Kanon

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Nem találtam egyértelmű választ, szóval megkérdezem itt hogy most akkor 24 vagy 26 rész lesz? :?
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tiara írta:Nem találtam egyértelmű választ, szóval megkérdezem itt hogy most akkor 24 vagy 26 rész lesz? :?
Nincs egyértelmű válasz a kérdésedre.

Ott van például az AIR ami 12 részes, mégis sok helyen 13-nak írják, mert a BS-i azt az egy hetet ami lyukas volt kitöltötte egy recap speciallal.
Ugyanez lesz a Kanonnal is. A Kanon története véget fog érni a 24. résszel, de marad utána még legalább két hét hely a műsoridőben a következő anime áprilisi kezdetéig...
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Á értem, köszi :)


Akkor már csak három hetet kell aludni :dirr:
Kép
Avatar
Zsinder
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.02.25. 21:06
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Zsinder »

Imádom ezt az animét, jelenlegi kedvencem.
Alig bírom kivárni a péntekeket, annyira érdekel a vége :D
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Szintúgy. Pedig már annyiszor, annyiszor megígértem magamnak hogy nem kezdek olyan animébe, aminek nincs már kint az összes része. Erre mit nézek? Kanont meg Death Note-ot :knife: Nem vagyok komplett :hammer:

Ráadásul a Kanon már annyira a finálé stádiumában van, hogy most tényleg nem tudok mit kezdeni magammal egy hétig és csak azon rágom magam hogy jajj mi lesz :D

Szerk: elírás -.-
Kép
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Én csak vmi 12 v. 13 részt láttam, de nenm igazán értettem, +a felirat is angol volt, én + akkor még cssak 7es voltam, szóval nem vok képbe teljesen. Kicsit furcsán történtek az események...
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

Most hogy újra néztem pár részt (majd mindnek az elejét)... Ayu elmondta. Nem is egyszer.
A "Yume" kezdetű részekben annyiszor elmondja... Most, hogy tudjuk már mi történt, mégnagyobb hatása volt.
Akkor még nem értettem, mit jelent az "I'm in a dream" és a "red snow" . De most, hogy újra néztem...
One mind, One tought.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Akit érdekel, a 16. és a 23. részben hallható betétdalok a következők:
Shimamiya Eiko - Last Regrets X-mas Floor Style az I've "Regret" albumán található.
Lia - Last Regrets acoustic version, ez pedig a Kanon arrange best album "recollections"-ön található.
Akik esetleg a háttérzenéket is szeretnék beszerezni (mint én anno), azoknak érdemes ellátogatni a wikipediára, ott van egy lista a kiadott albumokról, mivel az animében felhasznált háttérzenék nem csak a játék OST-jéből származnak, hanem a különböző arrange albumokról is (és nagyon szépek, különösen a pure snow feldolgozásai). *_*
Már nagyon várom a jövő heti részt (meg a maihoz a feliratot), kíváncsi vagyok, mi lesz végül a szereplők sorsa. Emellett a 22. rész végén nagyon szíven ütött Makoto feltűnése, azt hiszem, mégis csak az ő sorsa érintett a legérzékenyebben, őt szerettem meg a legjobban, csak emiatt nem akartam múlt héten postolni.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Sister Tenshi írta:Lia - Last Regrets acoustic version, ez pedig a Kanon arrange best album "recollections"-ön található.
Ezt az infót köszönöm szépen, NAGYON tetszett a számnak ez a változata is és többször visszatakertem a 23. részt, csak hogy többször hallhassam Lia néni szép hangját! :)
Ugyan nem sokat írtam ebbe a topicba, de én is nagyokat izgulok a sorozaton és szintén tűkön ülve várom az utolsó rész. Kiváncsian várom a befejező epizódot és bár nem nagyon tudom, kinek szorítsak (a nekem szimpatikusabb női szereplők kilőve...), talán az Ayu endingben reménykedem leginkább.

Az a furcsa, hogy azért kezdtem el nézni a sorozatot, mert az Airt is nem annyira régen láttam és tetszett + Sugita Tomokazu hangját sokakhoz hasonlóan én is nagyon szeressem és kiváncsi voltam a Kanonos Kyon klónra. :D Aztán észre sem vettem és teljesen Kanon függővé váltam, gyakorlatilag minden részt azonnal megnéztem, amint kijött. Eleinte borzasztóan irritált itt is a a sok hatalmas és vizenyős szem, meg butus csipogás, de a sok dráma és a fordulatos történet kárpótolt. Bár alapvetően mindig ugyanaz történik, Yuuichi mellől hullanak/eltűnnek a törtlénetből a csajszik. :)
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

siklara írta:Bár alapvetően mindig ugyanaz történik, Yuuichi mellől hullanak/eltűnnek a törtlénetből a csajszik. :)
"Csak egy maradhat!" :lol:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az ő szemszögéből ez nem tűnt annyira viccesnek, főleg ahogy lassacskán visszatértek az emlékei. A lányok pedig mind aranyosak, valamiért muszáj szeretni őket.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

lokids írta:Most hogy újra néztem pár részt (majd mindnek az elejét)... Ayu elmondta. Nem is egyszer.
A "Yume" kezdetű részekben annyiszor elmondja... Most, hogy tudjuk már mi történt, mégnagyobb hatása volt.
Akkor még nem értettem, mit jelent az "I'm in a dream" és a "red snow" . De most, hogy újra néztem...
Egyetértek... Red Snow... mikor leesett kirázott a hideg.

Méghogy ugyanaz történik... legfeljebb a vége momentum hasonló a különböző szálakba, de mindegyik a legaprólékosabban kidolgozott önnáló drámának is elmegy.
Mondjuk most, hogy befejeztem még nagyon sok kérdés nem tiszta nekem, azt hiszem meg kell még néznem párszor mire letisztul a kép. Vagy lehet, hogy szándékosan az ember fantáziájára bízzák a dolgot?
De egy biztos, mikor ezt nézem én is álmodok.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Sokat bíznak a fantáziára, de a végére kiderül, hogy mi történt. Addig pedig lehet gondolkodni, hogy mi is történik abban a városban (elképesztően szép, ahogy havazik). :-)
Avatar
KazeKami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.07.19. 19:29

Hozzászólás Szerző: KazeKami »

Nekem ez az egyik kedvenc animém. Csak a 2006-os átdolgozást láttam, de nagyon tetszett. Az első 3-4 rész után mondjuk nem hittem volna, hogy végig fogom nézni, (idegesített a sok túl-aranyos lánykarakter meg uguu,auu,nyuu...) de idővel kezdett kibontakozni a történet és teljesen a rabjává váltam. :D Szerintem mindenképpen érdemes végignézni, nekem nagy élmény volt! A grafikát meg lehet szokni, az AIR-hez képest szerintem sokat javult. Összességében szerintem egy jól kidolgozott, megható dráma.
Avatar
Elephant
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.12.02. 16:25

Hozzászólás Szerző: Elephant »

Én nem rég kezdtem, az első 7 epizódot láttam, és úgy érzem, hogy ami most fog következni, nos, az nem lesz valami vidám...

Amúgy a kedvencem Mai, annyira bírom azokat a rövid válaszokat, meg a titokzatosságát. :)
Voice in the Dark!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kanon

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kép
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Kanon

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Szerintem ez az anime zseniális. Olyan szép, és olyan szomorú itt-ott, hogy az embernek darabokra hullik a lelki világa, máshol meg a romantika egyszerűen kicsúcsosodik...

Tények, amik mindenképpen szót érdemelnek:

- Ayu olyan aranyos, hogy az már fáj... (Viccen kívül.. Aki végignézi, az majd rájön miért mondom ezt)
- Mai és Nayuki a két legszebb lány ez tuti.
- Sayuri története a kisöccsével nagyon emlékeztet az Otonashi Testvérek esetére az Angel Beatsből, de ezt jobban megsirattam.
- A két Makoto (mármint a Rókalány és az igazi (21-2 éves)) hihetetlen módon hasonlít egymásra... Nem csak külsőben... az igazi Makoto kisrókát rajzol a levele végére, csengettyűje van a lakáskulcson, Porkbun a hűtőben.... Ez valszeg azt jelenti, hogy a Róka Makoto tökéletesen azonosult az igazival, nem csak külsőre, hanem lelkileg is.
Válasz küldése