Trigun

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Megölnéd a pókot, hogy megmentsd a pillangót?

Mindállat
36
36%
A pillangót ölném meg /... és nem láttam a Trigun-t/
3
3%
Nem. Megpróbálnám megmenteni mindkettőt.
55
55%
Megölnék mindenkit. >:) /én se láttam a Trigun-t/
6
6%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Én nem szidok szinkronszinészeket, mivel senkit sem szidok:), de japánul sokkal nagyobb élmény, :D magyarul a legjobb szinkron mellett is veszít a varázsából!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pedig néha nagyon jók a magyar szinkronok... most pl nem Animékre gondolok hanem úgy általában.

A Trigun-nak jó a szinkronja, nem rossz, de Japánul az Igazi! :) Minden eerdetiben az Igazi!

Egyik nap láttam videón NÉMETÜL Trigun-t... sztem ha ezt bárki is megtekinti egyszer, rögtön imádni fogja a magyar szinkront :)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Egyik nap láttam videón NÉMETÜL Trigun-t... sztem ha ezt bárki is megtekinti egyszer, rögtön imádni fogja a magyar szinkront
Rofl....

Amúgy én egy szóval sem mondtam hogy a magyar rossz..and pls ne kezdjünk mégegy magyar szinkron vs eredeti topicot :roll:
Egyszerűen annyit írtam hogy az eredeti sikonyálást amit Vash lenyom japánban nem lehet visszaadni. Nem mondtam hogy rossz a szinkron..
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szerény véleményem szerint a Trigun magyar szinkronja eszméletlenül jó lett, messze a legjobb magyar anime-szinkron, amit eddig láttam. Vash magyar hangja baromi jó a komolyabb/érzelmesebb jelenetekben (bőgni zseniálisan tud), és részeg!Vash még jobb is magyarul, mint eredetiben. :3 Wolfi is rulz, Milly és Meryl dettó, Knives hangja is baromi jó (bár az uccsó négy részt még nem láttam magyarul), az egyetlenek, akik kicsit lehettek volna jobbak, az Rem és Legato, de még Legato is okés. Rem hangja OOC, de amilyen keveset szerepel, nem baj.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem egyedül csak a hangcserék nem tetszettek. Rem hangja először nagyon jó (amikor a homokgőzösös incidensnél Vash először emlékszik vissza rá), aztán később lecserélték Molnár Ilonára, aki amellett, hogy nem illik a hangja Rem-hez, nem is nagy kedvencem. :? Knives-nak szintén két hangja volt (nekem legalábbis úgy tünt), amikor először látjuk egy flashbackben, akkor egy nagyon jó, aztán később, amikor Chapel-t kinyírja, kap egy hozzá nem illő nagyon mély hangot, de szerencsére az utolsó részben visszahozták a jó hangját. (vagy egy ahhoz nagyon hasonlót, már nem tudom, de lényeg, hogy tetszett :))
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Mayer írta: Egyik nap láttam videón NÉMETÜL Trigun-t... sztem ha ezt bárki is megtekinti egyszer, rögtön imádni fogja a magyar szinkront :)
A németek nagyon nem tudják visszaadni az érzelmeket, kevés a szókincsük és szörnyen közömbös hangon beszélnek. Nagyon nem jó sajnálom szegény német rajongókat.

Vash hangja nagyon jó összességében bár nekem aza mély hang tetszik amit akkor használ ha valami mély értelmi tartalmút mond.
Nagyon stílusos az is hogy Vash az igazi keményfiú és mégsem öl meg szinte senkit és nem is akar ez szerintem ad egy érdekes ízt az amúgy is jó hangulathoz.
Kép
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én a Trigun-ból kb.15 -najó akko' lehet h csak kb.10 részt láttam és ebből nekem egy pöttyet zavaros a történet, de nembaj,majd feloszlik a homály ha egyszer normálisan végignézem :D
Ezért (v nem csak ezért???)nekem -csak nekem??? - a vége értelmetlen.Egyéni szoc probléma amíg végig nem ézem v amúgy is az:?: :?: :?:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Azon sose lepődj meg hogy nem értesz valamit amit nem nézel végig...

A Vége teljesen érthető.
Kép
Avatar
Van Slanzar de Fanel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:17
Tartózkodási hely: Alternatív univerum :)

Hozzászólás Szerző: Van Slanzar de Fanel »

Nem olvastam vissza, szal lehet ismétlek, akkor gommenasai. ^^'

Amikor előszőr megnéztem akkor még rendkívül rossz minségű volt, és ráadásul, én sem voltam valami idős, csak 17 éves és ott toporzékoltam a 26. rész végén, hogy miért nem ölte meg Vash azt a szemét -CENSORED- Knives-t. Aztán megnéztem 20 éves koromban is, ami csak 3 év küönbség, de akkor már tetszett a vége. És komolyan sajnáltam volna, ha a 26. részben Vash megint mehúzza a ravaszt. Azt hiszem Rem példabeszéde a pókról és a lepkéről teljesült be akkor. És mind tudjuk ki volt a pók és ki a lepke ebben a példabeszében. :)

továbbá Wolfwood a Zisten! Kár érte. Szép kis jellemfejlődésen ment át. :)
A lepényhal előszőr, a reményhal meg utoljára.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Úgy is van,Wolfie az Isten! :)
Remélem még vetítik majd,nem láttam az első tízegynéhány részt...
Hanatarou desu.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Sajnos én pont az utolsó 2 részt nem láttam. Síelni voltunk... :(
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Én meg pont az első néhány részt és az utolsó két részt láttam. Sajnos a köztes részek kiestek nekem. Csak imitt amott-láttam. Például azt láttam, amikor Wolfwood megjelenik. Mondanom se kell, hogy ő a kedvenc szerepőm. És Vash-t is imádom. Wolfwoodot pedig sajnáltam. :cry: De, amikor Wolfwood fegyverét,a Crosspunishert használta az utolsó részben, akkor már megértettem, miért mondta azt Milly a 25. részben, hogy:
"Tele van kegyelemmel."
Kép
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Nagyon jó anime! Van benne humor, de mély mondanivaló is bőven, és az egész úgy jó, ahogy van :)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Így igaz. Bebizonyítja(vagy legalábbis megpróbálja), hogy könyörületességgel olykor többre jut az ember, mint tömény erőszakkal...bármennyire is elterjedt sajnos. Vash hite, elkötelezettsége a béke mellet végül Wolfwoodot is magávalragadja, igaz, ez végül az életébe került... Mindazonáltal kétséges számomra, hogy vash célja(az ő eszközeivel) elérhető lenne(WW. is ezért halt meg végső soron). Akár lehetséges, akár nem, nagyon jó anime.
A magyar szinkron pedig szvsz kimondottan jól sikerült, Vash hangjától majdnem padlóra kerültem egy-egy súlyos beszólás után :D .
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Az a szép az egész sorozatban, hogy amiről Xellos is beszél a könyörületesség és az erőszak kérdését nyitottan hagyja. Ezért is szeretem ezt a sorozatot, mert egy csomó dologra rávilágít. Gondolok arra, hogy mi váltja ki az ember igazi lényét. Mikor cselekszünk jót és rosszat. És nem biztos, amikor jót cselekszünk azzal másoknak nem okozunk kárt. Meggyőződésem, hogy mindenkinek látnia kéne ezt a 26 részes opuszt. Mindenki csak tanulhatna belőle. És ennek az animének a hatására erős gondolkodok, hogy írjak egy esszét az önismeretről, mivel nagyon sokat lehet tanulni ezekből a rajzfilmekből. :idea:

És ha Vash béke idálja működne, akkor mindenki mesterlövész akarna lenni. :?

LOVE & PEACE!!!! ::vic:: :oscool: ::vic::
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem kell ahhoz működnie: én amúgy is imádom a mesterlövészpuskákat(játék közben :D ). Mindazonáltal, mint mondtam, aligha működne. Az ember erőszakos lény, így aztán hiába vágynánk békére, ez nem fog megadatni addig, amíg el nem jön értünk a vén Kaszás. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy lehetőségeinkhez mérten megpróbálunk kedvesek lenni egymáshoz, azt úgyis hiába várnád, hogy az emberiség erőszaktól mentesen élje életét. Éppen ezért is értek egyet inkább Wolfwooddal, mint Vash-al. Megkeseredett, cinikus emberré vált a végére, de volt is rá oka. Az, hogy végül feladta korábbi pesszimizmusát, végül az életébe került. Éppen ezért meg kéne maradni a valóság talaján, és nem légvárakat építeni.
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Jaj, de jó, Trigunt ismételni húde jó! A+ lassan elkezdi újra vetíteni. :) :) :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xelloss írta:Éppen ezért is értek egyet inkább Wolfwooddal, mint Vash-al. Megkeseredett, cinikus emberré vált a végére,
Éppenhogy nem? Megkeseredett, cinikus emberként indult, aztán Vash hatására kezdett változni.
Xelloss írta:Az, hogy végül feladta korábbi pesszimizmusát, végül az életébe került.
De nem azért, mert rossz volt az elképzelés. Nem árt fejben tartani, hogy Wolfwoodot nem Chapel ölte meg, hanem Legato (Chapelen keresztül). Wolfwoodnak bejött Vash taktikája és hozzáállása, csak éppen ott volt Legato, aki keresztülhúzta a számításait.
Xelloss írta:Éppen ezért meg kéne maradni a valóság talaján, és nem légvárakat építeni.
Szerintem az, hogy "nem muszáj pusztítani, meg lehet oldani anélkül is" nem légvár. Egyszerűen hozzáállás kérdése. Ha az ember nagyon akarja, meg lehet csinálni, és lehet, hogy nem lesz 100%-osan sikeres (mint ahogy Vash sem volt az), mert a világot nem lehet megváltani, de legalább meg lehet próbálni megtenni azt, amit az adott helyzetben egy ember megtehet.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Az elején elég bugyutának tünt de tovább nézve egyre szórakoztatóbbnak találtam és hirtelen azt vettem észre hogy nagyon tetszik és egymás után "faltam" a részeket :D .
Csak egy másik Trigunos fórumot olvasva számomra sikeresen lelőtték a poént Wolfwood-al kapcsolatban :? mikor még az 5-ik résznél jártam.Szal ez kicsit kellemtlen volt. De nagyon jó anime ami el is gondolkoztatja az embert amellett hogy szórakoztató.
Ja és a szinkronja nekem is tetszik :wink:
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

mufurc
Szerintem az, hogy "nem muszáj pusztítani, meg lehet oldani anélkül is" nem légvár.
Heheee....már megint kezded...vagy még mindig? :P

Trigun?

Nálam a TOP 10 simán bejutna. Tetszik a stílus és az amit szimbolizál. (én is kezdem....már megint :D ) Vash szinkronja szerintem csúcs. Jobbat nehezen találtak volna. Amit nagyra értékelek az az, hogy minden izlésnek találni benne valamit... aki a poénokat szereti... nézze.Aki a tragikus jeleneteket szereti...nézze. Aki csak egy hülyét pirosban akar látni..NÉZZE. :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

A szinkronjáról: nem vagyok oda a magyar szinkronokért, még az angolokért sem, általában a japánok a legjobbak. De szerintem a Trigunnak valahogy eltalálták, vagy nem tudom. Vash szinkronja tényleg teljesen passzol, és szerintem a többi is jó. Láttam már sokkal rosszabb magyar szinkront(pl.:YYH-Milyen dolog az, hogy Kuramának női hangja van???). Szerintem a többi szereplő szinkronja is elég jól van összeválogatva, szóval nekem kivételesen ezzel semmi bajom.
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

annyira régen láttam hogy nem emléxem arra a részre amiben ez volt benne de nagyon tetszett az anime kár hogy Vash és az az alacsony csajszi nem jön össze ténylegesen a végére, úgy isten igazából :cool:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Én ennek pont örültem h nem jönnek össze. Aggódtam a végén h összejönnek és vmi romantikus drámába fullad az egész, de szerencsére nem így történt :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bocsánat, pontatlanul fejeztem ki magam. Nem a végére vált cinikussá, mert már korábban is az volt, de attól még fenntartom a véleményemet, hogy Wolfwood hibát követett el. Tud(hat)ta, hogy a fickó nem fogja annyiban hagyni, hogy Wolfwood legyőzze, hiszen az az életébe került volna(mint ahogy történt is), és mégsem lötte le, ellentétben a kölyökkel a sivatagban. A pesszimizmus az ő helyükben felettébb indokolt volt, mert nagyon kegyetlen világban éltek, ahol csak keveset tudtak tenni azért, hogy jobb életük legyen másoknak. Ilyen körülmények között nem engedhette volna meg magának, hogy idejekorán feladja az elveit.
Vash esetében még megértem a dolgot, mert ő olyan elvek szerint élt, amelyek megtiltották számára a gyilkolást, mégis saját akaratából húzta meg a ravaszt Legatho fejénél. A könyörület sajnos ritka kincs, és Wolfwood meghalt, mert túl korán kezdett reménykedni, pedig a harcnak még korántsem volt vége. Várnia kellet volna Knives haláláig, utána már merőben más helyzet lett volna. Így viszont... meghalt :cry: ...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xelloss írta:Tud(hat)ta, hogy a fickó nem fogja annyiban hagyni, hogy Wolfwood legyőzze, hiszen az az életébe került volna(mint ahogy történt is),
Mondom - Wolfwoodot nem Chapel ölte meg, hanem Legato. (Nézd meg újra az epizódot, egyértelműen látszik, hogy Legato irányítja.) Chapel hagyta volna elmenni Wolfwoodot, csak éppen Legato ezt nem hagyta. Chapel még meg is próbálta figyelmeztetni Wolfit, csak ugye Legato kontrollja ezt nem hagyta. Knives pedig nem azért ölte meg Chapelt, mert vereséget szenvedett, hanem éppen azért, mert hagyta volna elmenni Wolfwoodot, és így szembeszegült Knives parancsának.
Xelloss írta:Vash esetében még megértem a dolgot, mert ő olyan elvek szerint élt, amelyek megtiltották számára a gyilkolást, mégis saját akaratából húzta meg a ravaszt Legatho fejénél.
Majdnem bele is roppant...
Xelloss írta:A könyörület sajnos ritka kincs, és Wolfwood meghalt, mert túl korán kezdett reménykedni, pedig a harcnak még korántsem volt vége. Várnia kellet volna Knives haláláig, utána már merőben más helyzet lett volna.
Csak éppen a halála nélkül Vash nem jutott volna abba az állapotba, hogy szembe tudjon nézni Knives-zal. Vash egészen addig menekült, próbálta elkerülni a konfrontációt. Wolfwood és Legato halála után döntötte el, hogy ez így nem mehet tovább.

(Bw, Link, mit kezdek már megint? Hogy merészelek ellenvéleménnyel felszólalni? OMG!!! :roll: )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése