Wolf's Rain

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Azok a szép kék szemek ::daisuki:: Nem hiába blue a neve^^
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Egyébként tényleg igaz hogy a főszereplő...Kiba(?) nőies bishi?
Szerintem kiba is elég ratyi, meg tsume is, a testhezálló pvc haspólójában...
Meg a főgonosz is.
Ezért picit ciki ez a sorozat, de lassan én is a végére érek.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

kukurbuki írta:Szerintem kiba is elég ratyi, meg tsume is, a testhezálló pvc haspólójában...
Meg a főgonosz is.
Ezért picit ciki ez a sorozat, de lassan én is a végére érek.
Hát hogy ratyi meg ciki lenne, azt én speciel nem mondanám... Igen, mondhatjuk, hogy némi fanservice van benne (legalábbis a bishounenek személyében), de ez inkább csak úgy ott van, és sosem nem tenyérbemászó... engem legalábbis pár rész után halálosan nem bírt érdekelni, ki hogyan néz ki. Ha emiatt ciki a WR, akkor pl a GITS:SAC is ciki, mer' Motoko milyen ruhákat visel már... a számtalan shounen mangáról/animéről nem is beszélve, amiben a nőnemű karakterek bugyikivillantós/testhezálló/éppenhogy-le-nem-esik rucikat hordanak.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

kukurbuki írta:Szerintem kiba is elég ratyi, meg tsume is, a testhezálló pvc haspólójában...
Meg a főgonosz is.
>.< Kiba nem ratyi >.< mellesleg sem a kulseje miatt kell szimpatikusnak lennie, ez az anime marhara nem a kulsosegekrol szol. Persze ettol meg gondolhatod azt, hogy szted ratyi, csak bocs, sziven utott (nekem ugyanis Kiba pont az egyik kedvencem, es nem, nem a kulseje miatt elsosorban). Mellesleg sztem total keves a fanservice ilyen teren a WRben, nezz bele egy Trinity Blood reszbe, na ott sztem lehet fuldokolni a fanservicetol, de hogy a WR az lenne... O.o sztem baromira nem, de mind1.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

ez az anime marhara nem a kulsosegekrol szol.
Nemtom, engem azért zavar. Nehéz komolyan vennem egy srácot, aki szűk latexgatyát, és haspólót visel, akármilyen csúnyán néz...
Akármiről szól, ez a karakterdizájn nálam mínusz pontot jelent. Na jó, kiba nem olyan ronda, hogy zavaró legyen.
Piracy is charity.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

kukurbuki írta:
ez az anime marhara nem a kulsosegekrol szol.
Nemtom, engem azért zavar. Nehéz komolyan vennem egy srácot, aki szűk latexgatyát, és haspólót visel, akármilyen csúnyán néz...
Akármiről szól, ez a karakterdizájn nálam mínusz pontot jelent. Na jó, kiba nem olyan ronda, hogy zavaró legyen.
Hmm... ez most TELJESEN maganvelemeny, de a sima gatya, meg a polo, amit Kiba visel, az miert hudefanservice? O.o Akkor mar Tsume borcucca, na aaaz aztan tapados, az uberkakkoi, plusz ugye matrix szemuveg... de hogy Kibae az lenne O.o ami engem (mint lany =) megfogott benne, az spec egyedul a szemei (na jo, bukok a tornacsukara, de azt nem Kiba ota szeretem hanem regebb ota xD)... de hogy a gatyaja, vagy a poloja... o.O szerintem nem fanservice egy kicsit se, sima egyszeru cucc, tok hetkoznapi. Ezer animeben ezer karakter visel ilyet sztem... persze ez teljesen imho... o.o
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sztem egyáltalán nincs benne fan service...erre nem is érdemes vesztegetni az időt hogy van, vagy nincs.Mert nincs. Az hogy milyen ruhát viselnek..Istenem ilyet hordanak és kész. Én bírom Tsume ruháját, illik hozzá^^ Kiba meg úgy jó ahogy van. Nomeg persze a többiek is.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Hmm... ez most TELJESEN maganvelemeny, de a sima gatya, meg a polo, amit Kiba visel, az miert hudefanservice? O.o Akkor mar Tsume borcucca, na aaaz aztan tapados, az uberkakkoi, plusz ugye matrix szemuveg... de hogy Kibae az lenne O.o ami engem (mint lany =) megfogott benne, az spec egyedul a szemei (na jo, bukok a tornacsukara, de azt nem Kiba ota szeretem hanem regebb ota xD)... de hogy a gatyaja, vagy a poloja... o.O szerintem nem fanservice egy kicsit se, sima egyszeru cucc, tok hetkoznapi. Ezer animeben ezer karakter visel ilyet sztem... persze ez teljesen imho... o.o
Mondom "Na jó, kiba nem olyan ronda, hogy zavaró legyen."
Tsume, meg darcia kinézete zavar, meg még a kiscsajé is, de az leginkább azért, mert szerintem nem igazán illik bele az összképbe. A többi ember általában sima ruhákat visel, ő meg olyan, mintha épp farsangolna. De asszem túltárgyaltuk, úgy se tudtok meggyőzni, hogy jól néznek ki, én meg nem is akarlak titeket arról, hogy nem, csak leírtama véleményem, mert épp témába vágott.
Piracy is charity.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Darcia megteheti...nemes ;)

Imádom ezt asorozatot, még csak a harmadánál járok, de már olyan jelenetek vannak amiktől oda meg vissza vagyok :)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is elkezdtem nézni, és naaagyooon tetszik! ^^ Toboét egyből a szívembe zártam, olyan kis naiv, és annyira aranyos. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

*______________* Toboe!!! Kedvencem! MSN-en ő az avatarom ^.^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Én is most kezdtem el. Gyönyörű grafika, jó zenék, elég jó sztori...szal nálam garantált siker volt^^
Kép
Avatar
Truni
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.06.24. 20:54
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: Truni »

Most néztem meg a 13. részt , nem tudom hogy vagytok vele de ez volt az eddigi legjobb rész. Nem tudom mikor szórakoztam ennyire :) Király volt az az út :D
Alternative Prophet & BREAKmyCORE
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

13. rész? Na majd utána nézek. Nem rég néztem meg én is... Csak itt a sorozat közepén ez a három visszaemlékezős dolgo kicsit elfelejtette velem, hogy hol is tartottunk. De ismétlésnek nem volt rossz, mert most azt is megértéttem nagyjából, amit eddig nem. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

a visszaemlékezős részek...T_T"
Na én még onnan nem néztem tovább...nem tudom rávenni magam hogy azokat a részeket megnézzem...pörgetés nélkül. _ _"
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayase írta:a visszaemlékezős részek...T_T"
Na én még onnan nem néztem tovább...nem tudom rávenni magam hogy azokat a részeket megnézzem...pörgetés nélkül. _ _"
Ki mondta, hogy meg kell őket nézni? Tudod, hogy úgyis csak flashback, akkor teljesen nyugodtan ki lehet őket hagyni. :P Én is ezt csináltam, pedig én "real time" néztem, amikor ment Japánban (vagyis egy hónap kihagyás, ugye).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Na azokat a részeket én is végigpörgettem..semmi értelmük nem volt sztem. =/ Én max egy szereplő szemszögéből mutattam volna be az előző részek tartalmát..de hogy 3 részben omg =S na mind1. Csak végig kell pörgetni és után már jó is. :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én meg szép türemesen végignéztem. A kis maximalista. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

mufurc írta: Ki mondta, hogy meg kell őket nézni? Tudod, hogy úgyis csak flashback, akkor teljesen nyugodtan ki lehet őket hagyni. :P Én is ezt csináltam, pedig én "real time" néztem, amikor ment Japánban (vagyis egy hónap kihagyás, ugye).
De mi van ha tényleg rájönnénk benne valami részletre ami eddig nem tűnt még fel?:neutral:...Ezért nem mertem átugrani. :( Bár a Tsumes visszamerengős részt már átpörgettem...
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Én a visszaemlékezős részek közül csak az elsőt néztem meg. Egész addig vártam, h vmikor vége lesz ennek a folytonos merengésnek.... ::jwar:: Aztán onnantól kezdve csak átugrottam őket. Amúgy ezek miért is voltak? Lejárt a határidő és le kellett adni vmit?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ishi írta:Amúgy ezek miért is voltak? Lejárt a határidő és le kellett adni vmit?
Nagy valószínűség szerint (legalábbis ennyit raktak össze a kiszivárgott hírekből) a Bonesnak anyagi/időbeli problémái támadtak (akkoriban csinálták az FMA-t, ugye), és kértek egy hónap haladékot a TV-csatornától, ahol a WR ment... amit nem kaptak meg. Ezért összeütötték a flashback-részeket, hogy legyen valami, és ezért jött ki az uccsó 4 rész csak videón (és sajna ezért esett szét kicsit a sztori második fele).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Akkor mégsem sztori beli értelmük van...Ezesetben én is átugrom őket^^"
Szétesik...? Pedig olyan jól kezdték... :cry:
Kép
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

mufurc írta: Nagy valószínűség szerint (legalábbis ennyit raktak össze a kiszivárgott hírekből) a Bonesnak anyagi/időbeli problémái támadtak (akkoriban csinálták az FMA-t, ugye), és kértek egy hónap haladékot a TV-csatornától, ahol a WR ment... amit nem kaptak meg. Ezért összeütötték a flashback-részeket, hogy legyen valami, és ezért jött ki az uccsó 4 rész csak videón (és sajna ezért esett szét kicsit a sztori második fele).
Csak halkan jegyzem meg, hogy ha az anime hangulatához véleményem szerint a 26.ik rész is tökéletesen illik, mint befejezés. Az, hogy a maradék négy - egyes források szerint a rajongók miatt - mégis megjelent, elég érdekes változásokat hozott egyes szereplők jellemvilágában. Nem mondom hogy rossz a befejezés, mert nagyon izgalmas. Mégis- ha van olyan anime, aminél nem zavart volna a nyitott befejezés- az a Wolf's Rain.

(csak csendben teszem hozzá, hogy tudom, a "végleges" ending is nyitott valamilyen szinten-de korántsem annyira, mint a 26.-os ^^""")
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Oldern írta:Csak halkan jegyzem meg, hogy ha az anime hangulatához véleményem szerint a 26.ik rész is tökéletesen illik, mint befejezés. Az, hogy a maradék négy - egyes források szerint a rajongók miatt - mégis megjelent, elég érdekes változásokat hozott egyes szereplők jellemvilágában.
Ahem... az a négy OVA nem "a rajongók miatt" jelent meg, hanem mert az a történet vége, ami nélkül elég hülyén nézett volna ki egy DVD-kiadás. :3

A 26. rész véleményem szerint egy teljesen katasztrofális befejezés lett volna. Milyen vég az, ahol az ember nem csak hogy semmiféle lezárást nem kap, de több kérdéssel áll fel a sztori elől, mint amennyivel kezdte? Elég régen láttam az animét, sz'al lehet, hogy pár dologra rosszul/nem emlékszem, de iirc a 26. részben a következő kérdésekre NEM kapunk sem választ, sem célzást:

1) Mi Cheza szerepe tulajdonképpen? (mármint a valódi, nem a mindenféle mű-Paradicsomok megnyitása)
2) Hová mennek a farkasok? Mi fog velük történni ott?
3) És hová megy Darcia? Ugyanoda? A farkasokkal vagy saját úton? Mi fog vele történni?
4) Mi fog történni Hubbal, Cherrel, Quinttel és Blue-val?
5) Egyáltalán, mi fog történni a világgal mint olyannal?
6) Pontosan mire is utal az a legenda, ami abban az ősi könyvben van leírva?
7) Most akkor micsoda a Paradicsom?
8) Egyáltalán miről szólt ez az egész történet?

Egy ilyet nem hívnék még csak "nyitott" endnek sem, hanem egyszerűen félbehagyott történetnek. Lehet, hogy az utolsó négy részben a hentelés kicsit erőltetett volt (bár szükséges, hiszen az utolsó harcot mindenképpen Kibának és Darciának kellett megvívnia), de ezt leszámítva a befejezés szerintem nagyjából egyértelmű és kicsit sem nyitott, a sorozat hangulatának és mondanivalójának pedig minden szempontból kielégítő lezárás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.08.15. 20:31-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Oldern
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.08.01. 01:43
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Oldern »

Természetesen komoly válaszokat ezekre a kérdésekre nem kaphattunk, viszont azért megkérdezném, hogy a végén Te mit gondolsz a saját kérdéseidről.

30.-ik rész, vége.
...mi Cheza szerepe? ... megtudtuk? aligha... pontosan annyi konkrétum van róla, mint 4 résszel előtte.

"4) Mi fog történni Hubbal, Cherrel, Quinttel és Blue-val? " Hihi, a leglogikátlanabb pont ezen szereplők megölése volt- de nem, hisz van nagyobb hiba is:

") És hová megy Darcia? Ugyanoda? A farkasokkal vagy saját úton? Mi fog vele történni? " Hát igen. Mind meghalnak, így tényleg nem sok kérdés maradhat fent.

És hogy miről szól az egész történet? Arról, amiről akarod, hogy szóljon- az útkeresésről, arról, hogy van e szebb világ, érdemes e küzdeni érte- hisz mihelyst elérjük, már meg is fertőzte valami, ami tulajdonképpen mi vagyunk.

És hogy mi a Paradicsom? Pontosan az marad a 30.ik rész után is, ami egész végig- egy hely, ahová már soha többé nem mehetünk vissza.
Válasz küldése