fest a dolog, hogy egy kétszemélyes Shu-Gai összecsapás van kibontakozóban.
Válasz küldése