Watamote

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Watamote

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kép


Nem tudom nézi e valaki mostanság ezt sorozatot nekem egyszerre aranyos,sajnálni való és roppant idegesítő is a karakter szóval nem nagyon veszik el sodorban :mosoly: ,bár elég klinikai esetnek tűnik lányzó.
Ettől függetlenül jókat nevetek rajta meg csetlés botlásain bár 2-3 napos szüneteket tartok 1-1 rész között ,hogy az elmém elbírja a megterhelést. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Watamote

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezt én is felírtam a képzeletbeli "planned to watch" listámra. :D Egyfelől tényleg szánnivaló szegény lány, máskor viszont volt 1-2 olyan húzása, ami után úgy voltam vele, hogy megérdemelte, amit kapott, szóval összességében vicces a cucc. XD Meg olyan animére tényleg nem emlékszem, ahol úgy lett volna otaku a főszereplő, hogy zavarta a dolog és megpróbált volna kitörni ebből a "börtönből". (NHK-ban a srác még most is a lakásában ülne, ha nem egy bishoujo kezdi el kicsalogatni, a Genshikenben meg pont, hogy tökéletesen jól érezték magukat a bőrükben. XD)
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Watamote

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Lelkes követője vagyok ennek a dolognak. Nekem annyira nem unszimpatikus, sőt kifejezetten reálisnak tartom a karaktert minden dilije ellenére. Ha belegondolok, reális problémákat dolgoz fel, mert egy antiszoc csajnépszerű akar lenni és bepasizni, de alig tud megszólalni, ha valaki kommunikálni próbál vele. Gép, játék, randiszimulátor függő.
A világnézete érdekes. Mindenki elmehet a francba címen látja a dolgokat, mégis ad a világ véleményére, kissé beteges módon törekszik megfelelni a társadalom ocsmány elvárásainak.
Értékelés: Mindenkinek ajánlom, mert nem csak hogy elgondolkodtat a társadalom értéken aluli elvárásairól, de mindezt komikus módon teszi. Könnyesre röhöghetjük magunkat a szerencsétlen főhősön,miközben rájövünk, hogy belekényszerül helyzetébe. Nekem eddig bejött! :)
UI: az openingje kezd csengőhanggá avanzsálni:P egyszerűen imádom, főleg hogy rock( félig-meddig)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Watamote

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Meg olyan animére tényleg nem emlékszem, ahol úgy lett volna otaku a főszereplő, hogy zavarta a dolog és megpróbált volna kitörni ebből a "börtönből". (NHK-ban a srác még most is a lakásában ülne, ha nem egy bishoujo kezdi el kicsalogatni, a Genshikenben meg pont, hogy tökéletesen jól érezték magukat a bőrükben. XD)
Ennek kurvára semmi köze az otakusághoz, ő nem is az.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Watamote

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Így van, egy retardált hikimori még nem minősül otakunak.

Én egyébként két rész után dobtam. Semmi vicceset nem találtam abban, hogy egy teljesen életképtelen kiscsaj a körülötte lévő Normális világot szidja, és miközben veri magát a semmire, állandóan hülyét csinál magából :wwall:

Az pedig, hogy sokan azonosulni tudnak a főszereplővel és saját életüket látják benne, az nem a társadalom problémáját jelzi, hanem hogy bizony náluk is vannak problémák. De ezt úgysem ismernék be soha, helyette a társadalom a hibás :roll:


Hakuma Riyuichi írta:A világnézete érdekes. Mindenki elmehet a francba címen látja a dolgokat, mégis ad a világ véleményére, kissé beteges módon törekszik megfelelni a társadalom ocsmány elvárásainak.
Ezt hívják "negatív beletörődésnek". Ami neki nincs, az megvetendő rossz dolog (de persze azért szeretné, ha lenne) :LOL:
Hakuma Riyuichi írta:Könnyesre röhöghetjük magunkat a szerencsétlen főhősön,miközben rájövünk, hogy belekényszerül helyzetébe.
Valójában egyáltalán nem, magát lehetetleníti el az ostobaságával :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Watamote

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Ennek kurvára semmi köze az otakusághoz, ő nem is az.
Mondjuk úgy, hogy nem annyira, de azért az sokat elmond róla, hogy ott tolja az otome gameket a gépén, aztán amikor a való életben is megpróbál az abban bevált módszerek alapján srácokat felszedni, akkor ő lepődik meg a legjobban, hogy "mi, ez itt nem működik?". :dirr: Jó, talán egy Kirinóhoz képest sehol nincs otakuságban, ezt aláírom, de az is erős, hogy "kurvára semmi köze hozzá". :-P
-OJ- írta:Így van, egy retardált hikimori még nem minősül otakunak.
Ja, végülis így is jellemezhetjük... XDDDD
-OJ- írta:Én egyébként két rész után dobtam. Semmi vicceset nem találtam abban, hogy egy teljesen életképtelen kiscsaj a körülötte lévő Normális világot szidja, és miközben veri magát a semmire, állandóan hülyét csinál magából :wwall:
Amúgy pontosan, kb. erről szól a sorozat, bár én valahogy épp ezért röhögtem jókat rajta. XD Gyakorlatilag saját maga legnagyobb ellensége a csaj, minden problémáját magának okozza, épp csak egyedül ő nem látja ezt és folyton valaki mást hibáztat, de persze végül mindig ő szívja meg, mivel nem a másik a hibás, hanem ő... XD Ez ilyen "káröröm-anime". XD
-OJ- írta:Az pedig, hogy sokan azonosulni tudnak a főszereplővel és saját életüket látják benne, az nem a társadalom problémáját jelzi, hanem hogy bizony náluk is vannak problémák. De ezt úgysem ismernék be soha, helyette a társadalom a hibás :roll:
Na igen, másrészt azért én remélem, hogy annyira sokan talán csak nem azonosulnak vele, mert az valahol ijesztő és szomorú lenne. ^^" (Jó, most az épp világfájdalmukat élő kamaszokat vegyük ki a mezőből, mert azok akkor is képesek a világ legszerencsétlenebb/rondább/akármilyenebb emberének beállítani magukat, ha közben a fél város rájuk van gerjedve. XD) Pontosabban 1-2 jellemvonás, vagy élethelyzet ismerős lehet, de ha valaki a komplett életét véli felfedezni ebben a sorozatban, az gyorsan keressen fel egy pszichológust, hátha tudnak segíteni neki és még nem késő... XD
-OJ- írta:
Hakuma Riyuichi írta:Könnyesre röhöghetjük magunkat a szerencsétlen főhősön,miközben rájövünk, hogy belekényszerül helyzetébe.
Valójában egyáltalán nem, magát lehetetleníti el az ostobaságával :drop:
Ez is igaz. XD Bár megint csak ezt tudom mondani, hogy pont ettől volt számomra szórakoztató. XD Ha valóban valamilyen külső tényező kényszerítené erre az életre, akkor lehet én sem röhögnék rajta, hiszen arról nem tehet, viszont így, hogy kb. magának csinálja a bajt a saját hülyeségei miatt, egyszerűen jó értelemben véve nevetséges. XD
Kép
Válasz küldése