Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A kisregényekhez egyelőre nincs lelki energiám hozzászólni, meg én annyira nem is folytam bele a Shingekiőrületbe, de egy jóval korábbi hozzászólásban kihmoztam hogy Titkosnak kimaradt valami:
http://www.animefreak.tv/watch/shingeki ... jin-online én itt nézem, az alján megtalálhatod a chibishowt ::^_^::

A lezárással kapcs meg annyit, hogy kicsit kezdtem félni,mikor ugye "befogták" Anniet- az orgazm fejen kiakadtam...- mert az már egyfajta végjátékot sejtetett, de ó tudni,hogy nem érhet így véget, mert a megválaszolatlan kérdéseket szerintem csak a drámák, mint műfaj engedhetik meg maguknak, de ez nem egy filózós anime, úgyhogy a néző elvárja a kerek befejezést.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én azért azt tartom valószínűnek, hogy azért nem lesz lezárva, mert tervben van egy második évad is. Már csak az a kérdés, hogy mennyit kell majd várni rá, illetve, hogy elég népszerű volt-e ahhoz az anime, hogy adjanak pénzt a folytatásra.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

24-es rész: Hmm, csak én érzem így, vagy ez az epizód most tényleg alulmúlta némileg a sorozat átlagszínvonalát? Sem a beszélgetős részek, sem az akciójelenetek nem igazán szolgáltak lényeges újdonsággal, ráadásul (már ha a mangában is ugyanezek az események játszódtak le és nem fillereztek a készítők) teljesen olyan volt az egész, mintha korábban bevált módszereket ollózott volna össze a mangaka a sztori korábbi pontjaiból:

-Eren nem tud átváltozni, szétharapdálja a kezét, de akkor sem megy neki. = Kutas jelenet egy korábbi részből.

-Eren lesérül, Armin és Jean próbálja magához téríteni. = Ez olyan volt, mint amikor a kőcipelős résznél szétütötte titánként a fejét, aztán akkor is Armin buzdítása "hozta vissza".

-Titáncsapda használata. = Ez kb. majdnem ugyanígy lejátszódott a erdőben pár résszel korábban. Még azt is eljátszották, hogy ahogy ott Rivaille hergelte, úgy itt Hanji. (Mondjuk a különbség az, hogy míg ott magához hívta a titánokat, addig itt magától szabadult ki, ami nekem szintén elég WTF volt, hiszen ha volt ehhez ereje, miért várt a fenyegetésig? Az elfogást viszont mindkét esetben bírtam: Annie a csapda hatáskörébe ér, még bevág egy meglepett "oh shit!"-fejet, aztán kapja magába a nyilas vasdamilokat. XD)

És persze megint a rész legvégére jutott az átváltozás, amit már jó párszor ellőttek, viszont ez még nem is zavart volna annyira, csak kicsit aggódom, hogy ha még a következő rész elején kezdik el a bunyót, akkor hogy akarják ezt legalább saccperkábé lezárni egyetlen rész alatt? (Oké, tudom, hogy így is cliffhanger lesz a vége, de azért kéne még valami továbbívelő történeti szál, szóval ne az legyen már lehetőleg, hogy Annie-t sikerül kivágni a titánja nyakából, aztán bevágják az "END" feliratot. ^^") Mondjuk sajnos most én is elkövettem azt a hibát, amitől pár posttal korábban még óva intettem minden nézőt: elkezdtem konkrét jeleneteket és sebességet elvárni a cucctól, vagyis valamiért meg voltam győződve róla, hogy Eren már a rész fele körül átváltozik majd némi hezitálás után, és a harcot is elkezdik Annie-val, ami különböző nehézségek miatt átcsúszik a következő részre is. (Azért mégis csak elég hamar ellátta Eren baját az erdőben, irreális lenne, ha most meg Eren nyomná le öt perc alatt.) Illetve arra is gondoltam, hogy az a királyul meganimált átváltozás, meg vágások, amiket az openingben látunk, benne lesznek az utolsó 1-2 részben, ha nem is pont úgy, de legalább hasonló módon. Ehhez képest jött egy villám az égből (erről is írok majd...), hallottuk a léptek zaját, aztán már csak annyit mutattak, hogy Eren bemos Annie-nak. (Bár még reménykedek picit a következő részben, végülis Annie átváltozását is milyen királyul megcsinálták most, pedig az előző rész végén csak a villámláseffektet láttuk.) És igen, tudom, hogy vannak olyan jelenetek az openingekben/endingekben, amik pusztán a cool-faktort szolgálják, de ténylegesen nem lesznek benne a sorozatban (ilyen volt pl. a "véres Armin" az OP-ban, vagy Titán-Eren és Mikasa közös akciózása az ED-ben), de azok kitalált jelenet voltak, ez meg egy tényleges esemény a mangából, ráadásul pont a sorozat végén, túl nagy kérés lett volna, hogy a fináléra dobjanak össze valami igazán ütős és látványos harcot? ^^" Még ott az utolsó rész persze, de nem tudom, picit félek a mostani után, főleg, hogy fogalmam nincs, mi akart lenni ez az "Eren egykori haragját most a világ elpusztítására használja" szöveg a previewból. :shock: (Tippek: 1. Egy hülye metafora, amit nem szó szerint kell érteni, nem a tényleges világra, sőt, nem is a tényleges Falra vonatkozik. XD 2. Mivel a rész címe "Wall", esetleg fogja és leomlasztja a Sina falat, ezzel elpusztítva az emberek eddigi "békés világát". Ami egy baromság lenne mondjuk szvsz, de ha elborul az agya titánként, ki tudja, mit csinál. XD 3. Valami hülye anime original fordulat, amitől az ég óvjon mindegyikünket.)

Aztán még két dolog zavart igazán: Az egyik az ezúttal számomra is erőltetettnek érződő shounen-elemek. Kissé fájt, hogy Erent az rántotta vissza a valóságba, hogy "a barátaim számítanak rám, harcolnom kell", miközben meg lehetett ezt volna oldani kevésbé klisésen is, pl. hogy amikor ráomlik az alagút, ösztönösen titánná változik, megvédve ezzel magát és "feltör" a törmelék alól. (Megjegyzem, ez baromi jól is nézett volna ki.) Vagy kikecmereg az alagútból, de látja, hogy Annie hogyan darálja továbbra is az embereket (ergo, hogy nála látszólag semmilyen lelki változást nem okozott a lebuktatás sem), illetve bevillannak neki a korábban megölt társai, és az ezek miatt feltörőd düh segítségével már ő is képes átalakulni. Esetleg még az is lehetett volna, hogy miután ráomlik a törmelék, végképp belátja, hogy Annie mennyire veszélyes és rászánja magát a harcra. Oké, félig ez utóbbi valósult meg, de mintha "túlshounenizálták" volna. ^^" Eren az epizód első felében még átváltozni sem képes, mert olyan bizonytalan, erre a rész végére már olyan "Gutts dühös!" eltorzult fejjel ordít, ami egyrészt már inkább röhejes volt, mint cool, másrészt kb. fizikai képtelenség is, már inkább hasonlított valami farkasemberre, mint egy dühös személyre, nem is beszélve arról a Dragonballosan dagadó érről a homlokán, jézusom... ^^" (És nem hiszem, hogy ez már a titán-átváltozás kezdete akart lenni, hiszen láttuk, hogy az szinte egy pillanat alatt következik be, másrészt Annie még akkor is eléggé emberinek nézett ki, amikor már szinte teljesen "benőtte" az óriás a rész elején. Sőt, ha belegondolunk, a "titán-pilóták" testileg meg sem változnak, csak "rájuk forr" a "titán-biopáncél" és össze vannak nőve vele, elvégre amikor Erent mutatják belülről, nincs eltorzulva, csak "körbeszövi" a titánhús. XD)

Illetve ehhez kötődik a másik zavaró tényező is: elég sok eltúlzott, vagy éppen "quality" jelenet/fej/animáció volt ebben a részben. ^^" Oké, 1-2 is becsúszott korábban, de most szinte a rész fele ezekkel volt tele. (És nehogy félreértsétek, nem Mikasa durva arcára, vagy Hanji őrült fejére gondolok, mert azok teljesen rendben voltak. XD) Mikre gondolok itt? A már emlegetett Eren-fej mellett a végéről zavart még az, hogy pl. amikor átváltozott, olyan volt, mintha felülről csapna bele valami zöld villám. Ez eddig tudtommal nem így volt, hanem az átváltozás effektje volt csak ez a villámlás és az terjedt felfelé az égig, mivel az átváltozott személyből tör elő, nem pedig Zeusz beléjük csap és attól változnak át. XD Lehet, hogy apróság, de picit zavart. Persze ha én értettem félre és tényleg valami felhőkből jövő elektromos kisüléssel kezdődik a dolog, akkor szóljatok. XD Amikor a végén titánként megjelenik, az is olyan elnagyoltnak tűnt nekem, a szokásos bemosás is csak pár képkockáig volt látható, meg még éppen berakták a villogó szemű fejét (bár mintha régen ez is szebb lett volna...), aztán már csak távolról mutatták, hátha úgy nem tűnik fel, hogy kb. csak "odalökték" az epizód végére, mint cliffhangert, hogy aztán majd a következő részben animálják meg rendesen. (Legalábbis nekem eléggé így jött le.) De az emberi szereplők sem úszták meg sajnos, konkrétan a 3D Maneuver Gear használata volt oly mértékben elnagyolva, hogy szinte már Dragonballosan repültek a szereplők. Oké, ezt eddig is folyton szidták sokan, hogy "lol, Pókember!", meg "fizikából egyes!", de eddig nekem az esetek 90%-ában hihető volt a dolog, már persze az animén belül. Jól nézett ki, mutatták, ahogy kilövik a damilokat, volt pörgés-forgás, még azt is elhittem, hogy tényleg van súlya az egésznek és egyensúlyozni kell vele, ahogy ugye korábban mondták/mutatták. Ehhez képest most Mikasa olyan "rárepülök!" számot mutatott be Annie-n, mintha damil már nem is létezne és pusztán az akarata erejével, Son Gokusan siklana a levegőben az ellenség felé. ^^" Azt meg nem tudom, hogy csak képzeltem-e, vagy tényleg így volt, de az ilyen jeleneteknél még elmosódó pacává is változtak némileg az emberek, ilyesmit asszem utoljára talán a Narutóban láttam. ^^" Meg Junchival ellentétben nekem bejött ez a "pörög-forog a kamera, miközben ők repülnek" megoldás, viszont ebben az epizódban mintha ezt is "túlhasználták" volna, már sok volt a jóból, megpróbálták feltűnően nyakatekertre csinálni az egészet 1-2 jelenetben. Persze lehet ez sem zavarna ennyire, ha nem az utolsó két részről, meg úgy egyáltalán a sorozat utolsó csatájáról beszélnénk, így viszont elvárom, hogy ne a legvégén eresszenek már le, ha eddig végig aránylag jól vitték a dolgokat.

Illetve kissé fura volt ez a "ha le akarod győzni az ellenségeidet, neked is el kell dobnod emberséged egy részét" tanulság. Persze az anime eddigi hangulatához teljesen illeszkedik, meg logikus is, sőt, még azt is értem, hogy ezzel szimplán azt akarták mondani, hogy "fogd már fel, hogy akit eddig a barátodnak gondoltál, az valójában az egyik legveszélyesebb ellenséged és harcolj!", csak ezt is elég furán kommunikálták a néző felé. ^^" Mikasa a rész első felében tökéletesen összefoglalta mindenféle felesleges sallang nélkül a tényeket, nem értem, miért kellett ehhez Erennek még egy kőomlás, meg Armin beszéde, hogy végre rászánja magát... ^^"

Viszont ennyi negatívum után beszéljünk a pozitívumokról is, mert azért azok is jelen voltak, még ha ezúttal némileg háttérbe is szorulva:

1. Őrülök, hogy Eren nem egy egész epizódon át "emózott" azon, hogy Annie a női óriás. (Az epizód második felében nem is volt teljesen magánál, így betudom egy fél résznek a megdöbbenését, ami még bele is fér, hiszen mégis csak most lett biztos abban, ami eddig csak egy erős tipp volt a részükről.)

2. Végre megkaptuk, amit az előző részben hiányoltam: a flashbacket a "Fogjuk el a női Titánt!" tervről. XD Mondjuk érdekes volt, hogy amikor a Gear került szóba és kérdezték a szereplők is, hogy mégis mi köze pont Marco Gearjének ehhez a dologhoz, akkor Armin is azt válaszolta, hogy fogalma sincs. (És külön jó volt, ahogy a kamera ekkor Jean-t is mutatta.)

3. Jean összes szereplése egész jó volt a mostani részben, de talán a legjobb mind közül, hogy saját szemével láthatta a Katonai Rendőrség inkompetenciáját. Ez nem tudom, benne volt-e a mangában is, de nagyon remélem, hogy igen. Főleg, hogy pont azt a mondatot mondta ki, amit itt már mi is jó párszor: "És én még hozzájuk akartam csatlakozni..." XD Ezzel újra szembesültünk azzal, hogy mennyit is változott a karaktere a sorozat eleje óta. (Szedem múltkor a legelső részeket a BD miatt és hihetetlen, hogy Jean milyen segg még az elején, így visszatekintve talán még meglepőbb volt, mint első nézésre, amikor még nem tudtam, hogy ennyire meg fog változni. XD)

4. A poénok. XD Ezekből is Jean-hoz kötődött az egyik, konkrétan, amikor Jaeger-nek nevezik, ő pedig felháborodva mondja, hogy soha ne hívják így többé. XD A másik meg Hanji, aki hozta a formáját, igazából most nem is rajta röhögtem, hanem a katona kommentjén, aki odaszólt neki, hogy eszelős a tekintete. :lol:

5. Mikasa talán most volt az eddigi legjobb, nem yanderéskedett, hanem keményen közölte Erennel a tényeket és nem is pátyolgatta tovább, hanem ment ki harcolni. Armin szintén jó volt, de ő kb. minden részben hozza a formáját, már amikor szerepel, szóval őt nem emelném most ki külön.

Illetve még valami beugrott: mi alapján gondolta Erwin, hogy pont ezzel a pár emberrel beszéli meg a dolgokat? Jó, oké, többen is be voltak avatva, hiszen látjuk, hogy sok "random Felderítő" is támadta Annie-t, nem is beszélve a civilnek álcázott katonákról, de a flashbackben azt láttuk, hogy csak a főszereplő trió, Rivaille, Jean, Erwin és egy számomra ismeretlen kari ül ott az asztalnál. Hogy lehet, hogy Erenék csapatából senki más nem volt ott, de még az "ős-Felderítők" közül is csak 2-3 személy? SPOILER: Már csak azért is kérdezem ezt, mert ugye a többi ember-titán is ott van a Felderítők között, ergo egyiküknek sem jutott fülébe az elfogás terve, hogy esetleg még időben értesítsék róla Annie-t?

És még egy apróság, csak Mordályossal ezen "vitáztunk" a múltkor és nem hagy nyugodni a dolog, muszáj tudnom az igazat. XD Ugye láttuk az erdei epizódokban (XD), hogy Annie képes magához hívni a titánokat, sőt, asszem Rui-chan írta, hogy már valószínűleg a sorozat indulásakor is ő volt az, aki odagyűjtötte őket a Falhoz, hogy a Colossal támadása után egyből özönljenek befelé. Hanji is megjegyezte a mai részben, hogy "most nem fogod tudni magadhoz hívni őket, mint legutóbb". Szóval ez a része tény, Mordályossal a dolog mikéntjén vitázunk. XD Nekem volt egy olyan elméletem, hogy amolyan "méhkirálynősen" képes lehet parancsolni a buta óriásoknak, szóval az üvöltése az erdőben egyfajta segítségkiáltás volt, hogy "veszélyben az úrnőtök, védjétek meg!" és jelen esetben a "megvédés" a teste széttépése volt. (Ugye Sasha is olyasmit mondott, hogy "ez az üvöltés olyan volt, mint egy csapdába esett állat segélykiáltása".) Ugyanakkor Mordályos szerint nem tudja ennyire szervezetten irányítani őket, mindössze annyit tett, hogy jelezte a titánoknak a helyzetét, ők pedig elindultak felé, mint ahogy Titán-Eren első megjelenésekor is sorban rátámadtak, mert érezték a titánon belül az emberi irányítót. Ergo ez sem hülyeség, viszont nekem az volt a fura, hogy akkor a titánoknak ennyivel "ínycsiklandóbb" az ember-titán, mint a normál ember? Gondolok itt arra, hogy ameddig nem szólt nekik Annie, tökéletesen elvoltak azzal, hogy az erdő szélén a fákról próbálták lekapni az embereket, az üvöltés után azonban teljesen rámozdultak, még a rájuk támadó Felderítőkkel sem törődtek. (Trostnál is volt valami hasonló, mintha hirtelen mindegyikük Erenre fókuszált volna, bár erre már nem annyira emlékszem.) Szóval én ebből gondoltam, hogy nem szimpla jelzés volt az, inkább valami "parancs", ami felülírja az "emberevő ösztönüket". Plusz ott van az a tény is, hogy ha ennyire Annie-t akarták volna "kienni" az óriásból, akkor nem hiszem, hogy el tudott volna menekülni, hiszen annyi óriás gyűlt oda, hogy még a Felderítők is feladták a harcot. Ergo ez inkább tűnt nekem valamiféle mentőakciónak, ahol nem az volt a lényeg, hogy akár Annie-t, akár a női óriás testét megegyék, hanem hogy zavart keltsenek a helyszínen, amíg Annie kimászik és elmenekül. Egyébként is van egy olyan saját elméletem, hogy a titán-embereket a többi óriás nem igazán bántja, vagy legalábbis azok tudnak úgy hatni rájuk, hogy nem hogy nem fordulnak ellenük, de még minimális szinten irányíthatóvá is válnak, így követik őket, vagy ha kell, visszahívhatóak, stb. Hogy Erent miért akarta mindegyik kapásból megölni titántesben is, annak köze lehet ahhoz, hogy ő ugye nem egészen "hagyományos úton" (bármi is legyen az ebben az esetben XD) született "titánharcos", illetve ahhoz, hogy amint feltűnik a harcban, egyből elkezdi szétcsapni a fejüket, átütni a gyomrukat, stb. és talán valami minimális védekezési ösztön még a buta óriásokban is működik. XD Szóval aki olvasta a mangát és esetleg többet tud erről, az akár spoilerben is nyugodtan írja meg a gondolatait, hogy ő hogyan látja ezt a dolgot, érdekelne. :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:24-es rész: Hmm, csak én érzem így, vagy ez az epizód most tényleg alulmúlta némileg a sorozat átlagszínvonalát? Sem a beszélgetős részek, sem az akciójelenetek nem igazán szolgáltak lényeges újdonsággal, ráadásul (már ha a mangában is ugyanezek az események játszódtak le és nem fillereztek a készítők) teljesen olyan volt az egész, mintha korábban bevált módszereket ollózott volna össze a mangaka a sztori korábbi pontjaiból.
Ez azért volt, mert kb. a felét kibővítették (itt nem használnám a filler szót, mert nem dumával töltötték ki, hanem akcióval), de a 22. résszel ellentétben nem sikerült olyan szépen összeszedni. Jó, bizonyos jeleneteknél éreztem azt a "Holy shit!" érzést, de ott motoszkál a tudatom hátsó részében, hogy bizony másképp is meg lehetett volna csinálni. Olyan érzésem volt, mintha az "unalmasabb" anime original jeleneteket valahogy jobban össze tudták volna rakni. Bár gondoltam, hogy indítok egy játékot, amiben meg kellett volna tippelni, hogy mi volt canon és filler, de most már mindegy, mert többet is fel fogom hozni az anime és a manga különbségeit. XD A második fele konkrétan egy jó hosszú kibővítés volt, kezdve az alagút ráomlásával Erenre, egészen az átváltozásig. A mangában ez úgy zajlott le, hogy Mikasa mondja, "Ez egy kegyetlen világ.", mire Eren beismeri, hogy az és ilyen "végleg lemondtam Annie-ról" arckifejezéssel beleharap még egyszer a kezébe, aztán átváltozik. Az pedig poén, hogy mennyire az "árral szemben mész", mivel MAL-on 90%-ban ilyen "OMG, DAT awesome episode!" kommenteket olvastam, erre meg látom, hogy neked nem tetszett annyira. :lol:
Titkos írta:Mondjuk sajnos most én is elkövettem azt a hibát, amitől pár posttal korábban még óva intettem minden nézőt: elkezdtem konkrét jeleneteket és sebességet elvárni a cucctól, vagyis valamiért meg voltam győződve róla, hogy Eren már a rész fele körül átváltozik majd némi hezitálás után, és a harcot is elkezdik Annie-val, ami különböző nehézségek miatt átcsúszik a következő részre is. (Azért mégis csak elég hamar ellátta Eren baját az erdőben, irreális lenne, ha most meg Eren nyomná le öt perc alatt.) Illetve arra is gondoltam, hogy az a királyul meganimált átváltozás, meg vágások, amiket az openingben látunk, benne lesznek az utolsó 1-2 részben, ha nem is pont úgy, de legalább hasonló módon. Ehhez képest jött egy villám az égből (erről is írok majd...), hallottuk a léptek zaját, aztán már csak annyit mutattak, hogy Eren bemos Annie-nak. (Bár még reménykedek picit a következő részben, végülis Annie átváltozását is milyen királyul megcsinálták most, pedig az előző rész végén csak a villámláseffektet láttuk.) És igen, tudom, hogy vannak olyan jelenetek az openingekben/endingekben, amik pusztán a cool-faktort szolgálják, de ténylegesen nem lesznek benne a sorozatban (ilyen volt pl. a "véres Armin" az OP-ban, vagy Titán-Eren és Mikasa közös akciózása az ED-ben), de azok kitalált jelenet voltak, ez meg egy tényleges esemény a mangából, ráadásul pont a sorozat végén, túl nagy kérés lett volna, hogy a fináléra dobjanak össze valami igazán ütős és látványos harcot? ^^"
Mangaolvasóként én is valahogy a közepe felé lőttem volna be az átváltozást, ami meg is valósult volna, ha nem teszik bele a fentebb említett anime original jeleneteket. Azt nem mondom, hogy az egész második fele rossz volt a résznek, viszont örültem volna, ha már ebben az epizódban elkezdi gyepálni egymást a két titán. ^^" (Vagy lehet, hogy nagyon beleéltem magam a Berserk mangába, amit mégis elkezdtem olvasni és bizony megy benne a darálás, de erről majd később többet írok, hiszen te is hoztál belőle hasonlatot.) Így viszont bennem van egy olyan félelem, hogy Trost végéhez hasonlóan kb. az első felében túlesnek a harcon, majd onnan jön egy lezárás. Titán-Eren átváltozását valószínűleg a következő rész elején mutatni fogják, legalább is őszintén reménykedek benne. Azt bírtam, hogy mutatták a villámot, aztán a női titánt, majd jött... a macska! XDDD (Btw, már a HotD-ben is ott röhögtem, amikor a macska feküdt a kerítésen, és nem is érdekelte, hogy zombik vannak körülötte. Tudom, fontos részletet jegyeztem meg, de na... ^^" Szóval itt is ilyen "I don't give a f*ck!" macska volt, folyhatott mellette a vér, lazán elvolt magában. Lehet a rendező úrnak otthon van egy vagy több cicusa. XDDD) A végső ütés nekem tetszett, csak a cenzúra zavart, de remélhetőleg BD-re már kijavítják. Amúgy most is befigyelt Eren képessége, amivel meg tudja keményíteni a bőrét. Az épület pedig szépen összedőlt, plusz Annie repült jó pár métert, amit meg is érdemelt. (Azt légyszi nézzétek el, hogy Annie-ról nem nyilatkozom jókat, mert ő az, akit nem annyira kedvelek a shifterek közül! Akkor sajnáltam, amikor óriásként elsírta magát, csak sajnos nem elég ahhoz, hogy pozitívan írjak róla. A másik két jómadár számomra sokkal szerethetőbb, még ha tudom is, hogy az emberek szemszögéből nézve utálnom kellene őket.)
Titkos írta:Még ott az utolsó rész persze, de nem tudom, picit félek a mostani után, főleg, hogy fogalmam nincs, mi akart lenni ez az "Eren egykori haragját most a világ elpusztítására használja" szöveg a previewból. :shock: (Tippek: 1. Egy hülye metafora, amit nem szó szerint kell érteni, nem a tényleges világra, sőt, nem is a tényleges Falra vonatkozik. XD 2. Mivel a rész címe "Wall", esetleg fogja és leomlasztja a Sina falat, ezzel elpusztítva az emberek eddigi "békés világát". Ami egy baromság lenne mondjuk szvsz, de ha elborul az agya titánként, ki tudja, mit csinál. XD 3. Valami hülye anime original fordulat, amitől az ég óvjon mindegyikünket.)
Úúúú, ezt ne is említsd! O__O Amikor tegnap megnéztem a raw-ot, mondom, kelleni fog a felirat, mert lehet, hogy itt valamit nagyon félreértettem az előzetessel kapcsolatban. Sajnos nem, tényleg a világ elpusztítását említették, és ettől valahogy görcsbe rándult a gyomrom. Az anime original ending általában már a vége előtt 4-5 résszel elkezdődik, de nem szeretném, ha az utolsót barmolnák szét valami hülyeséggel. Amúgy maga az előzetes videó része nem mutatott semmi konkrétumot az utolsó részből, csak korábbi jeleneteket vágtak alá. Amúgy is, a mangában pont az volt a lényeg, hogy az Annie elleni harcnál már tudja irányítani az óriást, nem borul el az agya, ehhez képest tök mást sugalltak a végén. Nem szeretném, hogy a lezárásnál ez legyen a reakcióm: :wwall: Amúgy eszembe jutott még valami, ami még értelmet is nyerne, szóval nekem is van egy olyan tippem, hogy ez csak valami hülye metafora akart lenni. Az utolsó részt moziban is fogják vetíteni, és bízom benne, nem olyan szemetek a készítők, hogy az egész rajongótáborral kicsesszenek. (Ha mégis, akkor ki fog törni a Dózsa-féle parasztlázadás. XD)
Titkos írta:Aztán még két dolog zavart igazán: Az egyik az ezúttal számomra is erőltetettnek érződő shounen-elemek. Kissé fájt, hogy Erent az rántotta vissza a valóságba, hogy "a barátaim számítanak rám, harcolnom kell", miközben meg lehetett ezt volna oldani kevésbé klisésen is, pl. hogy amikor ráomlik az alagút, ösztönösen titánná változik, megvédve ezzel magát és "feltör" a törmelék alól. (Megjegyzem, ez baromi jól is nézett volna ki.) Vagy kikecmereg az alagútból, de látja, hogy Annie hogyan darálja továbbra is az embereket (ergo, hogy nála látszólag semmilyen lelki változást nem okozott a lebuktatás sem), illetve bevillannak neki a korábban megölt társai, és az ezek miatt feltörőd düh segítségével már ő is képes átalakulni. Esetleg még az is lehetett volna, hogy miután ráomlik a törmelék, végképp belátja, hogy Annie mennyire veszélyes és rászánja magát a harcra. Oké, félig ez utóbbi valósult meg, de mintha "túlshounenizálták" volna. ^^" Eren az epizód első felében még átváltozni sem képes, mert olyan bizonytalan, erre a rész végére már olyan "Gutts dühös!" eltorzult fejjel ordít, ami egyrészt már inkább röhejes volt, mint cool, másrészt kb. fizikai képtelenség is, már inkább hasonlított valami farkasemberre, mint egy dühös személyre, nem is beszélve arról a Dragonballosan dagadó érről a homlokán, jézusom... ^^" (És nem hiszem, hogy ez már a titán-átváltozás kezdete akart lenni, hiszen láttuk, hogy az szinte egy pillanat alatt következik be, másrészt Annie még akkor is eléggé emberinek nézett ki, amikor már szinte teljesen "benőtte" az óriás a rész elején. Sőt, ha belegondolunk, a "titán-pilóták" testileg meg sem változnak, csak "rájuk forr" a "titán-biopáncél" és össze vannak nőve vele, elvégre amikor Erent mutatják belülről, nincs eltorzulva, csak "körbeszövi" a titánhús. XD)
Ez a visszaemlékezik a halott társaira és anyjára benne volt, vagyis konkrétan ez indította el nála az átváltozást. Az alagutas megoldás nagyon jó lett volna, már csak azért is, mert a mangában szó szerint kirobban az alagútból, lazán áttöri a tetejét, mintha ott se lenne. Amúgy nagyon remélem, ezt a bekattanást nem valami manga foreshadowingnak szánták, hogy Eren végül teljesen el fogja veszíteni az önuralmát. >.< Eddig még nem történt ilyen, sőt egyre jobban megy neki az irányítás, szóval bizakodom. Olvastam olyan megjegyzést, hogy Erennek már meg se kellett magát harapnia, anélkül tudott átváltozni. Másfajta sérüléssel is elérheti, hogy elkezdődjön nála az átalakulás és az a szép darab törmelékdarab elég nagy sebet ejtett rajta. Na, de legalább nem csak nekem jutott eszembe Eren arckifejezéséről a Berserk. A 16. részben Erwin is érdekes fejet vágott, meg amikor a 20. részben kiadta a tűzparancsot, de a creepy feeling mellett nem éreztem furának. Belőlem ilyen "Jé, szia Guts, téged itt is lehet látni!" reakciót váltott ki. Erennek korábban is voltak bizonyos arckifejezései, olyanok is, amit az animébe nem tettek bele, de ezek valamennyire hozzátartoztak a karakteréhez. (Fentebb már említettem, hogy mégis elkezdtem olvasni a Berserk mangát, de nem előröl, hanem az Eclipse-től. Jelenleg a Lost Children arc-ot olvasom és abban már tényleg vannak nagyon brutális fejek. Ezzel kapcsolatban amúgy fogok a manga topicjába írni, mert nem minden állt még össze a fejemben és lehet, hogy mégis végig kéne normálisan olvasni az elejét is. A bevezetőt mondjuk elolvastam, de a Golden Age arc-ot nem volt kedvem, főleg mert kétszer is láttam animében. Nekem egyébként ez egy olyan manga, amin az egyik percben majdnem elhányom magam, aztán Puck hülyeségein meg fetrengek a röhögéstől. Btw, Puck a kedvencem, nekem tényleg "bármit" el lehet adni cuki karakterrel. XDDD ^^") Titán-biopáncél, ez tetszik. XDDD Igazad van, ez egy nagyon erős animés túlzás volt, hiszen a shifterek megmaradnak teljesen embernek, csak az óriástest izmai veszik körül őket, plusz mintha a gerincoszlopra lennének "felfűzve".
Titkos írta:Illetve ehhez kötődik a másik zavaró tényező is: elég sok eltúlzott, vagy éppen "quality" jelenet/fej/animáció volt ebben a részben. ^^" Oké, 1-2 is becsúszott korábban, de most szinte a rész fele ezekkel volt tele. (És nehogy félreértsétek, nem Mikasa durva arcára, vagy Hanji őrült fejére gondolok, mert azok teljesen rendben voltak. XD) Mikre gondolok itt? A már emlegetett Eren-fej mellett a végéről zavart még az, hogy pl. amikor átváltozott, olyan volt, mintha felülről csapna bele valami zöld villám. Ez eddig tudtommal nem így volt, hanem az átváltozás effektje volt csak ez a villámlás és az terjedt felfelé az égig, mivel az átváltozott személyből tör elő, nem pedig Zeusz beléjük csap és attól változnak át. XD Lehet, hogy apróság, de picit zavart. Persze ha én értettem félre és tényleg valami felhőkből jövő elektromos kisüléssel kezdődik a dolog, akkor szóljatok. XD Amikor a végén titánként megjelenik, az is olyan elnagyoltnak tűnt nekem, a szokásos bemosás is csak pár képkockáig volt látható, meg még éppen berakták a villogó szemű fejét (bár mintha régen ez is szebb lett volna...), aztán már csak távolról mutatták, hátha úgy nem tűnik fel, hogy kb. csak "odalökték" az epizód végére, mint cliffhangert, hogy aztán majd a következő részben animálják meg rendesen.
A "quality" fejek és jelenetek pont olyanok voltak, mint korábban a 13. részben. Ott is összedobták azt a sok mindent, és az apró részletekre már nem figyeltek. Itt mondjuk nem volt lila és kék színű kő, valamint "lassított" mozgás, szóval a kisebb rosszat kaptuk. BD-re valószínűleg át fogják rajzolni, ahogy pár spórolós jelenetet is az elején, pl. a 3. rész végén lévő jelenetet. A villámmal egyébként meg vagyok lőve, mert először én is fordítottnak láttam, a 360p-s verzióban. (Türelmetlen voltam és az első linket le is töltöttem, ami felkerült Nyaa-ra. Feltűnően gyorsan lejött, de nem foglalkoztam vele, örültem, hogy nem kell olyan sokat várnom rá. Kiderült, hogy egérmozi verzió volt, pixelháborúval, szóval várhattam a 720p-s raw-ra, hogy újra megnézzek pár jelenetet. ^^") Később viszont a kameramozgás miatt már kezdtem elbizonytalanodni, szóval fogalmam sincs, hogy "Zeusz csapott-e beléjük" vagy csak megkavart az átforduló animáció. A mangában csak fényjelenségként említik meg, ami kíséri az átváltozást, vagyis ehhez nem tudok érdemben hozzászólni. Titán-Eren a 21. részben is jóval kidolgozatlanabb volt, mint korábban, bár a mangához képest szerintem az anime verzió visszaesés volt minőség terén. A zöld szemű verzió a hörgéssel bennem igencsak mély nyomott hagyott, számomra félelmetesebbnek hatott, mint a női titán. :shock:
Titkos írta:Meg Junchival ellentétben nekem bejött ez a "pörög-forog a kamera, miközben ők repülnek" megoldás, viszont ebben az epizódban mintha ezt is "túlhasználták" volna, már sok volt a jóból, megpróbálták feltűnően nyakatekertre csinálni az egészet 1-2 jelenetben. Persze lehet ez sem zavarna ennyire, ha nem az utolsó két részről, meg úgy egyáltalán a sorozat utolsó csatájáról beszélnénk, így viszont elvárom, hogy ne a legvégén eresszenek már le, ha eddig végig aránylag jól vitték a dolgokat.
A "Kaleido Star" jelenet tetszett, nekem csak azzal volt bajom, ami már a Berserk movie-k esetén is bökte a csőrömet, vagyis a kamera lencséjére fröccsent vérrel. Szerencsére itt csak egyszer használták ezt a szerintük cool, szerintem pedig nem éppen korhű megvalósítást. Értem, hogy nagyon ott kellett magunkat érezni a csata közepében, de nem egy dokumentumfilmet néztünk. (A Berserk újrafeldolgozás ezért is húzott fel rendesen, mert ott elég sokszor éltek ezzel a megoldással.) Mikasa jelenetei pedig emlékeztettek Rivaille korábbi darálására, szóval nem véletlenül ő a 104. osztag legjobbja.
Titkos írta:Illetve kissé fura volt ez a "ha le akarod győzni az ellenségeidet, neked is el kell dobnod emberséged egy részét" tanulság. Persze az anime eddigi hangulatához teljesen illeszkedik, meg logikus is, sőt, még azt is értem, hogy ezzel szimplán azt akarták mondani, hogy "fogd már fel, hogy akit eddig a barátodnak gondoltál, az valójában az egyik legveszélyesebb ellenséged és harcolj!", csak ezt is elég furán kommunikálták a néző felé. ^^" Mikasa a rész első felében tökéletesen összefoglalta mindenféle felesleges sallang nélkül a tényeket, nem értem, miért kellett ehhez Erennek még egy kőomlás, meg Armin beszéde, hogy végre rászánja magát... ^^"
Nem nagyon akarom ismételni magam, de ez csak töltelék szál volt, nem canon, szóval persze, hogy furábban hatott a jó összefoglaló után. Amúgy a "horror sztori nem érhet véget jól" mondat nálam betalált, mivel a manga mostani állása alapján elgondolkoztam, hogy vajon viszonylagos happy enddel fog véget érni, vagy "sírni" fogok.
Titkos írta:Jean összes szereplése egész jó volt a mostani részben, de talán a legjobb mind közül, hogy saját szemével láthatta a Katonai Rendőrség inkompetenciáját. Ez nem tudom, benne volt-e a mangában is, de nagyon remélem, hogy igen. Főleg, hogy pont azt a mondatot mondta ki, amit itt már mi is jó párszor: "És én még hozzájuk akartam csatlakozni..." XD Ezzel újra szembesültünk azzal, hogy mennyit is változott a karaktere a sorozat eleje óta. (Szedem múltkor a legelső részeket a BD miatt és hihetetlen, hogy Jean milyen segg még az elején, így visszatekintve talán még meglepőbb volt, mint első nézésre, amikor még nem tudtam, hogy ennyire meg fog változni. XD)
Sajnos ez nem volt benne, szóval ez pont az anime originalhoz tesz hozzá egy jó jelenetet. Tetszett, hogy tényleg kimondta ezt, mert látta, hogy semmit nem tesznek a rendőrök, csak állnak és bámulnak. A közös akciózása Arminnal szintén jó volt, ez a két irányból "támadás" nekem nagyon bejött. Armin szóval tartotta és így Annie csak rá figyelt, Jean pedig megint célba vette a nyakszirtjét. Igaz, hogy nem sokat ért, de ez csak figyelemelterelés volt, vagyis pont azt akarták elérni, hogy Annie őket kövesse.
Titkos írta:A poénok. XD Ezekből is Jean-hoz kötődött az egyik, konkrétan, amikor Jaeger-nek nevezik, ő pedig felháborodva mondja, hogy soha ne hívják így többé. XD A másik meg Hanji, aki hozta a formáját, igazából most nem is rajta röhögtem, hanem a katona kommentjén, aki odaszólt neki, hogy eszelős a tekintete. :lol:
Az tényleg nagyon jó volt, meg amikor mondta, hogy "unom már ezt a beöltözősdit" és ledobta a parókát a földre. XD Hanji vicces is volt, meg ijesztő is. Amikor a női titán szeméhez nyomta a kardot és közölte, hogy majd ő fogja megenni, akkor picit megfagyott bennem a vér. o.O Voltak már fura jelenetei Hanji-nak, de ez mindenen túltett. Rivaille meg milyet beszólt már Nile-nak (aki amúgy a Katonai Rendőrság feje XD), hogy olyan üres feje van, mint az a puskacső. XDDD
Titkos írta:Illetve még valami beugrott: mi alapján gondolta Erwin, hogy pont ezzel a pár emberrel beszéli meg a dolgokat? Jó, oké, többen is be voltak avatva, hiszen látjuk, hogy sok "random Felderítő" is támadta Annie-t, nem is beszélve a civilnek álcázott katonákról, de a flashbackben azt láttuk, hogy csak a főszereplő trió, Rivaille, Jean, Erwin és egy számomra ismeretlen kari ül ott az asztalnál. Hogy lehet, hogy Erenék csapatából senki más nem volt ott, de még az "ős-Felderítők" közül is csak 2-3 személy? SPOILER: Már csak azért is kérdezem ezt, mert ugye a többi ember-titán is ott van a Felderítők között, ergo egyiküknek sem jutott fülébe az elfogás terve, hogy esetleg még időben értesítsék róla Annie-t?
Kiderül, ha elolvasod a mangát. XD Most nem a lustaság vezet, hanem később tényleg levezetik részletesen, hogy miért csak azok voltak beavatva, akik. Ez kb. olyan, mint az első tervnél, hogy Erwin csak azoknak mondta el a tervet, illetve Eren pontos tartózkodási helyét, akik túlélték az 5 évvel ezelőtti támadást. Na jó, segítek egy picit! ^^ Mivel sejtették, hogy lehet még más besúgó a 104. osztagban, ezért akik abból a kiképző csoportból csatlakoztak, direkt nem tudtak erről a tervről. Az ős-Felderítők közül meg páran az újoncokat őrzik.
Titkos írta:És még egy apróság, csak Mordályossal ezen "vitáztunk" a múltkor és nem hagy nyugodni a dolog, muszáj tudnom az igazat. XD Ugye láttuk az erdei epizódokban (XD), hogy Annie képes magához hívni a titánokat, sőt, asszem Rui-chan írta, hogy már valószínűleg a sorozat indulásakor is ő volt az, aki odagyűjtötte őket a Falhoz, hogy a Colossal támadása után egyből özönljenek befelé. Hanji is megjegyezte a mai részben, hogy "most nem fogod tudni magadhoz hívni őket, mint legutóbb". Szóval ez a része tény, Mordályossal a dolog mikéntjén vitázunk. XD Nekem volt egy olyan elméletem, hogy amolyan "méhkirálynősen" képes lehet parancsolni a buta óriásoknak, szóval az üvöltése az erdőben egyfajta segítségkiáltás volt, hogy "veszélyben az úrnőtök, védjétek meg!" és jelen esetben a "megvédés" a teste széttépése volt. (Ugye Sasha is olyasmit mondott, hogy "ez az üvöltés olyan volt, mint egy csapdába esett állat segélykiáltása".) Ugyanakkor Mordályos szerint nem tudja ennyire szervezetten irányítani őket, mindössze annyit tett, hogy jelezte a titánoknak a helyzetét, ők pedig elindultak felé, mint ahogy Titán-Eren első megjelenésekor is sorban rátámadtak, mert érezték a titánon belül az emberi irányítót. Ergo ez sem hülyeség, viszont nekem az volt a fura, hogy akkor a titánoknak ennyivel "ínycsiklandóbb" az ember-titán, mint a normál ember? Gondolok itt arra, hogy ameddig nem szólt nekik Annie, tökéletesen elvoltak azzal, hogy az erdő szélén a fákról próbálták lekapni az embereket, az üvöltés után azonban teljesen rámozdultak, még a rájuk támadó Felderítőkkel sem törődtek. (Trostnál is volt valami hasonló, mintha hirtelen mindegyikük Erenre fókuszált volna, bár erre már nem annyira emlékszem.) Szóval én ebből gondoltam, hogy nem szimpla jelzés volt az, inkább valami "parancs", ami felülírja az "emberevő ösztönüket". Plusz ott van az a tény is, hogy ha ennyire Annie-t akarták volna "kienni" az óriásból, akkor nem hiszem, hogy el tudott volna menekülni, hiszen annyi óriás gyűlt oda, hogy még a Felderítők is feladták a harcot. Ergo ez inkább tűnt nekem valamiféle mentőakciónak, ahol nem az volt a lényeg, hogy akár Annie-t, akár a női óriás testét megegyék, hanem hogy zavart keltsenek a helyszínen, amíg Annie kimászik és elmenekül. Egyébként is van egy olyan saját elméletem, hogy a titán-embereket a többi óriás nem igazán bántja, vagy legalábbis azok tudnak úgy hatni rájuk, hogy nem hogy nem fordulnak ellenük, de még minimális szinten irányíthatóvá is válnak, így követik őket, vagy ha kell, visszahívhatóak, stb. Hogy Erent miért akarta mindegyik kapásból megölni titántesben is, annak köze lehet ahhoz, hogy ő ugye nem egészen "hagyományos úton" (bármi is legyen az ebben az esetben XD) született "titánharcos", illetve ahhoz, hogy amint feltűnik a harcban, egyből elkezdi szétcsapni a fejüket, átütni a gyomrukat, stb. és talán valami minimális védekezési ösztön még a buta óriásokban is működik. XD Szóval aki olvasta a mangát és esetleg többet tud erről, az akár spoilerben is nyugodtan írja meg a gondolatait, hogy ő hogyan látja ezt a dolgot, érdekelne. :)
Fú, na most feladtad a leckét, mivel ezzel kapcsolatban nekem is csak elméleteim vannak! ^^" Addig én is eljutottam, hogy valamilyen szinten irányítani tudja az üvöltésével a buta óriásokat, de erre még a mangában sem tértek ki, hogyan működik konkrétan. Mordályossal értek egyet, hiszen az ember-titánok okosabbak, viszont a többiek csak ösztönből cselekednek, vagyis szerintem kizárt dolog, hogy "ésszel" ruházná fel őket a női titán üvöltése. Ja, amúgy nem csak én említettem azt, hogy valószínűleg Annie csalta oda a falhoz az óriásokat 5 évvel ezelőtt, hanem Armin is mondta. (Most én is ajánlgassam a K-on!-t? XDDD Bocsi. :dirr:) Egy kis manga spoiler, de a tartalma igen erős: A legutóbbi fejezetben Erwin odacsalta a páncélos titánhoz a sima óriásokat, és egyből rávetették magukat a shifterre, pedig jó pár katona volt a közelükben. Igaz, hogy az embereket is elkapkodták, de nagyon rámentek a páncélosra, Reiner kezdett alulmaradni velük szemben, pedig neki aztán óriásként még Erennél is brutálisabb fizikai ereje van. Mondjuk védenie kellett Bert-et, mert ő emberi alakban volt, ráadásul még Eren is náluk volt, szóval mondhatni "triplán ízletesnek hatottak". (Rossz poén, tudom. ^^") Azt már korábban is említettem, hogy szerintem az embereket a szaguk alapján találják meg, így tudta a második részben a házak közé elbújt nőt elkapni egy óriás. Az a tippem, hogy a shiftereknek más szaguk van. Azt rosszul értetted, Sasha azt mondta, hogy a női titán üvöltése a sarokba szorított, kétségbeesett vadállat üvöltésére emlékeztetett, akinek már nincs vesztenivalója, ergo feladott mindent. Vagyis szerintem Annie tényleg készen állt arra, hogy esetleg meghalhat, de még mindig jobb opciónak találta, mint az elfogást. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

Szerk.: TV vs. BD Aztarohadt...! O__O
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A vicces az, hogy a Naruto eleje nekem tetszett, egészen pontosan a Hullámok földje arc, amiben szerepelt Haku és Zabuza. Amikor először belenéztem az animébe, Naruto karaktere annyira idegesített, hogy pár rész után hagytam az egészet. Aztán egyik barátnőm mondta, hogy ő is így volt vele, de miután tovább nézte, megváltozott a véleménye. Gondoltam, miért is ne, adok még egy esélyt a sorozatnak. Az tényleg nagyon tetszett, valahogy Naruto hozzáállása is korrektebb lett, ráadásul mintha némi jellemfejlődést is láttam volna. A Chuunin vizsgás arc jó volt és sikerült megkedvelnem elég sok karaktert.
Nekem igazából már az elején sem, nagyon amatőr volt az egész, tele hibákkal, egyszer felhozott, de később soha elő nem vett dolgokkal, illetve olyan történeti szálakkal, amikről azt hitted, hogy "na, ebből majd lesz valami!", de semmi nem lett, jól elfelejtődött, vagy egy laza mozdulattal vágták el a szálat. A Hullám földjére sokan hivatkoznak úgy, hogy "na igen, itt mutatta meg először a sorozat, hogy milyen komoly is tud lenni", én meg csak néztem, hogy "Gutts" (Zabuzáról kb. rögtön ő ugrott be, nála van a Dragonslayer, csak azóta ementáli-stílusban kilyuggatta XD) és feminim meleg élettársa kapcsolatán kellene meghatódnunk, megspékelve az egészet egy hollywoodi sztorival, ahol a gonosz üzletember kiveti hálóját a szegény kis halászfalura (képzavar rulez XD), miközben a fiatal szomszéd srác bosszúra szomjazik, mert az apját Mr Maffiózó nyilvános lincselés közepette keresztre feszíttette anno. :dirr: ^^"

A Chuunin vizsga ehhez képest már valóban sokkal jobb, ha nagyon választanom kellene olyat, hogy "kedvenc Naruto arc", akkor talán ezt mondanám, de mondjuk nem mintha itt nem történtek volna baromságok, csak tényleg relatíve kevés, meg talán azóta sem sikerült Kishinek ilyen sok karaktert ennyire normálisan elosztva irányítani. Később ez is lesz az egyik nagy hibája, hogy bár a Chuunin arc alatt behoz vagy 8-10 új karaktert, de lehet többet is, később azonban ezekkel szinte semmit sem kezd, így az olyan néző, aki nem Team 7 fan, ráfázott, mert a többi karakter úgy szökőévente egyszer jelenik csak meg, épp annyi időre, hogy a nézők ne felejtsék el, hogy ő még a világon van. ^^"

Naruto minimálisan talán fejlődik, de engem az zavart, hogy továbbra is olyan random hülyeségeket képes csinálni, hogy az hihetetlen, illetve hogy Kishi úgy próbálta azért megtartani a karakter "lényegét", hogy sok idegesítő tulajdonságát azért sem változtatta meg. Pl. a Time Jump után az ember elvárna azért tőle valami minimális realitásérzéket, ehhez képest ugyanúgy nyomatja a "VISSZA KELL HOZNOM SASUKÉT!!!444" szövegét, mint legelső alkalommal, amikor először húzott el. Ráadásul ez az egész Sasuke-mánia nála már átváltozott valami beteges, önző megszállottsággá. Ugyan a mangaka, illetve Naruto úgy adja ezt elő, hogy ő a barátja és pusztán ezért akarja visszahozni, azonban ha az ember belegondol, rájön, hogy igazából Naruto saját magának akarna jót. Neki érdeke az, hogy Sasuke mindig vele legyen, hiszen ő szemmel láthatóan tökéletesen elvan N nélkül. Ugye már az elején is az volt, hogy közli vele Sasuke, hogy márpedig ő elmegy Orochimaruhoz és nincs rá mód, hogy lebeszélje erről, mire Naruto úgy reagál, hogy "akkor erőszakkal viszlek vissza!". Esküszöm, ez már olyan, mint egy szakítás, ahol az egyik fél képtelen felfogni, hogy vége van a dolognak és a másikat akár erőszakkal is próbálja maga mellett tartani. XD Jó, oké, itt még ott volt magyarázatnak, hogy Orochimarutól akarja megmenteni (annak ellenére, hogy Sasuke közölte, hogy egyáltalán nem zavarja, ha tőle kell tanulnia, ha ezért cserébe nagyobb erőt kap, de mindegy... XD), viszont miután a mangában lenyomja Orót és tényleg a saját útját kezdi járni, Naruto továbbra is megszállottja annak, hogy márpedig ő mindenképpen visszahozza. Sőt, még a saját jövőjét is elkezdi ennek alárendelni, ilyen szövegeket nyom, hogy: "Hogyan lehetne egy olyan ember Hokage, aki még a barátját sem képes megmenteni?" Aztán ezt fokozzák a továbbiakban, pl. konkrétan felröhögtem azon a fejezeten, amikor megérkezik a hír Konohába, hogy Sasuke megtámadta a Kagék gyűlését, mire Naruto habzó szájjal a földre zuhan, köhög, fuldoklik és Kakashi még be is mondja, hogy "Te jó ég, hiperventillál!" Neee, ez már nagyon szar... XDDDDDDD Aztán ennek volt a végső kicsúcsosodása, hogy amikor Sasuke megpróbálta megölni Sakurát, valamint leszúrta az egyik saját emberét is, Naruto szemei még ekkor sem nyíltak fel, helyette bedobott egy ilyen "Ha mi harcolunk, mindketten meg fogunk halni!" coolosnak szánt (de valójában csak idióta) szöveget. Komolyan, szerintem ez már kóros, mit kéne még szerencsétlen emógyereknek csinálnia, hogy Naruto ne a puszipajtásaként tekintsen rá? ^^" Nem mondom, hogy masszívan gyűlölje, de nem ártana, ha a valóságot venné figyelembe, valami yaoista álomvilág helyett, ami a fején belül játszódik. XD És oké, most valóban az egyik leghangsúlyosabb témát vettem elő a Narutóból, de vannak további mellékszálak, amik a legtöbb esetben hasonlóan "elmések". Szóval amikor már több volt az arcmarás a részemről, mint a röhögés, akkor döntöttem úgy, hogy ideje ezt dobni. XD
Rui-chan írta:Bleach viszont az alatt a százvalahány rész alatt számomra két kedvelhető karaktert termelt ki, akik canon szereplők voltak. (Az meg egy más kérdés, hogy a bounto filler arc majdnem jobban tetszett, mint előtte Rukia kiszabadítása.)
Azzal nekem amúgy sokáig nem is volt semmi komoly bajom, oké, totál nem fogott meg az sem, de messze nem tűnt ilyen inkonzisztens hülyeségnek, mint a Naruto. Sajnos azonban annyira el lett húzva, hogy már lassan "felzárkózik" Kubo Kishi mellé, érződik, hogy arcról-arcra csökken a színvonal. Szerintem a Bleach-et vagy a Soul Society arc végén kellett volna, lezárni, vagy ha ott nem lehetett, akkor esetleg még lepkeAizenig vihették volna és tökéletes lezárás lehetne, hogy Aizen lenyomásának az az ára, hogy Ichigo elveszti a shinigami-erejét, így a sorozat fő bonyodalma is megoldódik, ő pedig végre teljesen normális emberként élheti világát azokkal a szereplőkkel, akik elvileg főkarik lennének, csak a sok shinigami szereplő már teljesen a háttérbe szorította őket. (Orihime, Chad, stb.)
Rui-chan írta:Ha már a legrosszabb neverending shounen kategóriáról van szó, akkor nálam a Fairy Tail viszi a prímet. Volt "szerencsém" belekukkantani a mangába, ami a klisék mellett bűzlik a fanservice-től is.
Hajjaj... XD Oké, abból aztán végképp nem láttam túl sokat, így a sztoriról alig van fogalmam, de a canon manga és anime képek alapján én azon csodálkoztam, hogy relatíve kevés hentai doujin született belőle, mert ez a sorozat esküszöm olyan, mintha erre tervezték volna, legalábbis shounen kategórián belül mindenképp, már ha a háremcuccokat most leszámítjuk. XD Illetve van egy Gerard/Jellald/stb nevű kékhajú srác, az nem semmi, gyakorlatilag úgy lett a kedvenc karakterem, hogy kb. semmit nem tudok róla. XD Az viszont rémlik, hogy kb. arconként más oldalon áll, volt már agymosott főgonosz, megbánós antihős, aranyos gyerek, vezeklő-szenvedő bish, stb-stb. XD Biztos láttad már az ilyen chartokat. Na, Gerardról készült egy olyan, hogy az összes kockában ő van, csak éppen a manga más-más arcjából volt a kép és passzolt is rá. XD Szakadtam a röhögéstől. XD Meg hab volt a tortán, hogy Usteamen már mindenki hülyét kapott tőle és ilyen postok voltak, hogy: "Hahaha! Gerard él!" "NEEEEM!" XDDD
Rui-chan írta:De, ahogy tapasztalom a Naruto és a Bleach is bebizonyítja, hogy mindig van lejjebb. (Ha jól tudom Ichigo már lassan minden, csak nem ember. ^^" A Narutóban meg éppen biológia hadviselés folyik. XDDD)
Igen. ^^" Ichigo amúgy most jelenleg egy ember-shinigami-hollow-fullbring-quincy. :dirr: A Narutóban meg Kishi hű önmagához és mivel ő maga nyilatkozta egy interjúban, hogy mekkora nagy ötlet Hollywoodtól lopni, ezért most épp a divatos zombihullámot lovagolja meg és "Konoha of the dead"-et csinált a sztoriból. Mondjuk ha megjönnek a csillámvámpírok meg a shapeshifter-farkasemberek, akkor szóljon nekem valaki, mert értük visszatérnék a mangához. XDDD
Rui-chan írta:A Shingekibe meg azért helyezek nagy reményeket, mert a mangaka ugyan fiatal és ez az első munkája, azért látszik rajta, hogy próbálkozik értelmes háttérsztorit összehozni.
Igen, meg azért szerintem a Shingeki még így is helyből jobb sorozat, mint a fentebb említett másik három nekifutásból. XD
Rui-chan írta:Huh, ennek utána kell néznem, úgyis terveztem egy újranézést, miután kijött az utolsó epizód. Figyelni fogok erre, hogy mikor hangzik el a neve.
Mondjuk azért megesküdni nem mernék rá, szóval az is lehet, hogy nem az animéből tudom a nevét, hanem mondjuk Sankaku képtárában nézelődve tudtam meg, esetleg valamilyen fankommentből YouTube-on vagy más helyen. ^^" Az mindenesetre biztos, hogy ha az animében benne volt, akkor az első 13 rész valamelyikében, mert emlékszem, hogy a kőcipelős-tárgyalótermes részeknél olvastam el az Ilse's Journal-t és akkor már teljesen megdöbbentett Ymir neve, vagyis akkor már tudtam, hogy ki ő. Ha benne van az animében, akkor vagy még a kiképzés alatt, vagy ott hangzik el, amikor Christát szívatja, hogy "házasodjunk össze", de persze lehet, hogy máshol, passzolom, csak én úgy emlékeztem, hogy mondták a nevét. ^^"
Rui-chan írta:Egyetlen szerelmi szál kivételével egyik sincs megerősítve, hogy valós lenne. (Az is Ymir szerelme Christa iránt, de csak az egyik irányban igaz. Christa csupán barátnak tartja Ymir-t, semmi többet nem érez iránta.) Bár ott van még Reiner megjegyzése is, amikor feleségül akarta venni Christát, de ezt szerintem csak az adott szituáció miatt mondta, mert ő mentette meg őket azzal, hogy tett egy kerülőt az irányukba.
LOOOL. XD Az eddigiek alapján meg mertem volna esküdni, hogy Ymir ott csak zavarba akarta hozni és hogy a hardcore yuri-fanboyok csináltak belőle shipet, erre fel nem kiderül, hogy pont az ő kapcsolatuk az egyedüli canon? XD Reiner kommentjét én sem vettem komolyan, amúgy is visszatérő poén volt, hogy Christa több jelenetben is megmentőként tetszelgett, mire a delikvensek "istennőként" tekintettek rá. XD (Pl. az elején is volt egy hasonló, amikor kenyeret és vizet visz a hullafáradt Sashának. XD) Btw, ha már shipping: Sasha x Connie rulez! XD Folyton egy jelenetben mutatják őket, meg a BD részeket visszanézve ott vigyorogtam, hogy mindenki elsumákolta az edzést, de ők ketten még kamu kung-fu mozdulatokat is csináltak... XDDDD
Rui-chan írta:A címer pedig nem biztos, hogy Petráé volt, de nem is a halott társuké, mert a holttestét csak később szerezték vissza, akkor nem lett volna ideje Rivaille-nak azt levenni. Csak odaadott egy címert, ami emlékeztette őket a halott társaikra. Valószínűleg ezért is sírta el magát a katona, mert rájött, hogy a szívében tovább fog élni a barátja emléke. Mivel ez filler, ezért semmi biztosat nem lehet állítani, magát a mangakát kéne megkérdezni erről. XD Auruo pedig valami miatt nagyon utánozta Rivaille-t és nem hiszem, hogy csak Petra tiszteletére vágyott, hiszen azt amúgy is megkapta, mert régóta együtt dolgoztak.
Ja értem. :) Amúgy igen, Auruo utánzása így valóban jóval érthetőbb lenne, de bevallom, én gondoltam arra is, hogy pusztán csak azért próbálja Rivaille-t majmolni, mert ő cool, Auruo pedig szeretne cool lenni, mert az jó. XD Nem tudom, a Soul Eatert láttad-e, abban Black Star volt egy ilyesmi karakter. XD Semmi motivációja vagy oka nincs rá, ő mégis folyamatosan próbál iszonyat cool lenni, félistennek hiszi magát, noha közben mindenki más röhög ezen a hülyeségén. XD (Oké, az más kérdés, hogy neki tényleg voltak cool pillanatai, nem csak mondogatta magáról, de Auruo is ott volt azért a legjobb titánölők között, még ha Rivaille szintjét nem is érte el.) Szóval én ilyen egyszerű indokokra gondoltam Auruonál is, "cool for coolness sake". XD De persze a Petrás magyarázat tényleg logikusabb, szóval azt is el tudom fogadni.
Rui-chan írta:Egyébként emelem a nem létező kalapom a rendező előtt, számomra bebizonyította, hogy tud minőségi animét is kiadni a keze közül. A Trost arc időhúzása részemről maximálisan meg van bocsátva. Szépen dolgoztak, tényleg megérdemlik a dicséretet!
Igen, oké, most a legutóbbi résszel kissé elbénázta nálam a dolgokat, de igazából ez még nem annyira durva, csak a most vasárnapi lezárást el ne szúrja majd, mert azon sok múlhat...
Rui-chan írta:Érzem, hogy itt nem az lesz a lényeg, hogy van a "jó" és a "rossz" oldal, hanem árnyaltabb különbségek fognak kiderülni.
Remélem is amúgy, mert az ilyet szoktam díjazni. (Meg tényleg remélem, hogy majd valami értelmes indokkal jön elő, miért is állnak egyes emberek a titánok mellett.)
Rui-chan írta:Nem, a 9. rész canon volt, az egy side-story a mangában, Special Chapter: Lance Corporal Rivaille címen fut, de sok helyen egybe szokták rakni a 10. fejezettel. Az animében pedig simán belerakták a 9. rész elejére, egyébként jó helyre, mert történetileg tényleg ide ékelte be a mangaka Rivaille bemutatását.
Jaaa, értem, akkor végülis ezt is jól megoldotta a rendező.
Rui-chan írta:Biztos hiányzik a sok darálás, vérfröcsögés és lobogó csöcs. (Bocs, ez lehet erős volt… És természetesen tisztelet a kivételnek, mert valakinek szimplán az alap történet nem jön be.)
Hmm, jól érzem, hogy ezzel egy konkrét sorozatra utaltál? XD
Rui-chan írta:Titán-Annie darálását is soknak éreztem egy kicsit, még úgy is, hogy a legtöbb katona noname emberke volt. (Bár ez sem teljesen igaz, hiszen Armin és az osztagvezetője kapcsolatát kiemelték, vagyis már nem csak egy név volt a tömegben.) Nála viszont valamilyen szinten érthető, hiszen nem az emberek oldalán áll, hanem egy másik csoportén, vagyis totál nem érdekelte, hogy kit öl meg a küldetése teljesítése közben. (A sírás miatt gondolom, hogy elképzelhető, mélyen belül tényleg nem akarta ezt.)
Igen, szóval az tény, hogy Annie feltűnően darálta az embereket, de szerintem ott azért kellett az a rengeteg öldöklés, hogy látszódjon, hogy hiába ember által irányított titán, ugyanolyan veszélyes és könyörtelen, mint bármelyik random buta dög, sőt.
Rui-chan írta:Nem értettem, hogy azt a jelenetet minek változtatták meg ennyire. A mangában csak simán előjött a creepy mosolya, aztán már készült is megharapni a kezét. Az előzetes alapján pedig Eren x Annie ship gondolata merülhet fel, hiszen pont azért nem tud majd átváltozni, mert Annie-val kéne harcolnia. XD
Mondtam, hogy azokba a fejezetekbe van, hogy belenézek, amiken már túljutott az anime és mivel mondtátok, hogy az utóbbi két részben több változtatás is volt, ezért elolvastam kb. a 23-as rész elejétől a 24-es rész végéig az eseményeket. Annie röhögése amúgy így már kevésbé volt zavaró, mivel a gúnyos vigyor mellett a mangában is bevágott egy pszichopata fejet, még ha nem is kezdett kacagni. XD (A 24-es rész második fele viszont a manga után még jobban fájt, de erről majd akkor írok, ha arra reagálok.)
Rui-chan írta:Az vicces, hogy a parkour király csávót senki nem említette meg, pedig az is egy vicces jelenet volt. Lazán levetődött a tetőről, gurult egyet és úgy érkezett le a földre. XD
Az valahogy akkor annyira nem tűnt fel, de most figyeltem a 24-es rész elején és tényleg király volt. XDDD
Rui-chan írta:Ami engem nagyon meglepett, hogy Armin ilyen módon tudta manipulálni a történéseket, vagyis Annie-t simán rávette, hogy segítsen nekik, holott ő pont nem olyan típusú karakter, aki kockáztatná az állását mások miatt. Ha nem tudom, hogy az egész kamu, amit kitalált, lazán elhittem volna, amit mond, hogy Erent tényleg meg akarják szöktetni a bíróság elöl. Azért nem volt teljesen hihető, mert Annie ráhúzta a gyűrűt az ujjára, mintha sejtette volna, hogy szüksége lesz rá.
Elvileg valami minimális szimpátiát érez Armin iránt, azért sem ölte meg óriás alakban. Valszeg ugyanezért sikerülhetett rádumálnia a tervre, de persze Annie először még így sem akart kötélnek állni, csak amikor meghallotta, hogy Eren élete forog kockán (aki ugye valamiért fontos a shiftereknek), akkor ment bele végül. És igen, még így is felhúzta a gyűrűt, meg mondták is a mostani részben, hogy valószínűleg már az elején gyanút fogott, csak gondolom, ahogy ők is kíváncsiak voltak arra, hogy igazuk van-e és tényleg Annie-e az, őt meg az érdekelte, hogy jól sejti-e, hogy tényleg lebukott előttük.
Rui-chan írta:
Titkos írta:Btw, akkor jól értettem, hogy Annie elvette a halott Marcótól a 3D Gear-jét, azt használta, amikor megölte a két elfogott óriást, aztán a szemle előtt már nem volt ideje (vagy elfelejtette) a cuccot visszacserélni a sajátjára és Armin ekkor kezdett rá gyanakodni? Vagy hogy is volt ez pontosan és miért is volt ez akkora bizonyíték?
Nem egészen, de ez szerintem ki fog derülni a következő részből.
Ez sajnos továbbra sem derült ki igazán, Armin sem tudta, mi köze ennek Marco Gearjéhez. ^^"
Rui-chan írta:Vagyis a Shingekire is rávetítettem az előítéletemet és mivel hozzám a hype általában úgy jut el, hogy olvasok róla, ezért csak egy újabb cím volt, amit kinéztem magamnak. (Korábban ezért Titkos finoman, de lecseszett, amikor említettem a műfajjal szembeni apró ellenérzésemet.)
Fú, most nem emlékszem már, hogy pontosan mit írtam, de amúgy bocsi, ha lecseszésként jött le, szerintem az inkább csak ilyen általános fanyalgás akart lenni arról, hogy sokaknál a shounen, mint műfaj, tényleg a "rossz, gagyi, minden minőséget nélkülöző anime" szinonimájává vált, aminek valóban nem szoktam örülni, meg annak sem, ha valaki ilyen előítéletekkel áll neki 1-1 sorozatnak, de te legalább egyrészt adtál neki egy esélyt, másrészt el is nyerte a tetszésedet, ergo annyira azért még sincs nálad bebetonozva ez a fenti párhuzam, mint másoknál. :) Az meg a másik, hogy ha egy anime erényeit vagy hibáit emlegetjük, szerintem ez csak kisebb részben függ a műfajától és jóval nagyobb részben az alkotó kreatív hajlamaitól. Ergo valami nem attól lesz automatikusan jó vagy rossz, hogy mi a műfaja (az max csak kijelöl neki egy stílust/irányt), hanem hogy az alkotónak mennyire van használható ötlete, illetve mennyi energiát szándékozik a sorozatába ölni. (Ja, meg írtad, hogy nulla elvárásokkal ültél le a sorozat elé, ez még önmagában nem is baj, legalább kisebb eséllyel csalódsz. XD Baj akkor szokott lenni, amikor valaki úgymond "mínuszos" elvárásokkal ül le elé, vagyis a "kommerszebb" shounenek hibáit keresi egy jobb sorozatban is, aztán még bele is magyarázza őket. ^^")
Rui-chan írta:Amúgy visszagondolva, szerintem jó ötlet volt előre hozni ezeket a részeket, mert a Trost arc után még közölték volna, hogy most jön egy visszaemlékezés a kadét évekről, akkor szerintem a nézők 90%-a asztalt borított volna és hagyja a fenébe a sorozatot. Bár lehet, hogy rosszul látom, szóval nyugodtan meg lehet cáfolni.
Amúgy sanszos, ott a kőcipelés elhúzása miatt már amúgy is eléggé nyílt a bicska a fanok zsebében, ha még ezután beraktak volna egy 1-2 epizódos flashback sztorit, tuti egy csomóan akkor hagyták volna ott a sorozatot. ^^" Az a vicc, hogy ennyi rész után már érti az ember, hogy minek kellett bele az a rész is (pl. honnan ismerhetné Eren Annie harcmozdulatait, ha nem a kiképzésről?), de ott az elején még mindkét verzióban kissé hülyén jön ki.

Animés verzió előnyei:

-lineáris lesz a történet

-a néző kevésbé fogja időhúzásnak érezni, mintha flashbackként kerülne elő a sokadik részben

A manga verzió előnyei:

-akkor kapjuk meg flashbackként ezt az arcot, amikor már úgy-ahogy ismerjük a szakasz tagjait, így nem az jön le, mint ami nekem az anime elején, hogy hirtelen bedobtak 6-8 újabb szereplőt a semmiből, akiket eddig még sosem láttunk és most "meg kell őket szokni" gyorsan

-az időbeli ugrálás miatt néhány szereplő sorsa sokkal durvábban üt, pl. Marco halála, vagy Jean pálfordulása

Úgyhogy nincs "tökéletes verzió", igazából emberfüggő, hogy kinek melyik jön be jobban és ha valakinek olyanja van, mindkét verzióban találhat fanyalogni valót. ^^"
Rui-chan írta:OJ nekem azt mondta, lehet, hogy ha kijött végig, akkor megnézi, de neki nem ér annyit a sorozat, hogy hétről-hétre kövesse. Szóval elképzelhető, hogy látjuk még itt, vagy valamelyik általános animés topicba fog írni róla.
Na, ennek örülök, tényleg kíváncsi vagyok, hogy ha a végére ér, mit fog hozzá szólni. :) (Jó, sanszos, hogy ugyanazt, mint az elején, mivel amikor ő kiborult tőle, már eléggé felvette a sorozat a "szokásos stílusát", amitől ritkán szokott eltérni, de persze láttam én már olyat, hogy valakinek eleinte nem tetszett egy sorozat, de X rész után már igen, mert nézés közben "rákapott az ízére".)
Rui-chan írta:Egyébként elég sok időt szoktam tölteni egy-egy hozzászólás megírásával, általában ez pár órás kör...
Oké, akkor nem csak én vagyok így vele. XD
Hakuma Riyuichi írta:A kisregényekhez egyelőre nincs lelki energiám hozzászólni, meg én annyira nem is folytam bele a Shingekiőrületbe, de egy jóval korábbi hozzászólásban kihmoztam hogy Titkosnak kimaradt valami:
http://www.animefreak.tv/watch/shingeki ... jin-online én itt nézem, az alján megtalálhatod a chibishowt ::^_^::
Köszi, nagyon pihent, helyenként erőltetett, de azért vicces volt. XD
Rui-chan írta:Ez azért volt, mert kb. a felét kibővítették (itt nem használnám a filler szót, mert nem dumával töltötték ki, hanem akcióval), de a 22. résszel ellentétben nem sikerült olyan szépen összeszedni. Jó, bizonyos jeleneteknél éreztem azt a "Holy shit!" érzést, de ott motoszkál a tudatom hátsó részében, hogy bizony másképp is meg lehetett volna csinálni. Olyan érzésem volt, mintha az "unalmasabb" anime original jeleneteket valahogy jobban össze tudták volna rakni. Bár gondoltam, hogy indítok egy játékot, amiben meg kellett volna tippelni, hogy mi volt canon és filler, de most már mindegy, mert többet is fel fogom hozni az anime és a manga különbségeit. XD A második fele konkrétan egy jó hosszú kibővítés volt, kezdve az alagút ráomlásával Erenre, egészen az átváltozásig. A mangában ez úgy zajlott le, hogy Mikasa mondja, "Ez egy kegyetlen világ.", mire Eren beismeri, hogy az és ilyen "végleg lemondtam Annie-ról" arckifejezéssel beleharap még egyszer a kezébe, aztán átváltozik. Az pedig poén, hogy mennyire az "árral szemben mész", mivel MAL-on 90%-ban ilyen "OMG, DAT awesome episode!" kommenteket olvastam, erre meg látom, hogy neked nem tetszett annyira. :lol:
Fú, akkor most megnyugodtam, hogy nem a mangaka barmolta így szét, ellenkező esetben nagyot csalódtam volna. ^^" Így viszont egy picit még jobban is haragszom az anime rendezőjére, mivel én is úgy voltam a rész második felével, hogy oké, nem egy katasztrófa azért, de eddig olyan értelmesek voltak még filler jelenetek is (vagy legalábbis nekem tetszett mind a hazaút, mind a folyóparti konfrontáció a rendőrséggel), hogy nem hiszem el, hogy ha már húzni kellett valamivel az időt, akkor azt nem lehetett volna normálisabban megoldani. Persze a jó pontok még mindig ott vannak, pl. Jean szerepeltetése, viszont Erennel nagyon elbántak, leginkább ez a "ha le akarod győzni a szörnyeket, neked is szörnnyé kell válnod" tanulság fájt, ami nem csak totálisan mangaidegen volt, de szerintem az animébe sem passzolt bele az eddigi események alapján, hiszen mindig úgy mutatták be, hogy Eren még titánformában is próbálja megőrizni emberségét, illetve hogy pont azt kell megtanulnia, hogy ne dühből harcoljon, hanem normálisan, ésszel. A mangában sokkal jobban tetszett az a csendes, szomorú lemondás, ahogy felfogja, hogy Annie most már ellenség, aztán a kezébe harap, majd a pincéből feltörve már be is mos neki egyből. Szemben az animével, ahol előadták ezt a tipikus shounenes "ha felb*szom az agyamat, akkor vagyok a legerősebb, mert engem csak a düh motivál!"-klisét. Mondhatnám úgy is, hogy a manga megoldása jóval "Shingekisebb" volt és egyben be is mutatta, hogy azért már Eren sem az a hőbörgő kölyök, aki a sorozat eleje körül volt. Úgyhogy sajnálom, hogy így oldották meg, azt értem, hogy húzni kellett valamivel a részt, hogy a végére kerüljön az átváltozás, de biztos másképp is megcsinálhatták volna, mint hogy kliséket dobálnak be, meg "újrahasznosítanak" pár korábbi jelenetet a sorozatból. Egyébként abból is látszik, hogy ez most eléggé félrement, hogy a korábbi filler-betoldásokat meg sem tudtam különböztetni a canon jelenetektől, itt viszont érződött, hogy a rész teljes második felével nem stimmel valami. ^^" Btw, a MAL postos dicséretek is csak engem igazolnak szerintem: a rész második fele közelebb állt egy kommerszebb shounenhez, mint az igazi Shingeki-feelinghez, de persze a sok fanboy/fangirl az ilyesmit díjazza általában, nem az értelmet vagy következetességet, így nekik persze, hogy jobban bejött, hiszen "tele volt cool jelenetekkel" és ennyi már elég is a boldogságukhoz. (Én is láttam olyat, hogy ebből a fenti szörnyes idézetből máris szállóige lett egyes fankörökben... ^^")

Apropó, még egy fura dolog: nem volt az tiszta hülyeség Annie részéről az animében, hogy minden mozgó embert egyből üldözőbe vett, mintha valami mezei standard-titán lenne? ^^" Miért kergetné bármelyiküket is, amikor Eren ott lapul a lába alatt? Ha van esze, inkább megpróbálja minél hamarabb kiszedni, aztán elmenekül vele titánként. A mangában még érthető volt, hogy Mikasa és Armin egyszerre ugranak elő, ami átmenetileg meglepi Annie-t, de ott kb. pont ez is volt a cél, hogy egy percre elvonják a figyelmét, amíg Eren átváltozik. Itt meg Annie felváltva kergeti Armint, Jeant és Mikasát, közben a csapdába is belefut, stb. ^^" Azt már fel sem hozom, hogy ha Erenre ráomlott a szikla és ott feküdt eszméletlenül, ideális célpont lett volna Annie-nak. ^^"
Rui-chan írta:Mangaolvasóként én is valahogy a közepe felé lőttem volna be az átváltozást, ami meg is valósult volna, ha nem teszik bele a fentebb említett anime original jeleneteket. Azt nem mondom, hogy az egész második fele rossz volt a résznek, viszont örültem volna, ha már ebben az epizódban elkezdi gyepálni egymást a két titán. ^^" (Vagy lehet, hogy nagyon beleéltem magam a Berserk mangába, amit mégis elkezdtem olvasni és bizony megy benne a darálás, de erről majd később többet írok, hiszen te is hoztál belőle hasonlatot.) Így viszont bennem van egy olyan félelem, hogy Trost végéhez hasonlóan kb. az első felében túlesnek a harcon, majd onnan jön egy lezárás. Titán-Eren átváltozását valószínűleg a következő rész elején mutatni fogják, legalább is őszintén reménykedek benne. Azt bírtam, hogy mutatták a villámot, aztán a női titánt, majd jött... a macska! XDDD (Btw, már a HotD-ben is ott röhögtem, amikor a macska feküdt a kerítésen, és nem is érdekelte, hogy zombik vannak körülötte. Tudom, fontos részletet jegyeztem meg, de na... ^^" Szóval itt is ilyen "I don't give a f*ck!" macska volt, folyhatott mellette a vér, lazán elvolt magában. Lehet a rendező úrnak otthon van egy vagy több cicusa. XDDD) A végső ütés nekem tetszett, csak a cenzúra zavart, de remélhetőleg BD-re már kijavítják. Amúgy most is befigyelt Eren képessége, amivel meg tudja keményíteni a bőrét. Az épület pedig szépen összedőlt, plusz Annie repült jó pár métert, amit meg is érdemelt. (Azt légyszi nézzétek el, hogy Annie-ról nem nyilatkozom jókat, mert ő az, akit nem annyira kedvelek a shifterek közül! Akkor sajnáltam, amikor óriásként elsírta magát, csak sajnos nem elég ahhoz, hogy pozitívan írjak róla. A másik két jómadár számomra sokkal szerethetőbb, még ha tudom is, hogy az emberek szemszögéből nézve utálnom kellene őket.)
Ja igen, akartam is kérdezni, hogy mangaolvasóként te hogy látod, egyáltalán kellett bele ez az időhúzás most, vagy simán megcsinálhatták volna azt is, hogy már a rész felénél elkezdik a harcot és mondjuk azt nyújtják el egy picit jobban, vagy az utolsó részben még esetleg behozzák az új arc kezdetét mézesmadzag gyanánt, hogy abban is meglegyen a 25 résznyi műsoridő? A macskába akkor bele sem gondoltam, de így utólag tényleg poén. XD Egyébként könnyen lehet, hogy a a rendező macskamániás, vagy legalábbis van neki otthon, ha már ilyen "védjegy" lett az animéiben az "I don't give a fuck!"-macsek. XD (A Guilty Crown-ban nem szerepelt véletlenül? XDDD) Azon meg szerintem senki nem fogja felkapni a vizet, hogy nem bírod Annie-t, eddig nekem sem túl szimpatikus, bár nekem Ymir még nála is ellenszenvesebb eddig, pedig volt vagy három rövid jelenete az egész sorozat alatt, titánként pedig még nem is zúzott. XD Jó, az is benne van, hogy sejtésem szerint ő lesz a főkolompos a shifterek bandájában. Btw, ha már ijesztő titán-forma, az övé éléggé üt, már amennyit eddig láttam belőle... O_O Azok a cápafogak, brrr...
Rui-chan írta:Olvastam olyan megjegyzést, hogy Erennek már meg se kellett magát harapnia, anélkül tudott átváltozni. Másfajta sérüléssel is elérheti, hogy elkezdődjön nála az átalakulás és az a szép darab törmelékdarab elég nagy sebet ejtett rajta.
Ezzel viszont semmi bajom nem volt, hiszen ahogy írod, akkorra már ráomlott a fél alagút, plusz egy fakaró bele is fúródott, így talán csak akkor láttuk ennél is ramatyabb állapotban a sorozat folyamán, amikor az óriás gyomrában szenvedett fél karral és ugye még ott is át tudott változni, így ez a mostani részben sem volt hiba. Másrészt meg nem tudom ki írta ezt a megjegyzést, de ha figyelt volna, Annie is bemutatta épp az előző rész végén, hogy másképp is működik a dolog: a kézharapás nem jött neki össze, mire egyszerűen megszúrta magát a gyűrűből kiálló tűvel. (Sőt, a száját is azért kellett bekötni, mert akár egy nyelvelharapás is elég az átalakuláshoz. És most azon vigyorgok, hogy ha Auruo shifter lett volna, hányszor változott volna át emiatt véletlenül... XDDD Oké, sehányszor, mert a sérülés önmagában kevés, kell valami konkrét cél is és erős akarat, de azért vicces lett volna... XD)
Rui-chan írta:A villámmal egyébként meg vagyok lőve, mert először én is fordítottnak láttam, a 360p-s verzióban. (Türelmetlen voltam és az első linket le is töltöttem, ami felkerült Nyaa-ra. Feltűnően gyorsan lejött, de nem foglalkoztam vele, örültem, hogy nem kell olyan sokat várnom rá. Kiderült, hogy egérmozi verzió volt, pixelháborúval, szóval várhattam a 720p-s raw-ra, hogy újra megnézzek pár jelenetet. ^^") Később viszont a kameramozgás miatt már kezdtem elbizonytalanodni, szóval fogalmam sincs, hogy "Zeusz csapott-e beléjük" vagy csak megkavart az átforduló animáció. A mangában csak fényjelenségként említik meg, ami kíséri az átváltozást, vagyis ehhez nem tudok érdemben hozzászólni.
Így újranézve már nekem is úgy tűnt, hogy csak a kamera pörgése-forgása zavart meg, viszont most meg Annie átváltozását láttam olyannak, mintha az égből csapna bele valami. XD
Rui-chan írta:Titán-Eren a 21. részben is jóval kidolgozatlanabb volt, mint korábban, bár a mangához képest szerintem az anime verzió visszaesés volt minőség terén.
Picit valóban ott is látszott, főleg, amikor futott Annie felé és elölről mutatta a kamera, az elég "érdekes" látvány volt, de mivel az epizód többi része teljesen rendben volt, ott ezt még elnéztem, kis hibák beleférnek. XD
Rui-chan írta:A "Kaleido Star" jelenet tetszett, nekem csak azzal volt bajom, ami már a Berserk movie-k esetén is bökte a csőrömet, vagyis a kamera lencséjére fröccsent vérrel. Szerencsére itt csak egyszer használták ezt a szerintük cool, szerintem pedig nem éppen korhű megvalósítást. Értem, hogy nagyon ott kellett magunkat érezni a csata közepében, de nem egy dokumentumfilmet néztünk. (A Berserk újrafeldolgozás ezért is húzott fel rendesen, mert ott elég sokszor éltek ezzel a megoldással.) Mikasa jelenetei pedig emlékeztettek Rivaille korábbi darálására, szóval nem véletlenül ő a 104. osztag legjobbja.
A "Kaleido Star" amúgy nekem is, persze bele lehetne kötni, hogy megcsinálhatnának-e egy olyat a valóságban mondjuk anélkül, hogy a kilőtt kábeleik összeakadnának, de így animében nagyon jól nézett ki és szerintem nem volt hülyeség, hogy másképp is kihasználják a levegőben a mozgásukat, nem csak mindig "csáklyát kilő, aztán repül, illetve jobbra-balra forog". XD Bevallom, nekem ez a "kamerára fröccsenő vér" jelenet vagy fel sem tűnt, vagy nagyon gyorsan elfelejtettem, én nem vagyok rá annyira allergiás, amíg nem használják agyon. XD Mikasa tényleg jól nyomta, amikor Annie a markába kapta, már néztem, hogy mi a fene történik, de szó szerint ügyesen kivágta magát. XD
Rui-chan írta:Nem nagyon akarom ismételni magam, de ez csak töltelék szál volt, nem canon, szóval persze, hogy furábban hatott a jó összefoglaló után. Amúgy a "horror sztori nem érhet véget jól" mondat nálam betalált, mivel a manga mostani állása alapján elgondolkoztam, hogy vajon viszonylagos happy enddel fog véget érni, vagy "sírni" fogok.
Na igen, így a mangába való belelesés után már én is megértettem, miért volt olyan fura ez az egész, fentebb le is írtam, szóval én sem kezdem újra. ^^" Az a mondat viszont valóban találó volt és igen, ezzel már előrevetítette a sztori végét is. Ugye korábban írtam, hogy hangulatilag nem lepődnék meg, ha nem full happy end lenne a vége, vagy akár megjátszanák azt, hogy mivel Eren azt mondta, hogy minden titánt meg fog ölni, ezért nem csak a butákat, hanem a shiftereket is kinyírják, végül pedig saját magával is végez. A másik, kíméletesebb megoldás, ha kiderül, hogy annak a szérumnak, amit a fater beadott Erennek, van valami ellenanyaga, amit ha beadnak a shiftereknek, többé nem tudnak titánná változni. Így az óriást valóban "kiölik" belőlük, nekik azonban emberként nem feltétlenül kell meghalniuk. (Már ha ők is szérum miatt változnak át, mint Eren, nem pedig valami más módon, bár én már mindenféle elméletet gyártottam, még azt is, hogy ez náluk veleszületett képesség, genetikai mutáció. XD Sőt, Mordályosnak volt egy szintén egész érdekes ötlete: mi van, ha létezik egy másik fallal körbevett város és a shifterek onnan szivárogtak be? Ezt az endingből vezette le részben, ahol ugye először két ellenséges embersereget mutatnak, majd később már ember vs titán harcokat. Vagy akár a "standard titánok" is lehettek egy másik város teljes lakossága, akikből olyan "szuperkatonákat" akartak faragni, mint a shifterek, csak a legtöbb kísérlet félresikerült és lett belőlük ilyen buta, minden emberre ösztönből rátámadó szörny.)
Rui-chan írta:Rivaille meg milyet beszólt már Nile-nak (aki amúgy a Katonai Rendőrság feje XD), hogy olyan üres feje van, mint az a puskacső. XDDD
Igen, az is poén volt, bár nekem arról inkább az jutott eszembe, hogy "ez az Rivaille, okos dolog még inkább hergelni őket, miközben vagy hatan fogják rátok a puskát, ráadásul te már így is sérült vagy". ^^" XD
Rui-chan írta:Kiderül, ha elolvasod a mangát. XD Most nem a lustaság vezet, hanem később tényleg levezetik részletesen, hogy miért csak azok voltak beavatva, akik. Ez kb. olyan, mint az első tervnél, hogy Erwin csak azoknak mondta el a tervet, illetve Eren pontos tartózkodási helyét, akik túlélték az 5 évvel ezelőtti támadást. Na jó, segítek egy picit! ^^ Mivel sejtették, hogy lehet még más besúgó a 104. osztagban, ezért akik abból a kiképző csoportból csatlakoztak, direkt nem tudtak erről a tervről. Az ős-Felderítők közül meg páran az újoncokat őrzik.
Ja oké, ha kiderül később a mangából, akkor semmi gond.

Az elméletre köszi a választ, akkor ezek szerint neki volt igaza. (Ez a post már így is olyan hosszú lett, hogy nem idézhetek be mindent, örülök, ha az emotikonok száma, vagy akár maga a karakterszám nem fogja meghaladni a megengedettet. XD) Illetve volt még egy másik témánk, bár azzal kapcsolatban egyetértettünk, szóval csak azért hozom fel, hogy lássam, te mit gondolsz róla: Amikor Eren először változott át, akkor még szerinted is inkább csak ösztönből ütötte az óriásokat és nem is fogta fel igazán, hogy mi történik vele? Csak azért, mert azóta tapasztaltuk, hogy amikor "vezeti" az óriást, még akkor is teljesen magánál van és lereagálja az eseményeket, pl. a kőcipelésnél megjegyezte magában, hogy Mikasáék húzzanak a talajszintről, mert az óriások meg fogják őket enni, vagy pl. most vissza tudott emlékezni arra, hogy amikor Annie-Titánnal harcolt, az milyen fogásokat alkalmazott. Ellenben a legelső ilyen alkalommal pl. teljesen figyelmen kívül hagyta Mikasát, miután pont leütötte az őt megtámadó titánt, nem rakta fel őt mondjuk egy ház tetejére, ahol azért mégis nagyobb biztonságban lett volna, hanem rögtön ment a következő óriás felé. Ráadásul amikor már kiszedték a titántestből és ott voltak Kőagy előtt, még akkor is azt mondogatta magának, hogy "meg fogom ölni mindet!", mintha valami transzban lenne.

Ja, még annyit, hogy azt a K-ON-os megjegyzésemet azért Mordályos meg te is kissé félreértettétek. XD Nem azt mondom, hogy aki egyetlen mozzanatot is elfelejt a 25 rész során, az valami hülye, aki nem méltó arra, hogy ezt a sorozatot nézze. Ilyen bárkivel előfordulhat. Ellenben ha nekiáll a saját figyelmetlenségét az anime hibájának felróni, illetve egy olyan dolgot nem vesz észre, amire kb. 4-5 epizódonként visszautalnak ("Annie csak azután tudta meg, hogy Eren titánná tud változni, miután már csatlakozott a rendőrséghez", ugye ez volt az alapmondat, amire írtam a K-ON-os beszólást), akkor tényleg nem tudom, hogy mégis mennyire figyel oda nézés közben úgy általában... ^^"
Rui-chan írta:Szerk.: TV vs. BD Aztarohadt...! O__O
Látom, dolgoznak a srácok, helyes... XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2013.09.24. 23:44-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Amikor Eren először változott át, akkor még szerinted is inkább csak ösztönből ütötte az óriásokat és nem is fogta fel igazán, hogy mi történik vele?
Csak hogy belekontárkodjak a beszélgetésetekbe, nekem az volt a gyanum, hogy lazán azt hitte, hogy álmodik. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
Titkos írta:Amikor Eren először változott át, akkor még szerinted is inkább csak ösztönből ütötte az óriásokat és nem is fogta fel igazán, hogy mi történik vele?
Csak hogy belekontárkodjak a beszélgetésetekbe, nekem az volt a gyanum, hogy lazán azt hitte, hogy álmodik. XD
Nem "kontárkodsz bele", nyugodtan bárki hozzászólhat. :wink: Ami nagyon off lenne, azt úgyis megbeszéljük Ruival PM-ben, szóval nem csak egymásnak írjuk a topicban lévő novellákat, most is csak azért intéztem hozzá a kérdést, mert ő az egyetlen, akiről biztosan tudom, hogy olvassa a mangát és a legfrissebb fejezetnél jár mindig, így nyilván az ilyen fan tudja a legtöbb infót a sorozatról, de attól még bárki válaszolhat, elméletek is jöhetnek nyugodtan. XD Egyébként meg nem is írtál hülyeséget, végülis amikor másodjára a kőcipelés elején nem tudott magáról, akkor is olyan volt, mint aki "alszik" és Armin "ébresztette fel", szóval lehet, hogy legelső alkalommal még tényleg valami álomnak élte meg az egészet.

Edit: Oké, nem csak nekem jutott eszembe... XDD Amikor Mikasa mondta, hogy "talán az érzéseid tartanak vissza?" vagy mi, azt persze úgy kellett érteni, hogy mégis csak egy szakaszban voltak és évekig ismerte Annie-t, meg amit Mariko írt, hogy mindketten shifterek, de Mikasa egyszerűen olyan fejet vágott, miközben beszélt, hogy nekem is átfutott az agyamon, hogy lehet ő meg erre gondolt. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Nekem igazából már az elején sem, nagyon amatőr volt az egész, tele hibákkal, egyszer felhozott, de később soha elő nem vett dolgokkal, illetve olyan történeti szálakkal, amikről azt hitted, hogy "na, ebből majd lesz valami!", de semmi nem lett, jól elfelejtődött, vagy egy laza mozdulattal vágták el a szálat. A Hullám földjére sokan hivatkoznak úgy, hogy "na igen, itt mutatta meg először a sorozat, hogy milyen komoly is tud lenni", én meg csak néztem, hogy "Gutts" (Zabuzáról kb. rögtön ő ugrott be, nála van a Dragonslayer, csak azóta ementáli-stílusban kilyuggatta XD) és feminim meleg élettársa kapcsolatán kellene meghatódnunk, megspékelve az egészet egy hollywoodi sztorival, ahol a gonosz üzletember kiveti hálóját a szegény kis halászfalura (képzavar rulez XD), miközben a fiatal szomszéd srác bosszúra szomjazik, mert az apját Mr Maffiózó nyilvános lincselés közepette keresztre feszíttette anno. :dirr: ^^"

A Chuunin vizsga ehhez képest már valóban sokkal jobb, ha nagyon választanom kellene olyat, hogy "kedvenc Naruto arc", akkor talán ezt mondanám, de mondjuk nem mintha itt nem történtek volna baromságok, csak tényleg relatíve kevés, meg talán azóta sem sikerült Kishinek ilyen sok karaktert ennyire normálisan elosztva irányítani. Később ez is lesz az egyik nagy hibája, hogy bár a Chuunin arc alatt behoz vagy 8-10 új karaktert, de lehet többet is, később azonban ezekkel szinte semmit sem kezd, így az olyan néző, aki nem Team 7 fan, ráfázott, mert a többi karakter úgy szökőévente egyszer jelenik csak meg, épp annyi időre, hogy a nézők ne felejtsék el, hogy ő még a világon van. ^^"

Naruto minimálisan talán fejlődik, de engem az zavart, hogy továbbra is olyan random hülyeségeket képes csinálni, hogy az hihetetlen, illetve hogy Kishi úgy próbálta azért megtartani a karakter "lényegét", hogy sok idegesítő tulajdonságát azért sem változtatta meg. Pl. a Time Jump után az ember elvárna azért tőle valami minimális realitásérzéket, ehhez képest ugyanúgy nyomatja a "VISSZA KELL HOZNOM SASUKÉT!!!444" szövegét, mint legelső alkalommal, amikor először húzott el. Ráadásul ez az egész Sasuke-mánia nála már átváltozott valami beteges, önző megszállottsággá. Ugyan a mangaka, illetve Naruto úgy adja ezt elő, hogy ő a barátja és pusztán ezért akarja visszahozni, azonban ha az ember belegondol, rájön, hogy igazából Naruto saját magának akarna jót. Neki érdeke az, hogy Sasuke mindig vele legyen, hiszen ő szemmel láthatóan tökéletesen elvan N nélkül. Ugye már az elején is az volt, hogy közli vele Sasuke, hogy márpedig ő elmegy Orochimaruhoz és nincs rá mód, hogy lebeszélje erről, mire Naruto úgy reagál, hogy "akkor erőszakkal viszlek vissza!". Esküszöm, ez már olyan, mint egy szakítás, ahol az egyik fél képtelen felfogni, hogy vége van a dolognak és a másikat akár erőszakkal is próbálja maga mellett tartani. XD Jó, oké, itt még ott volt magyarázatnak, hogy Orochimarutól akarja megmenteni (annak ellenére, hogy Sasuke közölte, hogy egyáltalán nem zavarja, ha tőle kell tanulnia, ha ezért cserébe nagyobb erőt kap, de mindegy... XD), viszont miután a mangában lenyomja Orót és tényleg a saját útját kezdi járni, Naruto továbbra is megszállottja annak, hogy márpedig ő mindenképpen visszahozza. Sőt, még a saját jövőjét is elkezdi ennek alárendelni, ilyen szövegeket nyom, hogy: "Hogyan lehetne egy olyan ember Hokage, aki még a barátját sem képes megmenteni?" Aztán ezt fokozzák a továbbiakban, pl. konkrétan felröhögtem azon a fejezeten, amikor megérkezik a hír Konohába, hogy Sasuke megtámadta a Kagék gyűlését, mire Naruto habzó szájjal a földre zuhan, köhög, fuldoklik és Kakashi még be is mondja, hogy "Te jó ég, hiperventillál!" Neee, ez már nagyon szar... XDDDDDDD Aztán ennek volt a végső kicsúcsosodása, hogy amikor Sasuke megpróbálta megölni Sakurát, valamint leszúrta az egyik saját emberét is, Naruto szemei még ekkor sem nyíltak fel, helyette bedobott egy ilyen "Ha mi harcolunk, mindketten meg fogunk halni!" coolosnak szánt (de valójában csak idióta) szöveget. Komolyan, szerintem ez már kóros, mit kéne még szerencsétlen emógyereknek csinálnia, hogy Naruto ne a puszipajtásaként tekintsen rá? ^^" Nem mondom, hogy masszívan gyűlölje, de nem ártana, ha a valóságot venné figyelembe, valami yaoista álomvilág helyett, ami a fején belül játszódik. XD És oké, most valóban az egyik leghangsúlyosabb témát vettem elő a Narutóból, de vannak további mellékszálak, amik a legtöbb esetben hasonlóan "elmések". Szóval amikor már több volt az arcmarás a részemről, mint a röhögés, akkor döntöttem úgy, hogy ideje ezt dobni. XD
Na, azért azoknál még mindig jobban jártál, akik az elején kedvelték. Van egy Naruto rajongói köröm, akikkel ki szoktuk a tárgyalni az aktuális manga fejezeteket. Még régebben ismertem meg őket, aztán azóta valahogy összeragadtunk és még Conon is szoktunk találkozni, már amikor hajlandók odatolni a képüket AL pultjához, mert én nem mehetek el onnan. Minket tényleg lehetett volna Narutardnak hívni, viszont az utóbbi egy-másfél évben nem volt olyan manga fejezet, amiről pozitívan nyilatkoztunk volna. Gondolom érzed, hogy mekkora változás ez a kezdetekhez képest. ^^" Már mindenki eljutott arra a szintre, hogy beismerte Kishi egyértelműen a pénz miatt csinálja az egészet, totál nem érdekli, ha ellentmond magának akár egy héttel későbbi fejezetben.

Akkor még nem ismertem a Berserket, szóval Zabuza nem tudott rá emlékeztetni. Haku-t kedveltem, főleg, amikor rózsaszín kimonoban találkozott Narutoval, aki megjegyezte, hogy csinosabb, mint Sakura. Persze előtte Haku közölte vele, hogy igazából fiú. XDDD A Víz országát viszont sikerült megkedvelnem, mert a Zabuza-Haku páros előrevetítette, hogy itt nem csak naiv, szivárványt prédikáló emberek laknak, akik a világbékére vágynak. :dirr: Nem mellesleg Haku olyan szép sündisznót csinált Sasukéból, hogy öröm volt nézni. (Á, dehogy utálom Sasukét... csak megfojtanám egy kanál vízben! XDDD)

A sok új karakter közül jó párat megkedveltem, de abban igazat adok, hogy sajnos később jól eltűntek a süllyesztőben, aztán az animében még visszahozták őket a filler időszakban, csakhogy az semmit nem ért. A Shippuuden után mintha igyekezett volna másokra is koncentrálni, bár erre nem esküszöm meg, annyira nem ragadtak meg bennem a fejezetek. Meg úgy összességében a többi országra is elfelejtett rápillantani, jó példa erre, hogy az 5 kagéból elég sok ideig csak kettőt ismertünk. Ez az egész háborúsdi azért is ébresztett bennem némi reményt, mert azt hittem, hogy végre minden ország megkapja a megérdemelt figyelmet. Ehhez képest mindig Naruto nyavalygását kellett elviselnem, amikor sokkal több mindent lehetett volna kezdeni az új felállással. (Az értelmetlen karakterhalálokról pedig ne is beszéljünk...) A vicc az, hogy sokáig on-hold-ra tettem a mangát, aztán az Egy Akatsukis Élete nevű paródia hozta vissza a kedvemet. Jó, kicsit túloztam, de annyira legalább megembereltem magam, hogy folytattam tovább.

Nálam már ott bukott az egész Sasuke szál, hogy kifejezetten rühelltem, tehát az sem zavart volna, ha soha az életben nem látjuk viszont a mangában. Az elején még megértettem, mert akkor csak egy furán erőltetett kapcsolat volt közte és Naruto között, de utána tényleg megváltozott a helyzet. Naruto meg mintha nem nőtt volna fel az évek során, a mellékkarakterek annyit változtak és a legtöbbjük jó irányba, tehát pont a főszereplőt volt hülyeség ugyan olyannak meghagyni. Mivel ez Shingeki topic, ezért akaratlanul is párhuzamba hozom Erent és Narutót. Míg előbbi sikeresen kilépett az igazi emós korszakából (az teljesen rendben van részemről, hogy látunk rajta érzelmeket), addig a utóbbi megragadt a gyerek énjénél. (Arról nem is beszélve, hogy Naruto már idősebb, mint Eren... >__>)

Egyébként meglepően sokat tudsz a Narutóról, meg is lepődtem, de így egyáltalán nem tudok beléd kötni. Persze nem is akarok, szóval ez mind egy régi Naruto-fan meglátása volt, aki kiábrándult a sorozatból. ^^" A régebbi részeket néha szoktam védeni, viszont mértékkel, hiszen sosem tartottam tökéletes darabnak, csak kezdő animés koromban elszórakoztatott.
Titkos írta:Hajjaj... XD Oké, abból aztán végképp nem láttam túl sokat, így a sztoriról alig van fogalmam, de a canon manga és anime képek alapján én azon csodálkoztam, hogy relatíve kevés hentai doujin született belőle, mert ez a sorozat esküszöm olyan, mintha erre tervezték volna, legalábbis shounen kategórián belül mindenképp, már ha a háremcuccokat most leszámítjuk. XD Illetve van egy Gerard/Jellald/stb nevű kékhajú srác, az nem semmi, gyakorlatilag úgy lett a kedvenc karakterem, hogy kb. semmit nem tudok róla. XD Az viszont rémlik, hogy kb. arconként más oldalon áll, volt már agymosott főgonosz, megbánós antihős, aranyos gyerek, vezeklő-szenvedő bish, stb-stb. XD Biztos láttad már az ilyen chartokat. Na, Gerardról készült egy olyan, hogy az összes kockában ő van, csak éppen a manga más-más arcjából volt a kép és passzolt is rá. XD Szakadtam a röhögéstől. XD Meg hab volt a tortán, hogy Usteamen már mindenki hülyét kapott tőle és ilyen postok voltak, hogy: "Hahaha! Gerard él!" "NEEEEM!" XDDD
Az animét tervezem megnézni, aztán majd kiderül, hogy bírni fogom-e idegileg. Junchi elég hamar feladta, ha jól emlékszem. ^^" Amúgy a legtöbb helyen az egekbe magasztalják és sokkal jobbnak tartják a Narutonál és Bleach-nél. Lehet, hogy tényleg így van, átfogóbb képet nem tudok róla mondani, csak az alapján a pár oldal alapján nyilatkoztam. Azt a baj, hogy a 175 rész elég ijesztő, a Narutot ugyan ledaráltam (mind a 220 részt, a fillereket is - I'm a hero!), viszont a LoGH-on kívül más hosszú sorozatba nem merek belevágni. Igen, ismerem ezt a fajta chartot, a legelsőt pont a Doctor Who-ból láttam. ^^
Titkos írta:Igen. ^^" Ichigo amúgy most jelenleg egy ember-shinigami-hollow-fullbring-quincy. :dirr: A Narutóban meg Kishi hű önmagához és mivel ő maga nyilatkozta egy interjúban, hogy mekkora nagy ötlet Hollywoodtól lopni, ezért most épp a divatos zombihullámot lovagolja meg és "Konoha of the dead"-et csinált a sztoriból. Mondjuk ha megjönnek a csillámvámpírok meg a shapeshifter-farkasemberek, akkor szóljon nekem valaki, mert értük visszatérnék a mangához. XDDD
Pfff... :lol: Még mindig követem a Naruto mangát, szóval ha valami ilyesmit látok, akkor mindenképpen szólni fogok. Legrosszabb esetben csak simán közlöm, hogy ennyi hülyeséget már én sem bírtam és dobtam. XD
Titkos írta:Mondjuk azért megesküdni nem mernék rá, szóval az is lehet, hogy nem az animéből tudom a nevét, hanem mondjuk Sankaku képtárában nézelődve tudtam meg, esetleg valamilyen fankommentből YouTube-on vagy más helyen. ^^" Az mindenesetre biztos, hogy ha az animében benne volt, akkor az első 13 rész valamelyikében, mert emlékszem, hogy a kőcipelős-tárgyalótermes részeknél olvastam el az Ilse's Journal-t és akkor már teljesen megdöbbentett Ymir neve, vagyis akkor már tudtam, hogy ki ő. Ha benne van az animében, akkor vagy még a kiképzés alatt, vagy ott hangzik el, amikor Christát szívatja, hogy "házasodjunk össze", de persze lehet, hogy máshol, passzolom, csak én úgy emlékeztem, hogy mondták a nevét. ^^"
Oks, ennek utána fogok nézni. A Christás jelenetnél nem mondták a nevét, azt megnéztem, amikor említetted. A kiképzésnél talán mondhatták, majd figyelni fogom. Amúgy már én is tudtam korábban a nevét, de csak a Shingeki wikia oldal miatt, ahol már mindenkinek van külön profilja.
Titkos írta:LOOOL. XD Az eddigiek alapján meg mertem volna esküdni, hogy Ymir ott csak zavarba akarta hozni és hogy a hardcore yuri-fanboyok csináltak belőle shipet, erre fel nem kiderül, hogy pont az ő kapcsolatuk az egyedüli canon? XD Reiner kommentjét én sem vettem komolyan, amúgy is visszatérő poén volt, hogy Christa több jelenetben is megmentőként tetszelgett, mire a delikvensek "istennőként" tekintettek rá. XD (Pl. az elején is volt egy hasonló, amikor kenyeret és vizet visz a hullafáradt Sashának. XD) Btw, ha már shipping: Sasha x Connie rulez! XD Folyton egy jelenetben mutatják őket, meg a BD részeket visszanézve ott vigyorogtam, hogy mindenki elsumákolta az edzést, de ők ketten még kamu kung-fu mozdulatokat is csináltak... XDDDD
Ez valóban érdekes, de ez a manga amúgy sem a szerelmi kapcsolatokról szól. XD (Bár az újabb manga fejezetekben utaltak egy újabb párra, viszont ezt kicsit nehezen vette be a gyomrom.) Reiner meg amúgy is szeret poénkodni. :lol: Christa a 104. osztag angyala és istennője, mert kis törékeny lány, ráadásul szőke haja és kék szeme van. ^^ Sasha és Connie tényleg nagyon viccesek együtt, mindketten a kissé idióta kategóriába esnek, szóval még össze is illenének. XD Azok a kung-fu mozdulatok nagyon tetszettek, aztán megint Connie szívta meg a kiképzővel. ^^" (Nekem még Jean jelenete szerzett vidám perceket, azt az arcot sokáig nem felejtettem el. XDDD) Én úgy konkrétan nem shippelek senkit, elég az, amire utalnak a mangában, illetve az elméletek.
Titkos írta:Igen, oké, most a legutóbbi résszel kissé elbénázta nálam a dolgokat, de igazából ez még nem annyira durva, csak a most vasárnapi lezárást el ne szúrja majd, mert azon sok múlhat...
Ahogy azt már korábban említettem, ha elszúrja a végét, akkor ki fog törni a parasztlázadás. XD Szerintem a fanok egyként hördülnének fel, ha bevágnának valami anime original endinget. Valamint azt is kezdem sejteni, hogy a mozis vetítés miatt akarták átcsúsztatni az egész Eren vs. Annie harcot az utolsó részre.
Titkos írta:Hmm, jól érzem, hogy ezzel egy konkrét sorozatra utaltál? XD
Tudom, eléggé úgy jött le, de most eszembe sem jutott az a bizonyos anime, amikor ezt írtam. Eskü! ^^" Oké, általában ezt szoktam példának felhozni, mentségemre szóljon, a rendező miatt. Úgy voltam vele, hogy ideje leszállni a témáról, eleget szidtam, és nem akarok véres szájú hater lenni. (Amúgy az Elfen Lied is már rég talonba került nálam, csak pont amiatt a bizonyos AA-s komment miatt idéztem fel megint.)
Titkos írta:Mondtam, hogy azokba a fejezetekbe van, hogy belenézek, amiken már túljutott az anime és mivel mondtátok, hogy az utóbbi két részben több változtatás is volt, ezért elolvastam kb. a 23-as rész elejétől a 24-es rész végéig az eseményeket. Annie röhögése amúgy így már kevésbé volt zavaró, mivel a gúnyos vigyor mellett a mangában is bevágott egy pszichopata fejet, még ha nem is kezdett kacagni. XD (A 24-es rész második fele viszont a manga után még jobban fájt, de erről majd akkor írok, ha arra reagálok.)
Miután megírtam a hozzászólásomat, utána beleolvastam néhány későbbi mangafejezetbe és azokról eszembe jutott, hogy talán mégse volt akkora OOC, mint amilyennek elsőre hittem. Még mindig azt vallom, hogy elég lett volna a gúnyos vigyor azzal a fejjel kísérve, de azt hiszem kezdem érteni, hogy mire akart ezzel utalni a rendező. Ha eljutsz odáig a mangában, akkor majd leírom bővebben is a gondolataimat.
Titkos írta:Elvileg valami minimális szimpátiát érez Armin iránt, azért sem ölte meg óriás alakban. Valszeg ugyanezért sikerülhetett rádumálnia a tervre, de persze Annie először még így sem akart kötélnek állni, csak amikor meghallotta, hogy Eren élete forog kockán (aki ugye valamiért fontos a shiftereknek), akkor ment bele végül. És igen, még így is felhúzta a gyűrűt, meg mondták is a mostani részben, hogy valószínűleg már az elején gyanút fogott, csak gondolom, ahogy ők is kíváncsiak voltak arra, hogy igazuk van-e és tényleg Annie-e az, őt meg az érdekelte, hogy jól sejti-e, hogy tényleg lebukott előttük.
Igen, ez lehetséges. A legtöbben amúgy is elkerülték őt, nem beszéltek vele, vagy beszólogattak neki a kiképzés alatt. Armin viszont megjegyezte, hogy szerinte Annie valójában jó ember. Látszott, hogy nagyon meglepődött, van egy olyan érzésem, hogy ezt korábban senki nem mondta így neki. (Ettől még nem shippelem őket, de az tény, hogy elég érdekes pár lennének. XD) Az meg valóban az ő érdeke volt, hogy segítsen Erennek megszökni, hiszen ha meghal, akkor kudarcot vallott.
Titkos írta:Ez sajnos továbbra sem derült ki igazán, Armin sem tudta, mi köze ennek Marco Gearjéhez. ^^"
Akkor ezt most behallucináltam, vagy valahol olvastam, esetleg már korábban gondolkodtam rajta, mert nekem van konkrét elméletem ehhez. Amikor korábban összehívták az újoncokat, hogy ellenőrizzék a Gear-t, akkor tulajdonképpen azt vizsgálták, hogy nem használta-e valaki engedély nélkül az elmúlt napokban. Senki nem akadt fent a rostán, ezért kellett átlépni a másik tervre, vagyis a tervek nyilvános kiteregetésére. Annie ölte meg a két elfogott óriást a saját felszerelésével, aztán az ellenőrzésre pedig Marcoét vitte el. Erre nem tértek ki külön, de gondolom meg tudják állapítani, hogy mikor használták utoljára a Gear-t. Szóval nekem így jött le, aztán lehet, hogy tévedek.
Titkos írta:Fú, most nem emlékszem már, hogy pontosan mit írtam, de amúgy bocsi, ha lecseszésként jött le, szerintem az inkább csak ilyen általános fanyalgás akart lenni arról, hogy sokaknál a shounen, mint műfaj, tényleg a "rossz, gagyi, minden minőséget nélkülöző anime" szinonimájává vált, aminek valóban nem szoktam örülni, meg annak sem, ha valaki ilyen előítéletekkel áll neki 1-1 sorozatnak, de te legalább egyrészt adtál neki egy esélyt, másrészt el is nyerte a tetszésedet, ergo annyira azért még sincs nálad bebetonozva ez a fenti párhuzam, mint másoknál. :) Az meg a másik, hogy ha egy anime erényeit vagy hibáit emlegetjük, szerintem ez csak kisebb részben függ a műfajától és jóval nagyobb részben az alkotó kreatív hajlamaitól. Ergo valami nem attól lesz automatikusan jó vagy rossz, hogy mi a műfaja (az max csak kijelöl neki egy stílust/irányt), hanem hogy az alkotónak mennyire van használható ötlete, illetve mennyi energiát szándékozik a sorozatába ölni. (Ja, meg írtad, hogy nulla elvárásokkal ültél le a sorozat elé, ez még önmagában nem is baj, legalább kisebb eséllyel csalódsz. XD Baj akkor szokott lenni, amikor valaki úgymond "mínuszos" elvárásokkal ül le elé, vagyis a "kommerszebb" shounenek hibáit keresi egy jobb sorozatban is, aztán még bele is magyarázza őket. ^^")
Azért írtam, hogy finoman. ^^ Értettem, hogy mire akartál utalni ezzel, de az tény, hogy egy idő után szerintem elkezdenek általánosítani az emberek. Nálam legalábbis néhány évnyi animézés után előjött ez a "betegség", úgyhogy minden tiszteletem azoké az embereké, akik nem estek bele ebbe a csapdába. Aztán rájöttem, hogy nem minden kategória jelent egyet azzal, amit megszoktam. (Attól még, hogy nem szeretem az ecchit, igenis van néhány darab, ami kivételt képez. Ez fordítva is igaz, nagyon kedvelem a sci-fi/mecha műfajt, viszont abban is találtam csapnivaló alkotást, tehát nem dobálom mindegyikre a 10/10-et csak azért, mert az alapot komálom.) Nem tudom, hogy volt-e olyan anime, ami elé úgy ültem le, hogy ezt akkor most csak azért nézem meg, mert utána jól le akarom húzni. A Mars of Destruction-t is csak azért néztem meg, mert MAL-on láttam a "szép" értékelését és kíváncsi voltam, vajon nekem mennyire tetszene.
Titkos írta:Amúgy sanszos, ott a kőcipelés elhúzása miatt már amúgy is eléggé nyílt a bicska a fanok zsebében, ha még ezután beraktak volna egy 1-2 epizódos flashback sztorit, tuti egy csomóan akkor hagyták volna ott a sorozatot. ^^" Az a vicc, hogy ennyi rész után már érti az ember, hogy minek kellett bele az a rész is (pl. honnan ismerhetné Eren Annie harcmozdulatait, ha nem a kiképzésről?), de ott az elején még mindkét verzióban kissé hülyén jön ki.

Animés verzió előnyei:

-lineáris lesz a történet

-a néző kevésbé fogja időhúzásnak érezni, mintha flashbackként kerülne elő a sokadik részben

A manga verzió előnyei:

-akkor kapjuk meg flashbackként ezt az arcot, amikor már úgy-ahogy ismerjük a szakasz tagjait, így nem az jön le, mint ami nekem az anime elején, hogy hirtelen bedobtak 6-8 újabb szereplőt a semmiből, akiket eddig még sosem láttunk és most "meg kell őket szokni" gyorsan

-az időbeli ugrálás miatt néhány szereplő sorsa sokkal durvábban üt, pl. Marco halála, vagy Jean pálfordulása

Úgyhogy nincs "tökéletes verzió", igazából emberfüggő, hogy kinek melyik jön be jobban és ha valakinek olyanja van, mindkét verzióban találhat fanyalogni valót. ^^"
Így leírva már tényleg látható, hogy mi is az igazi különbség a kettő között. Nekem talán egy picivel jobban bejön az animés verzió, de ezzel nem akarom mondani, hogy az eredeti rossz lenne. Egyszerűen úgy érzem, hogy jobban megismertük a karaktereket. (Pl. Sasha poénja a sonkával az animében szerintem jobban ütött, hiszen akkor már tudtuk, hogy mennyire szeret enni és nem veti meg az étellopást sem. XDDD) Míg a mangában tényleg az volt, hogy csak úgy odakerültek a többiek, az animében már volt egy kezdeti állapot, ami miatt jobban izgulhattunk értük. Marco megtalálását jobban is megcsinálhatták volna, mondjuk ha mutatják Jean-t, ahogy elkezdi a "takarítást" és visszaemlékszik a kiképzésre, majd hirtelen visszaugrunk a jelenbe. Bár ez meg talán kicsit értelmetlen lett volna, szóval ki tudja, létezik-e jó megoldás erre.
Titkos írta:Fú, akkor most megnyugodtam, hogy nem a mangaka barmolta így szét, ellenkező esetben nagyot csalódtam volna. ^^" Így viszont egy picit még jobban is haragszom az anime rendezőjére, mivel én is úgy voltam a rész második felével, hogy oké, nem egy katasztrófa azért, de eddig olyan értelmesek voltak még filler jelenetek is (vagy legalábbis nekem tetszett mind a hazaút, mind a folyóparti konfrontáció a rendőrséggel), hogy nem hiszem el, hogy ha már húzni kellett valamivel az időt, akkor azt nem lehetett volna normálisabban megoldani. Persze a jó pontok még mindig ott vannak, pl. Jean szerepeltetése, viszont Erennel nagyon elbántak, leginkább ez a "ha le akarod győzni a szörnyeket, neked is szörnnyé kell válnod" tanulság fájt, ami nem csak totálisan mangaidegen volt, de szerintem az animébe sem passzolt bele az eddigi események alapján, hiszen mindig úgy mutatták be, hogy Eren még titánformában is próbálja megőrizni emberségét, illetve hogy pont azt kell megtanulnia, hogy ne dühből harcoljon, hanem normálisan, ésszel. A mangában sokkal jobban tetszett az a csendes, szomorú lemondás, ahogy felfogja, hogy Annie most már ellenség, aztán a kezébe harap, majd a pincéből feltörve már be is mos neki egyből. Szemben az animével, ahol előadták ezt a tipikus shounenes "ha felb*szom az agyamat, akkor vagyok a legerősebb, mert engem csak a düh motivál!"-klisét. Mondhatnám úgy is, hogy a manga megoldása jóval "Shingekisebb" volt és egyben be is mutatta, hogy azért már Eren sem az a hőbörgő kölyök, aki a sorozat eleje körül volt. Úgyhogy sajnálom, hogy így oldották meg, azt értem, hogy húzni kellett valamivel a részt, hogy a végére kerüljön az átváltozás, de biztos másképp is megcsinálhatták volna, mint hogy kliséket dobálnak be, meg "újrahasznosítanak" pár korábbi jelenetet a sorozatból. Egyébként abból is látszik, hogy ez most eléggé félrement, hogy a korábbi filler-betoldásokat meg sem tudtam különböztetni a canon jelenetektől, itt viszont érződött, hogy a rész teljes második felével nem stimmel valami. ^^" Btw, a MAL postos dicséretek is csak engem igazolnak szerintem: a rész második fele közelebb állt egy kommerszebb shounenhez, mint az igazi Shingeki-feelinghez, de persze a sok fanboy/fangirl az ilyesmit díjazza általában, nem az értelmet vagy következetességet, így nekik persze, hogy jobban bejött, hiszen "tele volt cool jelenetekkel" és ennyi már elég is a boldogságukhoz. (Én is láttam olyat, hogy ebből a fenti szörnyes idézetből máris szállóige lett egyes fankörökben... ^^")
Amúgy nem is ez a "hátra kell hagynod az emberségedet" szöveg zavart, mert korábban Erwin kapcsán említették, hogy ő is kvázi gyilkossá vált, amikor kitalálta a női titán elfogását, hanem az egész túlzott belemagyarázás. Eren sosem akkor érte el a legnagyobb sikereket, amikor dühből harcolt. Jó, az első átváltozásánál nem kellett az eszét használnia, elég volt az ösztönből irtás, viszont később mindig akkor maradt alul, amikor elvesztette az irányítást. És igen, a mangában nagyon erős jelenetnek éreztem ezt, amikor beismerte, hogy ez a világ tényleg kegyetlen, majd lemondóan konstatálta, hogy tényleg harcolnia kell Annie-val, mert ő az ellensége. Viszont a női titán alagút beomlasztása jobban tetszett, mert tényleg érezni lehetett, hogy mennyire kétségbeesetten próbálja a saját malmára hajtani a vizet. Megkockáztatta, hogy megöl mindenkit, de ahogy Armin is mondta, pont emiatt lett veszélyes. Plusz van még néhány korábbi rész, ami animében valahogy nagyobbat ütött, szóval ez is olyan, mint a kiképzős részek. A MAL-on pedig általában dicsérték a részeket, benéztem néhány epizód topicjába és nagyrészt 5 pontokat adtak rá, ami ott a maximum. De az tény, hogy az akció orientált részek mindig is népszerűbbek voltak.
Titkos írta:Apropó, még egy fura dolog: nem volt az tiszta hülyeség Annie részéről az animében, hogy minden mozgó embert egyből üldözőbe vett, mintha valami mezei standard-titán lenne? ^^" Miért kergetné bármelyiküket is, amikor Eren ott lapul a lába alatt? Ha van esze, inkább megpróbálja minél hamarabb kiszedni, aztán elmenekül vele titánként. A mangában még érthető volt, hogy Mikasa és Armin egyszerre ugranak elő, ami átmenetileg meglepi Annie-t, de ott kb. pont ez is volt a cél, hogy egy percre elvonják a figyelmét, amíg Eren átváltozik. Itt meg Annie felváltva kergeti Armint, Jeant és Mikasát, közben a csapdába is belefut, stb. ^^" Azt már fel sem hozom, hogy ha Erenre ráomlott a szikla és ott feküdt eszméletlenül, ideális célpont lett volna Annie-nak. ^^"
Ebben egyetértünk, hiszen tényleg el akarta rabolni, immáron másodszor. Nekem még az jutott eszembe, hogy Armin tényleg felhergelte azzal a beszólásával és nem akart kockáztatni. Az elején meg úgy tűnt, mintha menekülni próbált volna és kvázi önvédelemből (de furán hangzik ez így) támadt rá a katonákra. Az anime original jeleneteken amúgy sem szoktam sokat agyalni, tehát ezzel sem foglalkoztam igazán.
Titkos írta:Ja igen, akartam is kérdezni, hogy mangaolvasóként te hogy látod, egyáltalán kellett bele ez az időhúzás most, vagy simán megcsinálhatták volna azt is, hogy már a rész felénél elkezdik a harcot és mondjuk azt nyújtják el egy picit jobban, vagy az utolsó részben még esetleg behozzák az új arc kezdetét mézesmadzag gyanánt, hogy abban is meglegyen a 25 résznyi műsoridő? A macskába akkor bele sem gondoltam, de így utólag tényleg poén. XD Egyébként könnyen lehet, hogy a a rendező macskamániás, vagy legalábbis van neki otthon, ha már ilyen "védjegy" lett az animéiben az "I don't give a fuck!"-macsek. XD (A Guilty Crown-ban nem szerepelt véletlenül? XDDD) Azon meg szerintem senki nem fogja felkapni a vizet, hogy nem bírod Annie-t, eddig nekem sem túl szimpatikus, bár nekem Ymir még nála is ellenszenvesebb eddig, pedig volt vagy három rövid jelenete az egész sorozat alatt, titánként pedig még nem is zúzott. XD Jó, az is benne van, hogy sejtésem szerint ő lesz a főkolompos a shifterek bandájában. Btw, ha már ijesztő titán-forma, az övé éléggé üt, már amennyit eddig láttam belőle... O_O Azok a cápafogak, brrr...
Konkrétan majd akkor fogom tudni megmondani, ha kijött az utolsó rész és látom, hogy abba mit raktak bele. Ha nagyon úgy akarják lezárni, akkor lehet, hogy kellett bele az időhúzás, ellenkező esetben nem mondanám, hogy szükséges volt. Amúgy eldöntöttem, hogy az utolsó részre nem fogok előre elméleteket gyártani, úgyis a rendezőn múlik minden, nem azon, hogyan képzelem el a lezárást. A macskából is meme lett, alig pár nap alatt, ráadásul a GG és a Commie is azt a képet rakta ki a friss epizódhoz. XDDD (Guilty Crown-ból nem rémlik cicus, bár azt viszonylag hamar elfelejtettem. ^^") Ymir néha tényleg idegesítő, főleg mostanában. Titánként mondjuk bírom, már csak a neve miatt is, amit joggal érdemelt ki. De most komolyan, a Dancing Titan olyan stílusos, és tényleg olyan harc közben, mintha valami koreográfiát talált volna ki az évek alatt. Nekem az volt a furcsa, hogy Annie-val ellentétben neki az óriásalakja teljesen férfias, ki nem találnád, hogy női irányítója van.
Titkos írta:Ezzel viszont semmi bajom nem volt, hiszen ahogy írod, akkorra már ráomlott a fél alagút, plusz egy fakaró bele is fúródott, így talán csak akkor láttuk ennél is ramatyabb állapotban a sorozat folyamán, amikor az óriás gyomrában szenvedett fél karral és ugye még ott is át tudott változni, így ez a mostani részben sem volt hiba. Másrészt meg nem tudom ki írta ezt a megjegyzést, de ha figyelt volna, Annie is bemutatta épp az előző rész végén, hogy másképp is működik a dolog: a kézharapás nem jött neki össze, mire egyszerűen megszúrta magát a gyűrűből kiálló tűvel. (Sőt, a száját is azért kellett bekötni, mert akár egy nyelvelharapás is elég az átalakuláshoz. És most azon vigyorgok, hogy ha Auruo shifter lett volna, hányszor változott volna át emiatt véletlenül... XDDD Oké, sehányszor, mert a sérülés önmagában kevés, kell valami konkrét cél is és erős akarat, de azért vicces lett volna... XD)
Erről viszont eszembe jutott, hogy a rendező mintha valami perverzióját élte volna ki abban, hogy így elbánhat Erennel egy anime original betoldás keretében. A mangában is jól elkenik a száját, felmossák vele a padlót, de ezt kicsit túlzásnak éreztem. Ráadásul még a tárgyaláson Rivaille jobban megrugdosta a kelleténél, a mangában közel sem volt ennyire brutális a jelenet. A "gyomorleves" tényleg durva volt, de azzal úgy voltam, hogy kellett az első sokk, ami elindítja az átváltozást. Eren kézharapása pedig nagyon fájdalmasnak nézett ki, igazából itt esett le, hogy min kell átesnie, ha óriássá akar változni. O__O (Lol, Auruo-ra nem is gondoltam, de így poénos ez a gondolat. Viszont akkor így semmi értelme nem volt Erent cellába dugni, amikor az elit osztag vigyázott rá, mert álmában sem tudott volna véletlenül átváltozni.)
Titkos írta:Bevallom, nekem ez a "kamerára fröccsenő vér" jelenet vagy fel sem tűnt, vagy nagyon gyorsan elfelejtettem, én nem vagyok rá annyira allergiás, amíg nem használják agyon. XD
Szerintem egy kicsit túlreagáltam, a Berserk esetében is, de valahogy nem találtam a környezetbe illőnek ezt a megoldást. Nem vagyok otthon a filmes technikákban, szóval az is lehet, hogy azt akarta ezzel elérni a rendező, hogy az egyik katona szemszögéből lássuk a történéseket, nem pedig 3. személyben, kívülről.
Titkos írta:Na igen, így a mangába való belelesés után már én is megértettem, miért volt olyan fura ez az egész, fentebb le is írtam, szóval én sem kezdem újra. ^^" Az a mondat viszont valóban találó volt és igen, ezzel már előrevetítette a sztori végét is. Ugye korábban írtam, hogy hangulatilag nem lepődnék meg, ha nem full happy end lenne a vége, vagy akár megjátszanák azt, hogy mivel Eren azt mondta, hogy minden titánt meg fog ölni, ezért nem csak a butákat, hanem a shiftereket is kinyírják, végül pedig saját magával is végez. A másik, kíméletesebb megoldás, ha kiderül, hogy annak a szérumnak, amit a fater beadott Erennek, van valami ellenanyaga, amit ha beadnak a shiftereknek, többé nem tudnak titánná változni. Így az óriást valóban "kiölik" belőlük, nekik azonban emberként nem feltétlenül kell meghalniuk. (Már ha ők is szérum miatt változnak át, mint Eren, nem pedig valami más módon, bár én már mindenféle elméletet gyártottam, még azt is, hogy ez náluk veleszületett képesség, genetikai mutáció. XD Sőt, Mordályosnak volt egy szintén egész érdekes ötlete: mi van, ha létezik egy másik fallal körbevett város és a shifterek onnan szivárogtak be? Ezt az endingből vezette le részben, ahol ugye először két ellenséges embersereget mutatnak, majd később már ember vs titán harcokat. Vagy akár a "standard titánok" is lehettek egy másik város teljes lakossága, akikből olyan "szuperkatonákat" akartak faragni, mint a shifterek, csak a legtöbb kísérlet félresikerült és lett belőlük ilyen buta, minden emberre ösztönből rátámadó szörny.)
Ezt beszéltük korábban is, és a manga profiljához illene a nem túl rózsás befejezés. Személy szerint örülnék, ha a shiftereket "meg lehetne gyógyítani", de mélyen legbelül úgy érzem, hogy ez csak egy naiv elképzelés, mint Marlo esetében a Katonai Rendőrság megrendszabályozása. ^^" Szeretném, ha Eren életben maradna, mert kezdem egyre jobban megkedvelni és megérteni. (A manga miatt van egy tippem, hogy mi lesz a helyes elmélet, de egyelőre ez még nem biztos, tehát nem is igazán szoktam hangoztatni. Mordályos elmélete érdekes, ezzel már máshol is találkoztam. Az ending amúgy nagyon sok mindent elárul, plusz tudással a fejemben nem győztem dicsérni a készítőket, amiért ilyen jó képi világot összehoztak. Ráadásul ez a másik város nekem is eszembe jutott, de azért, mert Reiner korábban említi, hogy mindenképpen vissza akar térni a falujába, ez az egyik célja az életben. Róla meg tudjuk, hogy shifter, tehát nem hiszem, hogy emberlakta faluról beszél, hanem valami más településről.)
Titkos írta:Igen, az is poén volt, bár nekem arról inkább az jutott eszembe, hogy "ez az Rivaille, okos dolog még inkább hergelni őket, miközben vagy hatan fogják rátok a puskát, ráadásul te már így is sérült vagy". ^^" XD
A Katonai Rendőrség csak ugat, de nem harap. XDDD Olvastam egy találó hasonlatot róluk, a spanyol inkvizíció. XD Ha jobban belegondolunk, akkor tényleg, mert eddig semmi mást nem csináltak, csak a puskájukkal hadonásztak és a király elárulásának tekintettek minden olyan cselekedetet, ami nekik nem tetszik.
Titkos írta:Illetve volt még egy másik témánk, bár azzal kapcsolatban egyetértettünk, szóval csak azért hozom fel, hogy lássam, te mit gondolsz róla: Amikor Eren először változott át, akkor még szerinted is inkább csak ösztönből ütötte az óriásokat és nem is fogta fel igazán, hogy mi történik vele? Csak azért, mert azóta tapasztaltuk, hogy amikor "vezeti" az óriást, még akkor is teljesen magánál van és lereagálja az eseményeket, pl. a kőcipelésnél megjegyezte magában, hogy Mikasáék húzzanak a talajszintről, mert az óriások meg fogják őket enni, vagy pl. most vissza tudott emlékezni arra, hogy amikor Annie-Titánnal harcolt, az milyen fogásokat alkalmazott. Ellenben a legelső ilyen alkalommal pl. teljesen figyelmen kívül hagyta Mikasát, miután pont leütötte az őt megtámadó titánt, nem rakta fel őt mondjuk egy ház tetejére, ahol azért mégis nagyobb biztonságban lett volna, hanem rögtön ment a következő óriás felé. Ráadásul amikor már kiszedték a titántestből és ott voltak Kőagy előtt, még akkor is azt mondogatta magának, hogy "meg fogom ölni mindet!", mintha valami transzban lenne.
Valóban, az ilyen álomszerű transz állapot volt nála, szerintem fel se fogta igazán, hogy mi történik vele. Annak gondolom a tudatában volt, hogy óriások öl, ezért is keresett újabbakat, ha végzett az adott példánnyal. Meg ez a "megölöm mindet" fogadalma olyan erős volt, hogy hajtotta tovább és az óriástestet is tudat alatt így irányította. (Bár az nagy poén lett volna, ha utána odamegy Mikasához, Arminhoz és Conniehoz, majd megpróbálja a tudtukra adni, hogy kicsoda. :vigyor: Na jó, néha el szoktam szállni a hülye agyalásaimmal, szóval nem kell ám komolyan venni. XD) Azon a felébredésen mindig vigyorgok. XDDD Olyan brutális volt, ahogy mondogatta ezt a "többet kell ölnöm" szöveget, alatta pedig ment a Vogel im Kafig című szám, majd hirtelen váltanak Eren creepy arcára és tök kuss lesz. Aztán Armin bepánikolt arcát szintén mutatják jó fél percig. XD Utána meg is jegyzi, hogy nem emlékszik semmire, arra sem, hogy került ide a fal tövébe. Aztán beugrik neki a "gyomorleves" jelenet és azon gondolkodik, hogy az vajon nem csak álom volt-e.
Titkos írta:Ja, még annyit, hogy azt a K-ON-os megjegyzésemet azért Mordályos meg te is kissé félreértettétek. XD Nem azt mondom, hogy aki egyetlen mozzanatot is elfelejt a 25 rész során, az valami hülye, aki nem méltó arra, hogy ezt a sorozatot nézze. Ilyen bárkivel előfordulhat. Ellenben ha nekiáll a saját figyelmetlenségét az anime hibájának felróni, illetve egy olyan dolgot nem vesz észre, amire kb. 4-5 epizódonként visszautalnak ("Annie csak azután tudta meg, hogy Eren titánná tud változni, miután már csatlakozott a rendőrséghez", ugye ez volt az alapmondat, amire írtam a K-ON-os beszólást), akkor tényleg nem tudom, hogy mégis mennyire figyel oda nézés közben úgy általában... ^^"
Ezt csak poénnak szántam, mert olyan viccesen jött le, amit írtál. Igazából akkor nekem meg a K-on! mangát kéne ajánlani, mivel volt néhány olyan jelenet a Shingekiben, amit simán fillernek bélyegeztem, közben benne volt a mangában. Ilyen volt pl. Reiner beszólása a női titánra, hogy jó segge van. ^^" Azt meg ugyan nem említettem, de a 20. részben Nanaba (szőke, rövid hajú csaj, aki Christával beszélt) feltűnését is csak original jelenetnek gondoltam, közben ez is szerepelt a mangában. Amúgy tüzetesen végig fogom megint olvasni az elejétől kezdve, mert képben kell majd lennem, ha még többen elkezdik a mangát.
Cruel Angel írta:Csak hogy belekontárkodjak a beszélgetésetekbe, nekem az volt a gyanum, hogy lazán azt hitte, hogy álmodik. XD
Egészen nyugodtan. ^^ Szerintem ennek a topicnak amúgy is az lenne a lényege, hogy agyalunk és megbeszéljük az elméleteket, amik felvetődtek a részek kapcsán. Tudom, hogy előnyben vagyok a manga miatt, de igyekszem csak akkor spoilerezni, ha valami konkrétum csatlakozik hozzá. Akkor már jó sokan vagyunk ezzel az álom elmélettel, lásd amit fentebb írtam.

Azt majdnem elfelejtettem, hogy a mangaka nem tervezi neverending shounen hosszúságúra nyújtani a mangát. Nagyon örültem a hírnek és remélem tényleg be tudja fejezni 8 kötet alatt a történetet. Mondjuk, ha már nem tesz bele semmi új titkot, csak a most jelenlevőket bogozza ki, akkor simán meg lehet valósítani. Ez a 20 kötet pedig még nem is lenne annyira borzasztó hosszú, egy shounen esetében szerintem semmiképpen sem, lazán vállalható mennyiség, még nyomtatott formában is. Ráadásul így még kijönne egy 25 részes sorozat a 16. kötetig, a maradék négyre pedig összehozhatnának egy 12-13 részes animét. Nagyon drukkolok, hogy ez így összejöjjön! ^^ Bíztam benne, hogy Isayama nem a következő Kishi, Kubo vagy Oda lesz.

Szerk.: Mégsem vezettem itt félre mindenkit a Rivaille múltjáról szóló újabb történettel. :3 A Before the Fall light novel manga változata egy külön sorozat, azon kívül fog indulni még egy spin-off. A címe Shingeki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku Prologue (Attack on Titan Side Story: A Choice with No Regrets Prologue) lesz és állítólag 28-án (vagyis már holnap ^^) jön ki az első fejezet belőle. Érdekes, hogy shoujo magazinban fog futni, ahogy az is, hogy a többség máris shounen ai/yaoi kategóriába pakolta bele a mangát. Szerintem az alkotó miatt is került bele az Aria magazinba, nyilván ott szokott publikálni. Egyébként kicsit vegyes érzésekkel fordulok az új manga felé. Örülök neki, mert remélem így helyrerakják Rivaille karakterét és nem egy husbando karakternek fogom tartani, aki pusztán a cool megjelenésével megnyeri a fangirl-ök szívét. Más részről viszont elkezdődhet egy olyan rókabőr effektus, hogy szép lassan már mindenkinek lesz valami külön története vagy behoznak más szálakat. (Kicsit olyan, mint a Madoka esetében a Kazumi és Oriko Magica.) Ez az aggodalmam azért is erősödött meg, mert az előző bekezdésben írtam, hogy a mangaka 20 kötetben le szeretné zárni a fő történetet. Az animével együtt viszont olyan aranytojást tojó tyúk lett az egész franchise-ból, hogy valószínűleg nem vennék jó néven, ha 3 éven belül elvágnák őket ekkora bevételtől. Szívügyem ez a sorozat, tehát nem szeretném, ha ugyan arra a sorsra jutna, mint a legtöbb shounen manga.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Utolsó rész, rövid véleményem: What.

Utolsó rész, ennél hosszabb véleményem:
1. Az elején a templomos jelenet nagyon gonosz és nagyon zseniális volt.
2. Eren és Annie párharcában volt egy jelenet, amikor mindkettejüknek nagyon hülye fogakat rajzoltak (viszonylag az elején), csak engem zavart? XD
3. "Annie. ... Fall." benyögése Mikasának nagyon badass meg minden, de imho tök nem illett a helyzethez. Mármint mindenki stresszes állapotban volt ábrázolva, amikor nem érünk rá ilyen pózörködésekre. imho.
3. Mi volt ez a fúzionálás dolog? (Manga olvasóktól minimum annyi spoilert kérnék, hogy egyáltalán kiderült-e eddig?)
4. Ha már itt tartunk... és Annie "apjáról" mit lehet tudni?
5. Lángoló Eren nagyon keményen nézett ki, valami 80-as évekbeli metál együttes lemezborítója hangulatot árasztott :dirr:
6. Eyecatchbeli szöveg: Omoshiroi. Ezek szerint alulról is fallal vannak körbe véve? Vagy végtelen mélységig tartanak és a föld gyomrából lettek megidézve?
7. Érdekes volt látni a Millitary Police fönök fejét amikor leesett neki, hogy Erwin komolyan gondolja, amit mond. XD
8. Leláncolt kristályos Annie a föld alatt kép szerintem baromi jól nézett ki, engem erre emlékeztetett.
9. Őszintén szólva azt hittem, hogy úgy fog záródni a sorozat, hogy mi nézők megkapjuk a reveal-t, hogy ki a többi shifter. (Btw shifter kifejezést csak a fandom használja, vagy mangából jön?)
10. Dat utolsó jelenet. Az ott csak egy random ijesztgetés volt, hogy óriások vannnak a fal mögött, vagy effektíve azt kellett ott látni, hogy a falban van egy/több óriás mint építőkő? (Kőműves Kelemen mondja a fiának: Gyere fiam enni, anyád már fal.)
+1: Bár már itt talán írta Rui, hogy a véres Ármin az openingből az csak opening only jelenet, én reménykedtem benne, hogy mind az, mind pedig a berepedő szemüvegű prof néni benne lesz.

ui: Tudom, hogy a kérdéseimre a potenciális válasz egy nagy spoiler felhőhöz vezet, de én nem bánom, este valszeg úgy is belevágok a mangába, az anime meg úgy sem fogja folytatni egy darabig, szóval biztos érdekelhet mást is. d:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Utolsó rész, rövid véleményem: What.
Nekem ennél csúnyább lesz, de előbb akkor válaszolok a kérdéseidre.
Cruel Angel írta:1. Az elején a templomos jelenet nagyon gonosz és nagyon zseniális volt.
Igen. XD
Cruel Angel írta:2. Eren és Annie párharcában volt egy jelenet, amikor mindkettejüknek nagyon hülye fogakat rajzoltak (viszonylag az elején), csak engem zavart? XD
Nekem az elején még nem tűnt fel, Lángoló Erennek voltak cápafogai, ha jól láttam, meg Annie nézett ki úgy falmászás közben, mint egy "szétivott" arcú alkoholista. (Mindkettő anime original hülyeség volt egyébként, de erre majd kitérek, a válaszadás után, amikor elkezdem szidni a részt. :dirr:)
Cruel Angel írta:3. "Annie. ... Fall." benyögése Mikasának nagyon badass meg minden, de imho tök nem illett a helyzethez. Mármint mindenki stresszes állapotban volt ábrázolva, amikor nem érünk rá ilyen pózörködésekre. imho.
Nekem bejött, ott már eléggé látszott, hogy rajta fog veszteni, hiszen Eren jól megagyalta, már kvázi ő is menekülni próbált inkább.
Cruel Angel írta:3. Mi volt ez a fúzionálás dolog? (Manga olvasóktól minimum annyi spoilert kérnék, hogy egyáltalán kiderült-e eddig?)
Hogy később lesz-e ilyesmi a mangában és esetleg ez valami foreshadowing volt az anime részéről, azt nem tudom. (Meg kell várnunk Ruit. XD) Viszont az epizód vége után gyorsan elolvastam ugyanezt a részt mangában is, így elmondhatom, hogy abban ezen a ponton még egyáltalán nem volt semmi ilyesmi.
Cruel Angel írta:4. Ha már itt tartunk... és Annie "apjáról" mit lehet tudni?
Na igen, ez most már engem is érdekel, elég sok flashbacket kaptunk róla az elmúlt két részben. (Btw, miért írod idézőjelesen, volt valami utalás, hogy az nem az igazi apja?)
Cruel Angel írta:5. Lángoló Eren nagyon keményen nézett ki, valami 80-as évekbeli metál együttes lemezborítója hangulatot árasztott :dirr:
Szvsz az epizód legnagyobb marhasága volt (megfejelve ezzel a "hú, Eren megint totál megőrült!" hülyeséggel...), ha ez nem valami olyasmi, ami később lesz a mangában és az anime csak előrehozta, akkor csessze meg a tisztelt rendező úr. :? Tény, hogy jól nézett ki, de történetileg semmi értelme nem volt, pozőrködős baromság. (Nem mintha nem lennének hatásvadász jelenetek a canonban, de ott azért mindig vigyáznak rá, hogy sztori szempontjából megalapozottak legyenek.)
Cruel Angel írta:6. Eyecatchbeli szöveg: Omoshiroi. Ezek szerint alulról is fallal vannak körbe véve? Vagy végtelen mélységig tartanak és a föld gyomrából lettek megidézve?
Fú, az tényleg marha jó volt! :D Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez valami későbbi manga részlet, valamelyik light novel részlet, vagy saját írás volt-e? XD
Cruel Angel írta:7. Érdekes volt látni a Millitary Police fönök fejét amikor leesett neki, hogy Erwin komolyan gondolja, amit mond. XD
Ja. XD De megnyugodtam, hogy ez nem egy Kőagy 2, miután látta, hogy komoly a dolog, a maga módján "együttműködött" Erwinékkel.
Cruel Angel írta:8. Leláncolt kristályos Annie a föld alatt kép szerintem baromi jól nézett ki, engem erre emlékeztetett.
Próbálkoztam bemásolással is, de nem hozza be a linket. ^^"
Cruel Angel írta:9. Őszintén szólva azt hittem, hogy úgy fog záródni a sorozat, hogy mi nézők megkapjuk a reveal-t, hogy ki a többi shifter. (Btw shifter kifejezést csak a fandom használja, vagy mangából jön?)
Szerintem azért nem akarták lelőni őket, mert az eléggé hazavágna pár későbbi jelenetet, ha a néző már előre tudná, hogy kik azok. Pl. mi van, ha a sztori mondjuk a második szezon közepe/vége körül jut el eredetileg arra a pontra, hogy lebukik egy újabb shifter, mi meg már most megtudnánk, hogy kik ők? XD Akkor nem lenne olyan izgalmas. XD (Mint ahogy az egész "57. expedíció" arc is sokkal jobb szerintem, ha az elején még nem tudod, hogy Annie az.) Amúgy, ha tippelnem kéne, szerintem ez a "shifter" fandom-név és a mangában sem utalnak kifejezett külön névvel az átváltozó emberekre, de majd Rui megmondja. XD
Cruel Angel írta:10. Dat utolsó jelenet. Az ott csak egy random ijesztgetés volt, hogy óriások vannnak a fal mögött, vagy effektíve azt kellett ott látni, hogy a falban van egy/több óriás mint építőkő? (Kőműves Kelemen mondja a fiának: Gyere fiam enni, anyád már fal.)
Elsőre én azt hittem, hogy megérkezett a fal mögé a Colossal Titan (még néztem is, hogy "WTF, elfelejtették a fehér részt odarajzolni az arcára? És hol az orra?" XD) és őt látjuk a lyukon át, viszont az Annie elfogása utáni mangafejezetből kiderül, hogy az bizony tényleg egy falban lévő titán. Ott konkrétan nem fél nap múlva esik ki az a faldarab, hanem már akkor, amikor Annie megpróbál felmászni a falon és Mikasa veszi észre, mivel ő ment fel levagdosni Annie ujjait. XD Persze utána már a többieknek is feltűnik, de nem marad sok idejük agyalni, mert egyből jön egy szektás pap, hogy takarják le azonnal a titánt, mielőtt eléri a Nap fénye... És innentől nem mesélem tovább, tényleg olvasd a mangát, megéri! XD (Jaaaaj, ezt még nem hallottam, de lol, meg vicces, hogy valamiért a befalazott titánról nekem is egyből a Kőmíves Kelemen sztori ugrott be. XD)
Cruel Angel írta:+1: Bár már itt talán írta Rui, hogy a véres Ármin az openingből az csak opening only jelenet, én reménykedtem benne, hogy mind az, mind pedig a berepedő szemüvegű prof néni benne lesz.
Jaja, jó lett volna, kissé eltúlozták azt az openinget képileg, remélte az ember, hogy az összes cool jelenet konkrét eseményekre utal, aztán kiderült, hogy kb. csak a felük. ^^"
Cruel Angel írta:ui: Tudom, hogy a kérdéseimre a potenciális válasz egy nagy spoiler felhőhöz vezet, de én nem bánom, este valszeg úgy is belevágok a mangába, az anime meg úgy sem fogja folytatni egy darabig, szóval biztos érdekelhet mást is. d:
Kezdd el, nekem is muszáj volt már rögtön az epizód után elolvasni plusz 2-3 fejezetet és mondjuk úgy, hogy nem bántam meg, hozza az anime színvonalát, kb. mindegyik chapterben volt valami hatalmas "FÚBAZEG! O__O"-jelenet. XD

És akkor most én is nyilatkoznék a záróepizódról: Igen, megcsinálták! :D Sikeresen elcseszték a végét! -____- Imádom, amikor a japánok a legvégéig egész jól bánnak egy sorozattal, majd a lezárásnál megőrülve csinálnak egy "pálfordulást", kitalálnak valami anime original endinget, pozőrködés gyanánt beleraknak valamit, aminek semmi keresnivalója nem lenne ott, vagy valami hasonló. Jó, oké, a dologhoz hozzá tartozik, hogy nem lett anime original endingje a sorozatnak és mondjuk nem tolták el teljesen a lezárást, de így is eléggé haragszom rájuk. Ugyanaz volt, mint a Gurren Lagannál: az utolsó rész tanulsága kb. szembeköpi az egész eddigi szellemiséget. Hogy értések, mire gondolok: ez a harc a mangában arról szólt, hogy Eren végre normálisan képes irányítani a titánt, és bár valóban dühös Annie-ra, mivel embereket ölt, meg ilyesmi, viszont így is megőrzi annyira a hideg fejét, hogy el tudja intézni, nem hagyja, hogy a dühe irányítsa harc közben és végképp nem veszti el annyira a fejét, hogy egyáltalán ilyesmire gondoljon, hogy "meg fogom ennie Annie-t!". Erre az animében mi volt? "Muhaha! Minden titánt megölök! Sőt, elpusztítom a világot is! Sőt, ha már itt vagyok, megeszem Annie-t, mer' mér ne? Muhaha, dolgozik bennem a narkó ezerrel!" Szánalmas hülyeség, mintha Eren a legelső rész óta semmit nem fejlődött volna. Meg mi volt ez az "SSJ Lángoló Titán" marhaság? A mangában semmi ilyesmi nem volt, legalábbis ebben a harcban még nem. Egyébként kb. odáig volt "canon" a harc, hogy Annie-vel fightolnak, beleharap a kezébe, ő meg válaszul egy házba passzírozza Eren fejét, aztán elkezd futni a fal felé. A mangában ezután az van, hogy mászik felfelé Annie, Mikasa megy feltartóztatni, Armin pedig megjegyzi, hogy Eren nélkül nincs esélyük megállítani, erre a következő képen jön Eren, szépen leráncigálja, aztán lazán lecsapja a fejét, mivel ugye a nyakában van Annie. És ennyi. Semmiféle hőzöngés, agyelborulás, vagy hasonló marhaság nincs, egyben tökéletesen átjön, hogy Eren már milyen jól képes uralni a titánt. Erre az animében... És nem hagyják abba, mert a rész végén Armin és Jean beszélgetésénél megint előhozzák ezt a "ha szörnyek ellen akarsz harcolni, neked is szörnnyé kell válnod" erőltetett baromságot, és még Jean is furcsállja. (Esküszöm, olyan feelingje volt annak a beszélgetésnek, mintha a két kari a filler-betoldást bírálná... XD) Persze ha ezután a második szezonban lesz valami "Eren végre uralkodik magán" plusz jelenet, akkor még úgy-ahogy oké, de igazából be sem kellett volna hozni ezt az egész marhaságot, ami csak arra kellett, hogy a moziban ülő Narutard kis shounen-fanboyok a gatyájukba élvezzenek az "awesomeságtól". -_____- (Ja, azt mondanom sem kell, hogy Eren és Mikasa beszélgetése arról, hogy Eren agya úgy elborult, hogy élvezte a verekedést és azt sem bánta volna, ha meghal a harc során, szintén teljesen filler... Vagy chapterek múlva jön majd csak elő esetleg, de én kétlem, mivel a mangában eleve normális volt a harc.) Lássuk akkor a hibaszámlálót:

1. Idióta, mondvacsinált, un-canon "tanulság" nézők torkán való leerőltetése immár két rész óta (mert ugye ez a hülyeség az előző rész második felében jött elő, csak ebben az epizódban csúcsosodott ki...). Egyébként egy érdekesség: az utolsó csata tényleg úgy jön le az animében, hogy két pszichopata szörny verekszik. Míg a mangában meg pont azt domborítják ki, hogy mindketten emberek, hiába vannak épp titántestben és valószínűleg Annie-nak is volt valami nyomós oka arra, hogy azt tette, amit tett. Nagyon nem mindegy...

2. SSJ Lángoló Titán. Ez szintén egy anime original marhaság. Ide tartozik az is, hogy Eren karakterét kvázi megerőszakolták, az már ultra gáz volt, hogy meg akarta enni Annie-t.

3. "Micsoda, fuzionálnak? O_O", pontosan, a nézők is valahogy így reagálhattak, mivel ez szintén nem volt benne a mangában. Nem tudom, ezzel egyáltalán mi a fene volt a készítők célja. Reménykedem valami foreshadowingban, mert ha csak ilyen "fú, lepjük meg még jobban a fanokat!" asspull baromság volt, akkor csókoltatom az egész stábot, de főleg a rendezőt.

4. Na és ki menti meg végül a helyzetet? Nem, nem Eren (mint a mangában), hogy esetleg a főszereplő fejlődjön és megcsillogtassa tudását, ha már ő a főszereplő. Nem, nem is Mikasa, Armin, Hanji, vagy bármelyik katona, akik ott van a harctéren a közelben. RIVAILLE! Az a kib*szott Rivaille, akinek a mangaka már kvázi "eltörte a lábát" (tudom, csak meghúzta... XD), hogy legalább pár epizód erejéig ne ő lopja már el a show-t minden karakter elől, mert a fangirlök konkrétan nem is tudnak semmi másra figyelni, ha Mr Nedvesálom feltűnik a színen. (Nem, nem utálom, totál semleges kari, de épp elég nekem a fangirlök ömlengését hallgatnom róla Facebookon meg egyéb helyeken, az végképp nem hiányzik, hogy kulcsfontosságú jelenetekben kapjon un-canon cameókat pusztán azért, mert sok a fanja. -____- Én sem rendelek Sashás zuhanyzós fanservice jelenetet a stúdiótól, pedig lennének ötleteim... XDDD) Szóval azon túl, hogy Eren agyborulása önmagában is egy hülye húzás volt, az külön illogikus és nevetséges, hogy Rivaille vágja ki őt a titán nyakából, aki kb. öt epizód óta nem is képes harcolni és a városba elvileg még a felszerelését sem hozta magával, éppen ezért. (Sőt, nem pont azt mondta neki Erwin a rész egy korábbi pontján, hogy "Rivaille, te maradj itt!"?) Ezek után csak azért átöltözik uniformisba, felveszi a Gear-t és átrepül a fél városon, hogy a döntő pillanatban pont kivágja Erent a titánból? Ja, hihető... -____- Megjegyzem, még úgy is jobb lett volna, ha Eren meglátja az ember-Annie-t és ettől "visszatér az agya" és abbahagyja az őrjöngést, de neeeem, csak egy pillanatra megtorpant, hogy az isteni Rivaille pont bevihesse a vágást. Elnézést, megyek hányni...

5. Ez már csak egy apróság a korábbiakhoz képest, de röhejes volt Annie szétvert feje a rész második felében. Valami olyasmit akartak ebből kihozni, hogy Eren milyen durván helybenhagyta, meg hogy olyan veszélyes szörnyeteggé változott, hogy még Annie is teljesen pánikba van esve tőle, de ez egy baromság, másrészt meg a titánok regenerálódnak. Ha korábban az erdőben Annie fél perc alatt visszaregenerálta még a kiszúrt szemét is, teljesen irreális, hogy fél epizódon át nem rendeződik magától helyre az arca. (Szintén ezért volt hülyeség az is, hogy Erennek is nagy "feltámadós" SSJ jelenet kellett. Mit érdekel, ha Annie a házba tapossa? Fél perc/egy perc és úgyis megint felkel, hiszen ő is regenerálja magát, nem véletlen, hogy az erdőben Annie gyorsan lerúgta a fejét és kiszedte belőle ember-Erent, mivel egy ilyen titán vs titán fight máskülönben örökké tartana, hiszen csak a nyakuknál sebezhetőek, minden részben ezt büfögték a szereplők. Az ilyen anime-only hülyeségeket nem bírom, amikor pár pozőr, meg coolnak szánt jelenet miatt fittyet hánynak a canon tényekre is. -___-)

Komolyan, kb. a rész egyetlen pozitívuma az eyecatch-szöveg volt, 1-2 apropó jelenet, illetve az a tény, hogy azért nem lett annyira szétbarmolva a vége, hogy ne lehessen a canon sztorit folytatni egy esetleges második szezonnal, de ettől eltekintve én eléggé csalódtam a készítőkben. Értem, hogy valami "nagy finálét" kellett csinálniuk a sorozat végére, plusz még extra látványosnak is kellett lennie, ha már moziban is vetítették, de nem lehetett volna ezt valahogy értelmesebben? Bőven elég lett volna, ha mondjuk kissé elnyújtják a bokszolást kettőjük között, vagy extra látványos koreográfiát rajzolnak nekik, vagy akármi, de nagyon elszállt az agyuk. És áldom a mangakát, hogy ő még nem esett bele ilyen hibába. Apropó: mi volt a rész végén Jean "gyászolok"-feje, amikor magukra hagyják Erent és Mikasát? A mangában messze nem volt ennyire kihangsúlyozva, igazából elölről nem is láttuk az arcát, ergo az is lehet, hogy csak spórolt a mangaka és azért "szürkítette be" az arcát, az animében meg ez a premier plán, mint aki féltékeny, hogy egyedül kell hagyni Mikasát és Erent vagy nem is tudom... ^^" (Oké, nem lenne hülyeség, elvileg a kiképzéskor utaltak rá, hogy tetszik neki Mikasa, inkább csak azért lenne fura, mert azóta ez a téma soha fel nem lett hozva, erre fel pont ebben a helyzetben utalgatnának rá megint?)

És akkor a végső kérdés, hogy hanyasra is értékelem végül a sorozatot? Eredetileg én a 9 és 10 pont között vacilláltam végig, amikor még csak annyi volt az anime "bűne", hogy rendszerint lassan haladt a cselekmény, illetve, hogy egyes karikat sokszor 10-15 epizódig is alig láttunk, de ezek végülis részben a mangából adódtak, így ezeket nem igazán tekintettem hibának. Plusz pozitívumként könyveltem el, hogy a sorozat végéig még a betoldott filler jelenetek sem voltak rosszak, kitűnően illeszkedtek a világba. Amit viszont itt az utolsó két epizódban műveltek anime original "újításként", az engem nagyon kiakasztott, mivel ezzel azt bizonyították be, hogy hiába ismerik a sztorit és tudják, hogy kb. milyennek kéne lennie, ezt páros lábbal rúgják fel egy pillanat alatt, cserébe pár coolos fanservice jelenetért. Az ilyen pedig nem csak szomorú, de "veszélyes" is, hiszen mi garantálja, hogy ha teszem azt valaha eljutnak animében is a manga legvégéig, a lezárást nem tosszák majd el ugyanígy? Úgyhogy én a vége miatt legalább még egy pontot levontam, így végül 8/10 lett az értékelésem. Ami egy nagyon jó pont, mondhatnátok és igazatok van, csak éppen én ennek a cuccnak nagyon szerettem volna 10/10-et adni és komoly sansza is volt rá, ha nincs ez az elbarmolás. Oké, hogy még így is az év (sőt, talán az utóbbi évek) legjobb animéje, meg oké, hogy így is mindenkinek ajánlani fogom, hogy aki animés és még nem látta, az azonnal kezdje el, de önmagához képest eléggé "alább adta" itt a vége felé a színvonalat és nem vigasztal, hogy még ezekkel a változtatásokkal is megveri a legtöbb sorozatot, mert a Shingekitől alapból többet várok el, konkrétan azt, hogy tartsa a saját színvonalát. (Mielőtt mondanátok, hogy túl nagyok az elvárásaim, csekkoljátok meg, hogy a manga milyen volt ezen a ponton, illetve, hogy rögtön utána mik következnek a sztoriban... Na, ott aztán nem volt okom panaszra.) Apropó, Junchi mondta még korábban, hogy nem kell attól félni, ha egy anime eltér a mangától, elvégre egy adaptáció dolga az, hogy "kijavítsa" a manga hibáit. Ebben van valami, én mégis egyre inkább azon a véleményen vagyok, hogy jobb az, ha csak szolgaian "másolják" a mangát, mivel ha valami "eredeti tartalmat" rak bele az anime rendezője, az az esetek 99%-ában egy történetből kilógó hatalmas baromság lesz, olyasmi, mint amit a Shingeki végén is összehoztak nekünk. Egyébként vicces, mert míg a sorozat közben azon gondolkoztam, hogy megvegyem-e az animét eredetiben, illetve, hogy a manga fog-e annyira tetszeni, mint a sorozat, most a végére teljesen fordult a kocka: az anime bőven elég lesz letöltve egy ilyen zárás után, míg a mangát kezdhetem lassan berendelgetni, mert az egy dolog, hogy folytatja a sztorit, meg hogy abban még nem csalódtam, viszont visszalapozgatva azt vettem észre, hogy kismillió apróság van benne, ami az animébe időhiány, vagy egyéb dolog miatt nem került bele. (Bár lehet ez csak a Stohess arcra igaz, de nem lennék meglepve, ha végig ez lenne a helyzet.) Szóval kár a végéért (persze majd hallgathatom a többi fantól még egy hétig, hogy "fú, de awesome volt!"), de persze azért reménykedek benne, hogy ha elegendő mangafejezet gyűlik össze, megkapjuk a folytatást, mert már csak a látvány miatt is megérné, viszont az tuti, hogy a második szezontól kezdve már jóval szkeptikusabban állok majd hozzá a sorozathoz. (Apropó látvány: talán az egyetlen olyan komolyabb tényező, amiben a manga alulmarad az animével szemben, de őszintén szólva nekem még így is bőven megéri, ha cserébe nem kapok ilyen történet-szétbarmolásokat.)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:(Btw, miért írod idézőjelesen, volt valami utalás, hogy az nem az igazi apja?)
Igazából miután leírtam én is elgondolkoztam, hogy biztos, hogy kell-e az az idézőjel oda. Azért hagytam ott mert van egy ilyen bizar megérzésem, hogy az az ember az inkább shifterek "apja", mint Annie tényleges biológiai apja. Persze lehet, hogy csak FMA dolgozik a tudatalattimban, vagy nem tudom. :dirr:
Titkos írta:Próbálkoztam bemásolással is, de nem hozza be a linket. ^^"
Szorri, pedig direkt megnéztem privát böngészésben, hogy úgy is behozza-e ffox mielőtt belinkelem közvetlenül a képet. Úgy tűnik a fájl cache az megmarad privát böngészésnél, csak a cookiek törlődnek. Mindegy, akkor máshonnét: http://i27.tinypic.com/2whh1t1.jpg

Amúgy így olvasva általad, hogy miket írtak át engem főleg csak az zavar, hogy ezek szerint Eren hozzáállásán változtattak. Lángolóan dühös Eren önmagában annyira nem, sőt a hirtelen semmiből előjövő Levit is le tudom nyelni. (Mikasa pózör benyögése valahogy még mindig jobban out of place szerintem. A fúzióval meg még megvárom Ruit.) Mindazonáltal én nem vagyok ennyire dühös a cuccra. Aláírom lehetett volna jobb is, de nekem eddig is inkább ilyen 8-as gyanus volt a sorozat, mint 9 v. 10.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Igazából miután leírtam én is elgondolkoztam, hogy biztos, hogy kell-e az az idézőjel oda. Azért hagytam ott mert van egy ilyen bizar megérzésem, hogy az az ember az inkább shifterek "apja", mint Annie tényleges biológiai apja. Persze lehet, hogy csak FMA dolgozik a tudatalattimban, vagy nem tudom. :dirr:
Akár még ez is lehet, bár én jelenleg egy másik karakterre tippelek, mint "főkolomposra", persze az sem biztos, meg nem is akarok spoilerkedni. XD
Cruel Angel írta:Szorri, pedig direkt megnéztem privát böngészésben, hogy úgy is behozza-e ffox mielőtt belinkelem közvetlenül a képet. Úgy tűnik a fájl cache az megmarad privát böngészésnél, csak a cookiek törlődnek. Mindegy, akkor máshonnét: http://i27.tinypic.com/2whh1t1.jpg
Így már megy, köszi! Megérte, tényleg szép kép. :)
Cruel Angel írta:Amúgy így olvasva általad, hogy miket írtak át engem főleg csak az zavar, hogy ezek szerint Eren hozzáállásán változtattak. Lángolóan dühös Eren önmagában annyira nem, sőt a hirtelen semmiből előjövő Levit is le tudom nyelni. (Mikasa pózör benyögése valahogy még mindig jobban out of place szerintem. A fúzióval meg még megvárom Ruit.) Mindazonáltal én nem vagyok ennyire dühös a cuccra. Aláírom lehetett volna jobb is, de nekem eddig is inkább ilyen 8-as gyanus volt a sorozat, mint 9 v. 10.
Jó, azért azt hozzáteszem, hogy a mangában sincs Annie-val plusz jelenet ennél a résznél, vagy bármi olyan, ami jelentősen jobb színben tüntetné fel, mint az animében, szóval lehet ez meg nálam volt csak megérzés, de valahogy mégis úgy jött le, amikor ezt a harcot olvastam mangában, hogy jóval kevésbé apellálnak erre a "szörny-faktorra", mint amilyen erőltetetten nyomták bele az ember arcába az animében.

Ez a lángoló forma a fentiek mellett engem még azért is zavart, mert elvileg a shifterek sokkal profibb "titán pilóták", mint Eren, aki kvázi még most "tanulja" a dolgot és egyelőre annak is örülnek az emberek, ha nem támad rájuk átváltozás után. XD Ennek fényében nehezen hiszem el, hogy van egy ilyen "unlockolható" rejtett "lángoló titán" forma, amit még egyik shifter sem tudott magából előhozni (Annie sem, aki már rég olyanokat tud, amit Eren max véletlenül hoz elő, pl. kristálypáncél, irányított regeneráció, stb.), de persze Erennek sikerül, már rögtön a második-harmadik komolyabb harca során. Még azt elhinném, hogy amikor már minden képességet ugyanúgy használ, mint a shifterek és ott áll a főboss előtt, akkor a végső csatában előjön ez, mint "speckó szuperképesség, ami csak a főszereplőnek van, mert főszereplő" (persze azért valamilyen magyarázattal megtámogatva... XD), meg azért, mert addigra eljut "pilótaságban" arra a pontra, hogy még a shiftereknél is jobban "eggyé válik a titánnal" lélekben, viszont ezt így bedobva a sztorinak ezen a relatíve korai pontján, szerintem nem volt más, csak egy gagyi asspull. Ami lehet még így sem zavarna, ha amúgy is egy asspullos mangáról beszélnénk, de ez nagyon nem olyan. A másik meg a lelki dolog, mert oké, legyen külsőre lángoló, meg erős, de legalább azt mutassák közben, hogy lélekben/agyban fejlődött a sorozat eleje óta. Ez, amit itt levágott a végén, kb. olyan agyi színvonalon volt, mint a legelső átváltozása, amikor még "álmában harcolt" és tényleg csak az ölési vágy hajtotta.

A pontozásról: Én egy ideig tényleg tíz pontot akartam adni a sorozatnak, mert a pozitívumok bőven elnyomták azt a pár negatívumot, meg ugye "az a hangulat! *____*". Aztán a második felében voltam úgy vele, főleg így a 20-as epizódtól felfelé, hogy "oké, ne legyünk ennyire elfogultak, legyen "csak" kilenc pontos és akkor az apróbb hibák, meg az 1-2 furább filler-betoldás miatt levontam egy pontot", viszont erre jött még rá az utolsó két rész, amik meg levitték nyolcig, pedig ez utóbbit már tényleg nem szerettem volna, mert azért összességében szerintem egy nyolcasnál jobb a sorozat, de a végét sajnos nem tudtam megbocsátani nekik, szóval ez már valszeg így marad.

Edit: Ja, amúgy ha már a második opening képeit elemezgettük: ki lenne az ott középen? XD Valamiért egész eddig azt hittem, hogy Eren emberi alakban, aztán így 15 rész után jobban megnézve és elgondolkodva beugrott, hogy "ja, Eren, amikor ennek lobog a lófarka, neki meg világéletében rövid haja volt :dirr: " XD Viszont akkor így nem tudom, Ymir lenne?

Edit 2: Amúgy vicces belegondolni, hogy Eren pipa Annie-ra, amiért embereket ölt, de hogy ő a mostani részben hány embert nyírt ki közvetve, amikor belerohant egy toronyba, vagy pl. amikor Annie-t már az elején rálökte egy templomra és mutatták is a szétplaccsant embereket, az nem számít... XD (Persze ez nem hiba, meg értem én, hogy harc közben nem lehet még erre is figyelni, meg minden filmben/sorozatban szintén így van, csak akkor is lol valamilyen szinten... XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2013.09.29. 12:35-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Bár engem a vége annyira nem akasztott ki, mint Titkost (ennek nyilván köze van a sorozatot illető overall viszonyulásomhoz, ergo sokat már nem tudtak rajta rontani), de azért nálam is befigyelt egy-két magamban elmorzsolt szitokszó, ami főleg ezeknek a tizenkettő-egytucat standard elemeknek volt köszönhető.

Verdikt: legyen egy erősebb 5/10.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:ki lenne az ott középen? XD
Bár nem tudom, hogy miért látjuk így őt kétszer egy shotban, de nekem az mindig Mikasa volt, gondolván, hogy az nem lófarok, hanem A Sál.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Annyira vártatok már, hogy kénytelen voltam elhúzni a belépőmet. XDDD (Igazából nem, két napig nem voltam itthon, az utolsó részt is csak 5 körül néztem meg, de olyan jól hangzott.) Titkos, Cruel, emeletesen fogok idézni, remélem nem baj. ^^"
Titkos írta:
Cruel Angel írta:1. Az elején a templomos jelenet nagyon gonosz és nagyon zseniális volt.
Igen. XD
Ezen a jeleneten gúnyosan elvigyorodtam... ugye ettől most nem vagyok gonosz? o.O Sajnáltam az embereket, de mégis úgy éreztem, hogy ezt így megérdemelték.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:2. Eren és Annie párharcában volt egy jelenet, amikor mindkettejüknek nagyon hülye fogakat rajzoltak (viszonylag az elején), csak engem zavart? XD
Nekem az elején még nem tűnt fel, Lángoló Erennek voltak cápafogai, ha jól láttam, meg Annie nézett ki úgy falmászás közben, mint egy "szétivott" arcú alkoholista. (Mindkettő anime original hülyeség volt egyébként, de erre majd kitérek, a válaszadás után, amikor elkezdem szidni a részt. :dirr:)
Bazz, hogy tudjátok úgy megfogalmazni a hibákat, hogy közben széjjel röhögöm magam? XDDD Titán-Erennek korábban is voltak quality fejei, ezket erősen ajánlom, hogy BD-re javítsák ki! Blaze mode Eren (a mangások és a névadási szokásaik...) cápafogai tényleg furák voltak.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:3. "Annie. ... Fall." benyögése Mikasának nagyon badass meg minden, de imho tök nem illett a helyzethez. Mármint mindenki stresszes állapotban volt ábrázolva, amikor nem érünk rá ilyen pózörködésekre. imho.
Nekem bejött, ott már eléggé látszott, hogy rajta fog veszteni, hiszen Eren jól megagyalta, már kvázi ő is menekülni próbált inkább.
Ez nekem is tetszett, megvolt az a bizonyos hangulata, amit vártam ettől a jelenettől.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:3. Mi volt ez a fúzionálás dolog? (Manga olvasóktól minimum annyi spoilert kérnék, hogy egyáltalán kiderült-e eddig?)
Hogy később lesz-e ilyesmi a mangában és esetleg ez valami foreshadowing volt az anime részéről, azt nem tudom. (Meg kell várnunk Ruit. XD) Viszont az epizód vége után gyorsan elolvastam ugyanezt a részt mangában is, így elmondhatom, hogy abban ezen a ponton még egyáltalán nem volt semmi ilyesmi.
Oh yeah, itt vagyok! XD Sejtem, hogy mire akartak ezzel utalni, vagyis konkrét választ erre nem tudok adni. Talán foreshadowingnak szánták, de ezt ne vegyétek kőbe vésett törvénynek. Nekem erről az jutott eszembe, amikor Hanji később említi, hogy talán Erennek is megvan az a képessége, mint Annie-nak, vagyis képes kristállyal bevonni a testét. Gondolom arra akartak utalni, hogy később Eren is képes lesz erre a "trükkre".
Titkos írta:
Cruel Angel írta:4. Ha már itt tartunk... és Annie "apjáról" mit lehet tudni?
Na igen, ez most már engem is érdekel, elég sok flashbacket kaptunk róla az elmúlt két részben. (Btw, miért írod idézőjelesen, volt valami utalás, hogy az nem az igazi apja?)
Róla semmit nem lehet tudni, értelemszerűen azért, mert Annie ki lett vonva a forgalomból, vagyis mióta bezárta magát ebbe a kristálybörtönbe, azóta csak megemlítették a nevét. Amúgy szerintem ő az igazi apja volt, csak abban a bizonyos másik faluban laktak.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:5. Lángoló Eren nagyon keményen nézett ki, valami 80-as évekbeli metál együttes lemezborítója hangulatot árasztott :dirr:
Szvsz az epizód legnagyobb marhasága volt (megfejelve ezzel a "hú, Eren megint totál megőrült!" hülyeséggel...), ha ez nem valami olyasmi, ami később lesz a mangában és az anime csak előrehozta, akkor csessze meg a tisztelt rendező úr. :? Tény, hogy jól nézett ki, de történetileg semmi értelme nem volt, pozőrködős baromság. (Nem mintha nem lennének hatásvadász jelenetek a canonban, de ott azért mindig vigyáznak rá, hogy sztori szempontjából megalapozottak legyenek.)
Nevetségesen gáz lett Blaze mode Eren, ráadásul tényleg semmi nem alapozta meg, hogy hirtelen ennyire forró vérű legyen. Szó szerint. XD (Eszembe jutott a Guren no Yumiya videoklippje, abban voltak ilyen pozőr jelenetek, de ezt elnéztem, mert a japánok nem tudnak normális klippet rendezni.) Hacsak nem a legújabb fejezetben lesz benne ez az újabb képesség, akkor meg pláne nem volt semmi értelme. Eddig Eren csak a normál alakját mutatta be.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:6. Eyecatchbeli szöveg: Omoshiroi. Ezek szerint alulról is fallal vannak körbe véve? Vagy végtelen mélységig tartanak és a föld gyomrából lettek megidézve?
Fú, az tényleg marha jó volt! :D Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez valami későbbi manga részlet, valamelyik light novel részlet, vagy saját írás volt-e? XD
Tekintve, hogy milyen információk derültek ki, pusztán a japán kiadású manga belső borítója alapján, nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ez canon. Egyébként először nem tudtam, hogy mire gondoltok, mert folyamatosan néztem a részt, nem állítottam le annál a jelenetnél. Utólag olvastam el, miután rájöttem, hogy mi volt ez a szöveg. XD Szép kis regény lett, de kétség kívül hasznos információnak bizonyult.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:7. Érdekes volt látni a Millitary Police fönök fejét amikor leesett neki, hogy Erwin komolyan gondolja, amit mond. XD
Ja. XD De megnyugodtam, hogy ez nem egy Kőagy 2, miután látta, hogy komoly a dolog, a maga módján "együttműködött" Erwinékkel.
Kőaggyal ellentétben Nile-t bírom, mert bár a spanyol inkvizíció feje, azért tud gondolkodni. Félelmetes volt, ahogy végre leesett neki, itt komolyan gondoltak mindent. Ugyan letartóztatta Erwint, de valószínűleg ő is kapott volna a nagyobb fejesektől, ha simán elengedi és hagyja, hogy minden gond nélkül elsétáljon.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:8. Leláncolt kristályos Annie a föld alatt kép szerintem baromi jól nézett ki, engem erre emlékeztetett.
Próbálkoztam bemásolással is, de nem hozza be a linket. ^^"
Ezt így idéztem be, de már közben láttam az új linket és meg is néztem a képet. Tényleg nagyon szép. ^^
Titkos írta:
Cruel Angel írta:9. Őszintén szólva azt hittem, hogy úgy fog záródni a sorozat, hogy mi nézők megkapjuk a reveal-t, hogy ki a többi shifter. (Btw shifter kifejezést csak a fandom használja, vagy mangából jön?)
Szerintem azért nem akarták lelőni őket, mert az eléggé hazavágna pár későbbi jelenetet, ha a néző már előre tudná, hogy kik azok. Pl. mi van, ha a sztori mondjuk a második szezon közepe/vége körül jut el eredetileg arra a pontra, hogy lebukik egy újabb shifter, mi meg már most megtudnánk, hogy kik ők? XD Akkor nem lenne olyan izgalmas. XD (Mint ahogy az egész "57. expedíció" arc is sokkal jobb szerintem, ha az elején még nem tudod, hogy Annie az.) Amúgy, ha tippelnem kéne, szerintem ez a "shifter" fandom-név és a mangában sem utalnak kifejezett külön névvel az átváltozó emberekre, de majd Rui megmondja. XD
A többi shifter kiléte maradjon csak meg titoknak egy esetleges második évadhoz. A mangában a 10. kötetben derül ki, hogy kik ők, szóval az újabb animének még viszonylag az elejére kerülne. Amúgy ez meg pont egy érzékeny téma nálam, mivel nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy ezt lőttem le magamnak korábban. ^^" (Jelentem, nekem úgy is izgalmas volt, hogy tudtam kicsoda a női titán.) A shifter egyébként a fandom egyszerű és lényegre törő szava. Sokkal könnyebb leírni, mint azt, hogy ember-titán vagy Titán Eren, Titán Annie, stb. Azt hiszem a shapeshifter szó lett átalakítva titan shifterré, onnan meg jött a rövidítés. (És Rui megmondta. XDDD)
Titkos írta:
Cruel Angel írta:10. Dat utolsó jelenet. Az ott csak egy random ijesztgetés volt, hogy óriások vannnak a fal mögött, vagy effektíve azt kellett ott látni, hogy a falban van egy/több óriás mint építőkő? (Kőműves Kelemen mondja a fiának: Gyere fiam enni, anyád már fal.)
Elsőre én azt hittem, hogy megérkezett a fal mögé a Colossal Titan (még néztem is, hogy "WTF, elfelejtették a fehér részt odarajzolni az arcára? És hol az orra?" XD) és őt látjuk a lyukon át, viszont az Annie elfogása utáni mangafejezetből kiderül, hogy az bizony tényleg egy falban lévő titán. Ott konkrétan nem fél nap múlva esik ki az a faldarab, hanem már akkor, amikor Annie megpróbál felmászni a falon és Mikasa veszi észre, mivel ő ment fel levagdosni Annie ujjait. XD Persze utána már a többieknek is feltűnik, de nem marad sok idejük agyalni, mert egyből jön egy szektás pap, hogy takarják le azonnal a titánt, mielőtt eléri a Nap fénye... És innentől nem mesélem tovább, tényleg olvasd a mangát, megéri! XD (Jaaaaj, ezt még nem hallottam, de lol, meg vicces, hogy valamiért a befalazott titánról nekem is egyből a Kőmíves Kelemen sztori ugrott be. XD)
Igen, az pontosan az volt, ami. Egy titán van befalazva oda, bár azt még nem tudni, hogy pontosan hogyan került be oda. (Jelenleg mondjuk ez foglalkoztat legkevésbé a megválaszolásra váró kérdések közül. ^^") Ezt is kicsit elkapkodottnak és randomnak éreztem, sokkal jobb lett volna, ha a manga szerint haladnak. Ahogy Titkos is írta, a fal rögtön azután leomlik egy részen, ahogy Annie lezuhan. Még rá is nézett Mikasára, ami sokkal ütősebbé tette az egész jelenetet, mert kiderült, hogy életben van. Egyébként itt jön be az, amiről elkezdtünk beszélgetni a 15. rész után. Akkor említettem, hogy egy bizonyos spoiler miatt nem válaszolok. Az óriások nem halnak meg, ha teljesen megvonják tőlük a napfényt, csak valamilyen sztázisba kerülnek, hibernálják magukat vagy ilyesmi. Ezzel együtt Jean és Armin beszélgetése is más irányba terelődhetett volna, ami nem hatott volna ennyire erőltetettnek a végén.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:+1: Bár már itt talán írta Rui, hogy a véres Ármin az openingből az csak opening only jelenet, én reménykedtem benne, hogy mind az, mind pedig a berepedő szemüvegű prof néni benne lesz.
Jaja, jó lett volna, kissé eltúlozták azt az openinget képileg, remélte az ember, hogy az összes cool jelenet konkrét eseményekre utal, aztán kiderült, hogy kb. csak a felük. ^^"
Ami azt illeti, ezek benne voltak az animében, csak nem ilyen hangsúlyosan. Armin elég komoly fejsérülést szenvedett, eléggé véres lett, de közel sem annyira, mint az openingben. Badass-Hanji pedig benne lehetett volna, ha nem variálják át a részt... >__> Abban még bízok, a stúdió lesz annyira fair, hogy a BD lemezre úgy rakják rá az utolsó részt, hogy mutatják Eren átváltozását.
Titkos írta:
Cruel Angel írta:ui: Tudom, hogy a kérdéseimre a potenciális válasz egy nagy spoiler felhőhöz vezet, de én nem bánom, este valszeg úgy is belevágok a mangába, az anime meg úgy sem fogja folytatni egy darabig, szóval biztos érdekelhet mást is. d:
Kezdd el, nekem is muszáj volt már rögtön az epizód után elolvasni plusz 2-3 fejezetet és mondjuk úgy, hogy nem bántam meg, hozza az anime színvonalát, kb. mindegyik chapterben volt valami hatalmas "FÚBAZEG! O__O"-jelenet. XD
Már el is kezdtem terjeszteni az igét, hogy aki csak teheti, olvassa el a mangát, de lehetőleg előröl. Később egyre jobb lesz, volt olyan chapter, ami után órákig nem tértem magamhoz. XD

A hosszabb értékelésemmel és további válaszokkal még várni szeretnék egy kicsit, le kell nyugodnom. Nem akarom a nagy anime kritikust játszani, de úgy érzem át kell még gondolnom ezt az egészet tiszta fejjel.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Engedelmetekkel ide írknálnám a véleményemet SnK mangáról, tekintve, hogy per pill 45-ösfejezetnél tartok. Valszeg még ma beérem. (BTW meggyőzhető vagyok, hogy múvolódjon át mangásabb topikok közé. Ott még úgy se nagyon jártam, pedig novermberben lesz 10 éve, hogy regisztráltam. XD )

Eddigi észrevételek:
1. A bestiális titán érdekes egy jelenség volt. Igen nagyon kiváncsi lennék, hogy mit is akart falon belül. Also Conniék falva, hogy változott ad hoc titánná? Szegény mutter XD
2. Ez most kicsit nyafogásnak fog hatni: Értem, hogy csavar, meg váratlan, meg minden, de nekem nem tetszett az ötlet, hogy éjszaka sétafikáló random titánok. Nem sokat tudtunk eddig meg a titánokról, de amilyen szabályt már konkrétan tudunk, azt jó lenne, ha nem szegnénk meg nagyon.
3. Yimir nekem sokkal szimpatikusabb lett, mint ahogy vártam. Christa viszont ellenszenvesebb.
4. Apropo Levi és random pap bácsi összejátéka fun.
5. Reinder vicces volt, amikor megpróbálta meggyőzni Erent.
6. Epic Meal Time
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Engedelmetekkel ide írknálnám a véleményemet SnK mangáról, tekintve, hogy per pill 45-ösfejezetnél tartok. Valszeg még ma beérem. (BTW meggyőzhető vagyok, hogy múvolódjon át mangásabb topikok közé. Ott még úgy se nagyon jártam, pedig novermberben lesz 10 éve, hogy regisztráltam. XD )
Nyitottam a mangának külön topicot, jobb lesz, ha oda átvándorolunk. ^^

Az epic meal time-on behaltam, azt hittem valami olyan jelenetet fogsz belinkelni, amiben az embereket eszik az óriások. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ööö...én 42-nél járok, de eddig három dolog miatt nem írtam erről semmit. XD

1. Nem akarom ide írni a mangában történt dolgokat, mert mindannyian tudjuk, hogy ha én egyszer belekezdek, annak egyhamar nincs vége... XD

2. Fejezetenként fordul sokszor a kocka bizonyos sztori-elemek szempontjából, így igazából arra gondoltam, hogy majd ha teljesen beértem a mangát, akkor írom le az észrevételeimet vele kapcsolatban, mert lehet, hogy ami esetleg most fura nekem, arra még kapok majd választ a 12-es kötetig. (Az más kérdés, hogy úgysem fogom kibírni, most is azért jöttem fel igazából, mert észrevettem egy furcsaságot a sztoriban, de akkor azt a mangás topicba írom majd... XD)

3. Nem volt időm írni, mert a manga nem hagyja... :lol:

Persze még Rui-chan két postjára feltétlenül reagálok majd ide az animére vonatkozóan. :)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos javaslatára befejeztem a sorozatot....

Csak ennyit akartam mondani .
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Bevallom nem igazán értem az utolsó rész miatti kifakadásokat. Egyelőre még nem álltam neki a mangának (de ami késik, nem múlik), viszont olvastam, hogy mik voltak az eltérések, és ez még egyáltalán nem vészes. Én egyedül arra mondanám, hogy ezt már nem kellett volna, hogy megváltoztatták Eren karc közbeni viselkedését, mert ezzel a jellemfejlődésébe piszkáltak bele (bár szerencsére még nem helyrehozhatatlanul), de a többi csak sallang volt, extra fanszerviz és látványelem. Sajnos ezek velejárói annak, ha egy futó mangát adaptálnak. A szezon végére mindig kell egy nagy bumm, és ha nincs épp egy azon a ponton a történetben, akkor tesznek bele. Azok közül sorozatok közül, amiket ebben a szezonban néztem a Shingeki mellett még kettő másik is hasonló sorsra jutott, és volt amelyik rosszabbul járt, mert a forgatókönyvíró az utolsó két részben egy komplett filler történetszálat rántott elő a hátsó feléből. Mondjuk nekem a Pandora Hearts óta elég magas az ingerküszöböm ilyen téren, és addig még szemet tudok hunyni felette, amíg nem piszkálnak annyira bele a történetbe, hogy már ne lehessen visszakanyarodni a mangához.

Egyébként szerintem nagyon jól oldották meg a lezárást. Nem tényleges cliffhanger, de bedobtak egy olyan információt, amitől tátva marad a néző szája (mondjuk az enyém sajnos már nem, hála egy youtube-os vadbaromnak ^^').

Lehet azért mert nincs elég rálátásom a manga történetére, vagy egyszerűen túl megbocsájtó vagyok, de én simán megadtam a 9/10-et a sorozatra, és nagyon várom a folytatást (ami remélem jön 1-2 éven belül, természetesen ugyanezzel az alkotógárdával).
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát ahogy én számolom, úgy kb. 33-34-es fejezezig dolgozta fel a mangát az anime. Most tartunk ott, hogy azóta ki jött 15 chapter. Ha a következő anime is kb. 35 chaptert akarna feldolgozni, akkor tehát még 20 hónapot kéne várni rá. Ugyanakkor ha az író valóban kereken 20 kötetben szeretné befejezni, és minden további kötet 4 chaptert tartalmaz, az azt jelenti, hogy még 32 chapter, tehát 32 hónap, amíg befejeződik a manga. Ebből én arra következtetek, hogy side-storykat félretéve vagy másfél év múlva kapunk egy animét, majd rá egy évvel egy harmadikat, ami vagy nem lesz oly hosszú, vagy filleresebb lesz. Vagy 3 év múlva kapunk egy lezárást.
Tehát 2014 ősze előtt senki ne számítson SnK animére.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Én egyedül arra mondanám, hogy ezt már nem kellett volna, hogy megváltoztatták Eren karc közbeni viselkedését, mert ezzel a jellemfejlődésébe piszkáltak bele (bár szerencsére még nem helyrehozhatatlanul),...
Leginkább amúgy engem is csak az cseszett fel, a többit szerintem elintéztem volna egy legyintéssel, vagy azzal, hogy "na, nem lehet az anime 100%-ig a manga másolata" és ha ezt nem csinálták volna meg, szerintem még én is odaadom nekik a 9/10-et.
Mariko írta:...de a többi csak sallang volt, extra fanszerviz és látványelem. Sajnos ezek velejárói annak, ha egy futó mangát adaptálnak.
Na igen, ezt már én is észrevettem, bár ilyenkor mindig felteszem magamnak a kérdést, hogy "mi lenne, ha ugyanazt kapnánk, mint az eredeti műben és plusz elemként ott lennének a szinkronhangok, a zene és az animáció?" Vagyis nem értem, hogy miért kell mindig "kötelezően" valami "még nagyobb" (ami sokszor sajnos "még hülyébb") dolgot ellőni az animében?
Mariko írta:A szezon végére mindig kell egy nagy bumm, és ha nincs épp egy azon a ponton a történetben, akkor tesznek bele.
Na igen, de szerintem pl. Annie elverése alapból "nagy bumm" lett volna, hiszen legyőzték az első ember-titánt. Ezt a harcot kellett volna "feltupírozni" egyéb látványos elemekkel, pl. hogy Eren mondjuk felkap egy marék törmeléket és azt vágja Annie fejéhez, vagy átüti 2-3 háztömbön, stb. Valami olyat, ami látványos, nem volt benne a mangában, viszont mégsem akkora logika baromság, mint ez a lángoló titános hülyeség. ^^" (Én speciel a sorozat felén túl már agyaltam a lezárás megvalósításán és simán el tudtam volna képzelni, hogy berakják a harc alá a Guren no Yumiya-t, vagy akár a Jiyuu no Tsubasa full verziójának a legvégét, amikor olyan a szám, mintha a két opening "egymásba folyna". Ilyenekkel lehetett volna nagyon felturbózni a harcot anélkül, hogy baromságokat csináljanak.)
Mariko írta:Azok közül sorozatok közül, amiket ebben a szezonban néztem a Shingeki mellett még kettő másik is hasonló sorsra jutott, és volt amelyik rosszabbul járt, mert a forgatókönyvíró az utolsó két részben egy komplett filler történetszálat rántott elő a hátsó feléből. Mondjuk nekem a Pandora Hearts óta elég magas az ingerküszöböm ilyen téren, és addig még szemet tudok hunyni felette, amíg nem piszkálnak annyira bele a történetbe, hogy már ne lehessen visszakanyarodni a mangához.
Na igen, azért ezt én is a pozitívumaik számlájára írtam, hogy bár rossznak tartom a végét, de legalább nem visszavonhatatlanul rossznak, vagyis legalább a lehetőségét nem vágták el a további szezonoknak. (A Pandora Hearts végéről meg elég volt hallanom, úgy tudom, azt szimplán totálisan szétbarmolták egy anime original endinggel. ^^")
Mariko írta:Egyébként szerintem nagyon jól oldották meg a lezárást. Nem tényleges cliffhanger, de bedobtak egy olyan információt, amitől tátva marad a néző szája (mondjuk az enyém sajnos már nem, hála egy youtube-os vadbaromnak ^^').
Igen, az mondjuk szintén jó volt, hogy pont ott vágták el a sztorit, ahol aránylag a legjobban el lehetett.
Mariko írta:Lehet azért mert nincs elég rálátásom a manga történetére, vagy egyszerűen túl megbocsájtó vagyok, de én simán megadtam a 9/10-et a sorozatra, és nagyon várom a folytatást (ami remélem jön 1-2 éven belül, természetesen ugyanezzel az alkotógárdával).
Én sem olvastam a mangát az anime végéig (az utolsó részeknél is csak utólag lestem bele, összehasonlításképpen), de így is megéreztem, hogy valami nem stimmel, annyira kilógtak ezek az elemek az eddigi történetvezetésből. ^^" De egyébként direkt azért szoktam előbb az animét megnézni, hogy egyrészt elkerüljem a mangával való folyamatos összehasonlítgatást, másrészt, mert úgy vagyok vele, hogy a filler betoldások akkor jók, ha a néző az eredeti mű ismerete nélkül észre sem veszi, hogy azok fillerek, vagy ha észre is veszi, úgy vannak beleszőve a sztoriba, hogy nem tolják el nagyon sem a canon történetet, sem a karakterek jellemét. Ezt ugye tök jól megcsinálták pl. a hazafelé menős epizódban, ahol ha nem írjátok, hogy az filler volt, simán azt hinném, hogy benne volt a mangában, illetve pont ezért zavart nagyon a végén, mert ha meg arról derült volna ki, hogy a mangában is pont így volt, akkor a mangakában csalódtam volna, hogy képest volt ekkora hülyeséget írni, amikor még a sztori felénél sem járunk. ^^" (Mivel úgy tapasztaltam, hogy ha egyszer egy mangaka elkezdi a baromságok behozatalát a sztoriba, akkor onnan már csak lefelé vezet az út, egyre asspullabb és megmagyarázhatatlanabb jelenetek követik egymást.)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na akkor... jelentem, belefogtam hát én is, múlthét pénteken. =) Két részen vagyok túl, de őszintén szólva, eddig nem különösebben hatott meg az anime. Konkrét okokat pedig azért nem szeretnék most sorolni, mert ezek még változhatnak a későbbiekben, de eddig két dolog jött le. Kezdem a pozitívval. Már most jobb, mint amilyen a tavalyi hype, a SAO volt, vagy az említett Naruto, Bleach szerűségek (igaz, ezeknél nem akkora művészet jobbnak lenni). Na és most jön a negatív, mert ebből már most látom, hogy nem lesz egy Berserk, Bastard szerű élmény, legalább is számomra biztos nem. Még akkor se, ha azok seinenek, ez meg shounen. =) Nem rossz anime, de eddig leginkább Junchi véleménye felé közeledik az enyém, és a hétvégén spec több kedvem volt felütni a "megnézendő ovák" című txt fájlt, és onnét megnézni, a soron következő darabot. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha Berserk/Bastard-szerű élményt vársz tőle, akkor már most megmondom előre, hogy tuti csalódni fogsz. Eléggé más stílusú, az elején engem is a Berserkre emlékeztetett némileg, de rájöttem, hogy maximum a középkori környezet az egyetlen közös pontjuk.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ha Berserk/Bastard-szerű élményt vársz tőle, akkor már most megmondom előre, hogy tuti csalódni fogsz.
Pedig ha látnád, hányan állítják be úgy, mint ha egy "új Berserk" született volna. :vigyor: Amúgy vannak sejtéseim, már most, hogy miről lesz majd itt szó valójában (hozzáteszem, ez nem feltétlen gond) aztán majd meglátom, mi sül ki belőle ténylegesen. =)
Kép
Válasz küldése