Psycho Pass

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kagarit én is sajnáltam, de szegény olyat látott, amit nem szabadott volna neki. Kíváncsi vagyok mi lesz a anyg titok, amitől ha kiderül, össze fog omlani az egész rendszer. Amúgy nekem nagyon tetszett Kougami és Makishima konfrontációja is, csak a filozófiai idézgetést találtam talán kicsit túlzásnak. ^^'
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:Kagarit én is sajnáltam, de szegény olyat látott, amit nem szabadott volna neki. Kíváncsi vagyok mi lesz a anyg titok, amitől ha kiderül, össze fog omlani az egész rendszer. Amúgy nekem nagyon tetszett Kougami és Makishima konfrontációja is, csak a filozófiai idézgetést találtam talán kicsit túlzásnak. ^^'
Hát, annyit tudunk róla, hogy energiát fogyaszt, egy épületben van valamivel, aminek nagy a hálózati forgalma (még az se biztos, hogy nem a tetőn lévő antenna fogta-küldte az összes csomagot egy ál-központból :twisted:), és nem szabad meglátni :vigyor:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: scineram »

17. Végülis nagyjából eltaláltam, mi lesz a Sybil, csak azt nem, hogy ők tudatosan részei. És az is bejött, hogy Makishimát be akarják majd építeni, csak én azt hittem, a hozzá hasonlóakra is ki akarják terjeszteni a rendszert. A szökésére totál nem számítottam, kicsit nehezen hihető is volt biztonsági szempontból. Mivel kicsúszott a kezeik közül, vajon Akanét akarják majd bevonni helyette, ha már hasonló anomáliák. Ő speciel eddig a rendszer nagy híve, de Kogami viszont könnyen ellenefordulhat.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:17. Végülis nagyjából eltaláltam, mi lesz a Sybil, csak azt nem, hogy ők tudatosan részei.
Ezt egyelőre nekem nehéz megemészteni, akkor legalább két tudatállapotban kell lenniük egyszerre, mert normál emberi működés közben elképzelhetetlen, hogy egyszerre milliókon rajta tartsák a szemüket, és elemezzék a lelkiállapotukat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem amikor dolgoznak a Sybil... ööö... munkatársai, akkor azt nem tudatosan csinálják, hanem csak az agykapacitásukat használja ki a rendszer, és nem pedig személyesen döntik el valakiről, hogy potenciális bűnelkövető-e. Sőt még az sem biztos, hogy közben tudatuknál vannak. Legalábbis én így tudom elképzelni a dolgot.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

15.rész

A kezdés szépen bemutatta az anarchiát, ami a rendszer egyértelmű megbukása után következik.
Makishima könyvekről alkotott elmélete meglehetősen tetszett, és láttam is benne rációt.
Arra számítottam, hogy több gondjuk lesz a lázdókkal, erre pillanatok alatt és könnyen lerendezték őket, amiből Kougami ismét Columbot/Poirot megszégyenítő módon összerakta Makishima tervét.
Kíváncsi leszek, hogy igazuk lesz-e? Mert tényleg elég nagy felelőtlenség és biztonsági kockázat egyetlen helyről működtetni az egész rendszert.



16.rész

Miközben Kougamiék elemezték a helyzetet és azon tanakodtak, mihez kezdjenek, én végig azon gondolkoztam, miért néz ki úgy az épület belseje, mint egy hatalmas alaplap áramkörei?
Kagarit egyedül küldték a fontosabb helyre, azt sem vette észre, hogy kikapcsolt a Dominátora, ráadásul még elmondhatta a világszemléletét és a véleményét is... ez bizony egy jókora death flag, nyugodjék békében.
Kougami ismét előállt a nagy tervvel, de kivételesen a sisakos megoldása most nem működött. Hiába, ő is csak ember. De még így is szépen lerendezte a támadóit, és ezzel el is jutottunk az első epizódban is látott toronybéli összecsapásig. Kettejük verekedése igazán látványosra és brutálisra sikeredett, de LOL, ahogy a végén jött Akane menteni. És persze, hogy nem tudta megtenni azt, amit kellett volna, de akkor mi lenne sztorival?
A befejezésen viszont meglepődtem. Chou (a nevét s csak most tanultam meg) nem sokat szerepelt és nem is fog hiányozni, de az öreg banya kiléte már érdekesebben alakult. Igaz, a vadász mibenléte után annyira nem újdonság, hogy más is lehet cyborg :roll:



17.rész

A romeltakarítás kimondottan unalmas volt, utána viszont a felismerés rendesen ütött, mikor kiderült, a korábban csak emlegetett és eltűntnek nyilvánított Touma srác (aki a korábbi, művész-beállítottságú sorozatgyilkosságot elkövette) agya van az öreg banya cyborg testében - és nem csak az övé, hanem az egész Sybil rendszer hozzá hasonló elmékből tevődik össze. Rendkívül 'elmés', de ennyit a tökéletes és tévedhetetlen rendszerről, amiben magukat különben képzelő emberek ítélkeznek másokról. Ezek után csak egyet lehet érteni Makishimával, amiért meg akarta dönteni ezt az egészet :thumb: :
A szökése elég lehetetlen volt, de ezt már megszokhattuk a filmekből, hogy a szuperbűnözők mindig pillanatok alatt meg tudnak szökni. Toumát viszont szépen hidegre tette közben (remélem ezzel végleg meg is halt), akiért egyáltalán nem kár :twisted:



18.rész

Ez az epizód tényleg jó ronda volt, ahogy azt előzetesen nyilatkozták! Végig inkább csak a feliratot néztem, hogy véletlenül se lássam a defektes arcokat :wwall:
Kougami-Akane és a Ginoza-Masaoka elmélkedés/lelkizés sem volt rossz, Ginonak különösen jót tett, hogy végre eldöntse, merre akar tovább menni.
Kougami lekapcsolása elég hihetetlen volt. A robotok még ok, de a banya honnan termett oda? Vagy belőle is több egység van és éppen azt aktiválják az adott szekrényben, ahol szükség van rá?
Az pedig egy jókora baromság, hogy Kasei gyakorlatilag leleplezte magát, mikor hozzáért a Dominátorhoz amitől az megkergült. Ez mi, ha nem a Sybil felülbírálása??? :knife:
Az utolsó jelenet tetszett, de innen vajon hogyan tovább. Akane (és a csapat) és Kougami is Makishimát fogja üldözni, aki ismét elvezeti őket a Sybilhez?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta:18.rész

Ez az epizód tényleg jó ronda volt, ahogy azt előzetesen nyilatkozták! Végig inkább csak a feliratot néztem, hogy véletlenül se lássam a defektes arcokat :wwall:
Erről nem is hallottam, hol olvastad? Ettól függetlenül én is azt mondtam a rész közben, szóval ezt áldozták be, hogy az openingen dolgozzanak. Bezzeg a Robotics;Notesnál tudják tartani a szintet.
Kougami lekapcsolása elég hihetetlen volt. A robotok még ok, de a banya honnan termett oda? Vagy belőle is több egység van és éppen azt aktiválják az adott szekrényben, ahol szükség van rá?
A robotokon keresztül figyelte őket, gondolom közelről, mivel Kougamit szöktették, aztán beavatkozott.
Az pedig egy jókora baromság, hogy Kasei gyakorlatilag leleplezte magát, mikor hozzáért a Dominátorhoz amitől az megkergült. Ez mi, ha nem a Sybil felülbírálása??? :knife:
Ezt Akane a Dominátor meghibásodásával lezárta, ami tényleg niavság, mert nagyon gyanús volt a szituáció. Bár ők a főnökre nem is gyanakodnak.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Ezt Akane a Dominátor meghibásodásával lezárta, ami tényleg niavság, mert nagyon gyanús volt a szituáció. Bár ők a főnökre nem is gyanakodnak.
Szerintem tudta ő, hány óra. Csak hát így lehet leszerelni egy hidegháborús (=még ad arra, hogy ne ugorjon azonnal a torkodnak) ellenfelet. Kitapintotta ő is a szöget a zsákban, de egyelőre mindenkinek jobb, ha nem piszkálják. Természetesen a kiborg-banya is tudja ezt.

(Ha mégse így van, akkor csúnyán fogok nézni Urobuchi-senseire :vigyor:)

Ja, hogy ő meg hogy került elő? Hát, ez jó kérdés.

a.) Makishima félmunkát végzett, a háttércsapat viszont gyorsan összekanalazta a maradékot :D
b.) A Sybil tagjait backupolják és bármikor át tudják tölteni másik hordozóba (szokásos kérdés: mi az ember?), netán az egész szervezet összeolvadt annyira, hogy egy csoporttudatot alkossanak (bár ezt asszem a banya tagadta).
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem a nyanya hírtelen "felgyógyulása" pofonegyszerű: volt egy tartalék cyborg test, amibe beletettek egy másik agyat a 247-ből, hoppá most már csak 246-ból. :vigyor: Estleg lehet nekik egy közös memóriabankjuk, de nem hiszem, hogy kollektív tudat vagy elmemásolás lenne a dolgoban.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:volt egy tartalék cyborg test, amibe beletettek egy másik agyat a 247-ből, hoppá most már csak 246-ból. :vigyor:
Igaz, elvégre nem mutatkozott be, miközben a dominatort hackelte... az majd később jöhet elő, hogy nem ugyanúgy viselkedik, mint az előző főnök. Persze amennyit találkoznak vele, könnyen lehet, hogy soha senkinek fel se tűnik a csere.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Eddig se csak egy főnők volt, legalábbis Touma Kouzoburou azt mondta Makishimának, hogy a Sybil tagok váltogatták egymást ebben a szerepben.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

19.rész

Kogami is stílusosan és látványosan oldott kereket a mocival :cool:
Aztán jól elfilozofálgattak Saiga-senseijel, és közben jellemezték Makishimát is. Bár Kogami azt mondta, hogy csak tipp, de neki rendszerint mindig helyesek a feltevései, úgyhogy ezzel bemutatták a karaktert anélkül, hogy külön műsoridőt szántak volna rá :drop:
A jövőben a chaten keresik a világmegdöntő elméleteket :LOL:

Ginonak sincs már sok hátra, hogy bevonuljon az apja mellé a zárkába (hacsak össze nem dől a rendszer).
Én mondjuk Kogamit rögtön az ismerősénél kerestem volna, de ennyit a jövő nyomozóiról.

Azon meg jót röhögtem, hogy most már a Dominátor is beszól :o_O:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

20.rész

És most már a Dominátor irányítja Akanét. Nem kicsit meglepődött a Sybil rendszer mibenlétén. A Rendszer magyarázkodás nem sok új információt hordozott magában, Akane képzeletbeli beszélgetése a holtakkal már jóval érdekesbbnek bizonyult. És az alku, amit a Rendszerrel kötött, valószínűleg a végjátékot is befolyásolni fogja :rolleyes:
Kougami persze ezúttal is fején találta a szeget, Makishima pedig csúnyán elintézte a szerencsétlen professzort :( De micsoda túlzás már, hogy Kougami egyszerre hátráltatja a társait, de azért nyomokat is hagy nekik, hátha utolérik.



21.rész

Akane alkuja a Rendszerrel egyre érdekesebb kiváltságokat tartalmaz a számára, de az irányítóteremmel rendesen mellélőtt. Cserébe viszont a Gino + Masaoka vs Makishima összecsapás kiválóra sikeredett. Lehetett számítani veszteségekre, de miért pont az öreg Masaokát kellett elintézni. Inkább Gino ment volna helyette :wwall:
Remélem a Kougami vs Makishima késpárbaj is király lesz.



22.rész

Epic késpárbaj, ahogy várható volt :cool:
Kougami simán győzött volna, ha Akane nem avatkozik közbe. De azért kíváncsi lennék, Makishime hol tanulta ezeket a harcművészeti fogásait?

Akane is hirtelen mesterlövész lett. Másodszor fog a kezébe igazi fegyvert, és rögtön kilövi a száguldó teherautó kerekét. Aha. És szinte semmi baja egy akkora borulás után :drop:

Makishima halála teljesen illett a karakteréhez, ahogy az is, hogy végül mégiscsak Kougami végezte ki ::^_^::

A befejezés viszont nem volt nagy szám.
Nem is vártam Akanétól, hogy majd ő egymaga megdönti a Sybil rendszert, de a szövege, miszerint a jövőben nem lesz rájuk szükség és egyszer lekapcsolják őket, piszkosul gyenge dumának hatott. Én is kiröhögtem szegényt :LOL:
Ginoza is az apja sorsára jutott, ahogy az várható volt, de legalább többet nem kell annyit aggódnia.
LOL, hogy a kis újonc szemszögéből a végén pontosan ugyanoda jutottak, mint ahogy az egész sorozat kezdődött. Kougami pedig elmehetett csatornapatkánynak, az is elég kiábrándító karaktersors volt, különösen egy férfi főszereplőnek :/

De legalább Yayoinak kijutott egy yuri happy end a szőkével :oops:


Több lehetőség lett volna ebben a kitalált világban és a karakterekben, mint amit a végül kihoztak belőle. A sorozat első fele sok helyen vontatottnak és unalmasnak érződött, míg a random gyilkosokat hajkurászták. A második félben indult csak be, mikor végre elértek a főellenfél Makishimához (11.rész), onnantól ez a szál viszonylag jól fenntartotta a figyelmet és szerencsére ezt a részt rendesen le is zárták. A világgal azonban nem sokat kezdtek a bemutatáson túl, ugyanakkor a karakterek többségével nem foglalkoztak annyit, hogy úgy érezzük, igazából róluk szólt a sorozat. A befejezést pedig harmatgyengének találtam, ezzel a 'minden megy tovább a régiben' elgondolással.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Sajnálom ezt a sorozatot, az utolsó néhány részig azt hittem, hogy végre egy igazán jót kapunk, de ez az utolsó rész engem is kiábrándított, nem kicsit. Ezt egy átlagos akciósorozattól még lenyeltem volna, de a Psycho Passtól azért fájt. Elég hamar lezavarták a Makishima-Kogami párharcot valamint Makishima megfutamodása is eléggé rosszul jött, és hogy végül megkegyelmezett Akanén, hát... Makishima eddigi akciói után eléggé néztem ezen a befejezésen, ráadásul, hogy a korábban annyira körültetkintő bűnöző ennyire nem biztosított be magát. Mindenesetre én egy jó kis 2 részes, élet halál harcot vártam volna a két főszereplő között, semmiképpen ezt a Makishimához képest gyávának mondható megfutamodást. Komolyan, a csatornában zajló macska-egér harc ezerszer izgalmasabb volt a kiborg vénemberrel.
Igaz még így is megér egy 8-ast, és a mostani kínálatban kiemelkedő, de az utolsó rész után már nem nagyon mondanám teljes szívvel rá, hogy az év egyik legjobbja.

Yayoin meg a szőke csajon pedig nem lepődtem meg, ugyanis a figyelmesebbek még a sorozat elején észrevehették, hogy van köztük valami, vagyis Akane majdnem elkapta őket, és azt is láthatjuk, hogy miután Yayoi otthagyja a szöszi irodáját, az éppen magára tuszkolja a nadrágját, szóval sejthető, mi történt.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: gilas »

Psycho-Pass

Egész jó kis sorozat volt, bár az elsö fele kevésbé tetszett. A sorozat elsö fele többnyire epizodikus volt, különbözö random gyilkosok után nyomoztak, csak a felétöl állt össze a kép, hogy mindezek a büntények mögött Makishima állt. A második fele viszont már összefüggö volt, ahogy Makishimára fókuszálódott a nyomozás.
A föszereplök szimpatikusak voltak, mindegyik kiforrott személyiségjegyekkel rendelkezett, nem voltak klisések. Tetszett, hogy végre felnött, érett szereplök voltak, mindegyiknek megvolt a maga személyisége (Akane, Ginoza, Kazouma, Makishima stb.).
A felépitett futurisztikus világ a Sybil-rendszerrel is érdekesen lett kivitelezve, és akciókban sem volt hiány. Ami viszont negatívum volt, az a sok felesleges filozofálgatás, aqmi olykor a cselekmény rovására ment.
Ennek ellenére egy alapvetöen jó sorozatot láthattam.

8/10
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Spoileres:

Nálam is a főbb probléma hogy túl hamar vége lett az egész "finálénak" ami azért nem ütötte meg a finálé mércét. Kár hogy a dumából több volt. A korábbi Makishima dolog sokkal jobban tetszett, mikor a raktárban tartózkodtak és ott volt az akció. (10-11. epizód). Különösen a vadászat dolog tetszett. A szereplők személyisége, viselkedése normális, kedvelhetőek. Kougamiról az elején azt gondoltam hogy nem fog változni, s csak egy egyszerű bishi lesz aki az úgymond "kutya szerepét tölti be, s semmi változást nem mutat". A vége felé tetszett ez az egyfajta "árulásos" dolog (ami ugye nem árulás). Kougami lelépett majd saját maga ment Makishima után. Negatívum lett volna nálam ha végig "a kutya" szerepét tölti be. A filozofálások különösen nem zavartak, se az hogy egy-egy klasszikus csendült fel háttérzenének. Lehet, ezek miatt túl komolynak tünteti fel magát az anime de nekem itt nem volt ez negatívum (sőt a zenék nem is nagyon érdekelnek). Értékelés terén szívesen megadtam volna a maximumot de sajnos a vége miatt maradt a kilencesen. Nálam ez a korrekt pont, azaz 10/9.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Eléggé kiábrándító vége lett, vagy inkább depresszív. Annyira keretes lett a szerkezete, hogy az embert szinte lenyomja a végtelen ciklus, ami kinéz a történetnek: egy az egyben ugyanaz a vége, mint az eleje, csak mindenki "egy generációval arrébb" került. Emellett a nyomasztó ciklikusság mellett Akane bizakodása a jövőben annyira hiteltelen, hogy már én sem hiszem, hogy ő hisz benne... körülbelül annyira látszik közel a Sybil System vége, mint Nagy Testvéré és a Párté az 1984 befejezésekor...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: scineram »

Valóban nem lett túl szívderítő a befejezés, lezárást csak nem írok, de valahol tetszett ez a konzervatív attitűdje, amit szinte sehol sem látunk. Akane is azon is túlteszi magát, ahogy a Sybil szemberöhögi, függetlenül attól, mennyire hatásvadász a jelenet, mert látta, hová vezethet egy forradalom egy egyébként élhető társadalomban. Ezen túllépve azért a történet kicsit foghíjas lett már a második felére, hiányzott az első cour nyomozósdija. Az öreg halála se vette jól ki magát nálam. Nem a cselekménnyel van a bajom, hanem megint inkább a hatásvadász jelenettel, ellentétben mondjuk Kagariéval. Összességében ha nem is váltja meg a világot vagy lesz emlékezetes, azért örülök, hogy láthattam. Az animáció és a hangszínészi játék is igen jó lett, különösen Sakurai alakított zseniálisat. Folytatásra nem számítok, szerintem aláásná, amit a sorozat a végén mondott.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Psycho Pass - ez nagyon tetszett!!4 Legújabb cyberpunk élményem, és bár nem tökéletes, de nagyon bejött. Először is az animációra, és a rajzolásra nem lehet panasz (bár az előbbi a vége felé mintha egy-két epizódban visszaesne, de annyira nem vészes), a CG szintén szép + a karadesignok is jók voltak. Az elején 2-3 ep/ügy felvezetést kapunk, de a háttérben végig ott a fő szál. A világ GiTS-hez hasonló, és szintén bejön ( drónok végzik a "piszkos munkát", mindent átsző a hálózat, egy pillanat alatt ruhát-"testet" cserélhetsz, a tizenkettő-egytucat lakásodat egy gombnyomással Versailles-é változtathatod, stb...) A karakterekről: Akane: IMÁDOM! Soha nem gondoltam volna hogy ennyire be fog jönni egy ilyen típusú naiv csaj, de az egész szituációhoz való hozzáállása, meg úgy alapból a személyisége nagyon megtetszett, hát még a karidevelopment amit produkált! A másik kedvencem az öreg Masaoka, bírtam ahogy terelgeti Akanét és sokszor leoltja Gino-t. Makishima pedig szvsz teljesen jó főellenség: nem egy agyatlan gonosz - igazából nem is "gonosz" olyan módon mint a legtöbb pszichopatától megszokhattuk, viszont kellőképpen kíméletlen és hidegvérű, emellett nagyon intelligens és taktikus is. A többiekkel is ki voltam békülve, az egyedüli kivétel Gino: úgy beszél a beosztottjaival (mindegy hogy az apja, a volt társa, vagy az egyenrangú Akane), mintha nem is emberek lennének. Viszont bőven voltak ennek a cuccnak árnyoldalai is, az első és talán legszembetűnőbb a túlzott hatásvadászat. Sokan azt mondják hogy túl komolyan akarja venni magát ez a cucc. Szerintem viszont teljesen komolyanvehető is, a gond ott van hogy ezt néha olyan eszközökkel akarják elérni, amik nem biztos hogy mindig a helyükön lettek kezelve. Gondolok itt a folytonos idézetekre - amikkel remekül el lehet vinni egy monológot-dialógot, ha a kellő időben és a kellő szöveget adjuk a szereplő szájába, namost ez nem mindig jött össze. Makishimánál pl szerintem egyszer sem (de pl. Saiga profnál meg nagyon is). Aztán sokszor felesleges guro-ra (nem zavart, csak épp testrobbantás nélkül is lehet halálos lövést leadni egy emberre) stb... A másik, hogy a nagy finálé már a sorozat 2/3-ánál összejön, ami utána következik, már csak levezetés. A felhőkarcolóbeli Makishima vs. Kougami fight inkább illett volna egy végső harchoz, mint amit a búzaföldön leműveltek. Azt pedig nem értem hogy Makishima miért nem ölte meg Akanét, miután felborultak a kocsival... Kougami jelleme is eléggé leegyszerűsödött. mert az elején még egy társát megbosszulni akaró nyomozó, a vége felé meg már csak azért üldözi Makishimát, mert különben "nem lenne nyugalma". A világ bemutatása is eléggé elsikkadt, szal Tokyo oké, de megtudhattuk hogy egész Japán kvázi el van vágva a külvilágtól, ennek az előzményeiről nem tudtunk meg semmit. Vagy hogy rendben, a Sybill felfedte magát Akanének, de... Ennyi? A végén több kérdést hagyott nyitva mint amennyit megválaszolt.

És a második évadban sem kerültünk közelebb a fő szálhoz, vagyis hogy mi lesz a Sybillel, meg kellene-e dönteni, meg kellene-e változtatni vagy valami...Btw a második évadon nagyon is érezni hogy nem Urobuchi írta, mert bár SZÁMOMRA Akane elvitte a hátán (csak olyan kis szomorú lett szegény, látszik hogy hiányzik neki Masaoka és főleg Kougami... és elkezdett cigizni ^_^), viszont mind a plotbeli, mind a szereplők jellembeli hiányosságai sokkal szembetűnőbbek. Egyedül Gino lett pozitívabb benne, hamarább le kellett volna fokozni Kényszerítővé, mert érdekes módon hirtelen mindenkivel egyből megtanult tisztességesen beszélni. Bejött viszont helyette Mika Shimotsuki, akin már az első epizódban is szívesen használtam volna a Dominátort, és ez az érzésem egyre erősebb lett minden alkalommal, valahányszor a képernyőre került. Áskálódó, Akanét fúró, mószeroló kis szemét, de amikor éles helyzet van, minden alkalommal tehetetlen. Sajnos nem azt kapta amit érdemelt -_- . A főellenség Kamui is más jellem mint Makishima, és volt is potenciál ebben az "összetett" csoporttudatos személyiségében, de nagyon nem sikerült belőle kihozni azt amit lehetett volna. ÉÉÉssss.... A 2. évad végén még mindig nem jutottunk semmire a Sybillel. Egyértelműen kevés volt ide a 11 rész.

De minden hibája ellenére - és most nem leszek teljesen objektív - egy 8.5-re értékelem az első sorozatot, 7.5-re meg a másodikat. Egyszerűen elkapott a hangulata, a háttérsztorija, a karakterei, a világa meg Akane ^^ Lehet mondani hogy túlértékelt, de szvsz objektíve tekintve is figyelemreméltó próbálkozás, és remélem jönni fog belőle a 3. évad. Nálam mindenképpen újranézős, és tényleg ajánlom mindenkinek akit érdekelnek a komolyabb hangvételű animék.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, csak van Psycho-Piss thread.
Surci írta:Képes voltál ep12 előtt kukázni a Psycho-Pass-t? Olyan mintha a Kőkaput dobnád ep12 előtt, vagy a Berserket az Eclipse előtt. Ha jól sejtem a túlzott dark-hatásvadászat akasztott meg benne, de azért szvsz ebben a cuccban messze több van mint kúlos fegyverekkel akciózás és némi vérbentocsogás. Persze nem erőszak a disznótor, de ha valamikor lesz hozzá még ingerenciád, sztem tegyél vele még egy próbát.
Öönosshát... Igen, képes voltam. :D Prózai okom pedig a következő: Összesen kettő anime volt még ennél is hatásvadászabb és pozőrebb: A Kanashimi no Belladonna és az Ergo Proxy (esetleg még jöhet holtversenyesnek az Angel's Egg). Előbbit végigszenvedtem, lévén "csak" egy film, utóbbit viszont ugyanúgy dobtam, miközben a 160-ra szökő vérnyomásomat igyekeztem lejjebb tornászni.

A PP-nél az van, hogy a hatalmas pozőrködéseivel pont azt érte csak el, hogy ne tudjam minimálisan sem komolyan venni. Oké, van egy markáns bűnözési rátával bíró város, ahol a rend éber őrei komolyan fellépnek a rosszalkodók ellen. Rendben. Aztán csupa darky minden és mindenki. Csak-csak, de elfogadom. Viszont azt már kevésbé, ahogy ENNYIRE próbál komolynak és deepnek látszani. Kezdődött minden a prológussal: "Mikor ez a két férfi meglátta egymást, rögtön tudták, hogy ez lesz a végzetük." Erm, ookéé, nem baj, hogy ezt már vagy 100 másik cucc ellőtte, de a PP bepróbálkozik vele. De jó, tegyük túl magunkat rajta; haladjunk tovább. Ajjajj, ez egy seinen anime, szal biztos lesznek itt feeeelnőőőtt témák is, amivel persze nem lenne probléma (sőt), csak hát az van, hogy mint ez Ergo Proxyban, itt is ilyen protokoll szerint adagolják a kötelező seinen-elemeket, kezdve a rape-pel, folytatva a sort a gore-ral és zárva azt a random oda nem illő, out of context filozófiai baromságokkal, amiknek semmi közük a sztorihoz vagy a karakterek gondolkodásmódjához, csak kellenek, mert ettől lesz nagyon SERIOUS minden.

Aztán, ahogy haladtam előre, azt tapasztaltam, hogy egyszerűen taszít benne minden. A főszál csak nagyon elvétve éreztette a hatását, a mellékszálakban semmi extra, és valahogy a karakterek sem tudtak kicsit sem érdekelni, Kougami például a kukázott epizódig olyan sekélyes volt, hogy az már nekem fájt. A hab a tortán viszont az volt, mikor felbukkant Makishima, ült a valagán a sötét szobában és előadta a filozófiai tartalommal felvizezett főgonoszi nagymonológját, miközben Beethoven IX. szimfóniája szólt a háttérben. Ezen a ponton éreztem leginkább azt, hogy "oké, kedves Psycho-Pass, ennyi volt, itt lehet bármilyen sztori, meg mondanivaló, meg nem to'om, egyszerűen nem tudlak komolyan venni, sem pedig tolerálni".

Fogalmam sincs, hogy mi történt aztán később, csak annyi van meg, hogy volt azóta egy folytatása is, amit még a PP-fanok sem kedvelnek, szal igyekeztem úgy egészben kizárni ezt az animét az életemből. Nem mondom, voltak vállalható mozzanatai, de gyak minden bosszúságot reprezentált, amiért a cyberpunk műfajjal ilyen love-hate kapcsolatom van a mai napig.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: Surci »

LOL nem gondoltam hogy ennyire felhúzott :D Egyébként meg jópár dologban egyet kell értsek, mert az a filozófiai tartalom sok esetben valóban pszeudofilozófia, csak ezekszerint más az ízlésünk hatásvadászat terén, mert hiába tudom hogy a mindenféle DARK&EDGY cuccok kizárólag önmagukért kerültek bele, egyszerűen szerettem nézni őket, mert tökéletesen elszórakoztatott. Ja és persze nekem már az első perctől bejött Akane és Masaoka karaktere, meg Makishima húzásai a későbbiekben, amikor már saját maga akciózik. Szal szerintem anno írtam is a véleményezésnél, hogy ezer helyen bele tudnék kötni, ezért nem is tudom max.-ra pontozni, de pár szereplő és a hangulata meg annyira betalált hogy lehúzni se akarom. Csak fura volt hogy ez is Urobuchi, és a Sors/Nullát se kell félteni ilyen téren, aztán az mégis bejött. De persze ha nem tetszik, hát nem tetszik, ízlések és...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Nem akarok nagyon beleugatni a diskurzusba, mert én még csak a 11. résznél járok, de:
Junchi írta:Összesen kettő anime volt még ennél is hatásvadászabb és pozőrebb: A Kanashimi no Belladonna és az Ergo Proxy (esetleg még jöhet holtversenyesnek az Angel's Egg).
Nekem a Descartes-os rész után (jáj) az Innocence ugrott be, ahol Togusa (vagy az Batou volt?) szájából még Gandhi is előkerült teljesen rule of cool alapon, és aminél hatásvadászabb animét nem nagyon láttam. (Jó, az Ergo Proxy is eléggé adja, azt 10 rész után adtam fel.)
Junchi írta:Viszont azt már kevésbé, ahogy ENNYIRE próbál komolynak és deepnek látszani. [...] itt is ilyen protokoll szerint adagolják a kötelező seinen-elemeket, kezdve a rape-pel, folytatva a sort a gore-ral és zárva azt a random oda nem illő, out of context filozófiai baromságokkal, amiknek semmi közük a sztorihoz vagy a karakterek gondolkodásmódjához, csak kellenek, mert ettől lesz nagyon SERIOUS minden.
:goodpost: Egyelőre abszolút olyan érzésem van, mint a Speed Graphernél: komolykodó seinen, de nem lehet komolyan venni. A 8-10. rész környékén a hullákkal mívészkedő lánynál is azon morfondíroztam, hogy 1. már megint egy gimis lány van a középpontban (és nem pl. egy középkorú, nem az animék 90%-ban szereplő archetípus) 2. öncélú gore 3. a mívészi ballaszttól a falat kapartam.
Junchi írta:A hab a tortán viszont az volt, mikor felbukkant Makishima, ült a valagán a sötét szobában és előadta a filozófiai tartalommal felvizezett főgonoszi nagymonológját, miközben Beethoven IX. szimfóniája szólt a háttérben.
Nekem igazából nem is az a legnagyobb gondom, hogy pozőrködik, hanem hogy az ideái és céljai elég felszínesnek tűnnek, és nem is igazán érdekesek. Mármint nekem úgy tűnik, hogy igazából minden karakter a saját döntései alapján cselekszik és annak következményeit issza még egy ilyen Sybill által futószalagosított rendszerben is (Akane folyamatosan dacol a pozíciójával és feladataival, Kougami is az elvesztett bajtárs miatt angstel, a csapatvezető is a múltbeli eseményeket akarja elkerülni), szóval ezeknek a saját döntéseknek a "kihozása" olybá tűnik nekem, mintha Makishima egyszerűen nem értené az emberi karaktert. Az (amúgy valóban meglévő) apátiából való felrázásnak meg szerintem nem az a módja, hogy "az emberi nagyság kikényszerítése" címszó alatt Fűrész-szerű döntésekre kényszerítek valakit, mert ezek nem olyan szituációk, amikkel a mindennapi életben találkozol (=szerencsére nem kell mindig élet-halál felett döntened és ettől nem lesz senki kevesebb). A 11. részen ráadásul még fel is húztam magam, mert oké, hogy a Dominatorök rosszul olvassák az embereket... de egy bazinagy borotvapengét tart valaki nyakához, ami már vizuálisan is elégnek kell, hogy legyen minimum egy bénító nyalábhoz. (Most így jobban belegondolva eléggé Fűrész-érzésem van egy ideje.)

Nem tudom, szerintem én még folytatom (pedig az említett ojou-san annyira kiakasztott, hogy inkább nekiálltam Kimi no todokét nézni), mert hátha kihoznak valamit még ebből a Sybillből.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

wwhite írta:Nekem a Descartes-os rész után (jáj) az Innocence ugrott be, ahol Togusa (vagy az Batou volt?) szájából még Gandhi is előkerült teljesen rule of cool alapon, és aminél hatásvadászabb animét nem nagyon láttam. (Jó, az Ergo Proxy is eléggé adja, azt 10 rész után adtam fel.)
És a C válasz volt a helyes mert Aramaki idézet Buddhától méghozzá azt, hogy: "Járj magányosan, ne kövess el bűnt, kevés kívánsággal, mint elefánt az erdőben." De végül is tök mindegy, hogy kimondta mert az a film . . . mhh . . . maradjunk annyiban, hogy szép a látványvilága :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: scineram »

wwhite írta:A 8-10. rész környékén a hullákkal mívészkedő lánynál is azon morfondíroztam, hogy 1. már megint egy gimis lány van a középpontban (és nem pl. egy középkorú, nem az animék 90%-ban szereplő archetípus)
Mondjuk ez részedről tűnik hülyeségnek. Te egy középkorú nőt akarsz arra nevelni, hogy kirakat yamato nadeshikóként elfoglalja majd megfelelő helyét a felsőbb elittársadalomban?
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Psycho Pass

Hozzászólás Szerző: wwhite »

scineram írta:Mondjuk ez részedről tűnik hülyeségnek. Te egy középkorú nőt akarsz arra nevelni, hogy kirakat yamato nadeshikóként elfoglalja majd megfelelő helyét a felsőbb elittársadalomban?
Nem, én arra gondoltam, hogy ezt az egész yamato nadeshikós vonalat el lehetett volna engedni, mert megint az a bajom, hogy komolyabb seinennek próbálja magát eladni a cucc, de az a történetszál megáll a kliséknél és a gore is öncélú. Ennyi.
Válasz küldése