Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:Ja és Tenchi még nem választott :D
ÁÁÁÁÁáááááá... *előkap egy légpuskát és Tenchi fejéhez tartja és ha elindul Noike felé, le is lövi utána Kajishima-t is* >.< De szemét vagyok. XD
Meglivorn, tudsz adni linket torrentre? V. honnan töltötted? Esetleg fenn lesz ahq-n?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Meglivorn írta:Ja és Tenchi még nem választott :D
Mivel ez az utolsó rész (vagy az az előtti :) ), megkérdezem: fog egyáltalán? :wink:
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

AHQn nem mert csak raw... sub nem hinnem hogy lesz, elozohoz sem volt.
A greedlandrol szedtem le, nemtom el-e meg a link, de eleg regi volt. A keresobe kanjival beirod hogy Tenchi(天地) , ugy megtalalod ^_^°

Elvileg az utoldó, de Kajishima nyilatkozott egy olyat, hogy meg lesz egy epizod, gondolom mint a ...Carnival vagy a ...Jurai.

Ha megvan a raw, itt van egy script hozza:
http://p068.ezboard.com/fsetosfanfrm10. ... D=23.topic
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg, a fansubbolt verzióról lehet tudni valamit? Eddig hány rész van feliratozva?
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Titkos írta:Tényleg, a fansubbolt verzióról lehet tudni valamit? Eddig hány rész van feliratozva?
17. Ebből az első 13 magyarul is :D
A 18-as nem készült el, gondolom részben a licenc miatt, részben mert a subber csapatok szarnak rá.

A Funi megvette, június-júliusra írták ki a 14-16-ot, őszre a 17-19-et.

[edit]
Felkerült a tokyotoshora is: http://www.torrentspy.com/download.asp?id=201007
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm az infót! :) ::jbow::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az utolsó jelenet valamiért erős ingert ébresztett bennem arra, h brutálisan végezzek Kajishima-val. Lehet, hogy csak szellemeket látok, de egyre kevésbé gondolom így. (Mintha az egyik interjúban azt mondta volna, hogy lesznek rajongók, akiknek nem tetszik majd... nos, ha az lesz/van, amire gondolok, akkor fején találta szöget.) *tudom, hogy gonosz vagyok, ne bántsatok érte XD*
Egy kukkot nem értettem az egészből. Annyira azért nem tudok japánul, hogy értsem is szal azért örültem volna egy subnak. (emule-ról szedtem le egyébként.) De mindenesetre érdekes volt. Majd elolvasom a script-et.
Viszont az istennők *_* szépek lettek nagyon. ^^"
Edit: eszembe jutott egy másik teória is a végére, az viszont kérdéseket vet fel bennem, ami újabbhoz vezet így végsősoron ott tartok, h már én se értem. XD Mindenesetre ennek a teóríának jobban örülnék, mint az elsőnek...
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Mire tippeltél? Mert amcsi fórumon (és ahogy hallom a japánon is) megy ezerrel az agyalás a részen. :)

Én Misakin döbbentem le a legjobban, de jobban utánanézve erre is volt egyetlen mondatnyi hint egyik regényben ^_^°

Mindenesetre hatásos rész volt, a végén talán hirtelen váltottak drámábol poénra (2 Ryo-Oh-Ki ^_^°) de nekem tetszett.

Ami egyedül ködös marad (úgy érzem) az a bizonyos kislány jelenet, de az nem csak nekem... Naja/Kagato/Noike egy kicsit @_@ ^_^°
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Hidd el, nem vagy egyedül. :3 Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a ZSENIÁLIS első és második OVA után a harmadikat (a magam részéről legalábbis) egy önmaga paródiáját szolgáltató szemétnek könyvelem el, amit a mai napig sem sikerült normálisan megemésztenem. A sztori persze nem az egyetlen WTF-faktor, bár azért mentségére szóljon, hogy az a plusz epizód igyekezett megmagyarázni egy-két dolgot, de... szal nah... Bár ne létezne... (Btw ha a Tenchi OVA tetszett, akkor amondó vagyok, hogy less bele a Tenchi Universébe is. Ugyan nem kánon vonalon mozog a cucc, meg sztorija sincs sok, de az elejétől a végéig a régi, jólbevált karikat alkalmazzák és - ahogy szoktam volt mondani - az Universe lényegében egy "miből szerettem volna többet látni az OVAkban" élmény volt, szal szerintem abszolút érdemes meglesni. Jah, és persze ott a No Need for Tenchi manga, ami közvetlenül az OVA 1 után játszódik, a hangulat itt is a tetőfokára hág és az art is GWAAH~~. ^^)
Na, akkor inkább itt, úgyis kb. 5 ember nézi ezt a sorozatot az itteni fórumon max, és azok meg már rég végig látták, így szerintem a spoilerek sem okoznak majd gondot, ha ezt tárgyaljuk. (Akinek igen, az most hagyja abba az olvasást. XD)

OVA3: Azért szerintem nem volt ennyire rossz. Ami zavart benne, az az, hogy mintha nem tudták volna kitölteni mivel a részeket. Szóval az első felében behoznak egy csomó új karaktert (Tenchi nővére, nagyanyja, személyiség nélküli jegyese, Ayekáék nagymamája, stb.), de ezek vagy gagyik, vagy nem szerepelnek eleget, vagy mindkettő. Pl. Tenyou szerintem egész poén volt, erre kb. egy rész alatt felszívódott. Airi detto. Noikét tudom, hogy sokan gyűlölik, nekem nem volt ellenszenves, de persze őt muszáj volt végig szerepeltetni, pedig kevés ilyen 0 személyiségű animekaraktert láttam. Szóval mintha erősen arra épített volna a cucc, hogy fanservice legyen a regényeket, és a kismillió Kajishima-interjút olvasóknak, mondván: "Nesztek, meganimáltuk azokat, akikről eddig csak olvashattatok!". Az új karakterekről alig derült ki valami, pl. ahhoz képest, hogy 2-3 részen át mindenki a "Jurai no Oni-Hime"-től csinálta össze magát, minden volt, csak ijesztő vagy intrikus nem. (Attól nem lesz az, hogy szóban megemlítik, hogy "pedig az!" :dirr: ) Lehet, hogy ő is valami brutális szereplő a regényekben, de ettől az animében még nem lesz az, és mivel a Tenchiből ez lenne az eredeti sztori, inkább itt kéne jól "kiélni" magukat. (FMA regényekben sem ott bontakozik ki a főszál, hanem a mangában, a könyvek inkább csak fillerek, a Tenchinél meg majdhogynem fordítva... :? ) Cserébe jól háttérbe szorították a régi bevált szereplőket.

Szóval az első fele volt a "családbemutató", a második felében előjött az a szál, ami aztán végképp senkit nem érdekelt (Mihoshi bátyja/öccse és "kedves" beosztottjának románca), de azért, hogy ne aludjunk be, beraktak egy Chobimaru vs. Ryo-oh-ki harcot, amiről 5 perc után kiderült, hogy a Chobimarut hiába állították be "Halálcsillagnak", Ryoko még részegen is hülyére pwnolta, szóval ennyit a "climatic battle" részről. (Azért az sokat elmond róla, hogy a szereplők is szakét iszogatva röhögték végig a harcot, szóval ők sem vették komolyan. XD) Persze az olyan fontosabb dolgokat, mint pl. mi a fene volt az a flashback, amikor Mihoshi ott fekszik darabokbak, ismét nem magyarázták meg, gondolom megint "olvasd el az XY-t".

Aztán az utolsó részben végre beindul a fő plot, előjön Z, (akit persze eddig szintén alig láttunk, mivel elég szimpatikus volt, és nehogy má' sokat szerepeljen, még jó lenne...) félbevágja a Földet kezdésnek, aztán kísérletet tesznek arra a készítők, hogy egyetlen epizódban foglalják össze a sorozat teljes hátterét és összes elvarratlan szálát. Persze ez nem sikerül, mivel egyrészt csak pont annyira magyarázzák meg, hogy még a regények/interjúk birtokában is csak alig értsd (lásd Meglivornt, ha itt visszatekersz, ő is csak 90%-ban értette meg, akkor én jó, hogy nem...), másrészt ahhoz nem egyetlen epizódot kellett volna erre szánni, hanem minimum kettőt-hármat, plusz ha széndékoznak eldönteni, hogy Tenchi kit válasszon, akkor +1-et, ha nagyon ki akarják dolgozni, akkor + 2-t. Ergo vagy hosszabbnak kellett volna lennie az egész OVA3-nak, vagy kihagyni az egész Chobimarus dolgot (aminek aztán végképp nem volt semmi köze a fősztorihoz), és helyette rögtön behozni Z támadását. Szóval még legalább 10 kérdésre nem kaptunk választ (Kicsoda Z? Hogy tud létrehozni Light Hawk Wing-et, ha elvileg ahhor Jurai vér kell? Kicsoda akkor most Noike? Mi az a Mihoshi flashback? stb.), ezeket jó lett volna kifejteni, nem rendőrségi side-story-kat írogatni, amikor egyébként is 6 epizód az egész. Tényleg, írod, hogy a plusz epizód megmagyaráz pár dolgot, arra gondolsz, amikor Tenchi apja nősül? Ahhoz van sub? :D

Amúgy lehet ebből most úgy tűnik, hogy mennyire rossz volt szerintem is az OVA3, de nekem tényleg csak annyi gondom volt vele, hogy az első fele (jó, háromnegyede XD) jobbára unalmas, az utolsó rész pedig baromi tömény, Az első két OVA-ban mindig sikerült megtalálniuk az egyensúlyt a hétköznapi részek, és az utolsó pár epizódnyi nagy harcok között, ez most valahogy nem jött össze nekik, de azért én mindenkinek ajánlom, hogy nézze végig, mégis csak ez a sorozat lezárása. :) (Még úgy is, hogy arra aztán végképp nem kaptunk választ, hogy melyik csaj lesz a befutó Tenchinél, noha Kajishima interjúban ígérte.)

Tenchi Universe: Igen, ezt már akkor megnéztem, amikor még csak az első két OVA volt kész, és elvonási tünetem volt, meg hajtott a kíváncsiság. XD (Szóval aminek ilyen übberulez openingje van, az nehogy már rossz legyen. :D Nem is csalódtam. XD) Szóval tényleg annyi a gond vele, hogy nem a canon sztori része, de amúgy egy jó kis szórakoztató sorozat, és pl. hangulatban/zenében szerintem veri az OVA3-at. (Történetben azért nem. XD)

No Need for Tenchi manga: Ebből is olvasgattam anno a magyar fejezeteket Mangazinon. (Köszi Meglivorn. :D) Nem volt rossz, főleg, hogy ez az OVA sztorijára épül, csak azért annyira nem voltam Tenchi-fan, hogy sok fejezetig róluk olvasgassak, meg igaz, hogy baromi jó melléksztorikat írt a mangaka, de mindig zavart, hogy végső soron meg van kötve a keze, a főszál alakulásába nem szólhatatott bele, szóval kicsit olyan volt, mintha Tenchi Movie-k sorozatát olvasnám, amik az OVA-hoz készültek. ^^" Ennek ellenére tényleg nem egy rossz darab. :) (Bár nagy ötlet volt behozni egy olyan szereplőt, aki tök úgy néz ki, mint Ryoko, csak épp sokkal kedvesebb. :3)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

IGEN! :D Kábé nekem is ezek voltak a legnagyobb problémáim a 3. OVA-val, bár nálam még jelentős szerepet játszott, hogy végig az első két OVA-hoz hasonlítgattam. Hmm, lehet, túl nagyok voltak az elvárásaim?

Nah mindegy, szal jah: Egyrészt a rendezés úgy volt FAIL, ahogy, másrészt a sztoriba is megpróbáltak mindenféle irritáló kitérőket beleerőszakolni, csak, hogy szerteágazóbbnak és töményebbnek tűnjön az egész. Ami meg az új karaktereket illeti... Közben eszembe jutott, hogy én anno böfögtem már a Tenchi OVA-król egy tisztességes tl;dr bejegyzést, szal igazából most onnan puskázok (^^"), de a lényegen nem változtat: Az új karakterek kvázi TELJESEN kiszorították a régieket és nemcsak, hogy irritálóak és üresek voltak, de még a sztoriba is erősen belepiszkítottak, Ryoko meg kábé degenerálódott egy 20. mellékkarivá... Hát MEHH! (Btw igen, van az OVA3 szpesalhoz subos verzsön. Csekkold U-t! :3)

Egyébként jó, hogy említed a múvikat, azokat is meg kéne majd lessem. Eh, I want sum time, dammit!! >___>
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja igen, olvastam a blogbejegyzésed is, kb. annyi a különbség, hogy szerintem nekem azért nem voltak akkor elvárásaim, mert az egyszem interjúban, amit olvastam, mondta Kajishima, hogy főleg az istennők háborújára, és az új szereplőkre fog a sztori koncentrálni. Ami OK, de azt "elfelejtette" hozzátenni, hogy ezek kedvéért be fogja áldozni majdnem az összes eddigi karaktert. :?

Ja igen, a Movie-k, azok eddig nekem is kimaradtak, de szintén csak jókat hallottam róluk, hiába "nem kánonok", szóval nekem is csak idő kellene. ^^" XD

Igazából ha újra megjön a kedvem a Tenchihez, akkor most a GXP-t akarom megnézni, azt is csak dicsérik, engem egyedül az tartott vissza, hogy egyrészt a Tenchi bagázs kemény 2 részt ha szerepel benne, másrészt bevalottan spin-off, aztán olyanokból még nem láttam túl sok jót. (YGO -> YGO GX = Brrr.....) Ugyanakkor viszont arra is gondoltam, hogy lehet ott jobban meg tudnám kedvelni azokat a karaktereket, akik az OVA3-ban félepizódra néztek be, mivel elvileg pont azért spórolnak Tenchiékkel, hogy így többet szerepelhessen Airi, Seto, stb. (Mivel készítési sorrendben a GXP jött ki előbb, lehet úgy voltak vele, hogy hiába az OVA3 jön hamarabb időrendileg, már mindenki ismeri ezeket a karaktereket, így csak a fanok keedvéért rakjuk bele őket az OVA-ba. Tudod, "Hitsugaya-effekt". XD)
Junchi írta:(Btw igen, van az OVA3 szpesalhoz subos verzsön. Csekkold U-t! :3)
Na ezt viszont még mindig nem értem. ^^" Ha a "Szent FTP"-re célzol, ott én még feliratot sem találtam a részhez, nem hogy magát az epizódot. ^^" Fent van a három OVA, a legutolsó részhez külön van a felirat egy fájlban, illetve ezen kívül két rádiódráma szerű valami, vagy DVD extra, vagy ilyesmi, de azok nem az "extra epizód". (Más mappába meg hülyeség lenne rakniuk, tekintve, hogy az OVA-hoz kapcsolódik.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Igazából ha újra megjön a kedvem a Tenchihez, akkor most a GXP-t akarom megnézni, azt is csak dicsérik, engem egyedül az tartott vissza, hogy egyrészt a Tenchi bagázs kemény 2 részt ha szerepel benne
Igen, pontosan ez az egyik ok, amiért mind a mai napig halogatom a GXP-t... ^^" Roppantmód vonzó tényező, hogy canon megy a dolog, de a régi karik azért mégiscsak a régiek. :D Szal nekem már most hiányzik Ryoko és Ayeka rivalizálása, Washu kegyetlen észjárása, Ryo-aaww-ki úgy általában, meg Tenchi folyamatos döntésképtelensége. :3 Szal szemezgetek a GXP-vel, szemezgetek, de nem tudom, mikor jön el a nap, mikor ténylegesen bele is vágok.

Ami az extra epizódot illeti: Na várjál, akkor lehet, hogy most keverek valamit, vagy nekem nem tiszta a dolog, de mintha az az extra ep "Tenchi Muyo OVA 19" néven futna U-n. Legalábbis iirc az lesz az... ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Ami az extra epizódot illeti: Na várjál, akkor lehet, hogy most keverek valamit, vagy nekem nem tiszta a dolog, de mintha az az extra ep "Tenchi Muyo OVA 19" néven futna U-n. Legalábbis iirc az lesz az... ^^
Nem, az maga az utolsó rész. :) Az kezdődik úgy, hogy Z kettévágja a Földet, és abban jelenik meg a három istennő. Viszont én sem néztem szét eléggé U-n, mert most újra átfutottam, és fent van az a bizonyos +1 epizód is, csak éppen valamiért "Tenchi Muyo Ryo-oh-ki Daisanki S1" név alatt fut, és mivel van ugyanilyenből S5 is, ami simán csak egy marhulós állóképes rádiódráma szerű cucc (legalábbis az alapján, amennyit láttam belőle), ezért azt hittem ez is az, de nem, az S1 bizony a +1 epizód. :) És hiába kevesebb benne az esemény, szokás szerint megint a plusz epizódban magyaráznak meg sokmindent, ANN szerint végre kiderül belőle, hogy Tenchi anyja hogyan halt meg (tényleg, ezt is jól elsmismásolták a készítők, pedig az OVA 3 első részében még feljött a téma...:dirr:), illetve, hogy mi volt az a kavarás Noikével (erre meg rá is fér a magyarázás).

Na mindegy, előreláthatólag péntek körül lesz időm megnézni mindkettőt, aztán majd bővebben nyilatkozom. :) Ha jó lesz, szerintem te is szedd le, hátha tisztul a kép az OVA 3 végével kapcsolatban. :) (Már csak az érdekelne, hogy ha ezeket így S-el számozzák, vajon van-e valahol S2-3-4, esetleg van-e 5-nél tovább is, és ha igen, miről szólnak?)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, kipipálva az a bizonyos +1 epizód is. :) Mondjuk mindent ez sem magyarázott meg, de azért volt 1-2 meglepetés, ha még nem láttad Junchi, megéri megnézned, mert volt pár jó jelenet. :D (Tenchi anyja, lol.... XDDD) Ha lesz időm, rászánom magam a GXP-re, most már pláne érdekel, hogy abban derülnek-e még ki új infók. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sokszor szemeztem már ezzel a sorozattal, az első részt meg is néztem, de annyira nem ragadott magával, hogy folytassam.

Ráadásul, ahogy elnéztem, eléggé kiterjedt a Tenchi Muyo univerzum.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért ettől az ábrától nem kell megijedni, pont az a szép benne, hogy mivel úgyis mindegyik "alternative setting", ezért nem kell az összes sorozatot végignézni, hogy összeálljon a kép, hanem mondjuk megnézi az ember az OVA-t (ami csak 20 rész összesen), aztán ha nagyon bejött neki, akkor kezdheti az alternatív változatokat, ha meg már ez is sok volt, akkor szépen elfelejtheti. XD

Persze ha nem jött be, az más dolog, bár azért 1-2 epizódnyi esélyt még szerintem adhatsz neki. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem még egy-két résszel meg fogok próbálkozni, csak azt nem tudom, mikor. Már így sem fér bele az aláírásomba, hogy miket nézek. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Múltkor írtam már a Tenchi-univerzum két legújabb és egyben legótvarabb darabjáról, most lássuk a többit.

Először is az OVA-k, amik nevesítve is a kihívás részei voltak. Olvasva az itteni, régebbi hozzászólásokat, ha nagyon rövidre akarnám fogni, akkor dettózhatnám Junchi véleményét az egészről: az első két OVA teljesen jó, szórakoztató, van benne némi értelmes world building, egymásra kiválóan reflektáló karakterek (a Ryoko-Ayeka-rivalizáláson behaltam, azok a jelenetek legjobbak), jópofa poénok, valamint mindkettő végén előkerül egy némileg komolyabb sztorivonal (Kagato-Dr. Clay), lezárva az adott ívet. Annak is örültem hogy a 2. OVA-ban már kvázi teljes a csapat, nem érkeznek újabb és újabb szereplők, hanem az addigiakkal viszik végig az egészet (az utolsó epizódot leszámítva, ahol a Jurai királyi család is megjelenik, de túl sok vizet nem zavarnak). Ha önmagában a karaktereket nézem innen, akkor Washu-t bírom a legjobban, pláne úgy hogy itt Ryoko anyja, továbbá az is rendben volt, hogy csak az űrhercegnő-űrkalóz duó szerelmes Tenchibe, a többiek nem, valamint hogy ebben riválisok, de amúgy nem ellenségek, sőt, sokszor ki is segítik egymást, és Ryoko pajzán beszólásai Ayekának, LOLOL. Az pedig, hogy egy kis molyhos nyuszi legyen az űrhajó, már a régen olvasott mangákban is LOLWUT-kategóriás volt, de ennek a cuccnak a hangulatába teljesen jól illeszkedik - bár a nyányányázással a végén már a világból ki tudott kergetni -_-. Amik még tetszettek, az egyrészt a Jurai fa-alapú technológia, valamint Ryoko saját lebegő onsenje - ilyen kéne nekem is ^^ Ebben pont a SoL-poénkodós részek jöttek be a legjobban.

7/10

OVA 3. AJJJJJ -_- egyrészt a látványvilág már nem ugyanaz mint az előzőekben, annak volt egy amolyan retro-romantikája, ez meg a Tenchi GXP-s látvánnyal és karadizájnnal operál. Aztán a szereplők... Fentebb már volt róla szó, egyrészt bejött egy csomó teljesen új, de annál feleslegesebb out-of-nowhere előkerülő karakter, pl. Tenchi nővére, vagy Noike, aki annyira semmilyen, hogy még a nevét is csak a végére jegyeztem meg, persze elmegy rá az összes screentime, amit anno a Ryoko-Ayeka-párosra szántak, szórakoztatási faktoruk nulla. Vagy az űrrendőrséges subplot, ami nemcsak hogy szintén felvezetve nem volt, de ráadásul továbbra is lóg a levegőben, szal az egész úgy vette ki magát, mintha a Galaxy Police nem is valami rendfenntartó szerv lenne, hanem a Kuramitsu-család saját "birodalma", amit úgy használnak fel és az ellen vetnek be aki ellen akarnak. És végül a "nagy" plot, mert míg az első két OVA-ban ezek a "komolyabb" történések is olyan módon voltak előadva, hogy beleillettek az alapvetően lightos-poénos hangulatú világba, addig itt elmentek véresen komolyba, Föld szétrobbantása, Washu istennő mivolta (erre volt már hint a 2. ova legvégén is, de... -_-""" ) meg a tökömtudja még mi. Ez minek ide? Feleslegesen erőltette Kajishima ezt az OMGDEEP sztori-vonalat, mert alapvetően ez egy hárem-fanservice-poén SoL némi akcióval, úgyhogy nemtom minek elvinni ebbe az irányba, engem csak mélységesen untatott, ráadásul marha inkonzisztens is volt, rohanó cselekménnyel és fekete lyuk mélységű plothole-okkal. Nem megy ez az írónak, vagy legalábbis animére adaptálni nem tudták rendesen, bár végülis mindegy, eleve felesleges volt már ez az overpowered-vonal itt, mint ahogy az is, hogy mindenki 5000-20000 éves, csak épp a jellem olyan mindenkinek, mint a japán középiskolásoknak LOL. Úgyhogy ez minden szempontból elhasalt, köze nem volt az első 2 OVA-hoz. És külön ki kell emelnem a förtelmes rendezést, ennél nem sok szarabbat láttam életemben

2/10

Ami még ide tartozik, az a Mihoshi special, amitől finoman szólva is kissé tartottam, lévén a címszereplőt leginkább egy nyárson látnám viszont annyira irritál, ennek ellenére egy rövid, de jópofa spin-off volt "főcsapat" karkatereivel. Valamint a 3 részes Sasami-féle Pretty Sammy 3x40 perces OVA, aminek az első és a harmadik része egész jópofa lett, még a középső is nézhető, csak a gonosz Bill Gates mesterkedései untattak egy idő után. Viszont szintén spin-off módon kezeli az alap csapatot: Sasami Tenchi húga és alsó tagozatos, ugyanebben a suliban Ryoko szerelmes Tenchibe, Ayeka szintén, csak épp ő a diáktanács elnöke, és pozíciójával visszaélve akarja levakarni róla a vérmes sukeban Ryoko-t ^^ Sasami pedig marha égésként éli meg a magical girl-ként való hőstetteket, idétlennek tartja a ruháját meg a pózokat, amiket a sidekick-ként mellé beosztott Kyuubey Ryo-OhKi szerint kötelezően elő kell adnia, amikor színre lép :D Úgyhogy nem voltak ugyan nagy dobások, de meglepően kellemes csalódás volt mindkettő.

6/10

Tenchi Universe: Ami tetszett a régi OVA-kban, abból készült ez a 26 részes sorozat, úgyhogy elég jól elvoltam vele. Új felvezetést kapunk: Ryoko-t nem Ayeka üldözi, hanem Mihoshi, ráadásul annak elviselhetőbb verziója. Ayeka és Sasami később érkeznek, de a rivalizálás ugyanúgy megvan közte és Ryoko között. És véééégre itt már van Kiyone, akit nemtommmiért hagytak ki az előző OVA-kból, de simán az egyik legértelmesebb karakter az egész bandában - vagy legalábbis nem olyan szinten irreálisan hülye mint a többiek, Washu pedig nem istennő vagy mi, hanem egy dilis zseni - bár azt jobban szerettem, amikor Ryoko anyja volt az OVA-ban, de ez az istennő szerep... nem neki való, na. Ráadásul ennek a világa is bőven konzisztensebb mint az OVA-é, a GP valóban egy rendfenntartó szervzete, Kagato nem űrhermafroditagonosztudós hanem Yosho régi társa, akit elragadott a sötét oldal, Jurai egy birodalom a sok közül a galaxisban, stb... Az első felében SoL-epizódok jönnek (a legjobban kedvelt epizódjaim innen azok, amikor Washu szokás szerint elcsesz egy kísérletet, és hőseink új világokba kerülnek, ahol különféle szerepekben kell helytállniuk: modern nagyváros, Tenchi Mihoshi férje, Ayeka a vénlány "anyós", Ryoko a titkos szerető, vagy vidéki halászfalu az 50-es években, Kiyone a világ (és Mihoshi) elől menekülő exnyomozó, Ayeka és Sasami fogadótulajdonosok akik befogadják és felveszik pincérnőnek, Ryoko pedig keménykötésű tengerészlány, aki sokat iszik a fogadóban hitelre, a szintén törzsvendég Tenchire hajt, és sosem tudja rendezni a számlát ^^ vagy a középsulis szetting, ami hasonló mint a Pretty Sammy-ban, yuri episode-enddel. :D A 2. felében pedig Kagato hatalomátvételének megpuccsolása a fő vonal, amolyan űr-road movie (Itt egyszer Ryoko rohadtul felidegelt - elküldik kajáért, erre eljátssza meg elherdálja az összes spórolt pénzüket, míg a többiek a peremrendszerekben bújkálva éheznek, és várják hogy hozza az ellátmányt. Nagy késztetést éreztem a felképelésére -_-). A végkifejlet jó shounenhez hasonlóan nem hagy sok meglepetést, Tenchi Jurai herceg-mivoltából adódóan nekik kell a végső csatát megvívnia Kagatoval, lehet tippelni ki lesz a győztes. De nincs ezzel gond, egy kaland-eksön-poén shounennek teljesen jól helytáll ez a cucc is.

7(alá)/10

Tenchi in Tokyo: Titki azt várta hogy majd ezt is lefikázom, de meglepő módon sokkal jobban feküdt mint a 3-as OVA vagy a GXP, mert nagyjából azon a szinten tartotta a dolgokat, amit ez a setting el is bír, nem "istennők háborúja" és "szuperharczosok felrobbantják a Földet" és hasonló erőltetett plot-vonalak. Tenchi Tokyoba költözik, mivel Yosho egy régi ismerősének templomában fog tanulni, valamint új középiskolába is kerül, míg a csapat otthon marad Okayamában. Washu nem lenne Washu, ha nem találná meg a módot a kapcsolattartásra, mégpedig egy dimenziókapun keresztül, ami pont tenchi takarója alatt nyílik ^^ Új eredettörténetet is kapunk (de minek, ez már a harmadik, pedig simán lehetne az Universe folytatása, bár a lényegen nem változtat), meg egy újabb csajszit Sakuya néven, aki Tenchi osztálytársa lesz a suliban. Ezzel szerintem egyedül leszek, de szvsz Sakuyával alkotnak egyedül normális párt. Nem, nem shippelem sem Ryokoval, sem Ayekával (ha lehetne akkor AyekaXRyoko lenne az egyedüli hajóm ebből az egész frencsájzból, bármily hihetetlen is, mert baromira nem illenek Tenchihez egyiken se). Lesznek itt még bonyodalmak, meg gonosz és természetesen Jurai-ról származó mutáns földönkívüli, akiről kiderül hogy annyira nem is gonosz, stb... Grafikailag nagyon vérszegény, ahogy dallamok terén is jobban muzsikált az Universe, de tartalmilag ez is egy vállalható shounen (bár voltak ritka debil részei és poénjai -_- ), ráadásul itt Tenchi is úgy viselkedett már végre mint egy értelmes fiú, nem pedig mint egy személyiség nélküli fadarab, akit a plot dobál összevissza.

6/10

Mozik: összesen 3 van, lássuk időrendben:

1. Tenchi Muyo in Love: Ez teljesen korrekt expozícióval kezdett, és simán lehetett volna olyan jó, mint mondjuk az OMG! Movie. Az Universe TV világvonalán vagyunk, időben a sorozat vége után. A GXP börtönéből megszökik Kain, egy nagyhatalmú, téridő-manipulálásra képes mágikus lány bűnöző, aki bosszút akar állni a Jurai (LOL már megint :D ) királyi családon, akik legyőzték és sittre juttatták. Ezért visszautazik a múltba, hogy Tenchi anyját, aki Achika névre hallgat és aki Josho lánya, emiatt a Jurai királyi család tagja is, eltegye láb alól. Ez a jelenben is érzékelteti hatását, Tenchi majdnem eltűnik a világból, de Washu-nak épp sikerül elkapnia egy időhálóval. Hőseinkre vár a feladat hogy megvédjék Achikát, így Washu egy időgéppel visszadobja a csapatot 1960-ba, ahol még középsulis mind Achika, mind Nobuyuki. Ayeka és Ryoko ide kerülnek titokzatos cserediákként, hogy szemmel tartsák Achikát, míg Tenchi, Kiyone, Mihoshi és Sasami a háttérmelót végzik (nyomozás, mikor és hol bukkan majd fel Kain, hogy betámadja). Megvalósításra mozi-minőség, szép animáció, a BGM-ek is korrektek, sőt az utolsó 25 perc kifejezetten jól sikerült, a gond a felvezetéssel van, ugyanis ezt a részét is KOMOLYAN vették a készítők, emiatt alig van pár poén, viszont ahhoz meg nem elég konzisztens, hogy OMGSERIOUS-ként el is tudja adni magát, mert tele van olyan húzásokkal, amik kinyírják ezt a vonalat. Pl. ha komolyan nyomozunk, és megfigyelünk, akkor nemvicces veszekedés és féltékenykedés helyett az alanyt kellene figyelni, ha viszont nem komolyan tesszük ezt, akkor az a civakodás legyen vicces, mint az OVA-ban/TV-ben. Ettől függetlenül egyszer nézhető, sőt rossznak se mondanám, vizuálisan meg kifejezetten igényes, csak mintha hangulatilag nem nagyon tudták volna eldönteni, hogy akkor most ez krimi-dráma lesz-e vagy comedy, aztán így mindkettőnek gyenge lett. Pedig a középsulis időutazós settinggel aztán ezerféle módon lehetett volna trükközni. De kár.

5/10

2. Daughter of Darkness/Midsummer's Eve - Ezt viszont mindenkinek ajánlom akinek tetszett az első 2 OVA, ugyanis egyrészt megvalósításra is szép, másrészt hozza azok hangulatát mind poénokban, mind akciókban, sőt ez utóbbiak kifejezetten pörgősek és élvezetesek. Az "univerzum", ahol ez a sztori játszódik, valahol az OVA és az Universe határán táncol, ezek keveréke, de egyáltalán nem zavaró módon. A plot persze alibi, itt is Yosho egy régi húzása miatt készül Tenchin csattanni az ostor, de a főellenség egy kifejezetten ötletes és tenyérbemászó kis genyó :D Van némi nyomozás, új háremtag aki végül majdnem nagyon rosszul jár és ráadásul Tenchi LÁNYA, és ez nem tévedés, Washu szubatomi szinten kielemezte ^^ Ráadásul itt először éreztem azt hogy Ryoko milyen erős és kegyetlen is tud lenni O.O"" Minden más irtózatos spoiler lenne, de aki familiar ezzel a frencsájzzal, bírja a csapatot (és Ryoko-t!) és még nem látta, az gyorsan repüljön rá erre a mindössze 1 órás mozira, nem fog csalódni. Simán ez volt a legjobb darabja az egésznek.

8(alá)/10

3. Tenchi Forever - JÁÁÁÁÁJJJ -_-"""""" Az "Universe"-világvonal kánon-endje, de bárcsak ne létezne (ez se). És nem a plot miatt, hanem mert AANGSTT!!!! Végig egy óriási angst az egész, nem is tudom érdemes-e a plotról írni mert valami irgalmatlanul fárasztó az egész... Na csak annyit hogy Tenchi eltűnik, Ayekáék meg elmennek megkeresni, de persze nem találják, aztán azon filóznak hogy miért hagyta el őket, miközben ő egy álomvilágban él egy új csajjal, aki Josho eredeti jegyese volt, de mindenféle okok miatt nem teljesült be a kapcsolatuk, azonban a nő lelke itt ragadt a földön, ésmivel ő is Jurai származású, így nem halt meg, viszont Josho-t látja Tenchiben, ezért átemelte a valóságból a maga kreálta illúzióvilágba, ahol ők ketten is angstelhetnek, mert Tenchinek nem kerek, hogy került ide. Szexjelenetek (minek ebbe?????), kínlódás, nyűglődés, 0 darab poén, végül Tenchi "választ", de ez is olyan idiótán és out-of-Tenchi-universe-szerűen van felvezetve és megjátszva, hogy rendesen headdeskeltem a végén. Kivitelezésben sem épp a minőség csúcsa, sőt fogalmazhatnék úgy is, hogy hogyan engedhettek moziba egy ilyen igénytelen produkciót? Úgyhogy kerülje ezt is mindenki, mint a GXP-t vagy az Ai! TM-et.

3/10

Úgyhogy ilyen kalandokat éltem át a Tenchi Univerzumban (Titkosnak ezúton is köszönöm az ajánlót és az útikalauzt az elejéhez) és két kivétellel mindent lenyomtam belőle: az egyik a sokat szidott Isekai, bár van egy olyan érzésem hogy talán még azzal is jobban jártam volna mint a GXP-vel, de inkább továbbra is mellőzném. A másik pedig a Pretty Sammy két sorozata, amikre azért még ránéztem, de míg az OVA 13+ besorolású, és tényleg jelentős szerepet visz benne a Tenchi-brigád, addig ezek children-rated magical girl-sorozatok, immár kizárólag Sasami loli kisiskolás barátnőivel, így nem igazán én vagyok a célközönség (ilyenből ott van nekem az Illya :dirr: ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:És végül a "nagy" plot, mert míg az első két OVA-ban ezek a "komolyabb" történések is olyan módon voltak előadva, hogy beleillettek az alapvetően lightos-poénos hangulatú világba, addig itt elmentek véresen komolyba, Föld szétrobbantása, Washu istennő mivolta (erre volt már hint a 2. ova legvégén is, de... -_-""" ) meg a tökömtudja még mi. Ez minek ide? Feleslegesen erőltette Kajishima ezt az OMGDEEP sztori-vonalat, mert alapvetően ez egy hárem-fanservice-poén SoL némi akcióval, úgyhogy nemtom minek elvinni ebbe az irányba, engem csak mélységesen untatott, ráadásul marha inkonzisztens is volt, rohanó cselekménnyel és fekete lyuk mélységű plothole-okkal. Nem megy ez az írónak, vagy legalábbis animére adaptálni nem tudták rendesen, bár végülis mindegy, eleve felesleges volt már ez az overpowered-vonal itt, mint ahogy az is, hogy mindenki 5000-20000 éves, csak épp a jellem olyan mindenkinek, mint a japán középiskolásoknak LOL. Úgyhogy ez minden szempontból elhasalt, köze nem volt az első 2 OVA-hoz. És külön ki kell emelnem a förtelmes rendezést, ennél nem sok szarabbat láttam életemben
Amúgy maga a "komoly plot" nekem bejönne, szal ahogy a Fate szériánál is (csak a Tenchit legalább láttam... :lol: ), úgy ennél is úgy vagyok, hogy engem tökre nem zavart a "komolyabb" szál, ez részben valszeg azért volt, mert anno olvastam a Megli által fordított Kajishima interjúkat és már akkor Z-ről, Tokimiről, Tenchi és Z, valamint az "istennők harcáról" dumált, így vártam is, hogy valahová végül ki fog futni ez az egész. Sőt, sztori szempontjából még annyiból jó is volt, hogy míg az első OVA-ra rá lehet fogni, hogy önmagában is működött (valszeg nem véletlenül, gondolom Kajishima akkor még ennyire ki sem dolgozta az egészet, plusz úgy volt vele, hogy ha mégis bukás lenne, legalább egy kb. lezárt sztorit adjon a fanoknak), a 2-esnél én csak néztem, mert konkrétan a befejezés ordított a folytatásért, annyira érződött, hogy Clay egy ilyen "paraszt volt a sakktáblán" és hogy az igazi chessmaster majd a következő szériában lép színre, hozva a saját "bábuját". :D Ez lett volna ugye Tokimi és Z és ők már az OVA 2 végén is ott voltak, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy Kajishima a 2 és 3 között gárgyult meg és talált volna ki egy csomó hülyeséget. Ezt bizony már legalább a 2 óta tervezgette, ugye Tsunamit is azért kellett már ott behoznia, hogy az OVA 3-ra teljes legyen az "istennő trió". :D Aztán, hogy mennyire bírnak el ezek a karik egy komolyabb sztorit: szerintem simán. XD Jó, ne valami "hullanak a szereplők, mint a legyek" történetre gondoljunk, de azért nem mintha a relatíve komolyabb jelenetek nem lettek volna végig jelen a sztoriban, Szal kapásból az OVA-ből beugrik a fiatal-Yosho vs őrült Ryoko fight, ami kb. annyira epic volt még olyan minimalista bemutatásban is, hogy én a 45 napos játékban a Ranma helyett majdnem azt írtam a "kedvenc fight" témakörben (csak aztán a "for the lulz" kategória ismét diadalmaskodott nálam a "cool faktor" fölött... XDDD), illetve emlékszem, anno mennyire vártam, hogy ha már Kajishima megírta azt a fightot LN-ben, akkor vajon abból mikor készül Tenchi OVA. Szal ja, engem ennyire érdekelt ezekkel a karikkal egy "nem SoL" sztori (sőt, annyira nem is ezekkel, hiszen az ugye Jurai megtámadásáról szólt volna, csak Ryoko lett volna benne, de ő sem önmagaként, meg Yosho, oszt kész XD), meg úgy egyáltalán ha valami miatt fújok Kajishimára, az pont az volt, hogy az OVA után már ő sem nagyon merte ezt az univerzumot tágítani, vagy egyáltalán más irányba vinni. Mindig volt egy male MC-kun, meg annak a háreme, körítésnek meg a Jurai Power és ennyi. Ez így rohadtul fantáziátlan, az OVA 1 idején még sokkal kreatívabb volt. Vagy ha már OVA 1, Kagato összes szereplése elég hatásos lett szerintem, vagy ugye a finálé felé az a jelenet, amikor Ryoko azt hiszi, hogy Tenchi bizony nincs többé és rettenetesen bepipul Kagatora. Szal azért nem tudom, ez nekem nem csak egy "vicces, SoL hárem" volt, sőt, annál pont, hogy valamivel mindig is több, azért is szerettem. Meglinek anno volt egy fanboy mondata, ami persze fanboyság, de még abban is láttam némi igazságot: "Igazából a Tenchin is simán lehetne annyi mindent elemezni, mint mondjuk az EVA-n, csak ott még esetleg értelme is lenne." XDDDDD Persze ez direkt ilyen fanboykodással kever odaszúrós post volt az EVA-soknak, de mondott valamit. Kissé kemény volt, hogy már anno is a Tenchi kb. ilyen Urusei Yatsura ismertségével/népszerűségével vetekedett a fandomban, pedig azért ahogy te is írod, a world building része azért igencsak rendben van, míg az EVA-t meg szarrá elemezték, de kb. olyan szinten, hogy Gendo fillerként benyögött félmondatában is egyből bibliai utalást láttak. XDDD Mindegy, ezt csak arra fel mondom, hogy talán mindezek miatt engem az OVA 3 "komolykodása" egyáltalán nem érintett furán.

Na viszont itt jön a feketeleves: ami ötletnek jó lett volna, azt elég gagyin vitelezte ki Kajishima. Szóval ja, mintha még az ötletei sokszor jók is lennének, csak átadni lenne képtelen őket. Engem speciel pont az zavart itt, ami már valamilyen szinten a 2-ben is: hogy a "komoly finálét" mindig az utolsó 1-2 részre tartogatta. Ez az első OVA-ban még okés is, mivel a korábbi epizódok (1-4) szintén mind fontosak, vagy sztorit, vagy hátteret, vagy karaktert építenek fel, bemutatják a főszereplőket, illetve amíg Kagato meg nem érkezik, addig is megy azért az akciózás rendesen. :D (Ryoko a teljes első epizódban amit Tenchivel leművel, azon akárhányszor szénné röhögöm magam a mai napig, miközben persze végig baromi látványos a cucc, aztán a második részben rögtön követi azt a közös űrhajótörés, stb-stb.) Az OVA 2-ben ez már számomra gagyibban lett megoldva, mivel egy csomó olyan SoL-feelingű epizódot írt Kajishima, ami a fősztorit nem igazán vitte előbbre. Mit mondjak, nem nagyon érdekelt a humanizált furry Ry-Oh-Ki kalandja, ahogy az sem, hogy a Ryokót leklónozó Zero (vagy hogy hívták) robot ki akarná nyírni Tenchit, de persze helyette beleszeret, stb. Szóval itt már több olyan epizód volt, ami csak fillerként került bele szerintem, hogy a második OVA is ugyanolyan hosszú legyen, mint az első. Jellemzően itt is a "komolyabb" részek jöttek be, pl. Tsunami sztorija, akinek azért kellett Sasamival egybeolvadnia, mert kvázi szörnyethalt még anno Juraion, ráadásul közvetve Ryoko miatt, stb-stb. (Ja, nekem működtek a cucc ezen "műdrámás" részei"... XD) Plusz Clay is valami iszonyú gáz végső gonosz lett...volna, ha szerencsére nem érződött volna végig, hogy ő egyáltalán nem a "második Kagato" akarna lenni, hanem egy szerencsétlen fószer és majd a "Tokimi-sama" lesz itt a hunyó, ami az OVA 3-ban már be is következett.

Az OVA 3 így nálam nem annyira az "overpowered" végső harcával lett szétcseszve (mivel azt kb. vártam is valahol XD), hanem azzal, hogy itt sajnos már annyi SoL-elem és egyéb mellékszál került bele időhúzásnak, ami végképp WTF módon csapódott le. Oké, 1-2 "felvezető rész" még érthető lett volna, de minek próbálta Kajishima Noikét "futtatni", amikor kb. minden fan a pokolba kívánta az első megjelenésétől kezdve, mert annyira sótlan volt a karaktere? Vagy minek ez a szánalmas "zsaruszerelem" subplot, amikor senkit nem érdekel és amúgy is már régen galaxisokat kéne dobálnia a Tenchi v Z párosnak? XDDD (Én amúgy simán ilyen TTGL-re csináltam volna a végét, hogy az istennők feltöltik erővel a saját "katonáikat", aztán induljon a zúzda. XD Persze így Tenchi előnnyel indult volna, hiszen őt kapásból Washu és Tsunami tápolja, míg Z-t csak Tokimi, de mit tudom én, neki mondjuk még pluszba lett volna valami tápja, hogy ezt ellensúlyozza. XD) Ja, apropó, mondtad, hogy az is felcseszett, hogy Washu is istennő. Hát azért ha az 1-ben még annyira nem is, a 2-ben már erre is erősen utalgattak, plusz csinált pár olyan dolgot, amit nem igazán lehetett szimplán azzal magyarázni, hogy "őrült tudós", mert ezek már azon is túlmutattak, pl. amikor a kisbabás rész vége felé lazán "time jumpoltatja" magát, aztán az átlagos "half-loli" (vagy nem tudom, minek nevezzem... XD) alkatából hirtelen bögyös milffé változik. XD Azért ott csak néztem elsőre, hogy "WTF, ezt így HOGY???", de persze istennő mivoltával már egyszerűen megmagyarázódik a dolog, hiszen ez neki csak egy "avatar", gondolom olyan formát vesz fel, amilyet épp akar. XD

Szóval ja, a 3 sajnos nálam is elmarad az első két OVA mögött, de szerintem nem kellett volna neki olyan nagyon sok, hogy beérje őket, csak Kaji elbaszta, túl sokat "zoknibábozott" a rendőrpárossal, meg nyomatta itt nekünk a SoL-t és egyéb mellékszálakat, aztán végül a main plotra alig maradt játékidő. Én ezért mondom leginkább, hogy kár érte, mert amúgy nem érzem akkora történeti/hangulati ugrásnak, mint te vagy Junchi.
Surci írta:És véééégre itt már van Kiyone, akit nemtommmiért hagytak ki az előző OVA-kból, de simán az egyik legértelmesebb karakter az egész bandában - vagy legalábbis nem olyan szinten irreálisan hülye mint a többiek
Amúgy ja, bár a Tenchiből (ahhoz képest, hogy mekkora hárem... XD) egyik csaj sem fogott meg annyira, hogy waifumá fogadjam, de ha mindenképpen választanom kellene, akkor valszeg Kiyone mellett tenném le a voksomat. Szal talán mind jellemre, mind külsőre még ő a legnormálisabb. (Ami nálam fura, mármint hogy nem valami "félhülye" dorkot választok, viszont itt mindenki annyira túl volt húzva már alapjáraton is, hogy üdítő színfolt volt egy ilyen "only sane man woman" típusú csaj. XD)
Surci írta:Kagato nem űrhermafroditagonosztudós hanem Yosho régi társa, akit elragadott a sötét oldal
Mondjuk nálam így pont, hogy gyengébb lett a fazon, meg ugye ő egy teljes dizájnváltáson is átesett és nekem valahogy bejött az az enyhén arisztokratikus, kifinomultabb, orgonán játszó, szemüveges nerd, tápos hermafrodita. XD (Mintha szintén Megli mondta volna egyszer, hogy stílusban/dizájnban a Universe-es Kagato kb. egy "űrparaszt" az eredetihez képest. XDDD Jó, az más kérdés, hogy Megli minden nem-OVA Tenchit szívből gyűlölt, szal kb. neki "szerződése volt róla", hogy nem is mondhat mást... XDDDD)
Surci írta:Az első felében SoL-epizódok jönnek (a legjobban kedvelt epizódjaim innen azok, amikor Washu szokás szerint elcsesz egy kísérletet, és hőseink új világokba kerülnek, ahol különféle szerepekben kell helytállniuk[...]
Kezdem azt hinni, hogy ez csak nálam nem talált be, mert anno Junchi is szarrá dicsérte (külön kiemelve akkori véresszájú yurista fanboyként az általad is felhozott Ryoko x Ayeka jelenetet... XDDD), de valahogy nálam ezek nézése közben csak az a felirat villogott az agyamban, hogy "elnézést a totális filler részekért, de 26 epizódra van szerződésünk, valamivel ki kell töltenünk a műsoridőt, de nyugalom, hamarosan visszatérünk az érdemi űrkalandokhoz!" ^^" Jó, oké, 1-2 epizódig még úgy-ahogy én is élveztem ezt a koncepciót, de végül ha jól emlékszem, valami 5-6 részes "mini filler arcká" duzzadt ez a sztorivonal, szal a végén már majdnem annyira szenvedtem tőle, mint Haruhi-fanok az Endless Eight alatt. ^^" XD
Surci írta:...végül Tenchi "választ", de ez is olyan idiótán és out-of-Tenchi-universe-szerűen van felvezetve és megjátszva, hogy rendesen headdeskeltem a végén.
Azt azt megkérdezhetem (legalább spoiler tagen belül, ha máshogy nem... XD), hogy végül kit választott? Már csak azért, mert ugye ezt az egy dolgot Kajishima a mai napig elsumákolta (gondolom szimplán rájött, hogy így lehet egy háremcuccot a végtelenségig húzni...), de tényleg érdekelne, hogy ha akármelyik Tenchi idővonalon be merik ezt vállalni, akkor vajon ki lesz a szerencsés lány. XD (Érzésem szerint Ryoko, máskülönben az a stúdió, ahol a filmet animálták, már nem létezne, mert a fanboyok felgyújtották volna stábtagostól, mindenestül... XD)
Surci írta:Úgyhogy ilyen kalandokat éltem át a Tenchi Univerzumban (Titkosnak ezúton is köszönöm az ajánlót és az útikalauzt az elejéhez)
Szívesen, örülök akkor, hogy összességében bejött ez a franchise, még rendesen túl is teljesítetted a kihívást. XD (Remélhetőleg a hónap végére már én is "törlesztem" majd a sajátomat. XD)
Surci írta:és két kivétellel mindent lenyomtam belőle: az egyik a sokat szidott Isekai, bár van egy olyan érzésem hogy talán még azzal is jobban jártam volna mint a GXP-vel, de inkább továbbra is mellőzném.
Nem is vesztesz semmit, max "kísérletnek" lehetne a dolog érdekes, nevezetesen, hogy ez, vagy a GXP csesz-e fel jobban... XDDD (Mert hogy felcseszni ez is felcseszne, afelől szemernyi kétségem sincs. XDDD) Azért majd ha egyszer kíváncsi leszel Seina-sama és Chuck Norris szerelemgyermekére, akinek a rendező/író pofátlan módon szintén mindent a segge alá tol, akkor ess neki. XDDD
Surci írta:A másik pedig a Pretty Sammy két sorozata, amikre azért még ránéztem, de míg az OVA 13+ besorolású, és tényleg jelentős szerepet visz benne a Tenchi-brigád, addig ezek children-rated magical girl-sorozatok, immár kizárólag Sasami loli kisiskolás barátnőivel, így nem igazán én vagyok a célközönség (ilyenből ott van nekem az Illya :dirr: ).
LOL, ja, emlékszem, ezzel már az első képek alapján úgy voltam, hogy "...inkább nem", azóta meg csak még inkább felismerem már ennyi cuccal a hátam mögött, hogy olyan igazi "otakuetető" magical girl darab, gondolom Sasamira már az alap OVA-ban is sokuk gyúrta a répáját gondolt őszinte testvéri kishúg-szeretettel, ezért hát a készítők nem is bírták ki, hogy ne csináljanak a főszereplésével valami moe fanservice izét. XD Amúgy kb. ez, meg az Ai Tenchi Muyo az, amikről konkrétan totálisan el is szoktam felejtkezni. XDDDDD Egyszerűen azért, mert már annyira távol esnek mind hangulatban, mind úgy mindenben a Tenchitől, annyira a "spin-off spin-offjai", hogy egyszerűen nem ugrik be, hogy ilyen Tenchi cucc is van. XD Szal azért a GXP vagy az Isekai még mindig a Tenchi univerzum részei (még ha olyanok is, amilyenek XD), azok inkább ilyen "letagadott családtagok", viszont ez a Pretty Sammy - Ai duó meg azok, akiket már meghívni is elfelejtenek a családi összejövetelre, mert annyira jelentéktelenek, vagy "What the hell am I watching?"-feelingűek. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Amúgy maga a "komoly plot" nekem bejönne, szal ahogy a Fate szériánál is (csak a Tenchit legalább láttam... :lol: ), úgy ennél is úgy vagyok, hogy engem tökre nem zavart a "komolyabb" szál
Nálam kilógott ebből az animéből az a szintű komoly szál, amire a 3. OVA-ban kiment a játék, és nem is feltétlenül azért, mert ne lett volna felvezetve (Tokimi megjelenése, Washu és Tsunami sziluettjei, stb...), hanem mert ahhoz, hogy egy ilyen dobást komolyan vegyek, éreznem kell, hogy TÉTJE van a dolognak. És itt ne feltétlenül valami OMGSODARK dologra gondolj, nem kell ehhez Madokának vagy Berserknek lennie, csak érezzem, hogy itt tényleg lesz következménye annak, ha valami rosszul sül el, lásd ahogyan ez a lájtosabb hangvételű Geass-ban vagy a TTGL-ben is működött, az OPM-ben meg mondjuk nem, pont azért, mert tudtam, hogy ahogyan ott, így itt se fogja senki hazavágni se Tenchit, se egyik barátnőjét sem, a plot mindig megmenti őket. Csak akkor meg igazából alibi ez a vonal, némi world-buildingen kívül nincs más szerepe. És még az is más lenne, ha poénra vennék a harcokat, de nem, itt már tényleg a Föld felrobbantása meg hasonlók jöttek a képbe - hogy a végén minhárom istennő ott telefonálgasson Tenchivel a nappalijában :D Az első 2 OVA végén bejövő fájtokat még azért is bírtam, mert hangulatilag nem lógnak ki ennyire az egészből - de a 3-as OVA-val nemcsak ez a gond ugye... És hintek ide vagy oda, Washu-nak szvsz nem áll jól ez az istennő-szerep, pedig ő a legjobb szvsz az OVA csapatából, mint karakter.

A másik pedig, hogy ilyesmihez kellene egy rendesen felépített MC, de megint előkerült az egyik dolog, amiért nem igazán kedvelem a háremszettinget: a male MC-nek annyi személyisége van, mint egy fadarabnak. Persze, amíg a SoL-részeket kapjuk, addig vicces is, hogy a csajok megpróbálnak kikezdeni vele, ő meg nem tudja rendesen lereagálni a helyzetet, csak épp amikor valami nagy fájt megy, akkor hirtelen kap valami asspullt, jelen esetben az eddig általa nem ismert Jurai vért, aztán ezzel rögtön győz is. Nem szeretem az ilyesmit, mert ha valaki badass akar lenni, akkor azt építsék fel rendesen, ne csak hozzácsapjanak egy plot device-ként funkcionáló, semmiből jött szupererőt. A másik pedig, ami szintén állandóan felmerül nálam, maikor ilyesmit nézek: jelen esetben mitől is szeretett bele mindenki Tenchinkbe (főleg az utolsó OVA-ban, addig szerencsére csak AyaRyo játszott ezen a pályán)? Elvégre mit csinál egész nap? Kapál. Hát nemtom, biztos van aki számára ez szexepil, de elég furán vette ki magát, hogy egy nagyhatalmú, ezeréves űrdémon meg egy szintén nagyhatalmú, ezeréves hercegnő (aztán a harmadik, Noike is) csak úgy beleszeressen egy átlag gyerekbe, aki egész nap kapál, amikor épp nem a rámászó nőket kell leráznia. Épp ezért passzol össze jobban nekem a nagyhatalmú űrkalóz és űrhercegnő (pedig nem vagyok egy direkt yuri-fanboy), meg a középsulis Tenchi és a középsulis Sakuya a sorozatokban :D Az Universe kapcsán is ugyanezt éreztem vele kapcsolatban, csak ott legalább a sztori és a világ volt normálisan kezelve: fokozatosan bontakozott ki a dolog, nemcsak úgy a semmiből jöttek a "nagy" fordulatok.

Részemről továbbra is a poén-ecchi-SoL-vonal, amit jobban kedvelek mind az OVA-ban, mind az egész frencsájzban.
Titkos írta:Amúgy ja, bár a Tenchiből (ahhoz képest, hogy mekkora hárem... XD) egyik csaj sem fogott meg annyira, hogy waifumá fogadjam, de ha mindenképpen választanom kellene, akkor valszeg Kiyone mellett tenném le a voksomat.
Dettó ^^ Vagy Sasami mellett, csak várni kell pár (ezer) évet, míg felnő :D Legalább szorgalmas és nem is hülye. Egyébként sokszor eszembe jutott az is, hogy miből élnek ezek, és hogy miért nem zavarja már el Tenchi vagy az apja/nagyapja dolgozni ezt a sok semmirevaló lusta nőt, akik egésznap csak heverésznek, aztán ha épp rájuk jön a hiszti, akkor szétverik az egész házat :D Sasami legalább megtanult főzni, ezek éhenhalnának nélküle.
Titkos írta:Kagato - Mondjuk nálam így pont, hogy gyengébb lett a fazon, meg ugye ő egy teljes dizájnváltáson is átesett és nekem valahogy bejött az az enyhén arisztokratikus, kifinomultabb, orgonán játszó, szemüveges nerd, tápos hermafrodita.
Amíg az első OVA-s kifinomult főgonosz volt, addig nekem se volt vele gondom, csak a 3-as OVA-ban nála is behozták ezt a kretén vonalat, ráadásul teljesen feleslegesen. Nálam így néz ki: OVA1 Kagato > Universe Kagato -------> hermafrodita Kagato -_- .
Titkos írta:Azt azt megkérdezhetem (legalább spoiler tagen belül, ha máshogy nem... XD), hogy végül kit választott?
SPOILER
Jól tippeltél, de bár ne tette volna... OMFG ANGSTTTT, Ayeka nagy angst közepette lemond a mégjobbanszenvedő Ryoko javára Tenchiről. Gyak. nem is a srác választ, hanem Ayaka lép ki az egészből. Eh, hagyjuk is, szörnyű az a mozi.


A három Sasami OVA meg egész jópofa, nem az a lolishow, teljesen jól illeszkedik az első 2 OVA világába.

Neked is ajánlom amúgy a Midsummer's Eve mozit, nem is hosszú, szép is, jó is, pörgős is, némileg komolyan is vehető, meg poén is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta: A másik pedig, hogy ilyesmihez kellene egy rendesen felépített MC
Ó, ha minden hárem MC lenne legalább egy Tenchi szinten, nem lenne semmi bajom az egésszel. :D Nem mondom, hogy ő a kidolgozottság csimborasszója, de még bőven okés, és még nekem is szimpi. (PS. csak az ovákat láttam, egyik mainbranch spinoffot/folytatást/erőszakolást (nem kívánt törlendő) se)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Majd reagálok erre is, meg más topicokban lévő dolgokra is, csak ezt most gyorsan, mert el fogom felejteni. Kíváncsian várom, mi lesz ebből. Szerencsére eddig biztató, a karakterdizájnképek helyből jobbak, mint az OVA 3-éi voltak nekifutásból, az külön tetszik, hogy mintha mindenki érettebbre lenne kissé rajzolva, mutatván, hogy azért mégis csak telik az idő. Vagy lehet csak én látom bele, de Tenchi végre tényleg kezd úgy kinézni, mint egy jó értelemben korosodó férj, nem mint egy kamaszkölyök, Ayeka valahogy tiszta "feleség típus" lett (ezt nem tudom jól elmagyarázni, de valahogy a karakterdizájnon át a ruhájáig minden ezt sugallja róla XD) és a többiek is tök jól néznek ki szvsz. :) (Egyedül Washu maradt kvázi ugyanolyan, na de nála ennek pont oka van... :D Noike meg még mindig gáz, olyan igazi "harmadik (sokadik) kerék" ő nekem ebben a cuccban, nem hogy megszokni esik nehezemre, de egyáltalán elfogadni, hogy ő ennek a csapatnak a része, annyira semmilyen és annyira kilóg az egészből. XD) Inkább a történet lesz érdekes, mármint egyrészt nem tudom, hogy hová tudják ezt még fokozni az OVA 3 után, másrészt hol vannak olyan szereplők, mint Tokimi, vagy "Kagato-chan", akik az OVA 3 végén lettek a csapat tagjai (elvileg)? Vagy ez valami "reboot" lesz, ami negálja az OVA 3 végét? XD Arra is vevő vagyok, de akkor meg Noikét is ki kéne radírozni a történetből. XD Na, lényeg a lényeg: Surci még épp időben tolta végig a teljes sorozatot, készülhet sok nyugtatóval és hideg élelemmel a negyedik dobásra. :lol: (És bár róluk ezúttal kép nem volt, de a stáb alapján fater és nagyfater is visszatérnek, yessss! Több ilyet!)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Surci még épp időben tolta végig a teljes sorozatot, készülhet sok nyugtatóval és hideg élelemmel a negyedik dobásra.
Ezt a múltkor már bekövettem MAL-on, remélem ejtik a 3-as OVA baromságait, bár a fene tudja mi lesz itt, Kajishima az atyaúristen ebben a show-ban mint original creator & rendező, aztán az OVA3, az Ai és a GXP után eléggé inog a bizalmam. Majdmeglátjuk. Akartam is pötyögni róla 1-2 gondolatot, de a nagy összegzésben valahogy kimaradt. Btw ezt az új designt nem láttam, Tenchi itt szvsz sokkal okésabb mint a MAL-os cover-képen, jó lenne ha az animáció is ezt a dizájnt használná. Ami viszont jobban zavar:

1. Noikét örültem volna ha elfelejtjük. Az egyik legsemmilyenebb karakter akit animuban valaha láttam. Komolyan, az a különleges ismertetőjegye, hogy semmilyen. -_-
2: Kik/mik ezek az új nők megint? Nem volt elég a múltkor az az 5 plusz csaj? Meg se tudom már jegyezni, annyian vannak. A régi OVA-s brigádot szeretném a főszerepbe, de normálisan, nem olyan Ai-s szutyok módon.

Nov. 30-án jön ki az első ep, akkor visszatérünk rá.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A másik pedig, hogy ilyesmihez kellene egy rendesen felépített MC, de megint előkerült az egyik dolog, amiért nem igazán kedvelem a háremszettinget: a male MC-nek annyi személyisége van, mint egy fadarabnak. Persze, amíg a SoL-részeket kapjuk, addig vicces is, hogy a csajok megpróbálnak kikezdeni vele, ő meg nem tudja rendesen lereagálni a helyzetet, csak épp amikor valami nagy fájt megy, akkor hirtelen kap valami asspullt, jelen esetben az eddig általa nem ismert Jurai vért, aztán ezzel rögtön győz is. Nem szeretem az ilyesmit, mert ha valaki badass akar lenni, akkor azt építsék fel rendesen, ne csak hozzácsapjanak egy plot device-ként funkcionáló, semmiből jött szupererőt. A másik pedig, ami szintén állandóan felmerül nálam, maikor ilyesmit nézek: jelen esetben mitől is szeretett bele mindenki Tenchinkbe (főleg az utolsó OVA-ban, addig szerencsére csak AyaRyo játszott ezen a pályán)? Elvégre mit csinál egész nap? Kapál. Hát nemtom, biztos van aki számára ez szexepil, de elég furán vette ki magát, hogy egy nagyhatalmú, ezeréves űrdémon meg egy szintén nagyhatalmú, ezeréves hercegnő (aztán a harmadik, Noike is) csak úgy beleszeressen egy átlag gyerekbe, aki egész nap kapál, amikor épp nem a rámászó nőket kell leráznia. Épp ezért passzol össze jobban nekem a nagyhatalmú űrkalóz és űrhercegnő (pedig nem vagyok egy direkt yuri-fanboy), meg a középsulis Tenchi és a középsulis Sakuya a sorozatokban :D Az Universe kapcsán is ugyanezt éreztem vele kapcsolatban, csak ott legalább a sztori és a világ volt normálisan kezelve: fokozatosan bontakozott ki a dolog, nemcsak úgy a semmiből jöttek a "nagy" fordulatok.
Nem tudom, én ebben Mordályossal értek egyet: Tenchi, mint hárem-főfazon szvsz bőven jól van felépítve. Oké, nem mondom persze, hogy úgy overall "best MC ever!", viszont a háremanimék világában még bőven "high tier" kategóriás szvsz. Persze nem mondom, hogy nem lehetett volna tökösebb, határozottabb, akármi, de akkor meg már félő, hogy a parasztság csapdájába esett volna (lásd pl. az UY-s Atarut, aki sokaknak teljesen úgy jön le, mint ahogy Junchinak is lejött, hogy egy arrogáns paraszt, ami szerintem persze csak a személyiségének egy szelete, inkább egyfajta "pajzs", amit a környezete ellen növesztett, de ettől még nyilván nem fogja jobban kedvelni, akinek esetleg már alapból ellenszenves). Tenchinél szvsz az arányokat sokkal jobban eltalálták, hiszen a csajokkal kedves, normális, de nem szívózó, vagy flegmázó (illetve azért elég jól le is tudja szerelni őket XD), ugyanakkor ha fight van, akkor meg kellően badass. Ja igen, írod, hogy "semmiből jövő szupererő", hát azért shounenekben ez elég gyakori (Gokunak sem rótta fel senki, hogy hirtelen honnan ez az SSJ power, ami pont ahhoz kellett, hogy Freezát lenyomja :D), másrészt meg én ezt nem éreztem annyira "semmiből jövőnek", hiszen ahogy pl. Washu istennő mivoltára, úgy Tenchi jurai-i származására is kezdettől fogva utalgattak. Ugye már a legelső részben (amikor még messze nem mászunk bele annyira a háttérsztoriba) is megtudunk annyit, hogy Tenchi őse valami tápos fighter volt, aki még egy démont is lenyomott és volt egy "varázskardja". Aztán amikor jön a fight Ryokóval, már rögtön történik pár furcsaság: reagál Tenchire a kard, irányítani tudja a benne lévő köveket, stb. Ergo már itt lehet sejteni, hogy ez valami vérvonalhoz kötődő powerup lesz valszeg. Aztán az persze más kérdés, hogy ami az első OVA-ban még csak fénykardozásra, meg coolos védőpajzsra/ruhára terjed ki, abból a harmadik OVA-ra már instant teleportáció, meg hasonlók lesznek, de hát kinek van joga megmondani, hogy meddig terjed a jurai-i erő? :D Seina és Kenshi sztorija (GXP & Isekai) persze már totál más, ott engem is zavart ez az asspull powerup, mivel ott egyrészt a legutolsó részig egyik cuccban sem jött elő (tehát ott valóba ilyen "kell egy ürügy, amivel leveri a főbosst" elemként funkcionáltak csak), másrészt meg egy büdös szóval nem magyarázták meg, hogy ezt mégis hogyan tudják az ottani főszereplők használni, amikor elvileg nincs bennük egy csepp jurai-i vér sem? (Persze lehet, hogy a "Kajishima - How To Do Anime?" random data book 652. oldalán ott volt a válasz erre... -___-) Az eredeti Tenchi OVA-ban viszont én nem ezt éreztem, ott egy kezdettől fogva jelenlévő és használt erőről derült ki egyre több minden, illetve tápolódott fel vele a srác egyre magasabb szintekre, ez nekem így a cucc fantasy/sci-fi keretein belül aránylag logikusnak tűnt, az persze más kérdés, hogy lehet ennyire túltolnia már valóban nem kellett volna Kajishimának, de nekem tetszett ez a "DBZ utánérzésű" fight. XDDD

Aztán ott van a másik kérdés, hogy "Miért is szeretnek bele ebbe az egyszerű okayamai parasztgyerekbe olyan nők, mint egy tápos űrkalóz, vagy éppen az egész univerzumot irányító királyi család hercegnője?" Hát ugye egyrészt, "azért, mert ez egy háremanime!" (XD), másrészt viszont erre is azt tudom mondani, mint az előző részre: bár nem mondom, hogy nem lehetett volna ezt jobban elmagyarázni, de szvsz az átlag hárem "összejövésekhez" képest itt még azért elég jól meg van támogatva a lányok indoka. (Legalábbis a Ryoko-Ayeka duóé, de ahogy te is mondod, a többiek úgy igazából nincsenek túlzottan belezúgva, így nekik meg nem kell indok, hiszen nem is másznak rá 24/7-ben. XD) Ryoko ugye maga mesélte el, hogy nála ez régebbi gyökerű dolog, hiszen amíg be volt zárva a barlangba, addig is érzékelni tudta, hogy mi történik körülötte és Tenchit gyerekkorától kezdve figyelte, ha úgy tetszik, ők osana najimik voltak. XDDDD (Bár Ryoko akkor már rég nem volt gyerek, de egyrészt a legyőzése után némileg mintha "újjászületett volna" egy másik személyként, másrészt meg ha úgy vesszük, ő nem valószínű, hogy valaha is volt gyerek, tekintve, hogy egy laborban állították elő, de érted... XD A kérdés az, hogy akkor most Ryoko shotacon-e? XDDD) Ayekánál már jobban rezeg a léc, pláne úgy, hogy ő még a bemutatkozásakor is totális Yosho-fangirl, Tenchit meg eleinte kifejezetten nem bírja, így nála durvább a váltás, hogy 1-2 rész múlva már bele van zúgva, de szvsz azért nála is elég jól megmagyarázták ezt a dolgot, hogy egy idegen bolygón hajótörötten nyilván ahhoz fog vonzódni, aki egyrészt a legkedvesebb vele, másrészt a jurai-i származása miatt némileg kötődik is hozzá. Ja, illetve ott van még, hogy "egész nap csak kapál", de na ezt úgy is lehet ám értelmezni, hogy "itt egy kompetens, erős férfi, önellátó, ami neki kell azt meg is tudja termelni/főzni magának, szabadidejében a nagyapjával kendózik (vagy mit csináltak ők mindig... XD), úgyhogy ha nem is egy kigyúrt állat, de azért kellően formában tartja magát, plusz ajándék bónuszként pedig ha hozzámégy, anyós nem jár vele, mivel már rég halott". :dirr: XDDD Azért most senki ne mondja, hogy női szemmel ez egy "szóba sem jöhet!" kategória. XDDD És valóban, nagyrészt kapál, meg túl sok érdekes hobbija, vagy tulajdonsága nincs, szóval nem egy bonyolult jellem, de gondolom ez meg ilyen népmesei elem volt (Dobay Ádám-féle belemagyarázás rulez! :lol: ), hogy "az egyszerű parasztgyerekből a galaxis legnagyobb hőse lesz", végülis már a Star Wars-ban is bejött és már az is máshonnan nyúlta ezt a formulát. XD Amúgy erre még rá is játszik némileg a sorozat, lásd a legelső részt, ahol Keményszemüveg és Krumpliorr azzal szívatja Tenchit, hogy "höhö, ezen a nyáron sem fogsz sok csajt látni, végig a nagyapád templománál fogsz melózni fenn a hegyekben, mi? XD" (Amúgy tényleg, annak az ürgének kijárna valami "legkevesebb screentime-al legidegesítőbbé váló animekarakter ever" plecsni, szóval ahhoz képest, hogy volt kemény 2-3 mondata az egész OVA-ban és az első rész után nem is láttuk többet, valami hihetetlenül fel tudott idegelni, sőt, még az amúgy többnyire nyugodt és normális Tenchi is helyből ököllel bemosott neki egyet. Újabb plusz pont a sorozat javára, hogy ebből a majomból ennyit láttunk összesen, valami gagyibb cuccban tutira a főhős állandósult, perverz "sidekickje" lenne, aki a csajok után futkos, meg próbálja rábírni Tenchit a kukkolástól kezdve minden hülyeségre, amit persze aztán ő rendszeresen megúszna, míg Tenchi mindig pórul járni és aztán őt vernék meg a csajok, stb-stb... Brrr, oké, ebbe belegondolni is épp elég volt. XD Meg amúgy is ott van helyette Tenchi apja, aki hasonló stílusú szereplő, csak éppen viccesre megírva. :D) Plusz ami még tetszett, hogy azért a bossfightokat mindig ő nyerte meg. Szal nem az volt, mint egyes háremekben, hogy a male MC egy inkompetens izé, akinél a csajok kvázi személyi testőrként funkcionálnak, hogy ha a főgonosz előbújik, majd ők jól "megvédik a kisfiút", hanem igenis ő verte le őket.
Surci írta:Vagy Sasami mellett, csak várni kell pár (ezer) évet, míg felnő Legalább szorgalmas és nem is hülye.
Amúgy igen, ő ilyen "joker kari", mint a Monogatari franchise future-Mayoija volt. XDDD Bár szerintem ő meg az én ízlésemhez képest már túlságosan yamato nadeshiko lenne, olyan "Belldandy-klón". ^^"
Surci írta:Egyébként sokszor eszembe jutott az is, hogy miből élnek ezek, és hogy miért nem zavarja már el Tenchi vagy az apja/nagyapja dolgozni ezt a sok semmirevaló lusta nőt, akik egésznap csak heverésznek, aztán ha épp rájuk jön a hiszti, akkor szétverik az egész házat Sasami legalább megtanult főzni, ezek éhenhalnának nélküle.
XDDDDD Mondjuk ez szintén ilyen visszatérő elem sok animében, nézd meg pl. szegény Koutát a világ legjobb animéjéből. Ő konkrétan három ingyenélő csajt fogadott be magához, aztán amikor egy nap tele lett a töke és megkérdezte, hogy mégis miért nem akar egyikük sem dolgozni, az egyik még lazán vissza is szólt neki helyből, hogy "NEM!" Szörnyű, milyen emberek vannak...
Surci írta:Amíg az első OVA-s kifinomult főgonosz volt, addig nekem se volt vele gondom, csak a 3-as OVA-ban nála is behozták ezt a kretén vonalat, ráadásul teljesen feleslegesen. Nálam így néz ki: OVA1 Kagato > Universe Kagato -------> hermafrodita Kagato -_- .
Ja, hát igen, így már jobban értem, plusz ha különválasztjuk az OVA 1-es és 3-as Kagatót, akkor egyértelműen az első viszi a pálmát. XD Viszont ha már itt tartunk! Múltkor kerestem valami random Tenchi jelenetet a topic hatására és belefutottam egy csomó angol szinkronos Tenchi klipbe. Sokan mondják, hogy ennek micsoda király angol szinkronja van, egyes karik még verik is szerintük az eredeti japán hangokat, stb-stb. Nos, amit én eddig hallottam belőle, ez kb. annyira "király" angolul, mint a Ranma vagy IY szinkronja (vagyis kb. semennyire...), szal még a hangok lehet, hogy jók is lennének, de valahogy totál nem "érzik" a szereplőket, sőt, mintha még a lipsync is el lenne cseszve... XD Na, viszont megtaláltam Kagato első felbukkanását és szerintem nála tényleg igaz, hogy maga a színész, illetve a hang valami zseniális. Szal nem azt mondom, hogy a japán rossz lett volna, de valahogy ez a kenetteljes, arisztokratikus angol hang majdnem "man-bonert" okozott bennem, tiszta Ganku Gróf 2. XDDD (Külön kiemelném a szövegkönyvét is, persze lehet, hogy japánul is hasonlóan kifinomultan beszélt, csak azon a nyelven meg én nem beszélek, viszont itt angolban külön tetszik, hogy még a szövegét is stílusosra írták meg, pl. Ryokót simán csak "wasted product"-nak titulálja. XDDD) Persze a képpel együtt totál nem működik, valami audio dramában viszont csillagos ötös lenne. XD Vélemények? XD Amúgy ebben az egész Kagato dologban az a poén, hogy ha valami "animés gonoszok" listát kéne írnom, valszeg még a TOP 5-10-be sem férne be, mert annyira azért nem volt valami fúdeeredeti szereplő, viszont ahogy Tenchi, mint MC, úgy Kagato is, mint főgonosz szvsz egy háremcuccon belül simán TOP kategóriás. Pláne, ha figyelembe vesszük, hogy később kik "váltották fel", az idióta Dr. Agyag, akinek a nevétől kezdve a dizájnjáig minden kb. egy vicc, majd az OVA 3-ban a pszichopata Z, aki még szintén lehetett volna jó, de néha olyan túltolt fejeket vágott, meg annyit hőbörgött folyamatosan, hogy inkább már fárasztó volt. (Jó, az is igaz, hogy a Tenchi OVA bennem aszerint maradt meg, hogy mennyire jó a minősége. XD Az első OVA-ra szinte jelenetről jelenetre emlékszem, a 2-re még úgy 80-90%-ban, a 3-ból viszont alig maradt meg valami, szal egyértelmű, hogy legalább azt újra kéne néznem, de őszintén szólva a francnak van kedve kínozni magát, ráadásul ez nem is olyan "Berszark 2016" módon viccesen gagyi, hanem csak egy szimpla durva minőségromlás, amin még röhögni sem lehet.)
Surci írta:
SPOILER
Jól tippeltél, de bár ne tette volna... OMFG ANGSTTTT, Ayeka nagy angst közepette lemond a mégjobbanszenvedő Ryoko javára Tenchiről. Gyak. nem is a srác választ, hanem Ayaka lép ki az egészből. Eh, hagyjuk is, szörnyű az a mozi.
SPOILER
Hát ez bizony valóban jó gagyinak hangzik, de valahogy sejtettem, hogy Ryoko lesz... XD Mondjuk bár a "Tenchi soha nem választ és minden marad a régiben" dolgot egy olcsó "megúszós" húzásnak tartom (nem csak a Tenchiben, hanem kb. minden háremben), viszont ez meg a másik véglet, szal igen, ilyen angsty, szomorú izé sem illik a Tenchibe, legalábbis nem ennyire drámára véve, pláne nem lezárás gyanánt. :?

Surci írta:A három Sasami OVA meg egész jópofa, nem az a lolishow, teljesen jól illeszkedik az első 2 OVA világába.
Hát nem tudom, itt ugye rólam beszélünk, akinek már a Tenchi in Tokyo-s "Ryohki mecha" is épp elég volt ahhoz, hogy kinyomja az egészet a francba és törölje már az első epizódját is. Ezek után nem tudom, hogy egy magical girl Sasami, egy beszélő (!) mascot Ryokhival hogy passzolna össze a lelkivilágommal. XD (Legalábbis ha jól értettem a beszámolódból, Ryohki ebben a verzióban a szokásos dumáló "segítő állatka", olyan Sailor Moon-os Luna.) A sztoriba meg pláne nem tudom, hogyan passzolna valami hülye magyarázat nélkül, szal én már a Tokyóban is ott vakargattam a fejemet, hogy "miért is kell Tenchinek papnak tanulnia?" Szal szerintem már az sem volt kompatibilis sem az OVA, sem a Universe idővonalával (valszeg ezért sem lett folytatás, hanem egy harmadik alternatív szál), mert nem hinném, hogy a galaxis megmentőjének ilyen hülyeségekkel kellene foglalkoznia a továbbiakban. Ha annyira "karriert akarna építeni", lehetne mondjuk jurai-i herceg is... XDDD Azt is hülyeségnek tartanám amúgy, mert Tenchi nem ilyen, pont ez az, hogy ő elvan azzal, hogy egész nap csak kapál, de ha már a készítők mindenképpen ezt kívánják erőltetni, inkább valami ilyesmi irányba vinném a dolgot, nem pedig shinto pap, hát roftlol... XD (Az meg külön gáz, amikor a rész vége felé valami szellemek szivárognak elő a talajból, amiket aztán a nagyfater/fater duó elkezd rituáléval elűzni... Olyan igazi "What the hell am I watching?" pillanat volt az nekem, ami akár paródiának is jó lenne, ha nem gondolnák a készítők komolynak. Eleve mikor voltak szellemek a Tenchiben? Egyszer, amikor Ryoko az onsenben megidézte őket a negyedik részben, de az inkább egyfajta plot device volt, meg Ryoko misztikus ereje, mert ő speckó karakter, de szerencsére a továbbiakban ezt nem is erőltették már. A főboss meg a Stay Puft Habcsókember lesz? Hagyjuk már... XD)
Surci írta:Neked is ajánlom amúgy a Midsummer's Eve mozit, nem is hosszú, szép is, jó is, pörgős is, némileg komolyan is vehető, meg poén is.
Ezeken viszont én is gondolkodom, egyrészt, mert Tenchi mozifilmet még nem láttam és érdekelne, hogy ebben a médiumban hogyan muzsikál a cucc, másrészt mert igazából mindhárom film sztorija egész érdekesnek hangzik, az első kapásból ilyen Vissza a jövőbe, a másodikban az érdekelne, hogy hogyan hozzák össze ezt a "Tenchi lánya" dolgot és igazából a harmadik sem lenne rossz alapötlet szempontjából, csak ahogy mondod, hogy mi lett belőle... (Mondjuk lehet ha kettőt lenyomnék, akkor már a harmadikat is ilyen "miért ne?" alapon. XD) Jó, nyilván ezek sem most lesznek, de akkor felírom őket is a képzeletbeli "egyszer majd megnézem" listámra. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mindegyik csaj illegális bevándorló, hol kapnának munkát? :D Irataik sincsenek.

Miért lenne fura, hogy Tenchi shinto papnak tanuljon, ha a nagypapa is az? Családi biznisz.
Válasz küldése