Suisei no Gargantia

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kép
A történet kezdetén a galaxis távoli szegletében járunk, ahol a Humán Galaktikus Szövetség elkeseredett harcot vív a túlélésért az ellenséges Hideous idegen fajjal szemben. A csata hevében a fiatal katona Redet és az ő emberformájú mobil fegyverét beszippantja egy tér-idő szakadék

Miután felébred a kényszerleszállás okozta mesterséges kómából, Red meglepetten tapasztalja, hogy a rég elfeledett Földre került. A bolygó felszínét ekkor már teljes mértékben víz borítja, az emberek pedig úszó városhajókon élik az életüket, miközben a tenger mélyéről, a rég elpusztult városokból szedik össze a megélhetésükhöz szükséges dolgokat.

Redet és mobil fegyverét a Gargantia nevű városhajó szedi fel. Mivel nem ismeri a bolygó kultúráját és szokásait, a helyiek az Amy nevű lányhoz szállásolják el, aki a hajó futáraként dolgozik. Red azonban egész életében csak a háborúnak élt, ezért nehezen illeszkedik be a békés közösségbe.
Sztori: Urobuchi Gen (Madoka Magica, Fate/Zero)
Műfaj: Sci-fi, Kaland, Akció, Shounen, Mecha
Anime Kezdés: 2013 Április - Június
Stúdió: Production I.G
Epizódok száma: 13+2

MAL, ANN

Előzetes1, Előzetes2
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

1.rész

Az epizód első felét csak az űrcsatázás tette ki, és oda aztán el kellett a bitrate :drop: Maga a csata jóval érdekesebb és izgalmasabb volt, mint a Majestic Prince tré kacsalövészete. Hullottak a népek rendesen, az ezredes pedig elment hősi halált halni, feltehetőleg :cool:
A távoli galaxis lényegét viszont nem igazán sikerült megragadnom. Tehát van valami Avalon nevű óriás kolóniahajó, és onnan mennek a Macross-kolóniahajók gondolom új területeket foglalni, de miért is kell szembeszállniuk az idegenekkel? Mindenesetre ennyi elég is volt belőle ezért remélem nem az lesz, mint pl az Onegai Teacherben, hogy a sorozat vége felé majd a FSZ után küldenek valakit, hogy hozza vissza őkelmét. Vagy ide is megérkeznek az idegenek és velük együtt az emberi flotta.
A második felében a vízzel elárasztott földi helyszín már sokkal érdekesebbnek tűnt, és első ránézésre a karakterek is szimpatikusak. A mókust leszámít, engem inkább csak idegesített a sípolása/cincogása.



2.rész

A kissrác elmondásából ítélve a földiek kb ugyanolyan legendának tartják a Földet elhagyó űrflottát mint azok a Földet. Kíváncsi lennék, hány évezred telhetett már el azóta.
Ezt leszámítva Amy magyarázata a világgal kapcsolatban minden más kérdésemet megválaszolta, az ételfelajánlás pedig továbbra is a legjobb módszer a beszélgetés kezdeményezésre :thumb:

A kalózirtás rövid, de ütős volt. Red mondjuk megpróbálhatta volna csak a legénységeket kilőni és utána elfoglalhatták volna a hajóikat, de az túl sok macera lett volna, valamint csak mert az üvegen átlő a hajótesten még nem biztos.
Van egy sejtésem, hogy ezek után csak még nagyobb fenyegetésként fognak tekinteni rá a Gargatia vezetői :drop:

A fordítós részek most is kiválóak voltak, de nem bánnám ha Red is elkezdené megtanulni a nyelvet a folyékonyabb társalgás érdekében
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

3.rész

A hajón nagyjából úgy reagáltak az eseményekre, ahogy az várható volt, de Bellows részletes magyarázatával azért sokkal érthetőbb volt a közösség hozzáállása, Red és a néző számára is.
A tárgyalás rész is tetszett, ahogy először értelmesen megvitatták a dolgot egymás közt, majd azért Redet is megkérdezték ha már az ő sorsa felől döntenek.

Ezt már tengeri csatának lehet nevezni :thumb:
Azt mondjuk nem értettem, ezen a ponton mi haszna volt megkötni Red kezét azzal, hogy nem támadhat rá a kalózokra, mikor a Gargantia legénysége ugyanúgy lőtte őket. Akkor már nem mindegy, hogy beszáll-e vagy sem?
De még manuálisan is szépen lebontotta a kalózhajókat, Lacage rákmechája pedig a sok szöveg ellenére is röhejesen gyenge volt.
Úgy nézem, a jövő heti részben nyugis slice-of-life és világmegismerés következik.



4.rész

Ahogy az az előzetes alapján várható volt, jó kis nyugis, világépítő rész volt.
Érdekes volt látni, ahogy Red próbálja hasznossá tenni magát (vagyis inkább Chambert) a mindennapi életben, ugyanakkor a világra tett megjegyzései is logikusak a saját szemszögéből nézve. A család és a gyengék hiánya pedig elég spártai képet fest a saját világáról - nem lesz nehéz megszeretni helyette ezt.
De Red helyében én azért többet kérdeztem volna a dokitól, mert kicsit furcsa volt, hogy majd a kisrác válaszolja meg azt, amit az öreg nem tud. Erre Bebeltől sem hallottunk semmi hasznosat, és Redtől is csak azt írta le, hogyan élnek a katonák. Kétlem, hogy a kolóniahajón is ez az életfelfogás van érvényben.
Az esőgyűjtés is aranyos volt, ami megmagyarázza a flotta vízellátását.
A kilyuggatott fogról eszembe nem jutott volna, hogy az fuvolának készül :O



5.rész

Ezzel a gondolkodással nem csoda, hogy Red haszontalannak érzi magát az új környezetében, de a munkanélküliség a jövőben sem kíméli a társadalmat. Ő is pont egy munkaszüneti napon kezdi el a keresést lol Egyszerűbb lenne, ha beállna Pinionhoz dolgozni, az mindig sózna rá valami tennivalót :drop:

Bár semmit nem csináltak az epizód során (kivéve Red, akire rendesen rájárt a rúd, miközben a buzik elől menekült), mégis bejárták a hajó egy újabb részét (a légszörf verseny végén jól nézett ki a sok összeláncolt hajó), megtudtuk hogyan termelik a növényeket és hogy tartanak állatokat is.

Ridgetéken nevettem a leginkább, ahogy a tengerből jöttek ki, odatette magát a fürdőruhájával, felfalta a húst, a végén pedig ugyanoda mentek vissza.
Szegény Chambernek pedig senki nem szólt, hogy vége a bulinak. Égő.



6.rész

Red szó szerint jól befürdött a mechahalászattal. Pedig a múltkori epizódban mintha már megtanították volna úszni...egy kicsit. Lol, Chamber aztán megmutatta, hogy kell high-tech stílusban halászni. Kár, hogy a halakból nem sok minden maradt, míg egyedül próbálkozott. A tengerfenék kutatási munka sokkal jobban illik hozzájuk, előbb is eszükbe juthatott volna felkérni őket erre a melóra.
Kicsit furcsa, hogy ennyi idő után Rednek még mindig nincs semmi elképzelése, hogy mihez kezdjen magával vagy a pénzével. Ha valaki a semmiből beleszabadul a bőségbe, a kezdeti megszeppenés után inkább az lenne a legnagyobb baja, hogy mit válasszon. De az öreg orvos filozófiája tetszett, miszerint a fizetség annak a jele, hogy segítettél valaki másnak.
A végére ugyan akadt némi izgalom és egy kisebb cliffhanger, de az az egy árva Hideauze pillanatok alatt meg lesz semmisítve :cool:

A 'fesztivált' szerintem nem soknak hívták, egy rendes csehóban minden esete van ennyi élet és műsor. A múltkor a tengerparty hangulatosabb volt.

Egyébként már Rednek is kezd egy kis színe lenni a sok napozástól. Jó látni, hogy erre a részletre is figyelnek a készítők.

Azért erre még Red szeme is odatapadt ::^_^::

Kép
Avatar
bpetr
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.07.30. 05:33
Nem: Férfi

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: bpetr »

Jó kis anime, én is kiragadtam a tavaszi áradatból. Az a csata az elején egész jól meg volt csinálva, de a főhős halálos nyugodtsága is megfogott. Az is tetszett, hogy a közös nyelv hiányzott az elején, végre vki evvel a problémakörrel is foglalkozik:)
Viszont az a kis Hideauze még komoly problémákat fog okozni, hiszen nem lehet tudni milyen messzire kommunikálnak el ezek a lények. Eddig békében élt a Föld összes élőlénye, avval hogy a következő részben kinyírja, gyakorlatilag hadat üzen és leszáll a pokol az ott élőkre.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

7.rész

Érdekes fejlemények. Jó nagy patáliát csaptak a népek a Hideauze megölése miatt, de ez érthető is, ha egyszer szent állatként tisztelik (vagyis inkább rettegik). Vártam, hogy esetleg lesz valami egyéb jelentőségük is, amiért fontosak a flotta fennmaradása szempontjából, de úgy látszik egy hajósbabonában ki is merült a szerepük.

Ráadásul amennyire be voltak tojva a közeledtüktől, ezek szerint a Földön élő Hideauzék sem épp barátságos lények, akiket annyira meg kellene óvni :weh: Sőt, provokáció nélkül is állandó fenyegetést jelentenek a flottára.
Lényegében megismételték pontosan ugyanazt a bonyodalmat, amit korábban a kalózokkal is, és a Gargantia válasza még mindig az, hogy 'Ne háborgassuk őket és akkor talán nem ölnek meg minket!' :wwall:

Red viszont gyorsan visszatért a rendíthetetlen katona gyökereihez, akinek első a küldetés. A mostani részben maximálisan együtt tudtam érezni vele :thumb: Pechjére, rajta kívül mindenki más pacifista és környezetvédő :knife:



8.rész

RIP öreg, kár hogy semmit nem tudtunk meg rólad. Az egész epizódon át húzódó temetése érdekesebb volt, mint maga a karakter és az eddigi szerepe :drop: És vele lényegében az egész epizód Ridgetről szólt, ami mondjuk egyáltalán nem baj. Nem árt neki is egy kis karakterfejlődés.
Chamber sem mondott sok újat, lehetett sejteni hogy úgyis túl messze lesz a flotta. De örülök, hogy ezt a problémát letudták, így ezek szerint nem egy olyan klisével fognak zárni, hogy Red megy-e vagy marad.
Red érvelése is teljesen logikus volt, hogy miért kell tovább harcolnia. Vele szemben Bevel ezúttal sem ért sokat, alig tudott egy értelmes gondolatot összehozni, csak gyerekfejjel ellenkezett a tények ellen.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szerintem sem volt a leghatásosabb a temetéses rész, de az elválásnak jó oldala is van. Most már Ledo nyugodtan a Hideauze után eredhet, Pinionék meg a kincsek után, így talán megtudhatunk valamit a múltról. Tekintve, hogy nanorobotokról beszéltek a zöld foltok kapcsán, elképzelhető, hogy a Hideauze emberi beavatkozás eredménye.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

9.rész

Vééééééégre, valami akció! Red szép kis tarolást végzett az alapállapotú Hideauzeokon, akiket nem erősített meg az űr :cool:
A ködös tenger jól nézett ki, a korábbival ellentétben egészen jó horror atmoszférát teremtett.
Daisuke Ononak(?) nem sok szerep jutott Pinon pórul járt bátyjaként, de annyit legalább igazoltak vele, hogy tényleg létezik az a kincs, amiről Pinion a korábbi epizódokban beszélt. Pedig akkor még nagyon úgy tűnt, hogy csak a szája jár.
Red, a kis kíváncsi :p Más, egyszerű gondolkodású katona hagyta volna a hadititoknak minősített információkat, hiszen az ilyeneket jobb nem tudni. Persze mi jobban jártunk, hogy belekukkantott.
A jégkorszak itt is ugyanúgy pillanatok alatt a nyakunkba szakadt, mint a Holnaputánban.
A háborúskodásnak ugyan meg sem lepődtem, hogy még a kihalás szélén is egymást öljük :O És miért? Hogy melyik menekülési terv a jobb? Akkor gondolom Kontinentális Unió győzött, hiszen emberként hagyták el a Földet és valószínűleg a féreglyukon keresztül (hiszen maguk is alkalmazzák azt), azért nem találnak vissza.
Maradjunk annyiban, hogy az Evolverek ötlete egy ritka elborult állatság volt. Ebbe kb senki nem menne bele, hogy ilyesformán módosítsák a testét. Ráadásul nem volt rá szükség, hiszen látjuk, hogy a flottában nagyon jól elvannak az eberek az űrben is.

Szóval részemről ez az epizód nem változtatott semmit. Az ember az ember, a Hideauze pedig egy félresikerült kísérlet, amit le kell ölni, ha az támad vagy nem bír magával :twisted:



10.rész

Ez ismét egy eseménytelen összekötő rész volt, jobbára vihar előtti csend a következő nagyobb konfliktus előtt.
Pinionnal szépen elszaladt a ló, mihelyt megszerezte a temérdek 'kincset', meg persze a lézerágyúkat amik évszázadokkal később is működnek. Én azért nem fogadtam volna be a kalózokat, ha később már elegen lesznek simán lázadást szíthatnak, és belülről átvehetik a hajók irányítását anélkül hogy félniük kellene a lézerágyúktól.
Red pedig rendesen kikészült az előző epizódban tett felismeréstől, talán nem ártott volna ha Chamber helyett valami együttérzőbb karakterrel (Amy híján Melty is megtette volna) vitatja meg a kialakult helyzetet.
A fénybogarak mibenlétét is gyorsan összefoglalták, Chamber pedig megmondta az abszolút tutit, lehet kőbe vésni. Az ember az ember, a Hideauze gyakorlatilag egy állat/ösztönlény, és ha természetes kiválasztódásról van szó, ők azok akiknek bukniuk kell.

Kíváncsi leszek, a visszatérő Kugellel mennyire tudnak majd értelmesen beszélni?




11.rész

LOL, Pinion milyen pofát vágott, mikor a figyelmeztető lövésére kapott egy ugyanolyat, csak erősebbet :D
De azért neki is megvan a magához való esze, hogy az öreg Flangenek meg kell maradnia vezetőnek, mert őt úgysem követné már senki. Nem gondoltam volna, hogy Lacage lesz a követ, de érdekes módon az ő arcán nem volt testfesték. Red jól elhajíthatta a múltkor, ha egészen Kugelékig repült.
Pinion pedig részt vehetett élete első állásinterjúján B) És ha jól vettem ki Lacage szavaiból, utána jól elütötték az időt kettesben :p

Érdekes lett volna Red élete, ha nem tud alkalmazkodni a helyi légkörhöz, és nem szállhat ki a pilótafülkéből. Igaz, mint utóbb kiderült, ez csak színjáték, de egy teljesen steril környezet után elképzelhető, hogy ilyen bolygón lennének problémái, és kaphatna egy rakás védőoltást :D
Kugel pedig keményen bevezette itt is a kommunizmust, és ugye hogy a Flottában mindenki tudta az igazságot a Hideauze-ok eredetéről, csak a gyalogok nem. Egyébként teljesen érthető, egy közkatonának felesleges ezen elmélkednie, mikor változtatni nem tud rajta.

Egyébként ki fogad rá,
hogy Kugel már egyáltalán nem is él (vagy csak az animációja volt nagyon szegényes?) és csak a Striker egység elképzelése ez az egész szerveződés. Virtuális Kugel csak azért kell, hogy az emberek jobban elfogadják őt vezetőnek

Ebben a részben olyan QUALITY fejek voltak :drop:
Lesz mit kijavítani a BDkre


12.rész

A gyengék és öregektől való megszabadulás itt is durva volt :shock:
Nem csodálom, hogy a tengerbe vetés láttán nemcsak Pinion de még Red is kiábrándult ebből a bandából. Chambertől vártam volna valami ellenállást az ügyben, de gyorsan ráállt a Striker lenyomására, amihez még Pinion is összekalapált egy maszek kis gépágyút.

Az epizód utolsó harmadában igazán EPIC volt a lázadás, nagyon kellett már egy kis senmetsu a cselekménybe. A két mecha nem spórolt a golyókkal és rakétákkal a légicsatájuk során, a hajókon pedig Lacage rákmechája végzett szép kis pusztítást a szektásoké között.
Az is tetszett, hogy Rednek nem egyedül kellett megküzdenie a Strikerrel, hanem Pinionéktól is kapott földi légvédelem támogatást. A végén pedig szépen odapasszírozta az ellenfelét a kéményhez :thumb:

Mondtam én hogy Kugel rég halott, csak a Striker osztogatja a parancsokat a beleprogramozott ideológiai elvek alapján. Már ahogy nyílt ki a pilótafülke, akkor egyértelmű volt. Bírtam, ahogy a levegő hatására azonnal bomlásnak indult és még a feje is leesett. Azt hiszem, ezek után semmi morális problémát nem fog okozni Rednek a Striker elpusztítása.
És most már Red is begyűjtött egy mókus háziállatot.

Faja egy rész volt, jövő héten pedig második menet !

Kíváncsi leszek, a Gargantia hogy veszi ki a részét a végső harcból, és hogy mire való az az aranykulcs? Ballisztikus rakéták?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

13.rész

Kugelről nem hittem volna, hogy tényleg ő kezdte el ezt a szektásdit, és a Striker csak az ő parancsait követi a halála után is. De egy istenkomplexussal felvértezett gép, ez valami egészen új. Pedig volt az érvelésében logika, de Chamber jól kiosztotta, hogy ő bizony hibádzik és ezért pusztulnia kell.
A pilóta és a gép központi idegrendszerének összeolvadása egy elég váratlan fordulat volt, de azon a technikai szinten és kritikus helyzetben végülis miért ne lehetne lehetséges? Kár, hogy semmi hasznuk nem származott belőle, így lényegében csak egy hatásvadász elem volt, mintha Redet meg akarnák ölni vele.

Akárcsak Amy berepülése a légicsata közepébe. Tudom, hogy ő volt a feldrítő az ágyú számára, de akkor is LOL és csoda hogy nem volt útban + a Striker nem lőtte le.

A Gargantia nagy hatótávolságú tüzérségi ágyúja is egy hasznos fegyver, ráadásul egy olyan, ami szerencsére nincs túl sokkal az ő technikai szintjük felett, mégis látványos pusztítást végzett az ellenséges hajók között .
A fúrótorony megsemmisítése szintén jó ötletnek bizonyult Pinion részéről, de LOL hogy Lacage előbb biztonságba zavarta majd személyesen kellett kimenteni, nehogy eszébe jusson feláldozni magát. Ezek között tényleg volt valami.

A végső összecsapás előtt már sejtettem, hogy Chamber azért kérdezgeti Redet az akaratával kapcsolatban, hogy finoman 'megszabaduljon' a pilótájától, mielőtt öngyilkos rohamra indul a Striker ellen
Az a "Menj a pokolba, bádogdoboz!" nagy beszólás volt a részéről, de azért az egy erős túlzás volt a végén, mikor hátulról sikerült elkapnia a Strikert, holott végig azt hangoztatta hogy az a gyorsabb és nem bír fölébe kerülni. Szóval taktikailag nem igazán megmagyarázható a győzelme :LOL:

Csak én nem értettem Bevel magyarázatát a végén? Hogy tudták 'újraindítani' a Napot azzal, hogy elsüllyesztették a szárazföldet? Ráadásul Red most már ki-be jár a Hideazu-fészekbe, de mégis hogyan? Ez az egész epilógus egy kicsit hosszabb és értelmesebb magyarázatot kívánt volna.
De az utolsó kép tetszett, ahogy a Hideazu embriók benőtték Chamber maradványait holott nem is a fészekben voltak, és rajta kívül sehol nem lehetett látni több embriót :drop:






Összességében kisebb csalódást okozott ez a sorozat.
Meglátszik, hogy az Urobutcher csak az alapötletet szolgáltatta, ami egészen egyedi és nagyszerű volt, az anime készítői azonban nem tudták kiaknázni a világban rejlő lehetőségeket. Red és Chamber, vagyis a két főszereplő karakter, valamint az előbbi jellemfejlődése volt az, ami végig jól működött, de őket leszámítva a többi részbe nem sok fantázia szorult. A sorozat első felét elpocsékoltak a semmittevős hétköznapokra, ami nem feltétlenül lett volna rossz, ha azt hasznosan töltik és ténylegesen bemutatják a Gargantia felépítését és működését, de ehelyett csak a céltalan fanservicet erőltették. Ráadásul még azon is spóroltak, így lett a beharangozott fesztiválból egy pedofil kocsmai hastánc :wwall: Aztán a sorozat második felében hirtelen műfajt váltottak és bedobtak két egyszerű konfliktust, amiket sikeresen elhúztak a végéig, és pont emiatt a befejezés sem volt valami erős. Inkább csak hatásvadász, de az nagyon. A karakterekről is csak annyit lehet mondani, hogy a lányok mutatósak voltak, de teljesen üresek és jellegtelenek. Jóformán nem is volt 'női főszereplő', mindegyiknek csak annyi szerep jutott, hogy a háttérből aggódhattak a srácokért.
A világ megrajzolása tetszetős volt, azonban a karakterrajzokon végig meglátszott a tőke végessége, így gyakran hullámzott a jelenetek minősége, amit talán majd a Blu-Ray kiadásokra feljavítanak. De jelenleg a látványra nem adnék többet egy közepesnél.
Zenei téren ugyancsak nem alkotott semmi maradandót a sorozat. Az aláfestő zenékben akadt egy-két jobb darab, az OP-ED viszont teljesen felejtős.

Kár ezért a sorozatért. Akárcsak a SAO esetében, az alapötletben rengeteg potenciál volt, amiből nagy dolgokat hozhattak volna ki, de a tehetségtelen írók itt is eltolták az egészet a fantáziátlanságukkal. Egy nagyon gyenge 7/10-nél jobbat nem adok neki, de ha bevállalnak egy második évadot, és szereznek hozzá egy vállalható forgatókönyvet, azt biztos megnézem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az utolsó részt még nem néztem meg, mert Egerben nyaralok. A laptopomat hoztam magammal és ahogy az látszik, WiFi is van, de a szállásadó netjét nem anime letöltésre fogom használni. :dirr:

Nekem baromira tetszett a zenéje, az ending nálam második helyen végzett ebben a szezonban! Az első a Boku ja nai. Nagyon szép dalszöveget készítettek hozzá, ami illett a sorozat hangulatához. Ebben a szezonban összesen három olyan anime volt, aminek nem tekertem át az endigjét, hanem végighallgattam: Valvrave (első op), Gargantia és ShinKyo. A betétdalok is tetszettek, főleg miután meghallgattam a az OST-t. Az opening vidámabb lett, de nem bánom, az is bejön.

A fesztiválos részt eltekintve tetszett mindegyik epizód, főleg a vége felé jöttek bele. Konkrét értékelést egyelőre nem mondanék, de szerintem meg fogja kapni a 8/10-et tőlem.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Suisei no Gargantia

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Folytatás bejelentve

Azért azt elárulhatták volna, hogy ez csak egy pár újabb OVAt jelent, esetleg egy moviet, vagy egy teljes második évadot? :wwall:
Válasz küldése