Guilty Crown

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

21.rész

Vizuális szempontból ezúttal is kiválóan teljesített az epizód.
Azon kívül egy orbitális marhaság volt az egész cselekmény, ahogy azt már megszokhattuk.

Szóval nincs is 256 műholdfegyver, mindössze (talán) egy, és a többit blöffölték... :wtf:
Én már itt lefejeltem az asztalt. Ebben a világban most már tényleg mindenki hülye, ha nem veszik észre (akár szabad szemmel!) hogy vannak-e felettük ilyen műholdak, vagy sem.
Kedves Írók, ha nem tudtok értelmes megoldást kitalálni a problémára, hát ne építsétek be a történetbe!
A G.I.Joe rajzfilmsorozat egyik epizódja jutott erről az eszembe, mikor a Cobráknak csak egy rakétára volt pénzük (és még annak sem működött a hajtóműve) a többit pedig tükrökkel varázsolták oda. Ez hasonlóan színtiszta ökörség volt :knife:


Aztán kezdődött a [strike]nagy[/strike] végső csata amiből.....nem láttunk semmit :drop:
Gai lerendezte a flottát a szokásos látványos módon, és közben a Temetkezők a jó szokásukhoz híven Akadály Nélkül átkeltek az egész város alatt, és mikor odaértek az ellenség bázisára, ott minimális harc után már benn is voltak a központban. Hiába, úgy a legkönnyebb csatázni, ha nincs ellenfél, ugyebár.
Ok, hogy Ayaset és Tsugumit is magukkal vitték - mire fel volt a múltkori részben a búcsúzkodás? Tényleg Yahirotól meg Shoutától kellett könnyes búcsút venni? (Személyes megjegyzés:hogy rohadna meg mind a kettő) - de ezzel az erővel Shu akár egymaga is berepülhetett volna, és az eredmény ugyanaz.
Az 'akárhogyishívják' szőke gyereket is lerendezték végre, akiről az égvilágon semmit nem tudtunk meg, még azt sem hogy egyáltalán micsoda, vagy honnan jött (megint remekeltek az írók). De jó érzés, hogy többet nem kell hallgatni az öntelt szövegét. Az egy látványos 1vs1 párbaj volt, csak az érzelmi töltet hiányzott belőle, mert a szőke gyerek semmit nem ért, mint karakter.

Egy hasznos infót találtam az egész epizódban, mikor végre megmutatták, hogy Gai szabadította ki/ébresztette fel Inorit a klónozó(?) laborban. Lehetett sejteni, de ennek a megerősítésnek is éppen ideje volt már, és végre megtudjuk hogy kerültek össze.

Shu és Inori párhuzamos szerelmi vallomása és egymás magasztalása...az is egy jó giccses pillanat volt (sok süket dumával) de annyira nem rossz mint a múltkori rész vége.

És Inori ismét kapott egy új rucit, amiről majd lehet figurát kiadni :thumb:

Jah, és valaki a stábból igazán szólhatott volna az íróknak, hogy ha az egész emberiség sorsát eldöntő végső csatába küldjük a hőst, és ezt igyekszünk minél férfiasabban és epikusabban előadni (a megfelelő aláfestő zenével) akkor ne egy Lebegő Rolleren küldjük már be a szerencsétlent. Vagy szándékosan akarják ennyire bénának beállítani?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

22.rész

Nah szép, a végére még a látvány is elfogyott :o Eddig jobbára csak az (és a zene) volt értékelhető az egész sorozatban, erre az utolsó összecsapást egyetlen kardvágással lerendezték, a mechásokét pedig duracell-elem híján félbehagyták :wwall:
De legalább több idő maradt a magyarázkodásra, ami lássuk be, színtiszta légbőlkapott marhaság volt. Főleg azon a 'Da'at a természetes kiválasztódás megtestesülése' elméleten röhögtem, illetve hogy Manát nem lehet megölni mert mindig újrateremtődik, míg el nem hozhatja az Apokalipszist. De utána majd Shoe elpusztítja és visszacsinál mindent.
Aha, nagy terv Gai.
És ezt a logikát követve, aztán Mana ismét újjászületik, nem? :p
Mindegy, kár értelmet keresni ebben a sorozatban.

Inori eltűnése valamint Shoe megvakulása pedig pusztán hatásvadász jelenetként volt odarakva a végére, mert különösebben semmi nem indokolta a bekövetkezésüket. Legalább kristályosodtak volna meg együtt, az szebb lett volna.
Kenji szép fejlövést kaphatott, kár hogy nem mutatták, illetve Darylt és Arisát is kár volt megmenteni, szvsz.

Mindenesetre a lezárás teljesen kereknek tűnik.
Vírus, Voidok, minden eltűnt, és mindenki éli az életét, így ebből biztosan nem lesz második évad.
És végülis szép volt a vége, csak olyan átlátszóan hatásvadász és éppen ezért érzelmileg teljesen üres.

Egyszer meg lehetett nézni ezt az egészet, kap egy 5/10-et ::^_^::
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Nah, én is végeztem tegnap ezzel a "csodával". A végén tényleg azoknak lett igaza, akik nem vártak tőle túl sok jót már az elején sem. :drop: Bár azt kell mondjam, hogy engem minden hibája és hülyesége ellenére is lekötött és összegészében jól szórakoztam rajta, talán ezért is kapott tőlem egy gyenge négyesnek megfelelő 6.5 pontot, mondván a célnak megfelelt.
Ha pedig valakinek esetleg kedve szottyan kisregényt olvasni, akkor erről bővebben itt.
-OJ- írta: Inori eltűnése Shoe megvakulása pedig pusztán hatásvadász jelenetként volt odarakva a végére, mert különösebben semmi nem indokolta a bekövetkezésüket
Ezek szerint, nem én vagyok az egyetlen, aki nem értette, hogy a drága főhősünk mitől vesztette el a szeme világát...
Kép
TumblrMAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én sem láttam túl sok értelmét. Az előző pár rész jobb volt, mint az utolsó. Hogy hogyan éledt föl Inori, hogy aztán újra eltűnjön, de azért Shoet megmentse, Daryllel a baszakodás, Arise sorsa, Gai pálvisszafordulása és idióta terve, Shoe vaksága. Ezek csak úgy történtek. Tényleg végülis miért ne?
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mondjuk a GC -re az elejétől jellemző volt ez a hatás vadász össze visszaság. Egyszer nézős volt így nem bánom hogy vége újra biztos nem nézném.

Jobban tetszett volna ha Shu Inorival együtt távozik és tovább ugrálnak szerelmesen a kristály mezőkön. A valóságban meg kap egy 20 méter magas bronz szobrot "our holy knight" címmel. :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Lost Christmas OVA

Az a vicces, hogy ez a 12 perc sokkal jobb volt mint maga a teljes sorozat :shock:

Ennyit számít, hogy végre egy Normális főszereplőt hoztak össze, aki nem csak pofázik és sír, hanem teszi amit kell. A lány pedig már csak a stílusa alapján is érdekesebb volt, mint az agyhalott Inori.
Segait pedig különösen jó volt viszont látni, hiszen jobbára Ő volt a sorozat egyetlen értékelhető karaktere, és ezzel most már az is kiderült, később miért érdekelte annyira a Genome erő.
Látványban és akcióban szintén nem maradt el ez a rövid epizód a korábbiaktól, és a régi zenék is megmaradtak.

7/10-et simán megérdemel. Kerek történettel rendelkező OVA sorozatként akár még többet is kaphatott volna.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Guilty Crown

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

ez pont az a kategória amit 1X megnézek, ku*vára tetszett , de ennyi. többször szinte tuti nem nézném meg :)
gyönyörű grafika, Inori -chan gorgeous, jó történet, fa*a zene.
Válasz küldése