Noein

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jééézusom. :roll: Nem ajánlom akkor, hogy bárki megnézze. Mármint, fanatikus őrület ide vagy oda, ez enyhén szólva GÁZ...

Annyira nem értem az embereket... SEMMIBŐL nem állt volna a fickónak keresnie vkit, aki tud angolul, és megkérni rá, hogy segítsen. Mi a büdös fenéért nem volt képes.... eh, mindegy. -___- (Mint a kínai-angol LoGH feliratok... a LoGH-nak van elég kiterjedt kínai, japán és angol rajongótábora is, SEMMIBŐL nem állt volna felmászni mondjuk a LoGH.netre, és a fórumon keresni egy angol anyanyelvű akárkit, aki tud kínaiul VAGY (ne adj' isten :roll: ) japánul. Sose fogom megérteni, miért nem voltak képesek ezt megtenni ahelyett, hogy vmi förtelmes Chinglish feliratot gyártanak ahhoz a szerencsétlen animéhez, amiben mellesleg egy félreértett mondatnak is elég randa következményei lehetnek.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

OK, lövésem nem volt a háttérsztoriról, szóval nem szóltam.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mindazonáltal én vettem a bátorságot és megnéztem... a fordítás minőségileg nem volt különösebb rossz... leszámítva talán max 3-4 mondatot ami egy csöppet gyanus volt... ami talán zavaró lehet, hogy a kódolás miatt kicsit az egész csúnya lett... legalábbis úgy éreztem, nem nagyon pixeles vagy kockás, inkább olyan jpg-sen elmosódott de csak egy picit. (Ez utóbbi talán picit azért is gáz mert shinsenéknél mindegyik rész tartotta a kb. 175 MB-s méretet, míg ez 215 MB... rosszabb minőség nagyobb méret?)

összességében szerintem azért élvezhető volt, szóval aki az elöbbi pár post miatt esetleg meggondolta volna magát, hogy megnézze, én azt tanácsolom hogy nyugodtan nézze meg

_____________


a felirattól elvonatkoztatva, összességében egy nagyon szép történetet kaptunk, nem lett elrontva a vége valami zúzzúk össze a világot vagy mégsem de azé ne legyen olyan hepi a hepi end dolgot nem tettek bele. Na... nem tudom magam kifejezni... jó volt a vége és kész. Ajánlom mindenkinek megnézésre az animét. És talán nem is volt annyira bonyolult a történetben elcsepegtetett elméleti fizikai mondanivaló sem.
*megtapsolja a forgatókönyvírót, a rendezőt és nem utolsó sorban a seyuukat*
*fejet hajt a nagyságuk elött*
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Megnéztem az első részt. Szokatlan. Az hogy az emberek szeme a hajuk előtt is látszik azt először nem hittem el. Azt hittem a szemem káprázik vagy mi.
Ami nagyon jó, hogy meg van rá az esély, hogy ebből valami Lain (nagykedvenc!) féle szétgondolkodom-az-agyamat-és-úgyis-csak-a-felszínt-kaparászom féle anime lesz.
Kicsit már belefásultam a Bleachbe, ami szép meg jó, csak fojton fájtolnak és tápolódnak naphosszat ami ugye nem igazán kiván agymunkát a nézőtől.

Na hajrá.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

SoonDead írta:szétgondolkodom-az-agyamat-és-úgyis-csak-a-felszínt-kaparászom
én úgy érzem sikerült ilyesmit alkotni... még ha talán az első pár részben több a fájt (13. utána már szinte alig van)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Eljutottam a 8. részig. Jobb mint vártam! Még ma megnézem a maradék 15 részt... Elvileg rendelkezésre áll még annyi idő éjfélig :D
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Van utolsó epizódhoz valahol felirat (hardsub/lightsub)?
Mert az eddigi 23 rész hozzászögezett a fotelhez. És kénytelen leszek fölvágni az ereimet ha nem láthatom az utolsó noeint mihamarabb... Szóval nagyon fontos :P
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

SoonDead írta:Van utolsó epizódhoz valahol felirat (hardsub/lightsub)?
Mert az eddigi 23 rész hozzászögezett a fotelhez. És kénytelen leszek fölvágni az ereimet ha nem láthatom az utolsó noeint mihamarabb... Szóval nagyon fontos :P
ott van a babelfish translations.... fent van mininován... nem 100%-os felirat, mondjuk 98%-ban hibátlan.... szóval szerintem nézhető... de ezt picit feljebb már kifejtettem


ui: mininova.... babelfish... letöltés... :P nem ne töltsünk le semmit, mert az csúnya csúnya dolog XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Bármennyire nem szeretem a Shinsent, az ő subjuk valószínűleg jobb, mint egy francia->babelfish->angol "fordítás."

http://shinsen.b33r.net/[Shinsen-Subs]_Noein_24_[FINAL][CA131F86].avi.torrent
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Ki hitte volna, de eljött ez a nap is! Befejeztem a sorozatot! ::vic::

Nem volt nagy meglepetés, de amúgy tetszett ^^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, szerintem itt nem is az volt a lényeg, hogy meglepő-e vagy sem... ^^;; Mármint, egyértelmű volt, hogy úgyis legyőzik Noeint. Inkább az a lényeg, hogy miért és hogyan.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

mufurc írta:Maa, szerintem itt nem is az volt a lényeg, hogy meglepő-e vagy sem... ^^;; Mármint, egyértelmű volt, hogy úgyis legyőzik Noeint. Inkább az a lényeg, hogy miért és hogyan.
Azért mondom hogy tetszett. És Karasu olyan édi ::daisuki::
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Az semmi! A félpucér Noein milyen éédes!
Najó most hogy megnéztem az utolsó részt franciául és spanyolul, és másnap reggel angolul (thx mufurc) kéne nyilatokznom.

Na igen. Noein beette magát a top10-be. A cgi élőször zavart, mert annyira nem volt jó, de szerencsére ez volt a legnagyobb probléma. :D

Kiemelten jók a konnektorok a bácsikon amikkel visszacsörlőzik (de igen) őket!
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

SoonDead írta:Na igen. Noein beette magát a top10-be. A cgi élőször zavart, mert annyira nem volt jó, de szerencsére ez volt a legnagyobb probléma.
Miért, a legelején amikor harcolnak azokkal a nagy izékkel, szerintem kifejezetten jó a cg.

Egyébként meg nálam is top 10-es lett a Noein ;)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Tiara írta:Miért, a legelején amikor harcolnak azokkal a nagy izékkel, szerintem kifejezetten jó a cg.
De pl amikor a házat mutatják kívülről akkor kifejezetten NEM jó a cgi. Amúgy a karika meg a gonosz "nagy izék" elég jók tényleg. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SoonDead 2006.08.14. 12:47-kor.
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

SoonDead írta:De pl amikor a házat mutatják kívülről akkor kifejezetten NEM jó a cgi. Amúgy a karika meg a gonosz "nagy izék" elég jók tényleg. :D
Meg azok a ragyogó sárga gömbök :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nemt'om, nekem tetszett a CG is, vhogy az anime "bájának", a különleges megjelenésének a része volt. :D Nagy Izék meg rulzanak. :)

Egyébként kis érdekesség, hogy az utolsó epizódnak (eddig) két verziója van: az, amiből a sub is készült (legalábbis a Shinsen-féle), és egy másik, amit pár héttel később adtak a Saitama TV-ben. Csomó kisebb-nagyobb változtatás van animáció és egyéb terén, de a legnagyobb változtatás az, hogy abban a bizonyos jelenetben, amikor Yuu/Noein áll a romhalmaz közepén, és bámul fel az égre, a Saitama-verzióban nem "Ki vagyok én?" (俺は誰れだ) van a földre írva előtte, hanem "Ki a megfigyelő?" (観測者は誰だ). Ez utóbbi arra utal, hogy Niels Bohr koppenhágai értelmezése szerint a jövő nem előre meghatározott, hanem mindig egy "megfigyelő" (vagyis maga az egyén) választ ki a döntésével egyet a több lehetséges jövő közül. Vagyis, Noein csak saját magát okolhatja azért, amiért oda jutott, ahová.

De a "Ki vagyok én?" jobban tetszett. ^^;; Erősebb drámai ereje volt...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

mufurc írta:Csomó kisebb-nagyobb változtatás van animáció és egyéb terén
és mit a többi, kiváncsivá tettél?


és egen... nagy cg szürreál izék rulzanak... ilyet kérek majd karácsonyra :dirr:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Cruel Angel írta:
mufurc írta:Csomó kisebb-nagyobb változtatás van animáció és egyéb terén
és mit a többi, kiváncsivá tettél?
Izé, hadd ne soroljam. o___o;; Semmi lényeges (kivéve, amit említettem), csak jobban néz ki.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

megnézve (elámulta)
háttérzenét szeretve (beszerezve)
szereplőket szeretve (erre semmit nem csinálva)
elméleteket benne szeretve (gondolkodva)
az egészet szeretve (DVDre kiírva)

habár a fura szemeket nehéz volt megszokni... meg oldalról nem voltak szépek a szereplők...

CA: akkor most Freedom-ot vagy bazinagy izét fessek a takaróra? :P
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

*előkaparja a topicot... lefújja róla a port*

Szóval sikerült ma befejeznem a Noeint, és megnéznem azt a maradék 7 részt, ami már iszonyú régóta várt erre...

Összességében tetszett. Azt hiszem nagy hiba volt, hogy nem néztem meg akkor az egészet, mikor kijött, mert a hangulata nem volt már a régi, most hogy ennyi idő elteltével tudtam csak befejezni... dehát ez van. Azért Yuunak a 21-es rész után nem kevés rémálma lehetett... o_o skizopszichooo~. A befejezése szép volt, a harci jelenetek grafikai megoldásai különösen tetszettek. Talán a legjobb jelző a Noeinre, hogy tényleg egy rohadtul érdekes anime. Nem az a típus, ami sokaknak bejön, de akik szeretik az ilyesmi cuccokat, azoknak maradandó élményt fog nyújtani, ha megnézik.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csatlakozok az előttem szólókhoz.

Nekem is sajna csak most sikerült a végére érnem. És tényleg egy "rohadtul érdekes anime". Nagyon tetszett. A legjobb szereplő szerintem egyértelműen Atori ( :vigyor: ) és a rajzolás is nagyon ott van. Szóval, ehm, én művészeti suliba jártam, ahol hetenke kb 10 rajz óránk volt és az Isten tudja hány művészettörténet és mégis azt mondom, hogy baromi jó. Szépnek nem nevezném, hanem egyedinek, érdekesnek és nagyon stílusosnak. Mindenkinek teljesen más az arca, vázlatszerű az egész, tetszik a ruha esése a karaktereken, stb stb. Szuper, imádom az ilyet. Az pedig még szuperebb, hogy mindehhez szuper animáció társul (Karasu és Isami harca a kikötőnél,hogy Atori kúszik mászik vagy amikor Noein kinyúlkál a lebegő tetstből).

Remek az egész. A végére mondjuk elviseltem volna még néhány perccel többet, de így sem volt rossz.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Noein

Ha röviden akarnám összefoglalni ezt az animét, akkor azt mondanám: outstanding cucc, rengeteg támadható felülettel.

Nálam nagyon bizonytalanul indult. Egyből a hideg, mély vízbe lettem hajítva, jött egy halom sub-plot, csak úgy kapkodtam a fejem és próbáltam közben nem lemerülni a medence aljára. Egy kis segítség jól jött volna. Aztán, kis adagokban, de végül jött is: Ez még jó is lehet. És lett!

Az első pár epizódot ha rossznak nem is mondanám, de funkciójában szegénynek annál inkább. Az akció decens, a fel-feldobott labdák érdekesek, viszont baromi repetitív az egész. Karasu minden epizódban elszövegeli a kötelező "Ore wa Haruka wo mamoru!" frázist, Atori minden részben felbukkan, majd felsül, a "madarak" minden egyes alkalommal kiruccannak Harukáék téridejébe, majd visszatérnek a sajátjukba. Közben a főhős csapat éli a megszokott kis mindennapjait, mintha körülbelül semmi nem történne velük nap mint nap. Ahemm...

Aztán a hetedik, nyolcadik rész környékén azt vettem észre, elkapott a hangulata, a struktúrája is mintha megváltozott volna a cuccnak, és még talán komolyabb is lett. Kevesebb gag-fej és erőltetettség, több stílus és plot. Utóbbi kimondottan jól megírt, még akkor is, ha a maga kis hullámvölgyei azért megvannak. A tudományos része például erősen ambivalens. Tetszett, hogy valós dolgokat is beemeltek a képbe, mint az extra dimenziók elmélet, a hullámfüggvény összeomlása, kazualitás és társai; ugyanakkor voltak baromságok is, sokszor valós dolgokat kevertek össze a fantáziával, amit nem túlzottan csípek. Gondolok itt például arra, mikor Karasu benyögte ezt a "lehet, hogy az emberi érzelmeink másik téridőket is nyithatnak" dolgot vagy az elején a shounen-fightba illő harcuk kihatással van a kvantumvilágra. Meg egyébként is, mi a rákot akartak például a gamma-részecskéken fénysebességre gyorsítani, amikor azok eleve nagy energiájú elektromágneses hullámok?

Persze ez mind csak felsorolás, semmi komoly, semmi ténylegesen kiábrándító, meg amúgy is: ennyi írói szabadság szerintem bárkinek kijár. (Csak mondom, a tény zavart, hogy ezek így kerültek bele, mikor egyébként sok mindent eltaláltak.)

Szóval van egy sokszor valós dolgokra építő, de azért a gyökereinél fogva inkább fantasy-jellegű sztori, ami viszont többszörösen komplex és érdekes. A párhuzamos világok + időutazás kombót szereti a többség, én sem vagyok ez alól kivétel. Ezen felül kapott egy egészen unikális, egzisztencializmusra építő mondanivalót a cucc, bár legnagyobb sajnálatomra nem erre terelődött végül a hangsúly, inkább csak a felszínt kapargatták meg. Ha végtelen párhuzamos univerzum létezik, végtelen lehetséges jövővel, van-e értelme beszélni az egyénről, mint olyanról? Melyik világbeli én a valós én és itt is lehet-e egyáltalán beszélni erről? Ha a létezésünk bizonytalan, van-e helyünk abban a világban? Ha a létezésemet nem igazolja senki külső szemlélő, vajon létezem-e egyáltalán? Milyen jövő az, ahol az emberek feladják a fizikai testüket, hogy csakis tudatban éljenek tovább? Vagy az a jövő, ahol az egyén létezését adatként tárolják el és ha nincs rólad információ, nem is létezel? A kérdéseket azért köszönöm.

Látványosan nem ejtettem még szót a karakterekről, ami nem a véletlen műve. Ha meg kellene nevezni a Noein ténylegesen leggyengébb részlegét, akkor az a karaktergárda lenne. Szó se róla, a funkciója mindenkinek megvolt, viszont nem voltak elmélyítve, rengeteg potenciált a kukába hajítottak. Valahogy mindenkit igyekeztek szűkre szabottan csak abba a szerepbe beleerőltetni, amiben az első pillanattól kezdve voltak. Karasu "Harukát meg kell védeni!!!!44" baromsága nagyon hamar lefárasztott, Yuu "én vagyok az élet céltáblája" világszemlélete szintén (egyedül talán a legvégén gyógyul csak ki ebből az Ikari Shinji-szindrómából), Atori pálfordulása a végén nonszensz, Tobi a kis mindent tudó, Kuina, aki viszont semmit, esatöbbi. Egyedül Haruka, jövő!Ai és nagyon talán Isami/Fukurou azok, akiket nem lehet pusztán egyetlen szóval leírni, ami azért elég gáz.

A technikai dolgokat illetően is elég vegyes a kép, bár azért itt is inkább a pozitív oldal felé billen a mérleg. A grafika... noss, érdekes. A CG például meglepően korrekt. Baromira tetszettek például azok a bevágások, mikor a házat mutatták minden oldalról, de lehetne még mondani a shangrila-i mechanikus monsztákat vagy azokat a creepy csikóhal-szerű izéket. Ugyanakkor a karakterdesign elég WTF, Haruka macskaszemeitől szó szerint megijedtem először. Az animáció is elég vegyes, pölö az a harc Karasu és Fukurou között... jujj. A zenékkel nem volt különösebb gond, ahogy a seiyuukkal sem.

All in all, egy kissé haragszom a Noeinre, mert sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle, mint amit végül kaptunk, de még így is egy kiemelkedő, stílusos és hangulatos darab, amire megérte időt áldozni. 8/10
Válasz küldése