Japanimánia

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Darklight
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.05.27. 16:40

Hozzászólás Szerző: Darklight »

Nekem se jön be... Furcsa...
Utánanézünk - köszi, hogy szóltál!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Nos, múlt héten végül is nem az az adás lett ismételve, amiről én úgy tudtam, hogy ismételve lesz... amennyiben ez bárkinek kellemetlenséget okozott volna, elnézést kérek!

Új ip címe van a szervernek, ahol az oldalunk tanyázik; a következő héten átirányításra kerül, és akkor ismét látogathatóvá válik a www.japanimania.hu
Ezzel párhuzamosan új feltöltések is elérhetővé válnak.

Az irc csatorna elérhetősége is változott: a chat uj cime irc.arnyakvolgye.hu

Ma este szétnézünk egy kicsit Kínában, elvégre ott is sok rajzfilm és képregény van, de ezidáig szinte egy szót se vesztegettünk rájuk.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

A hentai műsor ajánlója: klikk ide

A témához kapcsolódó kérdésünk: ki miért néz/olvas hentait?
Itt a fórumban vagy emailben is várjuk a hozzászólásokat, reakciókat.
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Vasárnap Sakura Taisen Meglivornnal. (aki ennél több szóból tud úgy összeállítani egy mondatot, hogy mindegyik a nyelvtani szabályok szerint nagybetűvel kezdődik, az nyer tőlem valamit) A műsor ajánlója: klikk ide

A témához kapcsolódó kérdéseink:
- gőzmechába pattannál-e megvédeni Budapestet?
- nálad fogható az AXN? És miért?
Itt a fórumban vagy emailben is várjuk a hozzászólásokat, reakciókat.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Elsősorban én kérek bocsánatot de lebetegedtem (és ahogy hallom nem csak én) így Tonyával arra jutottunk, hogy a mai műsort későbbre halasztjuk.

Bocsánat, ez nem volt betervezve, csütörtökön még semmi bajom nem volt, tegnap meg 38° feletti lázzal feküdtem :((

::kucc:: ::gome::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Jobbulást ^^
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

A Sakura Taisen két héttel el lett csúsztatva, így jövő vasárnap, április 3-án 23 órától lesz megtartva. Elnézést miatta... :gomen:

Időközben néhány régebbi adás ideiglenesen elérhetővé vált a honlapunkon. Azért ideiglenesen, mert még vágva lesznek egy picit a most felkerült műsorok is, a továbbiak pedig tényleg ki lesznek pótolva jövő héten (új tűzfal a stúdióban!!! hiphiphurrá!), amikortól az ftp elérésünk normális lesz végre.

Műsorajánló: katt ide

Animékkel húsvétolunk (Chrno, Tokyo Godfathers), valamint az A+ és a Stabilo mangarajzoló pályázat hírei lesznek hallhatóak már este 22 órától!

-----

Műsorajánló: ide kattintva érhető el

Lesz benne: gőz, Titanic, gőz, Steamboy, gőz, punk, gőz. Meg zenék. :wink:

-----

Folyamatos frissítés az oldalunkon - ezzel kapcsolatban mindig várjuk a reakciókat, véleményeket.

És hihetetlenül hamar felkerült a következő műsor ajánlója - ugyanitt megtalálhatjátok a keddi ismétlés ajánlóját is.

Eheti első kérdésünk csak szombaton válik megválaszolhatóvá:
- hogy tetszett a SakuraParty?
- mi a véleményed a hanamiról? Találkoztál már ezzel a szóval?

-----

Szóóóóval, ma este lesznek szamurájok, úgy is mint:

- Rurouni Kenshin
- Samurai Champloo
- Samurai Deeper Kyo
- ésmégsokanmások

Valamint ha minden jól megy, tévhiteket oszlatunk és új infókat adunk át kedvenc hallgatóinknak az A+ tévével kapcsolatban.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ugye felvette valaki kazira az adást vagy meg lehet szerezni archivumból vagy hasonló?! Igen fontos lenne :oops:
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Természetesen letölthető lesz a honlapunkról :)

A+ téma jövő héten is folytatódik!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Hurréj hurréj!!! :) .. nagyon féltem hogy elszalasztom a samurai topikot :$
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor azt hiszem én is elkezdem töltögetni a cuccokat. Hallgatni ugyanis sajnos nem tudom az adásokat. :(
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Tök kézenfekvő dolog, mégsem jutott eszembe, hogy csak ugy letölthetem az adást :D A hentaisat már letöltöttem... és be kell valljam aszittem hogy Tonya lány.. nagyot kelett csalódnom :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én tudtam, hogy nem lány. :)
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Hogy mi, hogy én a lány? Na de mégis miért? :shock:

---

Itt a tavasz és vele új animék, szabadtéri rendezvények, napsütés, majális, új Japanimánia!

Műsorajánló: katt ide
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Öhm... gomen a közbevágásért, de a FIKSZ -et csak nagyon reklámozzák a műegyetemen, vagy ott is műkszik?
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ajjajj, lebuktunk!... :)

A Fiksz olyannyira a BMGE területén működik, hogy egyetemi műsor is van minden héten. Valamint ha megnézed a honlapját a rádiónak, ott ki is van írva az EHK, mint az egyik legnagyobb támogató. Persze ettől még nem vagyunk az egyetem rádiója, csak ott van a stúdió.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mikor lesz már letölthető a szamurájos adás? Folyton nézem, de csak a titanicos van egyenlőre fent legfrissebbként:)
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Mire Shinkai Makotóról fogunk beszélni a május 8-i műsorban, addigra letölthető lesz az előző hetek műsora is, valamint egy-két új link, és egyéb apróság is felkerülhet a Japanimánia oldalára.

Eheti kérdésünk: ha te egyedül készítenél egy animét (nem AMV-t!), az miről szólna?

Műsorajánló: katt ide
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az ilyen kérdésekre hova, vagy hogyan kell válaszolni?:)
Amúgy gratu a rádióhoz, nagyon hasznos, keep on this way. Amugy csak az avatarodból hittem hogy csaj vagy. A karaktert nem ismerem, de nekem olyan csajosnak tűnik :-P
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tonya írta:Eheti kérdésünk: ha te egyedül készítenél egy animét (nem AMV-t!), az miről szólna?
Ez olyan téma aminek akár önálló topikot is nyithattál volna.

Én természetesen az Elfújta a szélből csinálnék animét, az 1970-es évekre jellemző shoujo mangák rajzstílusában. Lehet, hogy nagyot bukna, de az biztos, hogy jó alapanyag lenne a fangirlöknek Rhett Butler×Ashley Wilkes yaoi doujinshikhez. :knife:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tonya írta:Eheti kérdésünk: ha te egyedül készítenél egy animét (nem AMV-t!), az miről szólna?
En Jane Austen Buszkeseg es balitelet c. regenyebol csinalnek animet (bar inkabb mangat). A tokeletes shoujo anime/manga lenne, es a szuper sztori es rulez foszereplok miatt talan meg nepszeru is lenne. Raadasul lehetne jokat rohogni Mrs Benneten es Lady Catherine-en, lehetne fujni Miss Bingley-re, nyaladzani az uberkuul Darcyra, a kawaii Bingley-re es a szepfiu Wickhamre, meg persze nagyokat sohajtozni, ahogy Darcy es Elizabeth kerulgetik egymast. (Es persze lehetne irni a Darcy x Bingley/Wickham yaoi doujinshiket.... xD;; )
paTKany írta:e az biztos, hogy jó alapanyag lenne a fangirlöknek Rhett Butler×Ashley Wilkes yaoi doujinshikhez.
Hmmm, regen olvastam a konyvet meg lattam a filmet, de most hogy mondod... xDD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tonya írta:Eheti kérdésünk: ha te egyedül készítenél egy animét (nem AMV-t!), az miről szólna?
Jó kérdés... Ötletem mondjuk lenne... ^^ Ha valami komoly történelmi darabot akarnék készíteni, akkor sztem nemegy jó témát találhatnék... Lássuk csak... A(z első animém ^^) helyszíne talán a Szovjetunió lehetne úgy 1937-39 körül. Mondjuk egy moszkvai funkcionárius és családja állhatna a központban, és az, hogy hogyan élik meg a "Nagy Tisztogatást"... Persze néha a néző bepillantást nyerhetne a Politbüro-ülésekre, a Lubljanka-börtönbe szintén, esetleg Sztálin lelkivilágába is... Mondjuk a karakterdesign-al kicsit bajban lennék... XD OMG ez hogy jutott most eszembe... O.o
Felhasznált irodalom: Anatolij Ribakov: Az Arbat gyermekei
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tonya írta:Eheti kérdésünk: ha te egyedül készítenél egy animét (nem AMV-t!), az miről szólna?
Biztos egy csapat harcos lenne benne, tele varázslattal, misztikummal, természeti elemekkel, látvánnyal meg akcióval, érzelemmel és romantikával. Angyalszárnyak, démonok...stb. stb. Vmi ilyesmi.

Amúgy nagyon jó a műsor, most töltöm az oldalatokról. Nagyon tetszik! :D Azt hiszem van egy új rendszeres hallgatótok... :D
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Tonya írta:Ajjajj, lebuktunk!... :)

A Fiksz olyannyira a BMGE területén működik, hogy egyetemi műsor is van minden héten. Valamint ha megnézed a honlapját a rádiónak, ott ki is van írva az EHK, mint az egyik legnagyobb támogató. Persze ettől még nem vagyunk az egyetem rádiója, csak ott van a stúdió.
hai- hai értem, csak a kari újságban volt "reklámotok" azért kérdeztem... ^ ^
És mintha láttam volna az egyik épületben kikírva: FIKSZ /hmmm lehet h kolesz/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta: En Jane Austen Buszkeseg es balitelet c. regenyebol csinalnek animet (bar inkabb mangat).
::taka:: igen igeeen, abból nagyon kéne... (Darcy főleg *-*). Laurell K. Hamilton könyveiből is lehetne, úgyis van már pár vámpíros anime, igazi színfolt lenne a palettán ha ez némi vérfarkassal/vérleopárddal lenne fűszerezve, nomeg rengeteg kavarással =D (Richard *-*)... Ráadásul rakat japán fanartot is láttam, szóval jól nézne ki ^^!
Válasz küldése