Ghost in the Shell 2 Innocence

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerinted csak látványfilm lessz?

Igen
15
26%
Nem
32
55%
Mégse :)
11
19%
 
Szavazatok száma: 58

Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

mufurc: lehet, h nekem nagy könnyebbséget jelentett, hogy abszolút nem emlékeztem Batou-ra (baromi rég láttam a gits1-et, és még elég fiatalon ^^""). De mondjuk így belegondolva, ha nem volt egy filozofikus alkat... :shock: B
ár én tényleg megpróbáltam vhogy úgy értelmezni a sok idézetet, lévén így önmagában nagyon gáz lett volna, hogy a sok +memória miatt van, és hogy kb csupa olyan gondolatuk van csak, amit más már elmondott, ezért idézik. Aztán lehet, hogy nincs igazam, kezdek bizonytalanabb lenni... :shock:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kaen írta:ár én tényleg megpróbáltam vhogy úgy értelmezni a sok idézetet, lévén így önmagában nagyon gáz lett volna, hogy a sok +memória miatt van, és hogy kb csupa olyan gondolatuk van csak, amit más már elmondott, ezért idézik.
Ezzel az a gond, hogy ha nincsenek saját gondolatai, olyannyira, hogy csak idézni tud másokat, akkor mindaz, amire a film során jut, vagyis amit a film rajta keresztül mond el, gyakorlatilag valahol fals és értéktelen. Aminek ugye nem sok értelme lenne... mármint hogy a film, és főleg hogy ez a film devalválja, vagy akár megkérdőjelezze a saját mondanivalóját. :weh:

Ami Batou-t illeti, még ha az első filmből is indulunk csak ki (amiben pedig nem sok személyiséget kap szegény), még abból sem igazán tűnik filozofikus alkatnak. Nem hülye és nem tanulatlan paraszt, emellett nyilván baromi intelligens (ha nem lenne, nem dolgozna ott ahol). De IMO ordít róla, hogy nem az a típus, aki szabadidejében Kantot és Miltont olvas, angst ide vagy oda. :neutral:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ezen a kérdésen nekem is mosolyognom kell, de Batou kb. hány éves lehet? :) Hülyén hangzik, de nem lehet, h a változás korral jár? Nem egy mai darab az kétségtelen...és öregebb korukra a magányos emberek hajlamossak becsavarodni, nem? Hogy mennyire más volt a személyisége az 1. filmben az vitathatalan, hiszen ha valaki akkor ő volt az, aki mindig leszólta Motoko-t, h ne gondolkozzon annyit a dolgokon. Ő egyeltalán nem volt szokva az ilyen élethez (szerintem), lévén h pályafutását Ranger ként kezdte, kétlem, h ott lett volna ideje gondolkozni mindenféle filozófiai dolgon, utána egy ideig tartotta a katonai (meglehetőssen tényszerű, kötelesség tudó) életmódot/gondolkodást, de Motoko egyre nagyobb hatással volt rá. Akármennyire is idegen lehetett tőle Motoko belső világa, egyre közelebb került hozzá, majd 'hirtelen' elváltak az útjaik és Batou ott maradt egyedül. Egyedül 'barátok' nélkül, egy kutyával és a gondolataival...

Tudom, h 90%-a fikció és a sorozatok ismerete nélkül nem lehetne így összeállítani, de ez teljesen lehetetlen/hihetetlen/valószínűtlen lenne?


UI: Mufurc! EZ a limitált, díszdobozos GitS 1 DVD? Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem - XPRESS EXKLUZÍV (2 DVD)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem tudom, Batou hány éves, de szerintem az ő esetében a kor eléggé lényegtelen, nem? Egyébként is, a magányos emberek NEM hajlamosak "becsavarodni" öregebb korukra (a magányt mindenki a maga módján kezeli, nem feltétlenül kell tőle pont becsavarodni), ráadásul az időskori magány nem olyan dolog, ami Batou-t különösebben érinti. Batou-t a magány maga érint(het)i, de annak IMO nem sok köze van a korához. (Btw sztem negyven-egynéhánynak látszik, de ennél biztosan idősebb.)

Egyébként meg igen, rangerként kezdte, de azt nem tudni, hogyan és mikor és hogyan találkozott Motokóval, hogyan kerültek a 9-esbe, satöbbi. Azt nem nagyon hiszem, hogy Motoko különösebb hatással lett volna Batou életmódjára (Batou sem éppen egy karót nyelt tökéletes katona, ahogy az szerintem nagyon jól átjön a mangából, a sorozatokból, de akár az első filmből is). És addig oké, hogy Motokóhoz erős szálak fűzték (és viszont), de az nekem egyszerűen nem működik, hogy egy Batou típusú, relatíve laza, filózás helyett inkább cselekvő, a mélyebb gondolatok iránt nem különösebben érdeklődő fickó "hirtelen" átváltozik egy olyan fazonná, aki klasszikus irodalmat és filozófiát olvas, és a partnerével idézetekben beszélget (TOGUSA, az ég szerelmére... Togusa szintén nem egy két lábon járó idézetgyűjtemény). Magány ide vagy oda, Batou egyszerűen nem az a típus. (Btw, ezért is sajnálom, hogy Oshii kihagyta a filmekből a tachikomákat. Mind a mangában, mind a sorozatban, a tachikomák elég sokat hozzáadnak Batou emberibb oldalához.)

Btw ja, az az. Nagyon pretty a doboz és a tok is.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem emlékszem viszont, h kiderült volna, h hány év telt el a két film között. (filmbeli év a 2 történet szál között) Annyi idő alatt sokminden megváltozhatott...
Ne érts félre, nem akarom neked megmagyarázni, h Batou miért lett olyan amilyen, mert tényleg nagy az ugrás, csak próbálok vmi logikusat keresni a dolgokban... Bár elég szűk keresztmetszetnek tartom, h a mangát nem olvastam végig, ezért majd ha egyszer túl leszek rajta, akkor még előszedem a témát! :D

Nem hittem volna, h akad még. (mától mehetek átvenni! :D:D)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2006.12.22. 10:27-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

mufurc írta:. (Btw, ezért is sajnálom, hogy Oshii kihagyta a filmekből a tachikomákat. Mind a mangában, mind a sorozatban, a tachikomák elég sokat hozzáadnak Batou emberibb oldalához.)
A harmadik filmben a tachikomák is szerepet kapnak ha ez vigasztal. Sőt, az őrnagy is visszatér!

Valaki már szót ejtett arról, hogy Batou és Togusa is el van látva cyberbővítéssel, szóval nem ők maguk az idézethegyek.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Lesz 3. film? :shock:

(Hmm.. lehet, h a mangát meg a sorozatot sem ártana megismernem..?)

Iiigen, én is valami ilyesmire gondoltam. Mondjuk végül is, miért raknának beléjük annyi idézetet? Hmm..

Mufurc: És ha nem is léteznek már új gondolatok?
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Kaen írta:Lesz 3. film? :shock:
A harmadik film a Stand Alone Complex (a sorozat) folytatása, nem az Innocence-é. Ja és már van Solid State Society címen.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Legnagyobb problémám nekem is a pozörséggel volt. Amikor Batou megküzdött azzal a nagydarab akármivel, olyan kicsavart kameranézetek voltak, hogy alig lehetett követni, mi történik éppen. 1. részben is voltak különleges beállítások, de ott hozzátett az egészhez.

Másik nagy problémám az idézetek. Könyörgöm, mikor veszik már észre, hogy nem attól lesz mély tartalma valaminek, hogy belegyömöszölnek két könyvre elegendőt. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

lassan kint van már vagy 2 hónapja a GITS SSS. Jó kis story, nincs benne annyi mélység, inkább az akcióra épít.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Olvasgat az utóbbi pár hét hozzászólásait szeretnék megjegyezni 1-2 dolgot az Innocence és a benne szereplő Batou védelmében: Előszöris az Innocencet semmiképpen sem kellene a Masamune Shirow által kreált mangához hasonlítgatni, még a karaktereket sem kéne összevetni. Tudtommal a témában Masamune Shirow két mangat rajzolt: Ghost in the Shell és Ghost in the Shell - Man/Machine Interface. Az első mangból készült az azonos című anime, amin Shirow és a rendező Mamoru Oshii együttdolgoztak. Utána a sikeren felbuzdulva mindketten külön utakra lépve megpróbálták lerántani az alapról a maguk még egy bőrszeletét. Ebből lett Masamune Shirownál a Man/Machine Interface, Mamoru Oshiinál pedig az Innocence. A kettőnek egymáshoz semmi köze. A korábbiakhoz is csak annyi, h mindkét alkotót a már korábban feldolgozott világ ihlette még egy történet megalkotására. Oshii ezekből az alapokból, teljesen önálló, Masamune Shirow világától függetlenül alkotta meg a maga sztoriját. Ennyi, itt véget is érhet a Batou és a többiek változásairól szóló vita. Ugyanis ezen tények tudatában be kell látnunk: az Innocence má más, független darab lett. Mamoru Oshii Masaune Shirow nélkül , ha tetszik. Persze, volt honnan meríteni alapokat, és akkor itt most jöhetne az, h nade ha van egy adott alap, akkor azt nem kellene megváltoztatni. És M. O. nem is változtatta meg TELJESEN változtatott rajta, de nem a felismerhetetlenségig változtatta meg a dolgokat. Figyelembe véve pedig, h az Innocence egy saját interpretáció, ez el is fogadható, és így már bocsánatos bűn. Én legalábbis elfogadtam, és nem zavart, h Batou kicsit más lett. A manga pedig teljesen ignorálandó az Innocence tekintetében miután az attól függetlenül készített anime.
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Öö... nem, nem pont. Addig oké, hogy két manga van, de a GITS filmeknek soha nem volt különösebben sok közük egyikhez sem. Az első manga több történetből áll, ebből a központi a Puppet Masteres sztori - ennek alapján készült az első film (btw, Oshii és Shirow nem dolgoztak együtt). A második már teljesen Oshii fejéből pattant elő, olyannyira, hogy az Innocence csak az amerikai kiadásban kapta a "Ghost in the Shell 2" címet, Japánban csak simán Innocence néven futott. A Man/Machine Interface teljesen független mindkét filmtől és a sorozatoktól is. (A sorozatok egyébként közelebb állnak a mangához, de azok is függetlenek tőle, saját sztorikkal. Egyébként IMO mindkét GITS:SAC úgy általában kenterbe veri az Innocence-t, minden pozőrségével meg tényleg elgondolkodtató mondanivalójával együtt.)

Viszont addig oké, hogy el kell vonatkoztatni a mangától és a sorozattól meg minden, de azért ami túlzás az túlzás. Sz'al pl. az egy dolog, hogy amikor Kuroszava feldolgozta Shakespeare Lear király és Macbeth c. drámáit, akkor sokat változtatott a dolgokon, de ettől még felismerhetőek a szereplők, nem teljesen mások. Az Innocence-ben Batou neve akár Tanaka is lehetne, és ha kicsit máshogyan nézne ki, fel sem ismertem volna. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Ghost in the Shell 2 Innocence

Hozzászólás Szerző: wwhite »

iskariotes írta:
wwhite írta:Nekem a Descartes-os rész után (jáj) az Innocence ugrott be, ahol Togusa (vagy az Batou volt?) szájából még Gandhi is előkerült teljesen rule of cool alapon, és aminél hatásvadászabb animét nem nagyon láttam. (Jó, az Ergo Proxy is eléggé adja, azt 10 rész után adtam fel.)
És a C válasz volt a helyes mert Aramaki idézet Buddhától méghozzá azt, hogy: "Járj magányosan, ne kövess el bűnt, kevés kívánsággal, mint elefánt az erdőben." De végül is tök mindegy, hogy kimondta mert az a film . . . mhh . . . maradjunk annyiban, hogy szép a látványvilága :)
Így tíz év után felélesztve a topikot: akkor ez mindenhogy mellé. :D (Rémlik azonban, hogy más IRL személyektől származó idézetek is előkerültek... ej, de rég volt már.) Abban egyetértek, hogy a filmnek igazából a látványvilága az egyetlen komolyabban értékelhető eleme, de nekem a CGI sosem jött be igazán (GitS nyitójelenet >>>> Innocence nyitójelenet), és még a kedvenc jelenetemben is sokkal jobban tetszik a 2D, mint a 3D-ben animált karneváli gépek. Plusz a sirályhangok nagyon sokat adnak a háttérzenéhez (ami egyébként az all-time favorite animés számom).
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ghost in the Shell 2 Innocence

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Uhh hát ez a jelenet még úgyis káprázatos, hogy már egy rakás idő telt el a film készítése óta. Mondjuk az Innocence-ben az a poén, hogy azt teljesen elhalmozták díjakkal lévén, hogy a GitS első filmjének gyakorlatilag nem teremt babér a nemzetközi fesztiváloknak. Mondjuk meggyőződésem, hogy ezzel mindösszesen csak a hibájukat akarták feledtetni a nemzetközi szakma.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ghost in the Shell 2 Innocence

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

GitS nem tom ,hogy Arrise Ova igazán hova való. Gonmdoltam csak megnézem a negatív kritikák ellenére amit kapott.

Valahogy kicsit több és egy kicsit kevesebb is lett mint az eredeti sorozat volt. Nekem Kusanagi itt erőteljesebb karakternek tűnik (igazából ez igen finom megfogalmazás). Igazádiból sosem voltam a szavak mestere e téren olyasmi érzésem volt mint az Avatar Aang után Korát kezdtem el nézni ugyanaz a világ hasonló történésekkel de teljesen más szemszögből.
Válasz küldése