Kiddy Grade (Csajkommandó)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Kiddy Grade (Csajkommandó)

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Ez a sorozat is szerepel az A+ műsorán, úgyhogy megérdemel egy témát, annak ellenére, hogy amúgy nem tűnik nagy durranásnak, az első rész alapján. De legalább van. És ez most nem Ullman Gábor-féle produkció.

Persze kérdés, ebből az alapanyagból lehet-e valami emlékezeteset kihozni. Legalább a hangok tűrhetőek (Mercredié kicsit idegesítő, de azt hiszem, még talán illik is hozzá). A szájmozgás elég gyakran off egy kicsit. A fordítás is egész használhatónak tűnik, a címen jót mosolyogtam :) (de azért nem rossz).
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Énnekem meg volt az egész sorozat végig néztem. 2x nézhető, buli kis sorozat, érdekes történet, de szerintem egy kicsit erős a Csaj kommandó kifejezés erre a sorozatra.
Minden estere akik szeretik a Lightos Animéket annak ajánlom aki még iet nem látott, szerintem ez egyedi.
Sagara ready for Action...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Egy részt láttam, és nem igazán az én stílusom, de a szinkronja magyarul nagyon jól sikerült imho (lehet azért mondom, mert nem láttam még a japánt, de látatlanban csak dícsérni tudom).
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

MaKo írta:Egy részt láttam, és nem igazán az én stílusom, de a szinkronja magyarul nagyon jól sikerült imho.
Gondolom az Animepartyn láttad te is. A magyar szinkron szerintem is jó volt, azt hittem, gyermeteg lesz ^^ Elég poén ez a cím.. ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Pojki
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.10.06. 09:55
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP

Hozzászólás Szerző: Pojki »

Nekem olyan nagyon nem jött be ez az anime. Ami legjobban fájt, hogy a felénél a történet dob egy hátast. Odáig egész nézhető leszámítva az első rész gyermeteg fanservice jeleneteit. A végefelé már egy kicsit erőltettem magam, hogy végignézzem. Azonban a végső harc egész jóra sikeredett.

A magyar szinkron jó. Sőt amiennyit én láttam belőle semmi kifogásom nincsen. Még a neveket is ki bírják mondani pedig itt aztán nem vagyunk híján a nyakatekert neveknek!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam sajnos nincs A+, ezért nem tudom nézni. Így Con-on is csak az első részét láttam. A fordítás jó, de nekem a hangok nem jönnek be az alapján az egy rész alapján.
Kép
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

nekem van A+, de lusta vagyok a tv-ig.... ^^"" Sztem a szinkronja a jó lett bár a japánhoz még nem volt szerencsém. 1ik ismerősöm azt mondta,h még a poénok is megmaradtak benne,de neki magyarul nem igen tetszenek a hangok ^^"""
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nálam sincs A+, de most már Cool TV se... Amúgy esetleg letölteni honnan lehet?
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nekem van A+-om, de nem monthatnám, hogy rajongok ezért a sorozatért. Főleg inkább az Inuiashat szoktam nézni.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
DBob
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.11.12. 17:23

Hozzászólás Szerző: DBob »

Mondjuk én nézném a sorozatot, bár amit láttam belőle animeconon nem valami meggyőző. Sokkal könnyebben teszel me a seggem a székre hogy megnézzek valamit, ha már extázisba vagyok hogy vajon mi lesz a köv részbe. Ezt vhogy nem érzem, A+ om nincs hála szolgáltató bácsinak...Pedig ha lenne azt hiszem nézném
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hát én nem tudom...a cím valami förtelem..a szinkron már egy lépéssel a Slayers előtt jár...a sorozat maga meg hagy kivánnivalót maga után...Thats all Folks!! :lol: Ja és még annyit! Ha ez egy anime csatorna !!!!! Adjon olyan sorozatokat amely meg is érdemli az anime jelzést. Mert ez a "Csajkommandó" hahahaha :lol: ::argh:: :knife: valami szar,nameg az a szutyok mega warrior nt vagy mi..hát az is egy szar :lol: Én örülök hogy van ilyen meg minden..és naygon becsülöm a kezdeményezést..de hát ilyen szeméttel kiszúrni az emberek szemét ::argh:: :gun: nem szép dolog...Hát nekem ez a véleményem.(És sokmindenki másnak)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Köszönjük, hogy megosztottad velünk véleményed (bár kultúráltabb formában is tehetted volna), kíváncsian várjuk a TE anime csatornádat, melyen nyilvánvalóan olyan sorozatok fognak menni, melyek "megérdemlik az anime jelzőt". ;)

(Ja és légyszíves legközelebb ne szúrj be egy smileyból tizet, bőven elég egy is.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A.Hidekai írta:Hát én nem tudom...a cím valami förtelem..a szinkron már egy lépéssel a Slayers előtt jár...a sorozat maga meg hagy kivánnivalót maga után...Thats all Folks!! :lol: Ja és még annyit! Ha ez egy anime csatorna !!!!! Adjon olyan sorozatokat amely meg is érdemli az anime jelzést.
Öö, a Kiddy Grade minden kétséget kizárólag anime . Ha nem tartod annak, az egyéni probléma, de a tényen nem változtat ^_^. Más dolog ha nem tetszik, de szezont fazonnal nem érdemes összekeverni. Imho örülni kéne hogy egyáltalán van anime a tévében, nem pedig jól lehordani, hogy miért nem egyből azt adják amit az xy rajongó akar éppen látni...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Újabb elvakult fan... Gondolom, te rögtön valami hatalmas mondanivalóval bíró animével nyitottál először. Imho elég nagy előrelépés hazai viszonylatban az A+, mert legalább több, a műfajra fogékony ember tud megismerkedni az animékkel, akiknek aztán majd jöhetnek a "komolyabb" darabok is, akár Interneten keresztül. Szóval úgy érzem, kötelességem megvédeni a kezdeményezést, függetlenül attól, hogy tetszik-e az éppen sugárzott anime vagy nem. /OFF, bocs, ez inkább már az A+ topic... /

A Kiddy Grade-hez meg annyit, hogy én sem szeretem ezt a műfajt, de a magyar verzió imho nem rossz. A címen kicsit én is derültem, viszont a szinkron (az 1. rész alapján, mert csk azt láttam) egész jó, a hangok talán nem annyira, de nem vészes.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nyugi gyerekek! Én nagyon de nagyon örülök annak hogy van ilyen kezdeményezés.Amikor meghallottam azt hittem álmodok! Úgy hallottam lesz Slayers,meg Yasha..szóval nekem csak evvel a kettővel van balyom!!! Amúgy a szinkronra visszatérve..valóban nem rossz.Ja és sorry a tapló megfogalmazásért :oops: Abban is egyetértek hogy nem lehet hűde komoly(pl.:Nge) leadni mert akkor elmenne egynéhány ember kedve,de azért lehetne valamivel komolyabb hangvételű.Na Rage remélem így már jobb :D .
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én Kiddy Grade-t japánul láttam fansubbal. Nekem tetszett, nem túl komoly, és nem is enyhe, Azt nem tudtam, hogy adjék az A+-on, de nekem jó itt gépen is fansubbal.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Jaja talán fansubbal jobb bár a szinkron azért ekég jónak tűnt. De az első rész alapján nekem NAGYON nem jön be.
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Sziasztok!

En magyarul csak az animepartyn lattam, de megtetszett es elkezdtem leszedni. Nekem igy harom resz alapjan nagyon tetszik, erdekes scifi vilag (amit szeretek), politikai krimi (amit ugyszinten szeretek), es Eclair csinos :)
Elso par resz ugyan epizodozgatas, de ugye minden klasszikus anime ugy kezdodik.

Viszont usteamrol szedtem le, es az utolso ket resz leszedesekor lecsereltek egy masik verziora...ami nagyobb, nem jobb a kep, es a hangjat nem birom lejatszani, azt irja ra a lejatszo, hogy 00FF kodolasu... :mad:
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

ez egy simpi kis sorozat nekem csak a téma nem jön be a minöség biztos a szereplök kelöen SZÉPEK és a story még nekem is bejön SZERETEM jó választás föleg az A+ra jobb mint a yo-gi-oh ::jblush2::
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Tegnap vhogy behozták a kábelesek az A+-t, így belenéztem ebbe az animébe. Azt hiszem, ez nem az én műfajom. A grafika szép, de ennyi.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Na már ennek is vége... ::argh:: Azt hittem a végefelé azért maj' elkezdődik a mondadója, vagy ilyesmi...miről szólt ez az egész...annyira...semmilyen vége volt :osbleh:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tokubei írta:Na már ennek is vége... ::argh:: Azt hittem a végefelé azért maj' elkezdődik a mondadója, vagy ilyesmi...miről szólt ez az egész...annyira...semmilyen vége volt :osbleh:
De azért ismétlik? Mert most kedden pl. a 2. részt adták.
Kép
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Titkos írta:
De azért ismétlik? Mert most kedden pl. a 2. részt adták.
Ismétlik...de ennek már csak azok örülnek, akiknek csak most hozták be az a+-t...(vagy még ők sem ::jhuh:: )
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tokubei írta:Ismétlik...de ennek már csak azok örülnek, akiknek csak most hozták be az a+-t...(vagy még ők sem ::jhuh:: )
Én örülök.
Keiji Gotoh és Megumi Kadonsono párosát az animekészítésnek teremtették. Élmény nézni azokat a rajzokat, animációkat amik kikerekednek a munkájukból.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nekem eddig tetszik (fogalmam sincs talán 4 rész ment le). És halál nem érdekel a "mondandója" :)
Szórakoztató anime, szép a grafika, szép az animáció, vannak kúlos hajók, Eclair aranyos... így még Lumiere szemfajdító loli dizájnját is meg tudom bocsájtani :)

Később ha jól tudom, komolyodik valamelyest, majd meglátom akkor mi lesz a véleményem.

Ja, mégvalami: kifejezetten tetszik az a harci "koreográfia" ahogy mutatják amint Eclair beugrik egy kupac ellen közé, aztán már csak a hangok szűrődnek ki :D
Válasz küldése