Girls Und Panzer

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: scineram »

Természetesen a 10. rész úgy zajlott, ahogy vártuk, kezdve a ciffhangerrel. Én azon röhögk, hogy még mindig találnak random tankokat szétszórva hagyva a hajón. Azt gondolná az ember, már párszor alaposan körülnéztek, erre ott áll egy a parkolóban? Mindegy, várom az utolsó részeket.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA.1 - Water War

Vizet mondjuk nem sokat láttunk, mivel a 10percből hármat az OP-ED tett ki, az idő nagy részét pedig fürdőruha vásárlással töltötték a lányok. Nekem egyértelműen az Afrika Korps-osok tetszettek a leginkább, aztán jót mulattam a végén, mikor elkezdett rájuk szakadni az eső :LOL:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA.2 - Survival War

Sátorozás és nyársalás az erdő közepén, a folyó partján. És valami 'rejtélyes' okból: végig fürdőruhában lol Én se választanám a katonai sátrakat, mikor ott van a modern önmagát felfújó roll Pedig Yukari hozta a teljes hadtáp gyűjteményét, és kaptunk is róla egy hosszas bemutatók, de végén inkább maradt a nyársalásnál - és majdnem leégették az egész standot :drop:


OVA.3 - Schoolship War

Az elején végre részletesen elmagyarázták, miért vannak az iskolák anyahajókon és hogyan is működik az egész rendszer. Aztán meglátogatták a hajó irányítótornyát, ahol érdekes módon csak hozzájuk hasonló életkorú lányok teljesítenek szolgálatot - ez felveti a kérdést, hogy az egész seregben csak nők szolgálnak?
De az egyik lány Mako osztálytársa, így gondolom csak gyakorlaton vannak ott. A sok duma után pedig még egy kis jól megérdemelt fanservice onsen fürdőzésre is jutott idő :oops:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Jó sokat kellett várni a befejező két részre, mivel a készítők technikai okok miatt kifutottak az időből, így az őszi helyett a tavaszi szezon utolsó két hetébe tudták csak beszorítani a leadásukat.

De ebben az esetben a végeredmény maximálisan megérte a három hónapos várakozást.



11.rész

Folytatódik a csata a Fekete Erdei iskola német tankjai ellen.
A füstfüggöny kiváló ötletnek bizonyult, és még a Porsche Tigris sem hátráltatta őket a hegy leküzdésében. Már az ottani ütközet is izgalmasan alakult, de ezen a ponton Mihotól már vártam volna némi trükközést is, elvégre neki ismernie kellene az Erdeiek harcstílusát, és annak megfelelően kijátszhatta volna őket. A diáktanács viszont szépen felbomlasztotta az addig rendezett frontvonalat, miközben a szerelőklubosok menet közben javították a Tigrist míg az Erdei Jagdtiger menet közben szétesett - reálisan nézve azt se szednék ki onnan az ütközet végéig :wwall:
A folyón történő átkelést is nagyszerűen megoldották az Ooaraiosok, még jó hogy Mihonak már van tapasztalata az efféle mentésben :cool: És még a távolságméréshez is II.világháborús eszközt használnak.
A híd maguk mögötti összedöntésén pedig jót derültem, de a diáktanács vajon hogy érte be őket olyan gyorsan? :drop:
A városba érve pedig szépen belesétáltak a csapdába. Igazság szerint simán lett volna idejük visszavonulni, míg a csigalassú Maus hátratolatott és becélozta őket.

Az epizód végéről pedig most sem hiányozhatott egy kis Panzerlied :cool:



12.rész

Az elején jól elszórakoztak a Mausszal, de addig is legalább a kisebb tankot sikerült kilőniük mögüle.
Nekem a Maus elintézése is tetszett, igazán elmés csel volt - igaz ez egy tankjukba került, de túl szép is lett volna, ha ezt veszteség nélkül megússzák. Aztán a városi terep némikép lecsökkentette a túlerőt, de vicces volt nézni, ahogy még az egyenes utcákon sem lőttek rájuk az Erdeiek, csak mentek utánuk :shock:
A Jagdtigert végülis csak nem tudták kilőni, de azért furcsa, hogy az nem tudott megállni az árok szélén. Ez is csak a gázt tudják taposni :LOL:
A zászlós Tigrist is ügyesen csapdába csalták, azzal hogy Porsche elállta az utat a többiek előtt. Nem valami jó stratégiai érzékre vall, hogy a zászlós menjen legelől :drop:
Mihóék szépen elfogócskáztak Mahóékkal, de csodálom, hogy a Tigris VI bírta tartani az iramot az ő tankjukkal. És egyáltalán minek húzták az időt a körbe-körbe rohangálással, mikor elsőre is lerendezhették volna a párbajt. A tank-driftelés pedig továbbra is kemény!
Kép
A sok összeborulás közül Makoé volt a legjobb, ahogy Sodokot ölelgette a késései elengedéséért



A leírás alapján még nem sok mindent néztem ki belőle, de a tényleges sorozat minden előzetes elvárásomat felülmúlta. Persze az alapsztori így is kicsit bugyuta marad, miszerint a tankvezetés a legelegánsabb sport-tevékenység egy lány számára, de ha ezt el tudjuk fogadni, az elejétől a végéig egy szórakoztató és érdekes cselekményben lehet részünk. A lányok pont annyi hátteret kapnak, mint ami a karakterük megkedveléséhez szükséges, ugyanakkor nem untatják a nézőt unalmas családi műdrámákkal, céltalan slice-of-life részekkel (mint shoppingolás, fesztiválok, tengerparty, stb), kisebb megszakításokkal csak a klubtevékenységükre koncentrálnak. A jellegzetes ellenfelekkel vívott ütközetek pedig egytől-egyig látványosak és izgalmasak, míg a tankok és egyéb világháborús eszközök kidolgozottsága elképesztően részletes. De az egész sorozatról elmondható, hogy a rajzolás minősége végig magas színvonalú.
Persze a harctéren időnként túlzásokba estek a készítők, hogy a főszereplőket hozzák ki győztesként, de ezen kívül semmi más negatívumot nem tudok fel hozni a sorozattal kapcsolatban.

9/10

Aki érdekelt a tankokban és szereti a háborús játékokat, az valószínűleg jól fog szórakozni a sorozat nézése közben. De az alapszituáción és a filmes túlzásokon nem érdemes fennakadni, mert csak magunknak tesszük tönkre vele az élményt
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Ejj de jó régen jártam erre, látom azóta OJ kész sorozatajánlót írt hozzá. :D

Hát az utolsó két résszel én is elég bosszús voltam, de talán ez az eddigi egyetlen olyan időhúzásos befejezés, amire tényleg megérte várni.
És való igaz, ha pár dologtól sikerül eltekintenünk, például számomra ilyenek voltak: Az elképesztően kevés férfi karakter. Na amik voltak azok is java részt csak szülők, "drukkerek", meg Hana-éknál a Riksás csicska volt. Arról nem is beszélve, h a Saori nevű csaj is végig azt várta a tank "szakkörtől" , h majd hapsik epedni fognak érte, ahhoz képest a végén pár vén f@.ztól eltekintve senki nem volt a rajongói táborában akinek a végén integetett. XD
Komolyan még Mako nagyiján röhögtem a legjobban a végén milyen táncot benyomott, na az ott volt.

A csatajelenetekről:
Ami nem tetszett az a Maus aláékelése volt, amit a hetzer szerintem nem bírt volna ki na de mind1 ez nem a valóság ahogy a turbos porshe tiger meg a driftelő PZ IV sem az, de valahogy az utolsó kettő mégis sokkal jobban tetszett nekem.
Úgy az egész sorozat alapjában véve jó volt de egyértelmű, h a járművek kidolgozottsága és az animációjuk tette fel a pontot az Í-re ez esetben.
Hát ha nem is lenne második szezon, akkor is nagyon kíváncsi leszek ez esetben a sorozat utóhatásaira. Mondjuk azt már hallottam, h az egyik legnagyobb egyedi modell-eket forgalmazó cyberhobby már a szárnyai alá vette a Platz nevű aránylag kevésbé ismert gyártót, ami elkészítette a sorozatban szereplő tankokokat 1:35-ös méretarányban.És az egészben az a poén,hogy állítólag elég magas eladási számot értek el a megjelenést követően. Hát őszintén szólva kíváncsi leszek mikor mozdul rá a többi nagy modellgyártó a sorozat járműveinek elkészítéséhez, már eleve kész vitrines formában mint ahogy a dragon armor is árulja az 1:72-es dolgait e módon.

És ha már utóhatásokról beszélünk:
Sajnos a sorozat már eddig is rengeteg himi-humi embert ösztökélt arra, h kezdjen el játszani a World Of Tanks nevű online játékkal, ami amúgy is bővelkedik a normálisan játszani nem képes idiótákkal, főleg a 10-14 éves korosztályból, a többi egyéb érdekes játékostípusról meg már ne is beszéljünk, mint például a szintén tök béna családapákról, akik két kör között viszik a gyereket megfürdetni, mert az asszony rájuk parancsol.... :roll:
De végül is korrekt leszek és az utóbbit mégsem hányom fel a sorozat javára teljes mértékben, mert a televíziós és internetes hirdetések sajnos nagyobb mértékben hozzájárulnak az előbb említett jelenséghez.

Összességében minden habozás nélkül adok a sorozatra egy 9/10-et!

Ú.I.:Tényleg amúgy értékelés szempontjából, hova sorolják majd OJ? 2012 vagy 2013?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Részemről 2012-es. Az epizódok nagy része akkor jött ki, és az utolsó kettő is oda lett tervezve, csak elcsúszott.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az utolsó két rész fényében én is többnyire meg vagyok elégedve a sorozattal. Nagy pozitívum, hogy az animékben előforduló gányolásokhoz képest mekkora figyelmet fordítottak a korrekt CGre. A karakterrek, hátterek és tankok anélkül voltak szépek, hogy különösebben elütöttek volna. Amit felrónék neki, azok a néha irrealisztikus elemek a tankhadászatban, amiket már említettetek, de általában ezek sem voltak laikus szemmel különösebben zavaróak. Leginkább a harcok stratégiai oldalát élveztem, melyek valósághűségét ugyan nem tisztem maradéktalanul megítélni, de mindenesetre nagyjából hihetőek, ugyanakkor epikusak voltak, egy jó sportaniméhez mérhetően. Végig világos volt, hogy nem vette magát túl komolyan, annak ellenére, hogy mennyire odafigyeltek a hadászati részletekre az alkotók, ezért egy igen kellemes és szórakoztató élményt nyújtott, főleg a gyakran bullshit kritikák ellenére. Nem gondolom, hogy sok potenciál van még a történetben, bár nyilván szeretnék nyúzni. Ha lesz folytatás, azért megnézem majd.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA még az idén, GuP animefilm jövőre :cool:

Az előzetes infók szerint az OVA az Anzio (olaszok) iskola elleni tankcsatát fogja bemutatni, amit a sorozatban átugrottak :D


Ahogy azt a 2014-es megjelenési dátumból sejteni lehetett, a GuP film a sorozat folytatása lesz, nem csak recap



OVA.4 - Anglerfish War

Ezt nem soknak hívták :drop: A lányok csak teljes hosszában előadták a lökött haltáncukat, a nem kevésbé dilis jelmezeikben, mindenféle dialógus nélkül. Találhattak volna valami értelmesebb témát is ehhez az OVAhoz.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Ahogy azt a 2014-es megjelenési dátumból sejteni lehetett, a GuP film a sorozat folytatása lesz, nem csak recap
Fogadni merek, hogy tele lesz prototípus tankokkal, vagy a másik véglet a hidegháborús fémek. Esetleg a modern éra cuccai de az már nagyon a véglet lenne szerintem.
Vicces lenne driftelő amx 13-akat vagy éppen éppen E-75-ősöket látni. De ez úgyis még a jövő zenéje. :)

Kösz az infókat OJ!
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Girls Und Panzer

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A világháborús érából biztosan nem mozdulnak ki. Erre bizonyíték a
Nishi Kinuyo nevű lány és a japán Type 97 Chi-Ha könnyűharckocsi. Ezek a "Chihatan" (ez egyben a tank neve is) iskola tankcsapatához tartoznak, amely valószínűleg a hivatalos japán csapat.
A bajnokság-tábla szerint ők voltak azok, akiket a Fekete Erdeiek az első körben szétvertek.
Válasz küldése