Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
witch_23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.09.14. 12:43
Tartózkodási hely: Magyarország

Japán?

Hozzászólás Szerző: witch_23 »

Ez egy igen jó kérdés!
Mert, ha japánról van szó, akkor első sorban mindenképpen az animék és a mangák jutnak az eszembe, de még a nyelvük is nagyon tetszik!
Szívesen megtanulnám, de most még nincs elég időm rá, hogy tanuljak. Remélem kb. 1 év után lesz hozzá időm, és meg fogom tanunlni.
Nagyon tetszenek még az építászeti és a ruhászkodási stílusuk. Nagyon szeretek animéket rajzolni, igaz nem annyira szépeket, mint az egyik ismerősöm, de nekem tetszenek. És szerintem ez a lényeg. De ming1. Nekem nagoyn tetszik a japán kultúra, úgy zusammen.
Sz'al aki nem igazán ismeri Japánt, az csak azt mondja róluk, hogy azok a fura szerzetek, akik mindenfajta kütyüket feltaláltak! És szerintem a többi oldalát is meg kénne nézni Japánnak! Sz'al én happy vagyok a japánoktól!!! :-P :cool: :lol: :D :wink: ::hehe:: ::jeye:: ::japtoun:: ::jwar::
Don't give up!

Soha ne azt nézd, hogy milyenek a körülted élők, hanem probálj meg magadnak tetszeni!
Szeresd a természetet, mert ő nagyon sokat adot neked, amit lehet hogy nem is tudsz róla!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Imádom a japán cseresznyefavirágot! ^^ Sakura rulz! :D Meg úgy az egész természetet, ott legalább nem szennyezik annyira... Vagy igen?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Elvileg a nagyvárosok a világ élvonalában járnak szennyezettség terén, különösen Tokyo :) sajnos.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ahol sok az ember, sok a szemét... =/
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Re: Japán?

Hozzászólás Szerző: Yuki »

witch_23 írta:Sz'al aki nem igazán ismeri Japánt, az csak azt mondja róluk, hogy azok a fura szerzetek, akik mindenfajta kütyüket feltaláltak
Igen, erre volt példa az isemrőseim közt... aki a Vietnámi tanáromat is "Japánnak" hívja... neki mindegy, mert szerinte "a sárgák" nem különböznek egymástól semmiben...
Pff.... értelmiség fejlődik az egyetemen, mi?....
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Mármint ezt hogy érted? Egyáltalán nem tanítanak beszélni?
Nem, csak felolvastatnak egy-egy novellából, regényből. Ennek ellenére azért jól elboldulnak.
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Narumi írta:Meg úgy az egész természetet, ott legalább nem szennyezik annyira... Vagy igen?
Én majd' szívrohamot kaptam, amikor közölték, hogy a műanyag zacskókat, szatyrokat dobjam az "éghető szemét" kukába. Tényleg éghető, de műanyagot égetni...
A japán épületek tetőszerkezete tele van azbeszttal. Halálosan mérgező.
Stb...
Andro írta:Ennek ellenére azért jól elboldulnak.
Amíg nem találkoznak olyan külföldivel, aki nem beszél japánul... Van ellenpélda is persze, vannak ismerőseim, akik nagyon jól beszélnek angolul, de ők nem is Japánban tanulták.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Tegnap láttam képeket japán hidakról... állati jók!!! No meg, nemrég kaptam könyvet a jelenlegi leghíresebb építészekről, és jópár japán is van közöttük :roll: Kíváncsi vagyok ösztöndíjjal ki lehet-e menni megnézni a műveiket... :-P :D
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hehe... ösztöndíjat szerezni nem nehéz.
Csak hibátlan tesztet kell írni japán nyelvből a nagykövetségen ^^;; vagy megölni a többi jelentkezőt :dirr:
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

No asszem a tokyo towert mindenki sereti :)
Amiyade küldi nektek: TT
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

sesam írta:Amíg nem találkoznak olyan külföldivel, aki nem beszél japánul... Van ellenpélda is persze, vannak ismerőseim, akik nagyon jól beszélnek angolul, de ők nem is Japánban tanulták.
OK, de ha nem tudnának valamilyen szinten angolul, akkor aligha állnák meg a helyüket külföldön. Bár az iskolai angol oktatás nálunk sem valami hű de magas szintű. Már amennyit én tapasztaltam belőle.
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Én a múlt héten találkoztam/ beszélgettem egy egyetemista csoporttal, akik itt voltak egy 3hetes tanulmányúton és feltűnően jól és folyékonyan beszéltek angolul. (Meg is voltam lepve kissé... :-P) No persze, őket úgy válogatták ki kb. 300 diák közül, tehát valószínűleg tudtak valamit. :D Legtöbbjük ennek ellenére vakáción kívül sosem járt még Európában, szóval biztosan nem errefelé tanulták a nyelvet. :)

Mindenesetre nagyon kellemes meglepetés volt. ^^
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Konomi írta:Hehe... ösztöndíjat szerezni nem nehéz.
Csak hibátlan tesztet kell írni japán nyelvből a nagykövetségen ^^;; vagy megölni a többi jelentkezőt
Nem is írtam japán tesztet. :) Elég ha jól megírod az angol-töri-matekot. Nameg nemcsak Monbusho van a világon. Japánszakosak rendszeresen jönnek exchange student-ként, és a BME-n is tudok egy csereprogramról az Osaka Daigaku-val.
Yui írta:Kíváncsi vagyok ösztöndíjjal ki lehet-e menni megnézni a műveiket...
Jelenleg is van kint egy BME-s építészpalánta és most ment haza egy. Ez az a bizonyos egyéves BME-Handai ösztöndíj.
Yui írta:Tegnap láttam képeket japán hidakról... állati jók!!!
Hidas képek erre, どうぞ: http://www.sesam.hu/.gallery/naruto
Épp itt, ahol lakom, van az Akashi Kaikyo Bridge (明石海峡大橋), a világ leghosszabb függőhídja. Vannak képek még az úticélul szolgáló Oonaruto-hídról is (大鳴門橋). :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

sesam írta:Épp itt, ahol lakom, van az Akashi Kaikyo Bridge (明石海峡大橋), a világ leghosszabb függőhídja. Vannak képek még az úticélul szolgáló Oonaruto-hídról is (大鳴門橋). :)
Izé... Ez a világ leghosszabb függőhídja olyan néven is ismeretes, hogy Seto-Ohashi híd?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Az Akashi Kaikyo hidat még Pearl Bridge-nek hívják a japánok. A Seto-Ohashi az nem egy híd, hanem egy hídrendszer, és a darabjai rövidebbek, mint az Akashi Kaikyo.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

sesam írta:BME-n is tudok egy csereprogramról az Osaka Daigaku-val.
A BME-n sokfelé osztanak Japánba ösztöndíjat (még a sokat tömjénezett Todaira is), csak elérni azt a tanulmányi átlagot.. nos az a legtöbb embernek álom...
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Yuki írta:.....
csak elérni azt a tanulmányi átlagot.. nos az a legtöbb embernek álom...
Naja... Nem véletlenül osztanak tanulmányi ösztöndíjat 2.5-ös átlagtól...
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

DinkaMailer írta: Naja... Nem véletlenül osztanak tanulmányi ösztöndíjat 2.5-ös átlagtól...
Bocsi az offért, de lehet h hasznos lesz majd vkinek:
Van ahol 2-től.... meg 1.9-től koleszt...
Nem hiába mondta tegnap az egyik tanárom, hogy csak az menjen a BME-re aki nagyon nagyot akar szívni... mert az öt évre elfelejthet minden bulit meg havert...

pfff... ez van XD
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én angoltanárnak szeretnék kimenni Japánba. Ha jól tudom, csak egy diploma kell hozzá, és az is mind1 milyen.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Andro írta: Én angoltanárnak szeretnék kimenni Japánba.
Az angoltanárságot én is elvállalnám, tényleg nem lehet nehéz... aztán közben pedig lehetőleg állást keresnék valamilyen animációs stúdiónál, és a japánomat is fejleszteném... tudom, elég ambíciózusan hangzik, de nagyon eltökélt vagyok ^^
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Andro írta:Én angoltanárnak szeretnék kimenni Japánba. Ha jól tudom, csak egy diploma kell hozzá, és az is mind1 milyen.
nézd meg a JET program oldalát:
http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/jet/outline.html

hungary nem mindig szerepel benne sajnos, de ahogy látom 2006-ra innen is lehet jelentkezni :) havi 360.000 jent kapsz érte, szal még a költöpénzzel sem lenne gond :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Europe:
Austria, Belgium, Bulgaria, Czech, Republic, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Kazakhstan etc.

Egyetemi vagy főiskolai diploma szükséges, valamint folyékony angol tudás.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Zelmor írta:Egyetemi vagy főiskolai diploma szükséges, valamint folyékony angol tudás.
Ja, nem is csoda, úgy látom, nemcsak angoltanári állás van ott, hanem nemzetközi kapcsolattartó is ^^ Az jó lenne nekem - tárgyalgatok délután 2-től fél 4-ig az ügyfelekkel, aztán meg nyomás várost nézni meg bulizni a cég pénzén^^ Na jó, komolyra fordítva a szót: ha a japánok angoltudása nem is valami híres, a hülyéket ott se nagyon szeretik, főleg komoly pozíciókban nem (az már egy másik dolog, ha hülye valaki, de szerencsével mégis bejut - de gondolom repül is hamar^^).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Zelmor írta:Europe:
...Kazakhstan etc.
Off: nem is tudtam h még idetratozik O_O"
on

Jah, sokféle van, csak soxor vannak extra követelmények (pl életkor, kereset, suliátlag, extrajó nyelvismeret stb)... de sztem nem lehetetelen kimenni,.....kutakodni kell...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

gabranek írta:
Andro írta:Én angoltanárnak szeretnék kimenni Japánba. Ha jól tudom, csak egy diploma kell hozzá, és az is mind1 milyen.
nézd meg a JET program oldalát:
http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/jet/outline.html

hungary nem mindig szerepel benne sajnos, de ahogy látom 2006-ra innen is lehet jelentkezni :) havi 360.000 jent kapsz érte, szal még a költöpénzzel sem lenne gond :)
Amúgy is van még pár évem. Tehát nem idén akarok kimenni.
Kép
Válasz küldése