Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A Kampfer nevű sorozat után indítom ezt a topicot. Kicsit elgondolkoztató amit ott láttam.

Férfi és nő viszonya japánban(és persze kishazánkban)

Miért jelennek meg férfiból nővé átalakúló anime szereplők? És tulajdonképpen milyen célt szolgál ez fajta "felvilágósítás" a másik nemről (persze ez teljesen egyoldalú)

Meg csak úgy a régi család modellek és társadalmi elvárások rendszerének összeomlásának hajnalán milyen két nem viszonya a két országban és ez hogyan jelenik meg a anime kultúrában.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

vannak imondott "transzveszt" animék/mangák is. (legalábbis én hallottam már ilyenről)
a japánoknál szentem az a baj, hogy túlzásba viszik a "romantikát" (ha a csupaszívrózsaszín hánydékot, ami az ottanira jellemző, ennek lehet nevezni).
a magyarok az amcsi sztereotípiákra pítenek, legalább is a fiatalabb körökben. az idősebbek, meg csak az unalmasságot látják ebben: Papucsférj, házsártos asszony, vásott kölykök... na ez meg a magyar sztereotípia!
ez csak saját vélemény..
majd lesz még de most hulla vagyok írni ennél hosszabban..................................
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem semmiféle mögöttes tartalma sincs az ilyesminek, csak szimpla perverzió és/vagy humorforrás, sorozata válogatja. :vigyor:

Egyébként ha jól tudom, Japánban még mindig be vannak betonozva a hagyományos nemi szerepek, pl. ha a nő férjhez megy, de legkésőbb akkor, ha megszületik az első gyerek, felmond és háztartásbeli lesz.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Egyébként ha jól tudom, Japánban még mindig be vannak betonozva a hagyományos nemi szerepek, pl. ha a nő férjhez megy, de legkésőbb akkor, ha megszületik az első gyerek, felmond és háztartásbeli lesz.
Én meglepôdtem, ez menniyre része tényleg a hétköznapoknak. Teljesen természetesnek vették, hogy pl a külföldi (lány) házigazdám töltse után a poharamat.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nálunk is az még az idősebb korosztály komoly % hasonló elveket vall magáénak.

Nem lehet hogy ez a kettősség okozza a társadalom elöregedését?(értsd inkább a nők nem kötik le magukat semhogy szolga életet kelljen élniük a párjuk mellett).
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én azt nem értem, hogy ha az összes családos nő háztartásbeli, akkor a tipikus női szakmákat kik művelik?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jó kérdés, talán a még hajadon nők? De szerintem azért náluk is vannak "különcök", meg gondolom, ahogy a többi fejlett országban, ott is egyre későbbre tolódik a házasság és gyerekvállalás.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem hinném nem véletlenül nevezi minden szociológus japánt a magányosok országának.
Fejlettségi szintjüket nem követte az elvárható társadalmi változás és ezt nagyon meg fogják szívni.

Mint gazdasági és társadalmi téren is sztm. (gazdasági szempontból sajnos már most látszodnak jókora repedések)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: scineram »

Milyen társadalmi változások lettek volna elvárhatóak? Szerintem a magyarok is épp elég magányosak. Azért itt Európában is mindenütt van népességfogyás rendesen.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem egészen Magyar o. szintén a legrosszabb példák közé tartozik. De néz észak felé egy kicsit , Svéd,Norvég,Dán példák ott nincs népesség fogyás(férfi és nő sokkal inkább egyenlő mint nálunk).

Csak nézzél szét születési adatok közt.(ja nem kell a pénzre gyanakodni felfogás terén jó 20-30 évvel elöbbre járnak mint mi.)

Meg itt van a technológiai barbarizmus is. (egyre kevesebb közvetlen emberi kapcsolat)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: anubys »

A népességcsökkenés az egész "fejlett" világra jellemzô. De nem kell azon aggódni, hogy elfogynánk, a harmadik világ gondoskodik az utánpótlásról. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szerintem a harmadik világ országaiban a szülőknek is nagy felelősségük van abban, hogy nem tudják eltartani a gyerekeiket. És itt most nem a pénzhiányról van szó, hanem arról, hogy képtelenek vagy nem hajlandóak a fogamzásgátlásra, pedig vannak olyan módszerek, amikhez semmilyen tárgyi eszköz nem kell, de mégis biztosabbak annál, mint ha egyáltalán meg se próbálnák őket. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a szexuális vágy ennyivel erősebb legyen a józan észnél.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: anubys »

Afrikában pl a keresztény misszionáriusoknak is köszönhetô az AIDS és a túlnépesedés, mivel tiltanak mindenféle fogamzásgátlást, így az óvszerek használatás is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A harmadik világ világlátása hihetetlen módon elmaradott, szinte el nem tudjuk képzelni, mennyire gyökeresen eltér az ittenitől. Pl volt hogy kimentek egy afrikai faluba, ahol az AIDS megelőzése érdekében minden lánynak házassága elején (vagy mikor) háromszor együtt kellett hálnia a kijelölt emberrel (vagy a főnökkel, vagy a sámánnal, most passzoltam), valamint ha egy nő elkapta az AIDS-et, akkor kezelésre szintén ahhoz a fickóhoz kellett mennie. Amikor meg megkérdezték őket (a nőket is) hogy tudják-e, hogy az AIDS nemi úton terjed, mondták, hogy igen, teljesen világos.
Na ezt nehéz összerakni nyugati fejjel.


A Kampfer-ről jut eszembe, hogy most újra kezd felvirágozni Japánban a lánynak öltözött fiú kultúrája. És a japánok imádják! Nem a hagyományos értelemben vett transzvesztiták, és nem is műtik magukat. Csak beöltöznek, és... nagyon lánynak néznek ki. Már celebekről is derült ki, hogy valójában férfiak.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Érdekes az európai kultúrákban sem egyszer fordult elő hogy divat volt a lányos fiúk style. Bár én személy szerint nem vagyok túl prűd de azért elég zavaró tud lenni ha nem csak úgy "divatból" csinálja valaki hanem tényleg lányként viselkedik. (bár ebben a kaotikus világban ahol a nemiségnek egyre kisebb szerepe van pl: lovagias hozzáállás , emberek kapaszkodók nélkül hajlamosabbak ilyen kilengésekre)

Bár az is lehet hogy ez a normális rend , mert mi a normális? :weh:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:

Egyébként ha jól tudom, Japánban még mindig be vannak betonozva a hagyományos nemi szerepek, pl. ha a nő férjhez megy, de legkésőbb akkor, ha megszületik az első gyerek, felmond és háztartásbeli lesz.
Azért ma már ott sem minden családban divat ez. Sok nő, ha a gyerek óvodába megy, akkor visszamegy dolgozni, akár részmunkaidőben is, mivel kezd megváltozni a hagyományos családi felállás. Egyrészt mert némileg nyugatiasodnak, másrészt, mert már sokszor egy fizetésből ott sem lehet családot eltartani. Harmadrészt, mert kezdenek rájönni a munkahelyek, hogy jobban járnak, ha a férjes asszonyokat is foglalkoztatják.

mordályos nyúl: Az ilyen fiúkat okaméknek hívják. Nem újdonság, mivel már régen is voltak okamék, csak most kezd ismét felvirágozni ez a stílus. Nálunk azt a fiút, aki lányruhába öltözik lebuzizzák. Sok ostoba majom a jrock-énekeseket is lebuzizza, ha megtudja hogy pasik. Mert hogy nőnek öltöznek. Ez egy image, egy stílus. Ez van, ezt kell elfogadni, hogy ott ez tök normális.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A japánoknál az a legfurcsább, hogy a nők valamiért buknak a női ruhás férfiakra, ráadásul vannak, akik olyan hitelesen nőnek néznek ki, hogy az már ijesztő. Ilyenkor persze felmerül a kérdés, hogy ha 100%-osan nőnek néznek ki, akkor miért nem nőket alkalmaznak helyettük? De nem! Mert pont attól népszerűek, hogy valójában férfiak! :shock:
Ez megint csak egy olyan rejtélye a japán társadalomnak, ami még megfejtésre vár számomra. :vigyor:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko: Az a kép... tényleg nőnek néz ki. Mondjuk ilyesmire csak a nagyon szép arcú fiúk képesek. Úgy értem, vannak tényleg Japánban annyira lányos arcú fiúk, hogy lánynak nézné őket az ember. Nem vicc, én láttam ilyet élőben, és csak a hangja után derült ki, hogy nem lány. Azért nem kissé néztem.
Másrészt, attól, hogy valaki arcra milyen, az genetika, nem jelenti, hogy meleg lenne, habár az okamék egy része meleg. De nem mind.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nemiség Animékben és Japánban játszott szerepe

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hú ez a kép durva...

Mondjuk most hogy megdobáltak egy rakás J pop/rock számmal már a japán oldalról nem is tűnik annyira furcsának és inkább egy divat hullámnak tűnik.

Okame: Lány ruhába öltözött fiút jelent?
Válasz küldése