Maison Ikkoku

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Maison Ikkoku

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Szerintem +érdemel 1 Témát!!! ::sugoi::
Kép Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Hát.... izé... nemtom, hogy megérdemli-e mert nem láttam még egy részt se, csak klippeket... :drop: de rám valahogy nem tett túl mély benyomást... :-_-:

Viszont van egy-két zenéje, amit szeretek. Top favoritom a Suki sa ::daisuki::
No time... no time... T.T...
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Jo-chan: ha NGE megér 3-at, akkor Maison Ikkoku megér egyet ^_-
Egyébként még én sem láttam, de már hallottam róla sokat :dirr:
Kép Kép
kk-krisi

Maison Ikkoku

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

cím: Maison Ikkoku [めぞん一刻]
gyártási évek: 1986-1988
alkotó: Takahashi Rumiko
producer: Kitty Films, Studio DEEN
a sorozat hossza: 96 rész +1 ova +1 movie
[OVA: Maison Ikkoku: Deserted Island]
[Movie: Maison Ikkoku - The Final Movie]


hogy valójában miről is szól? azt már mindenki derítse ki saját maga :dirr:

na jó...

főszereplők:
Godai Yusaku - döntésképtelen, befolyásolható, balszerencsés "diák" [a reménytelen szerelmes]
Otonashi Kyoko - gyönyörő, fiatal özvegy hátvezetőnő [az elbűvőlő nő]
Mitaka Shun - gazdag, atraktív, igényes teniszedző [a nagy rivális]

ez a három karakter határozza meg a cselekményszálát, mivel a köztük kialakult szerelmi háromszög folyamatos félreértések és változó méretű csetepaték okozója

van még valaki, aki bár halott mégis nagy szerepet játszik a sorozatban... ez lenne Kyoko néhai férje - Otonashi Soichiro [róla kapja nevét Kyoko kutyája is, Soichiro-san]

további szereplők:

Nanao Kozue - Godai-kun idézőjeles barátnője
Ichinose család - az iszákos anyuka, az alkalmanként munkanélküli férj és gyermekük, Kentaro
Yotsuya - a beteges kukkoló/félőrült [na jó legyen teljesen őrült :dirr:]
Akemi - a könnyűvérű naplopó

aki nem tudná annak elmondom, hogy a sorozat egy lakáskomlexusban játszódik és a szereplők nagyrésze ebben a lerobbant épületben lakik

amikor a régi házvezető hirtelen eltűnik helyére újat neveznek ki, ő lesz Godai-san szerelmének tárgya, Kyoko Otonashi, akibe főhősünk első látásra beleszeret. akadályok természetesen akadnak bőven. nem elég az, hogy a fiatal özvegy még mindig nagyon ragaszkodik volt férjéhez, de még olyan emberek is szemetvetnek a magáramaradt hölgyre, akikkel szegény kis diákunk nem igazán tud versenyre kelni. pontosítok egy ilyen ember van és ő Kyoko tenisz edzője, Mitaka Shun. eszeveszett versenyfutás kezdődik az özvegy kegyeiért, aki nem igazán képes illetve hajlandó dönteni, választani pedig végképp nem tud. a történet egyre összetetteb lesz, ahogy múlnak a napok.

Godai-ba beleszeret egy fiatal lány, akivel egy helyen dolgoztak - Kozue-chan.

Mitaka barátunkban pedig senki sem képes bízni, mert a háta mögött össze-vissza pletykálnak róla tanítványai, mivel állítólagos playboy. arról nem is beszélve, hogy Shun még egy a családja által előre eltervezett jövőre is jogosult :dirr:

ez persze még töredéke sem annak, ami a sorozatban történik, mivel jópár karaktert még nem is említettem, de egy kis betekintést engedhet azoknak, akik nem ismerik a sorozatot.

az artwork és az animáció egyszerűen zseniális. [én imádom :dirr:]
a zene botrányosan jó. az opening és endig témák is mesteriek.
a történet kacifántos, telis-tele hatalmas poénokkal és néhol elképesztően romantikus jelenetekkel. aki rajong a 80-as évek alkotásaiért mindenképp nézze meg ezt az anime-t.

figyelmeztetés: a lakók néha borzalmasan az agyára tudnak menni az embernek azonban, ha az első 30 rész után nem dobjuk be a törölközőt, akkor nagyon jól fogunk szórakozni ezen a régi mesterművön.

még mielőtt valaki megkérdezné: igen Yagami-t szándékosan hagytam ki ^_^ nagyon érdekes csavart ad a történetnek ez a kiscsaj, de nem akarom megkeseríteni a többiek élményeit, mert amit ő művel azt látni kell. hozzá képest az egész gárda kispályás :dirr:

[gomen, ha elírtam volna valamelyik nevet, de kicsit álmos vagyok]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én még csak nemrég kerültem közelebbi kapcsolatba ezzel az animével/mangával (animéből láttam 5 részt, mangából olvastam az első 3 fejezetet). Önmagában nem rossz, Rumiko többi művével összehasonlítva viszont elég gyenge, bár lehet, hogy ebben az is közrejátszik, hogy ezt a mangáját láttam utoljára, de szerintem pl. a 4 mangája közül ebben vannak a leggyengébb poénok, meg nekem úgy az egész történet túl hétköznapi volt (bár tudom, hogy van, akinek épp emiatt ez a kedvence Rumikotól). Viszont útálok egy sorozatot az elején megítélni, ezért először végignézem, és aztán majd újra írok róla véleményt (és elolvasom a mangát, úgy vettem észre, sokkal jobb, mint az anime, bár lehet, hogy csak azért tűnik így, mert magyarul olvastam :wink: ).

Edit: És még egyszer hangsúlyozom: az animét és a mangát is szeretem, önmagukban jók, csak összehasonlítva a többi Rumiko-mangával maradnak eléggé alul. :wink: De (mint már mondtam) bővebb véleménynyilvánítás várható a sorozat és a manga megnézése/elolvasása után. :) (És hozzáteszem, hogy amit egy ilyen hétköznapi történetből ki lehet hozni, azt Rumiko maximálisan kihozta!)
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Titkos: igazad van, ne ítéld meg az elejéről, amit te láttál abban még nem szerepel a teniszedző (meg a kutya is csak mellékszereplő). EGy idő után beindul a sztori, és akkor már fetrengsz majd a röhögéstől :D

Sztem kezdd el olvasni a mangát, az anime meg majd fönnlesz vmikor.....
(pill.nyilag a HDD-men pihen az első 37 rész -- krisinek köszönhetően ^^)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

AMD írta:Titkos: igazad van, ne ítéld meg az elejéről, amit te láttál abban még nem szerepel a teniszedző (meg a kutya is csak mellékszereplő). EGy idő után beindul a sztori, és akkor már fetrengsz majd a röhögéstől :D

Sztem kezdd el olvasni a mangát, az anime meg majd fönnlesz vmikor.....
(pill.nyilag a HDD-men pihen az első 37 rész -- krisinek köszönhetően ^^)
Köszönöm a biztatást, ha ennyien mondjátok, hogy jó, akkor most már biztos folytatni fogom! :) Amúgy, hol is lesz fent az az anime? Mert az USTEAM-en már fent van a teljes sorozat + a Movie. :)
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Ehh... ~20/20 próbálkozásból egyszer sem volt online az a merevlemez (vagy elérhető a könyvtár/server/stb) ahol a Maison Ikkokunak akár nyoma is lett volna.... Usteam :P
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ezt én is + kérdeztem, :arrow: http://usteam.uw.hu/forum/showthread.ph ... #post46354
::bawl::

Nektek hány rész van +? ::jhuh::
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

AMD írta:Ehh... ~20/20 próbálkozásból egyszer sem volt online az a merevlemez (vagy elérhető a könyvtár/server/stb) ahol a Maison Ikkokunak akár nyoma is lett volna.... Usteam :P
Zsozso is írta, hogy 3 vincsi még nincs berakva a gépébe és sajnos azokon van a Maison Ikkoku is, de amúgy a teljes sorozat, a Movie és a manga is fent volt/lesz a szerveren. (Már csak az OVA-t hiányolom.)
nOOdle írta:Nektek hány rész van +? ::jhuh::
Én eddig 5-öt szedtem le, de sajnos helyhiány miatt le kellett törölnöm őket, most meg már hiába van két 40 gigás winchesterem, várnom kell, míg újra felkerül. :(
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

+int fennt van a Maison Ikkoku!!! YEEEAAAHH!!! :taps: ::hehe::

EDIT: +néztem a M.I. múvit... Sztem elég tré lett, nem ajánlom senkinek sem... :crazyy:
A sorozatnak úgyis van rendes vége... Amúgy + máshogy van +rajzolva, és ez engem nagyon zavart... :whaaa:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nOOdle 2004.12.20. 23:38-kor.
Kép Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Egész jól haladok a sorozattal (57. rész "^^) de a fansub közepes minősége miatt néha kínlódok...
Pl. nem fordították le az "omiai" szót, és magyarázatot sem fűztek hozzá (pedig néha szokott lenni), a japán szótárban meg nem volt benne... Pontosan mit jelent? Kb. a történet alapján vmilyen mesterségesen megrendezett randevúra vagy házasságra tippelek, de ez nem pontos...
A kanririn-sannal meg ilyesmikkel nem volt ekkora problémám de ahhoz sem volt semmi lábjegyzet :P A fansub nem annak van aki nem tud japánul?
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Nekem is voltak vele gondjaim... :?

:arrow: http://dict.regex.info/cgi-bin/j-e/dose ... &fg=w&S=26

miai
formal marriage interview

Ennyit találtam... :weh: /ha ez segít/
Kép Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

én csak a manga első 3 kötetét olvastam, az alapján nekem jobban bejött, mint az IY pl., talán pont a sokkal hétköznapibb témája miatt. nagyon fun:) főleg a többi lakó...

vki írja már meg nekem, h normális vége van-e, és lezárják a szerelmi viszonyokat, mert hallottam, h a Ranmában nem, és ez el is vette a kedvemet attól, h tovább nézzem...^^"
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Kaen írta:vki írja már meg nekem, h normális vége van-e, és lezárják a szerelmi viszonyokat, mert hallottam, h a Ranmában nem, és ez el is vette a kedvemet attól, h tovább nézzem...^^"
Van normális vége! :cool:
DE A MÚVÍT +NE NÉZD! :-P
Kép Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Jah, ezt szerencsére BEFEJEZTÉK...
A Ranma sajnos az IY és a többi divatanime sorsára jutott :(
(csökken a nézettség = annyi :P)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kaen írta:vki írja már meg nekem, h normális vége van-e, és lezárják a szerelmi viszonyokat, mert hallottam, h a Ranmában nem, és ez el is vette a kedvemet attól, h tovább nézzem...^^"
A Ranma-t is befejezték, de csak a mangában. :wink:
AMD írta:Jah, ezt szerencsére BEFEJEZTÉK...
A Ranma sajnos az IY és a többi divatanime sorsára jutott :(
(csökken a nézettség = annyi :P)
Az IY szerintem nem jobban divatanime, mint amennyire anno a Ranma volt '89-ben. :wink: Amúgy sajnáltam, hogy az IY-t sem fejezték be az animében. :( Bár ezt már megszokhattuk, Rumiko hosszabb mangáit sosem fejezik be. (Pedig azok a legjobbak. :) ) Amúgy én ezt a "csökken a nézettség" dolgot sosem értettem. A DBZ-nek (amit ráadásul nyújtottak, mint a rétest) vagy a Detektiv Conan-nak nem csökken(t), csak a Rumiko-animéknek? :? Na mindegy...
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Tényleg furcsa... Lehet hogy más forgalmazza őket, akinek nem olyan fontos a nézettség? Vagy egyszerűen Shinichi jobb pasi mint Inu Yasha, és a fangirlök arra jobban élveznek? :P
Sajnos ez is szempont...
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Az IY szerintem nem jobban divatanime, mint amennyire anno a Ranma volt '89-ben.
Dehogynem, sokkal nepszerubb. A Ranma Japanban nagyon rosszul kezdett a TVben, es tudtommal egy ideig le is vettek a musorrol, hogy kicsit atszerkesszek. Csak ezutan lett nepszeru. Az IY viszont mar alapbol felhype-olva kezdett a TVben, es a nepszerusege csak kesobb csokkent.
Titkos írta:Amúgy én ezt a "csökken a nézettség" dolgot sosem értettem. A DBZ-nek (amit ráadásul nyújtottak, mint a rétest) vagy a Detektiv Conan-nak nem csökken(t), csak a Rumiko-animéknek? Na mindegy...
A DBZ nezettsegerol nem sokat tudok, de az kisebb gyerekeknek keszult, akiket gondolom nem nagyon erdekelt, hogy eppen mi a sztori, amig voltak kuul harcok vagy poenkodas minden epizodban. A Conan, IY es a Ranma kicsit idosebbeknek szolnak. A Conanban tudtommal (nem lattam soha egy reszt se) tobbnyire egy-ket epizodos tortenetek vannak, az egeszet pedig ezek es a karakterek viszik el. Viszont az IY es a Ranma... azoknak van vmi tortentuk (ize, a Ranmanak nem biztos, odaig nem jutottam el), csak olyan iszonyat lassan haladnak elore (a Ranmabol kiindulva, IYt nem lattam), hogy elobb-utobb egyszeruen megunja az ember - en legalabbis meguntam. Egy adott szituaciobol es szereplogardabol korlatozott szamu poent lehet csak kicsiholni, es egy ido utan egyszeruen ellaposodik az egesz, egyre tobb a filler, amik mar semmi ujat nem mondanak egyetlen szereplorol se, a nezo elveszti az erdeklodeset a "nagy" tortenetben, ami tiz epizodonkent mozdul csak elore, stb. (Kozben pedig jonnek az uj, izgalmasabb animek.) Es jah, hat Takahashi... elnezest minden fantol, de nekem elegge az a benyomasom vele kapcsolatban, hogy o karaktereket ugyan nagyon tud irni, de tortenetet, azt mar nem annyira. A Conant/One Piece-t/stb-t valoszinuleg azert nem unta meg meg a nep, mert azokban nem csak jo karakterek vannak, hanem jobban is vannak megirva.

Az meg, hogy a fangirlok kire elveznek, esetunkben teljesen erdektelen. :P A fangirlok ugyanis ugyanugy megunhatnak egy animet, mint barki mas, de a szereploket nem unjak meg - ok a merchandise-t veszik, nem az uncsi sorozatot nezik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:Viszont az IY es a Ranma... azoknak van vmi tortentuk (ize, a Ranmanak nem biztos, odaig nem jutottam el), csak olyan iszonyat lassan haladnak elore (a Ranmabol kiindulva, IYt nem lattam), hogy elobb-utobb egyszeruen megunja az ember
A Ranma-nak határozottan NINCS története, egy szem sem. Ettől függetlenül nem feltétlenül lehet megunni, a karakterek és a poénok miatt, már ha valakinek (mint pl nekem) bejön az ilyesmi (Al Bundy-t sem lehet megunni :dirr:). A Ranma szerintem teljesen hagyományos sitcom, épp ezért nemhogy története nincs, de az epizódok közötti "reset"-ek is jellemzőek (azaz csak nagyon ritkán van utalás a korábban történtekre, és a legtöbb rész szinte tetszőlegesen felcserélhető sorrend szempontjából. Ez persze nem jelenti azt, hogy ettől rosszabb lenne ez a sorozat, egész egyszerűen ez a stílus nem igényli (sőt, egy kicsit zavaró is lenne benne) a komolyabb történet.
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

En megis meguntam. ^^;; Egy ido utan mar laposak es unalmasak voltak a poenok. Al Bundyt meg nem unom meg, de valszeg azert, mert az egy elegge masfajta humor, ami val'szeg nekem jobban fekszik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

mufurc írta:Es jah, hat Takahashi... elnezest minden fantol, de nekem elegge az a benyomasom vele kapcsolatban, hogy o karaktereket ugyan nagyon tud irni, de tortenetet, azt mar nem annyira. A Conant/One Piece-t/stb-t valoszinuleg azert nem unta meg meg a nep, mert azokban nem csak jo karakterek vannak, hanem jobban is vannak megirva.
Sztem a történetei nagyon yook ^__^;;;
Dehát: "izlések és pofonok"
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nos, a Ranma (illetve az ennél korábbi mangái) valóban nem a magasröptű történeteiről híresek. Általában persze mindig van egy alapsztori (ami véleményem szerint mindig nagyon jó, bár én elfogult vagyok :wink: ) viszont utána inkább a karakterek és a köztük lévő kapcsolat, illetve a helyzetkomikumok által halad előre a történet és legfeljebb csak a manga végefelé vannak 1-2 kötetes összefüggő "Saga" történetek. Ezek tények, de én ezt nem veszem hibának, ahogy sodd is mondta, zavaró is lenne komoly történetet írni egy ízzig-vérig vígjáték mangához. (Bár igaz, hogy nekem elsők a karakterek, a történet csak utána jön, lehet, hogy ezért nem zavart annyira ez a dolog. :) ) Az igazi fanok meg szerintem szintén nem a történet miatt olvassák/nézik. :)

Az Inu Yasha meg más tészta, sokkal komolyabb, mint az eddigi művei és ott már csavarokkal teli történetet is találunk, ami eléggé pörgős is, bár azért a fő cselekményszál még így is "takaréksebességgel" halad, de talán nem is baj, legalább annál tovább tart. :)

Ennyi voltam, Rumiko forever! :D
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Titkos írta: Az Inu Yasha meg más tészta, sokkal komolyabb, mint az eddigi művei és ott már csavarokkal teli történetet is találunk, ami eléggé pörgős is, bár azért a fő cselekményszál még így is "takaréksebességgel" halad, de talán nem is baj, legalább annál tovább tart. :)
hát, én 40ig bírtam nézni kb, de a fő cselekményszál annyira takaréksebességgel haladt, h addig kb egy mondattal le lehetett írni.. és ez nekem nagyon zavaró. A Ranma más eset, talán azért is tetszett nekem jobban (bár elég volt az első sorozat) mert ott szerintem nem is erőltetik a történetet... csak poénkodnak :D . Ugyan nem láttam még, de gondolom, a Maison Ikkoku is inkább a Ranmához hasonlít :roll:

én egyébként nem érzem az IY komolyságát, de ez talán már nem ebbe a szobába tartozik.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Nem, a Maison Ikkoku egyátalán nem hasonlít a Ranmára, sőt a többi Rumiko mű közül is kilóg (azért nem annyira mint a Mermaid saga), mert van rendes sztorija, végigvezeti a történetet, meg kissé komolyabb mint a csajpüföliasrácotmegvissza vígjátékai... (nem mintha az nem lenne jó de úgy az 50. rész környékén már nem tud újat mutatni, mint ahogy leírtátok)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Válasz küldése