Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Igazából elég rég olvastam már a mangát, olyan 2005-2006 környékén, szóval nem kizárt, hogy ma már másként csapódna le bennem, mint akkor. Így volt az animével is, mikor még a TV-ben néztem, Usagi és Minako volt a kedvencem (mint szinte mindenkinek) ám amikor később újráztam, már azt vettem észre, hogy Rei és Makoto egyre szimpatikusabbá váltak, ahogy ment előre a cselekmény. Usagi ellenben kezdett zavarni, az állandó rinyájával. =D

Persze ettől még maradt Minako a best, egy ideig még úgy ámblokk is, ma már csak az SM-en belül. =)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

SMC 10. rész:
1. Usagi felnéz, megállapítja, hogy növekszik a Hold. Utána látjuk, hogy C sarló.
2. Megérkeznek a Holdra, kikapcsolják a védőburkot, nem fagynak meg, nem égnek meg, nem fulladnak meg, nem szenvednek nyomáskülönbséges problémákat.
3. Megállapítják, hogy nincs hang, majd társalognak tova.
4. Látható romok a Hold látható oldalán.
omg teljesen hiteltelenné vált számomra ezekkel az unrealisztikus dolgokkal ez a magical girl műsor :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2014.11.16. 14:58-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy a haterek is hasonlókat írogatnak, csak ők komolyan is gondolják. :D
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cruel Angel írta:omg teljesen hiteltelenné vált számomra ezekkel az unrealisztikus dolgokkal ez a magical girl műsor :dirr:
Egyébként vicces, de de :lol: Ha látnám, lehet nem is zavarna, de amikor írok, nagyon bele tudok menni az ilyenekbe :vigyor:

(Vagy tényleg fognám a fejem én is. A Doctor Who közben is szoktam.)

Lassan még képes leszek, és belenézek ebbe, már-már kíváncsi vagyok a mahou shoujok eredetének erre a történelmi jelentőségű lépésére. Nosztalgia nem köt hozzá, annak idején nem érdekelt egyáltalán, így nem is néztem.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Régi sorozat, 42.-rész. OMG, Usagi komolyan meg akarta ölni Minako Onee-samáját, mert "lenyúlta" Minako pasiját? :D Értem én, hogy a Szerelem és Igazság Matrózruhás Szép Harcosa, de azért ez kissé túlzás lett volna... Még szerencse, hogy Minako sírva könyörgött kegyelemért. Mélyen a felszín alatt brutál pszichológiai hullámvasút ez a sorozat. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Régi alapsorozat kivégezve.
OMG, IT'S A LOOP, IT'S A FKN LOOP!!!!!!!!!!!!! :vigyor:

A 45. rész meg...
Kép
Kép

Srsly girls...
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Nekem rögtön csak az ugrik be, mint az őszi conokon a cosplayer hölgyeknél; hogy nem fagyott még be a s*ggük? :D
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Péter írta: Egyébként úgy tűnik (megint) egyedül maradok a véleményemmel, mert nekem pont hogy a mangás Rei jött be kevésbé. Oké hogy az animében egy ponton túl már valóban idegesítő volt az állandó rivalizálása Usagival, de ez számomra még mindig kevésbé volt zavaró, mint a mangás "jégkirálynő" szerepben tisztelgése (ami ugyanúgy egy elég nagy klisé).
Akkor én csatlakozom, mint kettes számú klubtag. Az eredeti sorozatban kifejezetten bírtam Reit, ez a jégkirálynős Rei számomra epic fail.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Azért failnek nem nevezném, csak simán kevésbé szimpatikus. =)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mordályos: a képeken amit belinkeltél éppen a legszőkébbjük veszi észre, hogy hideg van: Usagi mintha vacogna, nem? :D

Amúgy a 12-13-as részek kiábrándítóan nyúzottak voltak. A 13-as rész alatt már cseteltem. :/
Igen a Holdraszállásnál én is elvártam volna legalább egy olyan szintű bele/kimagyarázást, mint a Doctor Who-ban, hogy a TARDIS fordít mindent, meg a hatáskörében vannak és azért van oxigén vagy ilyen hülyeségek, minimum valami spellt kilőhetett volna a ruhájuk, ami rózsaszín csillámporban a fejükre hullik és Luna közli, hogy EZÉRT tudnak a Holdon járni :D

Na, kéne menni írónak... :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta: Na, kéne menni írónak... :dirr:
Támogatlak! :D Legendás lesz az Aoi fórum, már legalább négy tagnál járunk, akinek írói pálya járna. :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

És igen, kirúgták az előző gárdát, a grafika színvonala pedig erősen javult. Már a lányok se néznek ki olyan gebének, mint korábban, persze a mangásabb stílust azért megtartották. Az arcok sokkal cukibbak, plusz sikerült Usagi és Chibiusa haját normális méretűre megrajzolni. A full CG átváltozások eltűntek, helyette lett ez. :thumb:
Egyedül Haruka hangja kicsit fura, túl fiús, pedig női seiyuut kapott. Talán miután kiderül, hogy lány, akkor kicsit másképp fog a hangjával játszani Minagawa Junko.
Egyébként meg, yay Outer Senshis sztori! :vigyor: A régi animében és a mangában is ez volt a kedvenc arc-om.
Kép
ryuchan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:44

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: ryuchan »

Felteszem itt is a kérdésemet, közben megtaláltam a topicot hozzá. A Sailor Moon R, S és Super s évadokhoz honnan tudnék magyar feliratot szerezni? Már az egész internetet átkutattam kis túlzással de semmi, az első és ötödik évadhoz találtam, de ezekhez nem :( szeretném megnézni, de magyar szinkronnal egyszerűen nem veszi be a gyomrom. A válaszokat előre is köszönöm! :oops:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Surci »

ryuchan írta:A Sailor Moon R, S és Super s évadokhoz honnan tudnék magyar feliratot szerezni?
Az AA régi felirat-archívumában találsz mindegyikhez (talán a Super S kivételével, de lehet hogy az is fenn van, csak más címen).

Edit: Ohhbocsánat, mégsem, most hogy bele is mentem a mappákba, látom hogy a fenti sorozatoknak csak az első pár epizódja van subolva. Mondjuk kissé fura, hogy egy ekkora nagy kultaniméhez nincs sub, pedig gyorsan végifutottam az összes általam ismert lehetőséget, de semmi. Vagy magyar szinkron , vagy japán hang + angol sub...

Edit2: Most kérdeztem 2 SM-fanatik ismerősömet, ők is úgy tudják, hogy összesen annyi magyar felirat van, amennyi a fenti linken elérhető.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
ryuchan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:44

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: ryuchan »

Surci írta:
ryuchan írta:A Sailor Moon R, S és Super s évadokhoz honnan tudnék magyar feliratot szerezni?
Az AA régi felirat-archívumában találsz mindegyikhez (talán a Super S kivételével, de lehet hogy az is fenn van, csak más címen).

Edit: Ohhbocsánat, mégsem, most hogy bele is mentem a mappákba, látom hogy a fenti sorozatoknak csak az első pár epizódja van subolva. Mondjuk kissé fura, hogy egy ekkora nagy kultaniméhez nincs sub, pedig gyorsan végifutottam az összes általam ismert lehetőséget, de semmi. Vagy magyar szinkron , vagy japán hang + angol sub...

Edit2: Most kérdeztem 2 SM-fanatik ismerősömet, ők is úgy tudják, hogy összesen annyi magyar felirat van, amennyi a fenti linken elérhető.
Akkor ezt mondhatjuk, hogy istenesen megszívtam :) de komolyan nem értem, hogy egy ilyen animéhez miért nincs magyar sub :mad: :hammer: azért köszönöm a gyors választ.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Nem tudja valaki, mikor jön ki az új SM Crystal évad? Már nagyon várom, mondjuk sosem ez volt a kedvenc évadom. Remélem, itt Chibiusa nem fog belezúgni az apjába (Mamoruba), mint a régi animében. Az extra irritáló volt már annak idején is. És reméljük megtartják, hogy az Amazon Quartet Chibiusa jövőbeli senshi-csapata, mint a mangában.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
DreamDiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.12.11. 22:10
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ajka
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: DreamDiver »

Androsama írta: 2018.11.22. 08:42 Nem tudja valaki, mikor jön ki az új SM Crystal évad? Már nagyon várom, mondjuk sosem ez volt a kedvenc évadom. Remélem, itt Chibiusa nem fog belezúgni az apjába (Mamoruba), mint a régi animében. Az extra irritáló volt már annak idején is. És reméljük megtartják, hogy az Amazon Quartet Chibiusa jövőbeli senshi-csapata, mint a mangában.
Hello!
Amikor utoljára hallottam (még idén május) 2 részes film lesz a Dream Arc vagy Dead Moon. Két részre vágott mozifilm.
Sorozatnak jobban örültem volna. Ez a kedvenc részem mangában és animében egyaránt.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

DreamDiver írta: 2018.12.12. 14:44
Androsama írta: 2018.11.22. 08:42 Nem tudja valaki, mikor jön ki az új SM Crystal évad? Már nagyon várom, mondjuk sosem ez volt a kedvenc évadom. Remélem, itt Chibiusa nem fog belezúgni az apjába (Mamoruba), mint a régi animében. Az extra irritáló volt már annak idején is. És reméljük megtartják, hogy az Amazon Quartet Chibiusa jövőbeli senshi-csapata, mint a mangában.
Hello!
Amikor utoljára hallottam (még idén május) 2 részes film lesz a Dream Arc vagy Dead Moon. Két részre vágott mozifilm.
Sorozatnak jobban örültem volna. Ez a kedvenc részem mangában és animében egyaránt.
És nem lehet tudni, mikor jön ki? Mert én erre lennék kíváncsi.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
DreamDiver
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.12.11. 22:10
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ajka
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: DreamDiver »

Szerintem nem lehet reklámozni oldalt, így csak annyit írok hogy van egy gportális sailor venus oldal.
Annak az adminja gyűjtögeti az információkat a témával kapcsolatban. Ott le tudod csekkolni.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Androsama »

PÜ-ben el tudod nekem küldeni az oldal nevét?
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na csak hogy álljon már itt tőlem erről is egy konkrét élménybeszámoló. Röviden, én spec egy csalódásnak éltem meg, ám itt még csak nem is arról van szó, mint amilyen pl. a szomszédos DB Super lett, amin az ember legalább kínjában röhögni tudott. Vagy egy jót ragelni a baromságain, mint a Rebuild EVA mozikon. Az SM Crystal az konkrétan az a fajta csalódás, ami inkább csak lehangoló, és unalmas.

Kezdjük azzal, hogy amikor egy ekkora kult-klasszikust, ami egy egész generációt határozott meg a műfajában, nem sikerül megtisztelni azzal, hogy annak a 20. évfordulójára belengetett újra mesélést, időben elkezdjék, az már eleve rossz ómen. Majd miután két évig indokolatlanul szerencsétlenkednek, az a nagy leleplezés se volt valami bizalomgerjesztő.

Magánvélemény, de nekem spec se a rajstílus, se ezek a túlzottan világos színek nem tetszettek. Az egésznek volt tőle egy mű érzete, amire persze lehet azt mondani, hogy: "Hát de most mit akarsz? A manga borítók is ilyenek voltak." Csak itt jön be az, hogy nem biztos, hogy egy borítót életre kelteni kvázi egy az egyben, annyira jó ötlet, mert ami állóképeken jól néz ki, az lehet hogy mozgás közben közel se fog annyira jól kinézni. Na ehhez csapjuk még hozzá a PS2 éra nosztalgiával átitatott, de méltán letűnt hőskorát idéző, erőltetett 3D-t, ami csak tovább rontott a helyzeten.

Viszont hajlandó lettem volna mindezt elnézni neki, ha az anime tartalom szempontjából kárpótol érte, csakhogy nem ez történt. Az első 1-2 epizód alatt még bizakodtam is, aztán a 3. rész alatt, után nem csak a grafika hirtelen minőségromlása tűnt fel. Amit különben semmi se indokolt volna, eleve két hetük volt egy epizódra, és még csak nem is TV formátum volt. Hanem az is, hogy az animéből hiányzik valami, amit úgy hívnak, hangulat. A Crystal szépen, fokozatosan építette le bennem a vele szemben támasztott elvárásaimat, és kezdett rám egyre demotiválóbban hatni. Aztán mire eljutottunk az R évadig, azon kaptam magam, hogy egyáltalán nem élvezem. Abszolút elvesztettem vele szemben minden érdeklődésemet, kifejezetten unni kezdtem, és jobbára már csak becsületből néztem tovább.

Nagy dirrel-durral felhúzták az egészet arra, hogy milyen manga hű lesz. Aztán nem csak ezt nem sikerült betartani, már kapásból akkor, mikor az első generális, Jadite nem hal meg ott és akkor, amikor meg kellene neki. Hanem mintha a mangából is sikerült volna a legrosszabb vonásokat átvenni, mint a monster of a week szinten lévő, 0 személyiséggel bíró henchmanek.

Mire az R végére értem, határozottan az volt az érzésem, hogy ez az anime, mintha nagyon nem akart volna elkészülni, és valójában nem volt itt semmiféle lelkesedés, meg tribute feeling az eredeti felé. Hanem inkább egy kötelező kör, amin muszáj túlesni, ha már belekezdtek. Ami érződött is a végeredményen. Egy enervált, lelketlen iparosmunka lett. Nem csoda, hogy a nézettsége megállíthatatlanul zuhanni kezdett.

Na ez után jött a harmadik évad, aminek a számlájára írható, hogy próbálta menteni a menthetőt, és végeredményben jobb lett, mint amilyen az első két évad volt. Kár, hogy ez a túl kevés, túl későn esete volt. Elvégre ha a kritikus időszakban, nem tudsz kellő mennyiségű embert meggyőzni arról, hogy érdekelje őket a műved, akkor az onnantól veszett fejsze nyele. Nem véletlen, hogy innentől 5 év néma kussolás következett, ami alatt még annak a maradék emberkének is elment ettől a kedve / simán elfelejtették, hogy volt egy ilyen, akik eddig kitartottak. A SuperS mozikról is sokat elmond, hogy ha a MAL nem jelez külön, magamtól tuti nem veszem észre, hogy közben ezek is elkészültek.

Azért nem semmi, hogy az SM így pályafutása 30. évfordulójára annyit tudott elérni, hogy kis túlzással ember nincs, akit ez még érdekelne. Persze a rajongói tartalmak továbbra is csordogálnak hozzá, na nem a Crystalhoz, inkább a régi '90-es animéhez, mert az elérte a "It never gets old" státuszt, de ma relevanciája nem sok van. 5/10
Kép
Válasz küldése