Japán harcművészetek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Melyik harcműcészetet tanulod?

Karate (okinawai: shito-ryu, goyo-ryu, wado-ryu, shotokan)
12
11%
Nem Okinawáról származó Karate
2
2%
Aikido
5
4%
Iaido
9
8%
Jiu-jutsu
3
3%
Judo
6
5%
Kempo
1
1%
más
29
25%
Nem vagyok "Harci-Marci" ^_^
47
41%
 
Szavazatok száma: 114

Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Üdv nektek!

Április 23-24-25 Kendo EB Budapesten a Körcsarnokban. Aki teheti jöjjön el és szurkoljon :bounce: a magyaroknak. Szombaton mindenképpen, hisz akkor a címvédő :thumb: magyar csapat küzdelmei lesznek soron.

Thalis
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Thalis:
Jó volt a Kendo EB !!

Xaga: ne menj semmiképp Kobudo- iaido-ra. Az egy szekta és nem japná, hanem magyar.. egy átverés...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én 2004 szeptembertől tervezem hogy iaidozni fogok ^_^ Sok jót hallottam róla és olyan kakkkkkkkoii *_* jajistenem, de várom már hogy legyen időm ^_^
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

MaKo:
nagyon figyelj, hogy ne Kobudo-Iaido-ra menjél, mert az egy bohóckodás, semmi köze az igazi, komoly iaido-hoz.

Érdemes a www.kendo.hu -n és a www.iaido.hu -n körülnézni! Ezek rendes authentikus harcművészetek, rendes vizsgarrendszerrel és komoly tanítanivalóval!!
Ha meg a páholást szereted, akkor gyere Kendo-ra.
Amúgy akit érdekel, 15-én lesz Sakura kupa, és a szünetben lesz iaido bemutató!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Kiváncsi vagyok, hogy ők milyen szemmel nézik a japán harcművészetes filmeket?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Teron írta:Thalis:
Jó volt a Kendo EB !!
Jó bizony! Sajna csak szombaton voltam ott. :cry: Pedig a lányokat nagyon meg kellett volna nézni. :hammer: Csak hát én a férfi csapat bulijára készültem... :?
De az eredménytől függetlenül tényleg nagyon jó volt az egész.
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Thalis:
Te kendózol vagy csak érdeklődőként mentél ki?

-----

Ja fontos:
A Főnix Kendo és Iaido klubban két hét múlva indul egy Iaido kezdőcsoport!
Aki szeretné elkezdeni az Iaido-t az jöjjön le jövő héten edzésre, megnézheti az iaido-t és jelentkezhet az azutáni héten induló kezdő csoportba!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Teron írta:Thalis:
Te kendózol vagy csak érdeklődőként mentél ki?
Én csak érdeklődőként, a haverom "rángatott bele". Ő nem rég kezdte tanulni. Szegeden nyomul. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Teron írta:MaKo:
nagyon figyelj, hogy ne Kobudo-Iaido-ra menjél, mert az egy bohóckodás, semmi köze az igazi, komoly iaido-hoz.

Érdemes a www.kendo.hu -n és a www.iaido.hu -n körülnézni! Ezek rendes authentikus harcművészetek, rendes vizsgarrendszerrel és komoly tanítanivalóval!!
Ha meg a páholást szereted, akkor gyere Kendo-ra.
Amúgy akit érdekel, 15-én lesz Sakura kupa, és a szünetben lesz iaido bemutató!
Köszi az infót ^_^ Hát én nem tudok még túl sokat, egy barátnőm (Kaen) mesélte hogy a bp-i Ferenciek terén van egy jó hely, ahol iaido oktatás folyik, de bővebbet nem tok. Az iaido érdekel nagyon, és persze hogy komolyan szeretném csinálni ^^ úgy értem, nem bohóckodásra ^____^"
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Amiről a barátnőd beszél az minden bizonnyal Kobudo-Iaido, ami egy kreténség. Huságokkal kergetik egymást edzésen meg hasonlók.

Most szerdén gyere megnézni a főnix kendo-iaido klubban az iaido-t (engem is megnézhetsz :)) ) www.budapestkendo.hu
és akkro jövő héten indul a kezdő csoport, vagy szeptemberben.

-------

Sajnos a Kobudo-Iaido tudatosan iaido bőrbe akar bújni, de egy edzés megnézése után a hozzáértők röhögőgöcsröt kapnak...
a nem hozzáértők meg jól át vannak verve
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Engem nagyon vonz a japán kultúra (gondolom nem vagyok ezzel egyedül ezen a fórumon:) ), és ezáltal a harcművészetek is érdekelnek. Azonban nem űzöm egyik válfaját sem:( Szerettem volna kinézni a Kendo eb-re is. Az sem jött össze.
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Lenne egy elég komoly kérdésem! Én Tápiószőlősön nőttem fel, ahol nem igazán volt semmi ilyenre lehetőség sajnos. Már kiskoromtól kezdve az ilyen tipusú filmek érdekeltek. Családom nagyon utálja az ilyen dolgaimat, ezért mindig lebeszéltek. Mostmár lenne rá lehetőségem, de nem tudom 19 évesen érdemes e belekezdeni. Nekem azt mondta egy két ismerősöm, hogy nincs értelme, meg úgysem tudnám elsajátítani, miért nem fiatalon jutott eszembe stb. :cry: Szóval most is igyekeznek lebeszélni. Ha még mostanában elkezdeném, eltudnám sajátítani normálisan, ha lenne bennem elég kitartás és akaraterő? :boom: Tényleg nagyon érdekelnek a harcművészetek, csak van egy hibbám a környezetem főleg a családom eléggé tud befolyásolni
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Teron írta:Amiről a barátnőd beszél az minden bizonnyal Kobudo-Iaido, ami egy kreténség. Huságokkal kergeti kegymást edzésen meg hasonlók.

Most szerdén gyere megnézni a főnix kendo-iaido klubban az iaido-t (engem si megnézhetsz :)) ) www.budapestkendo.hu
és akkro jövő héten indul a kezdő csoport, vagy szeptemberben.

Köszi az infókat ^_^ Nem tok elmenni most hatalmas vizsgahegyek várnak rám, de jövő szeptembertől valahol mindenképp szeretnék tanulni, úgyhogy ha jó az a hely amit ajánlasz, szivesen mennék oda, mert hogy én hozzánemértőrajongója vagyok ennek a sportnak, az biztos ^^""" Szóval köszi! :D

------
Freya írta:Tényleg nagyon érdekelnek a harcművészetek, csak van egy hibbám a környezetem főleg a családom eléggé tud befolyásolni
Sztem nem vagy egyedül, mármint hogy elég sokak szülei/ismerősei/stb. nem pártolják a "japán őrültetet"... ^^ de kitartás és ne hagyd magad! :wink:
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Freya írta:Mostmár lenne rá lehetőségem, de nem tudom 19 évesen érdemes e belekezdeni. Nekem azt mondta egy két ismerősöm, hogy nincs értelme, meg úgysem tudnám elsajátítani, miért nem fiatalon jutott eszembe stb. :cry:
Nem tudom melyik sportra gondolsz, de szerintem az echt Távol-keleti küzdősportok közül egy sincs életkorhoz kötve. A kendo meg főleg nem. ;) Haverom néhány hónapja kezdte el, s ő lassan már 30 éves lesz. Szóval emiatt ne tétovázz. Kezdj bele bátran!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Freya: harcművészettől függetlenül, ha tényleg rendesen, rendszeresen csinálod, olyan 3 év alatt el lehet jutni egy alapszintre. Szóval nyugodtan állj neki, a lényeg, hogy leld örömed abban, hogy csinálod. :D
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Köszi a tanácsokat. Jó, hogy így bíztattok szerintem csak erre van szükségem. A japán mániámtól nincs az az Isten ami eltudna tántorítani főleg az anime részét nézve. Minden fajta keleti küzdősport tetszik, mindegyikben látok fantázát. Azt még nem tudom melyik állna hozzám a legközelebb, de majd nyáron ha lesz időm jobban utána nézek. Sajnos most még túl kell lennem 7 szóbeli vizsgán. Aztán ráállok az ilyen dolgokra jobban. :angel: Ennek örülök hogy nincsenek életkorhoz kötve, én még rengeteg energiát érzek magamban ilyen dolgokra. :) Igyekszek nem hagyni magam befolyásolni és mégegyszer köszi :twisted:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Freya írta: Ennek örülök hogy nincsenek életkorhoz kötve, én még rengeteg energiát érzek magamban ilyen dolgokra. :) Igyekszek nem hagyni magam befolyásolni és mégegyszer köszi :twisted:
Szerintem semmi (jo, nagyon keves ^^;; ) ilyesmi van eletkorhoz kotve... ^^;; Legfeljebb csak akkor, ha profi akarsz lenni (akkor nem art ugy 4 evesen elkezdeni, mint minden sportot >_>), de ha nem, hanem csak ugy hobbiszinten akarod csinalni, akkor sztem is barmikor lehet kezdeni. ^^
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Jah, tényleg nincs életkorhoz kötve (kivéve mikor van... ld. öt éve voltam először koripályán, odajön hozzám egy ötven év körüli néni, közli hogy engem az isten is arra teremtett hogy koribajnok legyek, járjak hozzá edzésre ^_^én meg rávágtam hogy még szép ha ilyen kedvesen kinézett a tömegből... elmentem az első edzésre, mire közli: ja, azt csak azért mondta, hogy ne vegye el a kedvem, egyébként már úgyse lehet belőlem semmi mer hogy nem 16 évesen kell elkezdeni a komolyabb ugrásokat... hát azért... :evil: értem én hogy igaza van, de legalább kedvesebben is közölhette volna, ha már így belerángatott... de mindegy :evil: )
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ha bajnok akarsz lenni, akkor tényleg nem 16 évesen célszerű elkezdeni az ilyesmit, de itt azt hiszem, nem erről volt szó... :^_^:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hát ja, nagyon nem erről... :evil: azt hittem tök ari lesz, meg tanítgat, meg effélék (megjegyzem SOSE akartam bajnok lenni, de edzeni mindig szivesen jártam volna, de így kösz nem, azért ilyen hozzáállást... bah :? ) Mindegy, elfelejteni, off volt -_-
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

MaKo ez tetszett :). Én nem bajnok akarok lenni az biztos, szeretnék valami különlegesben jó lenni. Ez az álmom, egy valamiben ami nagyon vonz. Szombaton hatalmas öröm ért. Apukámmal elbeszélgettem erről a dologról komolyabban, először azt mondta felejtsem el a hülyeségeimet. Aztán félóra múlva bejött a szobámba, ott szomorkodtam és áldását adta. Nyáron megyek és beiratkozok Kendora :) Olyan boldog voltam egész nap nem lehetett velem bírni. Szóval tök happy vagyok és mégegyszer köszönöm nektek a bíztatást. ::jeye::
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Freya: Gyere kendózni !! Nagyon jó!!!
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ja, hajrá Freya és gratu ^^
Nah én meg várhatom meg a szeptembert... addig egy szemernyi időm se lesz, na de majd akkor... hehe, reszkessen minden oktató :twisted:
Avatar
Feldin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.06.07. 13:17

Re: Sziasztok!!!

Hozzászólás Szerző: Feldin »

IchiGo írta:Sziasztok!!!

Mit ajánlanátok egy 15 éves, félénk lánynak?
Melyik harcművészetet???
::jeye::
Tai Chi Chuan-t. A Kung Fu Akadémián van Chen stílusú.
Amúgy meg bármit :)

Hova jártok Kendo-ra?
Én most akarom majd elkezdeni a japán mesternél.

------
Ynah írta:Én tai-chi-t szeretnék tanulni, de nem igazán találtam olyan helyet ahol oktatnák ...valódi formában nem pedig Bíró Ica féle .... ***-ot tanítanak! :wink:
No, kínai mester tanít a KUNGFU AKADÉMIA-n.
Chen stílusút.
Nagyon jó!!!
Én is "járok".
Sajna meghallt a térdem úgyhogy kénytelen vagyok hanyagolni. (egy időre)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

a karatét ne próbáljátok ki mert nagyon rossz. Jártam Shito-Ryu-kanra 5 évig és nem tanultam meg jobban megvédeni magam
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amcsi 2004.08.03. 10:25-kor.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése