Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Péter írta:Pedig ha látnád, hányan állítják be úgy, mint ha egy "új Berserk" született volna. :vigyor:
Most a kardomba dőljek vagy a kardomba dőljek? :knife: Komolyan, mi lesz a következő ilyen összehasonlítás a Sailor Moon és a Pretty Cure? :weh:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Most a kardomba dőljek vagy a kardomba dőljek? :knife: Komolyan, mi lesz a következő ilyen összehasonlítás a Sailor Moon és a Pretty Cure? :weh:
Azokban mondjuk több a közös vonás, de ez mindig úgy van, hogy az újak, rendszerint a régiekre építenek, pláne a mainstream darabok esetén. A műfajon belüli összehasonlításnak, én látom értelmét, létalapját, csak ezt is értelmesen kell tudni csinálni. Például én is látom azt, mert nyilvánvaló, hogy Cutie Honey nélkül, sanszosan nem lett volna nem hogy Sailor Moon, Sailor V se, de ezzel nem jár együtt automatikusan az, hogy akkor most egyik, a másik "másolata", mert az erős sarkítás lenne.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Pedig ha látnád, hányan állítják be úgy, mint ha egy "új Berserk" született volna. :vigyor: Amúgy vannak sejtéseim, már most, hogy miről lesz majd itt szó valójában (hozzáteszem, ez nem feltétlen gond) aztán majd meglátom, mi sül ki belőle ténylegesen. =)
A fanboyok hülyeségeire sajnos soha nincs orvosság... ^^" De amúgy tényleg, egyrészt már a műfajuk sem ugyanaz, másrészt meg azért a Berserk jóval inkább ráment a brutális/szexuális tartalmú jelenetekre. Oké, a Shingeki sem egy gyerekmese vérengzés szempontjából, de azért messze nem az a sztori központi eleme. Ha meg a főszereplőre és a motivációjára gondolok, akkor ráfoghatjuk, hogy mindkettő egy "bosszútörténet", mert valóban azzal indul a sztori, hogy a főhős bosszút esküdött "valakinek" és ezt igyekszik beváltani, viszont ezen túl eléggé külön irányt vesz a két történet. Ugye a Berserkben eleve két barátból lett ellenség személyes konfliktusára van az egész kihegyezve, míg a Shingekiben...a Shingekiben nem spoilerkedek, majd meglátod. XD (Btw, már megértem, amikor Rui valamire olyasmit mondott, hogy a Shingekiben az a rossz, hogy lenne egy csomó indok/érv, amivel "meg lehetne védeni", de kb. ezek legtöbbje egyben baromi nagy spoiler is a történet szempontjából, mert tényleg így van sokszor. XD)

Ezzel a "sejtem, miről lesz majd itt szó" kijelentéssel azért szerintem vigyázz, én már vagy 2-3 alkalommal voltam úgy az anime (plusz azóta a manga) folyamán, hogy "oké, most már asszem sejtem, hogy hová fog ez az egész sztori kifutni", aztán a mangaka egy laza mozdulattal fordított a kockán egyetlen epizód/chapter alatt. XD Most tartunk ott egyébként, hogy szerintem már nagyon más felállása/hangulata/sztorija van az egésznek, mint ahogy kezdődött, de ezt teljesen pozitívan írom most, szóval nem ilyen Narutós "mi az istent olvasok már, és hogy változott ez ennyire meg?", hanem logikusan és normálisan jutottak el oda, ahol most vannak.

Btw, azt a Cutie Honey - SM párhuzamot Rui szerintem valahogy úgy érthette, hogy a sokszor öncélúan brutális, nőket dugós, démonokat szadista módon kivégzős és nem egyszer teljesen elborult Berserket a Shingekihez hasonlítani kb. olyan, mintha a férfiaknak szánt fanservice-el teli, nagymellű, meztelenkedős Honey kalandjait hasonlítanánk a vérbeli shoujo, "kislányos", varázspálcás, csillámporos, romantikus SM-hez. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, épp csak totál más a kettő, emiatt hülyeség, ha sokan tényleg ezt állítják, mert akkor vagy nem ismerik eléggé egyik sorozatot sem, vagy maximálisan elvakította őket a fanboyizmus. Bár valóban, az is igaz, hogy míg az SM-re valamilyen szinten ráfogható, hogy legalább "jogutódja" a Honey-nak, addig a Shingeki ha "nyúlt" is valahonnan, szerintem nem annyira a Berserktől. (Mondjuk ezért a Berserk-fanboyok engem pluszban ki fognak nyírni, de akármilyen animét/mangát a Berserkhez hasonlítani nálam még egyáltalán nem számít egyértelmű "dicsőségnek", mert oké, szeretem, de azért mondjuk úgy, hogy lehet még egy "TOP 10 kedvenc anime" listára sem raknám rá. ^^" *menekül*)

Edit: Mi a fenéért olvastam én a Pretty Cure-t Cutie Honey-nak? Mindegy, most már hagyom ha megírtam, sőt, ezzel talán még jobb hasonlatot is hoztam fel. XD

Edit 2: Ja jó, megvan: Rui hozta fel a Pretty Cure-t, Péter meg a Cutie Honey-t, nekem meg már késő volt és jól összekevertem a két címet. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos: Most valamit kevertél, Péter hozta be a Cutie Honey-t, én a Pretty Cure-t említettem. ^^" Azért ezt hoztam fel, mert mindkettő mahou shoujo témájú, és az egyik valamilyen szinten hasonlít egymásra, de nem teljesen ugyan az. Eleve már a felállás sem stimmel, ami a karakter sztereotípiákról szól, na meg maguk a képességek is különböznek. Azért nem akartam pl. a Madokát ide hozni, mert az meg dekonstrukció, szóval teljesen más képletet használ.

Na igen, ha elkezdeném sorolni, hogy miben különbözik a Berserk és a Shingeki, Péternek meg se kéne néznie, mert tudná előre az egészet.

AA-n meg beszóltak, a fanboyoknak nem vagyok elég fanboy. Én kérek elnézést. :-P
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rövid compare and contrast Shingeki és Berserk között:
Contrast: Guttsnak egy kardja van, Erennek kettő.
Compare: Gutts a sorozat folyamán megemberesedik és felnő, Eren szintén. :dirr:
(@Péter: ez in-joke volt azoknak, akik túl jutottak sacc per kb. 5 részen szóval ne vonj le belőle még következtetéseket plíz)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Titkos: Most valamit kevertél, Péter hozta be a Cutie Honey-t, én a Pretty Cure-t említettem. ^^"
Igen, utána fel is tűnt és szerkesztésben odaírtam a végére, késő volt már... XD
Rui-chan írta:AA-n meg beszóltak, a fanboyoknak nem vagyok elég fanboy. Én kérek elnézést. :-P
Nofene? :dirr: "Egy igazi fan nem szidja az anime végét, elismeri a zúzás királyságát!", vagy mi? :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Nofene? :dirr: "Egy igazi fan nem szidja az anime végét, elismeri a zúzás királyságát!", vagy mi? :dirr:
Jaja, az anime vége így volt tökéletes, mert volt benne zúzás. :hammer:

Amúgy beszéltük egy másik fórumon, hogy lehet nem is lesz folytatás, mert a nagy cliffhangert csak úgy bevágták, mintha egy omake lenne.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: gilas »

Nehéz egy ilyen népszerü, sok karakter felvonultató és szerteágazó történettel bíró sztoriról véleményt alkotni, ráadásul a mangát nem is olvastam.
Megpróbálokírni én is egy rövid értékelést az animéröl. Az alapötlet és a fö cselekményszál tetszett: óriások vívnak elkeseredett küzdelmet emberek ellen egy középkorias, falakkal körülvett városokból álló világban. Akcióban és fordulatokban sem volt hiány, ami el is várható egy shounentöl, hisz ez a müfaja.
Ugyanakkor idönként a cselekmény vontatott és csigalassú volt, gondolok itt például a Trost-arcban az Eren átváltozása körüli huzavonára, vagy amikor három epizódon át menekültek a nöstény titán elöl, akkor szinte csak lovagoltak, dumáltak és ugyanazokat a tényeket ismételték el többször több szereplö szemszögéböl.
A föbb karakterek szimpatikusak voltak, némelyikük komoly jellemfejlödésen esett át (különösen érezhetö ez Armin és Jean esetében). Sajnos Eren nem volt képes gyökeresen megváltozni, mivel nem tudta irányítása alá hajtani titán-énjét, lényegében végig a titánok elleni bosszú motiválta.
Egy csomó karakter ráadásul erösen hanyagolva volt, vagy csak rövid ideig szerepeltek, mert az óriások áldozatává váltak (pl. Petra, Marco), sokuknak még a nevét sem tudtam megjegyezni.
Az összképen rontott az utolsó két rész is a fokozottan hatásvadász és hihetetlen elemek használata miatt.
így erre az évadra (mert szinte biztos, hogy lesz második a rengeteg nyitva hagyott kérdés miatt) csak egy erös hetest tudok adni.

7/10
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ki ismeri Arkada nevű fazon videókritikáit animékről? Én birom a srácot, esetek nagy többségében eléggé egyező véleményen vagyok vele. Mindegy is, itt az SnK reviewja, akit esetleg érdekel: http://www.youtube.com/watch?v=Br4CUnD1DsU
Kép
Avatar
Firebrand
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.10.12. 07:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Firebrand »

A sorozat nálam az akciója, légköre és egyedi világa volt a pozitív része.

Igazából nem volt olyan hatalmas és különleges anime, csak szvsz már rég jött ki egy olyan ami kiemelkedik a többi közül (Code Geass, Death Note etc) így ezért lett óriási a hype körülötte. Nem mondom, én is nagyon szerettem! ^^

Számomra a negatív, hogy a szereplők elég shounen defaultok voltak, és a sorozat közepefele tényleg sok volt már-már nevetséges mértékben az időhúzás.

Nálam egy 8.5 az anime de mivel ilyet nem lehet adni myanimelisten így egy jó erős nyolcas.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Amúgy beszéltük egy másik fórumon, hogy lehet nem is lesz folytatás, mert a nagy cliffhangert csak úgy bevágták, mintha egy omake lenne.
Mármint, hogy Sasháék hová lovagolnak éppen? Vagy a falban lévő titánra gondolsz? Szerintem ezt direkt csinálták ilyenre, pont annyit mutattak ezekből, hogy "valami lesz", de nem mentek bele túlzottan, így a néző várja a folytatást. XD
gilas írta:Sajnos Eren nem volt képes gyökeresen megváltozni, mivel nem tudta irányítása alá hajtani titán-énjét, lényegében végig a titánok elleni bosszú motiválta.
Igen, nekem is ezért fájt nagyon az anime vége, akik nem olvasták a mangát, azoknak így valóban az jöhetett le Erenről, hogy egy agresszív hülyegyerek, aki 25 rész alatt szinte semmit nem fejlődött. :? Én eddig is kedveltem mondjuk, de a mangában már kifejezetten büszke vagyok rá.
Cruel Angel írta:Ki ismeri Arkada nevű fazon videókritikáit animékről? Én birom a srácot, esetek nagy többségében eléggé egyező véleményen vagyok vele. Mindegy is, itt az SnK reviewja, akit esetleg érdekel: http://www.youtube.com/watch?v=Br4CUnD1DsU
Életemben nem hallottam még róla, de valóban korrekt volt a videó, külön örültem, hogy végre valaki, aki Armint nem akarja egy kanál vízben megfojtani, helyette rámutatott a "Simonizálódására". :)

És most valami totál más. Mindig zavart, hogy:

1. Amilyen sok paródia született az első openingből, annyira kevés a másodikból.

2. Japánoktól még kevésbé láttam értelmes paródia videókat a témában, a csúcs az az animés katyvasz volt, ahol Mami ott ül Erenék asztalánál, Aku no Hana virág nő a kertjükben, meg hasonlók (ezt ide is linkelték és egynek elment, de azért messze nem ütött akkorát, amennyire sokan el voltak tőle ájulva), illetve a másik ilyen "masterpiece", amikor az lett volna a "poén", hogy minden szereplő minden második szava "Jean". ^^"

Így aztán majdnem orgazmusközeli állapotba kerültem, amikor belefutottam ebbe. :vigyor: Külön poén, hogy nem csak a TV Size-t, de a teljes számot megcsinálták, a szöveg hatalmas és ha valaki tudja, hogy a japánoknál a munka mennyire "szent" dolog, akkor el kell ismernünk, hogy volt vér a készítő pucájában. XDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Mármint, hogy Sasháék hová lovagolnak éppen? Vagy a falban lévő titánra gondolsz? Szerintem ezt direkt csinálták ilyenre, pont annyit mutattak ezekből, hogy "valami lesz", de nem mentek bele túlzottan, így a néző várja a folytatást. XD
A falban lévő titánra gondolok. A mangában egyből jött ez a "Fúbazdmeg!" érzés, az anime végére pedig csak úgy odahányták, pedig ez egy olyan pontja a történetnek, ami szerintem több figyelmet érdemelt volna, bármennyire is meg akarták változtatni az első évad lezárását. (Egyébként az nem jelent semmit, hogy olvastam a mangát, mert tudtam, hogy mi fog történni Erennel az első csatájuk alkalmával, mégis az 5. rész végén percekig alig kaptam levegőt. XD) Már, ha lesz folytatás. :-P A rendező azt mondta, hogy szívesen vinné tovább (csak akkor normálisan, ha kérhetem), de ez a stúdión múlik.
Amúgy bírom, hogy a rendező azt hiszi mennyire cool csávó a változtatásaival, közben pedig totál tönkreteszi a végeredményt. :knife: Jó példa erre a "rakjunk minden HotD részbe minél több ringó csöcsöt", illetve "keverjük össze a műfajokat, majd csak lesz valami Guilty Crown név alatt".
Titkos írta:Igen, nekem is ezért fájt nagyon az anime vége, akik nem olvasták a mangát, azoknak így valóban az jöhetett le Erenről, hogy egy agresszív hülyegyerek, aki 25 rész alatt szinte semmit nem fejlődött. :? Én eddig is kedveltem mondjuk, de a mangában már kifejezetten büszke vagyok rá.
Igen, ezt én is kiemeltem, hogy egyáltalán nem haragszom meg arra, aki Erent egy forrófejű, fejlődni nem képes gyereknek titulálja, hiszen az anime alapján tényleg ezt lehet leszűrni a végén. Igazából pont, hogy az Annie elleni harcnál lett volna az első komolyabb lépése a még nagyobb változás felé. Azt viszont jó látni, hogy kedveled, mivel megint kezdtem magam kisebbségben érezni a Levi és Mikasa fanok között. ^^"
Titkos írta:1. Amilyen sok paródia született az első openingből, annyira kevés a másodikból.
Az első szerintem már abba a kategóriába került egy idő után, hogy sok volt a jóból. Nem mondom, született jó pár igazán remek alkotás, de megjelentek az igénytelen darabok is.
A második openingből valóban kevés paródia született, nekem ebből ez és ez az igazán nagy kedvencem. (De most komolyan, a Haruhi értékelésemet szerintem lazán megdobta volna plusz 1 ponttal egy ilyen epic opening. ^^)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:A második openingből valóban kevés paródia született, nekem ebből ez és ez az igazán nagy kedvencem. (De most komolyan, a Haruhi értékelésemet szerintem lazán megdobta volna plusz 1 ponttal egy ilyen epic opening. ^^)
Elsőbbik: Most direkt megnéztem MALon hány pontot kapott tőlem Haruhi, hogy vajh a plusz egy pont hova vezetne... és mivel 7-hez, gyorsan 5-ösre állítottam az értéket. (jk, de elgondolkodtam rajta XD)

Másobbik: Holy shit de meg kéne újra nézni a Battle City arcot. (Tud valaki valami kultur helyett ahonnét be lehet szerezni japán hanggal és értelmes emberek által készített felirattal, lehetőleg minőségibben kódolva, szignifikáns mennyiségű YGO részt, inszignifikáns idő alatt? XD Legutsó próbálkozásom a témában pár évvel ezelőtt volt, sikerült kínaiból angol kalóz szubus verziót találni, csodás volt.)

Szerk: Én is találtam most egyet (az utóbbihoz ajánlotta yt): http://www.youtube.com/watch?v=J1Vs5xZXNFI
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Most direkt megnéztem MALon hány pontot kapott tőlem Haruhi, hogy vajh a plusz egy pont hova vezetne... és mivel 7-hez, gyorsan 5-ösre állítottam az értéket. (jk, de elgondolkodtam rajta XD)
Nekem alapból 5/10-volt a Haruhi, szóval 6-ra húzta volna fel, de mivel ez csak egy "mi lenne ha" elmélet, ezért marad a pontszám. XD
Cruel Angel írta:Szerk: Én is találtam most egyet (az utóbbihoz ajánlotta yt): http://www.youtube.com/watch?v=J1Vs5xZXNFI
Nem rossz, Fate/Zero amúgy is jöhet minden mennyiségben. *__*

Akkor már itt egy Madokás. :vigyor: Vagyis egészen pontosan még egy.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Akkor már itt egy Madokás. :vigyor: Vagyis egészen pontosan még egy.
OFF Madokát is meg kéne már nézni. (Kb. két éve megnéztem az első részt, azt plan to watchra tettem akkori barátnőmmel, aztán szakítottunk. Aztán plan to watchra tettem a következő barátnőmmel, aztán szakítottunk... hmm... meg kéne néznem egyedül. :dirr: ) /OFF

Hú az a második az bár eléggé LQ volt de nagyon profin összevállogatta a megfelelő jeleneteket minden pontra, plusz a fegyverek cgje (az vajh általa animált vagy az animében szerepeletek ilyen módon?) a lassulásoknál wow.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:A falban lévő titánra gondolok. A mangában egyből jött ez a "Fúbazdmeg!" érzés, az anime végére pedig csak úgy odahányták, pedig ez egy olyan pontja a történetnek, ami szerintem több figyelmet érdemelt volna, bármennyire is meg akarták változtatni az első évad lezárását.
Hidd el, hogy akik nem olvasták a mangát, azoknak megvolt a "Fúbazdmeg!" érzés. Ezt egyszerűen nem lehetett másképp megoldani. Mindenképpen zárókép kellett hogy legyen, mert ha csak úgy bedobják a csata közepén, akkor pont, hogy kinyírták volna vele a fent említett érzést, úgy meg mégsem zárhatták le a sorozatot, hogy lógva hagyják az Eren vs. Nősténytitán harcot. Nem olvastam ugyan a mangát, de fogadni mernék, hogy ott is, fejezetzáró kép volt.
Titkos írta:Így aztán majdnem orgazmusközeli állapotba kerültem, amikor belefutottam ebbe. :vigyor: Külön poén, hogy nem csak a TV Size-t, de a teljes számot megcsinálták, a szöveg hatalmas és ha valaki tudja, hogy a japánoknál a munka mennyire "szent" dolog, akkor el kell ismernünk, hogy volt vér a készítő pucájában. XDDD
Ez hatalmas! :vigyor:

Egyébként rendkívül prózai oka van annak, hogy a második OP-ból alig készültek paródiák, a nézők többsége ugyanis utálta már azelőtt, hogy hallották volna, mert egyszerűen nem bírták neki megbocsájtani, hogy erre cserélték le a Guren no Yumiyát. Persze voltak, akik túltették magukat a dolgon, de sose lett olyan népszerű, mint az első OP, és sokan a mai napig azt hangoztatják, hogy az első OP-nak a nyomába se ér. :neutral:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Hidd el, hogy akik nem olvasták a mangát, azoknak megvolt a "Fúbazdmeg!" érzés. Ezt egyszerűen nem lehetett másképp megoldani. Mindenképpen zárókép kellett hogy legyen, mert ha csak úgy bedobják a csata közepén, akkor pont, hogy kinyírták volna vele a fent említett érzést, úgy meg mégsem zárhatták le a sorozatot, hogy lógva hagyják az Eren vs. Nősténytitán harcot. Nem olvastam ugyan a mangát, de fogadni mernék, hogy ott is, fejezetzáró kép volt.
Az igaz, hogy kellett valami megdöbbentő lezárás, bár még mindig azt vallom, hogy akkor jobb lett volna, ha mindenki látja, amikor leomlik a fal. Mutathatták volna a titán arcát, vagy az emberekét utána. Igen, a mangában is fejezetzáró kép volt, Mikasa arckifejezése egészen rendkívülire sikerült. Főleg akkor lett volna durva, ha a titán rá is néz, vagyis kiderül, hogy él, nem csak úgy ott van merevítőnek a falban. :shock:
Cruel Angel írta:Hú az a második az bár eléggé LQ volt de nagyon profin összevállogatta a megfelelő jeleneteket minden pontra, plusz a fegyverek cgje (az vajh általa animált vagy az animében szerepeletek ilyen módon?) a lassulásoknál wow.
Szerintem a fegyverek CG-je saját készítésű volt, már jó párszor láttam az animét és nem találkoztam ilyen jelenetekkel benne.

Hatsune Miku - Jiyuu no Tsubasa: Nincs bajom a Vocaloidos számfeldolgozásokkal, de ezt 1 perc után kinyomtam. :dirr: Jelentkezzen, akiknek sikerült végighallgatnia. XD

Conon alig volt népszerű a Shingeki. :lol:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elmebeteg Shingeki merchek, mondjuk a 6-os és a 12-es zseniális a maga módján. XD

Guren no Yumiya (Eurobeat Remix). Meglepő módon működik, bár tehettek volna egy kicsit több hangerőt a vokálra, mert elnyomja a basszus.

És végül egy nagyon kreatív OP paródia. :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Elmebeteg Shingeki merchek, mondjuk a 6-os és a 12-es zseniális a maga módján. XD
Nekem a karkötő tetszik nagyon, igazán ötletes kiegészítő. A póló tényleg zseniális, azt mindig megnézem, amikor myfigurecollection-t böngészem. XD

Közben Eren is csatlakozni fog a gyűjteményemhez, a figmát előrendeltem. ^^ A nendo pedig akkora poén, főleg hogy be lehet állítani a tárgyalásos jelenetet. A chibi Heichou pedig új jelentést fog kapni, nemsokára érkezik Levi nendo. Takarítós kiegészítőket neki! XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyerekek, teljesen le vagyok döbbenve... Hát milyen Shingeki-rajongók vannak itt? :D

Ezt még senki nem nézi? Mert már 3 rész kijött belőle, és ugyanúgy G.I.-ék készítik mint az eredeti sorozatot, ugyanazok a zenék, a seiyuu-k, minden! Hőseink alsó-középiskolába járnak, és kénytelenek felvenni a harcot a sulit terrorizáló, bento-kat elorzó titánokkal! Zseniális, fekszem a röhögéstől. És 12 részes lesz, mint egy rendes sorozat. Kedvcsinálónak itt az opening, és minden SnK-fan kezdje nézni, MÉGHOZZÁ MOST AZONNAL.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Gyerekek, teljesen le vagyok döbbenve... Hát milyen Shingeki-rajongók vannak itt? :D

Ezt még senki nem nézi? Mert már 3 rész kijött belőle, és ugyanúgy G.I.-ék készítik mint az eredeti sorozatot, ugyanazok a zenék, a seiyuu-k, minden! Hőseink alsó-középiskolába járnak, és kénytelenek felvenni a harcot a sulit terrorizáló, bento-kat elorzó titánokkal! Zseniális, fekszem a röhögéstől. És 12 részes lesz, mint egy rendes sorozat. Kedvcsinálónak itt az opening, és minden SnK-fan kezdje nézni, MÉGHOZZÁ MOST AZONNAL.
Én még csak terveztem elkezdeni, de ez az opening... :D Köszönöm, másfél percnyi földi mennyországot élhettem át! :D (És szerintem megy is neki az "év OP-ja" megtisztelő cím. :D A gitár amúgy még rulzabb, mint az eredetiben. XDDD FULL VERSION WHEN??? XDDD) Btw, az ending milyen lett? :D Az meg valami leeső-guruló-pörgő bentós doboz, miközben a srácok szigorú fejjel állnak a suli falánál, mögöttük meg valami falfirka figyel? :lol: (Jó, tudom, hogy igazából a suli udvarán tavat síró "senpai didn't notice me T___T"-fejű Mikasa ending kéne, hogy legyen, de az első ED annyira nem volt a kedvencem, a másodikat királyabb lenne megcsinálniuk. XDDD) Ja, ha meg igazán a humoruknál vannak, a sorozat felénél OP-váltás és a második OP-ot is megcsinálják hasonlóra. :lol: Ja és még két dolog:

1. Miután kb. fél év alatt sikerült kisilabizálnunk, hogy az eredetiben "Sie sind das Essen und wir sind die Jäger"-t ordítanak, most megint kezdődik a dolog elölről... XDDDDDD

2. A végén mi az az ordítás? "REVOOOO!", vagy mi? :lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Remélem nem akadtok meg az openingnél, és elkezditek ezt a remek sorozatot, mert tényleg baromijó. A mostani részben a titánok graffitivel rombolják :a falat, hőseinknek pedig azt kell letakarítani, különben szégyent hoznak az alapítókra. Amikor a vigyori titán elővette a festékszórót, akkor kinyúltam :D :D De nem is tudom eddig melyik rész tetszett a legjobban, mert a 2. rész a titkos klubbal, Armin futonjával és Levi-senpai rendmániájával ütött rendesen (Eren a papírhulladék közé dob egy petpalackot, mire az addig ki tudja merre mászkáló Levi azonnal megjelenik, és leüti a renitenskedő Erent + azért húzta be Armin futonját hogy megvarrja, mert nem bírta nézni hogy ki van szakadva XDDDDD De a 3.ep Annácskával szintén rohadtjó volt :D

Amúgy a sorozat poénjainál jobban már csak azoknak a vérfanoknak a kommentjein tudok nevetni, akik szerint "rohadjonmeg aki ezt kitalálta, leégetik vele ezt a király animét". LOL ja, 'cuz SHINGEKI IS SO ZOMFG DEEP & SERIOUS, hogy csak edgy és depressziós meg véres kontetet lehet vele készíteni. Tényleg röhej milyen RAGE megy emiatt a jópofa kis spin-off miatt, mintha ez lenne az official 2nd season, és nemcsak egy kis fansimogató poén. (Btw a DB Super miatt pont azért ment fel az agyvizem, mert ott az az official -_-"".)
Titkos írta:Ja, ha meg igazán a humoruknál vannak, a sorozat felénél OP-váltás és a második OP-ot is megcsinálják hasonlóra.
99% hogy végig maradni fog ez. Persze csak szerintem, de a Guren no Yumiya annyira egybeforrt már a Shingeki OP-al, hogy szerintem a 2. openingre már nem is nagyon emlékszik senki. Emlékszem mennyire fújolt rá minden fan, pedig egy elég jó kis szám volt az, nekem is bennvan a playlistben a mai napig. De egyszerűen a Guren no Yumiya akkora EPIC volt, hogy azt nem lehetett überelni. Olyan ez mint a Dezsnyótnál a Zetsubou Billy. Ha azt mondja valaki hogy DN OP-END, akkor 99%-nak a Maximum the Hormone-zenék ugranak be azonnal, hiába volt teljesen jó az első OP-END páros.

De majd meglátjuk, én is nevetnék, ha a Jiyuu no tsubasára is kihoznának valami ütős-poénos klippet :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Amúgy a sorozat poénjainál jobban már csak azoknak a vérfanoknak a kommentjein tudok nevetni, akik szerint "rohadjonmeg aki ezt kitalálta, leégetik vele ezt a király animét". LOL ja, 'cuz SHINGEKI IS SO ZOMFG DEEP & SERIOUS, hogy csak edgy és depressziós meg véres kontetet lehet vele készíteni. Tényleg röhej milyen RAGE megy emiatt a jópofa kis spin-off miatt, mintha ez lenne az official 2nd season, és nemcsak egy kis fansimogató poén. (Btw a DB Super miatt pont azért ment fel az agyvizem, mert ott az az official -_-"".)
Ó, ezt minden ilyennél eljátsszák! :D Emlékszem, anno pl. a Kimi ga nozomu eien volt "minden idők legnagyobb romantikus drámája", amihez a "szemét készítők" nem átallottak kiadni ilyen chibis poénkodós DVD extrákat, sőt, Ayu-Mayu Theater cím alatt ilyen kis hülyülős OVA-kat, amikben pl. olyan jellegű poénok voltak, hogy Ayuék bemennek a kórházba a kómában fekvő Harukához és izomból pofozni kezdik, hogy "TE RIBANC, MEDDIG AKARSZ MÉG ALUDNI???" :lol: Na, képzelheted, hogy a fanok akörül is mit rendeztek, hogy "hogy merik így utólag meggyalázni a legendát???" Szal ja, jól érzed, egyszerűen sokan mindenféle paródiát megvetnek, úgy érzik, hogy az bizony kizárólag a "szent eredeti" megalázásának/kigúnyolásának céljából készül, ha pedig még ráadásul valami olyanról is van szó, aminek az eredetije bizony "serious business", akkor ez a dolog hatványozottan fog jelentkezni a véresszájú fanok körében. ^^"

Mondjuk aki ezt leégetésnek veszi, annak két dolgot üzennék:

1. Egyrészt ez nem úgy nézett ki, hogy az animét készítő stúdiónak most fogyott el a pénze, aztán kitalálták, hogy "nosza, fejjük még egy kicsit a cuccot, chibi-vígjáték még úgy sem volt ebből!" Ez az egész koncepció mangában már létezik egy ideje és nem csak olyan szinten, hogy "két hete indult, angol fanfordítás épp csak, hogy van belőle", hanem konkrétan már az amcsiknál is több kötet hivatalosan megjelent belőle. Ennyire nem néztem utána, de gondolom annyi történt, hogy most döntöttek úgy, hogy ezt is meganimálják, amíg az eredeti mangából gyűlik az anyag a második szezonra. XD

2. Nem mintha az eredeti mangaka egyébként teljesen humor-ellenes lenne. Az oké, hogy magában a sztoriban nincs sok poén, de minden kötet végére olyan orbitális baromkodós poén-oldalakat rajzolt, hogy csak lestem. XD (Tán még az angol kiadásban is ott vannak, de a japánban tuti, egyszer asszem pont Ruival röhögtünk itt belinkelt képeken belőle. XD)

Szóval aki ezt a humorizálást valami Shingekitől nagyon távoli dolognak érzi, az bemutatta, hogy úgy kb. mennyire van képben a cucc hátterével kapcsolatban. :-P
Surci írta:99% hogy végig maradni fog ez. Persze csak szerintem, de a Guren no Yumiya annyira egybeforrt már a Shingeki OP-al, hogy szerintem a 2. openingre már nem is nagyon emlékszik senki. Emlékszem mennyire fújolt rá minden fan, pedig egy elég jó kis szám volt az, nekem is bennvan a playlistben a mai napig. De egyszerűen a Guren no Yumiya akkora EPIC volt, hogy azt nem lehetett überelni. Olyan ez mint a Dezsnyótnál a Zetsubou Billy. Ha azt mondja valaki hogy DN OP-END, akkor 99%-nak a Maximum the Hormone-zenék ugranak be azonnal, hiába volt teljesen jó az első OP-END páros.

De majd meglátjuk, én is nevetnék, ha a Jiyuu no tsubasára is kihoznának valami ütős-poénos klippet :D
Persze, gondolom amúgy, legfőképpen azért, mert 13 részes anime csak a legritkább esetben kap két külön openinget. ^^" XD Amúgy én a Shingeki OP-okkal úgy vagyok, hogy mindkettő király és ha "megcserélve" érkeztek volna (vagyis a Jiyuu no Tsubasa lett volna az első OP és a Guren no Yumiya a második) most tutira mindenki a Jiyuu-ért lenne oda. XD Amúgy akkor DN-ben meg én vagyok a kivétel: az első OP-ED páros szerintem teljesen jó volt, aztán a váltásnál csak néztem, hogy "Na klafa, először kinyírják L-t, aztán ahogy arc-ot váltunk, úgy zenét is és annak is jól lezuhan a minősége a sztorival együtt." :dirr: Jó, az egy dolog, hogy én alapból nem bírom az ilyen stílusú hörgős-ordibálós drogos marhaságot, de még extrán fura volt a dolog, hogy egy ilyen, úgymond "intellektuális animének" beraknak egy ilyet. (Mármint inkább tudnám egy Hellsing, Berserk, vagy akármelyik más darálós anime openingjének elképzelni ezt, mint pont egy Death Note-énak.) Az ED még tetszik is (persze annak is csak azok a részei, amikor nem agyatlan hörgés van XD), de az OP, az valami legkeményebb narkót bevett énekes végeredménye lehet, szinte láttam magam előtt, ahogy a pasast beviszik a detoxba (vagy mi annak a drog-túladagolásos megfelelője? XD), az ágyhoz van szíjazva teljesen, nehogy lemarja a saját arcát és miközben az együttes többi tagja (akik vagy nem szívtak, vagy nem eleget... XD) azt kérdezgeti az orvostól, hogy "doki, ugye helyrejön? T_T", addig ez a kretén torka szakadtából azt üvöltözi, hogy "NINGEN SUCKER - NINGEN FUCKER!!!!44", meg "WHAT'SUPPEOPLE?????" XDDDD Persze ha pont ez volt a cél, hogy ilyen mentálképeket okozzon ez a sz*r, akkor nem szóltam, de nekem nem jött be, legalábbis, mint DN opening, semmiképp. :dirr: (Persze erre is hallottam már jó kis fan-belemagyarázásokat, hogy "azért ilyen elborult, mert a sorozat ezen fázisában már Light is totál el van szállva magától és az ő agyának leépülését hivatott szimbolizálni", de hagyjuk már! XD Szerintem a rendező szimplán eldöntötte, hogy "oké, akkor a sorozat második fázisában a Maximum the Hormone nevű együttes dalait fogjuk promózni!" oszt kész. :dirr:) Közben beugrott, mihez lett volna ez tökéletes opening: a Detroit Metal City-hez. :D (Csak annak meg lett király saját OP-ja. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, a végén még kénytelen leszek belenézni! :vigyor: Amúgy a MondoCon-os anime kerekasztalon mindenki jól lehúzta, de ugye pont arról volt szó az általános animés topicban, hogy mindenki magának értékel, mert objektív nézőpont nem igazán létezik. (Plusz én anno a Petit Evangelionon is tök jókat szórakoztam.) A mangába belelapoztam és tényleg volt benne jó pár poén, ami ugye csak a fő sorozat ismeretével üt igazán.
Titkos írta:Nem mintha az eredeti mangaka egyébként teljesen humor-ellenes lenne. Az oké, hogy magában a sztoriban nincs sok poén, de minden kötet végére olyan orbitális baromkodós poén-oldalakat rajzolt, hogy csak lestem. XD (Tán még az angol kiadásban is ott vannak, de a japánban tuti, egyszer asszem pont Ruival röhögtünk itt belinkelt képeken belőle. XD)
Isayama kellően kattant (a jó értelemben), emlékszem egyszer belinkeltem, hogy mit alkotott egy mangához. Felkérték, hogy promózzon egy frissen indult sulis, romantikus cuccot, erre a főszereplőt lerajzolta titánnak, ahogy éppen a barátját eszi. XDDD
Nekem megvannak nyomtatott kiadásban az eddig megjelent kötetek és az angol verzióban is benne hagyták azokat a baromkodós oldalakat. :D Azokból használtak fel egy csomót a 2. OVA-hoz, amelyikben főzőversenyt csináltak. Isayama részben a beszólások miatt is csinált ilyen poén előzeteseket. Emlékszem, amikor kiderült a Kolosszális és a Páncélos titán titka, akkor kapott hideget-meleget, de nem volt rest visszavágni egy kamu előzetessel.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Szóval aki ezt a humorizálást valami Shingekitől nagyon távoli dolognak érzi, az bemutatta, hogy úgy kb. mennyire van képben a cucc hátterével kapcsolatban
EZ. Érdekes, hogy állítólag pont azok a "legnagyobb" fanjai, akik ezt a spin-offot fikázzák, meg jól "bevédik" az eredeti sorozatot, csak akkor nem tudom hogy nincs meg nekik az hogy Isayama úgymond teljesen "official" módon maga rajzolgatott ilyen típusú cuccokat a mangakötetek végére. De amúgy is, most mit vesz el az alapsorozat értékeiből ez? Tisztára mintha anno az NGE-vérfanokat hallgattam volna, "mi az hogy ilyen Girlfriend of Steel-szerű romantikus sidestorikat-játékokat adnak ki ehhez, hát nem nézték a sorozatot, hogy az MILYEN DEEP?" Pedig én is akkora NGE-fan voltam mint a ház, mégis külön tudtam választani a kettőt.
Titkos írta:Emlékszem, anno pl. a Kimi ga nozomu eien volt "minden idők legnagyobb romantikus drámája", amihez a "szemét készítők" nem átallottak kiadni ilyen chibis poénkodós DVD extrákat, sőt, Ayu-Mayu Theater cím alatt ilyen kis hülyülős OVA-kat
LOL ja, ez nekem is megvan :D Ment a RAGE azért is rendesen. XDD Csak mivel azt a szennyet már akkor is rühelltem, legalább ezek a kis extrák jelentettek valami értéket az egészből, mert így legalább nevetni lehetett, ha már maga az alapcucc olyan, amilyen :D

OP-END-ekhez még annyit hogy én magam is a Guren no Yumiyát tartom coolabbnak, és szvsz akkor is az lenne a TOP ha 2nd OPnak kerül bele, mert egyszerűen annyira epikus azzal a klippel hogy a másik három OP-END nem ér fel hozzá, viszont ezzel nem azt mondom hogy azok gyengébbek, csak a GnY ennyilvel királyabb. De a világon semmi gondom nincs a Jiyuu-val sem, az is teljesen jó - csak hát egy GnY után nehéz megütni ugyanazt a szintet :D Dezsnyótnál szintén a Zetsubou Billy a TOP nálam, a 2nd OP-ért meg én sem nem igazán vagyok oda.
Rui-chan írta:Na, a végén még kénytelen leszek belenézni! :vigyor: Amúgy a MondoCon-os anime kerekasztalon mindenki jól lehúzta
A kerekasztalt épp ma délelőtt néztem meg, és azt kell mondjam, hogy teljes lelki nyugalommal elkezdheted nézni a Chuugakkout. Mivel pont az a három jóember húzta le, akik 5 perccel azelőtt a DB Super kapcsán Toriyamát "nagymesternek" nevezték, és ilyeneket mondtak hogy "valójában az időhúzós fillerek az egyetlen hibája", meg hogy a "Dragon Ball Supernek nem kell felnőnie sem más shounenekhez, se a régi DBZ-hez mert ez pont így a jó ahogy van, így szeretjük", aztán meg 2 epizód alapján kezdték fikázni a Subetét azzal az indokkal, hogy micsoda sablon már hogy a tudóscsaj jól néz ki benne és nem egy igénytelen geek (mert aki tudós, programozó és mellé még nő, az alap hogy igénytelen/dagadt/csúnya/stb.. legyen - nyilván nem veri ki a szemüket hogy ez is mekkora sablon sztereotípia -_-"""). Ja és hogy a Chuugakkounak már az openingje se valami eredeti, se az zene, se a klipp (LOL), se nem vicces (GIGALOL), meg hogy az animáció sehol nincs az eredeti sorozathoz képest (mi a nyavalyának kellene top fight jeleneteket animálni ebbe amikor az egész MARHÁRA NEM az eredeti sorozatról szól?! Könyörgöm, itt nem egy Fate/Zeróról beszélünk....), és hogy uncsi a setting mert már ezerszer láttunk olyasmit, hogy egy spin-offban középiskolába járnak az eredeti sorozatokban amúgy marhára nem azzal foglalkozó szereplők (és? kit érdekel?), ja és itt is az ultimate érv "leégeti az eredeti OMG DEEP & SERIOUS sorozatot, úgyhogy csak azért érdemes belekezdeni, hogy legyen mit utálni az őszi szezonból". Nem akarok elmenni OFF-ba, de kissé "hozzáértőbb" megmondóenbereket is összeválogathattak volna... Úgyhogy nyugodtan nézzed csak ezt a cuccot, ha az OP tetszett, akkor az anime is tetszeni fog.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése