Berserk

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Neked hogy tetszett a Berserk?

Nagyon nagyon nagyon :)
26
59%
Tetszett
10
23%
Elmegy, nézhető
7
16%
Ennél rosszabb nincs :(
1
2%
 
Szavazatok száma: 44

Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Berserk + BL kapcsolat? :dirr:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szacsi írta:Berserk + BL kapcsolat? :dirr:
Ask mufurc... :dirr:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*heaps up doujinshi*

Azé' valljuk be, az a "Te voltál az egyetlen..." a végén eléggé meggyőző volt. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az olyan befejezetlen mondat, a fan azt képzel utána, amit akar. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem befejezetlen. :3 Azt mondta, "Te voltál az egyetlen, aki elfeledtette velem az álmomat." (vagy vmi ilyesmi, nincs kéznél hogy megnézzem)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Mondjuk az is lehet, hogy Griffith sokkal többre tartotta Gatts-t, mint mindenki mást, egyedül őt tekintte a barátjának (mert akárhogy érvelt a hercegnőnek, akkor is a barátja volt, nah..), tehát nagyon sokat jelentett neki, DE ettől még nem lesz a kapcsolatuk feltétlenül bl.... :dirr:

De ha te ettől jobban alszol... :mrgreen:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szacsi írta:Mondjuk az is lehet, hogy Griffith sokkal többre tartotta Gatts-t, mint mindenki mást, egyedül őt tekintte a barátjának (mert akárhogy érvelt a hercegnőnek, akkor is a barátja volt, nah..), tehát nagyon sokat jelentett neki, DE ettől még nem lesz a kapcsolatuk feltétlenül bl.... :dirr:
Szerintem is. :) Nem utálom sem a BL-t, sem a yaoit, de minek legyen abban is, amiben nincs? :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Drágáim, olvasni kéne. Hol mondtam én, hogy BL? :roll: Még direkt oda is írtam, hogy "inkább mondjuk úgy, hogy"....

De ettől eltekintve tény, hogy nagyon erős érzelmei voltak iránta... ha szerintetek nem, akkor nézzétek meg újra a sorozatot. Különös figyelemmel a "Griffith Gatts lelépése után" és a "Griffith a börtönben" epizódokra.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

mufurc nem azt mondta, hogy a kapcsolatuk feltétlenül BL, de ha már szóba került egy ilyen elvetemült ötlet (:p), hogy Caska-ba volt szerelmes, érdemes megemlíteni, hogy nem épp ő volt számára a legfontosabb. Értse ezt mindenki úgy, ahogy akarja. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

mufurc írta:Pfff.... :D

Griffith baromira nem volt Caskába szerelmes. Vagy mondhatjuk úgy, nem Caskába volt szerelmes... vagy inkább mondjuk úgy (mer' mégiscsak seinen cuccról van szó), nem Caska volt neki a legfontosabb. :D
Hihihi kis perverz :D Hát ez is egy elmélet, de neeem szerintem ez túl merész :D Nem mintha nem tudnám csípőből 70 érvvel megindokolni, hogy miért igaz, de persze mégsem tartom annak (fura mi?) Tudodmit nem észérvezek itt mert kész röhej lenne. Inkább csak simán:
Szerintem meg Caskába volt szerelmes és Titkos is velem van és az énszavazatom mindig tízszer annyit ér mint a tiéd készpassz.
Ez a Griffith eszközként kezeli az embereket dolog amúgy összetettebb mint az először (najó először pont nem) látszik. Azért a Together epizódban elég jó kis dolgok derülnek ki Griffithről (és most nem arra gondolok hogy reggel a patakban mossa a ***** a s*gg*ből) hanem arra, hogy igenis eléggé nehezére esett a lelkiismeretfurdalásain túltennie magát, pl legjobb itt a 15:42-nél kezdődő "I came to this conclusion rationally" monológ amivel eléggé kontrasztban van az hogy épp rojtos cafatokat kapar ki a bicepszéből :D De amit a királylánynak mondott az is erős önálltatás volt (még ha komolyan is gondolta). Leírta a tényleges "barátot" aki független, vannak céljai és pl hajlandó vele szembeszállni meg ilyesmi. Ilyen nemes dolgok blablabla. És erre Guttsban pont ezt látja visszatükröződni amin nemkicsit megdöbben. Mert nem csak hogy ráeszmél, hogy hé wáá Gutts végülis a barátom, de az egyszerre faképnél is hagyja, ráadásul Caska is micsinál (már ha erre is oda tudott figyelni)... Mondjuk ez a baj Griffith-tel hogy csomó ideig csak a cselekedeteiből következtethetünk nem kapunk infót a fejéből így "nem mindig tudjuk" mit érez mit nem.
A börtönben végülis Gatts tartotta egészben és fel is sorolja az érzelmeket amiket Gatts iránt érez...
hatred
friendship
jealousy
frustration/indignation (felirat/szinkron :P)
helplessness/emptyness
affection/love
sadness/sorrow
Na lássuk csak. Van itt minden. Pl a szinkron és a felirat nüansznyi különbségei egész szakadékká tágítják a két gondolatmenet közötti különbséget.... Sajnos már megintcsak múlt éjfél szóval ezt asszem nem ma fejezem be bocs. (Így is van már mibe belekötnötök :D)

EDIT (bocs):
mufurc írta:Drágáim, olvasni kéne. Hol mondtam én, hogy BL? :roll: Még direkt oda is írtam, hogy "inkább mondjuk úgy, hogy"....
Pedig emellett meg tipikusan kiállhatnál (a postom sajnos elég lassan készült így ezt nem vettem észre)... Érdekes ötlet érdekes konklúziókkal! Most tényleg azt mondod, hogy szerinted nem lett homokos Griffith? Árgh. Pedig nem rossz!
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SoonDead írta:affection/love
Most nincs kéznél az anime, hogy megnézzem, de ez 99% hogy "aijou" volt... ami úgy általában egy ilyen mindent felölelő "love". (Szeretet, nem feltétlenül szerelem, de akár az is beleférhet, szitutól függően.) Nyilván az ilyesmit mindenki úgy fordítja, ahogy éppen nem szégyelli... :3

Mindenesetre, ami Griffith Gatts iránti érzéseit illeti, szerintem egyértelmű, és a fentiekből is látszik, hogy nagyon sok mindent érzett iránta, nagyon erősen... és csak iránta. Emellett természetesnek vette, hogy Gatts mellette van, hogy közel áll hozzá, hogy úgy beszélhet vele, mint senki mással, hogy szinte a személye egy része lett ("Gatts tedd ezt meg lécci." "Vedd úgy, hogy megvan."). Összeomlott, amikor Gatts elment (gyakorlatilag kihúzták alóla a talajt, elkezdett kapkodni, meggondolatlanul cselekedni, hogy valahogy kompenzáljon), később szinte megszállottan Gatts járt a fejében, aztán féltékeny volt Caskára... és végül ezért lett Gatts az áldozat (nagyon kétlem, hogy Griffith-t akkor még érdekelte, mi lesz a többiekkel), és ezért büntette Griffith azzal, hogy "megerőszakolta" Caskát az orra előtt (idézőjel, mert nem annyira egyértelmű a dolog).

Ha ez nem szeretet, méghozzá megszállottságba hajló, "igenis képes vagyok nélküled élni, csakazértis képes vagyok rá (a francba, mégse)" és "nem lehetsz senki másé, csak az enyém" típusú szeretet, akkor nem tudom, micsoda. :3 (Igen, torz szeretet, de Griffith egy nagyon torz ember.) Ezt persze mindenki annak hívja, aminek akarja, de szerintem egyértelmű, hogy a barátságnál itt jóval többről van szó. BL-nek nem hívnám (már csak a műfaj miatt sem :3), de Passionate Male Friendshipnek sem igazán (már csak azért is, mert kétséges, mennyiben van itt szó barátságról...).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Most tényleg azt mondod, hogy szerinted nem lett homokos Griffith?
Az a legjobb ebben, hogy a mangában minden ilyen szálat már az elején elvarrnak. :D Szóval Gatts...khm..mondhatjuk úgy, hogy "kap egy leckét", amitől egy életre elmegy a kedve a férfiaktól, így ő nem lehet meleg. (Animében ebből megmaradt annyi, hogy az elején minden vállonveregetést úgy reagál le, hogy "NE ÉRJ HOZZÁM!!!", amit marhára nem lehet érteni, hogy miért is mond, ha nem olvasta az ember a mangát.) Ezután találkozik Griffel, felmennek a dombra, majd jön mindenki kedvenc mondata, ami a manga ismerete nélkül szintén totál félreérthető: "I want you Gatts!". Animében itt talán annyi a maximum, hogy Gatts furán néz, vagy megkérdezi, hogy "Hogy érted ezt?" (nem tegnap láttam), mangában ellenben felteszi a kérdést, ami valószínűleg minden néző fejében megfordult ennél a jelenetnél: "Are you a homo?" :D Azon kívül, hogy poénnak is ütött, Griff az egészet egy hülye fejjel, és egy sweatdroppal reagálja le, ezek után kétlem, hogy az lenne. :)
A végén pedig, miután a börtönből kimentik, egyik jelenetben megpróbálja megerőszakolni Cascát (ami tekintve az akkora kondícióját, annyiba merül ki, hogy Casca lelöki magáról, mint egy tollpihét), szóval szerelem vagy sem, de a kívánás megvolt. :wink: Ezen a gondolatmeneten továbbhaladva az is valószínűsíthető, hogy az Eclipse-es megerőszakolás nem csupán Gatts "megbüntetése" volt (persze ez is belejátszott), hanem Griff végre meg tudta kapni, amit eddig még nem, és élt is a lehetőséggel. Egyébként nem kizárt, hogy Judeau is érzett valamit Casca iránt, legalábbis a halála előtti mondatai és gondolatai gyanúsak, de ez a rész nekem még a mangában sem volt egyértelmű.
Akkor most a Berserk anime szerintem rossz? Dehogy. :) Egy egész jó adaptációja lett a mangának, viszont néhány kulcsfontosággú jelenet kimaradt belőle, amik pedig nem elhanyagolhatóak a szereplők érzelmeinek megértéséhez. Ettől még teljesen szórakoztató és élvezhető, viszont ha nagyon abba a témába akarunk belemenni, hogy ki mit érez ki iránt, akkor javaslom mindenkinek a manga elolvasását, legalább az Eclipse-ig. (Lehet az animések a női nézőknek is akartak valamivel kedvezni, ezért hagytak ki pár egyértelmű jelenetet, így aztán valóban mindenki azt gondolhatja Griffről és Gattsról, amit akar. XD)

Hoppá, most látom csak, hogy közben mufurc is írt. :)
mufurc írta:Emellett természetesnek vette, hogy Gatts mellette van, hogy közel áll hozzá, hogy úgy beszélhet vele, mint senki mással, hogy szinte a személye egy része lett ("Gatts tedd ezt meg lécci." "Vedd úgy, hogy megvan.").
Cascát is hasonlóan úgy kezelte, mintha a személyes játékszere lenne (sőt, az egész Hawk-ot), ő is ugrott minden szavára, és még "Griffith-mániás" is volt, legalábbis a történet első felében. Viszont Griffnek egy ember annál értékesebb, minél képzettebb, és a legjobb embere kétségkívül Gatts volt, egy Swarzenegger testi adottságaival rendelkező katonát nehéz lett volna bárkinek is felülmúlnia. :D Griff szavát pedig bárki szó nélkül teljesítette volna a csapatból, hihetetlen módon felnéztek rá. Csak pl. egy nemes titokban történő meggyilkolására nem Ricket-et fogja felkérni... :wink: (Ha jól emlékszem ott hangzott el egy, az általad említetthez hasonló párbeszéd, ámbár lehet, hogy tévedek.)
mufurc írta:Összeomlott, amikor Gatts elment (gyakorlatilag kihúzták alóla a talajt, elkezdett kapkodni, meggondolatlanul cselekedni, hogy valahogy kompenzáljon),
Így van. Ki ne omolna össze, amikor éppen elvesztette egyik "legjobb ütőkártyáját", azt az embert, akitől a Hawk sikert sikerre halmozott, és aki egészen a királyi udvar közelségébe juttatta az egyszerű zsoldossereget? Lehet, hogy Griffith volt az ötletgazda, de a legtöbb esetben Gatts segítsége kellett a kivitelezéshez.
Emellett ez volt az első eset, hogy Griffith-nek valaki ellent tudott állni, legyőzte harcban, és ráadásul ez a valaki a legjobb harcosa volt, akit ő a tulajdonaként kezelt (mint ahogy mindenki mást is). Naná, hogy kiborult.
mufurc írta:később szinte megszállottan Gatts járt a fejében,
Persze, hiszen miatta került börtönbe. Az más kérdés, hogy ez Griffith gyengesége miatt történt (vagyis, hogy ennyire kötődött Gatts-hoz), de végülis ha Gatts nem távozik, akkor nem szúr el mindent, tehát őt hibáztatta a kudarcért, és ezt sosem tudta megbocsátani neki.
mufurc írta:aztán féltékeny volt Caskára...
Ez az a rész, amit érzésem szerint belemagyarázol. Mármint miből gondolod, hogy Cascára volt féltékeny? O_o Mit láttunk? Azt, hogy Gatts és Casca egymást öleli, amit Griffith irigyen/dühösen/meglepve figyel. Szerintem vagy Gattsra volt féltékeny, vagy ideges, hogy a két "kedvenc játékszere" időközben összejött egymással, és őt a "játékost" teljesen figyelmen kívül hagyják, esetleg csak dühös volt, hogy "Amíg én a börtönben rohadtam, ez a szemét, aki tönkretett, és a barátom volt, még a csajomat is elszedte!". És nem kizárt, hogy mind a hármat egyszerre. :D (Nem mellesleg a mangában ezután jött az a rész, amikor Casca bemegy cserélni Griff kötéseit, ő pedig megpróbálja megerőszakolni, ezzel jelezve, hogy még mindig ő a főnök. Ezt persze akkor még nem állt módjában megtenni, de miután az Eclipse-ben démonná vált, rögtön ez volt az első dolga.)
mufurc írta:és végül ezért lett Gatts az áldozat (nagyon kétlem, hogy Griffith-t akkor még érdekelte, mi lesz a többiekkel),
Ezzel egyetértek, a legfontosabb az volt neki, hogy Gattsnak és Cascának "visszavágjon", a többiekkel nem volt dolga, csak őket is feláldozta.
mufurc írta:és ezért büntette Griffith azzal, hogy "megerőszakolta" Caskát az orra előtt (idézőjel, mert nem annyira egyértelmű a dolog).
Hát az tény, hogy lehet valamennyire Casca is akarta a dolgot, viszont mivel a teljes aktus alatt mindenféle démonok fogták le (+ Griffith), nem is volt sok választása. :wink: (Ráadásul a sok futástól, meg harctól addigra már úgy kimerült, hogy ha akart sem tudott volna nagyon ellenkezni.)
mufurc írta:Ha ez nem szeretet, méghozzá megszállottságba hajló, "igenis képes vagyok nélküled élni, csakazértis képes vagyok rá (a francba, mégse)" és "nem lehetsz senki másé, csak az enyém" típusú szeretet, akkor nem tudom, micsoda. :3
A legvégére csak megtanult élni nélküle. :D Feláldozta volna mindenkivel együtt. Ez a "nem lehetsz senki másé..." hozzállása pedig az összes bandataggal szemben megvolt, csak Gatts volt számára a legértékesebb, és ő volt az első, aki ellenszegült az akaratának, de ezt már írtam.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Az a legjobb ebben, hogy a mangában minden ilyen szálat már az elején elvarrnak. :D
De az a manga, és perpill nem arról beszélünk. (Ezért is jobb az anime, mert sokkal kifinomultabb a karakterábrázolás. Persze ez nyilván felháborító lehet az "omg egy jelenetben vannak! homokosok??!!!!" típusú embereknek... :roll: Vannak ám árnyalatok a "homofób" és "homokos" között. :roll: )
Titkos írta:majd jön mindenki kedvenc mondata, ami a manga ismerete nélkül szintén totál félreérthető: "I want you Gatts!".
Miért is lenne totál félreérthető? Totál egyértelmű. Nyilván nem úgy érti, hogy "akarlak, Gatts, le a ruhákkal és gyerünk a sátorba!" Jézusom. :roll: Komolyan, aki ezt tényleg félreérti, az vagy tegye le az antihomo-szemüvegét, vagy tegye félre a Berserket, és nézzen Gravitationt, vagy nemt'om. (Megjegyzem, mikor először néztem az animét, akkor se jutott eszembe, hogy "félreértsem" ezt a mondatot, pedig az én agyam ugye bizonyos rugókra jár. És kösz az animének, hogy nem csinált ebből a mondatból egy C-kategóriás viccet.)
Titkos írta:A végén pedig, miután a börtönből kimentik, egyik jelenetben megpróbálja megerőszakolni Cascát (ami tekintve az akkora kondícióját, annyiba merül ki, hogy Casca lelöki magáról, mint egy tollpihét), szóval szerelem vagy sem, de a kívánás megvolt.
Te.... az a jelenet baromira nem arról szólt, hogy "Caska, akarlak, legyél az enyém itt és most." Arról szólt, hogy Griffith konstatálja, hogy már Caska sincs a hatalmában. Nem megerőszakolni akarta, azt akarta tudni, hogy még úgy érez-e iránta, mint régen. Aztán kiderült, hogy a szerelem elhalványult, és bár Caskának ő még mindig fontos, már leginkább szánalmat érez iránta, ami ismét egy újabb rúgás volt Griffith amúgyis padlón lévő egójába.
Titkos írta:Ezen a gondolatmeneten továbbhaladva az is valószínűsíthető, hogy az Eclipse-es megerőszakolás nem csupán Gatts "megbüntetése" volt (persze ez is belejátszott), hanem Griff végre meg tudta kapni, amit eddig még nem, és élt is a lehetőséggel.
BÁRMIKOR megkaphatta volna Caskát. Egyszerűen nem akarta, mert egyrészt az túl nagy macera lett volna a csapat szempontjából, másrészt tudta, hogy így tarthatja legjobban maga mellett, meg persze nyilván nem is érdekelte. De a hercegnős balhé előtt AKÁRMIKOR megkaphatta volna, és bármit is tett vagy gondolt Caska, a végén kvázi odaadta magát Griffith-nek. Semmi szükség nem volt rá, hogy Griffith démonúrként rávesse magát, hogy "muahahaha, végre végre!"
Titkos írta:Egyébként nem kizárt, hogy Judeau is érzett valamit Casca iránt,
Uh, "nem kizárt"? Teljesen egyértelmű....

Abba pedig ne menjünk bele megint, hogy a Berserk anime mennyire jó. :roll: Szerintem egy sokkal komolyabb, érettebb és kifinomultabb mű, mint a manga.
Titkos írta:(Lehet az animések a női nézőknek is akartak valamivel kedvezni, ezért hagytak ki pár egyértelmű jelenetet, így aztán valóban mindenki azt gondolhatja Griffről és Gattsról, amit akar. XD)
Uh, nem? Egyszerűen csak nem überhomofóbok írták, akik már attól is kiborulnak, ha két karakter OMG EGYMÁSHOZ ÉR THEY MUST BE GAY BLEEEHH. Nézz LoGH-t, ott a főszereplő nagyjából ugyanazt csinálja, mint Griffith (Reinhard az elején amúgyis hasonló karakter), és mégis baromira nem az jön át belőle, hogy "omg he's gay". Griffith-ből sem.
Titkos írta:Így van. Ki ne omolna össze, amikor éppen elvesztette egyik "legjobb ütőkártyáját", azt az embert, akitől a Hawk sikert sikerre halmozott, és aki egészen a királyi udvar közelségébe juttatta az egyszerű zsoldossereget? Lehet, hogy Griffith volt az ötletgazda, de a legtöbb esetben Gatts segítsége kellett a kivitelezéshez.
Nem, messze nem volt ennyire gyakorlatias a gondolatmenet, és ez az animéből abszolút átjött (a manga még mindig nem érdekel, és nem is arról beszélünk). Griffith attól borult ki, hogy Gatts otthagyta. Ez teljesen egyértelmű. A dolog kezdődött úgy, hogy Gatts legyőzte (ami már helyből egy pofonnal ér fel), aztán utána közölte vele, hogy sorry, ennyi volt, ami Griffith számára valahogy így hangozhatott: "úgy döntöttem (és mióta dönthetsz te magadtól, tőlem függetlenül?!) már nem vagyok a tulajdonod (ezt csak én dönthetem el!) lelépek, bye (ezt nem teheted, nem mehetsz el amíg nem engedem meg, szükségem van rád, persze ezt még magam sem ismerem fel)"

Az, hogy utána annyira kapkodva és ügyetlenül intézte a hercegnős dolgot, teljesen jól mutatja, hogy milyen kétségbeesetten próbált kompenzálni Gatts elvesztése miatt. "Csakazért is megcsinálom, nem kellesz te hozzá" (és ugye ott volt a végén a magában kuporgás, ami szintén elég egyértelműen egy "nélküled nem megy, mihez kezdjek így" volt). Ha Griffith-t csak azért zavarta volna Gatts távozása, mert elvesztette az izomembert, akit ugráltathatott, nem szúrta volna el ennyire durván ezt az elég kényes ügyet.
Titkos írta:tehát őt hibáztatta a kudarcért, és ezt sosem tudta megbocsátani neki.
Nem a kudarcért hibáztatta, hanem azért, amiért tönkretette őt. Nagy különbség.
Titkos írta:Ez az a rész, amit érzésem szerint belemagyarázol. Mármint miből gondolod, hogy Cascára volt féltékeny? O_o Mit láttunk? Azt, hogy Gatts és Casca egymást öleli, amit Griffith irigyen/dühösen/meglepve figyel.
És mit látunk később? Griffith fogja a lovaskocsit, elhajt a folyóba, ott kezdődik az eclipse, Gatts rohan Griffith felé, miközben Griffith "ne közelíts! Ha most akár csak megérintesz, soha többé..." vagyis "ore wa mou..." Ha Gatts pár perccel korábban ér oda, akkor Griffith-ből elszállt volna az a lelkierő, amivel az áldozatot aztán meghozta. Akkor azt választotta volna, amit a látomásában látott (ie. élet Caskával, mert Caska végül úgyis vele marad, ezt Griffith is tudta). Márpedig soha többé nem jön el még egy ilyen alkalom, és ha Griffith hatalmat akar, akkor nem engedheti meg magának, hogy ezt elszalassza. Ezért félt akkor Gattstól. Ld. a végén a "te voltál az egyetlen" mondat. És ez, plusz az összeomlása Gatts távozása után, a börtönben a gondolatai, és az egésznek a vége, sztem nagyon jól mutatja, hogy ki volt neki a fontosabb, Caska vagy Gatts...
Titkos írta:Hát az tény, hogy lehet valamennyire Casca is akarta a dolgot, viszont mivel a teljes aktus alatt mindenféle démonok fogták le (+ Griffith), nem is volt sok választása.
Maradjunk annyiban, hogy Caska akkor már nem volt magánál. Amennyi tudat még volt benne, az nagyjából annyit konstatált, hogy ott van Griffith, és Griffith-t mindig kérdés nélkül követte, bármit is tett. A sztori ezen pontján már nem feltétlenül azért, mert szerelmes belé (hiszen akkor már Gattsot szerette), hanem mert egyszerűen szerette és sajnálta.
Titkos írta:A legvégére csak megtanult élni nélküle. :D Feláldozta volna mindenkivel együtt.
Fel is áldozta, és tökmindegy, hogy a mangában mi következett ezután, az animében ez volt a karakter lényege (és persze a tragédiája is). Hogy végül a büszkesége és az ambíciója fontosabb volt neki, mint Gatts.
Titkos írta:Ez a "nem lehetsz senki másé..." hozzállása pedig az összes bandataggal szemben megvolt, csak Gatts volt számára a legértékesebb, és ő volt az első, aki ellenszegült az akaratának, de ezt már írtam.
Az összes bandatag halálosan nem érdekelte Griffith-t, főleg a vége felé. Gatts igen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ti aztán jó sokat írtatok egy nap alatt @.@
Sok jó dolgot írtatok, de nekem nincs energiám ilyen hosszú hozzászólást írni, úgyhogy inkább csak a leglényegesebbet emelem ki:

Titkos írta:A végén pedig, miután a börtönből kimentik, egyik jelenetben megpróbálja megerőszakolni Cascát (ami tekintve az akkora kondícióját, annyiba merül ki, hogy Casca lelöki magáról, mint egy tollpihét), szóval szerelem vagy sem, de a kívánás megvolt.
mufurc írta:Te.... az a jelenet baromira nem arról szólt, hogy "Caska, akarlak, legyél az enyém itt és most." Arról szólt, hogy Griffith konstatálja, hogy már Caska sincs a hatalmában. Nem megerőszakolni akarta, azt akarta tudni, hogy még úgy érez-e iránta, mint régen. Aztán kiderült, hogy a szerelem elhalványult, és bár Caskának ő még mindig fontos, már leginkább szánalmat érez iránta, ami ismét egy újabb rúgás volt Griffith amúgyis padlón lévő egójába.
Ebben a dologban mufurccal értek egyet. Többen is mondták már, hogy Griffith meg akarta erőszakolni Casca-t... Szerintem abszolút nem ez a helyzet, abban a pillanatban több, mint röhejes lett volna.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:De az a manga, és perpill nem arról beszélünk. (Ezért is jobb az anime, mert sokkal kifinomultabb a karakterábrázolás. Persze ez nyilván felháborító lehet az "omg egy jelenetben vannak! homokosok??!!!!" típusú embereknek... :roll: Vannak ám árnyalatok a "homofób" és "homokos" között. :roll: )
Egy mangát mióta tilos az animéjével összehasonlítani? (Lásd az A+-os Elfen Lied topic, ahol te is ugyanezt a kérdést tetted fel.) Főleg, hogy a Berserk nem is az az anime, ami 180°-ban eltérne a mangától. Néhány részlet és jelenet kimaradt belőle, illetve a vér/erőszak szintjét lejjebb vitték (ez utóbbi szvsz nem is gond), de a történet, a karakterek 99%-ban megegyeznek. (After Eclipse most nem számít.) Arról nem is beszélve, hogy általában szeretem az eredeti készítő ötleteit tiszteletben tartani, elvégre annál jobban senki sem ismerheti a karakterek jellemét, mint aki kitalálta őket.
Egyébként meg köszi, hogy homofóbnak állítasz be, és az egész postod alatt arra utalgatsz, miközben:
1. Nem vagyok az.
2. Ha így lenne, nem találnád furának, hogy pont Griffith és Gatts a kedvenceim? :D
Amúgy egyszer ez is érdekelne, hogy miért kell neked mindig megaláznod a vitapartnertnered, ha nem ért egyet veled? Ilyet sem mondtam, hogy "OMG, biztos melegek, mert egy jelenetben vannak!", szóval nem kellene szavakat a számba adnod.
A Gravitation vagy a Loveless esetében nyílván nem erősködnék, hogy "dehát csak barátok!", mert az tényleg hülyeség lenne, viszont a Berserkben nem láttam a nagy LOVE-ot, ez van. :D
mufurc írta:Miért is lenne totál félreérthető? Totál egyértelmű. Nyilván nem úgy érti, hogy "akarlak, Gatts, le a ruhákkal és gyerünk a sátorba!" Jézusom. :roll:
Ezt megint nem én találtam ki, Gatts nézett rá igen furcsa fejjel az animében is. :D (mangában ki is mondta, amit gondolt XD)
mufurc írta:Megjegyzem, mikor először néztem az animét, akkor se jutott eszembe, hogy "félreértsem" ezt a mondatot, pedig az én agyam ugye bizonyos rugókra jár.
Ezért is gondolom, hogy nem rajtam van "antihomo-szemüveg", hanem rajtad "BL-látó". :D (Magyarul az elejét még valóban nem értetted félre, csak a történet vége felé "írod át picit".)
mufurc írta:Te.... az a jelenet baromira nem arról szólt, hogy "Caska, akarlak, legyél az enyém itt és most." Arról szólt, hogy Griffith konstatálja, hogy már Caska sincs a hatalmában. Nem megerőszakolni akarta, azt akarta tudni, hogy még úgy érez-e iránta, mint régen. Aztán kiderült, hogy a szerelem elhalványult, és bár Caskának ő még mindig fontos, már leginkább szánalmat érez iránta, ami ismét egy újabb rúgás volt Griffith amúgyis padlón lévő egójába.
Az a jelenet, amiről én írtam, emlékeim szerint csak a mangában volt benne, ezért is tartom az anime hibájának, hogy kimaradt, mert más értelmezést kap az egész. (És megint nem azt hiányolom, hogy "OMG, he didn't try to rape Casca!", mielőtt mondanád...)
mufurc írta:BÁRMIKOR megkaphatta volna Caskát. Egyszerűen nem akarta, mert egyrészt az túl nagy macera lett volna a csapat szempontjából, másrészt tudta, hogy így tarthatja legjobban maga mellett, meg persze nyilván nem is érdekelte.
1. Valóban, túl nagy mecera lett volna, ezért csinálta démonként, amikor már magasról tehetett arra, hogy a csapattal mi lesz. :D
2. Hát nem tudom, szerintem ha megteszi, azzal csak még inkább kialakított volna egy érzelmi kötődést közte és Casca között. (Na persze Griffith az ilyesmit mindig kerülte, viszont nem hinném, hogy akkor már nem tudta volna maga mellett tartani C.-t, éppen ellenkezőleg.)
3. Nem érdekelte? :D Maradok SoonDead mellett, hogy igenis érzett valamit iránta. :wink:
mufurc írta:De a hercegnős balhé előtt AKÁRMIKOR megkaphatta volna, és bármit is tett vagy gondolt Caska, a végén kvázi odaadta magát Griffith-nek.
Az Eclipse-ben? Hát én azért továbbra is maradok annál az álláspontnál, hogy nem volt túl sok választása. ^^" (főleg, hogy később te is írod, hogy annál a jelenetnél már nem volt magánál) Előtte meg rendben van, hogy szánalmat érzett iránta, de pont ezért nem feküdt volna le vele, és már szerelmes sem volt belé, sz'al...
mufurc írta:
Titkos írta:Egyébként nem kizárt, hogy Judeau is érzett valamit Casca iránt,
Uh, "nem kizárt"? Teljesen egyértelmű....
A halála előtti pár mondat kivételével nem nagyon...
mufurc írta:Abba pedig ne menjünk bele megint, hogy a Berserk anime mennyire jó. :roll: Szerintem egy sokkal komolyabb, érettebb és kifinomultabb mű, mint a manga.
Egy kérdés: az Eclipse előtti fejezetekből mennyit olvastál mangában? Az egy dolog, hogy utána egész más irányba halad a történet és a hangulata is megváltozik, de azok a kötetek, amik az anime cselekményét dolgozzák fel, sokak szerint (és szerintem is) jobbak, és szórakoztatóbbak.
mufurc írta:Uh, nem? Egyszerűen csak nem überhomofóbok írták, akik már attól is kiborulnak, ha két karakter OMG EGYMÁSHOZ ÉR THEY MUST BE GAY BLEEEHH. Nézz LoGH-t, ott a főszereplő nagyjából ugyanazt csinálja, mint Griffith (Reinhard az elején amúgyis hasonló karakter), és mégis baromira nem az jön át belőle, hogy "omg he's gay". Griffith-ből sem.
Yeee, már megint homofób lettem. :D (Ha kiborulnék az ilyen jelenetektől, szerinted nem álltam volna fel a "Gatts és Griff együtt fürödnek az udvaron" jelentnél és hagytam volna abba az egészet?)
LoGH-ot meg egyenlőre inkább nem nézek, valahogy nagyon nem vonz az egész, de azért kösz. Griffith-ről meg sosem mondtam, hogy meleg lenne, sőt, épp azt bizonygatom, hogy nem, ellentétben veled, aki szerint túlságosan is Gatts-fan. :D
mufurc írta:Griffith attól borult ki, hogy Gatts otthagyta. Ez teljesen egyértelmű. A dolog kezdődött úgy, hogy Gatts legyőzte (ami már helyből egy pofonnal ér fel), aztán utána közölte vele, hogy sorry, ennyi volt, ami Griffith számára valahogy így hangozhatott: "úgy döntöttem (és mióta dönthetsz te magadtól, tőlem függetlenül?!) már nem vagyok a tulajdonod (ezt csak én dönthetem el!) lelépek, bye (ezt nem teheted, nem mehetsz el amíg nem engedem meg, szükségem van rád, persze ezt még magam sem ismerem fel)"
Igen, és én is kb. ugyanezt írtam le, csak nem ennyire kifejtve. :wink:
mufurc írta:Az, hogy utána annyira kapkodva és ügyetlenül intézte a hercegnős dolgot, teljesen jól mutatja, hogy milyen kétségbeesetten próbált kompenzálni Gatts elvesztése miatt. "Csakazért is megcsinálom, nem kellesz te hozzá" (és ugye ott volt a végén a magában kuporgás, ami szintén elég egyértelműen egy "nélküled nem megy, mihez kezdjek így" volt). Ha Griffith-t csak azért zavarta volna Gatts távozása, mert elvesztette az izomembert, akit ugráltathatott, nem szúrta volna el ennyire durván ezt az elég kényes ügyet.
De anélkül az izomember nélkül még mindig csak várvédésre és hasonló "aljamunkákra" bérelték volna fel őket. Szerintem is kiborította Gatts távozása, mivel valóban akkor kezdte felismerni, hogy elvesztette egyetlen barátját, valamint legértékesebb "harci tankját", akivel eddig "végigrombolta" a várakat, de ennél többet nem látok bele a dologba.
mufurc írta:Nem a kudarcért hibáztatta, hanem azért, amiért tönkretette őt. Nagy különbség.
Gatts elment > Griff összetört > Griff hülyeséget csinált > Griff börtönbe került > Griff pipa Gattsra, amiért elment, és ezzel tönkretette őt, valamint ennek folyamányaként csinált ő hülyeségeket és vallott végül kudarcot, került börtönbe.
Nem megint ugyanott vagyunk? :D
mufurc írta:Akkor azt választotta volna, amit a látomásában látott (ie. élet Caskával, mert Caska végül úgyis vele marad, ezt Griffith is tudta).
Látod ez is érdekes. A látomásban csak Casca volt ott vele, Gatts, és az összes többi bandatag hiányzott. Ha olyan fontos lett volna neki, legalább minimum megjelenik. (OK, a gyerekét róla nevezte el asszem, a kutya meg Ricket vagy Judeau volt. XD Bár erről is lehetne vitázni, hogy az egy lehetséges jövőkép volt, vagy pedig Griff elképzelt ranglétrája, ahol Casca a feleség, és Gatts-ra max úgy tekint, mint apa a fiára... Bár elismerem, ez már tényleg elég spekuláció-szagú, de kit tudhatja?)
mufurc írta:Fel is áldozta, és tökmindegy, hogy a mangában mi következett ezután, az animében ez volt a karakter lényege (és persze a tragédiája is). Hogy végül a büszkesége és az ambíciója fontosabb volt neki, mint Gatts.
Mangában detto. A karakterek kb. ugyanazok, a jellemük nem lett kicsavarva, a manga közel sem tér el olyan sok dologban az animétől, mint gondolod. Mellesleg a mangában még a későbbi találkozásukkor is van egy párbeszéd, amiből ugyanez derül ki:
Gatts: Elárultál minket! Mindenkit elárultál!
Griffith: De az álmomat nem.
Szóval ott sem szól másról Griffith jelleme, bár abban egyetértek, hogy a későbbi eseményeknek a mangában vajmi kevés köze van ahhoz, ami az Eclipse előtt történt, mivel mondom, hogy más irányt vesz a történet.
Szacsi írta:Ebben a dologban mufurccal értek egyet. Többen is mondták már, hogy Griffith meg akarta erőszakolni Casca-t... Szerintem abszolút nem ez a helyzet, abban a pillanatban több, mint röhejes lett volna.
Én ezt mástól még nem hallottam, a mangában volt ilyen jelenet, arról beszéltem, az animéből pont ez maradt ki.
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Titkos írta:...azok a kötetek, amik az anime cselekményét dolgozzák fel, sokak szerint (és szerintem is) jobbak, és szórakoztatóbbak.
Detto. Enyhén szólva sokkal jobban és szebben kidolgozott, mint az anime, a szereplőkről is kerekebb képet kapunk. Corkus pl egy utolsó senkiházi, de mégis nagyon tetszett, mint karakter.

Persze ettől függetlenül az animét is nagyon jónak tartom.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Egy mangát mióta tilos az animéjével összehasonlítani? (Lásd az A+-os Elfen Lied topic, ahol te is ugyanezt a kérdést tetted fel.) Főleg, hogy a Berserk nem is az az anime, ami 180°-ban eltérne a mangától. Néhány részlet és jelenet kimaradt belőle, illetve a vér/erőszak szintjét lejjebb vitték (ez utóbbi szvsz nem is gond), de a történet, a karakterek 99%-ban megegyeznek.
Édesem, nem tilos összehasonlítani, de ebben az esetben nincs értelme. A manga és az anime ugyanis nem egyeznek meg teljesen, és az eltérések meglehetősen fontosak. Az anime írójának láthatóan más volt a mondanivalója, másra hegyezte ki az egészet. Itt nem arról van szó, hogy "ez kimaradt, mert nem fért bele" hanem arról, hogy "ez kimaradt, mert nem rakták bele". Itt legfeljebb annyi értelme van az összehasonlításnak, hogy "nekem a manga jobban tetszett" vagy "nekem az anime jobban tetszett".
Titkos írta:(After Eclipse most nem számít.) Arról nem is beszélve, hogy általában szeretem az eredeti készítő ötleteit tiszteletben tartani, elvégre annál jobban senki sem ismerheti a karakterek jellemét, mint aki kitalálta őket.
Csakhogy az anime egy adaptáció, és a készítőnek nem volt beleszólása. Az anime karaktereit nem a mangaka írta, őket az ismeri a legjobban, aki az animét írta.

Egyébként meg nem állítottalak be homofóbnak, érdemes felismerni az iróniát és a költői túlzást. :3 (A személyeskedésnek meg innentől nincs értelme, már csak azért sem, mert szándékosan félreérted, amit írtam.)
mufurc írta:Ezt megint nem én találtam ki, Gatts nézett rá igen furcsa fejjel az animében is. :D (mangában ki is mondta, amit gondolt XD)
De az animében nem mondta, és utalás sem volt rá, hogy hasonlót gondolna. *shrug*
Titkos írta:Ezért is gondolom, hogy nem rajtam van "antihomo-szemüveg", hanem rajtad "BL-látó". :D (Magyarul az elejét még valóban nem értetted félre, csak a történet vége felé "írod át picit".)
Iiiigen, valszeg ezért hangsúlyoztam HÁROMSZOR is, hogy "nem BL". :rozsaszintancoloelefant:
Titkos írta:Az a jelenet, amiről én írtam, emlékeim szerint csak a mangában volt benne,
...és perpill az animéről beszélünk.
Titkos írta:3. Nem érdekelte? :D Maradok SoonDead mellett, hogy igenis érzett valamit iránta. :wink:
Szexuálisan nem érdeklődött iránta. :roll: (Különben már tett volna valamit.) Nyilván nem úgy értettem, hogy nem érzett az égvilágon semmit Caska iránt.
Titkos írta:de pont ezért nem feküdt volna le vele,
Pont ezért feküdt le vele később... már amennyire a tudatánál volt akkor.
Titkos írta:Egy kérdés: az Eclipse előtti fejezetekből mennyit olvastál mangában? Az egy dolog, hogy utána egész más irányba halad a történet és a hangulata is megváltozik, de azok a kötetek, amik az anime cselekményét dolgozzák fel, sokak szerint (és szerintem is) jobbak, és szórakoztatóbbak.
Sokak szerint, szerinted is, szerintem baromira nem. Engem nem tud szórakoztatni az öncélú szexvérerőszak, még akkor sem, ha relatíve érdekes szereplők is vannak a színen. Sőt, akkor még jobban zavar és idegesít. (Egyébként elolvastam majdnem az összeset. ) Ez van, ez az én perverz ízlésem. Dehát én még az Evát és az Elfen Liedet sem szeretem, sz'al az én ízlésem nem mérvadó... :3
Titkos írta:Igen, és én is kb. ugyanezt írtam le, csak nem ennyire kifejtve. :wink:
Nem drágám, nem ugyanezt írtad le. Ha szerinted igen, akkor olvasd át mégegyszer.
Titkos írta:Nem megint ugyanott vagyunk? :D
Ugyanott vagyunk, de nem ugyanúgy értünk oda, a különbség pedig szerintem lényeges.
Titkos írta:Látod ez is érdekes. A látomásban csak Casca volt ott vele, Gatts, és az összes többi bandatag hiányzott. Ha olyan fontos lett volna neki, legalább minimum megjelenik.
Uh, te fogtad, hogy az a látomás miről szólt? Nem arról szólt, hogy "ilyen az ideális élet". Arról szólt, hogy "ez a másik lehetőség".
Titkos írta:Én ezt mástól még nem hallottam, a mangában volt ilyen jelenet, arról beszéltem, az animéből pont ez maradt ki.
És már megint ott tartunk, hogy a jelenet, ami a mangában benne van, az animében pedig mit ad isten, nincs. Valszeg nem véletlenül. Az anime mást akart elmondani, mint a mangaka, ez van.

Részemről pedig ennyit a témáról, legalábbis Titkossal nem vitatkozok tovább, ugyanis nincs értelme. *shrug*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Részemről pedig ennyit a témáról, legalábbis Titkossal nem vitatkozok tovább, ugyanis nincs értelme. *shrug*
Igaz, szerintem is hagyjuk, egymást úgysem tudjuk meggyőzni, és ezen 100 "édesem", meg egyéb személyeskedő beszólás sem segít. (Tudom, attól persze még én személyeskedtem, naná...)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Hogy a fenébe van ennyi időtök? Ezt nem volt könnyű végigolvasni. Főleg, hogy vannak olyan idézgetéses reakciók amik olyan csúnyán beszélnek el egymás mellett, hogy enyhén habzani kezdett a szám miközben olvastam. Egy valamit idéznék mert itt van personal interest:
mufurc írta:
Titkos írta:3. Nem érdekelte? :D Maradok SoonDead mellett, hogy igenis érzett valamit iránta. :wink:
Szexuálisan nem érdeklődött iránta. :roll: (Különben már tett volna valamit.) Nyilván nem úgy értettem, hogy nem érzett az égvilágon semmit Caska iránt.
Érzett valamit iránta... Ez a kifejezés szerintem ehelyütt nem szó szerint értendő, bár miután annyi fölösleges szó esett arról, hogy *Griffith nem búza, csak a búzasági skálán ami a hómofóbtól a csőbuznyákig terjed Griffith enyhén az utóbbi felé tolódik* hogy ez már nem nyilvánvaló.
Én szerintem Griffith szerelmes volt Caskába. Ha Titkos "mellettem marad" azzal azt állítja, hogy ő szerinte is.
Szexuálisan nem érdeklődött iránta? Hát ezzel se fogok egyetérteni.

Természetesen a postom nem tükrözi a teljes valóságot, előfordulhat, hogy tévedek/hazudok illetve egyéb okok miatt valótlant állítok. A csillaggal jelölt idézet valójában nem idézet. Nem állítom, hogy bárki ilyet írt volna (ugyanakkor ennek az ellenkezőjét sem). Az "idézet" pusztán görbe tükör volt egy olyan feljtegetés előtt ami kimeríti a fából vaskarika fogalmát. Ha valaki nem ért velem egyet, az a hagyománnyal szakítva SZAVANKÉNT idézze az üzenetemet, mert ez a mondatos dolog még túlságosan követhető...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, én azt a szabados és felháborító elvet vallom, hogy az emberi érzések elég széles skálán mozognak, és a szerelem, érdektelenség és gyűlölet között az érzelmek sokféle árnyalata létezik. Ja, és hogy még jobban sokkoljak mindenkit, szerintem a szeretet és a szerelem nem szinonímák, és lehet valakit úgy rettentően szeretni, hogy nem vagyunk belé szerelmesek. TUDOM, HIHETETLEN. O___O


IMPORTANT NOTICE
Any opinions in this message are those of the sender, and are not necessarily reflective of the company's policies. The company is not responsible for the timely and correct receipt of this message.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Hát egy kicsit föl is vagyok háborodva. :D
Sajnálom, hogyha úgy vetted ki, hogy megkérdőjelezem az emberi érzelmek sokszínűségét, vagy ha úgytünt, hogy a Berserkbe fekete-fehér jellemábrázolást kivánok belemagyarázni. Természetesen nem ez a helyzet, vagy ha igen szemrebbenés nélkül letagadom.

És ebből a postomból most direkt kitöröltem minden olyan ironizálást, megjegyzést ami sérthet, mert akkor semmi jogom nem lenne rá, hogy pofátlanul kiröhögjem az előző postodat :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Viccesnek találtad az előző postomat? Oké, most tényleg dühös lettem. Azt mered állítani, hogy nem tudod komolyan venni a postomat, amit csupa iróniával és komolytalansággal írtam?! Hihetetlen, milyen rettenetes emberek vannak a világon! Komolyan és mélyen fel vagyok háborodva!!

...except not. :D;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én már meg sem merek szólalni :dirr: :)
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Az előző postomban a pofátlanul kiröhögés volt a kulcsmondat. Muszáj volt beleírnom, mert kiváncsi voltam a reakcióra. Azt hittem, hogy gyilkos támadásnak veszed (amilyen hevesen érveltél Titkossal szemben :D) de nem. Na ez igencsak pozitív csalódás!

Szacsi :D pedig ha arra vetemedsz, hogy ezt leírjad van véleményed. Az jó mondd el :D
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csak aztán nehogy ez a topic is arra a sorsra jusson, mint az Elfen Lied-es :?

A véleményemet meg lertíam még korábban, nem akarom tovább ragozni.
A lényeg, hogy a Berserk anime nagyon jó, úgy ahogy van.
(És a manga kb első harmada is.)

És nézzétek meg ezt XD : klikk
Válasz küldése