Fullmoon wo Sagashite

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerintetek milyen az anime?

A szavazás 2004.01.14. 14:15-kor befejeződött.

12
75%
rossz
4
25%
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Azért azt ne felejtsétek el, hogy az anime jóval a manga előtt ért véget, valószínűleg nem tudták a készítők, hogy Arina pontosan mit tervez a későbbiekben és maguktól írták a történetet. Szerintem sikerült összehozniuk egy történetet, ami megállja a helyét (ellentétben a KKJ-vel...), az egyetlen bajom vele máig a rengeteg filler. Ezt a történetet 12 részben is el lehetett volna mesélni.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ezt spec nem tudtam mert nem néztem utána, hogy hol tartott a manga amikor az anime készült ^^". így már érthető a végkifejlet eltérése- viszont akkor ide is igaz hogy miért nem lehet megvárni míg egy manga befejeződik mielött nekilátnak az animének? (tudom, pénz de akkor is) más az amikor nagyon hosszú sorozatról van szó és beláthatatlan a vége, de a KKJ is meg a Fullmoon is csak 7 kötetes :?
összességében jobb a manga- egy-két dolog van csak ami az animében tetszik jobban pl.hogy Eichi haláláról nem tudott mitsuki, meg nekem kicsit reálisabb hogy az animében Mitsukit megműtik és megküzd azért hogy újra tudjon beszélni/énekelni, a mangában meg el lett intézve annyival hogy mivel a legtöbb ideig Fullmoon volt, ezért a tumor megállt a növésben...
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Igaz, már az első kötetben is írja, hogy párhuzamosan fog futni az animével. De már a harmadik kötetben benne van, hogy Mitsuki tudja, hogy Eichi halott, az animében, ha jól emlékszem 40 körül van, hogy Amerikába mennek, ne csinálják, hogy ennyire előrerohantak :S Kár érte.
Nemtom melyik kötetben de vhol azt is olvastam, hogy az anime másik befejezést választott, Arina ezt korábban elvetette, vagy nemtudom, lehet az Eichi-szálra gondolt.
Nahigen, a műtét reálisabban el lett mesélve.
Igen, 12 bőven elég lett volna..Ha nem a mangát olvastam volna előtte, lehet jobban tetszik, nincs mihez hasonlítani.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ha jól rémlik, azt írta, hogy az anime befejezését ő írta a mangához, elvetette, aztán csodálkozott, hogy azt használták. Majd megnézem az angol kötetekben, márha megvan ez (a kézírását nem tudom elolvasni, a német fordítás meg... nem bízom benne ^^").
Kép
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Sajnos nekem a német kiadás van meg, ahhoz könnyebb volt hozzájutni ^^"" Mivel hasonlítási alapom nincs nem találtam rossznak, dehát mindig vannak érdekes fordítások..Énis beléjük lapozgattam az előbb de nem sikerült megtalálni, nem emlékszem melyikben lehet :S
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Sister Tenshi írta:Ha jól rémlik, azt írta, hogy az anime befejezését ő írta a mangához, elvetette, aztán csodálkozott, hogy azt használták.
telleg ez nekem is rémlik ::onigiri:: jesszus de rég olvastam a mangát- ideje frissíteni mert felejtek
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah én is megnéztem :) hát nagyon tetszett :D rég izgultam már ennyit egy animén. hogy mennyi drámát bele tudtak sűriteni, hát az nem emberi. de akkor is jo volt :) 1 hét alatt végigrágtam rajta magam. éjjel 2kor mindig neház volt elszakadni tőle :P

takuto és izumi nagyon kuul ::daisuki:: meroko eléggé kiakasztott már... eichi-kun-t meg már jött h szét verjem, mert örökkévaloság volt mig végre megtudtunk rola valamit..

a zenéje is nagyon tetszett, habár a 2ik openingért nem voltam oda, de az is elmegy. amugy a történet is egész érdekes, habár lehetett volna reáliasbbá is tenni az egészet ha más korosztályrol szol, de igy is nagyon jo volt. izumi X meroko-rol is lehetett volna többet mutatni, de nah.. ugy hallottam a mangába több derül ki, ugyh lehet neki kezdek majd
Kép

life is pain, get over it
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

mindenképp olvasd el a mangát- bár kb az első kötet után szétválik a történet
Izumi csak ott kúlos igazán xD
egyébként nem tudom hogy egy Shinigamikról szóló történetet hogyan lehet reálisabbá tenni egy másik korosztállyal... ::jhuh::
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem a shinigamis részével volt bajom :) hanem a nagy korkülönbséggel eichi és mitsuki között.. sztem nem létezik h egy 16 éves srác csak ugy ártatlanul beleszeressen egy 10 éves leányzóba...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A szerelemben nincs korhatár. ^^ Habár, ha reálisan nézed, akkor tényleg elég... hát, fura.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

matsuo-chan írta:nem a shinigamis részével volt bajom :) hanem a nagy korkülönbséggel eichi és mitsuki között.. sztem nem létezik h egy 16 éves srác csak ugy ártatlanul beleszeressen egy 10 éves leányzóba...
Érdekes, nekem Takuto-val volt ugyan emiatt bajom, aki mellesleg sokkal idősebb mindkettőjüknél, majd ha elolvastad a mangát, olvasd ezt el:
Takuto-val az animében és a mangában is az volt a bajom, hogy első látásra beleszeretett egy 12 éves lányba, akit nem ismert, állandóan féltékeny volt Eichi-re, holott őt meg se ismerte, és folyamatosan azon volt, hogy Mitsuki lépjen túl rajta VELE, mikor ő is halott volt, tehát a csaj mellette ugyanúgy szenvedett volna. Utána persze mindkét történet végén ott volt a nagyon egyszerű (és szerintem gáz) megoldás, hogy Takuto mégis él, csak kómában feküdt (az animében varázslatosan feléledt, a mangában viszont egy több méter magasról történő zuhanást az aszfaltra élt túl...) és ezzel megoldódott Mitsuki problémája.
A gond nekem ott volt, hogy a manga végén, mikor Mitsuki 15 évesen koncertre készül, úgy tudja, hogy mindkét pasija halott, mégis mikor egy srác randira hívja, azért nem megy vele, mert már van pasija, kettő is... szal wtf? Nem hogy nem lépett túl Eichi-n, aki miatt angstelt és nem volt baja azzal, hogy meg fog halni, most élte az életét, DE nem volt hajlandó túllépni egyik szerelmén se. Nem tanulta meg a leckét, hogy senki nem lesz olyan, mint az első szerelme (Arina maga írta, hogy Mitsuki-nek mindig is Eichi lesz az első a szívében), de képes lesz szeretni másokat úgy, hogy nem árt ezzel a már halott szerettei emlékének.
Arina alapvetően fiataloknak ír mangát, valószínűleg ő is az ilyen történeteket szereti, mégis annak fényében, hogy megismertük Takuto és Eichi jellemét is mangában, én jobban örültem volna egy keserédes befejezésnek. Nem azért, mert nem érzem fairnek a dolgot Eichi-vel szemben (repülőgép katasztrófát biztos nehezebb túlélni, mint a több méteres szabadesést...), hanem simán azért, mert Mitsuki nem tanult semmit az egészből és ha Takuto nem jön vissza, könnyen meglehet, hogy örökre egyedül marad.
A mangában kisebb a korkülönbség Mitsuki és Eichi között, és míg Takuto látszólag csakúgy a semmiből beleszeret Mitsuki-be, addig Eichi-nek van ideje és "oka" beleszeretni. Még azt se lehet mondani, hogy Takuto is találkozott életében is a kis Mitsukivel, mert a kisccsaj akkor még fiatalabb volt és az imádott barátja LÁNYA, akit Ő nevezett el. ^^" Gondolom akkor még azért meg se fordult a fejében, hogy vonzónak találja bármilyen formában... Arról nem is beszélve, hogy Eichi volt az, aki miatt Mitsuki láthatta a shinigamikat, neki köszönheti Takuto, hogy egyáltalán találkozhatott vele és nagy valószínűséggel azt is, hogy felébredt. Ezt előre persze nem tudta, én se tudtam, de a látatlanba fikázás és a "lépj már túl rajta, szeretlek" dolga engem végig baromira irritált, ezért nem tudtam megszeretni. ^^" Sajnálom őt, főleg a 7. kötet végén lévő pár lapos Meroko-s szösszenet után, nem baj, hogy él, csak szerintem a történethez jobban illett volna egy kicsit reálisabb befejezés.


Elnézést a Takuto fanoktól, ez most nem ellenük irányult, csak annak idején rengeteg fikázást, utálatot és egyebet kapott Eichi, ami szerintem az animében nem jogos, mert ott meg se ismerjük, a mangában pedig azoknak a fényében pláne nem jogos, hogy megismerjük. Ettől még lehet utálni, nekem vannak olyan szereplők, akiket utálok, mert csak, egyszerűen nem szeretem, mikor olyasmit hoznak fel vele szemben, ami vagy nem úgy volt, vagy a másik férfi szereplőre is igaz. ^^"
Btw. szeretem a Full Moon-t, de a manga a vége miatt messze nem a kedvencem (az meg nem Takuto miatt nem tetszik).
Kép
Nagasaki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.05.05. 16:04
Nem:

Re: Fullmoon wo Sagashite

Hozzászólás Szerző: Nagasaki »

Nekem nagyon tetszett ez az anime. Még nem volt olyan, ami annyira meghatott volna, mint ez.
Az endingek, pedig gyönyörûek. (fõleg az Eternal Snow *.*)
És a legjobb, hogy egy rakás vicc is van benne :'D
úgy valaki nem tudja, hogy annak a soundtrack-nek mi a címe, ami az 51. Rész végefele megy? (amikor a színpadra hívnák Full Moon-t, csak közbejön vmi, direkt nem írom, hogy mi)
Nagyon kéne
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Fullmoon wo Sagashite

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nem tudom, melyik számra gondolsz, de a teljes soundtrack letölthető az animeweb.hu-n, úgyhogy abban szerintem megtalálod. Én is nagyon szeretem a zenéjét, de már elég rég hallgattam.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Nagasaki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.05.05. 16:04
Nem:

Re: Fullmoon wo Sagashite

Hozzászólás Szerző: Nagasaki »

Az a baj, hogy YouTube-on megnéztem már az összes soundtrack-et, de nem találtam.
Azért köszi, megnézem, hogy ott megtalálom-e. :)
Válasz küldése