Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Andro »

Android18 volt az egyik kedvencem. Meg Bulma, főleg mikor néha helyrerakta Vegitát, meg Yamchát. Azon szakadtam. XDDD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Igen, Bulma is jó volt, néhány jeleneten felnevettem. =) Akit nem szerettem a DB-ben az Frieza, mint főellenség túlságosan vontatott és unalmas volt, Cell, Buu simán jobb volt, na és persze Broly, bár ő ugyebár movie only.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Aki még unszimpi az Chi-chi a Dragon Ball Z-ben. Ki nem állhatom, hogy folyton ordít, rinyál, meg minden baja van állandóan. Irritáló karakter. ::jcrazy:: :evil: ::argh::
Szerintem erre rátett egy lapáttal a magyar szinkronszínész nyivákolós hangja. De anélkül is bôven tudott idegesítô lenni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hozta a karaktert. ::^_^::
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:
Andro írta:Aki még unszimpi az Chi-chi a Dragon Ball Z-ben. Ki nem állhatom, hogy folyton ordít, rinyál, meg minden baja van állandóan. Irritáló karakter. ::jcrazy:: :evil: ::argh::
Szerintem erre rátett egy lapáttal a magyar szinkronszínész nyivákolós hangja. De anélkül is bôven tudott idegesítô lenni.
Én hallottam japánul és németül is. Meg angolul is. Ugyanaz. A simában még kedveltem. XDDD

Na igen Freeza... hát őt én se komáltam, főleg miután kinyiffantotta Vegitát. Azután főleg nem. Bár mindig elgondolkodtam ezen a mondatán, hogy "Elpusztítom az Univerzumot és én fogok mindenen uralkodni!". Ööö... egy marék homokon?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mármint minden életet/bolygót/égitestet az univerzumban, vagy az Univerzumot mint egészet? Mert nem mindegy.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Andro írta:Bár mindig elgondolkodtam ezen a mondatán, hogy "Elpusztítom az Univerzumot és én fogok mindenen uralkodni!". Ööö... egy marék homokon?
Mondjuk én marha régen láttam a Freezaa szágát, és akkor sem teljes egészében, lévén, h a borzalmas nyújtás miatt már 12 évesen is meg tudtam unni, ezért konkrétan nem emlékszem minden mondatára. De én számomra valahogy ő a klasszikus hódító kategóriában van. Tehát csak minden POTENCIÁLISAN veszélyes létformát/bolygót szándékozik elpusztítani. Ami viszont hasznos lehet számára azt megtartja. Pl. a Sayan faj az veszély forrás volt számára, ezért kiírtotta őket a bolygójuk elpusztításával, de azért megtartott néhány fiatalt, és beolvasztotta őket a seregébe, mert sosem árt azért még egy-két erősember. Ugyanígy a Namekon elsődleges főtevékenysége a nameki dragon ballok megszerzése volt, a bolygó elpusztításával csak onnantól kezdett fenyegetőzni, hogy gokut és kis csapatát potenciális veszélyforrásnak tartotta. Ha ez a fenti mondata a végső formájában, megizzadva, sérülten hangzott el én úgy gondolnám, hogy nem kéne komolyan venni, hiszen az összeszedett Freeza ilyet imho sosem tenne és sosem mondana. (Vagy legalábbis pont ezzel ellentétesen cselekedett.)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Mármint minden életet/bolygót/égitestet az univerzumban, vagy az Univerzumot mint egészet? Mert nem mindegy.
Az utóbbi. Mindent. Szó szerint.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nem véletlen, hogy Frieza a legsemmitmondóbb gonosz az egész DB-ben (szerintem). Bár igaz, az anime gonoszokat úgy alapból nem szokták túlzásba vinni. Persze lehet egy gonosz célja az egész cosmos elpusztítása (mondjuk ez egy testhez kötött lény esetén felvet néhány problémát) csak a kivitelezés legyen színvonalas.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azért vannak jó negatív karik a DB-ben. Én pl. Pilafékat bírtam az elején, meg Cellt. És Piccolo Daimaoh sem volt semmi.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hogyne lennének... Cell, Buu, na és persze Broly, aki a Baddest of the Bad. Nem azt mondtam hogy nincs, azt mondtam, hogy Frieza a legsemmitmondóbb.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Brolyt annyira nem bírtam.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem Piccolo jött be a leginkább, mint gonosz, a Z gonoszai valahogy már nem voltak annyira "jók" :D
A GT teljességgel idôpocsékolás, vagy ha már láttam az összeset, akkor azt se hagyjam ki?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Piccolot én is bírtam, de Buu és Broly ütősebbek voltak. =) A GT-t megnézheted ha igazán érdekel a DB, de ne számíts semmi jóra.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

GT-ből nekem a special jött be a kis Goku Juniorral. Az aranyos volt. A sorozatot félig megnéztem, aztán dobtam. Filmek közül nekem amúgy a Janembás a kedvencem. Az a legjobb, bár azt láttam legelsőnek. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Lord.Kamina írta:Lehet h látnom kéne a Dragon ballt ::japtoun::
Én csak ajánlani tudom, úgy se nagyon van már mostanság értelmes shounen fight. Esetleg próbálkozz a Kai-val, bár én a klasszikust részesítem előnyben, még ha agyon fillerezett is. :D
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Kainak elvileg egy visszatartó ereje lenne, miszerint csak a Cell Saga végéig fogják megcsinálni, a Buu Sagát úgy ahogy van ejtik. Habár amilyen extra tartalomnak lett szánva egy nem éppen harcra termett főmumussal, nem is akkora gond.

Ha már Kai, Animax nyugodtan behozhatná ide is, ha már az eredeti Z-nek nincsenek nagyon kilátásai a közeljövőre nézve, hadd ne csak a számolatlan élőszereplős showműsor, meg a mainstream stuff lopja a műsoridőt. Vagy ha az nem, legalább a sima DB-t az eredeti szinkronnal.
Kép Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Olyan 2007-2008 óta folyamatosan előkerül a "szeptembertől lesz GT" téma, amiből persze nem lesz semmi. Mondjuk nem is akkora baj, mert a GT a DB leggyengébb része.

Kai-t be akarják fejezni Cell-el? LOL! Ha így lesz, tuti nem nézem végig. Buu jobb mint Cell.

Egyébként amíg a Naruto, Bleach nézettsége nem kezd csökkenni, az Animax nem nagyon fog mást adni, ha ad is vagy a Fairy Tail, vagy a Beelzebub lesz az, bár én még a Hitman Rebornt is kinézem belőlük. :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem értelmesebb lenne nem végtelenített shounen-fightok leadásába kezdeni.Talán a nézettség is nagyobb lenne, ha lenne lehetőség végignézni a sorozatokat...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nem igazán követem nyomon, mit ad az Animax, szerencsére nem vagyok rászorulva. =D Akinek megfelel, nézi, akinek meg nem, az megoldja máshogy.

DB-hez visszatérve, szerintem nem sok esély van arra, hogy leadják az Animaxon, de valahogy nem is akkora gond ez. ::^_^::
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Szerintem értelmesebb lenne nem végtelenített shounen-fightok leadásába kezdeni.Talán a nézettség is nagyobb lenne, ha lenne lehetőség végignézni a sorozatokat...
Állítólag azért shounen fight-ot adnak orrba-szájba, mert ezeknek a legnagyobb a nézettsége, meg a Kilari féle gyerekaniméknek. Szomorú, de úgy néz ki csak ilyesmire van igény. :(
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:Szomorú, de úgy néz ki csak ilyesmire van igény. :(
Meg Trinity Bloodra...=D

Kétségtelen tény, hogy az Animaxon a Naruto, Bleach tarol, meg az a ocsmány CG grafikás dinós merch, de most őszintén, amikor mi voltunk tacskó korban, nálunk is a DB + SM duo tarolt. =) Igaz ezek még azért valamit le is tettek az asztalra minőség címen a mainstream mivoltuk ellenére, de ez most részletkérdés.

Ha jól tudom Ghost in the Shell-t, FMA-t, D Gray Man-t is adnak, szóval annyira nem szar a helyzet (igaz utóbbi engem sohasem nyűgözött le).
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Meg Trinity Bloodra...=D
Amennyire én tudom, az nem lett annyira népszerű. Meg egyébként is szerintem csak azért adták le, mert Gonzo, meg mert sokan cosplayelik. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Péter írta:Olyan 2007-2008 óta folyamatosan előkerül a "szeptembertől lesz GT" téma, amiből persze nem lesz semmi. Mondjuk nem is akkora baj, mert a GT a DB leggyengébb része.

Kai-t be akarják fejezni Cell-el? LOL! Ha így lesz, tuti nem nézem végig. Buu jobb mint Cell.
Kai-t kb. a 6. részig néztem. Ott feladtam. Az eredeti DB és DBZ mérföldekkel jobb!
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ez szinte mindig így van. =) Amikor a Kai-t elkezdték csinálni, felrebbentek olyan hírek pletyka szinten, hogy lesz majd ilyen az SM-nél is, például hogy az első szezont 46 helyett 26 részben zavarják le, aztán úgy néz ki szerencsére nem lesz belőle semmi.

Hokuto no Ken-nél vagyok még úgy, hogy a fontosabb jelenetek jobban tetszenek a régi, mint a remake verzióban, még akkor is, ha ennek a remakeje amúgy kifejezetten igényes (ergo nem ment az eredeti feeling kárára).
Kép
Válasz küldése