Mit szeretsz Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Fionn
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.11.01. 17:01
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Slovakia

Hozzászólás Szerző: Fionn »

Mielőtt beírtam hogy én mit szeretek Japánban, gyorsan visszaolvastam , hogy ti mit szerettek :D

Nos az animéket én is szeretem csakhogy olyan amatőr vagyok mint ide Kenya, de azért szeretem. Mangát még csak képen láttam :p

A kultúrát szeretem, mindig elolvasom az ilyen könyveket, amelyk Japánról szólnak. És élnék is Japánban. Kifejezetten szimpatikus ország és társadalom :wink: :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na inkább nem beszéljünk a társadalomról, mert sehol se jobb, mint ahol élsz...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez igaz. Meg kell tapasztalni. Kimehetnék Nemzetközi kapcsolattartónak is, mert a szakom neve Nemzetközi Kapcsolatok Szak. Igaz, közgazdász diplomát ad, de ez szerintem nem gáz.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ezt komolyan gondolod? mármint, olvasd már el légyszíves a téma címét, aztán hasonlítsd össze azzal, amit írtál.
Nem tűnik fel, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Korábban már volt arról szó, amiről most írtam. Csak olvass vissza picit pár oldalt, légyszi. Akkor meg fogod érteni.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Azt szeretem JAPÁNBAN [igen, csupa nagybetűvel, mert én csak így tudok róla beszélni...], hogy ott az emberek figyelnek egymásra és náluk az összetartás veleszületet dolog... szimpatikusak, na ^^
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Figyelnek egymásra? Pfff.... Ezt mondjuk Sesam kéne, hogy véleményezze, de én meg pont úgy tudom, hogy ha nem vagy ismerős akkor kifejezetten gyökerek veled szemben. "Soto" kifejezést hallottam ezzel kapcs.... És egy csomó dolgot csak azért nem csinálnak veled szemben, illetve azért nem szólnak be, mert gaijin vagy.... Buta gyökér gaijin nem tudhatja. Szegény....

Persze lehet, hogy rosszul tudom.
Mindenesetre nem lehet összehasonlítani a kettőt, mert nem eltérnek a kultúrák egymástól dolgokban, hanem teljesen mások, kezdve az alapoktól.


:::Szerintem:::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Yuki írta:Ezt mondjuk Sesam kéne, hogy véleményezze
És mond mégis miért?
Bár lehet, hogy neki jobban igaza van, mint nekem :roll:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta:Azt szeretem JAPÁNBAN [igen, csupa nagybetűvel, mert én csak így tudok róla beszélni...], hogy ott az emberek figyelnek egymásra és náluk az összetartás veleszületet dolog... szimpatikusak, na ^^
ha ezt nem a fórum legnagyobb kötekedőjétől hallottam volna..
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Konomi írta: És mond mégis miért?
Bár lehet, hogy neki jobban igaza van, mint nekem :roll:
Gomen, off:
Hát mert ő kint van egy ötéves (?) ösztöndíjjal, mindenfelé járkál Japánban ahogy a képeit nézegetem, és ahogy a témákban való megszólalásait figyelem: reálisan látja a helyzetet.
Nem zárkózik el a rossz oldal megismerése elől sem.

ON:

Persze mindenkinek más a tapasztalata. Nekem elsőre az a fura, ahogyan "elbeszélnek" gyakran egymás mellett a japánok O_O
Pl levelezés: NEM VÁLASZOLNAK kérdésekre sosem. Tényeket közölnek és kész. A kérdéseik pedig formulák, amit a levelezéskor illik kérdezni. Mint nálunk a megszólítás...

Persze ez megint az én tapasztalatom :)
És ahogy észrevettem Neked más.
Legalább többféle nézőpontból tudjuk elmesélni egymásnak :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Akkor én szerencsésnek érezhetem magam, mert azalatt az iszonyatosan rövid [gyorsan elment, na] év alatt, amit kint töltöttem, nem találkoztam seemiféle rossz dologgal, bár lehet, hogy ez azért volt, mert irl elég simulékony természet vagyok ^^ úgy is mondhatjuk elviselek akármit, csak ott nem történt semmi rossz, amit el kellett volna viselnem. na ezért érzem magam szerencsésnek ^^ más kérdés persze, hogy ki mennyire kényes és ki mire kényes ^^;; még azt a felfogást szeretem a japán középiskolásokban, hogy suli után úgy mennek karaokéba, meg puritorizni, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga ^^ számukra mondjuk az is ^^
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Vagyis NO HÁZI XD
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Gomen, off:
Hát mert ő kint van egy ötéves (?) ösztöndíjjal, mindenfelé járkál Japánban ahogy a képeit nézegetem, és ahogy a témákban való megszólalásait figyelem: reálisan látja a helyzetet.
Nem zárkózik el a rossz oldal megismerése elől sem.
Yap. Öt. (Ami lehet hét is. (+ +) ) Lehet, hogy néha én a másik oldalról vagyok elfogult, mint idült depressziós, aki a legszebb éveit egy ilyen érdekes országban tölti. :?
Persze mindenkinek más a tapasztalata. Nekem elsőre az a fura, ahogyan "elbeszélnek" gyakran egymás mellett a japánok O_O
Pl levelezés: NEM VÁLASZOLNAK kérdésekre sosem. Tényeket közölnek és kész. A kérdéseik pedig formulák, amit a levelezéskor illik kérdezni. Mint nálunk a megszólítás...
Welcome to japán kultúra. :)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Japánban leginkább az tetszik, hogy minden megtalálható benne. Magas hegy, lankás sík, tenger, meleg nyár, gyönyörű természet, ősi kultúra, ugyanakkor nagyon fejlett technika, nyüzsgés, élet. Nagyon gyorsan fejlődik, változik, formálódik és mégis vmilyen szinten állandó, képes megőrizni a történelmét, a hagyományait. A sógunátus kora ötvöződik a 21. század legújabb vívmányaival, elképesztő a fegyelem, a rend, a fiatalok mégis megengedhetik maguknak, hogy hétvégenként olyan ruhában oda járhassanak és azt csinálhassák, amit csak akarnak. Nah, ez lehet, hogy "kicsit" idealizáltra sikerült, de ez van, álmodozó vagyok ^^ Egyszer szeretnék eljutni oda...
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Hát meleg nyár az van, annyira, hogy ha nem muszáj senki sem megy ki a légkondicionált területről. :)
A gyönyörű természetért azért menni kell, megkozkáztatom legalább annyit, mint Európában.
A fiatalok hétvégén jukuba mennek ;)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

sesam írta:A fiatalok hétvégén jukuba mennek ;)
Persze nem mindenki ネ :lol: vannak a jó kis lusták, akik karaokeeba mennek meg purikurázni meg kajcsizni ^^;; na csak azért mondom, mert mi ezt csináltuk a hétvégéken. Ha jobban belegondolok lehet, hogy azért volt, mert második évfolyamosok voltunk :-P mondjuk vannak olyan szerencsétlenek, akik hétköznap is jukuba [-be? szerintem inkább be] mennek ^^ és én meg pont ez az, amit szeretek japánban... az iskoláslét ^^;; pedig 2 bukatsum is volt: sadoubu [=tea ceremony club] valamint bareebu [=volleyball club]
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Most hogy megláttam a topic témáját, abban a pillanatban beugrott valami. Tudjátok, mint amikor a pszichológus mutogatja a képeket és rá kell vágni az első gondolatot. :-P
Hát nekem a lányok nyári suli egyenruhája ugrott be! Bevezethetnék itthon is, sztem full ari! ::jthrill::
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Fűbenalvó írta:Hát nekem a lányok nyári suli egyenruhája ugrott be! Bevezethetnék itthon is, sztem full ari!
Jó az télen is... :roll:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Jó a fenéket :-P gondoljatok csak bele, milyen lehetett [Hokkaido-n] a derékig érő hóban kis szoknyácskában baktatni felfelé a dombon [mert Hokkaido-n valami rejtélyes okból minden iskola dombon van :D]... azóta nem érez hideget a lábam... :cool:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, nem érez Hideget a lábad, végülis ez egy pozitívum :D

Egyébként lehet hogy húdejólhangzik, h mindenki miniszoknyában tolja az ipart, de azért ha jobban belegondolunk csak bizonyos esetekben... másoknak meg jól áll a távolság :D
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Biciklizés közben például kimondottam hátrányos, ha az emberen szoknya van... főleg ha még a szél is fúj hozzá XD ezért a legtöbb lány rövidgatyát hord a szokny alatt, amit csak akkor látni, ha a szél/akármi fellibbenti a szoknyácskát :P egyébként egy pozitívum, hogy a japán iskolások többsége természetes dologként éli meg az egyenruha viselését és nem lázadnak ellene...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Naja, de ők alapokan ilyen nép. Szóval ugye a "kiálló szöget be kell verni" mondóka teljesen érvényesül. Nálunk ilyet nem lehetne megcsinálni mert itt sajna mindenki érvényesülni akar és meg akarja mutatni megát (Ugye való világosok? :D)

Nembaj ha egy nő boxert hord (vagy rövigatyát... mind1 :)) az is lehet sexy férfi szemnek :D mondjuk ha ilyet látnék biciklizés közben sztem a földet verném a nevetéstől :)
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Mayer írta:Naja, de ők alapokan ilyen nép. Szóval ugye a "kiálló szöget be kell verni" mondóka teljesen érvényesül. Nálunk ilyet nem lehetne megcsinálni mert itt sajna mindenki érvényesülni akar és meg akarja mutatni megát (Ugye való világosok? :D)
'sajna'? o__O" egyébként meg, ugyanmár ne általánosítsunk se az itteni, se az ottani állapotokra. ott is ugyanúgy vannak akik nagyon nem törödnek azzal, hogy általtalánosan mi az elfogadott.
Kép
Nagisa

Hozzászólás Szerző: Nagisa »

hm...mit szeretek? Hm...azokat a jó Nyári Fesztiválokat,a cseresznyefa virágzást, azokat a rizs gombócokat! ^^
Avatar
IchiGo-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.01.21. 10:55
Tartózkodási hely: Budapest, vagy Üllő... Szerelmem karjaiban ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo-chan »

Nálunk a suliban az egyesítés végett mindennap köpenyt és váltócipőt kell hordani (megjegyzés: középiskolás vagyok), nem is mondom, hogy a legtöbben lázonganak ellene, nekem tetszik, bár nem annyira aranyos, mint a Japán lányok rucija. :taps:
Válasz küldése