Bleach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sárkánybaby írta:Ha ránézek a Blícsre, mindig az az érzésem, hogy megrekedt a 133-as résznél, ahol évekkel ezelőtt abbahagytam.
Ez már másik topik, de én meg az Árnybíróval vagyok így. A nemtudomhanyadik kötettől kb végigugyanolyan, addig meg drasztikusan változik kötetenként. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem ez egyszerű shounen-fight betegség. A készítő nem meri elengedni a sikeres sorozatot és kerek egésznek elkészíteni és időben lezárni. Ha mégis van ilyen, azt kérem, hogy valaki írja meg, érdekelne.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys: Rurouni Kesnhin. Mondjuk az csak 26 kötetet élt meg, ami JUMP-os krökben viszonylag rövidnek számít. ^^

Egyébként én vagyok az egyetlen, akinek jobban bejött Kubo kezdeti stílusa? Akkor még volt benne egyediség, mostanra viszont már teljesen uniformizálódott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2012.04.06. 21:13-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm az ajánlást, az is be van tervezve egy ideje, az meg, hogy nincs 100+ kötetre elnyújtva, számomra csak pozitívum. (Éppenséggel azért a 26 kötet sem rövid.) Amúgy meg nem vagy egyedül, szerintem az elején mind a manga, mind az anime nagyon jó volt. Sokkal szálkásabbak, szögletesebbek voltak a karakterek, inkább volt egyéniségük, mint most (bár a most alatt cirka egy évvel ezelőtti állapotra gondolok, talán nem elvetemültség, hogy úgy érzem, azóta nem sokat javulhatott a helyzet...).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:amikor Pierrot akkora bakot lőtt, hogy egy epizód vetítése alatt láthatóak voltak a "tervrajzai" az adott résznek. XDDD Ezt így picit nehéz elmagyarázni, de itt a link.
Áhh... ez még semmi, a Narutoban anno olyat műveltek, hogy egy teljes jelenetben elfelejtették odarajzolni Naruto fejét. XD
Titkos írta:Ja, és akkor még ehhez jön hozzá, hogy legtöbbször a személyiségük is két véglet: vagy a mindentől piruló félős cuki, vagy az olyan agresszív állat/coldbitch, hogy a férfiak elbújhatnak mellette.
Pierrot animétől ilyeneket, hogy személyiség, karakterfejlődés, és hasonlók én már el se várok. =D
Titkos írta:Tisztelet persze a kivételnek, akikből sajnos elég kevés van. (Most Yoruichi mellett nekem talán csak Rangiku ugrik be, persze a dinnyemell sajnos már nála is előjött, viszont még személyiségből egész tűrhetőt kapott, legalább nem olyan, aki folyton problémázik valamin, vagy szigorú arccal áll fél epizódokon át.)
Fogjuk rá, bár adhattak neki akármekkora tőgyeket, szvsz nincs szép arca, sokszor olyan fejet vág mint egy hapsi (amihez még hozzájön a Pierrotos perspektíva "kezelés").
Mariko írta:Egyébként én vagyok az egyetlen, akinek jobban bejött Kubo kezdeti stílusa? Akkor még volt benne egyediség, mostanra viszont már teljesen uniformizálódott.
Csak nem erre gondolsz? =D Sose követtem nyomon, olvastam a mangát, de az nekem is feltűnt, hogy a rajz (ami addig se volt ám túlzásba víve ugye noBG, noFG rendszeres volt) a későbbi fejezetekre a maradék jellegét is kezdte elveszíteni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: scineram »

Péter írta:egy teljes jelenetben elfelejtették odarajzolni Naruto fejét. XD
Ez nem valami fasza dzsucu volt?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Áhh... ez még semmi, a Narutoban anno olyat műveltek, hogy egy teljes jelenetben elfelejtették odarajzolni Naruto fejét. XD
Ilyet a Bleachben is csináltak egyszer Bya-kunnel, de mondjuk ő legalább a háttrében állt. XD
Péter írta:Pierrot animétől ilyeneket, hogy személyiség, karakterfejlődés, és hasonlók én már el se várok. =D
Azért ez főleg csak a shounen fight sorozataikra jellemző, és ott is már az alapanyag bűne. Más műfajokban tisztességes animéket tudnak alkotni, bár a grafika azoknál se szokott az erősségük lenni
Péter írta:Csak nem erre gondolsz? =D Sose követtem nyomon, olvastam a mangát, de az nekem is feltűnt, hogy a rajz (ami addig se volt ám túlzásba víve ugye noBG, noFG rendszeres volt) a későbbi fejezetekre a maradék jellegét is kezdte elveszíteni.
Igen, pont erre. Az teljesen érhető, hogy a mangakák rajzstílusa változik az évek során, de én úgy vettem észre, mintha a JUMP taposómalmában inkább visszafelé fejlődne és egyszerűsödne.
Kép
cunadematien
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.02.21. 18:14
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: cunadematien »

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a Bleach hanyadik része volt az mikor Ichigo legyőzte Grimmjow Jeagerjaques-t?
Sajnos már rég láttam és elfelejtettem!
Előre is köszönöm.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem bunkó akarok lenni ezzel, hogy tessék itt a link keresd ki magad:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bl ... eason_8%29

De nem tudom jár e még valaki erre rendszeresen, aki ilyet fejből tudja.
Ráadásul egy Bleach harcról megmondani hol kezdődik, hol végződik nem egyszerű.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pár éve szüneteltettem a mangát, az 532. fejezet volt az utolsó, amit olvastam, emlékeim szerint véget ért a Fullbringes kreténség és valami visszaemlékezés-féleség kezdődött (bár lehet, hogy rosszul emlékszem, sok idő telt el).
A kérdésem, hogy kezd már körvonalazódni, mikor fog véget érni a sorozat, vagy továbbra is jegeljem nyugodtan?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Bleach 686 a.k.a legutolsó cseptőr

Nem volt itt mese, emberek, én ma reggel azzal a tudattal ébredtem, hogy Bleach-et fogok olvasni. A hét elején valamikor szépen megtudakoltam /a/-ról, hogy mikor is szokott az aktuális fejezet valami nem hieroglifákat tartalmazó formában kijönni és ott csütörtököt mondtak (hehe). Életem egyik legmeghatározóbb anime+manga "élménye" volt ez a cím 2007 és 2012 között, innen, hogy az utolsó fejezet mindenképpen érdekelt. Hiába na, egy legendás (LOL xD) manga ért a végéhez.

Vicc az egészben, hogy még így is, hogy kábé 300 fejezetet kihagytam, teljesen érthető volt minden. :D Mondjuk nem is volt több, mint egy random sáunen epilógus, a szokásos time jumppal, shippinggel, miegymással. A shipping része különösen érdekes, ugyanis
SPOILER
nem lett végül Ichigo×Rukia. Végül Orihime nyerte el az Ichigobowl-t, Rukiának pedig Renji jutott, gondolom mondanom sem kell, micsoda visszhangja van ennek most a net berkeiben, egyesek például Kubo megmerénylését tervezik, míg mások a saját életüknek vetnének inkább véget... Azt hiszitek, viccelek? Tessék csak utána nézni! :3 A retard-o-meter nagyon durván vörösben izzik egy-két elfajzott fangirlnél, de még a boyoknál is.


Egyébként meg volt
SPOILER
Aizen, akit visszazártak a helyére (+ kapott egy utolsó gondolatot, de mert a pali mindig is Kubo szócsöve volt az élet nagy igazságairól és dolgairól, így voltaképp Kubo utolsó üzenetét hallhattuk ezúttal is). Aztán voltak kötelező gyerkőcök (Ichigo és Orihime egy lányosan kinéző fiút hozott össze, míg Renjiék egy fiúsan kinéző+viselkedő lányt), a fejezet címe cselesen tök ugyanaz, mint a legelső ch-é (OH THE POETRY!!!!4), láttunk egy keveset SS-ből (Mayuri már megint máshogy néz ki), bár érdekes, mert Kubo alig mutogatta meg az itteni bandát. Lehet, az előző fejezetekben sor került erre, de annak már nem jártam külön utána. Az osztálytársak viszont mindannyian benne voltak, sőt még az Ichigo imoutók is (Karin jókora upgrade-et kapott), a vége meg nagyjából annyi, hogy megtudjuk, mindkét trónörökös shinigami-palánta. Tudjátok, csak a szokásos sáunenes körforgás, de ettől függetlenül is nagyon olyasmi érzésem volt, mint amit Kishishi hozott össze a Naruto legvégén.


Szóval jah, ezzel a Bleach-nek is vége. Az egykoron dicső shounen-trióból már csak a Wan Piss maradt játékban (bár az még fog is egy darabig), de a Bleach kapcsán azért álljon itt egy utolsó rekviem a részemről: Én azt mondom, a három egymással vetélkedő manga közül messze ebben volt a legtöbb lehetőség. A Soul Society arc például a mai napig egy kellemes emlék, mert itt még látszott, Kubo mennyire jól tudott tervezni, az egész SS script állítom, megvolt neki valahol jó előre, amin menet közben is csiszolgatott, javítgatott. Külön kiemelendő, hogy ekkor még egész korrektül ment neki az (akkor még csak) 50 környéki karakter megfelelő megmozgatása és sztoriba integrálása, ráadásul az animések is egészen jó munkát végeztek vele. Ami utána jött, az már csak egy lassú és kínos leépülés, ami a manga előrehaladtával egyre elviselhetetlenebb és elfogadhatatlanabb méreteket öltött, a quincy-s arc katasztrofálisan rossz writingja meg bőségesen elegendő volt ahhoz, hogy végleg leszámoljak ezzel a mangával (bár itt azért az is közrejátszott, hogy a shounen-fanboy korszakomat is szépen lassan kinőttem közben). Valahogy úgy kellett volna ezt az egészet megoldani, hogy egy nagyobb arc, ami maga SS, aztán jött volna még egy, ami meg a harc (háború?) Aizenék ellen és punktum. Persze tudom, hogy a WSJ rabszolgatanyáján ez nem ilyen kényelmes metódusok szerint megy, de ettől még Kubót sem kell védeni, elcseszett ő menet közben mindent, amit csak lehetett (karakter rape-ek, inkonzisztenciák TENGERSZÁM, asspullok ÓCEÁNSZÁM, plot hole-ok, kínos megoldások, gyenge harcok, erőltetett, silány konfliktusok, egy-dimenziós szereplők és még napestig tudnám sorolni), szal tipikusan az a manga manifesztálódott a szemünk láttára, ami minimális effortból és contenttel hoz nagyobb eladásokat.

Akit esetleg érdekel, itt a link a fejezethez: http://mangastream.com/r/bleach/686%20%28End%29/3613/1

Ó, majd elfelejtem: élőszereplős mozi 2018-ban! Közeleg a Bleach Evolution!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Utsó ch meglesve nosztalgiából, ahogy anno a Narié.
Személyes élményeim kb. ezek: kedveltem az anime első 50 részét, utána szét untam rajta az agyam; talán 160 körülig néztem (addig adta itthon az animax?); karakterek közül több is szimpatikus volt, Aizen jeleneteibe pl. hayamishósan is belenéztem, a pár-jelöltek közül Rukiát és Renjit shippeltem, pasik közül Kenpachi, nők közül Yoruichi volt talán a kedvencem, van egy Byakuya kulcstartóm; lol volt, hogy Ichigo feje minden fightnál vérben úszik, szívesen karaokézom azóta is pár OP/ED-jét; a mangáját pedig öcsém végigkövette és időnként beszámolt róla; nálam egykutya a Narutóval.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Surci »

R.I.P. Fehérítő, ennyit tudok hozzátenni, és még csak túl ironikus felhangot sem ütnék meg, lévén dettóznám a fenti nekrológot a "nagy" schőnen-triumvirátussal kapcsolatban. 2008 végéig követtem az animut, bár nem epizódonként, hanem egy-egy szezont toltam le egyszerre 2-3 nap alatt, amint véget ért az adott évad. Különösebben fanja sem voltam soha (főleg hogy az utolsó megtekintett évadokra már ki is nőttem a shounenkedésből), de az SS arcot kifejezetten bírtam, és fentiek miatt (world building, normális sztorivezetés, ötletes technikák) messze-messze élvezhetőbb volt, mint a debil Nurucó vagy a folyton a sima DB-t eszembe juttató, totál gyerekes Egydarab. A ShinTaichou-s filler arc-ig jutottam, és azóta néha eljátszom a gondolattal, hogy az Arrancar végéig talán érdemes lenne lenyomni, de az még kb. 100 ep, és valahogy sose vitt rá a lélek, meg aztán el is spílerezték már egymillió helyen. Btw ott kellett volna lezárni az egészet, és akkor az IY-vel, az FMA-Bradahooddal és a YYH-val együtt kerülhetne a shounen-fight Pantheon dicsőbb darabjai közé (bár már így is elég rétestésztára volt kihúzva ez az Aizen-vonal, simán belefért volna fele akkora epizódszámba is), mert utána már csak az anyázást hallottam felőle. Viszont még így is ezerszer jobban megértem a 2000-es évek 2. felében körülötte folyó hájpot, mint amit a Maki gyerek kapott. Az uccsó fejezetre ránéztem, klisés sáúnen-end, de annyira messze nem wtf és légbőlkapott mint a Nurucó last ch, a két gyerek még aranyos is.

Shipjeim nem igazán voltak ebből soha,
SPOILER
de valahogy nem lepett meg hogy Orihime nyerte meg Eperkét. 10-ből 9 esetben a kitchen-waifut kapja az MC. Ha 10 éve valaki megkérdezi, kit tippelek befutónak egy kánon-endben, ugyanezt mondtam volna. RukiaXRenjivel emiatt nincs is különösebb gondom, sőt még összeillőbbnek is tartom őket. A natúrós hajók ennél bőven megalapozatlanabbak és WTF-ebbek voltak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:pasik közül Kenpachi, nők közül Yoruichi volt talán a kedvencem
Nálam egyedül Gin az, akit még a mai napig is kedvelek, függetlenül attól, hogy Kubo őt is majdnem totál hazavágta. Rajta kívül csak Kenpachi, Mayuri és talán Grimmjow azok, akik ennyi év távlatából is valamennyire emlékezetesek maradtak, illetve talán Isshin, bár azt már nem tudom, hogy vele végül mit kezdett Kubo, lehet kinyírta, mert ebben az utolsó fejezetben pölö nem is került elő. A női szereplők közül Soifont és Yoruichit bírtam, de őket menet közben sikeresen kiherélte Kubo (nameg itt azért szintén nagy hatása volt a szintén ez időtájt tomboló yuri fanboy korszakom), úgyhogy igazán még csak decensnek mondható női karakter sincs, bár ezen nem csodálkozok, szal hímsovinizmusban a "mester" is erősen jeleskedett.

És, hogy nekem milyen Bleach mercheim/egyebeim voltak? Lássuk csak:
- a manga 8-tól 36-ig
- egy Bleach karakter könyv
- egy Bleach Bootleg nevű databook-féleség (ez az egyetlen, ami a mai napig megvan - megtartottam afféle ereklyének :D)
- egy Yoruichi, Soifon és Byakuya figura (előbbi kettő ilyen occó kínai volt még eBayről, utóbbi meg az Encore-féle)
- a Bleach Blade Battlers 2nd PS2 játék
- a Bleach Heat the Soul 5 és 6 PSP játékok
- négy poszter
- egy Ichigo hollow maszkos kulcstartó

Véresszájú fanboi voltam, na... :D

Btw, amire még kíváncsi vagyok, hogy akkor most merre tovább Kubónak? Lesz egy Clorox nevű folytatás a gyerkőcökkel a főszerepben (á la Fartúró) vagy mi?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hogy magáról a "jé, vége van a Bleach-nek?" hírről mit gondolok, azt itt már kifejtettem, szóval most inkább én is írnék egy véleményezést úgy az egész mangáról, illetve erről a mostani utolsó fejezetről. Szóval elöljáróban annyit, hogy talán még én jártam a legjobban, hiszen úgy igazán sosem néztem/olvastam ezt a cuccot, így a nagy csalódás is elkerült. XD Őszintén szólva tipikusan az egyik olyan manga/anime volt, amiből ha olvasod a fanok fórumpostjait, bőven up to date tudsz maradni. XD Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy anélkül, hogy néztem/olvastam volna tudok mondani szimpatikus és antipatikus karit belőle (illetve tisztában vagyok a gárda 90%-ával, szóval relatíve kevés olyan szereplő van, akinek ha meghallanám a nevét, csak annyit tudnék kibökni, hogy "az meg ki?"), kb. sorban fel tudnám sorolni az arcokat, vannak kedvenc OP/ED-jeim a cuccból, stb-stb. XDDD Plusz ugye Junchi postja is elég árulkodó, aki épp most említette, hogy több, mint száz kihagyott fejezet után is simán fel tudta venni egy pillanat alatt a jelenlegi történet fonalát. :lol: Szóval na, nem valami sokrétű és nehezen elmagyarázható cuccról van szó, még a shounen kategórián belül sem. XD Viszont emellett meg kell említeni, hogy azt is láttam, hogy a "nagy trióból" messze ez a legértelmesebb darab, ahogy azt már itt páran írtátok is, illetve én is írtam, a fentebb linkelt postomban. Ez a relatíve "normálisabb" hozzáállás pedig azért még itt a cucc végén is meglátszik, mert ahogy arra szintén rámutattatok, a shipek valahogy sokkal értelmesebb és természetesebb módon lettek itt a végén kitalálva, mint teszem azt a Szartúróban.
SPOILER
Amúgy nem tudom, én eleve valami ilyesmit vártam. XD Tudom, hogy volt egy csomó Ichi x Rukia shiper, de valahogy én azt kettőt mindig ilyen "tök jó haverok" szinten kezeltem. Voltak jó jeleneteik, meg tudom, hogy volt nagy megmentős arcja az SS-ben, de ennyi. Mondjuk ha már itt tartunk, az SS-ben is mi volt? XD Ichi kimenti Rukiát, aztán helyből szó szerint "passzolja" is Renjinek. XDDDD Nem tudom, nekem ott is tökre úgy jött le, hogy "Bírom én, de csak mint havert, nesze, a te csajod, te vagy érte megőrülve, én csak segítettem baráti alapon, meg azért, mert én vagyok az MC és rajtam kívül más nem lett volna képes megmenteni". XD Az meg valahol még jó is, hogy nem valami SAO-féle hárem lett belőle (értsd: akármelyik csaj, akin Ichigo segít, az onnantól belezúg...), hanem tényleg maradtak az "alapnál". Szóval mivel az egész manga során az ment, hogy Renji angstel, amiért nem lehet az övé Rukia, Orihime meg ugyanezt teszi Kurosaki-kun miatt, valahogy szemétség lett volna bármi egyébre kihozni a párosokat, mint erre a kettőre. A Natúróban az volt a gáz, hogy egyrészt a végére kihozott shipek ilyen baromi erőltetett fan-etetések voltak, pl. a Naru-Hina szálat az utolsó filmben kellett retconolni, hogy egyáltalán működjön, szóval a szokásos "lol, most találtam ki" Kishimotós hülyeség. Másrészt ott nem annyiról volt szó, hogy négy szereplő szerelmi három-négyszögét azért a végére lezárták valahogy, hanem hirtelen mindenki összejött mindenkivel, egy olyan szintű Walt Disney-féle "mega marriage" lett a lezárás, hogy az már nekem volt kínos, épp csak szivárványt fingó, repülő unikornisok nem köröztek Konoha fölött. XD (Ez főleg annak fényében volt közröhej, hogy egészen odáig meg Kishi ezt a "fú, ez aztán egy darkos, háború-szaggatta világ!" vonalat erőltette, szóval hirtelen így átmenni szirupkészítőbe...hát jobban csöpögött a cucc, mint egy átlag kanadai pancake. XDDD) Bleach-re visszatérve: szóval itt a shipek szerintem teljesen rendben vannak, ahogy Surci írta, a két gyerek még aranyos is, főleg az Ichi-Hime kissrác, aki kb. mintha mindkét szülője legjobb tulajdonságait ötvözné. XD Ja, amúgy Surci ha ráér, nyugodtan írhat nekem még olyan shounen címeket, amiknek a végén a "kitchen-waifu" nyer, mert lehet, hogy csak én voltam eddig peches, de különféle háremcuccok és/vagy shounenek közül mindig azokat fogom ki, ahol naná, hogy a tsudere viszi a pálmát... -___- Illetve azért az mindenképp becsülendő (ezt az erényt még Kishinél is el kell ismernem), hogy legalább merték valamilyen shipekkel lezárni a mangáikat. Szal nem is tudom hány olyan háremcucc van, amiben bár 300+ fejezeteken túl megy az agyalás, hogy "fú, vajon male MC-kun végül kit fog választani???", a mangaka betojik és szimplán "háremben hagyja" a dolgot, nagy valószínűséggel pont azért, mert aggódik, hogy Kubóhoz hasonló death threat-eket fog kapni, ha bármelyik csaj mellett le meri rakni a voksát.) Btw, annak szintén csak örülni tudtam, hogy Aizen azért maradt a sitten, szóval attól függetlenül, hogy végül nem őt hozta ki Kubo fő-fő-főgonoszra, azért nem kapott instant redemption arc-ot is. Nem úgy, mint a Nucuróban, ahol csak lestem, hogy Orochimarunak a végén valami komplett legális laborja van kölykökkel, tök jó, végülis csak illegális emberkísérletek voltak a fő asztala, szóval nosza, adjunk alá mindent, ami jól jön majd neki, ha esetleg újfent megőrülne. :D *headdesk*


A linket köszönöm Junchinak, bár az egész fejezetből messze ez az oldal tette rám a legnagyobb hatást. XD (Pláne a "One Peso" poszter, alig várom a szombrérós spin-offot... XDDD)
Surci írta:Maki gyerek
Ő most Luffy vagy Naruto lenne? XD Objektíven nézve mindkettő egy majom... :lol:
Junchi írta:Btw, amire még kíváncsi vagyok, hogy akkor most merre tovább Kubónak? Lesz egy Clorox nevű folytatás a gyerkőcökkel a főszerepben (á la Fartúró) vagy mi?
XDDDDDDDDDDDDDD CLOROX! :lol: Btw, nem tudom, még aktuális-e, de amikor úgy a Hueco Mondo/Fake Karakura Town arcok körül jártunk, Kubo mintha valami olyasmit nyilatkozott volna, hogy ha vége a Bleachnek, ő hagyja az egész mangakáskodást a fenébe és divattervezőnek fog állni. Most nem viccelődök, egyrészt ha megnézitek, hogy hány Bleach fejezet nyitóképén játszotta el, hogy "hányféle ruhába tudom bújtatni a szereplőimet?", akkor látható, hogy amúgy is volt mindig érdeklődése/affinitása a témához, másrészt az általam ismert két legnagyobb magyar Bleachtardtól (Mufurc, akit nem kell bemutatni, valamint az Us-os Chronus, akinek meg kb. a teljes animefórumos pályafutása kizárólag arról szólt, hogy ő Kubo magyarországi nagykövete XDDD) is hallottam már ezt az infót, szóval sanszosan igaz. XD Persze, hogy ezt Kubo komolyan mondta-e, vagy hogy azóta nem gondolta-e meg magát, az más kérdés. XD (Btw, azért ezt a "reseteljük az egész mangát, aztán kezdjük újra, csak ezúttal az előző karik kölykeivel" húzást én Kuboból nem nézném ki, ez megint olyan sajátosan Kishis pofátlanság, amihez csak neki van elég vastag bőr a képén. :vigyor: )

Én meg közben bejelentem, hogy nem csak a Bleach ért véget, hanem én is "internet szabira" megyek úgy kb. hétfőig, szóval ha időközben bármilyen UY-s/Rumikós, vagy hasonló kérdés merülne fel, azt utána megbeszéljük. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hát ezt is megértük. :) Bevallom, a manga olvasásával, én már nem is fárasztottam magam, csakis az animét néztem, amíg bele nem untam, és ki nem vágtam. Aztán azóta se éreztem rá kényszert (és valszeg, már nem is fogok) hogy valaha is befejezzem, inkább lespoilereztem a többit.

Ugye eleve az egésznek Rukia megmentése után volt igazából vége, de legkésőbb Aizen elzárása után be kellett volna fejezni. Aztán oké, hogy a saunen fájtok ezzel járnak, hogy a végtelenségig nyújtják, húzzák őket, de legalább a régebbieket még (DBZ, HNK, stb.) be lehetett darálni, különösebb erőfeszítés nélkül. Ezeket viszont nem.

Mondjuk becsületére legyen írva, az Öblítőt, még így is jobban el tudtam nézni, mint a szintén zenész Ninnyászokat. :)
Junchi írta:A shipping része különösen érdekes, ugyanis
SPOILER
nem lett végül Ichigo×Rukia. Végül Orihime nyerte el az Ichigobowl-t, Rukiának pedig Renji jutott, gondolom mondanom sem kell, micsoda visszhangja van ennek most a net berkeiben, egyesek például Kubo megmerénylését tervezik, míg mások a saját életüknek vetnének inkább véget... Azt hiszitek, viccelek? Tessék csak utána nézni! :3 A retard-o-meter nagyon durván vörösben izzik egy-két elfajzott fangirlnél, de még a boyoknál is.
Mondjuk őszintén szólva, ezt csak a hülye nem látta előre. Nekem legalábbis elég hamar egyértelművé vált, hogy úgyis ő lesz a befutó. :)
Junchi írta:Ó, majd elfelejtem: élőszereplős mozi 2018-ban! Közeleg a Bleach Evolution!
Már alig várom. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Te vagy a héten a hetedik, aki ezzel húz. :D (Igen, direkt megszámoltam.)

Őszintén szólva engem halál hidegen hagy ez a hír. Egyrészt Bleach-hez közöm utoljára akkor volt, mikor dobtam a mangáját (aminek idestova 7-8 éve. Oké, a legutolsó fejezetet poénból elolvastam, de na), meg az ilyen sónencuccok nálam jóideje "couldn't care less" kategória, másrészt meg pont nem érdekel az az arc, ami miatt feladtam az egészet anno, ráadásul, ahogy olvastam, ugyanúgy a Pierrot-é a buli, szóval duplán nem.

Nosztalgiából belenézek azért valamelyik részébe majd, de ennyi.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Nemrég láttam a MAL értesítést róla. Végül is anno beígérték, de nem vettem komolyan. Hogy lássam meddig süllyed a cucc Aizen után, olvastam a mangát. Őszintén szólva nem nagyon tudnék felidézni belőle szinte semmit.
Titkos írta: 2020.03.21. 21:15 Junchi: *Junchi reakciója*
XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Isshin történetét és a lezárást meg fogom nézni, de az egészet aligha fogom végignézni.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Engem az érdekel, vajon továbbra is tolni fogják-e a fillerezést, vagy belátják, hogy a mai társadalomnak még annyi ideje meg érdeklődése sincs felé, mint a 10-20 évvel ezelőttinek volt.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ayla írta: 2020.03.27. 22:53 Engem az érdekel, vajon továbbra is tolni fogják-e a fillerezést, vagy belátják, hogy a mai társadalomnak még annyi ideje meg érdeklődése sincs felé, mint a 10-20 évvel ezelőttinek volt.
Mivel most egy már befejezett mangát fognak adaptálni, nem tudom elképzelni, hogy szükség lenne fillerekre.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah, Junchi, belenéztél-e már? :D

Senki? Mindjárt egy hónapja fut! Én éppen repülök a boldogság és nosztalgia lökettől! Lásd ezt a bejegyzést képes vagyok mobilról pötyögni, féldelejben miután egyben letoltam az eddig megjelent 4 részt!

A zene jó, a dolgok szépek, főleg jobban hiányzott az egész mint hittem (pedig közben van My Hero, Kimetsu és Shingeki), de a legjobb, hogy anno feladtam a mangát és most újra tudom élvezni, mert kipihentem az ismétlődő cséplést (úgy történetileg, mint shounen műfajként).

A fel, felcsendülő régi betétdalok instant érzelmi reakciókat húztak ki, a nagyon stílusos karik ismét azért kiabálnak, hogy cépézve legyenek csopiban és NEM ÉRDEKEL HOGY A FŐHŐS MENNYIRE OP MERT COOL ÉS FÁKJE.

Igen, ez egy őszinte fangirl bejegyzés, elég felnőtt vagyok beismerni.

Ha esetleg más is nézi: a rész legvégén lévő rövid sorok - az egyenesen a mangából van? És amúgy haiku?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta: 2022.11.03. 23:48Nah, Junchi, belenéztél-e már? :D
Bele bizony, lásd ezt a postját, szóval az általam is szinte kötelezően várt "Na jó, de mit szól hozzá Junchi?" post "tartozását" ezzel lerótta, ezzel együtt viszont azt is közölte, hogy nála itt véget is ér a Fehérítős pályafutása, most már inkább Láncfűrészemberezik. :) XD
Ayla írta: 2022.11.03. 23:48Senki? Mindjárt egy hónapja fut!
A többiek nevében nem tudok nyilatkozni (az rémlik mondjuk, hogy még a bejelentés idején többen is nyilatkoztak róla, nem csak Junchi, de sajnos ezen nyilatkozatok tartalmára már nem emlékszem, lehet pont arról írtak, hogy nekik ez szép volt, jó volt, elég volt úgy 10-15 évvel ezelőtt és most már nem melegítenék újra bensőséges kapcsolatukat Ichigóval XD), de a magam részéről azért hagy totálisan hidegen, mert én anno a régi sorozattal is valahogy hasonlóképpen voltam. Kb. tudom, hogy mi van benne, de sosem érdekelt annyira, hogy én ezt folyamatosan kövessem.

Na, de hogy valami pozitívat is írjak róla: az endingek! :D Na, azok közül mindkettő eléggé ott van... :D Kezdődött a dolog az első rész végén egyfajta "recap endinggel", ami teljesen jó volt, amúgy is bírom az ilyeneket, a Bleach meg volt annyira hosszú sorozat, hogy ha nem is egy One Piece, de azért nem ártott némi "frissítés" szerintem a fanoknak sem, hogy mi is történt eddig, hol is járunk most a sztoriban, stb. Aztán ezt követte a "rendes ending", aminek az elején azért még húztam a számat, hogy: "Na remek, sikerült az előző pörgős ending után egy altatódalt csinálni...", de csak addig, amíg el nem érünk úgy 0:35-ig, mert ott aztán beindul a headbanging, égni kezd a kard, a szöveg meg külön pirospont: "Something no one has ever seen, The furthest reaches are now visible to us, It cannot be undone and cannot be stopped, This ensuing struggle", na kérem, így kell jelezni, hogy visszatért egy legenda, hogy itt most olyat fogunk látni, amit korábban nem és hogy a tétek minden eddiginél magasabbak. :D A végén meg az az engrish "Don't you know God's demand?", fú... *___* Ráadásul azt írják alatta, hogy ezek elvileg Kubo saját sorai, azt fűzték össze egy ending songgá, hát na, ilyen az, amikor ténylegesen dolgoznak is valamin, nem előkapják valamelyik aktuális random fiú-lány banda slágerét, hozzáfirkálnak valamit, aztán "kész az ending!". (Jó, mondjuk maga a klip itt is eléggé minimalista, a recap endinghez hasonlóan én itt a helyükben érzékeltettem volna, hogy 120+ vagy hány epizódon vagyunk már túl, fel kellett volna villantani vagy 50 főbb karit, Ichigo, ahogy átmegy Hollowba, majd Fullbringbe, Aizen, ahogy előbb "Clark Kent", majd "Superman", majd pedig "Pillangó" stb... XDD Nem pedig ez a "kardtemető", még ha sejtem is, hogy valszeg ezt azért választották, mert a quincy-k képessége itt a bankai-ellopkodás. XD) Persze nálam az is sokat segített, hogy stílusra tiszta Inu Yasha ending, valahol láttam, hogy mások is megjegyezték, meg én is poénkodtam, hogy: "LOL, véletlenül egy IY endinget küldek Pierrotéknak animálásra és már nem volt idő visszacserélni az eredetire, így megcsinálták ezt..." XDDD
Ayla írta: 2022.11.03. 23:48Ha esetleg más is nézi: a rész legvégén lévő rövid sorok - az egyenesen a mangából van? És amúgy haiku?
Hát, ahogy itt most írtam, az endingre mondták, hogy:

"SennaRin weaved together Kubo-sans volume poems into a musical tapestry of absolute perfection, it took me several re-listens to notice"

Nem tudom, erre gondolsz-e, vagy van valami plusz szöveg is a részek végén, az ending előtt/után?
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bleach

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Én már az Aizen elleni küzdelmet is túlnyújtottnak éreztem, szerintem az ő legyőzésével nyugodtan le lehetett volna zárni a Bleachet. Aizen után a fullbring és a quincy arcok teljesen feleslegesnek érződtek, és emellett egyre többször gondoltam azt, hogy Kubo nem írta meg rendesen előre a történetet, és többször hasracsapással találta ki az aktuális heti fordulatot, továbbá egyes képességeket is túlzottnak, a Bleach világába nem illőnek éreztem (gondolok itt pl.
SPOILER
a félelmet uraló és az óriássá változó tagra
). Tulajdonképpen csak azért olvastam végig, mert ha korábban már annyi időt és érzelmet belefektettem, akkor azt a heti 5 percet igazán rá szánhatom. A szülőkről szóló flashback volt számomra egyedül emlékezetes, azokat a részeket biztosan meg fogom nézni, a többi nem valószínű.

tl;dr ahogy Titkos találóan megfogalmazta: "elég volt úgy 10-15 évvel ezelőtt és most már nem melegítenék újra bensőséges kapcsolatukat Ichigóval"
Válasz küldése