Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kép
Közép iskolás évei alatt Togashi Yuuta egy fantáziavilágban élt és természetfeletti képességeket hitt magáénak, amivel csak nevetségessé tette magát az osztálytársai előtt.
Tanulva a múlt hibáiból, új iskolájában mindent elkövet, hogy minél átlagosabbnak tűnjön és sikeresen beilleszkedjen az új közösségbe.
A dolgát azonban megnehezíti az osztálytársa és szomszédja, Takananashi Rikka, aki még mindig a saját fantáziavilágában él. Miután a lány egy véletlen folytán tudomást szerez Yuuta múltjáról, rokonléleknek és harcostársának tekinti a fiút, aki egyáltalán nem kér Rikka figyelméből...
Író: Torako
Műfaj: Iskolai Élet, Vígjáték, Romantikus
Light Novel Megjelenése: 2011 -
Anime Kezdés: 2012 Október - December
Stúdió: Kyoto Animation
Epizódok száma: 12

MAL, ANN, Előzetes
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Egy újabb KyoAni mű, amely kiválóan indított.

A főszereplő Yuutával könnyű lesz azonosulni, hiszen ki nem művelt/játszott mai fejjel égbekiáltó hülyeségeket kiskorában, amiket szeretne egy életre elfelejteni. És ahogy az új osztályközösségébe akar beilleszkedni, az is egy teljesen reális hozzáállás.
Pechjére pont őt szemeli ki a még mindig a gyerekes fantáziavilágában élő Takanashi Rikka, így szegény srácnak mégsem lesz olyan könnyű dolga a beilleszkedéssel :drop:

Úgy nézem az animáció mellett a sorozat másik erőssége a humor lesz, amely egyenesen fergeteges. Ez egyrészt a frappáns reakcióknak, másrészt Fukuyama Jun kiváló hangjátékának köszönhető. Az első epizódot lazán végignevettem, remélem ezen a téren a későbbiekben sem esik a színvonal.

Technikai szempontból a stúdió ezúttal is hozta az elvártat. Az animáció kellően részletes, és a rajzolás is meglehetősen szép, mind a karakterek mind a hátterek esetében, a tarka színek pedig egy nagyon vidám atmoszférát teremtenek.

Az Opening viszont garantáltan epilepsziás rohamokat fog kiváltani az arra érzékenyekből :/ Még én is nehezen bírtam nézni a villogó részeket



2.rész

Rikka nővére :oops:
Enyhén szadista, maximálisan domina, és még az egyébként hajlított főzőkanalat is egyenes vonalban dobja, amivel fejbe találja a rosszalkodó kölyköket. Yuutának el kellene felejtenie a bájcica osztályfőnököt, és rányomulhatna onee-sanra

Mondjuk a felvétel meghallgatása után már egy nőnél sem lenne esélye, de mekkora lenne már.
Fukuyama Jun briliánsan váltogat a normál és a vagány hanghordozása között, öröm hallgatni a karakterét, és jót mulatni a hülyeségein

Rikka pedig továbbra is teljesen lökött. Szegény macska micsoda megpróbáltatásokon mehetett át, míg végre Yuutához került.

A két lánytestvér közötti látványos kardpárbaj mindent vitt, különösen miután megmutatták, miként zajlott le a valóságban :LOL:



3.rész

Sanaéval egy újabb őrült csatlakozott a csapathoz. Jót mulattam, ahogy Yuuta kikötözte az ágyához, majd a saját hajába tekeredett bele és moccanni sem tudott
Kép

Azt is bírom, ahogy Rikka mindenféle misztikus maszlagot összehord, amiből én semmit nem értek, de a srác igen, és szerencsére le is fordítja hétköznapi nyelvre

A klubalapítás is érdekesen zajlott. Azt sejtettem, hogy a macska nem fog beválni mint ötödik tag, erre kitaláltak egy szellemet és egy új személyiséget Rikkának. A tanárnőjük hatalmas troll volt, ahogy angolul lebuktatta őket

A fantázia harcjelenet rajzolása és animációja pedig ezúttal is EPIC jól nézett ki, és bitang hangulatos volt.....míg meg nem mutatták, mit csinálnak a valóságban

Az nem volt nagy meglepetés, hogy az osztályelnök is része akar lenni a mókának. Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy neki is hiányzik-e egy kereke amit eddig jól titkolt?


4.rész

Szegény Yuuta, most már ő is abba a 80%-ba tartozik :( Azt hiszem mostantól jóval kevesebb romantikus képzelgést láthatunk majd tőle, pedig azok nagyon aranyosak voltak.

Shiinka gyorsan lebukott. Éreztem, hogy vele is lesz valami bibi, különben ahogy Yuuta is mondta, ugyan miért csatlakozna egy ilyen őrült klubhoz (és persze nem a srác miatt).
Jót nevettem, mikor szégyenében elkezdte ugyanazt a földön fetrengést amit Yuuta szokott csinálni.És ahogy a srác mondta, a személyisége rögtön 180fokos fordulatot vett, de így talán még szimpatikusabb is, mint az cukormázas bájolgás amit a többiek előtt csinál. De azért nem kellett volna szerencsétlen srácot 'vesztesnek' bélyegezni, mikor mindketten ugyanolyan múlttal rendelkeznek :roll:

Rikkát is bírtam ebben az epizódban, ahogy még a napszemüvegnek is beragasztotta az egyik felét, mikor teljesen bevörösödött Yuuta ero-magazinjától, illetve mikor bekapta a csalit

A képzelt fantasy csata ezúttal is bitang látványos volt, de kár hogy nem mutattak többet abból, hogy mit csináltak a valóságban
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: scineram »

Engem meglepett Shinka chuu2 múltja, de a személyiségváltozás amit levágott még ijesztőbb volt. Vajon Yuuta nyáladzani fog még utána egy ilyen lekezelést követően? Mondjuk és Shinka helyében letennék a hadjáratról, ez az internet, talán még az Archive is megőrizte az írását, tejesen reménytelennek tűnik. Persze arra jó kifogás, a többiek nyakán maradjon a történetben. Pedig a Dekomorival felturbózott Rikka mellett nehéz lehet bírni.

Azért bármekkora hülyét is csinálnak magukból, nem lehet könnyű majd kigyógyulniuk, ha ennyire benne vannak a szerepükben, hiába fújta Mark II-t el a szél.. Yuutának is hogyan jöhetett a felismerés? Mi anno csak nyelvet meg vallást találtunk ki, amiket aztán hamar elfelejtettünk. Nem is hiszem, hogy a sorozat végére odáig jutnánk.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

5.rész

Ez most nagyon összejött a KyoAninak, az eddigi legjobb epizód.
Nana-chan imádnivaló, ahogy egy aranyos mosollyal képes közölni a srácok számára lesújtó híreket, és gyakorlatilag még fenyegeti is őket. De képtelenség haragudni rá vagy hibáztatni bármiért.

A medence takarítás jópofa volt, pedig még a fanservicere sem fektettek nagy hangsúlyt. Azt különösen bírom, hogy Kumin bármilyen helyzetben, bárhol képes aludni, Yuuta és Shinka pedig továbbra is 100%-osan szinkronban vannak, mikor a múltjaikon tépődnek :vigyor:

A szentély előtti különböző próbálkozások, majd az imádkozás szintén telibe találtak.

De a legjobb rész az epizód teljes második fele volt, mikor Yuuta oktatta Rikkát, valamint közben kicsit komolyabbra vették a témát és kitárgyalták Rikka otthoni szituációját is.
Touka papás-mamás játéka haláli volt, de a legérdekesebb hogy Yumeha simán megértette és tudta követni a helyzetet. LOL, hogy már a válásnál tartottak és magának követelte a gyerekeket :lol:

A végére pedig Dark Flame Master is visszatért, hogy megjutalmazza lelkes követőjét
Mi pedig egy pár MOÉ pillanattal lettünk gazdagabbak ::^_^::



Lite 6.rész

Dekomori vs Nobutani,
akik jól megdobálták egymást vízzel töltött lufikkal. Ahhoz képest hogy Dekomori nem ismeri el Shinkát az igazi Mori Summernek, még így is elég sokat foglalkozik vele
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta:A medence takarítás jópofa volt, pedig még a fanservicere sem fektettek nagy hangsúlyt.
Részben a KyoAni női staffjának köszönhető ez a minden művükre jellemző visszafogottság. Ettől függetlenül is jó, a curlingezésen nagyot röhögtem. Nana meg brutális tanerő, az ilyen a legfélelmetesebb.

Szépen lett kivitelezve, ahogy elkezdték kóstolgatni Rikka életének árnyoldalait. A könnyed dolgokról jól át lett vezetve egy melankólikusabb hangsúly felé. Yuuta végre nem csak ekézte szegény lányt. Remélem nem ez volt az utolsó súlyosabb pillanat, de a drámázást sem kell majd túlzásba vinni. Eddig tökéletes az egyensúly.

Az utolsó light szintén epikus volt. Dekomori remek adalék lett a sorozathoz. A lassított felvételek pedig óriásiak.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

BRO over hoes egy Kyoani showban! Nálam már semmi nem tudja lerontani az összképet.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

6.rész

Hatalmas rész volt, az elejétől a végéig szakadtam rajta :LOL:

Először azt hittem, hogy Rikka rajza valami förmedvény lesz, de valójában Yuuta sokkal menőbben nézett ki rajta, mint a valóságban. A bishi szinte is jelentősen megugrott. És mikor már Nibutani épp lenézte volna őket, jött Sanae és ismételten jól kitolt vele. Amire jött a tejes bosszú, majd a szokásos szégyen-fetrengés ::^_^::

Isshikit eddig nem sokra tartottam, de ezzel a résszel nagyot nőtt a szememben mint állandó szereplő. Előbb a szerelmes levél miatt esett erős túlzásokba, majd Nibutani fenyegette meg szerencsétlent, a végén pedig igazi FÉRFIként bevallott mindent és viselte a következményeket :cool:
Szégyellem magam, amiért nekem is ez volt a reakcióm rá. De legalább Kumin megvigasztalta szegényt :oops:

Onee-san is lejött végre a kötélen hogy magával vigye Yuutát :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

7.rész

Nagyszerű epizód volt. Azt sem bántam, hogy sokkal kevesebb volt a poén mint általában, a lényeg hogy ismét megtudtunk pár részletet Rikka múltjából. Könnyen kitaláltam, hogy sírt fognak látogatni, de arra számítottam hogy mindkét szülőjüket elveszítették a lányok. Kíváncsi lennék, az anyjuk miért léptek le, ennyire nem bírta elviselni az öreget? És hogy vajon előkerül-e még? :drop:
Nibutani és Dekomori jól elszívatták egymást, Kumin pedig ennivaló volt a fehér ruháiban. Isshiki jobban is ráhajthatna, jól összeillenének :oops:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: scineram »

Rikka varézsigéje még soha nem bírt ekkora erővel, mint a 7. rész végén. A távoli tábla nagyot ütött. Remélem jól odják meg, ahogy kezeli majd ezt a helyzetet. Az előzetes mindenesetre vidám hangulatúnak tűnik meglepő módon.
Isshiki remélem elér valamit Kuminnál, nagyon aranyosak együtt. Vajon a levél visszaköszönhet még a későbbiekben? Ebben a szezonban szerintem már nem, pedig bírtam volna. Nibutani tényleg nem lehetett a küldő, de kíváncsi lennék a kilétére így is.
Egyesek amúgy Shinka-Sanae shipping jeleit vélték felfedezni, szerintem ez csak yuri szemüveg.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

8.rész

Így kell stílusosan lezavarni egy családi veszekedést, igaz Tooka ebből nem sokat érezhetett, minden csak Rikka fejében játszódott le :drop:

Miután mindketten hazaszöktek, nagyon kellemes lett az epizód légköre. Yuuta és Rikka ismét egy kicsit közelebb került egymáshoz, anélkül hogy túllihegnék a dolgok. Nem úgy mint Isshiki, rajta szakadtam mikor Kumin csak egy üzenetet hagyott a számára :lol:

Rikka pedig tényleg túl ártatlan és gyerekes a szerelemhez. Itt addig nem lesz semmi, míg Yuuta meg nem csókolja, és az még a szindrómájából is kiránthatja. Haruhinál bevált ::^_^::
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

9.rész

D'aaaawwwwwww, ez az epizód. Megnéztem kétszer is!
Valami elképesztő módon tudnak ezek játszani az ember szívével. Rikka állandó elvörösödése, mikor Yuuta közelében volt, és közben maga sem értette hogy mi baja van cool Ehhez is Nibutani kellett, hogy felvilágosítsa a szerelem dolgairól, a shoujo manga fogások kifordításán pedig fetrengtem a nevetéstől. Ugyanakkor a tetős jeleneten pattanásig feszültek az idegeim, nehogy le merjék ejteni nekem :shock:

Isshiki pedig célratörőbben is közeledhetne már Kuminhoz :drop:


10.rész

Ebben aztán semmi, különösebben sokkoló jelenet nem volt, de a híd alatt, esőben tett kölcsönös szerelmi vallomás...HHHHHHNNNNNNNNNNNNGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG
Yuuta kicsit eltöketlenkedte a dolgot ezért Rikka beelőzhette az ernyő alól tett vallomásával, de a DFM-es, korábban SMSben küldött szerelmi szerződés nélkül nem lett volna teljes az esemény

El sem hiszem, hogy Dekomorinak, miután túltette magát a leszbikus fellángolásán és hogy lebuzogányozza Yuutát, most az egyszer volt egy értelmes megnyilvánulása yikes Isshiki ezúttal is hozta önmagát, előbb a pofonnal amit Yuutától kapott a vállán való pihenéstől - lányoknál aranyos, pároknál is, de hetero fiúknál nem poén - majd ahogy Kumin álmában utasította vissza :vigyor:

A drámai részből még nem tudom, mit akarnak kihozni. Mikor Touka közölte, hogy Olaszországba megy, biztosra vettem hogy most akkor mindketten költöznek. De ezek szerint csak az anyjuk jött vissza, aki első ránézésre nem egy csapás, de Rikka biztosan ki fog tőle akadni. Azon csodálkoztam, hogy a végén csak úgy lekapta a szemkötést - igaz a DFM parancsolta :cool:


11.rész

Már a nyitó jelenet teljesen kiütött. Touka megöleli Yuutát, Rikka teljesen normálisan viselkedik, de ami a legszebb: Yume azért még szeretné látni a gyerekeiket :LOL:

Szépen eldrámáztak ebben a részben, és a legtöbb sírós jelenet Dekomorihoz köthető, amiért nem tudja/akarja elfogadni, hogy Rikka mostantól normálisan viselkedik.

Bár tényleg kicsit erősen fogalmazott, de amikor Yuuta kiosztotta Dekomorit az állomáson, én 100%-osan mögötte álltam.
Persze, szórakoztató látni a lányok képzeletbeli harcait, és Rikka is vicces volt a gyerekes megnyilvánulásaival, de én is azt akarnám, hogy végre nőjenek fel és viselkedjenek a korukhoz megfelelően. És tegyük hozzá, a mindennapi társas életben kezdő Rikka überMOÉ :oops:

A szituációt viszont megítélésem szerint erősen túldramatizálták. Csak azért, mert valaki nem hagyja, hogy elragadja a fantáziája (mint Yuuta és Nibutani), attól még nem kell úgy viselkednie, mint egy pesszimista halálos beteg. A világító kövek és az esőben a lámpák akkor is szépek maradnak, ha pontosan tudjuk a mögöttük lévő magyarázatot.

Mindenesetre nagyon remélem, hogy a KyoAni nem azzal akarja lezárni a sorozatot, hogy Rikkát mégis inkább visszalökik a Chu2 állapotában, mert neki úgy jobb/könnyebb. Az nagyon gyenge klisé lenne :knife:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: scineram »

Először is a híd alatti vallomás tényleg gyönyörű volt. De azóta mintha meghalt volna valami Rikkában. A 11. rész szó szerint fájdalmas volt, ritka szarul éreztem magam végig. Sanae kiborulása meg csak hab volt a tortán. Remélem, némileg pozitívan sikerül a befejezés mindenki számára, nem akarok ilyen érzésekkel elbúcsúzni tőle.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

12.rész

Hogy mondhatta Yuuta azt Dekomorira, hogy 'kimochi warui' mikor leengedett hajjal sokkal normálisabban nézett ki, mint eredetileg. De Kumin még hihetetlenebb volt, ahogy átvette Rikka szerepét. Nibutani azonban nem sokat tett hozzá a végéhez, a filozófia mondanivalója elég soványka volt, és a végén a narrátor sokkal szebben kifejtette ezt a gondolatot.

Jót nevettem, hogy a DFM saját magának írt egy levelet, mert tartott a maja időszámítástól. És be is jött, Yuuta ettől (és amit Kumin mesélt neki) rögtön mozgásba lendült. Rikka flashbackjei is kellemesek voltak, de álmomban sem gondoltam volna, hogy Yuutát utánozva alakította ki a saját Chu2 szindrómáját :shock: Persze a végére DFMnek is vissza kellett térnie, a KyoAni pedig egy újabb, gyönyörű és érzelmes befejezést hozott össze.

Bár korában azt írtam, nem fogok örülni egy ilyen befejezésnek, de ez olyan szép volt, hogy nem tudok rá haragudni ::^_^::



KyoAni ismét megajándékozott minket egy kellemes hangulatú, kissé varázslatos és érzelmekkel teli sorozattal.
A történetre nem helyeztek nagy hangsúlyt, inkább a (többnyire flúgos) karakterek mindennapi életével foglalkozott a cselekmény, míg vizuális szempontból ez a sorozat is hozta a stúdiótól megszokott színvonalat. A karakterek egytől-egyig szerethetőek voltak, bár a két főszereplőn kívül a többiek leginkább csak komikus szerepet töltöttek be. A humor persze ezúttal is kiváló volt (amihez sokat tettek hozzá a kiváló szinkronhangok) és a sorozat végére az érzelmek is rendesen elszabadultak, megfejelve egy (kicsit hatásvadász de egyébként) gyönyörű befejezéssel

Negatívum, hogy azért a közepén a cselekmény szempontjából leült a sorozat (de nem a poénok terén!), a humor egyes részei is unalmassá váltak egy idő után, valamint személy szerint nem ilyen befejezést képzeltem el. Így nekem egy 8/10-et ér, de még így is a szezon egyik legjobbja, amit mindenképpen érdemes megnézni :thumb:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az első őszi anime letudva.

A majákon én is behaltam, de nagyon illett az önmagának írott levél. Ezen kívül igen tetszett a befejezés a némi hatásvadászat ellenére is. Mintha egy hollywoodi film lett volna, de valamiért annyira nem zavart. A lényeg az Örök Horizont volt, talán a legszebb, de mindenképpen a legfontosabb jelenet. Ott már végleg elszálltam. Ami kicsit kilógott, hogy a normális Sanaet nem tudtam hova tenni, kissé hihetetlen volt az előző rész után. De Isshiki, Shinka és Kumin jót alakítottak.

Összességében semmi bajom nem volt a drámaibb hangvételre áttéréssel a második felében, valahogy ennek kellett lennie a kezdetek után. Ráadásul címben is ugye már szó volt a szerelemről, úgyhogy nem maradhatott ki. A remek írásnak és rendezésnek hála ez a sok elem, úgy érzem, nagyszerűen állt össze. Amennyit az utolsó két részen könnyeztem, biztosan emlékezetes marad.

Sajnos ma még meg akartam nézni a Sakurasout, de ilyen hatás alatt inkább nem. :hammer:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Még a világ vége előtt gyorsan értékelem a sorozatot. :)

Az elejének és a közepének nagyon jó volt a hangulat, a végén meg ha nem lett volna valami hangulat váltás unalmasan egysíkú lett volna. Jól el lett ez találva, és az utolsó két rész nem a dráma miatt nem tetszett. Az utolsó előtti részben a Dekomoris rész volt már túl dramatizálva. Akármennyire is moe volt a síró Dekomori, már nem volt természetes. A melodráma helyett belefért volna pár konkrétum vele kapcsolatban, a utolsó részbeni utalás kicsit kíváncsivá tett.
Az utolsó rész meg azért nem tetszett, mert ez a klisé, hogy a legvégső akadály a szerelmesek között, hogy a fizikai távolságot is leküzdjék, amit a legjobban rühellek. A kevesebb több lett volna, nem kellett volna az éjszakai biciklis szökés, főleg mivel már volt egyszer.

Rikka inkább a sorozat elején tetszett, mikor még nagyon Chuuni volt, aztán egyre közömbösebb lett. Szép volt a szerelmi szál, de nagyon nem izgatott fel. Csak csodáltam, a többi lány hogy bír ellenállni a Dark Flame Masta sármának. Egyedül Ishiki csábult egy pillanatra. XD

Dekomori és Kumin sempai nagyok voltak, de sok maradt bennük kihasználatlanul.

A kedvencem egyértelműen Shinka volt. Az elején jót röhögtem a személyiségének csapongásán, aztán egyre jobban látszott rajta, hogy csak ha Chuuni énjének a lelepleződése a tét kezd el átkokat szórni.
Ami benne a legjobban tetszett, hogy pl. mikor Rikkáék első szökése közben izgatott lett a szerelmesek miatt, vagy amikor Rikkának akart segíteni a DFM meghódításában, az nagyon jól összhangban volt Mori Summer tanításával, hogy a szerelem a legnagyobb erő. :D Ez is mind azt mutatta, hogy az igazi énje a BRO oldala, aki mindent megtett a szerelem beteljesüléséért.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA - Kirameki no... Slapstick Noel

Ok, szóval az időrendet tekintve epilógus az epizód, és még előrelépés is történt románc ügyben, legalábbis egyeseknek :lol:

LOOOL, Isshiki mekkora volt már az elején, és milyen pofákat vágott a kotatsu alatt. De jól van az neki, csak ne nyúlkáljon a szőrös részekhez :LOL:
Rikka is haláli volt, mikor nem tudta eldönteni, szeretné-e ha randira hívná Yuuta vagy sem, és persze hogy most is Nibutani (az meg Touka) segítségét kérte. Szegény Rikka azonban nem nagy sikert aratott a tornaruhájában, inkább viselte volna a hozott ruháját.
Dekomori amilyen kőgazdag, nemcsoda hogy neki minden gyerekes bolondságot elnéznek, bár azt nem értettem, Nibutani miért hagyta neki, hogy játssza ott az urat :drop:

Rikka csak még viccesebb lett, mikor enyhén becsettintett a sok tortától :oops: Dekomoriról azonban ez nem mondható el, csak a szokásosnál is idegesítőbbé vált.
A chuuni-csata ebből az epizódból sem hiányozhatott :cool:

Szerencsére azért Yuuta sem menthetetlen románc terén, az éjszakai hajókázás telitalálat volt a részéről. Szépen is alakult, míg be nem rontott az agyhalott Dekomori :wwall:
A csókjeleneten viszont szakadtam :LOL:
Válasz küldése