Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szerintem is pletyka. Ha mégis igaz lenne, akkor viszont az a kérdés, hogy milyen szövegkönyvből dolgoznak. Az angolból nem, mivel már vagy 2-3 éve lejárt kint a licensz, németeknél nem tudom, mi a helyzet. A francia meg az olasz fordítás meg hát... olyan, amilyen. ^^" A japán meg kicsit nehéz lenne, hiszen az kemény 200 rész lenne.
Kép
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

A kedvencem jók közül természetesen a főhős. ::jeye::
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

:oops: Én is szeretem a Sailor Moon-t :oops: :lol: :cool:
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Cassidy írta:Tudom,hogy mindenki mkndenfélét mond, szóval lehet ,hogy ez nagyon nem igaz,de én azt hallottam,hogy állítólag az A+ megvette a jogokat és újraszinkronizálja a sorozatot.Ti hallottatok ilyesmiről?(ha már volt téma ebben a topicban akkor bocsi,de nem volt kedvem visszaolvasni 30 nemtomhány oldalt:) )


::jhuh::
Most egy nagyot nézek és azt kérdem "Mi van?!" Ez szerintem csak pletyka.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mondjuk ezt a postot már elég rég írta, azóta se volt semmi, szal pletyka az egész (főleg hogy kb. azóta terjed a neten, mióta van A+). ^^"
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor nem csodálkozom. XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Már csak azért is kamu a hír, mert túl szép lett volna, ha igaz lenne... T-T

Amúgy most SM Live Action-t nézek, és néha komolyan az az érzésem, hogy vödröt rakok a gép mellé, és ráborulok. Annyira mű... Fájdalmas... De attól még megnézem. XDD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Amikor az első részt láttam a Live-ból, én is így éreztem... ez a vödrös hasonlat nagyon üt! ::jhihi:: De azért vedd figyelembe, hogy a Live célközönsége a 10-12 éves kislányok... asszem ebből a korosztályból már mind kicsikét kinőttünk, akik a magyar SM-en szocializálódtunk animéssé. aAz a legdurvább, hogy a "varázstárgyak" annyira műanyagok!! Üvölt róluk, hogy vedd meg a sarki közértben és tegyél bele elemet, mert ha meglengeted, zenél is... a plüssmacskák is nagyon kemények.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egen, ezek engem is zavartak. ^^" Szal azért egy-két dolgot igazán megcsinálhattak volna üvegből (Usagi Final Act-es kínai piacos gyűrűjéről már nem is beszélve).
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Egyébként teljesen toleráns vagyok a sorozattal, mert tényleg kemény munka ilyet összehozni, arról nem is beszélve, hogy élő macskákkal elkészíteni borzasztóan nehéz lett volna filmezni. (De cukibb lett volna! *meow*) Még az átváltozásokat se nagyon akarom cseszegetni, számítógépes grafika, istenem, hát ilyet másképp nem lehet csinálni. Ami naggggggggyon-nagyon zavar, az a mozdulatok. Annyira látszik, hogy megjátsszák, és csak utólag vannak benne az effektek számítógéppel... Olyankor látni kéne, hogy fogom a fejem, meg hogyan vonaglok. XDD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

Megoldás: Ha nem nézed nem fáj XD

Bocs, de csak ez jutott az eszembe XD
Én letöltötem pár rövid jelenetet, de majdnem maradandó sérüléseket okozott bennem. XD
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Live-ot én is végignéztem becsülettel és a végefelé már nem is olyan vészes. Nem tudom hol tartasz Narumi, de nekem pl. a Dark-Mercury részek nagyon bejöttek, pedig amúgy Ami-t nem szeretem. Na meg a végefelé mikor a négy herceg, vagy istentudja kicsoda (Nefriték) ugye... főleg Zoicite... hát ott kellett a zsepi, pedig már régen nem vagyok 12 éves. Jó Nefrite nem, de a többiek... "szipp-szipp"
A cicák szerintem nagyon édesek lettek, egyedül Sailor Luna-t nem tudtam megszokni. Valahogy fura volt, nagyon Chibiusa-ra emlékeztetett (hogy hogy útálom Chibiusa-t!). Ja és Arthemis hangja ugyanúgy Yamaguchi Kappei mint az animében. XD
Bár mondjuk az első részt majdnem lelőttem 5 perc után, de végignéztem. Ok, ennek már jó másfél éve megvan, vagy még több.

Amúgy ahhoz képest nem lett rossz, hogy nyári majdnem 40 fokos kánikulában forgatták a harci jelenetek nagy részét. Az effektek... hát istenem olyanok amilyenek. Én leginkább az openingen akadtam ki, idő kellett míg magamhoz tértem utána.
Kép
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

Elég bunkó voltam, sajnálom. Nem kéne ítélkeznem arról, amit nemismerek. Lehet hogy jó a PGSM annak, akinek erre van szüksége.
Mégegyszer bocsánat.

UI: Azthiszem, ez egy átok. Akármelyik Sailor Moon fórumba írok is, mindenhol csak lejáratom magam :(
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát, igazából az elején járok, egyszer már majdnem a végére értem, csak a végre meghaltak a részeim, és nem tudtam őket megnézni. Most meg újra kezdtem, az elejétől, hogy felfrissítsem az emlékeimet.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

spydog írta:Elég bunkó voltam, sajnálom. Nem kéne ítélkeznem arról, amit nemismerek. Lehet hogy jó a PGSM annak, akinek erre van szüksége.
Mégegyszer bocsánat.

UI: Azthiszem, ez egy átok. Akármelyik Sailor Moon fórumba írok is, mindenhol csak lejáratom magam :(
Semmi gond, nem a te hibád. Nem mindenkinek jön be a Live. Az elején nekem is nyugtató kellett hozzá, de aztán már hozzászoktam a dolgokhoz. És a végefelé már tetszett is.
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én nemrég belelapoztam (virtuálisan) a mangába és leesett az állam, hogy mennyi különbség van...Hirtelen nem is tudtam eldönteni, hogy sajnálom, hogy kihagytak az animéből bizonyos dolgokat (pl. fiúból lány átváltozásÖ vagy nem... mert így már megszoktam, hogy olyan a sorozat, amilyen, de azokra a kérdésekre, amik az elején felmerültek bennem, a manga nélkül többnyire megválaszolatlanok maradtak volna.

A Live-ból én csak részleteket láttam, de azt hiszem, maradok az igazi animéknél. Tudom, hogy csak külsőség meg nem is fontos, de engem a ruhák idegesítettek nagyon (mármint a fuku-k), nem igaz, hogy nem lehetett volna ízlésesebbre megcsinálni... Szerintem mindenki elnézte volna, ha a sorozat készítői nem ragaszkodnak a ház méretű, fényesen csillogó selyem masniktól (még ha az animében úgy is volt) de ez csak személyes fennakadás..
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Őőő... szerintem a ruhák még egész tűrhetőek voltak, habár nekem az a merevítős istennyila (a felső részen, azon volt a masni) baromira nem tetszik. Miért nem tudták rávarrni a masnit a fehér részre úgy simán?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mert az a merevítő egyfajta védőrésze a ruhának, ami a mangában és az animében is megvolt (csak ott nem volt annyira feltűnő). Eternal Sailor Moon ruháján (meg a mangában a többiek utolsó szerelésén) nem volt már.
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Igen, igen, jobban megnézve én is úgy látom, hogy a mangában szereplő ruhák vannak a Live-ban(általában csak apró eltérések, pl Vénusz öve)..Egyébként, akit érdekel, nézze meg ezt a linket, most konkrétan Marsot jelöltem be, de fent van az inner senshik eredeti fuku-tervezete, nagyon érdekesek...:)

http://soul-hunter.com/sailormoon/fashion.php

http://www.soul-hunter.com/sailormoon/f ... w/mars.php
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

(Imádom a fent linkelt oldalt. ^_^) Tényleg érdekesek, mondjuk nem csodálom, hogy végül nem az eredeti terveknél maradtak, de nekem ezek is nagyon tetszenek. A Materials Collection, amikből a képek vannak, meg a személyes kedvenc Artbook-om. *.* Érdekes, hogy még a majdnem végleges fuku terveken is változtatott útközben Naoko, Sailor Moon ruhája meg az első színes képeknél szinte mindegyiken tök más. :)

http://mangastyle.net/artbooks/materials1.htm Itt van néhány példa. (Ugyanezen az oldalon fent van az első Artbook is, ott vannak az első színes Sailor Moon rajzok.)
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Oh, Istenem, órákig el tudnék csemegézgetni ezek között a képek között..Milyen kár, hogy holnap zh...:)
Amúgy már meg is van a kedvenc képem! :)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Sister Tenshi írta:Mert az a merevítő egyfajta védőrésze a ruhának, ami a mangában és az animében is megvolt (csak ott nem volt annyira feltűnő). Eternal Sailor Moon ruháján (meg a mangában a többiek utolsó szerelésén) nem volt már.
Ja, vagy úgy! Akkor nem szóltam.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Vincent
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.05.22. 16:05
Tartózkodási hely: Midgar

Hozzászólás Szerző: Vincent »

Ezek a képek nagyon tetszenek!
Avatar
Susannah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.03.02. 11:48
Kapcsolat:

szinkronügy

Hozzászólás Szerző: Susannah »

Utánanéztem az egykori magyar szinkronnak: *javítva*

Usagi/Bunny: Csondor Kata
Ami/Molly: Mics Ildiko
Rei: Dögei Éva
Makoto/Marcy: Kökényasi Ági/Kiss Eszter
Minako/Matilda: Kiss Virág
Mamoru/Bordü: Holl Nándor, Debreczeni Csaba
Chibiusa/Kamilla: Molnár Ilona
Mark - Bartucz Attila
Nanu - Zsigmond Tamara
Tomy - Seszták Szabolcs
Charlie Tsukino - Halasi Dániel
Seijuro - Seszták Szabolcs
Robin - Szokol Péter
Hotaru/Olívia:-
Haruka: férfi Seszták Szabolcs, nő Simonyi Piroska
Michiru/Milen:-
Setsuna:-
Luna:Somlai Edina
Artemis:Német Zsuzsa
Jadeit:Seszták Szabolcs
Nephrite:Fesztbaum Béla
Zoishite:Seszták Szabolcs
Kunzite:-
Beryl királynő:Szalay Marian
Metalya királynő:-
Az R sorozatban a fa gyermekeinek az idegeneknek:
Ail:Seszták Szabolcs/Szokol Péter
Ann:Simonyi Piroska

Nekem név szerint csak a Kiss Virág hangja ugrott be, a többiekre is emlékeztem, de nem tudtam a nevüket.

Anno szerintem egész jók lettek volna ezek a hangok, hacsak nem követnek el olyan bakikat, hogy felcserélődnek s zövegek, nem figyelnek a karakter szájának mozgására ésatöbbi.

Mindenesetre az is boldogítana, ha lemenne még egyszer ez az anime(hogy még több ember ismerkedjen meg vele, ne keljen folyton kutatni utána, hogy honnan lehet beszerezni még ), de hát 'álmodj királylány'.
:neutral:
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

latom vagytok jou sokan sailor moon rajongok. amugy én mindig is seiyanak drukkoltam.. lehet más is eggyet ert velem (nem tom, mert nem olvastam el mind a 38 oldalt, bocsi :P)

kicsit hosszu volt azért végig nézni 200 rész, de pár hét alatt a végére értem : ))
Válasz küldése