Escaflowne

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Őrnagy írta:Van nem lúzer. Rögtön az elején legyakta a sárkányt. :dirr:

Jaja, sztem se lúzer... sőt! Nem semmi ilyen fiatalon királynak lenni, plusz irányítani egy országot, szal szerintem igenis nagy teljesítmény ez tőle! Főleg ilyen korban... mikor amúy is teli van kétségekkel az ember. Szerintem nagyon jól tett mindent amit tett, Allen elbújhat mögötte azzal a borzalmas szőke hajával ^_^" Na jó nem szivatom tovább, de akkor se bírom idegekkel a pasast >_<
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nekem semmi bajom Allennel... jo, nyalas kicsit, de istenem, most mit var az ember a Feherlovas Szoke Hercegtol. ^^;; Csak azert drukkolok Drydennek, mert Dryden egy nice guy, aki igazan megerdemel egy szereto feleseget... Allen meg nem Allen angst nelkul. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Konkrétan nekem sincs bajom Allennel, mert a sorozatban megvan a helye, nélküle nem is lenne teljes. Csak mint ember, nem túlzottan szimpatikus. Gondoltam, ha már annyian leírták, én is leírom. :dirr:

Dryden egyébként tényleg "nice guy". :D

Bár nekem továbbra is Hitomi és Merle a kedvencem :mrgreen: (Dilandau csak tisztes távolból. :^_^: )
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Nekem semmi bajom Allennel... jo, nyalas kicsit, de istenem, most mit var az ember a Feherlovas Szoke Hercegtol. ^^;;
Ja, ha csak fehérlovas szőke herceg lenne semmi bajom nem lenne vele, csakhogy ő "ál"-fehérlovas, undorító szerintem minden amit csinál, és abszolúúúte nem volt szimpatikus >_< az ilyen emberektől mentsen az ég ^^ (hé azért Gaiara eldobhatnának egyszer ^_^!!) Nem tom, én akkor se szeretem... X_x
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Üdvözöllek Shinji(tsu)! ::neko::

Ezennel belépek az Allen- és Van-szapulók társaságába. Most komolyan, a szőke lovag-samának kicsit túl tragikusra sikerült a múltja, a királyunk meg (szerintem möchtegern főszereplő :roll: ) typisch serdülőkori komplexusokkal küzd. (ami nem lenne baj, csak lehetne több pozitív tulajdonsága is... :!: )

Amúgy csatlakozom Megumihoz: Dilandau-sama daisuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Folken-sama kinézete tényleg kicsit punk-osra sikerült, de azért őt is szeretjük! ::hehe:: Dryden is tiszteletet ébresztett bennem a sellős jelenet után^.^

Hitomival bajban vagyok: Ti nem érzitek úgy, hogy teljesen más karaktere van a filmben és az animében? (egy főszereplőnél ez kicsit gázos...vagy csak én látom így?... ::jhuh:: )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jo-chan írta:Hitomival bajban vagyok: Ti nem érzitek úgy, hogy teljesen más karaktere van a filmben és az animében? (egy főszereplőnél ez kicsit gázos...vagy csak én látom így?...)
Eh, a filmben mindenkinek teljesen mas a karaktere (jo, az egy angst-machine Folkent leszamitva), nem csak Hitominak. Annak a filmnek ugy ahogy van, semmi koze nincs a sorozathoz, csak hogy a szereploket ugyanugy hivjak. >_>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Hitomival nekem csak egy bajom van. Egy kicsit nyarvogós stílusa van a fiús kinézetéhez :) Különben tök normális a kiccsaj. Van aranyos, csak tényleg tök más szerepet illene rá. Allen csöpög szegény de őt is birom :) :lol: Szóval tök tetszik a sorozat is meg a film is, csak a karakterek vannak kicsit furán megalkotva. Mintha össze vissza cserélték volna a szerepüket. Különben jó
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Freya írta:Hitomival nekem csak egy bajom van. Egy kicsit nyarvogós stílusa van a fiús kinézetéhez :)
Azért ezt nem mondanám. Sőt, ellenkezőleg, nem nyavalyog, hanem tesz a barátaiért, nem is keveset.
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Őrnagy írta:
Freya írta:Hitomival nekem csak egy bajom van. Egy kicsit nyarvogós stílusa van a fiús kinézetéhez :)
Azért ezt nem mondanám. Sőt, ellenkezőleg, nem nyavalyog, hanem tesz a barátaiért, nem is keveset.
Szerintem néha tényleg nyavalyog kicsit, de hát van is rá elég oka szegénynek, ennyit megengedhetünk neki. Viszont az is igaz, hogy sokmindent tesz a barátaiért (meg a bolygóért, jövőért, etc. ::^_^:: )
Ne bántsuk szegényt!!! :bounce:
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Jo-chan írta:Szerintem néha tényleg nyavalyog kicsit, de hát van is rá elég oka szegénynek, ennyit megengedhetünk neki.
Épp ez az. Lány. Tizenéves. Szerelmes, vagy nem, vagy még ő sem tudja. Azonkívül belecsöppen egy picikét nagy horderejű eseménysorozatba, amit nehezére esik feldolgozni. Szóval van min rágódnia...és éppen ezért zseniálisan megalkotott szereplő, mert ez mind kristályisztán érződik rajta.
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Őrnagy írta:zseniálisan megalkotott szereplő
szerintem is ::jcheers:: Először ő volt a kedvenc karakterem! Sőt egy időben még el is neveztek Hitominak, mert ráálltam a jóskártyákra is miatta ::neko::
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Na, most egy meglepő dolgot fogok mondani....hi-hi-hi...Nekem az egyik kedvenc karakterem Allen... ::jblush2::
Majd Dilandau, és Folken,,majd Van, Hitomi, pedig nem is tudom...a szívemhez nőtt! ::jeye::
Nagyon szeressem őket! ::daisuki::
Hitomival semmi baj szerintem, azok a kis ájulásos dolgok meg direkt jók, talán csak az az egy bajom vele, hogy a végén visszaadja azt az Ingát...szipp* ::bawl::
A Movie-nak semmi köze a sorozathoz, Muffy-sannak igaza van,és én nem is szeretem igazán annyira, de egy valami tetszett benne...Az Inga Hitominál marad... ::jeye::


ui.:Júúúúúúj....Tarot kártyázni én is szoktam, főleg az Esca megnézése után csináltam, de előtte sem volt ismeretlen...Nyúúúúú....Akkoriban nagyon hittem mindenben...Na jó, most is.... ::reliev:: ::hehe::
Setike mostanában SM Tarot-jával próbálkozik, de nem tud vele jól, nagyon gagyi, merthogy Német, és hát...izé.... ::japtoun:: Hi-hi-hi... ::reliev::
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Setike 2004.07.23. 09:36-kor.
Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Setike írta:Na, most egy meglepő dolgot fogok mondani....hi-hi-hi...Nekem az egyik kedvenc karakterem Allen...
hát ezzel igazán megleptél :shock: De én minden érvre nyitott vagyok 8) Na mesélj mi tetszik annyira benne??? :wink:
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Jo-chan írta:hát ezzel igazán megleptél :shock: De én minden érvre nyitott vagyok 8) Na mesélj mi tetszik annyira benne??? :wink:
Na ugye hogy ugye?Mondtam hogy megleplek...hi-hi-hi... ::jeye::
Hogy mi tetszik Allen-samaban?Hmmm.....ezt nehéz megfogalmazni.... ::jhuh::
Talán hogy ha baj van, ő mindig segít, udvarias,nem akar megbántani szándékosan senkit, és ahogy megjelenik, ezt nem igazán tudom megfogalmazni...Amilyen a stílusa, ahogyana lányokhoz viszonyul, előzékeny, és olyan más....nem az a macho vagyok, és ugyis megkaplak Baby tipus...Nyúúúúúúúú..... ::japtoun::
De igazán ezen még nem gondolkoztam, és nem tudom megfogalmazni, csak ilyen gagyin.... ::reliev::
Húúú...ezért még mit kapok majd... ::japhaha::
Na és rátsz a hosszú haja is....nyúúú... ::daisuki::
Nekem soha nem jöttek be anime-kben a szőke karakterek, inkább a fekete haj, és kék szem, vagy akármilyen szem, de sötét haj,eleinte csak a rövid, de valahogy a hosszú fekete haj, megbabonáz engem az anime Bishikben... ::daisuki::
Egyszóval elviekben Allen nem is lenne az esetem, de mégis szeretem....Igaz, egy Noin-samaval nem ér fel... ::jblush2::
Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Setike írta:Hogy mi tetszik Allen-samaban?Hmmm.....ezt nehéz megfogalmazni....
Talán hogy ha baj van, ő mindig segít, udvarias,nem akar megbántani szándékosan senkit
Pont ez az amiért nekem nem annyira jön be! Mármint az életben tényleg jó lenne, ha léteznének ilyen pasik (biztosan több esélyünk lenne a világbékére :roll: ) de egy animében csak arra jó, hogy minden csaj beleessen, persze ő olyasvalakit szeret, aki elérhetetlen (itt speciel halott). Aztán csak dobálja a kosarakat, vagy próbálkozik (Hito-channal eventuell) csak, hogy abból is bonyodalmak legyenek... Valhogy nekem nem jött be... :?
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Jo-chan!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Hát te is ITT!!!!!!!! 8)
Na vóna 1 kérdésem..................te képes volnál 1 levegőt szívni Vannal??? Ne kérdezd, hogy hogyan jutott ez az eszembe!!!!!
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Shinji(tsu): Mármint szájon keresztül, vagy egy szobában/mecha-ban/bolygón? Utóbbi inkább bejönne. Nem vagyok Van párti. Szerintem az volt a cél a karakterrel, hogy "emberi" alakot kreáljanak, ne pedig ideális hőst. Elszúrták! :roll: Ha az ember már király lesz, akkor annak is kéne nevelni!!! Volt idejük rá Folken eltűnése után! Talán a szülők hibája... Semmilyen pozitív példát nem mutattak. Az apa elhagyja a családot, az anya is elmegy. Bátyó rossz lesz (vagy micsoda, bár az csak utólag derül ki)... Egy királyi családban több felelősségtudatnak kellene lenni, nem? Elvégre a népért felelősek elsősorban és nem a saját vágyaikat kellene hajkurászni (bár ez minden korra/bolygóra levezethető probléma :arrow: nade ennyire nyíltan csinálni??? :shock: )
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

ŐŐŐ Hát igen Jo-chan tőled pont ezt vártam!!!!!
Jeeeeeee Nem vagyok egyedűl!!!!!!!!4 :D :D :D
Le VANNAL!!!! :twisted:
(képzeld megvan a Visual Key KAZI!!!!!!!!) 8)
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Shinji(tsu): Egyébként nem is tudom, hogy te kit szeretsz Escaflown-ból. :?:
MOERRRRRRRRROOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)
MWUHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Adok 1 tippet............................Ki akarta próbálni a francia konyhát. :osbleh:
(csiga)
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

:roll: mindjárt gondoltam :D

Valkinek van elképzelése (mára jár ide valaki rajtunk kívül mostanság... :cry: ) hogy mi történhetett Van anyjával? :?: Erre nem tok rájönni... :?
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Na jó akkor most gyorsan közbekiabálok ^^
Először is én imádom Vant, egyáltalán nem szúrták el -imho- a karakterét, sőt. Az első olyan fiú karakter volt akit először láttam, hogy még fiatal, tinédzser fejjel gondolkodik, de már királyként kell vezetnie egy országot. Zseniálisan lett megcsinálva szerintem, és tényleg teljesen tökéletes. Semmi apróbb bakija se volt a sorozat folyamán, amiért követ lehetne rá dobálgatni, sőt, egyik legjobban becsülendő karakter az animék között imho...

Allen meg mindennek az ellentéte, mármint szerintem. Engem igazából talán az zavart benne a legjobban, hogy abszolúte más "tollával akart ékeskedni" (vehetjük szó szerint is, mikor rárajzolták a nem létező szárnyakat), folyton titkolgatta a csúnya foltokat a múltjában, közben pedig megjátszotta (vagy talán csak a lelkiismeret hajtotta?), hogy jófiú, stb... nem tudom, nagyon nem szimpatikus. Nem csak külsőre nem (bah, hogy néz má ki -_-), hanem belsőleg is. Bocsánat ha vmilyen Allen rajongót megbántottam (Setikeee, nem akartam :oops: ! Tudod hogy imádlak! Na jó, ez szeretlek-topic téma ^^"), de ez a véleményem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2004.11.10. 11:44-kor.
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

OK igazad van. Tényleg sokat tesz a barátaiért, én szeretem is őt. :) Különben egy két helyzetben én nem nyavalyognék hanem komoly hisztit kivágnék, amikbe ő belekerül. Azért nem lehet könnyű egy fiatal rajzfilmsztár élete ::uhoh:: ugye? : :lol:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Engem igazából talán az zavart benne a legjobban, hogy abszolúte más "tollával akart ékeskedni"
Ooo, peldaul mikor? o___o Nem emlekszem semmi olyan jelenetre, amiben vki mas sikereivel dicsekedett volna, vagy akarmi.
MaKo írta:folyton titkolgatta a csúnya foltokat a múltjában
Ize. Ki NEM titkolta volna, hogy egy koronas fo felesegevel kavart, es meg a tronorokos is valojaban az o fia? >_>;; Egyebkent ez meg egy sokkal kevesbe randa folt az o multjaban, mint pl. *hasraut* Folken hazaarulasa. (oszt' Folkent megse szidja senki, mer' o a Tragikus Angsty Hos ^^;; felreertes ne essek, en szeretem Folkent, de...)
MaKo írta:közben pedig megjátszotta (vagy talán csak a lelkiismeret hajtotta?), hogy jófiú, stb...
Dunno, szerintem egyaltalan nem jatszotta meg. Allenre lehet sok mindent mondani, es persze az is lehet, hogy van, akiknek egyszeruen csak nem szimpatikus, mint karakter - de azt nem lehet tagadni, hogy nagyon jo harcos, jo vezeto, aki torodik az embereivel, es ugy altalaban, egy jo ember, akinek nehany dolga eleg szerencsetlenul alakult (apja, Celena, Hitomi), es egyszer nem tudott ellenallni a kisertesnek (Millerna novere), illetve szerelmi dolgokban bizonytalan (nem hiszem, hogy barki joggal vethetne ra ezert kovet).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Mufurc-san ezt olyan szépen megfogalmazta, ahogy annál tökéletesebben senkisem tudta volna!!!!! :D
Szeretlek Muffyyyyy...na jó, ez ahogy az én barátosnőm mondotta Mako-san vala, másik topic, csak Mufurc-san meglepett, és tényleg egyetértek vele 100%-ban.... :wink:


ui.:Mako-san...szeretlek én isz... :P
Én mindig is tudtam, hogy te Van-fan vagy, és hát őt is szeressem...Nyúúú...Emléxem, te voltál az egyik emberke aki rávett 3-4 éve hogy nézzem meg... 8)
Életem egyik legjobb döntése volt... :)
Kép
Válasz küldése