Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Miért lenne fura, hogy Tenchi shinto papnak tanuljon, ha a nagypapa is az? Családi biznisz.
Nem tudom, én mindig úgy voltam vele (és ez az OVA/Universe változatokig igaz is volt), hogy az öregnek pont bejött ez a dolog (fene tudja miért, lehet jó volt "álcának", vagy a jurai-i "druida" faközpontú kultúrához hasonlót keresett a Földön és ezt találta meg XD), de egyáltalán nem akarná ezt bárkire ráerőltetni, pláne nem valami "családi tradíció". Tenchi apja sem lett pap, ha jól tudom, ő pl. tervezőmérnök. Na és akkor erre fel pont Tenchinél ellőni ezt, aki ennél úgymond jóval többre hivatott... Ráadásul pont Yosho erőltetné, aki pontosan tudja, hogy mit is jelent az, hogy jurai-i örökség? Akkor már inkább elhinném, hogy mondjuk a faterja nehezen emészti meg ezt az egészet (lévén, ő ebben a témában egy "kívülálló") és mondjuk ő erőltetné a dolgot, de ez így végképp röhejes és szerintem két karaktertől is (Yosho, Tenchi) karakteridegen. Ez meg már valszeg egy ilyen utólagos belemagyarázás volt, de pl. ha jól emlékszem, a mangában volt egy kifejezetten Yosho szemszögéből megírt fejezet és vagy ott, vagy még a prológusban mintha valami olyasmit mondott volna, hogy a kendós és hasonló edzések sem azért kellettek Tenchinek, mert szerinte azok olyan baromi fontos dolgok, hanem mert sejtette, hogy pont a jurai-i vérvonal miatt neki még űrharcokban és hasonló finomságokban lesz része, aztán így akarta legalább minimálisan felkészíteni. (Egyébként szintén ugyanebben a mangában Ryoko kiszabadítását is úgy magyarázza Yosho, hogy nem volt ő egy olyan szenilis vén fószer, aki ne vette volna észre egyből, hogy Tenchi elcsente tőle a kulcsokat, hanem ő már előtte megérezte Ryokóban a változás, ezért kvázi hagyta, hogy Tenchi bemenjen, mondván, hogy ha valaki, akkor ő mégis nagyobb eséllyel "téríti meg a démont", mint ő, akire egyébként is fújna, mivel anno pont ő győzte le. XD Szóval egész jól betömködi a mangaka Kajishima plothole-jait. XD)

Amúgy beugrott erre egy tök jó hasonlat: képzeljük el, hogy a Harry Potterben nem a mágiafóbiás Dursley család, hanem egy olyan varázsló veszi a csecsemő Harry-t gondozásába, aki pontosan tudja, hogy mire hivatott, hogy varázsló lesz, hogy le kell győznie a Sötét Nagyurat, stb., de azt is tudja, hogy 14 éves koráig ezt titkolnia kell előtte. Lehetne mondjuk egy olyan varázsló, aki nem tagadja meg a múltját, de Harry biztonsága érdekében egy "mugli álcát" erőltet magára a gyerek előtt. Oké, ha ez megvan, akkor most képzeljük el, hogy Harry 14 lesz, aztán az öreg azzal jön, hogy "Varázsló vagy, Harry!...Na, akkor most, hogy ezt megbeszéltük, folytathatod tovább a készülést az orvosi egyetemre!" XD Remélem átjön a dolog abszurditása... XD Vagy ugyanez az SW-ben, ha Obi mondjuk azt mondja Luke-nak, hogy "igen, apád is jedi volt, de szerintem neked nem kéne annak lenni, a párafarmerség egy nagyon szép és tisztes foglalkozás!" XD Szal nem annyira a shinto papsággal, mint olyannal van nekem bajom, csak röhejes, hogy egyáltalán Tenchi életében űrcsajok és hasonlók megjelenése után bárki ilyet erőltetne, az meg főleg röhej, hogy ezt pont Yosho teszi.

Persze mondom, ez csak egy apróság a Tokyo számos hülyesége között (ráadásul ez a sok hülyeség mind egyetlen részben volt, szal nem nagyon akartam tudni, hogy később mi következik...), ugyanilyen volt pl. a rózsaszín *facepalm* dizájnú Ryohki-mecha. Most erre is lehetne mondani, hogy "dehát az OVA-ban meg csatahajóvá alakul!", na de pont ez az, hogy csatahajóvá, nem valami bizarr paródiává, ami még EVA-utalásnak, vagy mascotnak is sovány. ^^" (Ráadásul ha leszámítjuk, hogy a hajó harc közben "nyaaa~"-zik, akkor azért az dizájnra egy eléggé jellegzetes és cool harci jármű volt, míg a Tokyós formája gyakorlatilag egy rózsaszín mecha-nyúl, épp csak valami "Easter is coming!" felirat hiányzik a rendszámtáblájáról...) Oké, hogy mondja Surci, hogy ne vigyék el túlságosan komoly irányba a Tenchit, mert szerinte nincs annyi ezekben a karakterekben, de ez meg már a dolog másik véglete...
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Yosho is azért hagyta ott az egész királyi retyerutyát, mert nem bírta az egészet, inkább csinált egy csendes kis életet magának a Földön. Nem csodálkozom, hogy nem akarja, hogy ugyanazon a kakicunamin a szeretett leszármazottja is átmenjen. Tenchi apja meg persze, hogy nem volt benne az idézőjeles "családi bizniszben", ő beházasodott. De szerintem nem is hülyeség papnak állni, ha idegen vagy, valszeg kevesebb papírolással jár, mint ha könyvelőnek menne az ember félember.
Meg Harry Potterrel ellentétben Tenchi nem volt sokkal különlegesebb, mint akárki más a családból, nem? Ha a 3. ova végét jótékonyan letakarjuk egy vastag takaróval, akkor végülis Tenchi anyja is eléldegélt a Földön, pedig benne több a jurai vér, vagy hogy van már ez a kacifántos családfa.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem azt mondtam, hogy akkor legyen Jurai Nagyherceg, csak hogy még annak is több értelmét látnám. :D De egyébként persze, ő elsősorban egy csendes, nyugodt életre vágyik, egész nap elkapálgatna, csak azt nehéz lenne fenntartani, ha szezononként jön valami űrlord, hogy végezzen vele. XD Ezért mondom, hogy akkor már inkább valami jurai-i "jedi képzőbe" küldeném, ahol a fénykard és a Light Hawk Wing maximális kihasználásának módját tanulná meg. XD Ez a shinto-izé meg igazából egy jó kis alibi volt a készítőknek, egy ürügy arra, hogy az addig a Tenchiben totálisan mellőzött (viszont egyáltalán nem hiányolt :dirr:) school life vonalat is behozzák a képbe, középsulis Flash Sentryvel Sakuyával, meg minden kapcsolódó elemmel. (Aztán majd Surci megcáfol, ha mégis kihoznak belőle valami értékelhetőt, de mondom, engem az eleje nem győzött meg, illetve az sem igazán, amiket később hallottam róla.) Egyébként a shintót, mint vallást/papságot valóban ilyen random tokiói középiskolában tanítják? Nem valami szentélyben kéne akkor már? Meg milyenek a tantárgyak? Szelleműzés, teakészítés, stb.? XD Jó, leállok már én is, mert túlzottan sokat rugóztam így is ezen, de számomra ez egy érthetetlen, hülye irányvonal, oké, hogy alibi plot kellett, de ennél azért valami értelmesebbet is kitalálhattak volna. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Nem tudom, én ebben Mordályossal értek egyet: Tenchi, mint hárem-főfazon szvsz bőven jól van felépítve. Oké, nem mondom persze, hogy úgy overall "best MC ever!", viszont a háremanimék világában még bőven "high tier" kategóriás szvsz. Persze nem mondom, hogy nem lehetett volna tökösebb, határozottabb, akármi,
Továbbra is az a gondom (már ha lehet ezt problémának nevezni, mert igazából egyszerűen csak nem tartom összeillőnek egyik csajjal sem), hogy attól, hogy hozzávágunk egy kardot meg egy Fénysólyom-szárnyat, fejben még ugyanolyan egyszerű kapásparaszt gyerek marad. Miután visszatértek a nagy küldetésekről, kiderült Jurai herczeg mivolta, stb... mi a kövi lépés? Nyomás ki kapálni. Egyéniségben nem fejlődik annyit, hogy ilyen nők belezúgjanak. Ellenben mind Ryoko, mind Ayeka egyszerűen... többek annál, minthogy egy ilyen egyszerű srácba ennyire beleessenek. Megmagyarázva meg van ugyan, de ÉN ezt nem érzem át.
Titkos írta:Ja, illetve ott van még, hogy "egész nap csak kapál", de na ezt úgy is lehet ám értelmezni, hogy "itt egy kompetens, erős férfi, önellátó, ami neki kell azt meg is tudja termelni/főzni magának
Persze, csak még mindig egy űrkalózt és egy űrhercegnőt kellene ellátnia, akiknek elvileg vannak űrcsicskáik és nem férjemuramnak kéne kinn kapálnia az űrhajó üzemanyagát :D Nincs egy szinten ezekkel a csajokkal se kisugárzásban, se agyilag, se máshogy. Na de a kulcsmondat:
Titkos írta:"azért, mert ez egy háremanime!" (XD) (...) Szal nem az volt, mint egyes háremekben, hogy a male MC egy inkompetens izé, akinél a csajok kvázi személyi testőrként funkcionálnak, hogy ha a főgonosz előbújik, majd ők jól "megvédik a kisfiút", hanem igenis ő verte le őket.
Ez már OFF lesz, de talán így érthetőbb, mi a gondom (és nemcsak itt, hanem szinte minden háremaniménél, ahol a nők nincsenek minimum egy szinten MC-kunnal, sőt még erősebbek is nála): a fenti gondolatot dettózom, szal az überbalfaszoknál messze jobb MC, csak épp nálam ez nem segíti a hajózást. És itt nem arról van szó, hogy bajom lenne azzal, ha egy hapsiba több nő is bele van esve - ha az a fazon fel is tud valami olyasmit mutatni, ami SZÁMOMRA HIHETŐEN !!!44 prezentálja alfahím mivoltát, és nemcsak egy alápakolt asspullt látok a vonzerejének. Megint a Code Geass-al tudok előhozakodni, Lulunak lehetett volna vagy 5 waifuja, minden csaj odavolt érte, mert róla el is hittem hogy ebbe a csávóba tényleg bele is esik mind, aki megismeri (az már más kérdés hogy neki a romantikus vonalon egyik se kellett, vannak fontosabb dolgok is a nőknél, pl. a világuralom és az örökkévalóság :cool: ). Vagy a Gankus Gróf, olyan kisugárzása, vagyona, stílusa van, hogy nemcsak a kis kvázi-waifuja van oda érte, de szinte mindenki, aki megismeri, majdhogynem nemre való tekintet nélkül. Vagy Griff esete, aki miatt Caska végigangsteli a sorozatot, és hiába féltékeny, mégis megérti Charlotte-himét, hogy belezúgott a Sólyomba - hiszen maga ugyanazokért a tulajdonságaiért szereti. És igen, tudom hogy nem kellene egy alapvetően háremsettinggel operáló anime főhőséhez hasonlítgatni a fentieket, mert egyszerűen nem játszanak egy ligában: de épp ezaz! Hogy egy Ryokonak, Ayekának vagy akár Washunak is simán elhinném, ha belezúg Edmondba vagy Luluba, Kirába, Griffbe, Kaminába, felnőtt Simonba - mert ez az ő szintjük, nem a minden asspull ellenére is kapásnak megmaradó parasztgyerek. Intelligencia, határozottság, érdekérvényesítő képesség, karizma - a felsoroltak rendelkeznek ezekkel, Tenchi meg nem - vagy legalábbis számomra ezt nem sikerült ennek a cuccnak átadnia. Ha legalább utána Jurai hercegként éltek volna az udvarban vagy hasonló, akkor mégy csak-csak aszondom hogy oké, Tenchi felnőtt a nőihez, de így... Sajnálom, marad a SakuyaXTenchi hajó a Tokyo sorozatból. :P Két középsulis (persze kiderül majd hogy a csaj se az akinek hisszük), de személyiségben pont illenek egymáshoz szvsz.
Titkos írta:A kérdés az, hogy akkor most Ryoko shotacon-e?
ROTFLOL
Titkos írta:Keményszemüveg és Krumpliorr azzal szívatja Tenchit, hogy "höhö, ezen a nyáron sem fogsz sok csajt látni (...) ebből a majomból ennyit láttunk összesen, valami gagyibb cuccban tutira a főhős állandósult, perverz "sidekickje" lenne, aki a csajok után futkos, meg próbálja rábírni Tenchit a kukkolástól kezdve minden hülyeségre, amit persze aztán ő rendszeresen megúszna, míg Tenchi mindig pórul járni és aztán őt vernék meg a csajok, stb-stb... Brrr, oké, ebbe belegondolni is épp elég volt. XD
LOL a Tenchi in Tokyo-ban pont szerepel ez a kretén, és a szerepe is hasonló, csak épp folyton ő szívja meg. :D
Titkos írta:már a Tokyóban is ott vakargattam a fejemet, hogy "miért is kell Tenchinek papnak tanulnia?" Szal szerintem már az sem volt kompatibilis sem az OVA, sem a Universe idővonalával (valszeg ezért sem lett folytatás, hanem egy harmadik alternatív szál) mert nem hinném, hogy a galaxis megmentőjének ilyen hülyeségekkel kellene foglalkoznia a továbbiakban.
Mert ezek mind spin-offok. Ha el tud szakadni az ember az előző univerzumoktól, akkor semmi gond nincs velük (de nálad úgy tűnik valamiért be vannak ezek betonozva... )

1. OVA-vonal, amihez tartozik még (leírni is borzalmas) a GXP sorozat.
2. Universe-vonal, ami magában foglalja a TV-t, valamint az 1. és 3. mozit, utóbbi az Universe kánon-end.
3. Tokyo sorozat
4. Pretty Sammy OVA és sorozatok
5. A szutyok Ai Tenchi Muyo, azt sehová nem tudtam beilleszteni.

Ezek mind-mind külön világvonalak. A Tokyo-sorozatban Tenchi NEM Jurai herceg, hanem egy régi shinto-pap dinasztia leszármazottja, Yosho-nak sincs köze semmiféle űrdinasztiához.
Titkos írta:Egyébként a shintót, mint vallást/papságot valóban ilyen random tokiói középiskolában tanítják? Nem valami szentélyben kéne akkor már?
Mivel ezen a vonalon Tenchi egy átlag középiskolás, aki NEM jurai eredetű, hanem egy sima földi ember, így iskolába kell járnia, mint a földi embergyerekeknek általában. A shinto-képzés délutánonként történik, fenn a templomban, amint vége van az óráknak.
Titkos írta:Hát nem tudom, itt ugye rólam beszélünk, akinek már a Tenchi in Tokyo-s "Ryohki mecha" is épp elég volt ahhoz, hogy kinyomja az egészet a francba és törölje már az első epizódját is.
Mert az űrhajóvá változó nyuszi mééég épp belefér, sőt király is, de amikor ugyanez a nyuszi mechává alakul, netán értelmesen kezd beszélni nyááááááávogás helyett, az már kicsapja a biztosítékot LOL XDDD Titkos, légy kissé konzekvensebb azzal a hatinggel :D megint túltoltad 1 ep alapján.

Háremes TOP főgonosznak OVA1 Kagato-t dettózom, ha már Tenchit nem tudom ^^Amúgy ja, jó az angol szinkronja, a japán is hasonló volt, ráadásul jó kis arisztokratikus beszédstílust használt.
A mordályos nyul írta:Mindegyik csaj illegális bevándorló, hol kapnának munkát? :D Irataik sincsenek.
A Tokyo sorozatban érdekes módon mind el tudtak menni melózni, amikor üres volt a hűtőszekrény, akárcsak a 3-as moziban. Olyan szépen hordták a kávét és mosogatták a tányért a kávézóban hogy öröm volt nézni. :D Még az Universe-ben is voltak ilyen epizódok, a párhuzamos világoknál, vagy amikor bújkálniuk kell a puccs miatt, de nincs lóvéjuk, úgyhogy lehúzós hostessbárt nyitnak az egyik külső bolygón. Csak OVA-Masakiék ilyen papucsok, hogy hagyják magukat kiszipolyozni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, így már értelek, leginkább shipping-részről zavar téged ez a dolog, míg engem ebben a cuccban valahogy ez totál hidegen hagyott. XD Btw, azért azt hozzá kell tennünk, hogy nem mintha a Ryoko-Ayeka duó annyival felnőttebb lett volna, mint Tenchi, sőt, bizonyos értelemben hisztis csitrik hozzá képest jellemileg, de igen, ettől még értem a bajod, hogy egy jóval táposabb/befolyásosabb nőduó mi a fenét eszik Földműves Jánoson. XD
Surci írta:
Titkos írta:A kérdés az, hogy akkor most Ryoko shotacon-e?
ROTFLOL
Persze ezt poénból írtam, de azért vicces belegondolni, hogy belezúgsz egy olyan személybe, aki még meg sem született, amikor te már bolygókat romboltál, majd láttad felnőni, de aztán tizenvalahány évesen simán összejössz vele, csak azért, mert korban külsőre látszólag pont passzoltok egymáshoz... XDDD Az a szerencse, hogy ezt olyan poénosan/aranyosan tálalja a cucc, hogy még simán el is nézi neki az ember, pl. az valahogy tök aranyos volt, amikor
SPOILER
kis Tenchi épp az anyját siratja a barlangnál, "szellem" Ryoko meg vigasztalja. ^_^
Persze ennek a "másik oldalon" is megvolt a megfelelője, asszem Megli mesélte, hogy ha anno Yosho nem rohan el Jurai-ról Ryokót kergetni, akkor bizony lazán feleségül vette volna loli-Ayekát. :dirr:
Surci írta:LOL a Tenchi in Tokyo-ban pont szerepel ez a kretén, és a szerepe is hasonló, csak épp folyton ő szívja meg.
Aztán még csodálod, mit nem bírtam ebben az inkarnációban. :D Minél több minden derül ki róla, annál taszítóbb, kis túlzással sikerült az összes olyan klisés/idegesítő elemet belepakolniuk a "tisztelt" készítőknek, amiket még az OVA 1-2, illetve a Universe ügyesen kikerült. Mondanám, hogy az legalább üdvös, hogy folyton ő szívja meg, csakhogy engem az a fószer annyira irritált, hogy még a sorozatos szenvedése sem tölt el örömmel, mert nem gyűlölöm, hanem csak taszít. Látni sem akarom, mindegy, hogy épp bulizik, vagy véresre verik.
Surci írta:Mert ezek mind spin-offok. Ha el tud szakadni az ember az előző univerzumoktól, akkor semmi gond nincs velük (de nálad úgy tűnik valamiért be vannak ezek betonozva... )
Vagy ha nem is "bebetonozva", de mondjuk úgy, hogy azért egy masszívabb fapalánk jól tartja őket. XDDD Na, de viccen kívül: ez azért nem teljesen igaz, mert akkor már a Universe során is köpködhettem volna, hogy "Há', de mé' nem pont olyan minden, mint az ÓVÁBA VÓT???", vagy ott volt a Warcraft film, ami azért szintén nem egy ponton eltért a játék sztorijától, mégis működött és élvezhető volt. Ugyanakkor valóban van nálam egy pont, amikor már egy ún. "alternatív változatos spin-off" annyira eltér az eredeti cucc hangulatától, történetétől, szereplőitől, hogy már egyszerűen nem érződik annak, hanem olyan, mintha valami teljesen más sorozatot néznék. Ráadásul jellemzően ezek szoktak a legnagyobb rókabőrök is lenni, amikor egy alapból sikeres brand karaktereit fogják és gagyibb formában magical girl, school life, meg mit tudom én milyen spin-offokat gyártanak a főszereplésükkel. Most pl. erre a Tokyóra visszatérve: mi a fenéért néznék egy olyan Tenchit, amiben egy teljesen átlagos földi kölyköt vesznek körbe űrcsajok/természetfeletti nők? Erre a formulára vannak jobban megcsinált darabok, elég csak az UY-t mondanom, vagy pl. az Oh My Goddess is pont ezzel operált és van még egy millió ilyen. A Tenchi nálam mindig pont attól volt Tenchi, hogy azért a főhősnek van valamilyen kötődése az űrbéli karakterekhez, nem csak annyi, hogy "hát fiam, pont téged sorsolt ki a gép, úgyhogy te fogsz űrcsajokkal együtt lakni!" (Az UY-ben rulez, ott tényleg "sorsoláson nyer" Ataru... XDDDDDD) Pont ezért volt a GXP/Isekai duó is gagyibb, mert ott már tényleg az ment, hogy egyrészt Random Jóska a huszonkettedik kerületből volt a főhős, másrészt a végére Kajishima csak nem bírt magával és asspull módon mégis űrbéli powerupot lökött nekik oda. Szal ezt mondom, ha egy ponton túl már átírjuk a karik háttértörténetét, jellemét, stb., akkor ennyi erővel akár már a címe is lehetne más, mert sokszor annyira kevés a kapcsolódási pont. A Death Note is "baromi jó" lenne mondjuk valami alternatív spin-offként, ahol egy Light nevű, sikertelen péklegény hirtelen ráakad egy mesterszakácskönyvre, majd Kira álnéven és maszkban profi főzőműsort kezd el vezetni, egy almaárus (Ryuk) és a belé szerelmes szomszéd cukrászlány (Misa) segedelmével. (És persze ezt nem paródia formában, hanem full komolynak szánt, önálló spin-offként eladva...) Épp csak mindenki leszarná, mert rohadtul nincs kedve senkinek ugyanazt a plotot végignézni, épp csak kiherélt/lebutított verzióban. :D Vagy mi tudom én, Mulder & Scully is biztos tök jó FBI-os aktatologató lenne, de azért mégis az UFO-kkal való konfrontálódásuk miatt nézte őket mindenki hétről-hétre. Na, én meg nem akarnék nézni egy "lenerfelt", school kid Tenchit, mert az nekem már nem Tenchi Muyo, ennyi. Plusz azért azt még vedd hozzá, hogy amikor én a Tokyót elkezdtem, még nem létezett OVA 3, GXP, vagy Isekai, tehát mondhatjuk, hogy nekem ez volt az első ilyen "rohadt alma" a korhadásnak induló "Tenchi-fán". Az más kérdés, hogy később már a saját alkotója alázta meg olyan szinten, amire talán senki más nem lett volna képes, de most attól, hogy időközben az ingerküszöbünk kitolódott, a régen is gagyi cuccok nem lesznek mostanra jobbak, csak ilyen Queen's Blade-től és hasonlóktól terhes érában nyilván már egy Tenchi in Tokyo is rögtön fogyaszthatóbb. XD
Surci írta:5. A szutyok Ai Tenchi Muyo, azt sehová nem tudtam beilleszteni.
Azt valahová a pokol legmélyebb bugyrába kellene beilleszteni. XD
Surci írta:Ezek mind-mind külön világvonalak. A Tokyo-sorozatban Tenchi NEM Jurai herceg, hanem egy régi shinto-pap dinasztia leszármazottja, Yosho-nak sincs köze semmiféle űrdinasztiához.
+1, hogy ne kedveljem. XD
Surci írta:Mert az űrhajóvá változó nyuszi mééég épp belefér, sőt király is, de amikor ugyanez a nyuszi mechává alakul, netán értelmesen kezd beszélni nyááááááávogás helyett, az már kicsapja a biztosítékot LOL XDDD Titkos, légy kissé konzekvensebb azzal a hatinggel megint túltoltad 1 ep alapján.
Lehetséges, de amúgy sokat elmond arról, hogy milyen reakciót váltott ki már anno is belőlem ez a "csoda", hogy azért míg a legtöbb anime megkapja tőlem a "három részt minimum megnézünk, mielőtt dobjuk" treatmentet, addig ebből a legelső rész is bőven elég volt. XD (Pedig ilyen Girls und Panzer darabok is eljutottak a három rész utáni "kivégzésig", bár igaz, hogy az már jó pár évvel később történt, lehet, azóta nekem is javult valamilyen szinten a tűrőképességem. XD) Ryohkiról meg annyit, hogy oké, belinkelem ide az OVA-s/Universe-es formáját, mellé meg a Tenchi in Tokyo-os változatát, aztán mindenki döntse el, hogy egy harc során melyikük a komolyan vehetőbb/jobban kinéző/coolabb. Mert azért gondolom abban egyetértünk, hogy egy harci űrhajó/mecha lehetőleg ne debilen nézzen már ki, hacsak nem pont a "for the lulz" a cél, mint pl. a Lagannban.

Btw, ehhez a "be vannak betonozva az univerzumok" dologhoz még annyit, hogy azért az EVA mozitrilógiát te is szépen lehúztad, ott nem működött ez a "vonatkoztassunk el az eredetitől és akkor tök jó lesz" felfogás? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.08.15. 12:30-kor.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nyilván azért tudom jobban tolerálni a Tokyo-t, Sammy-t meg a többit, mert nekem elsősorban a SoL-comedy vonala jött be ennek a frencsájznak, és a fentebb említett dolgok miatt kevésbé fogott meg a plot része (ahogy írtam is, ilyen gárdával és hangulattal nem igazán tudtam komolyan venni). Az a helyzet itt is mint a Fate/Serious sorozatoknál - de legalább darkoskodni nem akartak, ezt értékelem ^^
Titkos írta:Mi a fenéért néznék egy olyan Tenchit, amiben egy teljesen átlagos földi kölyköt vesznek körbe űrcsajok/természetfeletti nők?
Értelek én, csak számomra minden Jurai asspullja ellenére egy átlag földi srác maradt, akit űrcsajok/természetfeletti nők vesznek körbe, ahogy fentebb már fejtegettem, így engem pont ezért nem is zavart ez a része. :D Azt viszont hozzátenném, hogy NEM balfasz, ellentétben GXP-s komájával, így nem is utálom/idegesít, csak a női szvsz túl jók a szintjéhez.
Titkos írta:Btw, ehhez a "be vannak betonozva az univerzumok" dologhoz még annyit, hogy azért az EVA mozitrilógiát te is szépen lehúztad, ott nem működött ez a "vonatkoztassunk el az eredetitől és akkor tök jó lesz" felfogás? :D
Ott nem az új settinggel volt a gond, hanem hogy összebarmolták a karakterek személyiségét (több más mellett, pl. irreális plot-twistek, stb...). Simán néznék belőle egy középsulis romkom spin-offot, sőt, azon csodálkozom hogy nem készült még ilyesmi. Mangában voltak hasonlóak, pl. a Grillfriend of Steel mangaverziója, vagy az Ikari Shinji Instrumentality Project, teljesen jó mind, és egyáltalán nem zavar, hogy nem OMFG oktaéderangyaloktól kell megmenteniük a világot az idegbeteg tiniknek. Vagy SnK-ból ott a Chuugakkou, hát nem igazán mondhatni rá, hogy sok köze lenne az alap Shingeki hangulatához, aztán mégis bejött. Vagy a Fate/spin-offok szintén. Mert ezekben csak a világokat huzigálják a karakterek alatt, a személyiségük megmarad, ebből következően a reakcióik és az erre épülő interakciók/poénok/cselekedeteik sem változnak. Ha az "OMG I'M a JURAIAN!!!4"-vonalat kivesszük a dologból, akkor a Tokyo sem sokkal rosszabb mint a többi inkarnációja, de mivel neked ez a szál a szíved csücske, így megértem, ha nem tudsz tőle elvonatkoztatni. Ha már nagyon NGE alapsori vs. Rebuild-ra hajazó példát szeretnél, akkor nyugodtan idehozhatnád (ha láttad volna) a Tenchi 3-as moziját, na az az én "Tokyo-m" ebből a frencsájzból, pont amiatt, mert a karakterek baromira nem önmaguk, hangulatilag meg köze nincs semmiféle Tenchi-cucchoz, relatíve okés plot ide vagy oda.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na akkor csak röviden ehhez a Tenchi témához. Nagyrészt Titikossal értek egyet, szóval én is úgy vagyok vele, hogy ebben a franchiseban azért több van, mint pusztán hárem fanservice + SoL. A 3. OVA sorozat, kétségtelenül gyengébb lett, mint az előző kettő, de közel sem annyira, hogy rossz legyen. Sőt, én még azzal is tök jól elvoltam, pedig általában elég érzékeny vagyok arra, mikor valami könnyed hangvételű cuccot, megpróbálnak elkomolykodni, és hirtelen storyt akarnak oda erőltetni, ahol eddig nem volt. Itt valahogy számomra ez mégse lógott ki annyira a képből, valszeg pont azért, mert már előtte is pedzegették ezt, hogy itt majd lesz valami komolyabb, és nem a semmiért megy a világépítés. :)

A TV sorozatok már más téma. Az alap még bőven jó volt, hozta azt, amit az OVÁ-k után vártam. A Shin, hát, olyan volt mint a többi hasonló sorozat, ami megkapta ezt a jelzőt. Úgy elment egynek, de már közel sem volt olyan jó, mint az alap. A GXP nekem máig olyan, hogy egyszer majd tervezem bepótolni, mert ezzel máig tartozom magamnak. (Anno rendesen sikerült róla lebeszélniük.) Az AI-t viszont már tuti nem fogom megnézni. Arra elég volt csak ránéznem, és köszöntem szépen, inkább nem kérek belőle. :)

Egyébként máig úgy vagyok ezzel a franchiseal, hogy az összes hibája ellenére (és igen, ez most tömény fanboykodás lesz :vigyor: ) máig ezt tartom az egyik legminőségibb, és legszórakoztatóbb háremnek, és inkább ezt ajánlanám, illetve ennek a "rokonait" nézésre, mint az ilyen Monogatari szerűségeket. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.12.13. 19:32Miért, volt negyedik? :D Nem, ezt most komolyan kérdezem, mert erről kábé most hallok először. Nem mintha nagyon ugranék érte, tekintve, hogy nekem már a harmadik OVA is ilyen "beszélnek páran róla, de amúgy nem létezik" kvantumállapotban van, és ha van franchise, aminek a modern inkarnációi semmilyen formában nem érdekelnek, akkor az a Tenchi. Ne csesszék már nekem szét az egyetlen valamit is érő háremet.
Hehe. :D Én ugyan hallani hallottam róla, talán először még akkor, amikor még csak bejelentették, hogy jön, de mivel a TV sorozatokkal ellentétben egy OVA esetében tudtommal nem lehet úgy belőni dátumra pontosan, hogy "minden héten szerda reggel hatkor érkezik az új rész" (emlékeztetnék mindenkit pl. a Hellsing Ultimate OVA-ra, ahol nem ritkán ilyen fél évek/évek teltek el 1-1 epizód megjelenése között), ezért úgy voltam vele, hogy "oké, majd ha végig kijön, egyben lenyomom", de aztán sikerült még a létezéséről is elfeledkeznem, csak most, hogy megnéztem, hogy a téli charton van egy "OVA 5", kerestem vissza, hogy "Wtf? O_O Ezek szerint volt egy negyedik is?" XD Aztán most arra is rákerestem és hát "kemény" négy epizód, szal az OVA 3-at lehet szidni, de ott legalább a "bűvös" és megszokott "egy szezon = hét rész" hagyományt nem bontotta meg Masaki. (Az más kérdés, hogy így sem volt elég, hogy rendesen végigvigye az aktuális sztorit, mert a második felében a lényegi történet helyett azt az idióta rendőrrománcot tolta előtérbe... :dirr:) De hogy négy részben mi a fenéről lehet sztorit írni, azt elképzelni nem tudom, pláne úgy nem, hogy Masaki eddig még majdnem dupla ennyi epizóddal is erősen szenvedett, hogy a slice of life - sztori/akció arányt nagyjából kihozza 50-50%-ra és ez nem is mindig sikerült neki (az OVA 3-ban pl. látványosan nem), úgyhogy tényleg kíváncsi leszek, hogy ezúttal mit hozott össze négy részben. XD

Amúgy igen, számomra is az első két OVA volt "az igazi Tenchi", ott még sztoriban, hangulatban, szereplőkben, mindenben nagyon egyben volt az egész. A harmadik már sajnos valóban gyengébb lett, de azért nálam még bőven nem a "a létezését is tagadom" kategória, mert akkor pl. mit kezdenék az ilyen főbenjáró bűnökkel, mint az Ai Tenchi Muyo? :D Inkább az a gond, hogy Dragonball-effekt alá került ez a sorozat is. Szal a harmadik OVA-ban gyakorlatilag már azt látjuk, hogy istennők által támogatott/turbózott szuperharcosok küzdenek egymással, a hetedik "extra részben" pedig Tenchi lazán odateleportál a Szaturnuszhoz, majd vissza, úgy 5 mp alatt. Na most innen hová lehet még vinni ezt a sztorit? :D Ki az, aki ezek után még méltó ellenfele lehetne? XD Most mondanám, hogy ahogy a DB Superben volt univerzumok közötti tournament, úgy majd itt is jöhet esetleg még valami univerzumokon átívelő gonosz, csakhogy az OVA 3 végén a Tokimi és Z páros kb. ezt is betöltötte valamilyen szinten. XD Eleve az a lol, hogy Masaki egy interjúban még az OVA 2 és 3 között maga mondta ki, hogy mivel az OVA 3 vége az, hogy Tokimi is "meg lesz térítve" és a Tenchi hárem egy újabb tagja lesz, Tenchi meg már maximálisan ki tudja használni a jurai-i erejét, ezért innentől kezdve nem nagyon van bármilyen ellenfélnek esélye ellene. XD Na most ez az OVA 3 végén kb. meg is történt, ergo hová lehet ezt még fokozni, vagy mivel lehet ezt még folytatni? Oké, a slice of life részeket lehet tolni a végtelenségig, meg minden egyes random karit elő lehet rángatni, hogy aztán Masaki rákenje, hogy "jajj, hát igazából ő is jurai-i, csak eddig még nem mondtam!" (ahogy pl. Tenchi apjának is retconolta a teljes háttérsztoriját vagy mi, csak azért, hogy az Isekai no seikishi...-ben szereplő gyökér Kenshi az utolsó epizódban használhasson Light Hawk Wings-et... -__-), csak ennek nincs sok értelme. Ráadásul azért a fightok ha nem is DB-szinten, de ugyanúgy része voltak a Tenchi univerzumnak is. Szal ha ezt a részét teljesen kiveszik a képletből, az kissé olyan, mintha egy ponton túl úgy ment volna tovább a Dallas, hogy nincs többé Ewing olajvállalat, meg Jockey szemétkedései. XDDD Vagy ha már ennyire rámegyünk a szereplők múltjára, talán mielőtt mindenkit jurai-i herceggé, meg másodunokatesóvá avatunk, nem ártana azokkal a karikkal is foglalkozni, akikről három szezon óta alig tudunk valamit. Pl. Mihoshi, akinél már Kagatónál foreshadowolva volt, hogy van valami "rejtett képessége", aztán az OVA 3-ban a tesója is flashbackelt róla valamit, csak pl. utóbbi jelenet érthetetlen, mert nem volt megmagyarázva, csak Kajishima fejében, vagy valami olyan "only in Japan", LN-ben, interjúban, akármiben, amihez egyszerű földi halandó nem férhet csak úgy hozzá... :dirr:
Kép
Válasz küldése